Tolnai Népújság, 1993. november (4. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-01 / 254. szám

8 «ÚJSÁG SPORT 1993. november 1., hétfő Kézilabda NB I. Kiütéses vereség Győrött Kosárlabda NB L Kettős győzelem Győri Anna lövését hárította a tamásiak kapusa Győri Keksz-ETO KC- Szigma Szekszárd SC 35-13 (16-5). Győr, 600 néző. V: Horváth A., Horváth Zs. ETO: Hoffman- Hlavata 4, Nagy A. 4, Fábián 5, Pigniczky 3/1, Mátéfi 4/1, Szántó 8/2. Csere: Zseli (kapus), Laczó 7/2, La- katosné, Nagy K., Szilágyi. Edző: Horváth Lajos, Kocsis Tibor. Szekszárd: Flick- Bá- lintné, Csáki 1/1, Sklar 4/1, Mácsai, Tomanicz 7/3, Bau- nok 1. Csere: Malik, Tanos (kapusok), Tóth E., Dukai, Németh I. Edző: Csonti Ru­dolf. A szekszárdiaknál a sé­rült Tóth E. megpróbálkozott ugyan a játékkal, de sérülése makacsnak bizonyult. Megil- letődötten játszottak a vendé­gek és a győriek rögtön a mérkőzés elején 3-0-ra elhúz­tak. Tomanicz büntetőből lőtte a szekszárdiak első gólját, s ez az egész félidőre jellemző ma­radt, hiszen öt találatukból mindössze Sklar lőtt két gólt. A győriek a nagyon jó napot kifogó kapus, Hoffmann ve­zérletével jól védekeztek, a szekszárdiak nem tudtak mit kezdeni a házigazdák 5+1-es felállásával. A 9. percben már 5-1, aztán a 12.-ben 8-1 az ETO javára. Pontatlan beját­szások, gyenge átlövések jel­lemezték a Szigma támadójá­tékát. A győriek viszont a megszerzett labdákból vil­lámgyors támadásokat ve­zetve sorra lőtték góljaikat. Akár nagyobb is lehetett volna a szünetig Szántóék előnye, ha a végén nem szóra­kozzék el helyzeteiket. Fordulás után minden ott folytatódott, ahol az első har­minc percben abbamaradt. Sklar ziccert, Tomanicz bünte­tőt hibázott, s a győriek ke­gyetlenül büntettek. A volt győri Baunok harcolt egyedül keményen, akihez később Tomanicz javult fel játékával, de a házigazdák lendületes já­téka ellen ez is kevés volt. A pályaválasztó együttes ekkor már nyugodtan szerepeltet­hette cserejátékosait, akik ugyanolyan eredményesíek tudtak lenni a továbbra is gyengén védekező szekszár­diakkal szemben. Jellemző, hogy Szántó a 44. percben szélről, szinte az alapvonalról átlövésből lőtt nagy gólt. A szekszárdiak néhány játékosa nehezen viselte az ellenfél nagy fölényét, Baunokot és Csákit „szövegért" kiállítot­ták. Sőt, utóbbit, miután har­madszor kényszerült a csere­padra, ki is zárták. A hazai közönség vastapsa mellett az 58. percben már 20 gólra nőtt a különbség. A szekszárdiak csapatjátéka teljesen szétesett, pontatlan támadásokat vezet­tek, s a nagy nehezen kiharcolt helyzeteiket is elhibázták. Szántóék így aztán örömkézi­labdával hálálták meg a nézők bíztatását. Jók: Hlavata, Fá­bián, Szántó, Laczó, illetve Sklar, Tomanicz. Forgács László Súlyos vereség az NB I/B-ben Százhalombatta-Duna- földvár 35-18 (13-7). Százha­lombatta, 200 néző. V: Szik- lay, Kontny. Dunaföldvár: Kovács- Dukai I. 3, Hegedűs L, Princz, Orova 5, Takács 6, Józsa 3. Csere: Mestyán (ka­pus), Polgár 1, Bocs, Dukai L., Kövics. Edző: Kovács Lukács. Baljós előjellel indult a mérkő­zés: Györkő Béla, a dunaföld- váriak gólerős jobbszélsője sé­rülés miatt nem tudta vállalni a játékot. A találkozón a ven­dégeknek semmi sem sikerült, a rendkívül jó formában védő százhalombattai kapus meg­keserítette az életüket. Min­den labdát elért és pontosan indított. Amikor már ő sem tehetett semmit, akkor még ott volt a kapufa, amelyről min­den lövés kifelé és a hazai já­tékosokhoz .pattant. Így a fél­idő végén már jelentős előnyt szerzett a hazai gárda. Fordulás után felcsillant egy halvány remény, de a jobb erőnlétű és egységesebb hazai gárda folyamatosan növelte az előnyét. A félidő derekán a Dunaföldvár lélekben már feladta a küzdelmet és az egyre lelkesebb bajnokaspi­ráns szinte tetszés szerint érte el góljait. Záróra az NB Il-es női mezőnyben Tengelic-Tamási SE 15-14 (8-5). Tengelic, 100 néző. V: Lesták, Tóth. Tengelic: Ádám- Soós 1, Kovács 5, Győri, Csáki, Lukács I. 4, Ha- ász 2. Csere: Tar (kapus), Laczi 3, Hauck, Bujáki, Séta. Edző: Taksonyi István. Ta­másit Belina- Pech (4), Csík II. 3, Csík I., Jurasics 1, Ko­vács 2, Czuppon. Csere: La­kos 4, Simon, Szabó, Nagy, Varga. Edző: Szabó Bakos Béla. A tét nagyságára jel­lemző, hogy az első gól a 10. percben esett. A 20. percben viszont már négy góllal vezet­tek a hazaiak, ám a Tamási nem adta fel. A második fél­időt mindkét csapat nagy el­szántsággal kezdte. A csípős hideg ellenére jó iramú mér­kőzést láthatott a közönség. A szépséghiba csupán az volt, hogy a játékvezetői hibák visszafogták a házigazdák já­tékát. A vendégek időntúli büntetőből sem tudtak egyen­líteni. A kevesebbet hibázó és helyzeteiket jobban értékesítő, rutinosabb tengeliciek megér­demelten győztek. Jók: Ádám, Kovács, Lukács I., Haász, il­letve Csík II., Pech, Lakos. Csurgó-Simontomya 23- 19 (13-9). Csurgó, 150 néző. V: Cseterás, Rajkai. Simon- tomya: Márton- Varga Sz., Jencskiné 4, Molnárné 2, Mé- rei 3, Varga Zs. 5, Gerussi N. 3. Csere: Gerussi O. 2, Somo­gy iné, Várni, Hamar. Edző: Várni István. A hazaiak első percekben szerzett kétgólos előnyét a bőrgyáriak türelmes, taktikus játékkal a 20. percig ledolgoz­ták. Ekkor 7-7 volt az állás. A folytatásban a házigazdák ad­dig is kemény védekezése durvaságba csapott át, amit a bírók nem toroltak meg kel­lően. A listavezető szabályta­lan labdaszerzések után sorra lőtte góljait. A második játékrészben jobbára a simontornyaiak dik­tálták a tempót, de a Csurgó előnyét már nem sikerült le­dolgozni. A jól játszó vendégek végig teljes erőbedobásra késztették a bajnokaspiráns Csurgó együttesét. Kitűnt: Varga Zs. és Mérei. KSC Szekszárd-TFSE 79- 48 (41-23). Alkotás utca, 100 néző. V: Parádi L, Téczely. Szekszárd: Zerényi (7), Berkó (19), Szeliversztova (8), Ba- dics (12), Várkonyi (8). Csere: Szabó M. (12), Nagy A. (10), Bihari (3). Edző: Guóth Iván. TFSE: Bíró (3), Szakáll (8), Maracskó (-), Klucsik (12), Dezső (6). Csere: Nagy (-), Baráth (-), Somogyi (-), Kol­lár (9), Kovács (10). Edző: dr. Bácsalmási László. Berkó sze­rezte az első kosarat, melyre a hazaiak Szakáll révén még gyorsan válaszoltak, ezután azonban megindult a „ven­déghenger". Jól védekeztek a szekszárdiak, sorozatos hibá- zásra késztetve ezzel a házi­gazdákat. A 10. percben már 11 pont a KSC előnye. Az egyetemisták fiatalos hévvel, minden helyzetből „tüzeltek", rendre pontatlanul. A lepatta­nókat viszont többnyire Zeré- nyiék szerezték meg. A 15. percben 29-16 a Szekszárd ja­vára. A félidő hátralévő részé­ben valamelyest kiegyenlítet­tebbé vált a játék, de a ven­dégcsapat így is tovább nö­velte előnyét. A második félidő elején ki­csit kocogósra vette a figurát a Szekszárd, mire a fővárosiak gyorsan dobtak hat pontot. Ekkor Berkóék magasabb se­bességfokozatba kapcsoltak, s a 30. perc végén már 24 pontos vendégvezetést mutatott az eredményjelző (61-37). Ekkor kissé megtört a lendület, mindkét oldalon elég sok személyi esett. A mérkőzés utolsó harmadában azonban ismét felpörgött a KSC, s a jól dobó Nagy Anita révén to­vább növelte előnyét és bizto­san nyerte a találkozót. Esélyeshez méltóan, a várt­nál is nagyobb különbséggel, megérdemelten győzött a KSC Szekszárd. Kitűnt: Berkó, Ba- dics, Szabó M., Zerényi, Nagy A., illetve Kovács, Klucsik. (H-d.) Dombóvári VMSE-Salgó- tarjáni KK 123-109 (59-45). Dombóvár, 200 néző. V: Ma­jor L., Várhalmi. Dombóvár: Marcsenko (14), Erupkin (21/12), Bosznai (14/6), Takács (10), Kerényi (30). Csere: Krasznai (4), Nagy (8/3), Jan- kovics (16/3), Kontics (6), Jam (-). Edző: Németh József. Salgótarján: Skurin (13), Bede (6), Nádai (10/6), Fekete (22/3), Földesi (22/6). Csere: Farkas (8/6), Zseraics (18), Tóth (10/3). Edző: Boronyai Tamás. A jól kezdő hazaiak a 2. percben már 5-2-re elhúz­tak. Minimális hátrányukat ezután a vendégek még kie­gyenlítették, de a következő percekben ismét a házigazdák szórták a kosarakat. A 7. perc­ben 20-14-es hazai vezetésnél a vendégek időkérésre kény­szerültek. A 11. percben 30- 20-as állásnál az irányító Ta­kácsot Krasznai váltotta fel. A folytatásban tovább növelték előnyüket a vasutasok, a 15. percben 45-34 az állás. A fél­idő hajrájában is a DVMSE diktálta a tempót, s megnyug­tató előnyt szerzett. Szünet után tovább tartott Kerényiék lendülete és a 24. percben már 76-54 az állás, sőt, a 31. percben már 25 pon­tos a csapatok közti különb­ség, 95-70. Dicséretére szól a vendégeknek, hogy továbbra sem adták fel és tetemes hát­rányukból igyekeztek lefa­ragni. A 33. percben Nagy Imre büntetője révén a haza­iak 100. kosarukat ünnepel­hették. A véghajrára kiegyen­lítettebbé vált a küzdelem és a nógrádiak a mérkőzés végére 14 pontosra csökkentették hátrányukat. Az első játékrészben szer­zett 14 pontos előnyüket mindvégig sikeresen őrizték a házigazdák egy olyan találko­zón, melyen mindkét csapat kissé elhanyagolta a védeke­zést. Összességében a hazaiak győzelme megérdemelt a 3. helyen álló Salgótarján ellen. Kitűnt: Kerényi (a mezőny leg­jobbja), de lelkesedéséért a többi játékos is dicséretet ér­demel, illetve Fekete, Tóth.-Gaál­Pá, iráni kapitány Sipos Márton úszó-emlékverseny (Folytatás az 1. oldalról.) A házigazdák az első napon négy bronzéremmel tették le névjegyüket. Szekszárdi szemszögből nem volt szomorú a vasárnap sem, hiszen mindjárt az első számban, a 100 méteres női gyorson Varga Zsuzsa a har­madik helyen végzett. A férfi gyorsúszásban (most 200 mé­teren) ismét bizonyítottak a tmavaiak: ezúttal Levsik Ras- tislav volt a leggyorsabb. Az emlékverseny kiemelt, az egykori világcsúcstartó, Si­pos Márton „számában", a 100 méteres mellúszásban viszont a magyarok játszották a fősze­repet. A táv 1991-es, 1992-es győztese, Újszászi Márk im­már harmadszor kívánta el­hódítani a Sipos Márton ván­dorserleget, ám a kecskeméti úszó a rajtnál kicsit „bera­gadt", és így az idén a duna­újvárosi Nagy Szüárd vitrin­jébe került a vándordíj. A fiúk közül a továbbiak­ban még Levcik Rastislav és Kiss Zsolt bővítette „arany- készletét". Az előbbi a 200 mé­teres hát, az utóbbi a 100 mé­teres pillangó úszást követően állhatott fel ismét a dobogó csúcsára. A lányoknál vasár­nap a pécsi Petrov Júlia meg­szerezte a harmadik, a debre­ceni Lengyel Dorottya és a dunaújvárosi Danes Anita pe­dig a második aranyérmét is. A két napos verseny záró számát ezúttal a rendkívül iz­galmasan alakuló, 4x100 mé­teres női gyorsváltó jelentette. Minden jó, ha a vége jó: a leg­utolsó számban a Szekszárdi Vízmű I. csapat szerezte meg az első helyet. -teszi­Eredmények, férfiak, 100 m gyors: 1. Kiss Zsolt (Duna- ferr) 0:54.50,2. Machovich Mi­roslav (Trnava) 0:55.05, 3. Glöckler Péter (ANK Pécs) 0:56.04. 200 m gyors: 1. Levcik Rastislav (Trnava) 1:59.60, 2. Machovich Miroslav (Trnava) 2:00.92, 3. Kiss Zsolt (Duna- ferr) 2:00.92.100 m hát: 1. Ma­chovich Miroslav (Trnava) 1:00.65, 2. Levcik Rastislav (Trnava) 1:01.00,3. Kiss László (Dunaferr) 1:01.12. 200 m hát: Levcik Rastislav (Trnava) 2:09.56, 2. Machovich Miros­lav (Trnava) 2:10.31, 3. Kiss László (Dunaferr) 2:11.61. 100 m mell: 1. Nagy Szilárd (Du­naferr) 1:09.09, 2. Újszászi Márk (Kecskemét) 1:09.72, 3. Fülep Zoltán (Debreceni Dó­zsa) 1:12.33. 200 m mell: 1. Nagy Szilárd (Dunaferr) 2:35.51, 2. Fábián Szabolcs (KASI) 2:40.95, 3. Madaras Pé­ter (Szekszárdi Vízmű SE) 2:45.85.100 m pillangó: 1. Kiss Zsolt (Dunaferr) 1:00.47, 2. Mihalik Igor (Trnava) 1:01.93, 3. Kiss László (Dunaferr) 1:02.38.200 m pillangó: 1. Kiss Zsolt (Dunaferr) 2:13.00, 2. Levcik Rastislav (Trnava) 2:17.03, 3. Kótai Tibor (Duna­ferr) 2:17.99. 4x100 m-es gyorsváltó: 1. Trnava 3:47.11, 2. Dunaferr 3:50.42, 3. ANK Pécs 3:50.65. Nők, 100 m gyors: 1. Sándor Rita 1:02.50, 2. Keserű Erika 1:03.93 (mindkettő Dunaferr), 3. Varga Zsuzsanna (Szek­szárdi Vízmű) 1:03.93. 200 m gyors: 1. Keserű Erika (Duna­ferr) 2:15.99, 2. Petrov Júlia (ANK Pécs) 2:16.95, 3. Csapó Krisztina (Debreceni Sí) 2:18.60.100 m mell: 1. Lengyel Dorottya (Debreceni Dózsa) 1:17.76,2. Danes Anita (Duna­ferr) 1:18.76, 3. Gödöny Petra (Pécsi TÁSI) 1:19.80. 200 m mell: 1. Lengyel Dorottya (Debreceni Sí) 2:47.82, 2. Danes Anita (Dunaferr) 2:48.12,3. Gödöny Petra (Pécsi TÁSI) 2:55.45. 100 m hát: 1. Petrov Júlia 1:08.27, 2. Sebes­tyén Eszter 1:10.02 (mindkettő ÁNK Pécs), 3. Sebők Dóra (Szekszárdi Vízmű) 1:12.10. 200 m hát: 1. Petrov Júlia 2:29.48, 2. Sebestyén Eszter 2:31.87 (mindkettő ANK Pécs), 3. Sebők Dóra (Szek­szárdi Vízmű) 2:33.20. 100 m pillangó: 1. Danes Anita (Du­naferr) 1:07.37, 2. Petrov Júlia (ANK Pécs) 1:11.24, 3. Csécsi Renáta (Szekszárdi Vízmű) 1:11.90. 200 m pillangó: 1. Danes Anita (Dunaferr) 2:29.93, 2. Petrov Júlia 2:38.44, 3. Sebestyén Eszter 2:40.70 (mindkettő ANK Pécs). 4x100 m-es gyorsváltó: 1. Szekszárdi Vízmű „A" 4:25.88, 2. ANK Pécs 4:30.92, 3. Szekszárdi Vízmű „B" 4:42.45. Pontverseny, férfiak: 1. Levcik Rastislav, 2. Macho­vich Miroslav (mindkettő Trnava), 3. Nagy Szilárd (Du­naferr). Nők: 1. Lengyel Do­rottya (Debreceni Dózsa), 2. Danes Anita (Dunaferr), 3. Gödöny Petra (Pécsi TÁSI). A legjobb Tolna megyei női ver­senyző Sebők Dóra, míg a leg­jobb Tolna megyei férfi úszó Madaras Péter (mindkettő Szekszárdi Vízmű) lett. Az ázsiai világbajnoki selej­tezők végeztével „lezárult" az iráni futballválogatott szövet­ségi kapitánya, Ah Parvin útja is. A csapat csak 5. lett, nem jutott tovább csoportjából, melyből Szaúd-Arábia és a Koreai Köztársaság örven­dezhet a vb-döntős helynek, így Parvint menesztették. A 100 méteres férfi mellúszás dobogós helyezettjei PÁLYÁZATI FELHÍVÁS A KINCSTÁRI VAGYONKEZELŐ SZERVEZET előminősítő pályázatot hirdet építőipari kivitelezések tárgykörben, tartósan eredményesen gazdálkodó vállalkozók számára. Az elvégzendő feladatok főbb fajtái:- ács, tetőfedő és bádogos munkák,- tetőszigetelési munkák,- telepen belső közművek javítása,- épületgépészeti, elektromos és szakipari munkák. A megfelelő profillal rendelkező cégek, jelentkezésüket tevékenységük rövid ismertetésével (a cég bemutatása, cégbírósági bejegyzés időpontja és 1992. évi mérleg főbb adatai, referencia munkák) legkésőbb 1993. november 15-ig az alábbi címre küldhetik; KINCSTÁRI VAGYONKEZELŐ SZERVEZET 1392. Budapest, Pf. 282. A jelentkezők közül a szakmai zsűri által kiválasztott cégek kapnak meghívást az. egyes konkrét feladatokra vonatkozó versenytárgyalásra.