Tolnai Népújság, 1992. november (3. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-09 / 264. szám

1992. november 9. SPORT NÉPÚJSÁG 11 Labdarúgó NB III. A Kisdorog javított A megyei labdarúgó-bajnokságért A Döbrököz és a Dombóvár különharca az őszi bajnoki címért Pécsi VSK-Paksi SE 2-0 (2- 0). Paks, 400 néző. V: Hosszú. Pécs: Tihanyvári - Nagy (Fü- löp), Somogyvári, Kaufmann, Andreidesz - Knézics, Bec­ker, Bárány, Németh - Sza­kács (Reit), Taszárik. Edző: Kresz László. Paksi SE: Gróf- Hajpál, Sashegyi, Somogyi, Fábián - Kiss, Farsang, Ma­gyar, Kródi - Horváth, Bóka. Edző: Bagó Béla. Változatos, nagy iramú játék után a 38. percben Taszárik megugrott a bal szélen, Somogyi többször is háríthatott volna, de el­aludt, így a csatár nagy gólt lőtt a bal felső sarokba. 1-0. A 41. percben Németh kapott jó labdát társától, elhúzott a yé- dők mellett és hat méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2-0. Szünet után mezőnyjáték folyt a pályán. A vendégek a biztos vezetés birtokában job­bára csak a védekezésre össz­pontosítottak, de kontráik rendre veszélyt jelentettek a hazai kapura. A minden csapatrészben jobb vasutasok megérdemel­ten vitték el a két pontot a minden elképzelés nélkül ját­szó Duna-partiak otthonából. Jók: Taszárik, Németh, Bá­rány, Kaufmann, illetve Gróf. Gerjeni Medosz SE-Lete- nye 0-0. Gerjen 400 néző. V: Cservölgyi, Gerjen: Hornyák- Hajnes, Kovács, Fodor (Kiss), Andi (Taba) - Kövesi, Ignácz, Dienes, Porga - Ko­csis, Gyenis. Szakoszt. igazg.: Pálfi Gábor. Letenye: Me- gyimorecz - Varga, Révész, Soós, Lukács - Kalmár, Ko- zári, Németh, Svélecz - Kém (Baj), Rostás. Edző: Kobra Sándor. Az első játékrészben mezőnyjáték folyt, a kapuk egyik oldalon sem kerültek veszélybe. A második félidőben mind­két oldalon akadt, lehetőség, de egyformán elpuskázták a csatárok helyzeteiket, illetve a portások feladatuk magasla­tán álltak. Kemény, küzdelmes mér­kőzésen igazságos eredmény született. Jók: Kovács, Dienes, ignácz, Hornyák, illetve Me- gyimorecz, Lukács Varga, Soós. Nagyatád-Bonyhádi SE 2- 1 (1-0). Bonyhád, 500 néző. V: Bata. Nagyatád: Szabó - Ma- róti, Kurdi, Czink, Utasi (Vojkovics) - Fekete, Fenusz, Gilitsch, Papp (Patak) - Be­csei, Vékony. Edző: Bőzsöny János. Bonyhádi SE: Bogaras Két góllal vereséget szen­vedni hazai pályán nem túl jó előjel az európai kézilabda kupákban. Ám nem volt ilyen vészes a helyzet az Elektro­mos esetében, hiszen a fővá­rosi csapat a visszavágót is itthon játszhatta le, miután BEK-beli ellenfele, az orosz Szkif Krasznodar annyira bí­zott magában, hogy lemon­dott pályaválasztói jogáról. A második mérkőzésre a Tromos feltámadt, szenzáció­san játszott, gyorsan ledol­gozta hátrányát, s biztosan vívta ki a továbbjutást. A férfi kézilabda BEK nyol­- Komáromi, Stumpf, Szto- ics, Palkó (Vendég) - Szlama, Kiss, Mészáros, Darabos - Bozsolik, Pfeifer (Guzorán). Edző: Losonczi István. A 15. percben Czink ment el a jobb oldalon, beadását Fenusz ka­pura lőtte, a lövésbe Bogaras még bele tudott ütni, de az ér­kező Vékony közelről a há­lóba fejelt. 1-0. A 60. percben már a tizedik szögletét rúgta a Bonyhád: Mészáros beadását a lesre ját­szó védők mellett Palkó kapta, aki tíz méterről a jobb sarokba bombázott. 1-1. Á végig egy- kapuzó hazaiak sorsa a 83. percben pecsételődött meg: ekkor Fekete ment el a jobb oldalon, beadását Fenusz 6 méterről a bal alsó sarokba fe­jelte. 2-1. Az első félidőben a széltől támogatott Nagyatád játszott jobban. A második játékrész­ben végig a nagyatádiak térfe­lén folyt a játék, de a bonyhádi csatárok sorra elügyetlenked- ték helyzeteiket. A fegyelme­zetten játszó vendégek meg­érdemelten nyertek. Jók: Fe­nusz, Fekete, Czink, Vékony, illetve Palkó, Mészáros. Kisdorogi Medosz SE-Ka- posvári Gazdász 2-1 (0-1). Kisdorog, 200 néző. V: Czakó. Kisdorog: Kiss - Endeli (Ta­kács), Debreceni, Stölkler R. (Törj), Varga - Horváth J., Horváth P., Mácsik, Boros - Schaffer (Abrudán), Vörös. Mb. edző: Horváth Péter. Ka­posvári Gazdász: Malec - Nagy (Puha), Szabó I., Kern, Hochecker - Bunyi (Sugár), Szabó G., Balázs (Solymosi), Károlyi - Pintér, Óvári. Edző: Szabó Ferenc. A 10. percben Balázs szabadrúgása az elmé­lázó Kiss fölött a kapu bal sar­kában kötött ki. 0-1. A 24. percben Varga remek átadását Vörös nagy helyzetben a ka­pusba lőtte. A 49. percben Boros beadá­sát Horváth J. közelről a há­lóba lőtte. 1-1. A 83. percben Debreceni 17 méteres szabad­rúgása védhetetlenül vágó­dott a bal felső sarokba. 2-1. Nehéz talajú pályán a rend­kívül lelkesen játszó hazai csapat vert helyzetből megér­demelten nyerte a mérkőzést. Jók: Debreceni, Horváth J., Bo­ros, illetve Malec, Kern. További eredmények: Ka­posvári Honvéd-Balatonlelle 1-2, Beremend-fonyód 2-1, Bóly-Marcali 3-0, Komló- Barcs4-1. caddöntőjében, visszavágó: Szkif Krasznodar (orosz)- Elektromos 18-27 (12-15). ,, Le a kalappal" az Elektro­mos nagyszerű teljesítménye előtt, óriási bravúrt vitt vég­hez. S ezzel, 49-42-es összesí­téssel bejutott a BEK legjobb nyolc együttese közé. — Minden elismerésem a csapaté, hiszen 120 százalékos teljesítményt nyújtott. Külön ki kell emelnem a sok jó közül Horváthtot, akit még soha nem láttam ilyen jól és ered­ményesen játszani - nyilat­kozta Kovács László vezetőe­dző. Tamási-Dunaszentgyörgy 4-2 (1-1). Dunaszentgyörgy, 100 néző. V: Albert. Tamási: Pék - Agócs, Szőke, Szemes, Zsolnai - Tóth A. (Tóth J.), Vámosi; Csikós - Szántó, Wal­ter, Orsós. Edző: Árvái Ferenc. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Mérges, Kiss, Vörös, Lakatos- Pál Gyöngyösi, Debreceni, Káldi - Pál V., Baracz. Edző. Gyöngyösi István. Az utolsó öt percben két gólt lövő tamá­siak megérdemelten vitték el a két pontot. G: Szántó 2, Csi­kós, Walter, illetve Káldi, Kiss (11-esből). Jók: Az egész ven­dégcsapat, illetve Kiss. Nagymányok-Kakasd 1-0 (0-0). Kakasd, 3Ö0 néző. V: Makai. Nagymányok: Töpfner- Forrai, Lovász, Énekes, Bencze - Horváth, Stang- liczky, Guth - Bíró (Kelemen), Vízin, Lakatos. Mb. edző: Lo­vász Árpád. Kakasd: Bogos - Schell, Kvanduk J., Müller, Kvanduk E. - László, Eisen­sehr (Zala vári), Sebestyén - Sipos, Pámer, Újvári. Edző: Simon Ferenc. Kétéves hazai veretlensége szakadt meg a kakasdiaknak. G: Forrai (11-esből). Jók: Töpfner, For­rai, Vízin, illetve Müller, Kvanduk J. Dombóvár-Hőgyész 2-0 (1-0). Hőgyész, 300 néző. V: Schäfer. Dombóvár: Kmetty - Bocsi, Tóth. Z., Savanyú, Pó­lyák - Kosztica, Ötvös, Steiger (Babulják), Vincze (Pintér) - Bencze, Varga (Kovács). Edző: Fekete István. Hőgyész: Nán­dor - Bús, Váli, Papp, To­pánka - Nagy A., Királyházi (Nagy Zs.) Tamás, Kurcz - Bősz, Ferenc. Edző: Váli Ist­ván. Sima mérkőzést tett ne­Szekszárd Kéty-Bonyhádbörzsöny 3- 0 (0-0). Kéty, 50 néző. V: Sár­közi. A végeredmény csak azok számára lehet meglepe­tés, akik nem látták a mérkő­zést. Ugyanis teljesen megér­demelt hazai győzelem szüle­tett. G: Horgos 2, Bogos (11-esből). Jók: Hajdú, Pá- kozdi, Horgos, Obrácz, illetve Csoboth P. Györe-Sióagárd 4-1 (3-0). Győré, 120 néző. V: Kajtár. Jó játékvezetés mellett, biztos hazai győzelem. G: Czárth (2), Bakó, Balogh, illetve Finta G. Jók: Nyisztor, Bakó, Balogh, Verese, illetve Neumann. Harc-Alsónána 1-0 (0-0). Harc, 30 néző. V: Nagy. Sport­szerű mérkőzésen a vendég harciak helyzeteik alapján na- -gyobb arányban is győzhettek volna. G: Kustos. Jók: Simcsik, Kolompár G., Kustos, illetve Mór, Szabó. Báta-Kölesd 5-0 (4-0). Báta, 120 néző. V: Nyisztor F. Közepes színvonalú mérkőzé­sen jó játékvezetés mellett biz­tos hazai győzelem. G: Hajale- tin, Fazekas 2, Bosnyák F., Besszer 2. Jók: Kovács I., Ba- gényi, Braun Cs., Révész, il­letve Seregély G., Vörös A. Őcsény-Majos 1-0 (0-0). Öcsény, 150 néző. V: Pintér. A házigazda őcsényi együttes mérsékelt kezdés után a má­sodik félidőben nyújtott játé­kával megérdemelten nyert. G: Bán A. Jók: Bot, Bán A., Deák, Tóth L, illetve Pechár, Sárközi. Zomba-Cikó 4-3 (0-2). hézzé a játékvezetői hármas. G: Bencze 2. Jók: Savanyú, Ste­iger, Ötvös, Bencze, illetve Bús, Papp, Topánka. Aparhant-Fadd 2-0 (0-0). Aparhant, 100 néző. V: Tóth K. Aparhant: Bagoly - Fe- rencz, Köröndi, Kolozsi, Bo­gos - Palkó, Wildanger (Ju­hász Sz.), Minker (Németh), - Juhász ]., Fábián (László), Far­kas. Edző: Wäger Pál. Fadd; Sipos - Beda, Horváth, Pesti - Aradi, Balogh I., Török - Kir- tyán, Nagy (Balogh II.), Illés (Kovács). Edző: Kovács Imre. A jól játszó vendégcsapat el­len ragyogó gólokkal győztek a hazaiak. G: Ferencz, Kolozsi. Jók: Juhász J., Bogos, Ferencz, Minker, illetve Horváth, Pesti. Tevel-Bonyhádvarasd 0-0. Tevel, 100 néző. V: Garajszki. Tevel: Szabó - Ferencz Cs., László, Dallos E., Hodász - Dobos, Bíró, Pechli, Kovács G. - Ferencz G., Kresz P. Edző: Kerekes Ágoston. Bonyhád- varasd: Genczler - Fodor, Ja­kab, Éppel, Kovács - Balázs, Barabás, Bogos, Csíki, Kecs­keméti, Wirth. Edző: Domo­kos Márton. A lelkesen küzdő vendégek megérdemelten vit­ték el az egyik pontot. Jók: A hazai csapatból senki, illetve az egész vendégcsapat. Bátaszék-Decs 3-1 (2-1). Bátaszék, 500 néző. V: Lubas- tyik. Bátaszék: Kocsis - Bojás, Fodor, Hauwasser, Rácz -Kel­ler, Faller, Szabados T. (Győri), Péter - Szabados Z., Kőkúti. Edző: Fiáth Tamás. Decs: Száraz L. (Siklósi I.) - Mikóczi, Pap, Lukács, Száraz Gy. - Végh, Kniesz, Farkas - Bajusz (Siklósi A.) Herczeg, Dér. Edző: Weitner Ádám. Cikó, 150 néző. V: Anczló. Ki­tűnő játékvezetés mellett a második félidőben a helyze­teit jobban kihasználó vendé­gegyüttes megérdemelten vitte el a két bajnoki pontot. G: Jakab 2, Pál 2, illetve Forrai 2, Szököcs. Jók: Jakab, Pál. Izmény-Bogyiszló 5-0 (2- 0). Izmény, 150 néző. V: Pál. A gyengén játszó Bogyiszló ellen magabiztos hazai győzelem született. G: Varga, Balogh 3, Sebestyén. Jók: Az egész hazai csapat, illetve Maláti, Gál. Paks Nagydorog-Kajdacs 1-0 (0-0). Kajdacs, 180 néző. V: Kiss. Parázs hangulatú mér­kőzésen a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képé­nek. G: Ébert. Jók: Csöndes, Csótár L, illetve Gősi, Kovács, Vámosi. Pálfa-Pusztahencse 2-2 (2­0). Pálfa, 50 néző. V: Bán. A hazai csapat fordulás után a helyzetek sorát hagyta ki, ez­zel önmagát fosztotta meg a győzelemtől. G: Hajcsár, Bar- kóczi, illetve Jóni 2. Jók: Tóth A., Kovács, illetve Jóni, Ró­zsavölgyi. Madocsa-Bölcske 4-0 (3­0). Madocsa, 300 néző. V: Nyitrai. A két szomszédvár párharcát a gólerősebb csapat nyerte meg. G: Szabó I. 3, Vö­rös I. Jók: Kékesi, Tóth, Szabó I., Seregi, illetve Kiss, Bujdos. Dunaföldvár-Györköny 7- 0 (3-0). Dunaföldvár, 50 néző. V: Monostori. Magabiztos ha­zai győzelem. G: Kiss 2, Görög 2, Preizler 2, Gál. Jók: Kiss, Görög, Preizler, Gál. Nagyszerűen játszott a Decs, ám a hazáiak jobb helyzetki­használásukkal nyertek. Kiál­lítva: Lukács. G: Kőkúti, Péter, Keller (11-esből), illetve Dér. Jók: Kőkúti, Keller, Fodor, Pé­ter, illetve Siklósi I. Tolna-Simontomya 2-2 (2- 1). Tolna, 200 néző. V: Niki. Tolna: Lampek - Horváth, Hauzmann, Vass (Kappéter), Ádám - Pintér, Kiss (Kanász) Nagy - Szakter, Kindl (Né­meth) Volár. Edző: Szegleti István. Simontornya: Beides - Kovács, Molnár I., Varga, Molnár A. - Molnár L., Szántó (Pekli), Zsolnai, Bajor Szentmártoni (Balogh), Szabó (Dölles). Edző: Szelei Ferenc. A második félidőben 10 em­berrel játszó vendégcsapat megérdemelte a döntetlent. Kiállítva: Varga. G: Kindl, Vo­lár, illetve Szentmártoni, Mol­nár I. Jók: Lampek, Hauz­mann, Kindl, illetve az egész vendégcsapat Döbrököz-Ozora 8-1 (3-0). Középhídvég-Tolnané- medi 3-2 (2-2). Tolnanémedi, 120 néző. V: Farkas. Gyenge játékkal rukkolt ki a házi­gazda Tolnanémedi, így a vendégek megérdemelten vit­ték el a két pontot. G: Nagy, Bredák, Kökény (öngól), il­letve Mühl, Borbás. Jók: Varga, Nagy, Bredák, illetve Csibrik, Zsifkovits. Németkér-Tengelic 3-5. A részletes tudósításra másod­szor is hiába vártunk Német- kérről. Dombóvár Szakcs-Nak 5-0 (2-0). Szakcs, 50 néző. V: Horváth. A helyzeteit jobban kihasználó pályaválasztó együttes meg­érdemelten győzött. G: Tobak G. 3, Lisicra, őri. A hazai együttes minden játékosa di­cséretet érdemel. Závod-Dalmand 2-0 (1-0). Závod, 100 néző. V: Tölgyesi. Jó játékvezetés mellett küz­delmes mérkőzésen, nehezen nyertek a házigazdák. G: Spiel 2. Jók: Lovász, Spiel, Bor- bandi, illetve Banai, Foki. Mucsfa-Szakály 3-2 (1-1). Szakály, 100 néző. V: Kaszás. Gyenge játékvezetés mellett, szerencsés vendéggyőzelem. G: Selyem, Köröndi, Kettel (öngól), illetve Őry, Kettel. Jók: Berning, Selyem, illetve Szeith. Csikóstöttős-Kaposszek- cső-Tamási II. 4-1 (0-1). Csi- kóstöttős, 120 néző. V: Vass. A 10 főre fogyatkozott hazai csapat színvonalas játékkal megérdemelten nyert. Kiál­lítva: László. G: Papp, Tóth, Döbrököz, 300 néző. V: Unya- tinszki. Döbrököz: Dudás - Apáti, Horváth I., Tárnái, Rácz - Szűcs I., Szűcs II. (Szie- ber Z.), Reizinger (Békés), Szili (Horváth II.) - Jakab, Kiss. Edző: Szieber József. Ozora: Surányi - Porga, Pályi (Ort- ner), Siklósi - Túrós, Pető I., Kovács, Sandi - Baráth (Pető II.), Márkus. Edző: Kozma Jó­zsef. A jól játszó hazai csapat ilyen arányban is megérde­melten nyert. Kiállítva: Rácz, Márkus. G: Kiss 3 (egyet 11-esből), Tárnái 2, Reizinger, Szűcs L, Jakab, illetve Túrós. Jók: Kiss, Jakab, Szűcs L, Tár­nái, illetve Porga, Túrós, Ort- ner, Pető I. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Bátaszék-Decs 3-1, Döbrököz-Ozora 8-0, Dunaszentgyörgy-Tamási 0- 0, Kakasd-Nagymányok 1-4, Tolna-Simontornya 1-1, Te- vel-UFC Szekszárd 1 -4, Aparhant-Fadd 0-1, Ho­gy ész-Dombó vár 1-1. Szabotin, Gazda, illetve Bóta. Jók: Szabotin, Papp, Pataki, Geréd, illetve Banász, Bóta, Egerszegi. Kocsola-Gyönk 4-1. Ezút­tal harmadszor vártuk hiába Gyünkről a részletes tudósí­tást. A Lengyel-Pincehely ta­lálkozóról sem kaptunk tu­dósítást. Körzeti labdarúgás Szekszárd 1. Báta 12 9­3 37-14 18 2. Őcsény 12 8 2 2 21-10 18 3. Cikó 12 7 2 3 29-18 16 4. Győré 12 5 4 3 16-12 14 5. Kéty 12 6 2 4 21-19 14 6. B.börzsöny 12 6 1 5 21-15 13 7. Izmény 12 5 3 4 20-15 13 8. Zomba 12 6 1 5 19-18 13 9. Sióagárd 12 5 2 5 23-30 12 10. Bogyiszló 12 4 2 6 14-21 10 11. Harc 12 3 2 7 8-15 8 12. Majos 12 3 1 8 14-20 7 13. Alsónána 12 3­9 14-25 6 14. Kölesd 12 3­9 13-38 6 Paks 1. Nagydorog 10 8­2 37-11 16 2. Tengelic 10 8­2 43-24 16 3. Tolnanémedi 10 5 3 2 33-15 13 4. Kajdacs 10 6 1 3 20-13 13 5. Középhídvég 10 6 1 3 26-22 13 6. Dunaföldvár 10 4 3 3 22-16 11 7. Madocsa 10 4 1 5 26-28 9 8. Pálfa 10 2 4 4 16-17 8 9. Pusztahencse 10 2 3 5 12-23 7 10. Németkér 10 2 3 5 18-32 7 11. Bölcske 10 1 3 6 10-30 5 12. Györköny 10 1­9 5-37 2 Dombóvár 1. Csikóstöttős 10 7 2 1 38-10 16 2. Kocsola 10 7 1 2 25-10 15 3. Závod 10 6 3 1 24- 9 15 4. Tamási II. 10 6 1 3 29-13 13 5. Pincehely 10 6 1 3 24-12 13 6. Dalmand 10 5 1 4 23-17 11 7. Mucsfa 10 4 3 3 20-20 11 8. Szakcs 10 2 4 4 14-17 8 9. Iregszemcse 10 2 4 4 12-27 8 10. Gyönk 10 3 1 6 12-23 7 11. Nak 10 2 2 6 19-21 6 12. Lengyel 9 2 2 5 13-24 6 13. Szakály 11­1 10 8-56 1 Bravúros győzelem Ez a kakasdi helyzet is kimaradt a Nagymányok ellen A körzeti bajnokságból jelentjük Az őszi véghajrá küszöbén: hat vendégcsapat kasszírozott két pontot Három találkozóról nem kaptunk tudósítást