Tolnai Népújság, 1992. október (3. évfolyam, 232-256. szám)

1992-10-26 / 252. szám

1992. október 26. SPORT MEPUJSAG 11 Labdarúgó NB III. A megyei labdarúgó-bajnokságért Későn „ébredő" paksiak Kisst (az előtérben) Magyar váltotta fel Paksi SE-Marcali 2-2 (0-2). Paks, 400 néző. V: Berki. Paksi SE: Gróf - Bregovics, Sashegyi, Somogyi, Fábián - Kiss (Magyar), Farsang, Kródi - Horváth J., Ruppert, Bóka. Edző: Bagó Béla. Mar­cali: Horváth L. - Tóth, Mé­száros, Bozsó, Borbély - Vi­rág, Horváth V., Palacskó, Arany - Gyurics, Vékony. Edző: Béres Ferenc. A 7. perc­ben Gyurics hosszan indította Vékonyt a bal szélen, aki lefu­tott az alapvonalig, s beadásá­ból Virág vezetést szerzett a vendégeknek. 0-1. A 27. perc­ben Palacskó előrevágott lab­dájával Vékony lefutotta őrző­jét és a tehetetlen Gróf mellett a hálóba lőtt. 0-2. A 62. percben Kródi labdá­ját Magyar középre lőtte Bóka elé, aki kapásból kilőtte a jobb felső sarkot. 1-2. A 86. perc­ben sorozatos hazai támadá­sok végén Ruppert átadását Bóka öt méterről továbbította a hálóba 2-2. Az első félidőben szétesően játszó hazaiak szünet után fel­javultak, de ez csak az egyik pont megszerzéséhez volt ele­gendő, a szervezetten véde­kező és jól kontrázó somo­gyiak ellen. Jók: Magyar, Bóka, Kródi, Sashegyi, illetve Horváth L., Mészáros, Arany, Vékony. Kaposvári Gazdász-Ger- jeni Medosz 1-0 ((M)). Ger- jen, 400 néző. V: Ábrahám. Kaposvár: Malek - Nagy, Szabó I., Károlyi, Decsi - Buni (Szabó Z.), Solymosi (Paha), Szabó G., Hoecker - Pintér, Óvári (Kern). Edző: Szabó Ferenc. Gerjen: Blazsó- Kovács, Hajnes (Taba), Fritz- Fodor, Ignácz (Kövesi), Di­enes, Szalai (Palásti Cs.) - Kocsis, Porga, Gyenis. Szak­osztály igazgató: Pálfi Gábor. A 25. percben Gyenis átadá­sával Kocsis lépett ki, nyolc méterről leadott lövése a felső lécről a gólvonalra vágódott, majd egy védő kiemelte a lab­dát Porga fejére, de a csatár fe­jese a víztócsában erejét vesz­tette és a vendégek felszabadí­tottak. Az 53. percben röviden sza­badítottak fel a hazai védők és az érkező Szabó G. 18 méter­ről futtából a bal sarokba lőtt. 1- 0. A 88. percben Hoecker 181 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant. Az egyenlő erők küzdelmét ezúttal egy jól eltalált távoli lövés döntötte el. Jók: Az egész vendégcsapat, illetve Blazsó, Fritz. Bonyhádi SE-Kisdorogi Medosz 2-1 (0-0). Bonyhád, 600 néző. V: Pecsét. Bonyhád: Sebestyén - Szabó, Stumpf, Sztoics, Komáromi - Szlama, Kiss, Mészáros, Darabos - Bozsolik (Palkó), Pfeifer. Edző: Losonczi István. Kis- dorog: Szőcs - Endeli (Schaf­fer), Debrceni, Varga, Takács - Mácsik, Törj, Horváth P., Jámbor - Horváth J., Boros. Megbízott edző: Horváth Pé­ter. Az első félidőben jobbára a két 16-os között hullámzott a játék, a kapuk nem kerültek veszélybe. Szünet után erősített a Bonyhád és az 50. percben Komáromi átadásával Dara­bos kilépett a védők közül, majd 10 méterről a bal alsó sa­rokba lőtt. 1-0. A 80. percben a bonyhádi kaputól 18 méterre szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, Debreceni lövésébe Sebestyén csak beleütni tu­dott, róla a labda a bal alsó sa­rokba vágódott. 1-1. A 83. percben Mészáros húzott ka­pura, nagy lövésébe Debre­ceni beleért, s róla a jobbra elmozduló Szőcs mellett a bal sarokba vágódott a labda. 2-1. Közepes színvonalú és iramú mérkőzésen némi sze­rencsével tartotta otthon mindkét pontot a Bonyhád. Jók: Komáromi, Sztoics, Mé­száros, illetve Boros, Debre­ceni, Varga. További eredmények: Pécsi VSK-Kaposvári Honvéd 2-0, Beremend-Barcs 2-0, Fo- nyód-Balatonlelle 1-1, Nagy- atád-Bóly 3-0, Komlói Bá- nyász-Letenye 4-0. Hétközben rendezték meg: Kaposvári Honvéd-Marcali 2- 0. Hazai pálya Kosárlabda Szuper Liga eredmények: ZTE-Heraklith-Banik Cigel Prie- vidza (csehszlovák) 72-84 (32-52), BK Ostrava (csehszlovák)- Budapesti Sólymok (Tungsram-Honvéd) 86-84 (43-40), Ka­posvári KK-BVC Brno (csehszlovák) 97-89 (56-46). Torna Mesterfokú bajnokság: Női egyéni összetett: 1. Molnár And­rea (Postás) 39.250 pont, 2. Molnár Krisztina (ÚTÉ) 39.075, 3. Bakos Viktória (KSI) 38.000. Férfi egyéni összetett: 1. Supola Zoltán (Dunaferr) 57.035 pont, 2. Fajkusz Csaba (ÚTÉ) 56.085,3. Moravecz Béla (FTC) 56.040. Golf Szombaton Bükfürdőn a Birdland Golfklubban a Szféra Kul­turális Szolgáltató Kft. első ízben rendezte meg a Magyarorszá­gon akkreditált diplomaták hivatalos golfbajnokságát. Az ese­mény tulajdonképpen a diplomáciai testület sporttalálkozóinak korábbi hagyományára építkezett: a diplomata sí- és teniszbaj­nokságra. A versenyen kilenc ország 17 diplomatája vett részt, az ese­mény fővédnöke dr. Jeszenszky Géza külügyminszter volt. Az első bajnokságot az Egyesült Államok katonai attaséja, Ri­chard Gaini nyerte, a második helyen a holland nagykövetség tanácsosa, Maarten Reuchlin végzett. Újabb ziccert hibázott a listavezető Döbrököz, a Bonyhádvarasd 990 perc után is nyeretlen Nagymányok-Tevel 2-1 (0-0). Tevel, 150 néző. V: Varga. Nagymányok: Töpfner- Forrai, Lovász, Bíró, Bencze- Guth, Horváth, Stangliczky- Lakatos, Vizin, Illés. Edző: Lovász Árpád. Tevel: Szabó - Kovács, Kresz, Dallos L, Beke- Dobos, Ferenc I., Bíró - Ho- dász, Dallos II., Ferenc II. Edző: Kerekes Ágoston. A helyzeteit jobban kihasználó Nagymányok megérdemelten győzött Tevel ellen. G: Vizin 2, illetve Dallos II. Jók: Töpfner, Horváth, Vizin, illetve a haza­iak közül senki. Tolna-Tamási 1-1 (0-0). Tolna, 200 néző. V: Makai. Tolna: Lampek - Horváth, Hauzman, Vass, Kappéter - Ádám, Simon (Szakter), Pintér (Nagy) - Kiss, Kindl, Volár (Töttösi). Edző: Szegleti Ist­ván. Tamási: Pék - Agócs, Szőke, Kovács, Zsolnai - Sze­mes, Vámosi, Demkó (Borsi), Szántó - Walter, Gyenei (Or­sós). Edző: Árvái Ferenc. Jó já- tékkvezetés, igazságos döntet­len. G: Kiss (11-esből), illetve Szántó. Jók: Lampek, Hor­váth, Kindl, illetve Szőke, Ko­vács, Zsolnai, Demkó. Kakasd-Dombóvár 0-0. Kakasd, 200 néző. V: Fazekas. Kakasd: Bogos - Schell, Kvanduk Hucker, Kvanduk E. - László, Pámer, Sebestyén- Sipos, Müller, Újvári. Edző: Simon Ferenc. Dombóvár: Kmetty - Pauer, Steiger, Pó­lyák, Savanyú - Ötvös, Kosz- tica, Tóth Z. (Kovács), Vincze- Bencze (Babulják) Varga (Tóth S.). Edző: Fekete István. Nagy mezőnyfölényüket ezút­tal képtelenek voltak gólra váltani a hazaiak. Jók: Kvan­duk J., Kvanduk E., Müller, il­letve Steiger, Savanyú, Vincze. Hőgyész-Dunaszent- györgy 4-3 (2-2). Hőgyész, 300 néző. V: Petki. Hőgyész: Nándor - Bús, Váli, Bősz R., Topánka - Királyházi, Papp, Kurcz, Tamás (Szentes) - Bősz J., Ferenc. Edző: Váli István. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Gödör (Pál V.), Sörös, Bene­dek, Kiss, Debreceni - Gyön­gyösi, Baracz, Vörös Lakatos, Káldi (Pál J.). Edző: Gyön­gyösi István. A nézők mérkő­zése volt, megérdemelt hazai győzelem. G: Ferenc 2, Bősz J., Váli, illetve Kiss T., Barac, Sö­rös. Jók: Topánka, Bősz J., Fe­renc, illetve Baracz, Sörös, Szlanyinka. Decs-Ozora 4-0 (3-0). Ozora, 150 néző. V: Albert. Decs: Száraz L. - Kniesz, Papp, Dér, Száraz Gy. - Weit- ner, Végh, Sörös, Bajusz - Herczeg, Kovács. Edző: Ódor Ferenc. Ozora: Dobos - Surá- nyi, Porga, Siklósi, Fái - Bra- nuer (Pető I.), Baráth, Kovács, Ortner (Pető Z.) - Sandi, Tú­rós. Edző: Kozma József. Gyenge színvonalú mérkőzé­sen megérdemelt vendégsi­ker. G: Herczeg 3 (egyet 11-esből), Kovács. Jók: Hec- zeg, Papp, Sörös, illetve Surá- nyi, Porga, Fái. Döbrököz-Fadd 0-0. Döb­rököz, 300 néző. V: dr. Berta. Döbrököz: Dudás - Apáti, Horváth I., Varga L., Varga J. (Rácz) - Reizinger, Szűcs I., Szűcs II. (Horváth II.), Tárnái- Jakab (Szili), Kiss. Edző: Szi- eber József. Fadd: Sipos - Kugli, Horváth, Beda (Balogh II.), Pesti - Aradi, Balogh I., Ujj- Kirtyán, Nagy (Káldi), Illés (Kovács). Edző: Kovács Imre. A mérkőzésen a nagyon jól védekező vendégcsapat Sipos kapussal az élen pontot rabolt a sok helyzetet kidolgozó Döbrököz otthonában. Jók: Horváth I., Dudás, illetve Si­pos (a mezőny legjobbja), Pesti, Kirtyán. Aparhant -Simontornya 3- 2 (2-0). Aparhant 100 néző. V.: Dárdai. Aparhant: Bagoly - Heidecker, Köröndi, Sármány, Bogos - Pakló, Ferenc (Juhász F.), Minker (Kolozsi) - Juhász }., Fábián (Wilbenger), Farkas. Edző: Wäger Pál. Simontor­nya: Baidek - Pekli, Molnár L, Varga L., Molnár II. - Molnár III., Dölles, Zsolnai (Molnár IV) - Pajor, Szentmártoni (Varga J.), Borbás (Szabó). Edző:- Szelei Ferenc. Az első félidei magabiztos játék után a jól játszó Simontornya ellen nehezen nyert a hazai csapat. G: Köröndi, Minker, Fábián, illetve Dölles, Szabó. Jók: Kö­röndi (a mezőny legjobbja), Sármány, Juhász., illetve Varga L., Molnár II. Bátaszék-Bonyhádvarasd 4-0 (2-0). Bátaszék, 150 néző. V: Kerekes. Bátaszék: Kocsis - Bólyás, Fodor, Hauwasser, Rácz (Mikó) - Keller, Faller, Szabados T., Péter - Kismődi, Kőkúti. Edző: Fiath Tamás. Bonyhádvarasd: Genczler - Fodor, Jakab, Hagymási, Bo­gos - Kovács, Újvári, Wirth (Kiesz), Csíki - Berta (Balázs), Sárközi. Edző: Domokos Már­ton. A helyzetek sorát kidol­gozó, nagyobb játékerejű bá- taszéki együttes teljesen meg­érdemelten, fölényesen tar­totta otthon a két bajnoki pon­tot. G: Bólyás 2, Szabados T., Fodor (öngól). Jók: Bólyás, Szabados T., Faller, illetve Fo­dor, Genczler. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Bátaszék-UFC Szekszárd 0-2, Döbrököz- Fadd 4-2, Ozora-Decs 2-3, Kakasd-Dombóvár 3-0, Tolna-Tamási 1-5, Tevel- Nagymányok 1-3, Aparhant- Simontornya 1-0, Flőgyész- Dunaszentgyörgy 3-2. Kakasdi támadás a dombóvári kapu előtt A körzeti bajnokságból jelentjük A nyolc főre fogyatkozott zombai csapat a 87. percben levonult a pályáról Paks Madocsa-Középhídvég 3-0 (0-0). Középhidvég, 50 néző. V: Kun. A vendégcsapat meg­érdemelten hozta el a két pon­tot. G: Szintai, Szabó, Bertók II. Jók: Szintai, Szabó. Pusztahencse-Bölcske 1-1 (1-1). Pusztahencse, 80 néző. V: Kiss F. Csapkodó mérkőzé­sen egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Kiállítva: Süvöltő (Bölcske). G: Jóni. Jók: Polgár, Józsa illetve Kiss, Szauer. Kajdacs-Györköny 5-0 (3- 0). Kajdacs, 150 néző. V: ifj. Farkas. Az eredmény a ven­dégcsapat számára hízelgő. G: Major 3, Domonkos, Lengyel. Jók: Major, Lengyel, Csótár, Henk, illetve Wenhardt, Rohn, Krausz. Tengelic-Dunaföldvár 3-1 (1-1). Dunaföldvár, 100 néző. V: Nyitrai. Remek játékveze­tés mellett a rutinos vendég­csapat megérdemelten nyert a tartalékos Duna-partiak ellen. G: Vida 2, Gáncs, illetve Csizmadia. Jók: Gáncs, Vida, illetve Tapaszti. Tolnanémedi-Németkér 4- 2 (1-0). Tolnanémedi, 100 néző. V: Monostori. Küzdel­mes mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem. G: Mühl 2, Borbás, Ferencz, illetve Büttli 2. Jók: Mühl, Borbás, Kökény Gy., illetve Kiss, Osztermajer, Büttli. Nagydorog-Pálfa 2-1 (1-0). Pálfa, 100 néző. V: Bán. A 90 perc összképe alapján a dön­tetlen igazságosabb lett volna. G: Balogh, Ebert, illetve Bar- kóczi. Jók: Kovács, Ébert, Ba­logh Z., illetve Tóth N., Balogh Gy., Orsós. Hétközben játszották: Pálfa-Madocsa 3-2 (2-0). Madocsa, 300 néző. V: Molnár. A hazai helyzetek ellenére vendéggyőzelem. G: Barkóczi, Hajcsár, Fehér, illetve Szurtos 2. Jók: Tóth, Bóka, Deres, il­letve Kékesi, Vörös II. Dombóvár Tamási IL-Szakály 7-0 (4­0). Szakály, 50 néző. V: Sze- ifert. Az öteletesen futballozó vendégcsapat ilyen különb­séggel is rászolgált győzel­mére. G: Hamrik 2, Tóth 2, Horváth 2, Bazsonyi. Jók: Bóta, Bazonyi, Németh, illetve a hazaiak közül senkit sem le­het kiemelni. Csikóstöttős-Kaposszek- cső-Dalmand 2-0 (1-0). Csi- kóstöttős, 200 néző. V: Tóth. Kitűnő játékvezetés mellett küzdelmes kilencven perc, biztos hazai győzelemmel. G: Tóth, Geréd. Jók: Geréd, Er­dei, Tóth, Papp, László, illetve Foki, Tóti, Loparits, Török. Závod-Iregszemcse 6-2 (2- 0). Závod, 1Q0 néző. V: Kiss. A végig többet kezdeményező, tartalékos hazaiak magabizto­san nyertek. G: Spiel 3, Ger­gely 2 (egyet 11-esből), Bor- bandi, illetve Franke 2 (egyet 11-esből). Jók: Borbandi, Szántó, Szász, illetve Franke, Teplán. Kocsola-Mucsfa 4-1 (2-1). Mucsfa, 50 néző. V: Tóth Z. Szünet után mezőnyfölényét gólokra váltotta a kocsolai együttes. G: Vincze 2, Lajos, Bátor, illetve Köröndi. Jók: Vincze, Bátor, illetve Berning. Pincehely-Szakcs 3-0 (0- 0). Szakcs, 50 néző. V: Kaszás. A helyezeteit jobban kihasz­náló vendégcsapat szünet utáni teljesítményével megér­demelten győzött. G: Dobro- vics, Góman, Szabó. Jók: Gó- man, Kollár, Bézsenyi, illetve László. Gyönk-Nak 1-1, részletes tudósítást nem kaptunk. Szekszárd Györe-Cikó 4-2 (2-1). Győré, 150 néző. V: Nagy. A lelkes szurkolói bíztatás mel­lett biztosan nyert a hazai gárda. G: Czárth 2 (egyet 11-esből), Csoboth, Czék- mány, illetve Hajdú, Simon. Jók: Czárth, Czékmány, illetve Forrai, György. Őcsény-Zomba 2-1 (0-1). Őcsény, 100 néző. V: Anczló. Enyhe mezőnyfölény után, két 11-esből lőtt góllal nyertek a hazaiak. A 87. percben a zom­bai csapat a kiállítások után levonult a pályáról. Kiállítva: Témer, Áment, Rács. G: Vincze 2 (mindkettő 11-esből), illetve Szemes. Jók: Koleszár, Horváth, Tóth. Izmény-Kölesd 5-3 (1-1). Izmény, 150 néző. V: Bacs. Jó játékvezetés mellett a két csa­pat védelmének gyengesége miatt lett ilyen gólgazdag a mérkőzés. G: Hermész 2, Ba­logh, Varga, Sebestyén II., il­letve Ács 2, Vörös (11-esből). Jók: Hermész, Juhász, illetve Ács. Bonyhádbörzsöny-Bo- gyiszló 1-0 (0-0). Bonyhád- börzsöny, 100 néző. V: Rácz. Az enyhe mezőnyfölényben játszó hazai csapat a 8. perc­ben lőtt 11-es góllal nyert. G: Csoboth Z. Jók: Altvater, Cso­both Z., Csobot G., Ömböli, il­letve Gál, Lénárt, Maliti. Báta-Majos 3-1 (2-0). Báta, 80 néző. V: Illés. Közepes színvonalú mérkőzésen, biz­€ tos hazai siker született. G: Bódis, Besszer, Beke (öngól), illetve Fenyvesi. Jók: Bagényi, Braun, illetve Kocsis. Sióagárd-Harc 3-2 (3-1). Harc, 100 néző. V: Nyisztor. Jó iramú, sportszerű 90 percet hozott a szomszédvári ran­gadó. G: Kasler 2, Gaál, illetve Kolompár Cs., Kolompár S. Jók: Kasler, Fekete, illetve Ko­lompár G., Dunai. Kéty-Alsónána 1-0, részle­tes tudósítást nem kaptunk. Körzeti labdarúgás Szekszárd 1. Cikó 10 7 1 2 23-12 15 2. őcsény 10 7 1 2 17- 7 15 3. Báta 10 7­3 25-13 14 4. Sióagárd 10 5 2 3 21-19 12 5. Kéty 10 5 2 3 16-14 12 6. Győré 10 4 4 2 11- 9 12 7. B.börzsöny 10 5 1 4 19-11 11 8. Zomba 10 5 1 4 14-13 11 9. Izmény 10 4 3 3 14-13 11 10. Bogyiszló 10 3 2 5 9-14 8 11. Kötesd 10 3­7 13-31 6 12. Majos 10 2 1 7 12-18 5 13. Harc 10 1 2 7 5-15 4 14. Alsónána 10 2­7 12-23 4 Paks 1. Nagydorog 8 6­2 30-11 12 2. Tengelic 8 6­2 29-19 12 3. Tolnanémedi 8 4 3 1 26-12 11 4. Kajdacs 8 5 1 2 17-11 11 5. Középhidvég 8 5 1 2 22-17 11 6. Dunaföldvár 8 3 2 3 14-15 8 7. Madocsa 8 3 1 4 22-22 7 8. Pálfa 8 2 2 4 14-15 6 9. Pusztahencse 8 2 2 4 8-12 6 10. Németkér 8 2 2 4 14-26 6 11. Bölcske 8 1 2 5 10-26 4 12. Györköny 8 1­7 5-25 2 Dombóvár 1. Csikóstöttős 8 6 1 1 32- 7 13 2. Závod 8 5 2 1 21- 8 12 3. Pincehely 9 6­3 23-11 12 4. Tamási II. 8 5 1 2 25- 8 11 5. Kocsola 8 5 1 2 16- 9 11 6. Dalmand 8 4 1 3 19-16 9 7. Mucsfa 9 3 3 3 17-18 9 8. Gyönk 8 3 1 4 10-16 7 9. Iregszemcse 9 2 3 4 12-27 7 10. Szakcs 8 1 4 3 9-13 6 11. Nak 8 2 1 5 17-14 5 12. Lengyel 8 2 1 5 13-24 5 13. Szakály 9 — 1 8 6-48 1