Tolnai Népújság, 1992. október (3. évfolyam, 232-256. szám)

1992-10-26 / 252. szám

12 KÉPÚJSÁG SPORT 1992. október 26. Kosárlabda NB L A KSC-nek nem jelentett akadályt a Volán, a Dombóvár tartja jó formáját Csak a két szekszárdi csapat lépett tovább a Magyar Kupában Kézilabda NB I/B. Biztos Szigma-siker, simontornyai győzelmek KSC Szekszárd-Zala Vo­lán 113-72 (64-30). Szek- szárd, 300 néző. V: Farkas, Mustos. Szekszárdi Zerényi (18) , Várkonyi (34), Badics (19) , Kranyecz (30), Bihari (-). Csere: Nagy A. (8), Szabó (2), Nagy R. (2), Csordás (-), Mé­száros (-). Edző: Németh Jó­zsef. Zala Volán: Frigy (4), Nyírő (13), Szabó (12), Bo- gyay (10), Szőke (14). Csere: Monostori (4), Tarczy (4), Sztepanikova (5), Kitlinska (6). Edző: Horváth Jenő, Ko­vács László. Várkonyi bünte­tőből nyitotta a „gólok" sorát, a 2. percben 6-5 a hazaiak ja­vára. A vendégek fiatal gár­dája ügyesen kombinált, bát­ran törtek be a palánk alá. Kranyecz tripláját Várkonyi és Badics toldotta meg, a 7. perc­ben 24-9-re húzott el a KSC. A zalaiak időt kértek, ám ez sem zökkentette ki lendületéből a házigazdát, így a félidő dere­kán 34-13, majd újabb Kra­nyecz triplánok tapsolhattak a nézők. A 14. percben 33 pontra nőtt (50-17) a különb­ség, a közönség nyütszíni tapsa jelezte: tetszik a hazaiak játéka. A 18. percben 59- 27-nél Németh edző is időt kért, hogy aztán csapata a fél­idő hajrájában végleg eldöntse a találkozó sorsát. Fordulás után is lendülete­sen kezdett a Szekszárd, a 22. percben 40 pontra nőtt az elő­nye: 74—34. Németh edző két fiatalt cserélt be, akik eladott labdákkal és kihagyott zicce­rekkel mutatkoztak be, kissé leült a játék, a 32. percben 95- 54 volt az állás, amikor a kezdő ötösből csak Várkonyi maradt a pályán. A KSC 100. pontját a 36. percben Zerényi büntetőből érte el, majd a haj­rában a zalaiaknál Szőke ki­pontozódott. Amint az várható volt, a Zala Volán együttese sem állí­totta NB I-es feladat elé a há­zigazda szekszárdiakat. Ki­tűnt: Várkonyi, Kranyecz, Ba­dics, illetve Szőke, Nyírő, Szabó. Dombóvári VMSE-Dunai Kőolaj 106-81 (66-40). Dom­bóvár, 500 néző. V: Varga, Szlávik. DVMSE: Marcsenko (16), Ács (28), Erupkin (19), Molnár (12), Takács (22). Csere: Horváth Cs (3), Janko- vics (-), Bosznai (-), Kerényi (6). Edző: Horváth Károly. Kőolaj: Káblár (2), Kapusz- tyin (15), Dévai (17), Borkuty (24), Chuhorka (7). Csere: Bánsági (2), Mészáros (5), Ve­ress (-), Kovács (5), Bepes (4). Edző: Szűcs Béla. Nagysze­rűen kezdett a hazai együttes és a 7. percben 20-8-ra elhú­zott. A folytatásban is főleg a dombóváriak jeleskedtek, ki­tűnően védekeztek és a letá­madásaikat rendre kosárral fe­jezték be. Ebben az időszak­ban elsősorban Takács szórta a pontokat. A 12. percben 43- 18 az állás. Nem is elsősorban a vendégek gyenge védeke­zése, hanem a dombóváriak ktűnő dobóformája okozta a szokatlanul sok pontot. A fél­idő hátralévő részében is ma­radta dombóvári lendület, így az ellenfélnek tulajdonképpen nem is volt lehetősége kibon­takozni. Ezek után nem meg­lepő, hogy a hazaiak jelentős pontelőnnyel térhettek pihe­nőre. Szünet után megtorpant a DVMSE lendülete, ezt a ven­dégek kihasználták és szerve­zett játékukkal a 25. percre fel­jöttek 70-50-re, mire fel termé­szetesen nem késett Horváth edző válasza: az időkérése. Annál is inkább szükség volt erre, mert ebben az időszak­ban a dombóváriak mindösz- sze négy pontot dobtak. A kö­vetkező időszakban kiegyenlí­tett játék folyt a pályán. Ráa­dásul a két legeredményesebb játékos Erupkin, illetve Ka- pusztyin szinte egyidőben pontozódtak ki. Az utolsó öt percben újra lendületbe jöttek a hazaiak, s rendre kosárral fe­jezték be támadásaikat - a ha­zai közönség fergeteges bízta­tása mellett. A 39. percben Ács révén a 100. pontot is megsze­rezte a DVMSE. Egyértelműen megállapít­ható volt: jó formában van a hazai együttes, amire a továb­biakban is szükség lesz, hi­szen a rivális Debrecenhez utaznak legközelebb a dom­bóváriak. A BMTE-Törley, a Salgótarján után rövid idő alatt harmadik nagy vetély- társát győzte le a vasutas csa­pat. Ez a találkozó már az első játékrészben eldőlt. Kitűnt: Marcsenko, Takács, Ács, il­letve Borkuty, Kapusztyin. Magyar Kupa forduló Vendéglátó SE Szekszárd- Pécsi Volán 83-75 (29-39). Pécs, 50 néző. V: Kovács, Kol­lár. Szekszárd: Murel (6), Ju­hász (15), Kovács (23), Hei- mann (9), Tengölics (4). Csere: Prancz (10), Lackó (-), Antóni (2), Schmidt (14). Edző: Mészáros András. A pécsiek kezdtek jobban, a 3 percben 6-0-ra elhúztak. A vendégek kapkodó, ideges já­tékának köszönhetően a 11. percben 23-13-ra vezettek a hazaiak. A folytatásban kissé feljavult a Vendéglátó SE já­téka, de ez csak a hátrány csökkentésére volt elég. Fordulás után a szekszár­diak rendezték soraikat, meg­kezdték a felzárkózásukat, előbb 55-51-re szépítettek, majd a 35. percben 70-66-ra már a vezetést is átvették. A véghajrá is a vendégek­nek sikerült jobban, ezzel a győzelmükkel a kupa máso­dik fordulójába jutottak. Ki­tűnt: Schmidt, Kovács, Hei- mann. KSC Szekszárd-Atome- rőmű SE 118-65 (58-31). Paks, 100 néző. V: Várhalmi, Pa- rádi. Szekszárd: Zerényi (8), Nagy R. (33), Bihari (10), Szabó (15), Nagy A. (13). Csere: Mészáros (17), Kra­nyecz (10), Badics (5), Várko­nyi (5), Csordás (2). Edző: Németh József. Atomerőmű SE: Harsányi (19), Jäger M. (- ), Pálfi (4), Hirth (6), Hum (4). Csere: Csepreghy (-), Osz- termajer (17), Jäger Á. (-), Da- róczi (11), Szabadi (-). Edző: Daróczi Eszter. A kupamér­kőzésen megilletődötten kez­dett az ASE a cseresorával szereplő NB I-esek ellen. En­nek ellenére a 7. percben csak 16-13-ra vezettek a szekszár­diak. Utána gyors játékkal el­húzta, szünetig jelentős előnyre tettek szert. Fordulás után agresszíveb­ben védekezett az ASE, de magassági és fizikális előnyét érvényesítve tovább növelte előnyét a KSC. A félidő dere­kától a vendégek kezdő embe­rei is pályára léptek, végül magabiztos győzelemmel ju­tottak a Magyar Kupa követ­kező fordulójába. Kitűnt: Nagy R., Szabó, illetve Osz- termajer. Komló-Bonyhád 68—47 (32-26). Bonyhád, 100 néző. V: dr. Páli. Bonyhád: Felszegi (15), Kovács (12), Palkovics (11), Rózsa A. (5), Rózsa K. (2). Csere: Solti (2), Simon (-), Györgyös (-), Kishonti (-), Szabó (-). Az első félidőben még tartotta magát a hazai csapat NB I-es ellenfelével szemben. A második félidőben kiüt­között a vendégek nagyobb rutinja és megérdemelten ju­tottak tovább a Magyar Kupa következő fordulójába. Jók: Felszegi, Kovács. Szigma Szekszárd-Magyar Kábel 30-18 (15-9). Szek­szárd, 200 néző. V: Buváry, Pusztai. Szekszárd: Flick - Bálintné 3, Czirok 2, Kre- mentsova 4, Sklar 6, Geiger 9, Nagy 1. Csere: Hadházy, Németh 2, Horváth R. 1, Hor­váth E., Rózsa 2. Edző: Hajnal József. Bálintné gyors indítás­ból elért góljaival a hazaiak szerezték meg a vezetést, de a fővárosiak még egyenlíteni tudtak. Fokozatosan belelen­dült a Szigma és a 10. percben már 7-2-re elhúzott. A félidő hajrájában is tartotta előnyét a Szekszárd, kettős emberhát­ránya ellenére még növelte is. Fordulás után az első per­cek kapkodása és a kettős em­berhátrány ellenére sem tudta jelentősen csökkenteni hátrá­nyát a fővárosi csapat. A vál­tozatos mérkőzésen nagy aka­rással és lelkesedéssel játszó Szekszárd ilyen arányban is rászolgált győzelmére. A csa­pat minden játékosa dicséretet érdemel. Ketten dupláztak az NB II-ben Szombathelyi TK-Tolnatej SE 30-20 (13-10). Szombat­hely, 50 néző. V: Szemes, Varga. Tolnatej SE: Bach - Bordás 4, Kispál 5, Barabás 1, Törő 5, Fichter 4, Kovács 1. Csere: Bátai, Böcsödi, Bán. Edző: Csirzó Antal. A vendé­gek az 5. percben 3-1-re el­húztak, de a főiskolások zsi­nórban lőtt három góljukkal a 8. percben fordítottak. A haj­rában egy érthetetlen szek­szárdi rövidzárlat miatt a tej­iparisok egy góllal válaszoltak a hazaiak hat találatára. Fordulás után a szekszárdi­aknál egymást követték a kiál­lítások, amit a jól játszó szom­bathelyiek kihasználtak és a 48. percig 22-15-re elhúztak. A jobbnál jobb helyzeteket is elpuskázó vendégek így nem kerülhették el a súlyos vere­séget. A helyzeteiket jobban érté­kesítő házigazdák megérde­melten tartották otthon a két pontot. Celldömölk-Tolnatej SE 28-25 (14-12). Szekszárd, 50 néző. V: Bogdán L, Bogdán II. Tolnatej SE: Bach - Bordás 2, Kispál 1, Barabás 4, Törő, Fichter 5, Kovács 4. Csere: Kerekes 4, Drüszler 5, Budai, Böcsödi. Edző: Csirzó Antal. Gyors góllal nyitott a Szek­szárd, ám a vendégek a 2. percben 2-1-re fordítottak. A Celldömölk sorra lőtte góljait a gyengén védekező Tolnatej hálójába, a 12. percben már 8- 4. Ezután összekapták magu­kat a házigazdák és a 22. perc­ben 11-11-re egyenlítettek, de a hajrá ismét a vendégeké volt. Fordulás után a 37. perc­ben a vendéglátók újra felzár­kóztak. A jobban összponto­sító ellenfél azonban 40. perc­ben 23-21-re vezetett. A vég­hajrában a Szekszárd a zicce­rek és a büntetők kihagyásá­ban jeleskedett, így a Celldö­mölk növelte előnyét. Bágyogszovát-Tengelic 23- 17 (12-8). Bágyogszovát, 250 néző. V: Somfai, dr. Szendi. Tengelic: Schmidt- Tibai 6, Lukács I. 4, Lukács M. 1, Ko­vács 3, Soós, Holtz 1. Csere: Csáki 2, Győri, Varga, Ádám. Edző: Taksonyi István. Jól kezdtek a hazaiak, a 4. perc­ben 3-0-ra vezettek. A tengeli- ciek is felgyorsították a csapat­játékot, de két kihagyott bün­tetőjük igencsak rányomta bé­lyegét a félidő eredményére. Szünet után sem tört meg a csapatok lendülete, felváltva estek a gólok. A küzdelmes, lendületes iramú találkozón a fegyelmezett játékot nyújtó tengeliciek nem tudták át­venni a vezetést. A Bágyogszovát a hazai pá­lya előnyeit kihasználva, tak­tikus játékkal győzött. Jók: Holtz, Tibai, Csáki, Kovács. LTV Pamut-Tengelic 19-14 (8-9). Szombathely, 200 néző. V: Hegyi, Kardics. Tengelic: Schmidt- Lukács I. 4, Tibai 6, Holtz 2, Győri 1, Kovács, Soós 1. Csere: Csáki, Varga, Ádám. Edző: Taksonyi Ist­ván. Nagyszerű kezdés után a 6. percben 3-0-ra vezettek a tengeliciek. Aztán az eladott labdákkal önmaguk számára nehezítették meg a mérkőzést. A házigazdák ezt kihasználva egyenlítettek, majd a 49. perc­ben már 1'6-13-ra a vezetést is átvették. Szétszórt, fegyelmezetlen játékával saját magát fosztotta meg az értékes két ponttól a Tengelic. Jók: Holtz, Tibai, Kovács, Schmidt. Simontornyai BTC-Újlaki FC 17-16 (10-9). Budapest, 50 néző. V: Marosi, Török. Si- montomya: Molnárné - Tóth (2), Molnár (3), Jencskiné, Lakos (5), Gerussi (3), Varga (2). Csere: Márton, Plank (2), Mérei, Pataki, Somogyiné. Edző: Várni István. Rendkívül szoros, küzdelmes mérkőzé­sen a sok kiállítással sújtott bőrgyáriak ismét a régi lelke­sedéssel játszottak és megér­demelten nyertek. Kitűnt: Molnárné, Molnár, Varga, Plank. Simontornyai BTC-Ka- posvár 31-28 (17-13). Kapos­vár, 100 néző. V: Cserepes, Kiss. Simontornya: Pech - Tauker P. (1), Májer (3), Pá- novics (11), Zsolnai (5), Bos- nyák, Varga. Csere: Zádori, Teimel (9), Somogyi (1), Ke­rekes (1). Edző: Teimel Lajos. A szabadtéri villanyfényes mérkőzésen irreális fényerő­ben a BTC sokat kapkodott, míg a hazaiak szerencsés gó­lok sorozatát lőtték. Ennek el­lenére a nagyobb rutin döntött a vendégek javára. Kitűnt: Pá- novics, Zádori. Simontornyai BTC-Szom- bathely 29-26 (15-9). Simon­tornya: 150 néző. V: Nádasdy, Tóth. Simontornya: Pech - Varga, Májer (9), Teimel (7), Zsolnai (2), Pánovics (6), Bosnyák (3). Csere: Zádori, Tauker P. (2), Somogyi. Edző: Teimel Lajos. A sérülések mi­att megtizedelt hazaiak idege­sen, kapkodva kezdtek, de a közönség buzdítása hamar felhozta őket, így szünetig je­lentős előnyt szereztek. Szü­net után már 21-12-re is veze­tett a BTC, de a 'féghajrá a vendégeké volt. Zerényi Szilvia 18 pontot szerzett ezen a találkozón Asztalitenisz NB I. * Kettős győzelem Tolnai SE I.-KSI 11-7. Kö­telező győzelmet szereztek a tolnaiak, ez elsősorban Balogh Ilona látványos és eredmé­nyes játékának köszönhető. Já­tékával magával ragadta tár­sait és a közös csapatmunka jutalma a győzelem volt. Úgy indult a mérkőzés, hogy nagyarányú győzelmet arat­nak a tolnaiak, a párosok, va­lamint az első négy mérkőzés lejátszása után 5-1-re alakult a mérkőzés. A másik négy mér­kőzésen Balogh és Herczig Judit győzött, Szabó és Herc­zig Gabi vesztett, az ered­mény 7-3-ra alakult. A har­madik körben megismétlődött ugyanez. Az utolsó befejező négy mérkőzés sem hozott változást, a győzelmi arány 2- 2-re alakult. Győztesek: Ba­logh 4, Herczig J. 3, Szabó, Herczig G. 1-1, Szabó-Hercig ]., Balogh-Herczig G. 1-1, il­letve Erdős 3, Blass, Kiss 2-2. Tolna SE II.-Bercsényi DSK Győr 12-6. Az eddigi veretlen és nyeretlen csapat versengéséből a tolnai fiatalok kerültek ki győztesen. To­vábbra is százszázalékosan szerepelnek a bajnokságban. Örvendetes, hogy a párosok összeállításánál az edzők két serdülőkorú versenyzőt is szerepeltettek. Horváth Zsu­zsa és Pálinkás Brigitta győze­lemmel hálálta meg a bizal­mat. Győztesek: Gyöngyösi, Majzik Zs., Németh 3-3, Maj- zik J. 1, Majzik-Gyöngyösi, Horváth-Pálinkás 1-1, illetve Weisz 4, Endi, Takács 1-1. A Kertai Rita, a Tolnai SE ver­senyzője a Marcibányi-téri csarnokban rendezett serdülő korosztályú TOP 12 viadalon ellenállhatatlanul játszott, egymás után verte válogatott ellenfeleit és ezzel aranyérmet szerzett. Összesen tizenegy riválisát győzte le, többek kö­zött Kecskést és Ágostont (Sta­tisztika), Mühlt (Gamma), Herszényit (Hejőcsaba) kész­tette megadásra. A tolnai kis­lány a jelenlévő Volper László szövetségi kapitány elismeré­sét is kivívta: további jó sze­replés esetén a '93 júniusában sorrakerülő serdülő-és ifjúsági EB alkalmával Ritának jó esé­lye van a csapatba kerüléshez. Balogh Ilona jó formában játszott