Tolna Megyei Népújság, 1984. október (34. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-02 / 231. szám

1981. október 2. ('TOU<a'\ ‘NÉPÚJSÁG 5 Labdarúgó NB II Kiállítás, II-es, vereség Szolnok—Szekszárd 3-0 (1-0) Atlétika Banai győzött A Bécstől hatvan kilomé. térré fekvő Hollabrunn vá­roska ideális környezetben fekvő hatsávos műanyag pá­lyáján rendezték meg az Alsó-Ausztria — Szlovákia — Magyarország ifjúsági válo­gatott atlétikai viadalt. A na­gyobbrészt serdülő korúakból álló magyar csapat fölényes győzelmet aratott, melyhez nagymértékben hozzájárult a hat Tolna megyei résztvevő is. Banai Róbert biztosan győzte le 2000 méteres aka- dátyfutásban ellenfeleit. A mögötte célba érkező osztrák versenyző alsó-ausztriai csú­csot futott. Zerényi Jenő a hajrában feljött a 4. helyre, amelyet sikerült megőriznie. Hármasugrásban Boldis si. kerrel vette fel a küzdelmet a nála két-három évvel idő­sebb ugrókkal. Csupán hat centiméterrel szorult a 2. helyre. A női magasugrásban Mayer Ildikó a várakozásnak megfelelően szerepelt, 3. lett. A távolugró Benizs Sándor és Csirzó Antal sokkal jobb egyéni csúcseredményekkel rendelkező, idősebb társai mögött közepes eredménnyel az 5.—6. helyezést szerezte meg. A Tolna megyei atléták he­lyezései, eredményei: Fiúk: 2000 m akadályfutás: 1. Ba­nai Róbert (Dombóvári VMSE) 5:52,40, ...4. Zerényi Jenő (DVMSE) 6:11,62. Tá-. volugrás: ...5. Benizs Sán­dor 635, 6. Csirzó Antal 633 (mindkettő Sz. Dózsa). Hár­masugrás: ... 2. Boldis István (Sz. Dózsa) 14.19. Lányok, magasugrás: ... 3 Mayer Il­dikó (DVMSE) 166. Tájfutás Kaposvár mellett rendezte meg a Honvéd Táncsics SE a fegyveres erők napja tiszte­letére a Táncsics Mihály táj­futó emlékversenyét. Kilenc klub 120 sportolója között ott voltak a Paksi SE versenyzői is, akik eredményesen szere­peltek. A paksiak helyezései: N-15:1. Sárosi Dóra, 2. Bach Andrea, ... 4. Sárosi Zita. N-19: ...2. Rauth Katalin. F-15: ...2. Fenyves Ferenc, 3. Mittler István, ... 5. Prant- ner János. Csapatversenyben a győztes Kaposvári Rákóczi mögött a Paksi SE a 2. helyen végzett. így kellett volna 1. Hamburg—Kaiserslaut. 3-i 1 Z. Düsseldorf—Bremen 3-t 1 3. Mannheim—Uerdingen 2-1 1 I. Darmstadt—Oberhausen 2-1 1 S. Homburg—Aachen 3-4 2 6..Solingen—Wattenscheid 1-0 1 7. Ulm—Bürstadt 4-1 l 4. H. BSC—Blau Weiss SO 2-0 1 5. Atalanta—Roma 0-0 x 10. Avelllno—Juventus 0-0 x II. Como—Florentina 0-0 x 12. Lazio—Intemazionale 1-1 x 13. Torino—Napoli 3-0 1 +1 Padova—Genoa 1-1 x A lapunk mai számá­ban megjelent labdarú­gó-tudósításokat írták: Böröcz János, Gaál Ist­ván, Klein Márton, Lő- rincz Antal, Mercsényl Gyula, Soós István, Szűcs Imre, Túrós Jó­zsef, Zwick Jakab, Zwick Antal, Zerza József. A sportoldalakat összeállí­totta: Fekete László ro­vatvezető. Szolnok, 3000 néző. V.: Makó I. Szolnoki MÁV MTE: Boros — Kiss, Ágh (Baran a 67. percben), Repka, Ró­zsavölgyi — Rostás, Katona, Sugár — Csató, Tóth T. (Kántor a szünetben), László. Edző: Lódi László. Szekszár­di Dózsa: Hujber — Szabó, Varga, Somodi, Kovács B. — Nagy, Dienes (Tóth a 67. percben), Weitner I. — Lau­er (Horváth II. a 80. perc­ben), Megyeri, Magyar. Ed­ző: Kovács István. A 2. perc­ben Rostás bal oldali beadá­sát Hujber remek vetődéssel mentette Tóth elől. A 8. percben Rostás legurított szabadrúgását Rózsavölgyi húsz méterről lőtte kapura, Hujber ismét a helyén volt. Négy perccel később Rostás 30 méteres szabadrúgása a Dózsa védőkről visszapat­tant Csató elé, de a csatár tíz méterről léc fölé vágta a labdát. A 16. percben Somo­di felszabadító rúgásánál Lauer kapta a labdát, a szél­Bonyhádi Pannónia—Né­metkér 1-1 (1-1). Majos, 200 néző. V.: Fülöp. B. Pannó­nia: Miklós — Kajtár, Wei- szenburger, Szőts, Kiss — Csoboth, Heidecker, Vendég — László (Incze), Bonyai, Schaadt (Guth). Edző: Guth András. Német kér: Pirgi — Balogh, Balázs, Wolf, Mukli — Muck, Mozsár, Lacza — Szalad, Herman (Rauth), Reisch. Edző: Fülöp Isitván. Közepes színvonalú, küzdel­mes találkozón a vendégek rászolgáltak a döntetlenre. A 33. percben Mozsár 11-esét Miklós kivédte. G.: Bonyai, illetve Herman. Jók: Miklós, ső középen indította Megye­rit, aki át akarta emelni a labdát a kifutó Boroson, de a kapus a 16-oson kívül kéz­zel mentett. A szabadrúgás­ból szögletet harcolt ki a szekszárdi együttes. Lauer szögletét Magyar fejelte ka­pura, a labda a felső léc élé­ről a gólvonalra vágódott, onnan a védők felszabadítot­tak. Óriási helyzet volt! A 20. percben Rózsavölgyi ívelt szabadrúgást a bal oldalról, a labda Nagyról László elé perdült, de a szélső az ötös­ről kapu mellé helyezett. A 27. percben Sugár szöglete után a labda ide-oda patto­gott Hujber kapuja előtt, vé­gül is Repka tíz méterről a jobb sarokba lőtte. 1-0, A 37. percben Sugár legurított szabadrúgását Rózsavölgyi lőtte 25 méterről kapura, de a labda elsuhant a jobb al­só sarok mellett. Szünet után az 52. perc­ben Lauer szögletét Nagy centiméterekkel fejelte tíz Kiss, illetve Balázs, Wolf, Mukli. Tamási—Teve! 1-0 (0-0). Tevel, 300 néző. V.: Pauer. Tamási: Banász — Répási, Lieszkovszky, Bóta, Bazsonyi — Végh, Gergely, Sandi — Rab, Verbóczky (Varga), Tóth (Lencsés). Edző: Né­meth Miklós. Tevel: Szabó — Nagy I., Szentes, Nagy II., Nier — Barabás, Illés (Ber- náth), Weidinger — Szőts, Csegezi (Miklós), Turbuk. Edző: Fláding János. Küz­delmes 90 percben egy sze­rencsétlen öngóllal önmagát verte meg a teveli gárda, G.: Nagy I. (öngól). Jók: Liesz­méterről a bal oldali kapu­fa mellé. Az 58. percben Magyar a jobb oldalon fel­vezette a labdát, az ötös sar­káról középre adott, de be­adásába Boros beleütött, így odalett a kínálkozó helyzet. A 62. percben Die­nes az alapvonal közeléből beadott, Weitner I. hét lé­pésről fölé emelte a labdát. A következő percben Kovács B. szabálytalanul szerelte Kántort, s mivel korábban már begyűjtött egy sárga la­pot, ezúttal a játékvezető ki­állította a Dózsa játékosát. A szabadrúgást Rózsavölgyi végezte el, középre emelte a labdát és Rostás hat lépésről a jobb felső sarokba fejelte a labdát. 2-0. A 67. percben sajnálatos sérülés történt. Egy előreívelt labdára Ágh és Dienes rajtolt, összecsap­tak, Aghot hordágyon vitték le a pályáról, majd mentő­vel a kórházba szállították. A szolnoki hátvéd sípcsont­ján felszakadt a bőr, de kovszky, Bóta, Végh, illetve Barabás. Dombóvári VMSE—Kocsola 5-1 (3-1). Dombóvár, 500 né­ző. V.: Varga P. DVMSE: Do­bos — Vészi, Havasi, Hor­váth, Magyar (Péter) — Bog­nár, Lakos, Nagy (Csanádi) — Banai, Jakab, Iván. Edző: Ujváry Kálmán. Kocsolla: Ta­kács — Tóth I., Czeglédi, Fá­bián, G. Kiss (Szabados) — Kövécs, Kocsis (Tresch), Tóth II. — Botos, Porcsa, Varga. Edző: Kardos György. A végig óriási iramqt diktá­ló DVMSE jobb helyzetki- használássail akár két szám­jegyű győzelmet is aratha­tott volna, G.: Iván 2, Jakab 2, Bognár, illetve Porcsa. Jók: Iván, Jakab, Vészi, Bog­nár, Nagy, illetve Fábián, Kövécs. Tengelic—Aparhant 1-1 (0-0). Tengelic, 150 néző. V.: Ódor. Tengelic: Benizs — Óberlender, Nagy, Bíró, Tóth III. — Papp (Tóith I.), Dénes, Töricht — Éberling, Barabás (Tóth II.), Junkuncz. Edző: Becze István. Apar- hanit: Schanczenbacher — Heidecker, Wäger, Sármány, Kulcsár — Gecző, Pusztai (Kolompár), Juhász — Se­bestyén, Wirith, Ferencz (Da­rabos). Edző: Réder János. Az enerváltan játszó hazaiak ellen az Aparhant közelebb Dienes sem tudta tovább folytatni a játékot. A 72. percben Megyeri—Lauer­akció végén a szélső két csel után ballal lőtt. Boros szög­letre tenyerelte a labdát. A 80. percben Sugár vezette fel a labdát a Dózsa térfelén, majd betört a 16-oson belül­re, ahol Weitner I. buktatta. 11-es. A büntetőt Baran biz­tosan értékesítette. 3-0. Az első félidőben a tudato­san és jól játszó Dózsa ügye­sen lefékezte a hazaiak roha­mait. Sőt, helyzetei is adód­tak, de azok ismét rendre ki­maradtak. Szünet után a ki­állítást követően tovább nö­velte előnyét a hazai csapat és ezzel el is dőlt a találkozó sorsa. A lila-fehérek meg­próbáltak emberhátrányban is ellenakciókat vezetni, de a ♦ámadósor igyekezete kevés sikerrel járt, sőt egy 11-essel a hazaiak végleg biztosítot­ták győzelmüket. Jók: Boros, Ágh, Rózsavölgyi, Sugár, il- leive Szabó, Megyeri, Var­ga, Dienes. állt a győzelemhez. G.: Éber- ling, illetve Juhász. Jók: Bí­ró, Tóth III., illetve Sár­mány, Kulcsár, Juhász, Se­bestyén. Nagydorog—Dunaföldvár (0-0). Nagydorog, 200 néző. V.: Kleiber. Nagydorog: Mol­nár — Kisgyörgy (Micskei), Kulcsár, Éger, Sörös — Hon- ti, Guittengéber, Szabó — Harsányi, Miklós, Kapás (Sáringer). Edző: Kirchner István. Dunaföldvár: Bajor — Tuska, Varga, Szabó II., Princz — Sipos, Farkas, Med- veczki — Varjas, Szabó I., Takács. Edző: Tímár Dezső. Alacsony színvonalú 90 perc, igazságos pontosztozkodás­sal Jók: Kulcsár, Éger, Mik­lós, illlatve Haj or, Varga, Sza­bó II., Princz. Atomerőmű SE—Bátaszék 5-4 (2-1). Bátaszék, 300 néző. V.: Köő. ASE: Féhr — Ha­noi, Rácz, Sztanó, Szemán — Klopcsik I., Weisz (Koller), Klopcsik F. — Gyöngyösi, Sóthy, Lőrincz (Aradi). Ed­ző: Kővári István. Bátaszék: Boros — Horváth, Anszló, Miskolczi (Fazekas), Lados — Schmidt, Szabó, Fodor — Botos, Orosz, Pál. Mbj edző: Aradi János. Gólgazdag ta­lálkozón a jobb helyzetki­használás döntött a Duna- partiak javára. G.: Gyöngyö­si 3, Weisz, Lőrincz, illetve Szabó (2), Orosz, Fazekas. Jók: Gyöngyösi, Féhr, Weisz, illetve Szabó, Pál. Dombóvári Vasas—Hogy ész 2-1 (1-1). Hőgyész, 300 néző. V.: Bogos. Dombóvár: Szalai — Kovács, Engert, Lamm, Csatári — Tóth-Bagi, Faze­kas, Fekete I. — Horváth, Szieber (Vituska), KolMmann (Álló). Edző: Horváth György. Hőgyész: Stöltoler — Nier, Sándor, Banász, Gré- nus — Banai (Stefán), Bús, Szabó — Pál (Győrfi), Váli, Bőhm. Edző: Kerekes Ágos­ton. Nagy iramú, színvona­las találkozón a 81. percben nagy védelmi hibából kapott góllal vesztett a Hőgyész. G.: Táth-Bagi (11-esbőL), Kollmann, illetve Pál. Jók: Engert, Lamm, Csatári, Táth- Bagi, Kollmann, illetve Sán­dor, Stölkler, Nier. Nagymányok—Ozora 1-0 (0-0). Nagymányok, 200 né­ző. V.: Szegi. Nagymányok: Szulics — Kovács, Szedeld, Ecker, Czárth — Nagy (Zu­lauf), Gyékényesi, Verese — Gallé, Barabás, Lőrincz (Sándor). Edző: Kozma Jó­zsef. Ozora: Pokorny — Var­ga, Porga, Veng, Jámbor — Dölles II., Nádasdi, Nagy — Dobos, Sz. Kovács (B. Var­ga), Sárközi. Edző: Dudás József. Alacsony színvonalú, mindvégig nyílt mérkőzés. G.: Czárth. Jók: Galló, Czárth, illetve Porga, Ná­dasdi. Eredmények NB I: U. Dózsa—Vasas 2-1, Bp. Honvéd—Ferencváros 2-1, Csepel—Zalaegerszeg 1-0, Eger— Rába ETO 2-2, Debrecen—MTK- VM 1-1, Pécs—Haladás 3-2, Ta­tabánya—SZEOL AK 3-0, Video­ton—Békéscsaba 4-1. NB II: Hódgép Metripond— Vác 1-1, Nagykanizsa—Dunaúj­város 3-1, Volán SC—Sopron 0-1, Diósgyőr—Bakony Vegyész 2-0, Debreceni Kinizsi—Keszthely 2-0, Tapolca—Baja 1-0, özd—Ka­zincbarcika 0-0, Nyíregyháza— Salgótarján 1-0, Siófok—22. sz. Volán 5-1. Területi bajnokság: Sellye—K. Rákóczi 3-1, Komló—Mohács 0-0, Csurgó—PVSK 0-0, Mázaszászvár —Nagyatád 3-1, Bóly—Siklós 2-2. Megyei ifjúsági bajnokság: B. Pannónia—Németkér 2-1, Nagy­mányok—Ozora 3-0, Tevel—Ta­mási 1-2, Hőgyész—Dombóvár 2-2, Bátaszék—ASE 6-0, DVMSE —Kocsola 5-0, Tengelic—Apar­hant 3-4, Nagydorog—Dunaföld­vár 3-2. Körzeti bajnokság: Madocsa— Bölcske 2-3, Györköny—Simon- tornya 2-3, Pusztahencse—Alsó­tengelic 1-1, ifi: 0-2, Kajdacs— Pálfa 2-1, Pincehely—Gerjen 0-1, ifi: 2-3, Dunaszentgyörgy—Paks II. 2-0, Kakasd—Izmény 3-3, Bé­ta—Alsónána 0-0, ifi: 2-5, TAÉV —Kéty 7-0, ifi: 2-0, Tolna—Bony- hádvarasd 2-0-ás állásnál félbe­szakadt, zomba—öcsény 5-2, ifi: 1-1, Sióagárd—Harc 5-1, Bogylsz- ló—Cikó 2-2, ifi: 2-2, Gyönk— Dalmand 1-2, Regöly—Döbrököz 0-2, Kisvejke—Závod 2-2, Attala —Szakály 3-4, ifi: 2-1, Nak— Kurd 4-3, Szakcs—Iregszemcse 0-0, ifi: 0-7. Bajnoki táblázatok 1. NB Csepel 5 I 4 1 8- 3 8 2. Bp. Honvéd 5 4 — 1 6- 3 8 3. Videoton 5 3 1 1 11- 6 7 4. Pécsi MSC 5 3 1 1 7- 4 7 5. Tatabánya 5 2 2 1 8- 4 6 6. Ferencváros 5 3 — 2 9- 7 6 7. Rába ETO 5 2 2 1 7- 7 6 8. Debrecen 5 2 1 2 6- 5 5 9. Eger SE 5 1 3 1 4- 6 5 10. MTK-VM 5 1 2 2 6- 5 4 11. Z.-egerszeg 5 1 2 2 5- 5 4 12. O. Dózsa 5 2 — 3 5- 6 4 13. Békéscsaba 5 2 — 3 5-11 4 14. Vasas 5 1 1 3 5- 7 3 15. Haladás 5 1 — 4 4- 7 2 16. SZEOL AK 5 — 1 4 1-11 1 NB II 1. Vác 10 7 1 2 24- 9 15 2. Volán SC 10 7 1 2 22-11 15 3. Szolnok 10 6 2 2 23-10 14 4. D. Kinizsi 10 5 3 2 17-12 13 5. Siófok 10 6 1 3 19-16 13 6. Ö. Kohász 10 4 4 2 17-14 12 7. Nyíregyháza* 10 7 1 2 20-10 11 8. Salgótarján 10 3 5 2 11- 7 11 9. H. Metripond 10 3 4 3 10- 9 10 10. Nagykanizsa 10 3 4 3 16-16 10 11. Diósgyőr* 10 6 1 3 22-13 9 12. Keszthely 10 4 1 5 15-12 9 13. Dunaújváros 10 3 3 4 9-14 9 14. Sopron 10 2 4 4 10-14 8 15. K.-barcika 10 2 3 5 10-17 7 16. 22. Volán 10 2 2 6 18-30 6 17. Szekszárd 10 2 2 6 10-22 6 18. B. Vegyész 10 2 2 6 6-20 6 19. Tapolca 10 1 2 7 9-19 4 20. Baja 10 1 2 7 6-19 4 • = a Nyíregyházától és a Diós­győrtől 4—4 büntetőpont levon­va. TERÜLETI BAJNOKSÁG 1. Siklós 7 6 1 — 18-11 13 2. K. Rákóczi 7 5 — 2 17- 9 10 3. PVSK 7 3 3 1 11- 4 9 4. Mohács 7 3 3 1 10- 4 9 5. Komló 7 3 2 2 15- 7 8 6. Bonyhád 7 3 2 2 12- 7 8 7. Paks 7 4 — 3 15-11 8 8. M.-szászvár 7 3 1 3 14-12 7 9. Csurgó 7 2 3 2 14-16 7 10. H. Táncsics 7 2 2 3 8-10 6 11. Szigetvár 7 3 — 4 10-16 6 12. Sellye 7 3 — 4 7-13 6 13. Kisdorog 7 2 1 4 9-12 5 14. Bóly 7 1 2 4 11-16 4 15. Nagyatád 7 1 2 4 10-19 4 16. Űjpetre 7 1 — 6 8-22 2 megyebajnoksag Felnőttek 1. D. Vasas 7 6 — 1 21- 6 12 2. DVMSE 7 5 1 1 19- 6 11 3. B. Pannón. 7 4 2 1 14-10 10 4. Tamási 7 4 2 1 14-11 10 5. ASE 7 2 5 — 15-11 9 6. Tengelic 7 3 2 2 18-15 8 7. Hőgyész 7 3 2 2 15-12 8 8. D.-földvár 7 1 5 1 7- 6 7 9. Németkér 7 2 3 2 11-12 7 10. N.-mányok 7 2 3 2 10-13 7 11. Tevel 7 2 2 3 10- 8 6 12. Aparhant 7 2 2 3 9-11 6 13. Bátaszék 7 2 — 5 14-19 4 14. Kocsola 7 2 — 5 11-27 4 15. Ozora 7 1 — 6 9-15 2 16. Nagydorog 7 — 1 6 4-19 1 Ifjúságiak 1. Tamási 6 6 — — 35- 2 12 2. Tevel 7 5 1 1 20- 4 11 3. Bátaszék 7 5 1 1 19-14 11 4. N.-mányok 7 5 — 2 32-17 10 5. Aparhant 7 4 1 2 18-14 9 6. DVMSE 7 3 2 2 29-11 8 7. B. Pann. 6 3 2 1 21-12 8 8. D. Vasas 7 1 4 2 20-13 6 9. Hőgyész 7 2 2 3 16-15 6 10. Ozora 7 2 2 3 17-20 6 11. N.-dorog 7 3 — 4 16-32 6 12. D.-földvár 7 2 1 4 9-26 5 13. Németkér 7 1 2 4 14-25 4 14. Tengelic* 7 2 1 4 22-20 3 15. Kocsola 7 1 — 6 11-39 2 16. ASE 7 — 1 6 2-37 1 Megjegyzés: * levonva. = 2 büntetőpont Teveli támadást hárítanak a sötét mezes tamási védők. (Fotó: Bencze.) A megyei labdarúgó-bajnokságért A vendégcsapatok sikerei A vendégcsapatok sikerét hozta a megyei labdarúgó­bajnokság 7. fordulója. Az Atomerőmű SE újonc gárdá­ja gólgazdag találkozón, 5-4-re nyert Bátaszéken. A Dom­bóvári Vasas a 81. percben lőtt góljával szerzett értékes két pontot a Hőgyész otthonában. A Tamási MEDOSZ igencsak belelendült, Németh Miklós edző legénysége ez­úttal Tévéiről vitte haza mindkét pontot. Ezúttal Fortu­na is segítette a tamásiakat, hiszen öngól döntötte el a találkozó sorsát. A Dunaföldvár Nagydorog ról, az Aparhant Tengelicről, míg a Németkér együttese Ma jósról utazhatott haza egy- egy pont birtokában. A három döntetlen közül talán a nagydorogi kilencven perc emelkedik ki, hiszen a doro­giak az őszi idény első pontját szerezték szeptember utolsó vasárnapján. Lassan kialakulnak az élcsoport erőviszonyai. Jelenleg négy együttes alkotja az élmezőnyt, az üldöző boly azon­ban szorosan felzárkózott: egy, Illetve két pont hátránya van. Az ifjúsági bajnokságban Tamási együttese tovább­ra is százszázalékos teljesít ménnyel dicsekedhet.