Tolna Megyei Népújság, 1984. október (34. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-02 / 231. szám

6 NÉPÚJSÁG 1984. október 2. Asztalitenisz NB I BSE-Tolnai VL 14:11 Több mint fél évtizede fo­lyik a nagy vetélkedés a két klub között az asztalitenisz NB I. második helyéért. Azt ugyanis senki sem vonja két­ségbe, hogy a Statisztika egyeduralma pillanatnyilag megingathatatlan. A két klub közti rivalizálás első éveiben a BSE-nek sikerült felülkerekednie, elsősorban versenyzői nagyobb rutinja révén. Később azonban a tolnai lányok fokozatosan át­vették az irányító szerepet, és az elmúlt három évben rendre legyőzték a BSE-t, megszerezve ezzel az NB I-ben a második helyet. Az elmúlt hónapokban azonban némi változás kö­vetkezett be a két csapat erőviszonyában. A Tolnai VL-ből Bátorfi Csilla éppen a rivális szakosztályhoz iga­zolt, és így a jövőbeni talál­kozók eredménye bizonyta­lanná vált. Ezt igazolta a hét végi rangadó is. A Buda­pesten sorra került mérkőzé­sen a hazai csapat kezdett jobban, vagy inkább szeren­csésebben, ami 3:2-es veze­tést eredményezett számuk­ra. Balogh és Kiss A. volt a tolnaiak pontszerzője. A második fordulóban hasonló volt a kép, újabb 3:2-es hazai vezetés született, ami az ösz- szesítésben már 6:4-et jelen­tett. Balogh és Bolvári Ildikó nyertek mérkőzéseket a tol­nai csopatban. Különösen a Tihanyi—Bolvári Katalin 2:0-ás eredmény volt várat­lan. Ezután mintha sikerült volna a Tolnai VL-nek az erősítés, hiszen a harmadik fordulót 3:2-re nyerték, köz­ben az összesítésben 7:7-re alakult az eredmény. A ne­gyedik forduló azonban is­mét váratlan és végzetes eredményt hozott, miután Bolvári Katalin váratlan. 2:1 arányú veresége Gárdos- né ellen újabb 3:2-es hazai előnyt jelentett. Az utolsó, ötödik fordulóban sem vál­tozott a helyzet, újabb 3:2-es hazai eredménnyel alakult ki a végeredmény. Bátorfi Csillának az ellen­félhez történő igazolásával sem volt esélytelen a tolnai csapat. A mérkőzés előtti számítások azt bizonyították, hogy egy jól játszó Tolnai VL ezúttal is esélyese a mérkőzésnek. A gyakorlat is ezt igazolta. Rendkívül bal- szerencsés mérkőzéseket ve­szítettek a lányok. Nagy­arányú vezetés, biztos nyerő pozícióból „buktak el” több mérkőzést is. A másik alap­vető ok, a csapat erősségé­nek számító Bolvári Katalin rendkívül gyenge teljesítmé­nye volt. A szakmai elem­zésre ezúttal sem vállalkoz­hatunk. azt azonban nyugod­tan kijelenthetjük: a tava­szi visszavágón a tolnai csa­patnak minden esélye meg­van arra, hogy nagyobb arányban győzze le a BSE-t, ami ismét a második he­lyet jelentheti a csapatnak. Győztesek: Urbán 5, Bátorfi, Tihanyi 3-3. Gárdosné 2, Pá­li 1, illetve Balogh 4, Bolvá­ri I. 3. Kiss 2, Bolvári K., Pata T. 1-1. A visszavágót is a PSE nyerte Szép esténk volt az álomvárosban Hatszáz, ingujjra vetkő­zött, lelkes, jó torkú szurko­ló a lakótelepi iskola torna- csarnokában. Teltház. Hiába, no. A népszerűségi listán ve­zető ökölvívás sokadszor tölti meg a széksorokat az atomvárosban. Barátságos nemzetközi találkozón. Az ellenfél a „sógorok” csapata, a Heros Boxunion Graz le­génysége. Visszavágó. Június 23-án Grazban a Paksi SE győzött 10-8-ra. És most? Megelevenedik a kötél­négyszög. Gongszó. Pöröly­ként lendülnek a karok, bal­egyenes — jobbhorog. Fej­re és gyomorra mért ütések. Csattannak a kesztyűk, je­gyeznek a pontozóbírók. Vastaps buzdítja a hazai kedvenceket. Nem is hiába: a Paksi SE a visszavágót is megnyeri, mi több, ezúttal „rátesz egy lapáttal”, s 15-7- re győz. Berger—Beitel: Az első menet elején Berger „elkap­ja” osztrák ellenfelét, akinek az orra vérezni kezd. Aztán másfél pterc elteltével egy állcsúcsra mért csapott után a grazi edző kezéből röpült a törülköző. 2-0. Szili—Hain: Üjabb paksi villámgyőzelem! A második perc végén Szili jobbegyene­se padlóra viszi Haint. A ve­zető bíró rászámol, amikor az edző kezéből ismét a ring közepébe röpül a törülköző. 4-0. Karmacsi—Kahric: A mo­kány, bajszos, jugoszláv „vendégmunkás” nagy ütésre megy. Ez az első két menet­ben nem jön be, Karmacsi viszont ügyesen szurkál. A harmadik menet óriási adok- kapok csatáját a pontozóbí­rók egy döntetlen kihirdeté­sével zárják le. 5-1. Rácz—Brebec: Az egy fej­jel alacsonyabb Rácz beszed egy „frizuraigazító” lengőt, ettől felpaprikázódik, űzi- hajtja ellenfelét. Brebecre az első menet végén rászá­molnak. A második menet elején két kemény Rácz-ho- rog, Brebecet a kötelek fog­ják meg, edzője meg feladja a meccset. 7-1. Herbszt—Prettner: A 63,5 kilósok súlycsoportjában az eseménytelen első menet után a grazi fiú veszi át az irányítást. Nyugis tempóban, de gyűjtögeti a pontokat. Az utolsó menetben erőnlétileg is jobb. Az osztrák összpro- dukcióját a pontozóbírók kevésbé értékelik: döntetlent hirdetnek — nagy füttyszó közepette. 8-2. Ledneczki—Rasan: Az est mérkőzése. Technikás, re­mek öklözéssel az est első vastapsát aratva Ledneczki két perc alatt egy estére is elegendő ütést helyezett el ellenfele arcán — döntő fö­lénnyel győz. 10-2. Torma—Bacurin: „Attila, játssz egy kicsit!” A közön­ség nem akar gyors döntést, helyette technikás vívást. Bacurint fejelésért kétszer intik, aztán sorozatos sza­bálytalanságért a második menet végén leléptetik. 12-2. Oláh—Müller: Az osztrá­kok üdvöskéje gyors döntés­re törekedett a 71 kilogram­mos súlycsoportba!). Oláht az első menet végén tenye­resért intik, ugyanez ismét­lődik három perccel később is. Az utolsó menetben nagy csata, a kilencedik perc vé­gén egy balhorog kishíján padlóra viszi a nagy esélyes Müllert, aki végül is 2-1-es pontozással nyer. 12-4. Mocsán—Kugler: Kugler egy menet alatt többet fe­jelt, mint klubtársai össze­sen — így az intés jogos. Erőszakos, verekedő típusú bokszolót ismertünk meg Kuglerben, aki bebizonyítot­ta: nem az a legény, aki na­gyokat üt, hanem aki azokat a pofonokat állja is. ö két­szeri rászámolással, de „tal­pon” töltötte a kilenc percet a szorítóban. Csak pontozás­sal veszít. 14-4. Rigó—Bunde: Üjabb ju­goszláv vendégmunkás, aki a 81 kilós súlycsoportban az első menet végén egy jobb­egyenessel elkapja Rigót — a paksi fiúra rászámolnak. Aztán meg a második menet elején is — most Wagner ed­ző kezéből röpül a törülkö­ző. 14-6. Erős—Basic: A főváros­ban katonáskodó Erős „ha­zaugrott”, hogy az ugyancsak jugoszláv Basic személyében egy rendkívül nehéz ellenfél­lel küzdjön meg. Basicra előbb rászámolnak, majd megintik. Egy kemény horog a fogvédőjét is darabokra töri — a pontozóbírók nem látnak különbséget a két versenyző között, így hát újabb döntetlen. 15-7. A közönség hálás, a kö­zönség tapsol. Mielőtt ki­kihunynak a tornacsarnok fényei, egy rövid interjút kérünk Alfred Zach edzőtől, a graziak szakvezetőjétől. — Elégedett az eredmény­nyel? — Nem egészen. Két-há- rom ponttal többre számí­tottam. No, de ez a boksz, ez a sport szépsége. A paksi versenyzők most jobbak vol­tak, mint nálunk, Grazban. A látottakkal összességében elégedett vagyok, remélem, ez a közönség véleménye is. Korrekt meccsen, becsülete­sen vesztettünk. — Hallhatnánk valamit klubjukról? — Természetesen. Egyesü­letünk 52 éves. Évente egy­két országos bajnoki címet szereznek versenyzőink. Saj­nos ebben az esztendőben nem jött össze aranyérem, mert a legjobb két bokszo- lónk közlekedési balesetet Grazban és Pakson is döntetlen volt az Erős (jobbról)— Basic mérkőzés Területi labdarúgó-bajnokság A Bonyhádi MSC bravúrja Klatforog a 13. helyen A területi labdarúgó-bajnokság Dráva-csoportjában szeptember utolsó vasárnapján csupán egyetlen vendég- győzelem született, s azt a Bonyhádi MSC együttese ér­te el. Tornyl Barnabás edző „fiai” 2-0-ra nyertek Sziget­váron, ez egymagában is bravúr, ha pedig azt is hozzá­számítjuk, hogy a szigetváriak eddig egyetlen pontot sem veszítettek otthonukban, akkor még inkább megnő a BMSC legénységének az ázsiója. A Paksi SE pályaválasz­tóként magabiztos, 4-1-es győzelmet aratott az Űjpetre újonc tizenegye ellen. Megyénk harmadik csapata, a Kis- dorogi MEDOSZ szombati „matiné” keretében szerepelt Kaposváron, s a Honvéd Táncsics SE pályáját 2-1-es ve­reséggel hagyta el. A kisdoroglak a hajrában vesztettek, amikor egy távoli váratlan lövés nyomán megakadt a labda Kiss kapujának bal sarkában. A MEDOSZ így nem javított helyezésén, maradt a 13. a táblázaton. A Siklós megőrizte ugyan veretlenségét, de nem száz- százalékos, hiszen Bolyban pontot vesztett. Paksi SE—Üjpetre 4-1 (2-0). Paks, 900 néző. V.: Pál- fy. PSE: Tóth — Agócs, Kiss, Blatt, Héregi — Izsák, Ben- csik, Vörös — Balogh, Por- ga, Juhász. Edző: Vábró Jó­zsef. Űjpetre: Horváth I. — Szipl, Kófiás, Rigl, Szabó (Kurucsai) — Hoffmann, Kollmann O., Kollmann J., Csupák — Bánovics, Kiss. Edző: Kurucsai László. A 40. percben kapu előítti kavaro­dás után Vörös elé került a labda, a középpályás húsz méterről bombagólt „ragasz- tdtt” a bal felső sarokba. 1-0. A 44. percben Bencsik jobb oldali szöglete nyomán Blatt tíz méterről a léc alá fejelt. 2-0, A 69. percben Agócs át­adása után Bencsik lefordult őrzőiéről. 18 méterről a bal sarokba helyezett. 3-0. A 80. percben Porga vezette fel a labdát az alapvonalig, közép­re adott, Balogh az ötösről a hálóba továbbított. 4-0. A 82. percben az újpetrei Kiss 25 méteres szabadrúgása védhe- tetlenül vágódott a jobb alsó sarokba. 4-1. A paksiak szinte egy kapu­ra játszottak, nagyobb kü­lönbségű győzelmüket csak a kitűnően védő Horváth I. akadályozta meg. Jók: Hé­regi, Agócs, illetve Horváth I„ Kófiás. Bonyhádi MSC—Szigetvár 2-0 (1-0). Szigetvár, 600 né­Torma (jobbról) jobbegyenesc elöl Bacurin eltépett A 75 kilós súlycsoportban győz Mocsán! Alfred Zach szenvedett a bajnokság előtt. Finanszírozási gondjaink vannak, no meg nálunk fi­zetés nélkül senki sem kíván dolgozni a vezetésben. Basic, Buncic és Kahric negyedik éve dolgoznak Grazban, s azóta nálunk bokszolnak. Müller csapatunk sztárja, ő saját nevelésű ökölvívó. Stá­jer tartományi bajnok, 1982- ben az osztrák bajnokságon ezüstérmes volt. — Hogy érzik magukat Pakson? — Kitűnően. Tizennyolc szurkolónk is elkísérte a csapatot, ők Szekszárdon laktak, a szállóban. A paksi­ak bizonyították: nagyszerű házigazdák. Kezet fogunk az edzővel. Nekünk igazán szép esténk volt az atomvárosban. FEKETE LÁSZLÓ Fotó: BENCZE ISTVÁN ző. V.: Laskai. BMSC: Mucs- ka — Hüber, Kovács, Bajkaii, Beke — Balázs, Joó (Pfei­fer), Palkó — Zircher, György, Bulla. Edző: Tornyi Barnabás. Szigeitvár: Győri — Révész, Tapaszt!, Iványi, SzöJlősi — Bódog (Herbst), Ulrich (Lengyeltölti), Szilágyi — Kardos, Bodó. Palotai. Edző: Csaba Gábor. A 43. perc hozta meg a bonyhádiak vezető góljált. Balázs a bal oldalról hosszú átadással in­dította Zirchert, a csatár az alapvonalról beadott és a jó ütemben érkező Joó hat mé­terről a jobb felső sarokba fejelte a labdáit. 1-0. Szünet után a hazaiak kitámadtak, fölényüket halt szöglet jelez­te. A vendégek ennek elle­nére hat alkalommal már túljutottak a szigetvári vé­dőkön, de Győri kapus bra­vúrjai meghiúsították a gól­szerzést. A 88. percben aztán végleg megpecsételődött a ha­zaiak sorsa: Pfeifer kitört a védők közül és a kimozduló kapus mellett 14 méterről a jobb alsó sarokba vágta a labdát. 2-0. Alaposan felkészültek a bonyhádiak a Szigetvár já­tékstílusából és meglepték a hazaiakat lelkes, odaadó és a lestaktika elleni hatásos játékukkal. Jók: Mucska és Hüber vezérletével az egész bonyhádi csapat, illetve Győri. Honvéd Táncsics SE—Kis- dorogi MEDOSZ 2-1 (1-0). Kaposvár, 200 néző. V.: Ra- dó. Táncsics SE: Pesti — Macsi, Miklós, Vukmann, Mim — Jurin, Nagy, Hanusz — Meksz, Pazaurek (Bohner), Kolompár (Pfeifer). Edző: Csordás Győző. Kisdorog: Kiss — Berning, Klein, Páli, Pap I. — Márton (András), Spiel I., Ódor, Horváth — Szabó, Kerekes (Pap II.). Edző: Losonczi István. A 16. percben Meksz elhúzott a bal oldalon, beadását Pazaurek 14 méterről a bal. alsó sa­rokba lőtte. 1-0. A 32. percben Jurin lövése a felső lécen csattant. A 49. perc­ben Ódor 18 méteres szabad­rúgása védheteitlenül vágó­dott a jobb alsó sarokba. 1-1. A 87. percben Miklós 30 mé­terről váratlanul lövésre szánta el magát, a késlekedő Kiss mellett a kapu bal ol­dalába vágódott a labda. 2-1. Ha szerencsés góllal is, de megérdemelten győzött a honvédcsapat. Jók: Jurin, Pa­zaurek. illetve Páli, Berning. Ódor.