Tolna Megyei Népújság, 1981. március (31. évfolyam, 51-76. szám)

1981-03-17 / 64. szám

e ^EPÜJSÄG 1981. március 17. Kosárlabda NB II Dombóvári VSE—Kaposvá­ri Táncsics 91-89 (50-41). Pé­csen, a Vasutas sportcsarnok­ban 6Q0 néző előtt került sor a rangadóra. Dombóvárról mintegy háromszázan, Ka­posvárról 150-en kísérték el a kosarasokat, hogy szem­tanúi lehessenek a mérkő­zésnek. Érd ősi Hajos csapatá­ban a következők kaptak he­lyet: Tölgyes (—), Ács (18), Pálvölgyi (29), Tamási ( 6), Meszler (21). Csere: Ruzics- ka (10), Kollár II. (7). Végig nagy iramú küzdelem, igazi rangadó volt. Az első félidő 12. percéig a Táncsics veze­tett, ekkor a dombóváriaknak sikerült az egyenlítés, sőt az utolsó két percben elhúztak és 9 pontos előnyhöz jutot­tak. A második félidő 7. per­cében már 13 pont volt a dombóváriak előnye. Ekkor fokozatosan erősített a Tán- csis, de a győzelmet már nem tudta elvenni a vasutasok­tól. Az utolsó percek külö­nösen izgalmasak voltak. Dombóvár csapatából elsősor­ban Meszler játékát kell di­csérni, aki a mezőny legjobb­jának bizonyult, de Pálvölgyi, Ács, Tamási és Ruzicska egy­aránt kitűnő teljesítményt nyújtott. Vasárnap az Univer­sitas PEAC ellen játszanak Pécsen a dombóváriak. Kez­dés: 10.30. Várhatóan ezen a találkozón dől el, hogy a Dombóvárnak sikerül-e si­mán az NB I-be jutni,, vagy a második hely megszerzésé­vel a jogot kiharcolni, hogy osztályozón vehessen részt. Meszler László (DVSE) volt a Táncsics SE elleni mér­kőzésen a mezőny leg­jobbja Bonyhád—Zalahús 62-61 (28-31, 55-55). Bonyhád: Csu­ka (11), Jankovics (6), Há- gen (7), Vanya (15), Fetzer (17). Csere: Eszterbauer (4), Pókai (—), Klausz (—), Ta­más (2), Kishónti (—). Rend­kívül ideges hangulat jelle­mezte a találkozót. A rendes játékidő 55-55-ös eredmény­nyel ért véget. A hosszabbí­tásban nehezen született meg a bonyhádiak egyébként megérdemelt győzelme. Bonyhád együttesének küzdő- szelleme dicsérhető. Bátaszéki SZVSE—Sziget­vár 76-56 (34-31). Bátaszék: Bovánovics (14), Piszárovics (—), Bánhidi (12), Petrity (14), Csátaljai (26). Csere- Illyés (10), G-ráma (—), Kancsár (—). Végig biztosan vezetve szerezte meg győzel­mét a bátaszéki együttes. Jók: Csátaljai, Illyés, Pet­rity. Kosárlabda NB I Dózsás bravúr Szegeden Tolnai VL- Pécsi Spartacus 17-8 Ganz-MÁVAG—Szekszárdi Dózsa 68-52 (36-24). Buda­pesten a következő összeállí­tásiban szerepelt a Dózsa: Harsányi (10), Varga (4), Pa­lotás (17), Daróczi (4), Pártos (7). Csere: Grószné (6), Tá- mer (4). Jól indult a mérkő­zés. A 9. percben 14-12-re a szekszárdi csapat vezetett. Ezután éles fordulat követke­zett-, négy perc alatt a gép­gyári együttes 12 pontot szer­zett anélkül, hogy a dó- zsások egyszer is ered­ményesék tudtak volna lenni. A 13. percben 24-12 volt az állás a hazaiak javá­ra. Mint később kiderült, ez­zel el is dőlt a mérkőzés. Szekszárdi időkérés után vál­takozva estek a kosarak a félidő végéig. A második félidő elején volt még egy fellángolásulk a szekszárdiaknak: az 5. perc­ben 38-30-ra felzárkóztak. Et­től kezdve azonban fokozato­san elhúzott a MÁVAG és imponálló fölénnyel győzött, bár játékuk nem uitalt átla­gon felüli teljesítményre. A minden részében egységesebb fővárosi csapat megérdemel­ten győzött. A Dózsa gárdá­jából egyedül Palotás Anikó tudta felvenni a versenyt — védekezésben és támadásban egyaránt — az ellenfél játé­kosaival. Szekszárdi Dózsa—SZEOL AK 71-69 (27-29). Szegeden így kezdett a -Dózsa: Palotás (12), Grószné (6), Daróczi (6), Pártos (4), Támer (11). Cse­rék: Harsányi (30), Varga (2), Farkas (—), .Ser éné (—). A SZEOÍL meglepte csapatunkat és a 4. percben már 8-0-ra vezetett. Bármilyen meglepő, Sellye ellen A labdarúgó Hétfői Dunán­túli Napló-kupában befeje­ződtek a csoportmérkőzések. Véglegessé vált, hogy a Szek­szárdi Dózsa csapata az 5—6. helyért játszik március 25-én és április 15-én Sellye együt­tesével. Palotás Anikó a hétvégi kettős fordulóban négy mérkőzésen — ifjúsági és felnőtt — egyenletes, át­lagon felüli teljesítmé­nyével tűnt ki. de ez a tény a dózsás lányo­kat nyugtatta meg, akik . ke­mény -védekezéssel és az elő­ző napinál sokkal szervezet­tebb támadójátékkal a 14. percben egy pontra ledolgoz­ták hátrányukat: 18-17. Négy perccel később pedig sikerült egyenlíteniük is: 23-23. Szünet után az 5. percig ki­egyenlített küzdelem folyt, 36-35-ös szegedi vezetéssel. Ekkor .megindult a „dózsás” henger”. Harsányi tíz perc alatt szenzációs labdabizlton- sággai, egyedüálló sorozat­tal 26 pontot szerzett, miköz­ben csapatunk többi tagja szívás védekezéssel, feljavult mezőnyjátékkal teljesen fel­őrölte az addig magabiztosan Az OTSH utasítása értel­mében a működő, illetve a működni kívánó segédedzők ötévenként kötelesek tovább­képzésen részt venni. Az idén a továbbképzés április 10— játszó hazaiak idegeit. A SZEOL AK edzője a 11. perc­ben már kikérte a második idejét is. A 15. percben 62-53- ra vezetett Szekszárd. A ha­zaiak idegessége jóvoltából, egyre keményebbé vált a mérkőzés. Ez sorra „szedte ál­dozatait” : -Grószné és Támer a 9. percben, Daróczi a 11. percben, Pártos a 18. percben kipontozódott. A cserejátéko­sok becsületes helytállására volt szükség. Ezek után is si­került megőrizni -annyit az előnyből, ami elég volt a Dó­zsa győzelméhez. Az egysége­sen és szervezettebben véde­kező Szekszárd, Harsányi má­sodik félidei kimagasló dobó­teljesítményével megérdemel­ten nyert. A siker értékét nö­veli, hogy csapatunknak első ízben sikerült győztesen le­vonulni a szegedi pályáról. NB I-es ifjúsági mérkőzé­sek: Sz. Dózsa—Ganz MÄ- VAG 50-47 (24-16). Szek­szárdi Ősik (4), Somogyvári (4), -Palotás (17), Stella (9), Támer (14). Csere: Nagy (—), Gőry (—), Somogyi (2). Két ellentétes félidő, nem várt szép szekszárdi sikerrel. A támlaidás-ban nyújtott fegyel­mezettség eredményezte a győzelmet. Szekszárdi Dózsa—SZEOL AK 71-75 (27-31). Székszárd: Somogyvári (12), Palotás (22), Knorr (2), Stella (7), Támer (28). Csere: Csík (—), Somo­gyi (—)• Szombati -remek tel­jesítményét megismételve, biztosan nyert a Dózsa. A taktikai fegyelem maradékta­lan betartása két pontot ered­ményezett. 11-én lesz Szekszárdon, a sporthivatal tanácskozótermé­ben (Hunyadi u. 5.). Jelent­kezés írásban, vagy szemé­lyesen a megyei sporthivatal­nál március 23-ig. Asztalitenisz NB I Miután a -különböző foko­zatú és korosztályú egyéni versenyek és bajnokságok be­fejeződtek, vasárnap elindult az asztalitenisz sportágban a csapatba-jnoki küzdelemsoro- zat. A Tolnai VL női csapat el­ső mérkőzését Pécsen, az NB I. újonca ellen játszotta. Az ellenfél játékerejét ismerve lehetőslég nyílott arra, hogy teljesen fiatal gárdát szere­peltessen a szakvezetés. Új játékos is lehetőséget kapott, hogy bizonyítsa tehetségét. A 12 éves Bátorfi Csilla első al­kalommal játszott a csapat­ban, és mindjárt két mérkő­zést nyert, játékával is elége­dettek voltak vezetői. A mérkőzés első szakaszá­ban a hazaiak nagy lendüle­te, és lelkesedése meglepte a tolnai lányokat, így 3-2 ará­nyú vezetéshez jutattak a pé­csiek. Csak Balogh és Bízó tu­dott mérkőzést nyerni ebben a játékrészben. A második fordulóiban már a tolnaiak irányították a játékot, és 6-4- es vezetésre tettek szert. Meg­lepetésre a hazaiak ismét tud­ták újítani és 8-7-re közelí­tették meg a tolnaiakat. A hátralévő játékrészben azon­ban már teljes egészében ér­vényesült a nagyobb tudás és rutin, mert a negyedik for­dulót 4-1 arányban, majd az ötödik fordulót 5-0 arányban sikerült megnyerni a tolnai csapatnak. Az eredmény alakulásából kitűnik, hogy változatos mér­kőzést vívott a két gárda. A hazai csapat jó benyomást keltett. A döntően saját ne­velésű, fiatal versenyzőkből álló csapat újabb vidéki bá­zist képezhet a sportágban. A tolnai versenyzők közül Balogh és Bízó magabiztosan, jó játékkal nyerte minden mérkőzését. A három fiatal a várakozásnak megfelelően, jól játszott. Győztesek: (Balogh 5, Bízó 5, Bolvári II. 3, Kaiser 2, Bá­torfi 2, i'llétve Eszényi 2, Mausz 2, Jenszi 2, Andi 1, Raffai 1 győzelem. IFJÚSÁGI egyéni bajnokság A csapatbajnoki küzdelmek indulása előtt az egyéni baj­nokságra került sor szomba­ton Tolnán. Az ifjúsági korú versenyzők küzdöttek a me­gyebajnoki címekért. A fiúk mezőnye teljes volt, a lányok mezőnye viszont már gyé­rebb. Nem álltak asztalhoz ugyanis a Tolnai VL ifi aranyjelvényes versenyzői, mivel a megyei bajnokság az aranyjelvényhez nem ad mi­nősítő pontot. A fiú egyéniben meglepe­tésnek számít, az újonc korú tolnai Nemecskó győzelme a tapasztaltabb dunaföldvári Steinbach ellen. Ugyancsak némi meglepetés a végered­mény is, mivel az utóbbi idő­ben gyengébb tormát mutató Rattier ezúttal nagy küzde­lemben megszerezte a bajno­ki címet. A lányok döntőjé­ben nagy küzdelem után kö­zepes játékkal Balics 2-1 arányban győzött Link Judit ellen. A többi versenyszám­ban a papírforma szerint ala­kultak az eredmények. Ifjúsági fiú egyéni: 1. Ratt­ler Antal (Tolnai VL), 2. Ko­csis János (Sz. Szöv.), 3. Ker­ti Csaba (Tolnai VL és Tau- ker Tamás (Tolnai VL). Ifjúsági leány egyéni: 1 Ba­lics Katalin (Sz. Szöv.), 2. Link Judit (Tolnai VL), 3. Horváth Edit (Sz. Költségve­tés) és Odor Edit (Sz. Költ­ségvetés). Ifjúsági fiúpáros: 1. Kerti— Tauker (Tolnai VL), 2. Rott- ler—Kocsis (Tolna—Sz. Szöv.), 3. Nemecskó—Krausz (Tolnai VL) és Horváth—Ste­inbach (Dunaföldvár). Ifjúsági leánypáros: 1. Link—Balics (Tolnia—Sz. Szöv.), 2. Horváth—Mencző (Sz. Költségvetés), 3. Odor E. —Odor J. (Sz. Költségvetés) és Bakó—Krausz A. (Tolnai ViL). Ifjúsági vegyespáros: 1. Kerti—Link (Tolnai VL), 2. Kocsis—Balics (Sz. Szöv.), 3. Tauker—Bakó (Tolnai VL) és Rottler—Krausz (Tolnai VL). — link — A segédedzők figyelmébe! Kézilabda NB II A tavaszi sorsolás HÍREK Elkészült a kézilabda NB II sorsolása, a tavaszi mér­kőzések párosítása. A Szek­szárdi Szövetkezet lányai áp­rilis 11-én Tatán kezdik az idényt, míg a Simontomyai BTC újonc csapata április 12-én Pécsett a MEZŐGÉP ellen lép pályára. Az NB II tavaszi sorsolása: Április 17: Szekszárd— Szombathelyi TK, április 18: Simontomya—Nagykanizsa, április 25: Ajka—Szekszárd, április 26: Herend—Simon­tomya. Május 2: Szekszárd— Pécsi MEZŐGÉP, Győri Ri­•Jól sikerült a Paksi SE tájfutóinak ez évi idénykez­dése. A Baranya megyei Táj­futó Szövetség március 15-én Villány térségében rendezte meg a hagyományos Tenkes.- kupa területi tájfutóverse­nyét. Öt megyéből 216 ver­senyző állt rajthoz, a népes mezőnyben a paksiak öt do­bogós helyezést szereztek. A Paksi SE versenyzőinek eredményei: N—14-es kate­góriában Jantner Anna má­chards—Simontomya, május 6: Nagykanizsa—Szekszárd, május 9: Simontomya—Pécsi BTC, május 16: Szekszárd— Simontomya, május 23: Győ­ri Richards—Szekszárd, má­jus 24: Simontomya—Szom­bathelyi Pamut, május 30: Szekszárd—Pécsi BTC, Csor­na—Simontomya. Június 6: Herend—Szekszárd, Simon­tomya—Tatai AC, június 13: Szombathelyi Pamut—Szék­szárd, Szombathelyi TK—Si- montornya. június 20: Szek­szárd—Csorna, Simontomya— Ajka. sodik, az N—17-es kategóriá­ban Kern Zsuzsa az első, Rauth Katalin a második he­lyen végzett. Az F—17-es ka­tegóriában Molnár Gyula győ­zött, klubtársa Glósz Gábor bronzérmes lett. Az F—11-es kategóriában Mittler István az ötödik helyet szerezte meg. * Március 29-én rendezik Pakson az imsósi erdőben a városi-járási tájfutó csapat- bajnokságot. A szekszárdi városi aszta­litenisz-bajnokság állásia. iFérfiák. I. osztály: 1. Typog- ráfiia 26, 2. TOLNABER 25, 3. Megyei Tanács 23, 4. MEZŐ­GÉP 19, 5. Söripar 16, 6. Tervezők 11, 7. KISZÖV 11, 8. TOTÉV Mélyépítők 10, 9. ÁHV 9, 10. AGROBER 8, 11. BHG 0 ponttal. II. osz­tály: 1. Őrá-Ékszer 23, 2. MMG 18, 3. BVK 18, 4. ÁHV II. 15, 5. BHG II. 13, 6. TOL­NABER II. 12, 7. DÉDÁSZ KISZ 12, 8. Typográfia II. 9, 9. BHG III. 9, 10. Moziüzem 7, 11. Vízmű 2, 12. Sütőipar 0 ponttal * Labdarúgó játékvezetőink közül március 22-én, vasár­nap a Dunaújváros—Kapos­vár NB I-és mérkőzés egyik partjelzője a szekszárdi Dra- vecz István lesz. Előtte az ifjúsági mérkőzésen két Tol­nia megyei partjelző lesz Berkes és Kleiber. Baranya megyében a Mágocs—István- a,kna találkozón, Rákosi— László—Dörnyei hármas bí­ráskodik. * A szekszárdi városi aszta­litenisz Tízek bajnokságának legjobbjai. Nők: 1. Hodász Gyulámé (Gyógyszertár), 2. Sziebl Klára (MEZŐGÉP), 3. Pöhlon Ádámné (Társada- lombizt.). Férfiak: 1. Péter István (TOLNABER), 2. Steig József (TOLNABER), 3. Schmidt Ferenc (Typog- ráifía). * A szekszárdi városi mun­kahelyi olimpia tekeverse- nyén eddig legjobb ered­ményt elérők listája: 1. Ba­laton József (TÁÉV KISZ) 252, 2. Horváth Sándor (Fes­tő Ktsz) 251, 3. Adorján Ist­ván (TOTÉV) 249, 4. Deáki István (MEZŐGÉP KISZ) 247, 5. Radó Attila (AGRO­BER) 246, 6. Sebestyén Jó­zsef (MEZŐGÉP KISZ) 243, 7. Szombathelyi László (TÁÉV II.) 243, 8. Fikó Ká­roly (Városgazdálkodás) 242, 9. Kálocsai Endre (Vízitárs.' I.) 238, 10. Bakó Mihály (AG­ROBER) 237 fával. * A megyei ökölvívó-szö­vetség folytatja a jól bevált versenyrendszert. Az újonc, az úttörő, serdülő és ifjúsági versenyzők részére öt fordu­lóban rendez megyébajnok- ságot. A versenyek helye és időpontja: Bonyhád: március 22, Paks: április 5, Dombó­vár: május 3, Bonyhád: jú­nius 7, Dombóvár: szeptem­ber 27. A verseny kezdése minden esetben 10 óra. * A női kosárlabda NB I-ben a március 21—22—i kettős fordulóval végét ér a baj­nokság. Ezt követően ren­dezik meg a hagyományos Felszabadulási-kupa, majd az MNK küzdelmeit. Tájfutás Kitűnő formába lendült - Gerevloh Pál kardvívó, a volt világbajnok, a moszkvai olimpia érmese. A hét vé­gén Hannoverben rendezett nemzetközi kardversenyen 14 ország 120 résztvevője közül megszerezte a győzelmet. Ge- reVichnelk ez már az idei második világkupa elsősé­ge. * Pékingben a jégkorong vi­lágbajnokság C csoportjá­nak utolsó fordulójában Ausztria játszotta az élső mérkőzést Nagy Britannia csapatával. Az osztrákok 7-2 (1-17" 3-0, 3-1) arányban győztek. * Prágában a nemzetközi cselgáncs-verseny második napján 3 súlycsoportban ta­lálkoztak a résztvevők. A magyarok újabb két helye­zést szereztek: Hangyási a 78 kg-ban, Kovács pedig a 95 kg-ban második lett. * A labdarúgó világbajnok­ság dél-amerikai selejtezőjé­nek első csoportjában Vene­zuela 1-0 (1-0) arányban győ­zött Bolívia ellen. Az egyet­len gólt a 24. perében Acos­ta szerezte. A csoportban Brazília ve­zet pontveszteség nélkül 4 ponttal, Bolíviáinak és Vene­zuelának egyaránt 2—2 pont ja van.