Tolna Megyei Népújság, 1980. február (30. évfolyam, 26-50. szám)

1980-02-26 / 47. szám

1980. február 26. NÉPÚJSÁG 5 Hírek - eredmények NB II. Nyugati csoport eredményei: Sopron—Várpa­lota 0-0, MÁV NTE—Tapol­ca 2-0, Pét—KOMÉP 1-1, Nagykanizsai Olajbányász— Ajka 3-1, MÁV DAC—Dorog 2-1, Sabaria—Komló. 2-1, Körmend—Kaposvári Rá­kóczi 0-0, Mohács-Véménd— Bakony Vegyész 2-1. * A szekszárdi asztalitenisz­verseny végeredménye. Fér­fi egyéni: 1. Csenkei Lajos (Sz. Szöv.), 2. Méhes László (Tolnai VL), 3. Kerti Csaba (Tolnai VL), és Pap István (Nagykónyi). Női egyéni. Ereményék: 1. Péter Ist­vánná (Sz. Költségv.), 2. Iván Erika (Dombóvári VSE). 3. Horváth Edit (Sz. Költségv.) és Mencző Andrea (Sz. Költségv.) Fér£i páros.: 1. Holtz János—Csenkei Lajos (Sz. Szöv.), 2. Kizakisz Jor- gosz—Kocsis János (Sz. Szöv.), 3. Borsai Gyula— Pap István (Nagykónyi), és Kerti Csaba—Viincze Ándrás (Tolna—Sz. Szöv.) Női páros: 1. Péter Istvánná—Iván Eri­ka (Sz. Költségv.), 2. Hor­váth Edit—Mencző Andrea (Sz. Költségv.), 3. Ódor Edit —Ödor Judit (Sz. Költségv.) és Hodász Klára—Petrik Márta (Sz. Szöv.) Vegyespá­ros: 1. Kizakisz Jorgosz— Hodász Klára (Sz. Szöv). 2. Csenkei Lajos—Petrik Már­ta (Sz. Szöv.), 3. Kocsis János —Csele Gyöngyi (Sz. Szöv.— Költségv.) és dr. Iván Gyula —Iván Erika (Dombóvári VSK). Ökölvívás Gazdag programjuk volt a hét végén a Paksi SE ököl­vívóinak. Budapesten a Ró­zsa József-emlékversenyen, Szegeden pedig a Dózsa-kupa II. osztályú minősítő verse­nyen léptek szárítóba. A fő­városban hárman szerepeltek, közülük Trapp László és Dióst László az elődöntők során vereséget szenvedett, nem jutott tovább. Annál derékasabban helytállt Trapp Ferenc, aki a váltó- súlyúak mezőnyében a má­sodik helyen végzett. Á szegedi Dózsa-kupán hét paksi öklöző indult. A selejtezők során balszeren­csés sérüléssorozat „tizedelte meg” a PSE versenyzőit, így Lisztma.jer Ádám. Feri János, Kajtár László. Pollák Attila és Szujó László kény­telen volt feladni a további küzdelmet. A felnőttek me­zőnyében Kalcsú Károly el­ső. az ifjúságiak korcsoport­jában Dorogi László a har­madik helyen végzett. Kal­csú Károly kapta a leghar­cosabb versenyzőnek felaján­lott tiszteletdíjat. így kellett volna 1. Eger—Nyíregyháza 0-0 X 2. Asztalos SE—Lehel SC 2-0 1 3. BKV Előre—Csepel 1-1 X 4. Sabaria—Komló 2-1 1 5. Szekszárd—Haladás 2-1 1 6. Ascoli—Milan 0-0 X 7. Cagliari—Lazio 1-1 X 8. Fiorentina—Bologna 0-0 X 9. Juventus—Torino 0-0 X 10. Perugia—Napoli 1-0 1 11. Atalanta—Pistoiese 0-0 X 12. Parma—Palermo 1-0 1 13. Taranto—Verona 1-1 X +1 14. BVSC—Budafok 2-2 X Labdarúgó NB H Szekszárdi ­Haladás VSE 2-1 (1-0) Szombathelyi támadást hárít a Dózsa védelme. Balról Halmosi, Weitner II., Orosz, Szlovák és Kindornai. Szekszárd, 2500 néző. V.: Bártfai. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Varga, Szlovák, Orosz, Somod i — Tóth, Weitner II., Adorján — Pö_ löskei (Báli a 85. percben), Bonnyai, Landek (Koroknál a 74. percben). Edző: Magas, házi József. Haladás VSE: Hegedűs P. — Kovács, Sze. gő, Fischer, Kiss — Halmosa (Varga a 81. percben), Nagy (Horváth az 56. percben), Kulcsár — Hegedűs L., Kindornai, Hauzer. Edző: Rátkái László. Mindkét csa­pat nagy lendülettel kezdett. A 3. percben Orosz szabad­rúgásával Adorján elhúzott, élesen kapu elé ívelte a labdát, Bonnyai csúsztatott fejese elkerülte a kaput. Három perccel később for­más, gyors akció végén Bonnyai 25 méteres, ívelt lö­vését Hegedűs P. a léc alól. tornászta szögletre. A 12. percben Kulcsár 30 méteres szabadrúgását elvétették a védők, a labda Hegedűs L. elé perdült, aki hat méter­ről, nagy helyzetben a jobb alsó sarok mellé lőtte. A 25. percben vezetést szerzett a Dózsa: Adorján szögletből Varga elé gurította a labdát, aki pontosan ívelt az ötösre, Bonnyai fejese a bal alsósa, rokba perdült. 1-0. A 38. percben Kulcsár baloldali szögletét Kindornai a 11-es pontról laposan, centiméte­rekkel lőtte a jobb alsó sa­rok mellé. Izgalmas, válto­zatos mezőnyjáték folyt szü­netig. A második félidő elején az NB I félé kacsingató szom­bathelyiek kezdtek jobban. Az 52. percben Kindornai, majd négy perccel később Landek kapott sárgalapos fi­gyelmeztetést. Az 57. percben a félfutó Kovács remekül ívelt középre, a berobbanó Kindornai fejesét Pólyák bravúrral tolta szögletre. A 63. pereiben egyenlített a vasutases'apat. Egy előreívelt labda Varga kezét érintette a 16-oson belül, 11-es. A büntetőt Kulcsár értékesítet­te. 1-1. Három perccel ké­sőbb már verve volt a Ha­ladás védelme, amikor Bony- nyai fejesét Szegő a gólvo­nalról fejelte ki a mezőny­be. A 69. percben a kapura törő Tóthot Kiss buktatta a 16-oson belül, Bártfai játék, vezető továbbot intett. A 75. percben a csereként beállt Koroknál fordulásból leadott lövése alig kerülte el a jobb felső sarkot. A 83. percben Adorján 25 méteres, reme­kül eltalált lövése nyomán a felső lécen csattant a labda. A befejezés előtt három perc­cel ritkán látható nagy -gól­lal szerezte meg győzelmét a hazai csapat. Ko-roknai 18 méteres, nagy erejű lövése levágódott a védőkről, má­sodszorra kapásból ismételt, a labda a jobboldali léc élé­ről védihetetlanül vágódott a hálóba. 2-11. A mindvégig nagy iramú mérkőzésen küzdelmes, él. vezetes. játékot vívott a két csapat. A hazaiak kezdtek jobban, az első félórában többet kezdeményeztek, ve­zetésükre rászolgáltak. Szü­net után egy ideig a vendé­gék kezdeményezitek többet, egyenlítő >góljukat követően egyre kevesebb meggyőző­déssel. Az utolsó húsz perc­ben feljött a határtalan lel. kesedéssel küzdő Dózsa és bár két nagy helyzetet kiha­gyott, megérdemelten győ­zött. Jók: Bonnyai, Korok­nál, Orosz, Weitner II., Tóth, illetve Kulcsár, Hau­zer. A bajnokság állása: 1. Kaposvár 22 15 5 2 54-11 35 2. Haladás 22 13 4 5 53-19 30 3. Olajb. 22 10 6 6 37-27 26 4. Sopron 22 9 7 6 29-21 25 5. Ajka 22 10 5 7 33-28 25 6. MÁV DAC 22 9 6 7 29-25 24 7. Komló 22 9 6 7 30-28 24 8. Sabaria 22 8 8 6 30-30 24 9. Mohács 22 10 3 9 31-24 23 10. Szekszárd 22 8 7 7 25-19 23 11. Tapolca 22 10 3 9 32-38 23 12. MÁV NTE 22 5 9 8 24-30 19 13. Bakony 22 9 1 12 24-34 19 14. KOMÉP 22 7 6 10 27-39 19 15. Várpalota 22 7 5 10 25-37 19 16. Dorog 22 7 4 11 31-37 18 17. Gy. Dózsa 22 4 10 8 25-33 18 18. Pét 22 5 8 9 18-35 18 19. Bábolna 22 5 7 10 28-38 17 20. Körmend 22 4 3 15 18-55 11 Előkészületi mérkőzések Dombóvári MSC—Dombó­vári Vasas 2-2 (1-2). Dombó­vár, 200 néző. V.: Egyed. DMSC: Foki — Lakos I. Ma­gyar, Horváth I, Csatári, Tóthbagi, Nagy, Banai. Né­meth, Porcsa. Lamm. Csere: Vida. Fekete. D. Vasas: Cset- neki — Berta. Benes-, Hava-, si. Kovács I, Mikolics, Szűcs, Fazekas, Álló II, Varga II, Kovács, II. Csere: Szabó, Bessenyei, Álló I. A 10. perc­ben Németh beadását a vé­dők elvétették és Tóthbagi az ötösről nem hibázott. 1-0. A 15. percben Varga II. egyéni akció végén a ll­es pontról egyenlített. 1-1. A 28. nercben Mikolics elhú­zott Csatári mellett, elfek­tette Fokit is. majd az üres kapuba gurítot. 1-2. A 67. percben Szűcs átadását Mi­kolics gólhelyzetben kapu fölé emelte. A 80. percben Tóthbagi jobboldali beadását Porcsa öt méterről a jobb sarokba továbbította. 2-2. A lélkesen játszó Vasas dön­tetlenje megérdemelt. Jók: Vida, Lakos I. illetve Cset- neki. Havasi. Kovács II, Var­ga II. Dunaszentgyörgy—Fadd 7-3 (3-0). Fadd. 150 néző. V.: Tóth. Dunaszentgyörgy: Puk­li I. — Pál, Pukli III.. Nagy II, Debreczeni, Lencsés, Ker­tész. Horváth. Varga. Nagy I.. Farkas. Csere: Kern, Muck. Fadd: Soponyai — Jó- zsa. Oláh, Horváth. Papp, Lampek, Klopcsik, Csapó, Takács I, Vörös, H. Szabó. Csere: Kertész. Pesti. A nagy lelkesedéssel küzdő vendég­csapat győzelme ilyen arány­ban is megérdemelt. Gólszer­zők: Muck 3, Horváth. Far­kas. Varga. Nagy I. illetve Vörös, Takács I, H. Szabó (11-esből). Jók: Muck, Pál, Nagy I, illetve Horváth, Vö­rös. Nagymányok—Aparhant 4-1 (2-0.) Nagymányok, 100 néző. V.: Szabó A. Nagymá- nyolk: Oláh — Ecker, Né­meth, Gungl, Vorgrümler, Szőcs, Foglszinger, Sándor, Tóth, Barabás, Csordás. Cse­re: Lemle, Nádasi, Balogh. Aparhant: Szulics — Cseke, Wáger. Heidecker II, Flas- kár, Gáspár, Túrós, Heide- cker I. F^rkó. Kulcsár, Min- ker. Csere: László. Kiss, Ta­más. Jó iramú, változatos já­tékot hozott az előkészületi mérkőzés, Gólszerzők: Fogl­szinger. Tóth, Németh. Ba­rabás. illetve Heidecker I. (11-esből.) Pincehely—Tolnanémedi 3-1 (2-1). Tolnanémedi, 100 néző. V.: Horváth. Pincehely: Takács — Kuvik, Hegedűs, Katona II, Juhász I, Katona I. Kántor. Fodor. Petki. Ju­hász IV. Németh. Csere: Miklós, Juhász III, Gergely, Ács. A 7. percben Kökény révén a hazaiak szerezték meg a vezetést. 0-1. A 27. percben Katona egyenlített, majd nyolc perccel később Fodor volt eredményes. 2-1. A 70. percben Fodor állította be a találkozó vég­eredményét. Jók: Katona I, Hegedűs, Fodor, illetve Kö­kény, Szabó. Kosárlabda NB I Sz. Dózsa-Csepel 90-66 (47-35) Szekszárd. 400 néző. V.: Weidinger. Faidt. Szekszárdi Dózsa: Harsányi (21), Bacsa (8), Daróczi (10), Pártos (8), Varga (24). Csere: Palotás (10), Támer (3). Várkonyi (6). Edző: Tapodi László. Csepel: Cserny (17), Fekete (3), Bajor (5). Mosonyi (2), Páris (12). Csere: Nagy (8), Halmosné (8). Zámbó (2), Bicsák (8), Szőllösi (1). Ed­ző Liptai István. Két kiha­gyott ziccer után Varga ak­cióból, Pártos büntetőből volt eredményes: 4-0. A 2. percben 6-2-re vezetett a Dózsa. Rohamoztak a hazai­ak, 10-3-nál időt kért a cse- peliök edzője. Az egész pá­lyás letámadást alkalmazó hazaiak rendre meghiúsítot­ták az ellenfél kibontakozá­sát. a 7. percben 16-7, a 9. percben 24-11 volt az ered­mény. Bacsa kiemelkedő tel­jesítményével a mezőny fölé nőtt. A 10. percben kettős csere a hazaiaknál: Vargát Palotás, míg Daróczit Vár­konyi váltotta fel. Három perccel később. 30-17-es Dó- zsa-vezetés-nél Harsányi he­lyére Támer lépett a pályá­ra. A csereként beállt fia­talok is ügyesen játszottak, tartani tudták az előnyt. A 16. percben 38-23, majd egy perc alatt 38-27-re felzárkó­zott a Csepel. Tapodi edző ismét cserélt: Bacsá.t és Pár­tost pihentette. helyükre Varga és Daróczi állt be. A hajrában Varga irányításá­val, aki közelről és távolról egyre biztosabban dobott — 12 pontos előnyt szerzett a hazai gárda. A második félidő csepeli kosárral indult, közben egy perc alatt három szekszárdi személyi hiba. Kapkodóvá vált ,á dózsások játéka, jobb­nál jobb helyzeteiket is ki­hagyták, öt perc alatt csu­pán egy kosarat szereztek. A vendégek 49-41-re felzárkóz­tak. A folytatásban aztán rendezte sorait a Dózsa, a 9. percben 12, a 14. percben már 19 ponttal . elhúzott. Egyre magabiztosabb lett a hazaiak játéka, a 16. perc­ben előnyüket 21 pontra nö­velték. amikor Pártos kipon­tozódott. A közönség élvezte a lüktető ritmusú játékot. Az újonc Csepel dicséretére szolgált, hogy nem adta fel: Cserny és Páris révén gyűj­tötte pontjait. A hazaiak 80. pontját Harsányi szerezte, aztán a befejezés előtt 28 másodperccel Daróczi nevé­hez fűződött a 90. pont el­érése. Idei legjobb teljesít­ményével biztosan győzött a Dózsa. A szünet utáni első öt percet azonban, jó lenne mielőbb örökre elfelejteni. A bajnokság állása: 1. BSE 8 0 — 685-451 16 2. Bp. V. Izzó 7 7 — 625-362 14 3. Bp. Spart. 8 6 2 572-460 14 4. Diósgyőr 8 6 2 623-558 14 5. KSI 8 6 2 706-626 14 6. TFSE 8 5 3 547-534 13 7. Sz.-lehérvár 8 4 4 578-570 12 8. MTK-VM 7 4 3 486-409 11 9. BEAC 8 3 5 556-554 U 10. Ganz-M 8 3 5 536-646 11 11. Szeged 8 3 5 466-615 11 12. ZTE 8 2 6 534-626 10 13. Szalcszárd 8 2 6 480-549 10 14. Pécs 8 2 6 584-630 10 15. MAFC 8 1 7 474-562 9 16. Csepel 8 1 7 496-796 9 Ez a csepeli akció sem járt eredménnyel a szorosan zá_ ró dózsások jóvoltából. Balról Pártos, háttal Bacsa, mel­lette Daróczi (12). Kosárlabda NB Négy NB Il-es kosárlabda­csapatunk közül a hét végén csak kettő lépett pályára, mivel a DVSE már hét közben, míg a Bonyhádi Bo- tond már két hete lejátszotta mérkőzését. A Bátaszéki SZVSE csapata Győrben a Közlekedési Főiskola ellen hosszabbításban maradt alul. Szekszárdon a Dózsa férficsapata a SÁÉV-től sú­lyos vereséget szenvedett. Győri Közlekedési Főiskola —Bátaszék 82-80 (38-41; 73-73). Bátaszék: Gráma (2), Illyés (22), Csátaljai (26), Betritt (4), Bováinovics (26). Csere: Szűcs (—), Zágonyi (—). Kancsár (—). Az első félidőben kiegyensúlyozott volt a játék, hárompontos előnnyel kezdte a második félidőt a Bátaszék. Ekkor a főiskolások főleg távoli és pontos dobásaikkal nagy előnyhöz jutottak. A 11. percben már 63-49-re vezet­tek. Ekkor a bátaszékiek időt kértek és taktikát változtat­tak. Hat perc alatt megfor­dították a mérkőzés állását, már ők vezéttek 65-63-ra. A mérkőzés befejezése előtt 18 másodperccel két ponttal vezettek a bátaszékiek, amikor Csátaljai egy bedo­bást „eladott”, az ellenfél kapta a labdát és ezzel a haziaiak kiegyenlítettek. (73- 73.) A hosszabbításban Grá­ma és Zágonyi kipontozódott és 9-7-es arányban a győriek bizonyultak az öt perc alatt jobbnak, így ők nyerték 82-80 arányban a találkozót. A bátaszéki gárdából Bová- novics és Illyés dicsérhető. Vasárnap 10,30 órakor Baján a sportcsarnokban a sziget­váriakat fogadják a bátaszé­kiek.' SAÉV—Sz. Dózsa 96-63 (53-28.) A találkozóra Szek- szárdon került sor. ahol a hazaiaknál a következőik ját­szottak: dr. Zsoldos (17), Lo- soncz (25), Mészáros (7), dr. Szabó (10), Ruttkay (4). Csere: dr. Fenyőházi (—), Körösi (—), Urlich (—). Ed­ző: Sólyomvári Nándor. Jól kezdett a Dózsa csapata és a 6. percig vezetett is. Ekkor a kaposváriak pontos táyoli dobásaikkal sorozatban érték el kosaraikat és a félidő vé­géig nagy előnyre tettek szert. A korábbi mérkőzések­hez hasonlóan a második félidőben jobban ment a já­ték a dózsásoknak. Losoncz és dr. Zsoldos volt a fősze­replő abban, hogy a SÁÉV nem tudta tovább növelni előnyét, sőt az említett két játékos révén a mérkőzés végéig az csökkent. Kitűnt: Losoncz és dr. Zsoldos. A Dózsa csapata vasárnap 14 órakor a Dombóvári VSE együttesét látja vendégül a Zrínyi utcai tornacsarnok­ban.