Tolna Megyei Népújság, 1979. december (29. évfolyam, 281-305. szám)

1979-12-11 / 289. szám

1979. december 11. Képújság 5 Kosárlabda NB II A hét végén mindhárom NB Il-es csapatunk pályára lépett. A legnagyobb bra­vúrt a Dombóvári VSE csa­pata érte el, amikor a hazai pályán veretlen SÁÉV együt­tesét győzte le. A Bonyhádi Botond is biztos győzelmet aratott a Kaposvári Tanító­képző ellen, míg a bátaszé- kiek — a bajai sportcsarnok­ban — a Bakony Vegyésztől vereséget szenvedtek. A Dombóvári VSE Kapos­váron 300 néző előtt a követ­kező játékosokkal harcolta ki a győzelmet: Ács (32), Kollár I. (27), Szakács (14), Tamási (18), Ruzicska (16). Csere: Haraszti (2), Kollár .II. (—). A sérült Tahi és Tölgyes nél­kül a Dombóvári VSE idei legjobb játékát nyújtotta. Az első félidőben 59-58-ra veze­tett a kaposvári csapat. A második félidő óriási küz­delmet hozott, az eredmény 99-99 lett a rendes játék­időben. Hosszabbításra ke­rült sor, melyben a dombó­váriak bizonyultak jobbnak és 109-107 arányban nyer­ték a mindvégig izgalmas, I színvonalas küzdelmet. Jók: Ács, Szakács, Tamási és Ruzicska. A dombóváriak vasárnap Szombathelyen, a Sabaria együttese ellen ját­szanak, majd 21-én tartja a szakosztály évadzáró értekez­letét. A Bonyhádi Botond ^ női csapata a Kaposvári Tanító­képző együttesét látta vendé­gül. A mintegy 150 néző előtt került sor a mérkőzésre. Bonyhád: Erb (4), Eszterbau- er (15), Incze (8), Vanya (22), Fetzer (14). Csere: Jankovics (2), Deischler (9), Falvai (9), Hágen (2), Busné (2). A bonyhádi lányok idei utolsó hazai mérkőzésükön bizto­san győztek. Az első félidő­ben már 43-25-re vezettek a cipőgyáriak, a második fél­idő elején azonban a vendé­gek kissé feljöttek, de az utolsó tíz percben a bony­hádiak ismét nagy fölénybe kerültek és 87-68 arányban, megérdemelten győztek. A Bátaszéki SZVSE férfi­csapata Baján 100 néző előtt a Bakony Vegyésztől 73-63 (32-33) arányú vereséget szenvedett. A Bátaszékben szerepelték: Csátaljai (26), 1 Bovánovics (13), Illyés (10), Piszárovics (12), Zágonyi (2). Csere: Szűcs (—), Gráma (—). Az első félidőben kitű­nően játszott a Bátaszék, de az egypontos előny kevés volt a második félidőre, ami­kor a Veszprémnek jobban sikerült az erősítés, játékosai biztosabban dobtak. Ezzel a bátaszéki csapat befejezte idei szereplését. A vereség ellenére sincs ok izgalomra, hisz 11 győzelemmel nincse­nek a kiesőjelöltek között. A Bakony Vegyész elleni mér­kőzésen elsősorban Csátaljai játéka érdemel külön dicsé­retet. Labdarúgó NB II Hírek Szekszárdi Dózsa - Várpalota 3-0 (1-0) Székszárd, 1000 néző. V.: Lázin. Szekszárdi Dózsa: Pó­lyák — Szabó, Szlovák, Var­ga, Somodi — Tóth, Korok­nál (Páli a 77. percben), Adorján — Laúer, Orosz (Agócsi a 75. percben), Bony- nyai. Edző: Magasházi József. Várpalotai Bányász: Palotai — Ocskó, Kisbej, Kun, Bor — Szőllősd, Druskóczi (Szabó a 61. percben), Párics —Far­kas (Cseh a 77. percben), Marton, Szmulai. Edző: Kár­páti István. Kellemes napsü­tésben kezdődött a találkozó. A 3. percben Szabó és Bor összecsapott, a várpalotai já­tékos csak háromperces ápo­lás után tért vissza a pályára. A 6. perc hozrta a Dózsa első százszázalékos helyze­tét: Koroknai az ötösről lá­gyán kapu ölé ívelt, Orosz fejesét Palotai vetődve szög­iedre ütötte. Tízperces, válto­zatos mezőnyjáték követke­zett, tartósan egyik csapat sem tudta birtokolni a lab­dát. A 17. percben vezetést szereztek a hazaiak: Tóth ívelt középre, Bonnyai fejjel Orosz elé csúsztatta a labdát, aki fordulásból a bal alsó sa­rokba vágta. 1-0. Két perc­cel később Szőllősi 18 méte­res szabadrúgása a jobb ol­dali lécen csattant. Formás hazai ellenakció végén Bony- nyai lövését Palotai röviden öklözte, Adorján a 11-es pontról, nagy helyzetben, az üres kapu mellé lőtt. A kö­vetkező percben Orosz sza­badrúgása levágódott a sor­falról, Lauer ismételt, Palo­tai bravúrral tolta szögletre a léc alá tartó labdát. Ellen- támadásnál Pólyák tnegtor- pant egy beívelésnél. Somodi három lépésről a léc fölé fe­jelve mentett. A 34. percben Lauer ügyes csellel tört be a 16-oson belülre, beadása le­vágódott a védőkről, Bony- nyai már az alapvonalon kí­vül állt amikor Szmulai kí­méletlenül megrúgta, ezért sárgalapos figyelmeztetést kapott. A 44. percben Tóth 30 méteres szabadrúgásból ível­te kapu elé a labdát, megtor­pantak a védők, de Koroknai hét méterről a léc fölé fejel­te. Üjabb Dózsa-akcdó, ezút­tal Bonnyai csúsztatott fejese csúszott el a jobb felső sa­rok fölött. Gólt ígérő helyzettel kez­dődött a második félidő: Adorján jobb oldali beadá­sát Bonnyai közelről torony­magasan kapu fölé vágta. Kemény, küzdelmes volt a játék. A 60. percben Kun ve­zetett veszélyes támadást, a kifutó Pólyákról levágódott a labda és Marton ívelt lövését az üres kapu torkából Szlo­vák fejelte a mezőnybe, öt perccel később tovább növel­te előnyét a Dózsa: Varga ívelt kapu elé, Szlovák feje­se kiperdült Palotairól, Szlo­vák másodszorra nem hibá­zott. 2-0. Ezután átvette az irányítást a hazai gárda. A 71. percben Adorján reme­kül ívelt középre, Palotai el­vétette a labda ívét és Lauer nehéz szögből a jobb felső sarokba fejelte. 3-0. A 75. percben Varga cselsorozattal húzott kapura, nagy erejű lö­vését Palotai ritkán látható bravúrral tornászta szögletre. A 81. percben Kun 16 mé­teres erős szabadrúgását Pó­lyák kiütötte, Páli a me­zőnybe vágta a labdát. Két perccel később sakk-matt helyzet a vendégek kapujá­nál, de Bonnyai az ötösről az üres kapu mellé lőtte a labdát. A 88. percben Kun ívelte be a labdát jobb oldali szögletrúgásból, a kimozduló Pólyák ellökte Páricsot, li­es. A büntetőből Szmulai ma­gasan föüélőtte a labdát. A szervezetten, szorosan vé­dekező és helyenként túl ke­mény harcmodorban küzdő vendégcsapat 60 percig — egy kivételével — eredmé­nyesen rombolta a Dózsa ro­hamait. Ezután fokozatosan nőtt a hazai együttes me­zőnyfölénye, s ha Palotai nem véd Olyan kitűnő formá­ban, úgy helyzeteik alapján nagyobb különbségű győzel­met is szerezhettek volna a szekszárdiak. Jók: Varga, Szlovák, Szabó, Dauer, illet­ve Palotai, Kun. — fekete — őszi végeredmény: 1. Kaposvár 19 14 2. Haladás 19 12 3. Ajka 19 10 4. Komló 19 9 5. Mohács 19 9 6. Olajb. 19 8 7. Sopron 19 8 8. Sabaria 19 7 9. Székszárd 19 7 10. MÁV DAC 19 7 11. Tapolca 19 8 12. Bakony 19 8 13. Bábolna 19 5 14. Várpalota 19 6 15. Győri D. 19 3 16. Pét 19 4 17. Dorog 19 5 18. MÁV NTE 19 3 19. KOMÉP 19 5 20. Körmend 19 4 3 2 51-10 31 3 4 47-15 27 5 4 32-22 25 5 5 27-23 23 3 7 29-21 21 5 6 31-24 21 5 6 25-18 21 7 5 26-26 21 6 6 22-15 20 6 6 25-22 20 3 8 26-31 19 1 10 20-28 17 6 8 27-33 16 4 9 24-36 16 9 7 21-29 15 7 8 16-30 15 4 10 27-35 14 8 8 19-28 14 4 10 23-38 14 2 13 16-50 10 Az október 7-én lejátszott Kör­mend—Tapolcai Bauxitbányász SE mérkőzést (2-1) az MLSZ fe­gyelmi bizottsága, a Bauxitbá­nyász óvásának jogosságát meg­állapítva, megsemmisítette, s a mérkőzés két pontját 0-0-ás gól- különbséggel, a tapolcai együttes javára ítélte. A serdülő ökölvívók ma­gyar bajnokságán hat dom­bóvári, egy paksi és egy bonyhádi versenyző indult. Közülük két dombóvári ért el helyezést, Hári László a II. korcsoportban harmat- súlyban 2. helyet szerzett. Az I. korcsoportban kispapír­súlyban Mikina Tamás 3. lett. ♦ Szombaton és vasárnap Bonyhádon a tornacsarnok­ban került sor a Tolna me­gyei középiskolák röplabda­bajnokságára. Szombaton a lányok, vasárnap a fiúk ját­szottak. Végeredmény. Lá­nyok: 1. Dombóvári Gőgös Gimnázium, 2. Bonyhádi Perczel Szakközépiskola, 3. Bonyhádi Petőfi Gimnázium. Fiúk: 1. Bonyhádi Petőfi Gimnázium, 2. Dombóvári Gőgös Gimnázium 3. Bony­hádi Perczel Szakközépiskola. » A Bonyhádi Botond kosár­labda-szakosztály december 15-én öt lánycsapat részére minikosártornát rendez. A felső korhatár 12 év. Decem­ber 21—22-én ugyancsak mi- nikosártornára kerül sor. Bonyhádon, ezúttal nyolc csapat indul, melyből négy budapesti. * Bonyhádon a KISZ városi bizottsága terem labdarúgó- bajnokságot szervezett a KISZ-alapszervezetek részé­re. Húsz csapat közül hat jut a döntőbe. Az elődöntők de­cember 15-én, a döntők de­cember 16-án lesznek a bonyhádi városi tornacsar­nokban. így kellett volna 1. MÁV DAC—Kaposvár 0-1 2 2. Sabaria—Olajbányász 3-1 1 3. MÁV NTE—Haladás 1-0 1 4. Bakony—Komló 2-0 1 5. Szolnoki MÁV MTE Nyíregyháza 1-2 2 6. Asztalos SE—Orosháza 0-0 x 7. Ascoli—Avellino 0-0 X 8. Bologna—Milan 0-1 2 9. Cagliari—Fiorentina 2-1 1 10. Inter—Perugia 3-2 1 11. Napoli—Torino 1-0 1 12. Como—Lanerossi 1-1 x 13. Taranto—Palermo 1-2 2 +1 Verona—Bari 2-0 1 Félidő a megyei labdarúgó-bajnokságban w w Csak a TAEY maradt veretlen idegenben A tavaszi szezon utolsó - mérkőzései sok izgalmat ad­tak a TÁÉV szurkolóinak. A csapat heteken át a kiesés­sel küszködött és csak az utolsó mérkőzésen dőlt el, hogy sikerül a bentmaradás, továbbra is a megyebajnok­ságban szerepelhetnek. A vállalat vezetősége az új baj­noki évad kezdetén egyértel­műen közölte a vezetőkkel, a csapattól többet vár és méltán tart igényt arra, hogy a megye legjobb vállalatát méltóan képviselje. A nyári szünetben a csapat szinte tel­jesen átszerveződött. A régi játékosok közül Micskó, Ve­res, Lerch, Baki, Boros, Öbendorf, Kovács, Anzló, Cserneczky, Erdős, Pápes maradt meg, majd Bátaszék- ről igazoltak három játékost, Fiath, Béres és Poór került a TÁÉV-hoz. Ugyanebben az időszakban visszatért Bo- gyiszlóról Ettig, Kertész és Kocsis. Rajtuk kívül Hő- gyészről igazolták Dékányt. Néhány héttel a rajt után el­távozott Jánoshalmára Erős míg Cserneczky Pécsre ment. Megoldódott a csapat kapus­gondja is, Lipovszkyt és Majmayt a Szekszárdi Dózsá­ból igazolták. Üj edző is ke­rült a csapathoz: dr. Frep- pán Miklós vette át a szak­mai irányítást. A legjobb öt között végez­ni — ez volt a vezetőség cél­kitűzése a rajt előtt. Ügy ter­vezték, hogy 20—21 pontot gyűjtenek az őszi idényben. A csapat teljesítette a kitű­zött célt, hisz negyedikként fejezte be a bajnokság első félidejét. Kitűnőnek mondha­tó a vidéki helytállásuk, hi­szen végig veretlenek marad­tak. Ugyanakkor a hazai sze­replés már rapszodikusabb volt, melyet bizonyít a há­rom vereségük is. Az első öt mérkőzésen hat pontot sze­reztek. A második szériában öt mérkőzésen nyolc pontot gyűjtött a csapat. Az utolsó mérkőzéseket gyengén kezd­ték, két hazai vereség követ­kezett, majd a három mérkő­zést megnyerték. Hetven szá­zalékos teljesítménnyel húsz pontot gyűjtöttek. A csapat általában a 4— 4—2-es felállást játszotta. A kapuban Lipovszky nyugal­mat, -biztonságérzetet köl­csönzött társainak. A mellet­te tartalékként számításba jövő Majnay is tehetséges kapuvédő. A hátvédsorban Lerch, Béres, Fiath, Dékány és Kocsis kapott helyet. Va­lamennyien egyenletes, jó teljesítményt nyújtottak, de külön kell említeni Dékányt, aki kellemes meglepetést szerzett játékával. A három Bátaszékről igazolt játékos Fiath, Béres és Poór játék­erőben, de talán ami még ennél is lényegesebb, moráli­san óriási erőt jelentettek a csapat formálása során. A TÁÉV góljai közül Poór lőt­te a legtöbbet. A középpályán a 37 éves Micskó még mindig komoly húzóerőt jelent. Veres, a csa­pat játékmestere, egyénileg jól képzett. Poór a szezon végén nyújtotta igazán tudá­sát, csillogtatta képzettségét. Anzló inkább védekezésben jeleskedett. Helyt kapott még a csapatban Baki, Ettig és Boros. A csapat támadósora rap- szodikus teljesítményt nyúj­tott. Az ebben helyet kapó játékosok: Kertész, Kovács, Erdős és Öbendorf. Az utób­bi a közelmúltban szerelt le és tőle várják a csatársor megerősödését. Érdekesség, hogy ebben a csapatrészben kellett a vezetőségnek fegyel­mezni különböző okok miatt. A szakvezetés határozottan fellépett, amikor fegyelme­zetlenség mutatkozott és a jövőben is ehhez tartják ma­gukat még abban az esetben is, ha a legjobb játékosoktól kell megválni. A szekszárdi közönség ked­veli a csapatot — de termé­szetesen elvárja a lelkiisme­retes játékot, azt, hogy küzd­jenek az egyesület színeiért. A nézőszám átlag eléri az öt­százat és ez igazolja azt a megállapítást, hogy a megye- székhely az NB Il-es csapat mellett „elbír” egy megye­bajnoki csapatot is. Az ered­mények alapján joggal kö­vetkeztetünk arra, hogy Freppán dr. személyében nemcsak jó edző, hanem egy­ben kitűnő nevelő is került a szakosztály élére, aki tanít, bátorít, oktat, de ha kell fe­gyelmez is. Sajnos, éppen az utóbbi gondok akadályozták az elmúlt években a csapatot abban, hogy jobban szerepel­jen. A vállalat vezetése is nagy figyelemmel kíséri helytállásukat és minden vo­natkozásban komoly igénye­ket támaszt velük szemben. A jó szakmai vezetés, va­lamint a vállalat részéről történő állandó figyelő gon­doskodás, biztosíték arra, hogy a tavaszi szezonban is érdemes lesz megnézni a szekszárdi szurkolóknak a TÁÉV' mérkőzéseit. Lerch István Micskó Mihály Veres János Béres Vilmos Fiath Tamás Lauer (7-es mezben), a Dózsa harmadik gólját fejesből szerzi. .