Tolna Megyei Népújság, 1976. április (26. évfolyam, 78-102. szám)

1976-04-06 / 82. szám

Bátaszék legyőzésével már nyolc pont Paks előnye Nagymányok a második helyre került a bajnoki táblázaton - Bonyhád és Simontornya szorgalmasan gyűjtögeti a pontokat - Tevel egyre nehezebb helyzetbe kerül A megyei labdarúgó-bajnokság mérkőzései közüt kettőt szombaton játszottak — mint arról lapunk vasárnapi számában már beszámol­tunk. Dombóvárott Simontornya nyert 1:0-ra, míg a faddtak Szekszáf- don a Vasas eilen győztek 4:1 arányban. A forduló legizgalmasabb mérkőzésének d Bátaszék—Paks ta­lálkozó ígérkezett. A mérkőzés a várakozásnak megfelelően. rend­kívül szoros küzdelmet hozott. A paksi csapat dz első félidőben — tudósítónk szerint szerencsés góllal — 1:0-ás vezetéshez jutott és a második félidőben ennek az eredménynek a tartására törekedett, ami sikerült Is. Ez egyben azt is jelenti, hogy előnyük tovább nőtt és a paksi csapat már az NB lll-ban érezheti magát. Bátaszéki tudó­sítónk szerint a mezőny legjobbjának a paksi Somod! bizonyult. A Bonyhádi Vasas Tevelen nagy küzdelem után 1:0-ra nyert Gecző II. góljával. Tevel hiába támadott lényegesen többet, helyze­teit nem tudta kihasználni, így Bonyhádra vándorolt a két pont. Tu­dósítónk külön dicsérte Boráth játékvezető bíráskodását. Aparhanton Zomba volt az ellenfél. A zombai gárda Bíró góljával 1:0-ra vezetett és a második félidő élején sikerült Apai-hantnak a kiegyenlítés. Tudósítónk szerint Zomba lelkes játékával rászolgált az egyik pontra. ­Kisdorogon Báta lelkesen harcait, hogy legalább az egyik pontot megszerezze, de végül a hazaiak nyertek 0:0-ás félidő után 2:0-ra. Dunaszentgyörgyön gyenge első félidő után jó játékot hozott a második 45 perc. Erre az időre már feljavultak a hazaiak és 2:0-ós győzelmükkel otthon tartották a két pontot. Tamási nagy küzdeni akarása, lelkesedése ellenére is egyre nehezebb helyzetbe kerül. Nagymányokon Nagydorog volt az ellenfél. A hazai csapat az első félidőben jól hajrázott és 5:0-ra vezetett. A második félidőre a hazaiak engedtek az iramból. így 7:l-es végeredménnyel fejeződött be a találkozó. Tolnán Magyarkeszi szerezte meg a vezetést. Rob már a 3. perc­ben a tolnai hálóba tatáit. Ezután a hazaiak vették át az irányítást és Herczig vezényletével 7:t-re nyertek. A bajnoki táblázaton Paksnak 8 pont az előnye. Nagymányok a második helyre «erekedte tel magát, harmadik Bátaszék. percben Varga bulctatta Fazekas Dl-at. Neidíiardt büntetőjét Szabó kiütötte, de a csatár másodszorra a hálóba lőtt. 1:1. Kiegyenlített játék után a 21. percben Ruzsics futtából, 20 méterről a felső lécre lőtt. A 26. percben Ruzsics már csak Vargával állt szembeit, de elhamarkodottan fölélőtt. A 28. percben Molnár egyéni játék után lőtt a léc alá. 2:1. A 35. percben, szöglet után Herczig a jobb felső sarokba bombázott. 3:1. A második félidő 6. percében Herczig fejesét Szabó kiütötte, de Herczig másodszorra a hálóba lőtt. 4:1. A 19. percben Herczig egyéni alakítás . után tovább növelte az előnyt. 5:1. (Mesterhármas). A 34. percben Molnár labdáját Herczig a 'M-osról futtából a bal sarokba lőtte. 6:1. Két perc múlva ismét Herczig volt eredményes. 1:1. Sportszerű mérkőzésen Jó játék- rezetés mellett az első félidőben — amíg erővei bírta — nagyon jó bényomást keltett Magyarkeszi. Jók: Herczig, Konyecsnyi, Mol­nár, illetve Máj er. Rab. »agy H. aparhant—zöme a i:i <0:ts Aparhant, «90 néző. Vezettet Zántbó. Aparhant: Erős I. — Cso- both, Wäger, Cseke H., Erős H., Cseke I., Gáspár, Minker, Hei- deeker I., Kulcsár. Heldecker H. Csere: Palkó, Heldecker XXI. Zom­ba: Újvári — Csíki, Fejős, Illés H„ Matus, Domokos, Bíró, Turbuk I.; Faragó, Turbuk II. Az első fél­idő első 30 percében csupán Ma- tus húszméteres lövése és Bíró kihagyott nagy helyzete érdemel említést. A 36. percben a hazai védelem hibázott. Erős I. két al­kalommal csak bravúrral tudott menteni, de végül a szemfüles Bi­oi a hálóba lőtt. «3. A második félidőben nagy len­dülettel kezdett a hazai csapat. A 6. percben Palkó megszerezte a labdát, éles lövését Újvári kiejtet­te és a berobbanó Gáspár H. ki­egyenlített. 1:1. A 8. percben Wá- ger szabadrúgása a kapufán csat­tant. A 21. percben Bíró beadását Turbuk IX. nagy helyzetben mel­lélőtte. A 31. percben kapu előtti kavarodásban Gáspár H. a kapufát találta el. ! Alacsony színvonalú mérkőzésen a lelkesebben játszó zombaiak az egyik pontra feltétlen rászolgál­tál!. Jók: Erős I., Heidecker H., Wáger, illetve Bíró, Fejős. Matus. PAKS—BATASZSk Itt (1 :0| Bátaszék, 4360 néző. Vezettet Korvicska. Paks: Bimbó — Vábrő, iRácz, Kiss IL, Muck, Bagó, Ke­resztes, Csorna, Somod!, Kiss I-- flzabadi. Csere: Kajári, Hanoi. Bá­taszék: Mucska — Aradi, Makk, Béres, Polák, Fiatb, Czencz, To­per, Mezei, Holacsek, Tóth n. Csere: Kaposi. Nagy iramban kezdett mindkét Csapat. A 12, percben Somodi lövése Polákon akadt el. A 13. percben Holacsek lőtt mellé nagy helyzetben. A 18. percben Topor szabadrúgása után Tóth II. i* méterről alig lőtt mel­lé. A 22. percben Mezei a bal «Idáiról éles szögből leadott lövé­se alig ment fölé. A 28. percben polák hibájából Somod! elmem, fceadását Kiss I. értékesítette, lf. «g,, gereben Tóth n. beadása mán Holacsek $ méterről, ordít® helyzetben mellélőtt. A második félidőben visszaesett az iram, csapkodó, hullámzó játék alakult ki, A 10. percben Csorna M méterről lőtt mellé. A 21. perc­ben Tóth n. szabadrúgása suhant el a kapu mellett, a 35. percben Somodi beadása után Kiss I. lőtt mellé. A . 44. percben Somodi egyéni játék után lőtt fölé. Az első félidőben nagy iram, és. közepes színvonal mellett egyenlő erők küzdelméből Paks szeren­csés góllal szerzett vezetést. A második félidőben Paks már az eredmény tartására törekedett, melyet könnyen meg is tarthatott. Korvicska játékvezető mindvégig kitűnően vezette a mérkőzést. Jók: somodi, Rácz, Kiss I. A Bá- taszékből. senki nem érdemei di­cséretet. KAGYMANYOK—NAGYDOROG Trí (S3» NagyenánydSt, 3» néző. Vezette« Raaz. Nagymányok: Oláh — Worgrümler, Fenyővári, Beler, Poglszinger. Németh. Balázs, Sár­közi, Odor, Gutti, Viszló. cseres Balogh, Pál. Nagydorog: Balogh — Eger, Sáfrány, Fodor, Kocsis, Var­ias, Vég, Csilléri, Orsós, Honfi, Kisgyörgy. Csere: Boridon. A ha­zai csapat nagy lendülettel kez­dett és a 10. percben Sárközi szög­lete után Guth fejelt a hálóba. 8:8. Hat perc múlva Odor lefutotta m, vendégek védelmét és növelte a hazaiak előnyét 2:0. A 25. perében Viszló cselsorozat után lőtt a háló­iba. 3:0. Négy perc múlva Ismét $PS*kí ^etfméltyes. 4f). A su­per-eben a nagydorogi védők kéz­zel érintették a büntetőn belül a labdát, a il-est Fenyővári értéke­sítette. SA A második félidő hatodik percé-' ben a vendégeknek Honti szépített. Bjl. A 11. percben Ödort a IG-oson belül buktatták. A ll-ést ismét Fe­nyővári értékesítette. 0:1. a 29. percben Guth kiugrott védői kö­zül és beállította » végeredményt. t:U A hazaiak végig fölényben vol­tak, a vendégek ellentámadásai csak kevés veszélyt jelentettek a mindvégig sportszerű mérkőzésen. Kitűnt: Guth, Sárközi, Odor* Viázió, illetve Csilléri és Kocsis. V SOSDOROG—BATA ktt fO :<>> ' KSsdorog, sas nfeő. Vezettet Kiss 5. Kisdorog: Kiss I. — Beming, Varga, Kiss H„ Kerekes, Antal, líniesz, Boda, Győrit, Szűcs, Cse­ke. Csere: Böhm, ülés. Báta: Mlcs- 2ky — Jónás, Kiss. Faidt, Mach An, Csicsó, Besszer, Rosnyák, Fa­zekas, lieskovszky, Braun. Csere; llékány. Bognál. A 9. percben Szőcs közelről a kapusba lőtt. A 1®. percben Boda fejesét nehezen hárította Micsky. a 35. percben Szőcs átadását Boda alig fejelte «ölé. Két perc múlva Szőcs nagy lövése csattant a felső lécen, i & .SBásMöSs félidő kisdorogl mi hantokkal induit, A majd á 10. percben két kitűnő helyzetet hagytak ki a hazaiak. A 11. perc­ben Kerekes, távoli lövése alig szállt fölé. A 19. percben kisdoro- gí szöglet után Kniesz fejelt a hálóiba, ldi. A 31. percben Szőcs Jó labdát kapott, amit a kifutó kapus fölött a hálóba lőtt, 2 A A -mindvégig lelkesen Játszó Há­ta ellen a sok helyzetet kihagyó kisdcrrogiak megérdemelten nyer­tek. Jók: Varga, Kerekes, Boda, Szőcs, illetve Jónás. Micsky, Besz- szer„ Macháa« _ _ C-- v- üeU-ád -*4V,> •»*■» ... SPOIÍWA—SBAGYAKKESZI rí Rt»' Í0r- ' ¥ö&iáí 9ffl fs&ső. Vezette: Szabót Tolna: Varga — Havasi IH., S chafler. Fazekas H„ Fazekas I., Konyecsnyi. Molnár. Herczig, Fa­zekas HI„ Bagdi, Neidhardt. Cse­re; Csendes, Oraveez. Magyarke­szi: Szabó — Nagy T.; Varga. Sá­voly. Majer, ülés, Simon, Ruzsics, Rab, Nagy II.. őri. A 3, percben Nagy II. 20 méterről kapura lőtt, Rab belenyúlt a lövésbe s a lab­da a léc alá vágódott. 0:1. A 2. PUNASZENTGYPBGY—1TAMÁSI 1:0 flf)) Dunaszentgyörgy, 550 néző. Ve­zette : Kerekes. .D.-szentgyörgy : Pukli I. — Krizsán, Dömötör, Sza­bó, Baksai, Zsíros, Pető, Nagy, Kovács, Pukli n„ Horváth. Ta­mási: Németh — Radanovics, Egerezegi, Metz,. Hirth, Háti, Hor­váth, Hajdics, Jurasits , Pölöskei, Bordács. Csere: Czuppon. Az el­ső negyedórában mindkét csapat­ra az ideges, kapkodó játék volt a jellemző. A 20. percben szöglet után a berobbanó Jurasits fejese alig kerülte el a kaput. A 22. percben Horváth megsérült, helyé­re Czuppon állt be. A 38. percben Dömötör labdájával Horváth ki­tört és a kifutó kapus fölött a hálóba lőtt. 1A A második félidő 3. percében szabadrúgás után Pölöskei erős lö­vése szögletre pattant. A S, perc­ben 11-eshez jutott Tamási, de Pölöskei lövését Pukli 1. hárította. A 20. percben Horváth csak a ka­pussal állt szarokén, de nem talál­ta el a labdát. Egy perc raúta Kovács—Nagy akció után. Nagy már nem hibázott. 2:0. A 22. perc­ben Pölöskei veszélyes lövését Pukli I. szépen védte. A következő támadásnál Kovács az ötösről nagy helyzetben mellélőtt. A 32. percben Pukli II. labdájával Ko­vács kitört, de fölélőtt. Az eléggé unalmas eiső félidő­ben a vendégcsapat mezőny­fölényt harcolt ki. A második já­tékrészben feljavultak a hazaiak, és már sokkal veszélyesebben tá­madtak, így megérdemelten nyer­tek. Jók; Nagy, Pukli I., Dömötör, Baksai, Horváth, illetve Egeiszegi, Pölöskei, Bordées, BONYHÁD—TEVEL 1:0 Of® Tevel,' 0BO néző. Vezette: Ba­rátin BÍonyhád: Hodories — Faze­kas, Barabás Máthé II., Ambrus, Käufer, Varga, Wágner, Khul, Máthé I., Gecző H. Csere: Mol­nár, Gecző i. Tevel; Nagy II. — Éppel, Illés H., Barabás, Miklós, Gödrei, Biró, Szőcs, Illés IH., Túr- búk, Antal. Csere : Forrai Szen­tes. Teveli támadással indult a mérkőzés és az első percben Göd­rei egy szabadrúgást mellélőtt. A :W. percben Szőcs jobb oldali be­adását Turbuk nagy helyzetben melléfejelte. A 14. percben vezet­te az első támadást Bonyhád: Máthé I. indította Vargát, aki két esel után Gecző 31-höz továbbí­tott, Ű megszerezte a vezetést. 1«. Ezután ismét a Tevel táma­dott és a Bonyhád védekezett. A 30. percben Antal H. kitört, de ka­pufát lőtt. A második félidő 3. percében egy beívelt labdát Szentes a ka­pufára fejelt. A 23. percben bal oldali beadás után Forrai lövését Hodories remekül védte. A 38. percben Gödrei bal oldali indítá­sa után Antal nagy helyzetben mellélőtt. Kitűnő játékvezetés mellett a Tevel végig támadott, de helyze­teit nem tudta kihasználni. Jók: Hodories, Barabás, Wágner, Ambrus, illetve Gödrei, Éppel, Il­lés IH. A mezőny legjobbjai Dombóvár—Simontornyos Sx. Vasas—Fadd: Tevel—Bonyhád : Bátaszék—Paks: Aparhant—Zomba: To-lna—Magyarkeszi : Nagymányok—Nagydorogf Kisdorog—Báia : Dunaszentgyörgy—Tamásit Horváth II. (Dombóvár) Fenyvesi II. (Fadd) Gödrei (Tevel) Somodi (Paks) Erős I. (Aparhant) Herczig (Tolna) Guth (Nagymányok!) Varga (Kisdorog) Nagy (Dunaszentgyörgy) b!B Debrecen—Budafok 4:2, Szolnok—Várpalota 3:0. Vasas Iz- fcacus—Nagybátony 3:0, Vasas Iz­zó—Dorog 2:2, Dunaújváros—Bá­bolna 2:1, Pécsi MSC—Oroszlány 2:1, Komló—Volán 1:1, MÁV DAC— FÖSPED 1:1, BVSC—Nagykanizsa 0 :0. VB ÜT.: Délnyugat: Székesfehér­vári MÁV—Pénzügyőr 3:1, BKV Előre-—Mázaszászvár, 5:1, Dunaúj­városi ÉüítŐk—Ganz MÁVAG 0:0, Véménd—Perbál 2:1. PVSK—EMG 2:0. Táncsics SC—Pécsi BTC 5:0, Lőrinci Fonó—Enying 3:1, Buda­pesti Építők—Barcs 4:0. Megyei Ifjúsági bajnokság: Sz. Vasas-Fadd 1 :l, Tővel—®ony hód Eredmények 2:4, Bátaszék—Paks 0:6, Aparhant —Zomba 1:2, Tolna—Magyarkeszi 7:0, Nagymányok—Nagydorog 11 ;0, Kisdorog—Báta 9:0. Dunaszent­györgy—Tamási 4:1. A Szekszárdi Dózsa Mecsek, csoportban szereplő ifjúsági lab­darúgócsapata a Dombóvári Spar­tacus ellen 1:0 (0:0) arányban nyert. öregfiúk előkészületi mérkőzés. Szombaton Tamásiban a Bonyhádi Pannónia Tsz csapata játszott. Mindkét együttesben 17—17 játékos „rúgott labdába”. A 2 x 40 perces mérkőzés 2:2-es döntetlennel ért véget. Vasárnap délelőtt Faddon a hazaiak Bogyiszló ellen játszottak előkészületi mérkőzést. Közepes iramú és színvonalú, de végig sportszerű mérkőzésen 4:0-s fél­idő után 4:2-re nyert a faddi csa­pat. Járási labdarúgás : Regöly—Pin­cehely 1:4. ifi: 4:1. Özora—Ireg- szemcse 2:1, ifi: 4:1. Gyönk—Tol- nanémedi 3:0, ifi: 4:0. Szakály— Szárazd 1:1, ifi: 1:3. Alsópél—Fúr­nád 3:3. ifi: 2:2. A sporttudósltásokat írták: Caáí István, Kláb József. Läufer János, M/adencsícs György, Tóth Gyufa, Zwick Jakab, Kovács Péter, Dömö­tör Endre, Orbán Lajos. A sport­oldalt összeállította: Nyakas István sportrovatvezető. , NB iii Dombóvár-ÉRDÉRT 3:1 (2:1) Dombóvár, 1000 néző. Vezetteá Futó. Dombóvár: Dobos — Her- telendi, Judik, Hirt, Loboda, Nagy, Vida. Olasz, Németh (Vámosi), Porcsa, Lódrí. Az első percben már megszerezte a vezetést a ha­zai csapat: Hertelendi— Németh összjáték után Németh ívelt kö­zépre és Lódri 11 méterről a jobb sarokba fejelt. 1:0. A 7. percben Porcsa remek labdával Olaszt hoz­ta helyzetbe, aki egy csel után 1G méterről alig lőtt mellé. Két perc múlva Nagy beadását Porcsa senkitől sem zavartatva két mé­terről az oldalhálóba lőtte. A 13. percben Boros 25 méterről ritkán látható óriási gólt lőtt a jobb fel­ső sarokba. 1:1. A 23. percben Hirt beverekedte magát a 16-osön belülre, átadásával Vida hosszan szöktette magát és a vendégek ka­pusa lábbal mentett. A 32. perc­ben Nagy—Olasz ö3szjáték végén a tisztán maradt Porcsa elé ke­rült a labda, aki 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2:1. A második félidő 2.’ percében, hibázott a hazai védelem, Gergely azonban biztos helyzetben a ki-, futó Dobos mellett hibázott. Az 5„ percben Borusz lövése a felső léc­ről vágódott ki az alapvonalon, túlra. A 13. percben Olasz minta­szerű átadásával Nagy kiugrott« de óriási helyzetben fölélőtt. Ez-, után erősen feljavult a vendég­csapat, a hazaiak jobbára védeke­zésre szorultak, de a vendégek csatárai is sokat hibáztak, a 3ó* percben Vámosi átadását Vida mellélőtte. A 37. percben eldőlt a mérkőzés sorsa, amikor Olasz— Lódri akció végén Porcsa 17 mé­terről védhetetlenül lőtt a bal sa­rokba. 3:1. A 45. percben Olasz szabadrúgását Porcsa fejelte ka­pura, de a kapus szögletre hárí-, tott. Küzdelmes, izgalmakban bővel­kedő mérkőzésen a hazaiak job­ban kihasználták helyzeteiket és értékes két pontot szereztek. Jók. Hirt, Nagy, Porcsa és Olasz. _________ Gaá) Bajnoki táblázatok ne n. 1. D.-újváros 26 17 7 2 59-20 4Î 2. Budafok 26 15 5 6 61-3B 85 3. Dorog 26 14 7 5 47-25 35 4. KKFSE 26 M 4 8 47-31 32 5. Volán 26 11 10 5 39-27 32 6. BVSC 26 11 8 7 43-32 39 7. DVSC 26 11 8 7 37-33 30 8. SZMTE 26 10 8 8 37-28 28 ». PMSC 26 10 6 10 37-23 26 10. MÁV DAC 26 » 7 10 31-35 25 11. V. Izzó 26 7 9 10 30-36 23 12. Várpalota 26 7 9 10 30-39 23 13. Kanizsa 26 7 9 10 25-35 23 14. Komló 26 7 9 10 25-41 23 15. Szekszárd 26 t 10 10 23-40 22 16. Oroszlány 26 6 8 12 31-43 20 17. FÖSPED 26 6 7 13 32-44 19 18. Nagybátony 26 7 5 14 26-44 19 19. Bp. Spartacus 2« 5 8 13 24-52 18 20. Bábolna 26 6 4 16 33-57 16 KB in. 1. Ganz-M. 25 17 4 4 60 -24 SP 2. Szf. MÁV 24 16 2 6 51-29 34 3. Pénzügyőr 25 14 6 3 47-38 34 4. Előre 24 14 3 7 50-29 2*1 5. Lőrinci Fc 25 12 6 7 43-31 30 6. PVSK 25 11 7 7 37-24 29 7. Véménd 24 12 4 8 46-40 20 8. Siófok 24 11 6 7 30-26 28 9. EMG SK 25 9 7 9 32-31 25 10. Táncsics 25 8 7 10 30-31 23 11. Perbál 25 C 7 10 36-40 23 12. Enying 25 9 5 11 30-36 23 13. Barcs 25 10 3 12 23-41 23 14. Mázasz. 25 5 9 11 30-35 19 15. D.-újv. fi. 24 5 9 lö 23-33 19 16. Dombóvár 24 6 5 13 22-41 17 17. Bp. Ép. 25 6 4 15 31-44 16 18. ÉRDÉRT 25 5 5 15 22-33 15 19. PBTC 24 4 5 15 21-56 13 Megy eba jnokság ; Felnőttek : 1. Paks 22 19 1 2 82-14 30 2. Nagymányok 22 13 5 4 66-28 31 3. Bátaszék 22 14 3 5 57-20 31 4. Kisdorog 22 14 3 5 57-25 31 5. Tolna 22 13 4 5 62-29 30 6. Dombóvár 22 11 5 G 56-23 27 7. Fadd 22 11 5 6 47-39 27 8. Aparhant 22 10 5 7 29-29 25 9. Sz. Vasas 22 9 2 11 50-46 20 10. D.-szentgy. 22 8 4 10 41-48 20 11. Zomba 22 6 8 8 28-43 20 12. Báta 22 8 3 11 20-39 19 13. Bonyhád 22 7 4 11 38-35 10 14. S.-tornya 22 8 1 13 36-43 17 15. Tamási 22 7 2 13 26-36 16 16. Tevel 22 6 3 13 23-41 15 17. Nagydorog 22 2 3 17 34-77 7 18. M.-keszi 22 1 1 20 24-169 3 Ifjúságiak: 1. Paks 21 20 —■ 1 81-8 40 2. Tolna 21 15 1 5 69-36*31 3. Bonyhád 20 13 4 3 77-36 30 4. Nagymányok 21 14 2 5 83-48 39 5. Tevel 20 12 3 5 61-37 27 6. Zomba 21 12 3 6 56-50 27 7. Sz. Vasas 21 10 5 6 56-38 25 8. Aparhant 21 11 2 8 54-40 24 9. Fadd 21 10 2 9 58-36 22 10. Kisdorog 21 9 2 10 64-50 20 11. S.-tornya 20 9 11 50-38 18 12. D.-szcntgy. 21 8 1 12 52-72 17 13. Bátaszék 21 6 3 12 57-59 15 14. Tamási 20 6 3 11 45-52 15 15. M.-keszi 21 2 2 17 25-93 6 1G. Báta 80 1 2 17 30-131 4 17. Nagydorog 21 — 1 20 23-117 1