Tolna Megyei Népújság, 1975. június (25. évfolyam, 127-151. szám)

1975-06-03 / 128. szám

A Dombóvár! Spartacus előnye négy pontra nőtt A megyei iabdarúgé-bajnokság 30. fordulójában a Dombóvári Spartacus 1:0-ás félidő után ne­hezen nyert Zomba ellen. A Dombóvári Vasút csapata 2li­es félidő után végig izgalmas mérkőzésen határtalan lelkesedés­sel 5:3-ra verte a Bátaszéket. Az otthonában mindvégig veret­len Kisdorog 2:1-es félidő után 3:1-re legyőzte a Szekszárdi Va­sast. Nagymányokra Fornád látogatott, ahol a hazai csapat közepes já­tékkal biztosan szerezte meg a két pontot, és 9;0-ra ismét nagy arány­ban nyert. Bétán a simontornyaiak nehezen tudták elhozni az egyik pontot, tudósítónk szerint a hazai csapat határtalan lelkesedéssel hajrázott, és legalább két-három góllal nyer­niük kellett volna. Tamásiban meglepetésnek szá­mit a paksiak 2:1-es veresége. Az első félidőben Paks jutott veze­téshez, omelyet nemsokára köve­tett a kiegyenlítés 11-esből. A második félidőben Tamási nagyobb erővel támadott, nagy lelkesedés­sel küzdött ét megérdemelte« tar­totta otthon a két pontot. Bonyhádon az első félidőben : még csak 1:0-ra vezetett a hazai csapat, amikor az utolsó helyen álló teveliek elfáradtak és nagy­arányú, 5:0-ás vereséget szenved­tek. Böleskére a faddiak tátogattak és mint a vendégek edzője, Slo- szár István elmondta, győzelmüket Bicker ragyogó védésének köszön­hetik. A győztes gól a második félidő 42. percében esett Feny­vesi II. révén. A kiesés rémétől fel paprikázott Szedres komoly ellenfélnek bizo­nyult Tolnán. 2:1-es hazai vezetés után a második félidőben újítani tudtak a vendégek és így értékes ponttal térhettek haza. A bajnokság befejezése előtt négy mérkőzéssel. a Dombóvári Spartacus előnye, úgy látszik, be- hozhatatlanná nőtt. A második— harmadik—negyedik helyen a Bá­taszék, DVSE és a Kisdorog azo­nos pontszámmal foglal helyet, csak a gólkülönbség dönti el a sorrendet. A jól hajrázó Nagymá- ayok már csak két ponttal van le­maradva ox élmezőnytől. A kiesőjelöltek listáján tovább­ra U Tevel és Fornád foglalja el az utolsó két helyet. A Zomba otthoni vereségével a 14. helyre csúszott vissza. Bála és Tamási | azonos pontozómmal tartozik még a kieső jelöltek közé. Az ifjúsági bajnokságban tovább­ra is a Dombóvári Vasút csapata i vezeti a listát, őket követi Slnion- i tornya, Paks és Kisdorog. A bajnokság állása J Felnőttek t 1. D. Spart. 30 21 6 3 64-20 48 2. Bátaszék 30 21 2 7 124-41 44 3. Domb. VSE 30 20 4 6 71-29 44 4. Kisdorog 30 21 2 7 54-41 44 5. Nagym. 30 19 4 7 85-34. 42 6. S.tcrnya 30 17 5 8 65-35 39 7. Fadd 30 16 6 8 72-47 38 8. Tolna 30 13 7 10 46-44 33 9. Paks 30 12 7 11 55-45 31 10. Sz.‘ Vasas 30 10 6 14 41-50 26 11. Bonyhád 30 10 6 14 65-60 24X 12. Bölcske 30 8 3 19 50-72 19 13. Szedres 30 8 5 17 41-94 19x 14. Tamási 30 7 4 19 30-62 18 15. Báta 30 4 10 16 36-72 18 16. Zomba 30 7 3 20 43-74 17 17. Fornád 30 7 2 21 36-97 16 18. Tévéi 30 6 4 20 25-86 16 Ifjúságiak: ~ 1. Domb. VSE 30 27 2 1 1S0-20 56 2. S.tornya 30 21 5 4 78-34 47 3. Paks 30 18 6 6 82-27 42 4. Kisdorog 30 19 4 7 69-36 42 5. Bátaszék 30 19 3 8 94-52 41 6. Tevel 30 16 3 11 89-64 35 7. Tamási 30 12 9 9 75-53 33 8. D. Spart. 30 11 8 11 55-45 30 9. Tolna 30 11 7 12 57-55 29 10. Zomba 30 12 4 14 75-68 28 11. Fadd 30 12 4 14 65-73 28 12. Bölcske 30 11 5 14 64-72 27 13. Bonyhád 30 10 4 16 53-71 24 14. Fornád 30 11­19 72-87 22 15. Sz. Vasas 30 6 5 19 46-77 17 16. Báta .30 7 3 20 46-102 17 17. Nagymányok 30 8 1 21 57-112 17 18. Szedres 30 2 1 27 17-176 5 A lapunk mai számában meg­jelent sporttudósításokat írták: Oaá'l István, Vasad'i Lajos, Sahusz- ter Ferenc, iNoé Zoltán, Orbán Lajos, Túrás József, Läufer János és Újvárt/ Zoltán. Bátaszék alulmaradt a DVSE ellen — A Dombóvári Spartacus nehezen nyert Zombán — Tamási értékes győzelme —- A kiesőjelöltek közül Báta és Szedres pontot szerzett ZOMBA DÖNTETLENT ÉRDEMELT VOLNA SOK HELYZET, IGAZSÁGOS PONTOSZTOZKODÁS Dombóvári Spartacus—Zomba 2:1 (1:0) Zomba, 250 néző. Vezette: Kiss F. D. Spartacus: Dobos — Újvári, Vida, G. Kiss, Pintér, Csatári, Varga, Pál, Garamvári, Lódri, Tóth. Csere: Illés, Fenyvesi. Zom­ba: Újvári — Csíki, Biró, Illés II., Fejős, Illés I., Csámpór, Révai, Turbuk, Domokos, Miklós. Csere: Faragó. A 2. percben Lódri nyolc méterről a kapu fölé lőtt. Az első 30 perebtn továbbra is a vendégek voltak fölényben, de a csatárok többször hibáztak. A hazaiak Csámpár és Turbuk révén vezet­tek néhány támádást. A 42. perc­ben a hazai védelem hibájából Varga közelről a hálóba lőtt. 1:0. A második félidőben már a ha­zaiak kezdeményeztek többet, és a 3. percben Faragó lefutotta & GOLSZÜRET DOMBÓVÁRON Spartacus védelmét, lövését Do­bos Turbuk elé öklözte, aki nem hibázott. 1:1. A 22. percben Lód- rit szabálytalanul buktatták a büntetőterületen. A ll-est Vlda értékesítette. 2:1. A 37. percben Révai távoli lövését Dobos nehe­zen védte. A 39. percben Csíki jobb oldali beadását Turbuk ka­pásból a felső lécre lőtte. A 42. percben Bitó 25 méterről leadott szabadrúgását Dobos csak kiütni tudta. Változatos, nagy iramú, de kö­zepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak a második félidőre felja­vultak és a játék képe alapján döntetlent érdemeltek volna. Jók: Vida, Pál, Lódri, illetve Csiki. Ré­vai, Újvári, Turbuk. Tolna—Szedres 2:2 (2:1) Tolna, 350 néző. Vezette: Varga. Tolna: Straubinger — Havasi III., Schaííler, Fazekas II., Fazekas I., Bagdi, Pauli, Molnár, Fehérvári, Herczig, Neidhardt. Csere: Link, Konyecsnyi. Szedres: Bálint — Merk, Koleszár, Kispál, Balogh II., Szabj án, Gyémánt, Bognár, Si­mon, Tornai, Szabó. Csere: Ha­szeg. A 7. percben Pauli a lő­csön belülre verekedte magát, és a jobb kapufa mellé gurított. A 12. percben Molnár—Neidhardt- akció után Fehérvári centiméte­rekkel lőtt mellé. A fellazult ha­zai védelem mellett a 30. percben S2abján indítását Bognár értéke­sítette. 0;l. A 42. percben Herczig kiugrott középről és a kifutó Bá­lint mellett kiegyenlített. 1:1. A 44. percben Herczig lövése kipat­tant a védőkről, Fehérvári elé, aki kapásbői lőtt a hálóba. 2:1. A második félidő 5. percében Neidhardt a kapu torkából mellé­bombázott. A 14. percben a fella­zuló tolnai védelem mellett Szab­ién kitört, de szabálytalanul sze­relték. A szabadrúgást Szabján Bognár elé továbbította, aki nagy nyugalommal lőtt a hálóba. 2:2, Az egyenlítés után a siedresiek 0—9 emberrel védekeztek, a ha­il zaiak a Jobbnál jobb helyzeteket 1 is elügyetlenkedték. A 35. perc- l ben Schaff lért a játékvezető kí- \ állította. A kiesés rémétől felpaprikázott és & helyenként jól játszó szed­rest csapat lelkesen küzdött az enerváltan játszó hazaiak ellen. Jók: Bálint, Bognár. illetve Her« czig. Dombóvári VSE—Bátaszék 5:3 (2:1) A MÁSODIK FÉLIDŐBEN ELFÁRADTAK A VENDÉGEK Bonyhád—Tevel 5:0 (1:0) Dombóvár, 1000 néző. Vezette: Láng. DVSE: Foki — Horváth, Szabó, Havasi, Tarsoly. Végvári, Lakos, G. Kiss, Szőcs, Hosnyánsz- ki. Pintér. Csere: Biró. Bátaszék: Kéri — Szalal, Aradi, Polák, Makk, Majsai, Tóth III., Topor, Kovács, Tóth I., Tóth II. Csere: Kaposi, Varga II. A 8. percben Lakos nagy erejű lövése Kéríről kipattant és a berobbanó Pintér a bal sarokba lőtt. 1:0. A 9. percben Tóth I. 25 méterről le­adott szabadrúgása a kapufáról vágódott a hálóba. 1:1. A 17. percben Hosnyánszki átadását G. Kiss lőtte, de Kéri szépen védett. A 25. percben hibázott a vendég­védelem, O. Kiss 16 méteres lö­vését a kapufa mentette. A 27. percben Végvári ragyogóan lőtt be egy szabadrúgást, Hosnyánsz­ki a bátaszéki védők gyűrűjéből a jobb sarokba fejelt. 2:1. A 30. percben formás vendégtámadás végén Topor elől Tarsoly önfel- áldozóan mentett. A 37. percben G. Kiss nagy helyzetben az üres kapu fölé fejelt. A második félidő 7. percében Szőcs kiugrott, nagyszerű beadá­sát Hosnyánszki a kapu közepé­be lőtte. 3:1. A 9. percben rövid­zárlat keletkezett a hazai véde­lemben. Kovács közelről a hálóba lőtt. 3:2. A 21. percben G. Kiss indította Szócsőt, aki a kapus mellett lőtt a hálóba. 4:2. A 26. percben Kovács fejese után Tóth III. hat méterről a léc alá lőtt. 4:3, A 34. percben a rosszul al­kalmazott lestaktikát G. Kiss és Hosnyánszki kihasználta és Hos­nyánszki beállította a végered­ményt. 5:3. A végig hallatlan lelkesedéssel küzdő hazai csapat megéredemel- ten nyert. Jók: Hosnyánszki, Tar­soly, Havasi, Szabó, Horváth, il­letve Tóth III., Kovács, Topor. Bonyhád, 350 néző. Vezette: Schneider. Bonyhád; Fritschi — Ács, Barabás, Máthé, Läufer. Ge- cző, Palkó, Baumann, Varga, Sza­bó, Molnár. Csere: Csoboth II., Horváth. Tevéi: Marton — Faze­kas L, Bíró, Miklós, Illés I.. Il­lés II., Wéber, Barabás, Turbuk, Fazekas II., Szabó. Csere: Fe­rencz, Szőcs. A teveliek léptek fel támadólag és Fazekas I. már az első percben gólhelyzetet hagyott ki. A 35. percben Baumann Var­gához játszott, aki két védőtől .szoróngatott helyzetben 14 méter­ről a bal felső sarokba lőtt. l :0. A 40. percben Turbuk kitűnő helyzetben lőtt kapura, de Fritschi védett. A második félidő 3. percében Szabó az alapvonálig vezette a labdát, visszagurított vargához. aki hat méterről^ tovább növelte a hazaiak előnyét. 2:0. A 10. percben Marton rosszul kidobott labdáját Gecző elcsípte és a háló­ba gurította. 3:0. A 20. percben ellentámadás során Féréncz egye­dül tört kapura, Fritschi önfelál­dozóén szögletre tisztázott. A 30. percben Palkó indította Baumanr.t, aki lefutotta a védőket és hát méterről Marton mellett lőtt a hálóba. 4:0. A 40. percben Varga Csoboth II-höz játszott, aki 16 méterről a Jobb felső sarokba lőtt. 5:0. A végig lelkesen játszó Tevel ellen a vártnál nagyobb arányban nyert a hazai csapat. Jók: Palkód Varga, Fritschi, Baumann, illet­ve Fazekas I., Barabás, Turbuk* Illés U. KISDOROG MEGŐRIZTE HAZAI VERETLENSÉGÉT Kisdorog—Szekszárdi Vasas 3:1 (2:1) Kisdorog, 200 néző. Vezette: Tóth L. Kisdorog: Stölkler — Ber- ning, Brunner, Varga, Antal I., Domokos, Győrfi, Cseke, Kniesz, Szőcs, Boda. Csere: Böhm. Sz. Vasas: Reach — Hunyadvári, Tam, Csiszár, Husi, Balogh, Papp, Balassa, Bakó, Dobos, Baki. Csere: Varga, Harsány!. A vendé­gek léptek fel támadólag és a 3. percben kisdorogi hazaadás után Stölkler elvétette a labdát, a szemfüles Balassa megszerezte a vezetést. 0:1. A 15. percben Szőcs lövése alig szállt mellé. A 17. percben Szőcs beadását Domokos értékesítette. 1:1. A 20. percben Cseke jó helyzetben mellélőtt. A 34, percben Győrfi három csel Után Kneiszhez továbbított, aki a hálóba lőtt. 2:1. A második félidő 8. percében Bakó előtt adódott lehetőség, de hibázott. Ezután mintegy 30 percig a két 16-os között folyt a játék. A 35. percben Győrfi ha­talmas lövése az oldalhálót talál­ta el. Két perc múlva kisdorogi támadás során Böhmhöz került a labda, aki középre adott és a jó ütemben érkező Kniesz fejelt a hálóba. 3:1. A közepes színvonalú mérkőzé­sen Kisdorog megérdemelten nyert. Jók: Varga, Szőcö, Antal, Kneisz, illetve Hunyadvári. Dobos, Baki. ELLENÁLLHATATLANUL JÁTSZOTT NAGYMÁNYOK Nagymányok—Fornád 9:0 (4:0) Nagymányok, 300 néző. Vezet­te: Paulai. Nagymányok: Balogh — Biró I„ Fenyővári, Gyöngyösi, Worglümler, Demeter, Biró II., Nádasi, Guth, Farkas, Frank. Cse­re: Túrós, Balázs. Fornád: Káló — Miszlai, Németh, Hegyi, Ko­vács, Priger, Bódogh, Bazsonyi, Rozenberger, Kránitz, Somogyi. Csere: Rapcsák. A 8. percben Guth kiugrott a védők gyűrűjé­ből és megszerezte a vezetést. 1:0. A 12. percben Farkas jobb oldali beadásával Demeter kitört és szép gólt lőtt. 2:0. A 25. perc­ben Guth bal oldali beadását Ná­dasi négy méterről fejelte a háló­ba. 3:0. A 43. percben 'Nádasi szögletét Farkas értékesítette. 4:0. A második félidő negyedik per­cében a Farkas buktatásáért Járó büntetőt Fenyővári értékesítette. 5:0. A 11. percben Bíró II. lőtt a hálóba. 6:0. A 33. percben Biró II. újból gólt szerzett a kifutó kapus mellett. 7:0. A 40. percben Túrós lefutotta az egész vendég­védelmet. 8:0. A 43. percben Bi­ró Il-t buktatták, a ll-est Farkas értékesítette. 9:0. Sporszerű mérkőzésen a hazai csapat ilyen arányban is megér­demelten nyert. Jók: Worglüm­ler, Bíró I., Guth, illetve Németh, Káló, Bazsonyi. kiállítás, hosszabbítás gól nélkül Báta—Simontornya 0:0 Béta, 4M néző. Vezette: Baráth. Báta: Bognár — Faidt, Horváth II., Kiss, Kosár; Braun I., Braun n., Tamaska, Horváth I., Pál, Bos- nyák. Csere: Dékány, Braun HL SBTC: Horváth — Csepreghy, Ge- russi. Kovács, Mányokl, Kardos, Győré, szelei. Molnár', Kovács II., Péter. Csere; Kurek. A 3. percben Pál Jól eltalált lövését a védők kivágták, majd Braun II. lövését védte Horváth. A kipattanó lab­dát Braun II. az oldalhálóba lőtte. A 20. percben Horváth I. 20 mé­terről leadott szabadrúgását nagy bravúrral védte a vendégek kapu­sa. A 22. percben Bffaun H. majd Pál iövése csattant a kapuién. A 25. percben Kiss figyelmetlenségé-, bői majdnem öngól született. A 34. percben Kosár lövése a kapufáról vágódott a mezőnybe. Egy perc múlva a simontornyai Kovácsot tiszteletlen magatartásáért kiállí­totta a játékvezető. A 40. perc­ben Szelei gólbatartó lövését Bog­nár szögletre mentette. A második félidő 3. percében Horváth I. lövését a vendégkapus a kapufa segítségével mentette. A 21. percben a hazai csapat kapu­ját csak a szerencse mentette meg a góltól. A 38. percben Hor­váth I. egyéni játéka után a vé­dők üggyel-bajjal hárítottak. A 10 főre fogyatkozott vendégek gyakori időhúzásáért három per­cet hosszabbított a Játékvezető. Jő játékvezetés, jő iramú mér­kőzés, végig hazai fölény. A já­ték képe alapján a hazaiak két- három gólos győzelmet érdemel­tek volna. Jók: Pál, Horváth H., Braun II., Horváth I., illetve Horváth, Gerussi, Kardos, PAKS VEZETETT — TAMÁSI NYERT Tamási—-Paks 2:1 (1:1) Tamási. 300 néző. Vezette: Kel­ler. Tamási: Németh — Radano- vieß, KáJtár, Metz, Egerszegi. Pölöskei, Horváth. Csere: Noé, Pruck, Juhász, Juúasits, Hirth, Béres. Paks: Bimbó — Lacza, Kiss, Hanoi, Váczi, Bagó, Kajári, Vábró, Keresztes, Csorna, Somo­gyi. Csere: Kurucz, Horváth. Ta­mási lépett fel támadólag és a 10. percben Pölöskei gólhelyzet­ben a kapufát találta el. A 17. percben Júrasits szabadrúgását Bimbó a léc alól tornászta szög­letre. A 30. percben Kajári elfu­tott, a jobb szélen, beadását Vábr'ó a léc alá vágta. 0:1. A 37. percben Hirth átcselezte a paksi védelmet, Kiss szabálytalanul sze­relte a 16-oson belül, a büntetőt Pruck értékesítette. 1:1. A második félidőben Paks me« zőnyfölényt harcolt ki és Tamási csak szórványos támadásokat in*- dított. Az első negyedóra után ismét a hazaiak vették át a jár ték irányítását. A 25. percbep Juhász elfutott a jobb szélen. Bagó csúnyán felvágta és a tamá­si fiút orvoshoz kellett szállítani. A 35. percben Noé szögletét Béres a kapufára fejelte, a kipattanó labdát Pölöskei r* b-Móba. 2:1. A kiesés veszélyétől megré­mült Tamási nagy lelkesedéssel küzdött, és megérdemelten tar­totta otthon a két pontot. Jók: Németh, Pölöskei, Pruck, Metz, illetve, Váczi, Vábró, Somodi, Ke­resztes. A BEFEJEZÉS ELŐTT HÁROM PERCCEL SZÜLETETT A GYŐZTES GÓL " * Fadd -Bölcske 1:0 (0:0) Bölcskén a következő összeállí­tásban szerezte meg a győzelmet a faddi csapat : Llcker — Fenyve­si in., Aradi, Baross, Papp, Szűcs, Takács, Fenyvesi II., Var­ga, Kiss H., H. Szabó. Csere: Kertész, A kiegyensúlyozott mérkőzésen mindkét kapu gyakran forgott veszélyben. Llcker ragyogó, védé­sének köszönheti Fadd a két pon­tot. Bölcske nem tudta kihasznál­ni a helyzeteket, és a befejezés előtt három perccel Fenyvesi II révén szerezték meg a győzelmet a vendégek. Jók: Licker, Szűcs, Fenyvesi II., Papp, H. Szabó. A mérkőzésről részletes tudósítást A mezőny legjobbjai: Nagymányok—f ornód: Kisdorog—Sx. Vasas: DVSE—Bátaszék: Tolna—Szód rés: Zomba—D. Spart; Bölcsbe—Fadd: Bonyhád—Tevői: Tamási j-Paks: Báta—SBTC: Worglümler (Ndnymáftypkj Varga (Kisdorog) Hosnyánszki (DVSE) Bálint (Szedres) Csíki (Zomba) Lickor (Fadd) Palkó (Bonyhád) Pölöskei (Tamási) Pál (Báta) Á hét játékvezetője: Kiss Ferenc (Dunasxentgyörgyj vezette a Zomba—Dombévári Spartacus mérkőzést.