Tolna Megyei Népújság, 1975. április (25. évfolyam, 77-100. szám)

1975-04-07 / 80. szám

Az Europe—12 úsztalitarúsz ranglista verseny szombat esti folytatásában a nőknél a hato­dik fordulóban Fedorova 2;1 arányban legyőzte Alexondrut. A férfiak 6. fordutójának ered­ményei: Börzsei—Sarhojan 3:1, Jónyer—Gergely 3:0 (17, ló, 14). Nők 7. forduló: LotaHer—SiU fianova 2 Kit Alexandru—Magos 2:0 17. 8). Férfiak 7. forduló: Gergely— Orlowslki 3:2 (12, —14, 18, —8, 15), Surbek—Börzsei 3:1 (—17, 10, 9, 15), Jónyer—Sztrokatov 3:1 (24. -18, 17. 18). A hét forduló után a férfiak­nál az élcsoport: 1. Johansson 6 gy, (20—5), 2. Sztipancsics 6 (19—5), 3. Jónyer 6 (20—11). A magyarok közűi Gergely a betedík 2 győz elemmel (11—17). A nőknél: 1. Hendrik sen 6 gy. (12—0), 2. Hellmann 6 gy. (12— 2), 3. Alexandra 5 (12—5), 4. Lo- taJler 4 (9—6). * Prágában (ebonyolftottál: O Csehszlovákia, Skócia, Magyar- ország (a magyar B-vólogatott indult) hármas úszóviadaít. Eredmények: Csehsz'lovókia— Magyarország 40:42 férfi, 50:31 női, összesítésben: 90173 Cseh­szlovákia javára. Skócia—Magyarország 44:38 férfi, 43:38 női, összesítésben; 87:76 Skócia javára. Csehszlovákia—Skócia 47:35 férfi, 47:35 női, összesítésben: 94:70 Csehszlovákia javára. A viadalon két magyar rekord született; o 800 méteres női gyorsúszásbon Lázár Eszter 9:20,8 perccel állított fej új csúcsot, a fégft is ő tartotta, 9:31,63 p-cei. A 200 m férfi «rieften Vermes Hargitoynak a Londonban eiért 2:29,05 perces magyar csúcsát javította 2:29,0 p-ee. r HIVATALOS IOT6WEDMÍNVÖ ' A fóti vasárnapi 14. heti nelsáayáa Uereplá méfkölótek Cf^roéof«*: 1. Cesena—Lón erősm 14 1 2. Florentine—Ró«« ».-0 S 3. Lazio—Torino 1.-S 2 4. Milan—CogliarS • X 5. Sampdoria—Ascolv 0:0 X *. Ternana—Internazionafg 0 :• X 7. Varese—Bologna 1:4 2 8. Arezzo—Atal onto 1:1 x f. Avellino—Caiaruar<$ 0:0 x 10. Como—Genoa 2:0 1 It. Parma—Palermo 2:1 1 12. Spal—Foggia 0:0 x 13. Taranto—Verona u * Pótmérkőzesefe 14. Novara—Alessandria 1:1 » 15. Sambenedettese—Pescara 2:1 1 14. Brescia—Reggiana 2:8 t '„Egyetértés* Mg: Tsz. Kakasd, FELVÉTELRE KERES 2 Fö GYAKORLATTAL RENDELKEZŐ GÉPSZERELŐT AZONNALI HATÁLLYAL; Bérezés megállapodás szerint Jelentkezés a tsz. műhelyvezetőjénél. <115) Pamuttextilművek tolnai gyára keres KÖZGAZDASÁGI EGYETEMET, vagy SZÁMVITELI főiskolát VÉGZETT néhány éves munkaügyi gyakorlattal rendelkező FÉRFIT, vagy NŐT, VEZETŐÁLLÁSBA. Jelentkezéseket kérjük gyárigazgató címére, fize- tésigény megjelölésével. (114) KB II Fegyelmezett, céltudatos, jő játék eredménye— Szekszárdi Dózsa-—SZEOL 1:1 (1:0) Szeged, 4030 néző. Vezette: Pak)-i tai. Szekszárdi Pólyák — Korner, Simon, Pusztai, Lubastyik, Mics- kó, Laki, Márkus, Lugosi, Frep­pán, Kovács. Csere: NTómeth, Ko­rom. Edző: Kormos Mihály. Sze­ged: Nagy — zámbori, Bánfal­vi dr.. Kozma HL, V. Tóth, Mé­szár, Varga, Birinyi, Antal, Vass, Jernei. Csere; Piplcz. Edző: Kon- tha Károly. A mérkőzés előtt ellentétes han­gulat uralkodott a két öltözőben- Míg a szekszárdi csapat az esély­telenek nyugalmával készülődött, addig a szegedi öltözőben síri csend honéit Kon tha edző minden szavából érezni lehetett, hogy tart a Dózsától. Hangot is adott annak a nagyszerű soremtnak, hogy a Szekszárd 1974. október 27-én ka­pott ki utoljára. Kérte játékosait, hogy erőltessék a támadásokat és igyekezzenek már az első félidő­ben gólokat rúgni. A szekszárdi öltözőhen ez alatt Kormos és Kalász edzők még egy­szer megbeszélték a játékosokkal az alkalmazandó taktikát. A SZEOL összeállításának birtoká­ban minden, játékos megkapta em­berét. A két edző szoros ember­fogásra kérte a játékosokat. An­nak tudatában, hogy a SZEOL ha­zai pályán erőltetni fogja a táma­dásokat, a szoros és szervezett vé­dekezés mellett felhívták arra is a figyelmet, hogy a csatárok igyekezzenek többször támadásba lendülni és veszélyeztetni az ollen- féi kapuját. Az eddig is nagysze­rűen és fegyelmezetten, alkalma­zott lestaktikát is bátran alkal­mazzák, remélhetőleg az is zava­rokat fog okozni az ellenfél csapa­tában. (Kormos edzőék ezt jól is érezték, mert ennek ellenszerét a SZEOL a mérkőzés alatt nemigen találta meg.) A Dózsa csapatát személyautó­kon, vonaton, sőt stoppal is elkísé­rő, nagyszámú szurkolótábor lel­kesen buzdította a csapatot. Az első percben Zámbori beadá­sát húzta Le Pólyák, majd Freppán lőtt fölé. a 12. percben Antal két­szer is hibázott, mindkétszer jó helyzetben kapu mellé lőtte a Lab­dát. Többet támadtak a hazaiak, de próbálkozásaik a jól alkalma­zott les taktikán sorra elakadtak. A közönség többször azon derült, hogy egyszerre 4—ő hazai csatár is lesen ragadt, a 25. percben a 16- Q5on belülről közvetett szabadrú­gást végezhettek a szegediek, An­tal vass fejére emelte a labdát, de ő 3 méterről a léc fölé fejelt. Az első félóra lejárta után a Dó­zsa egyenrangú ellenféllé nőtt íeL. A mezőnyben sokat birtokolta a labdát, sikerült lelassítani a szege­diek rohamait, sőt többször ve­szélyes ellentámadásokat Is vezet­tek a 'széleken. Freppán jó indítá­saival1 hol Lugosi, hol pedig Ko­vács veszélyeztetett. Egy ilyen el­lentámadás eredményeként a 38. perc meghozta a Dózsa vezető gól­ját. Kovácsot futtatták a bal szélen, ki a 16-oson belül járt már, mikor Zámbori csak szabálytala­nul tudta szerelni. Palotai játék­vezető a ll-es pontra mutatott. A büntetőt Lubastyik nagy erővel lőtte a jobb felső sarokba. 1:0. A gól után még erősebbé vált a szek­szárdi szurkolók biztatása, a *3. percben Antal fordulásból leadott kellemetlen lövését védte vetődés­sel Pólyák. A második félidő első percében Pólyákhoz került a labda, de nem tudta azt kézből kirúgni, mert egy hazai játékos ebben akadályozta. Nagy meglepetésre Palotai labda- tartásért 11 méterről közvetett sza­badrúgást ítélt, amit szerencsére a sorfalba rúgtak. Ezután Freppán ravaszul belőtt szöglete okozott zavart a SZEOL védelmében. A a. percben Antal közelről a felső lécre emelte a labdát, az Birinyi elé pattant, ki hanyatt vetődve a léc fölé lőtt. Két perc múlve Bánfalvi hosszú labdával indította Antalt, de ő futtából az „égbe” lőtt. Egy­re erőteljesebbé vált a SZBOL játéka. Látva a hazai csatárok te­hetetlenségét, hol Bánfalvi, hol Kozma tört előre, és próbált meg kilépni a szekszárdi védőfalból, de sikertelenül, a 17. percben végleg eldőlhetett volna a mérkőzés sor­sa a Szekszárd javára. Lugosi ka­pott a jobb szélen nagyszerű lab­dát. Átjátszotta az utolsó embert. Bánfalvit is és az eléje futó ka­pus mellett akarta elgurítani a labdát, de Nagy óriási szerencsével kaparintotta meg azt. Es ahogy ilyenkor általában lenni szokott, két perc múlva egyenlítettek a ha­zaiak. a Dózsa-védök kifejeltek egy kapu elé ívelt labdát, azt Vass bal belsővel lágyan az ötösre emelte és Varga a bal sarokba fe­jeit. 1:1. Közben egy hazai csatár és Simon összefejelt, Simon há­romperces ápolás után, turbánnal a fején folytatta a játékot. A 2>ß. percben Márkus szögletet harcolt ki. A szögletből Freppán csavarta kapura a labdát és a ha­zai kapus csak üggyel-bajjal tud­ta azt a hosszú sarokból kttoar- aászni. Mezőnyben ismét jól játszott a Dózsa, a 40. percben a 16-oson be­lül Korom fejjel nagyszerűen tá­lalt Laki elé, de az utolsó pilla­natban tisztázni tudtak a védők. Az utolsó öt perc nagyon Ideges játékot hozott, ebben főleg a ha­zaiak jártak az élen. Sok volt a taktikai szabálytalanság, állandó­an a Dózsa térfelén folyt a játék, *níg végül háromperces hosszab­bítás után Palotai játékvezető Je- íttjta a mérkőzést. A szekszárdi szurkolók egy ré­sze a kerítésen átugrálva besza­ladt a pályára és ünnepelte a ve­retlenségi sorozatát folytató szek­szárdi csapatot. A táblázat első helyén álló Sze­gedi DŐL otthonából elhozott egy bajnoki pont nagyszerű teljesít­mény. e .sikert a csapat fegyelme­zett, céltudatos, jó játéka, a meg­beszélt taktika maradéktalan be­tartása eredményezte. A mérkőzés folyamán nem volt egyetlen játé­kos sem, ki egy pillanatra is ki­hagyott volna, a csapat erőnlét­ben a Szeged fölé nőtt. Pólyák ismét biztos kezű kapus­nak bizonyult, a Korner, Simon, Pusztai, Lubastyik védőjaégyeg Si­monnal az élen nagyvonalúan vé­gezte d nem könnyű feladatát. Kosárlabda \R I Győzelem a Ganx-MÁVAG ellen Szekszárdi Yasas—Canz-MÁVAG 47:45 (29:21) Szekszárd, 400 néző. Vezette: Gergely, Bacsfai. Szekszárd: Fai­val («), Binder (14), Sátrán (4), Mechtl (7), Skoda (17). Csere: Sabján (3), Gyurcsák (1), Kutas (—). Ganz-MAVAG: Kis pap (7), OlAíi (—), szilágyi (»), Gróf (15), Kóröslné (4). Csere: Tábor (2), Szóke (8), Nagy (3). Mindkét csa­pat gyengén kezdett, a hazaiak átvették az ellenfél játékstílusát, akik a támadások lassítására tö­rekedtek. A ío. percben a MA VÁG már l3#-ra vezetett. Ezt követően a szekszárdiak rákapcsoltak és 2 perces kitűnő játék után már ők vezettek istí3-ra. a gyors kosarak zavarba hozták a budapesti csapa­tot, ezt a szekszárdiak jól ki­használták és a félidő végéig t pontra növelték előnyüket. A második félidőben már nyu- godtabban Játszottak a szekszárdi­ak és azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést, a 8. percben már 13 pontra nőtt előnyük. (38:23). Ekkor néhány könnyelműen el­adott labda felhozta a rutinos ven­dégeket. Buttás edző ekkor több cserét hajtott végre, de ez sem használt. Befejezés előtt 3 perccel mindössze 2 pont volt a Szekszárdi Vasas előnye, (40:38). az utolsó Időszak rendkívül izgalmas volt, végül Szekszárdnak sikerült 2 pontkülönbséggel megnyerni a ta­lálkozót. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak fegyelmezetlen játéka tette nehézzé a győzelmet. Na­gyobb fegyelem esetén akár 10—IS pontkülönbséggel Ja nyerhettek volna a hazaiak. • * í ... J. ___ .ti l.i .ti S koda (labdával a kezében) ezúttal is a legeredményesebb volt a tzekszárdi csapatban, a képén középen Mechtl, mögötte Sájrón, A tamási párisi sportfeKgyefótég áp­rilis 20-án a gimnázium tornatermében tartja az asztaliteaiszezők járási sereg' szemléjét. Nevezés április 17-lg. . Április 12-én (szombaton) Szekizár- don a meg fel sporthivatal kondíció­termébe. 15 árai kesdettel tartja a megyei súl,emeiá-ssávetség a megyei felmért vessen« H. fordulóját. Április 13-án. vasárnap a Kaposvári Vasas—Szigetvár NB Bt. labdarúgó- mérlázésen két Tolna megyei partjel- zá működik: Láng Gáspár és Takács . Gyula. I • A megye! rSplabda-szSvelség elkészí­tett« • megysbeinekiág t* Hálásét, HÍREK mely a következő: április 20: Felső- nana—Medina, Bonyhád—Bezerédj. Bá* ta szabadnapos. Április 27: Medina— Bonyhád« Báta—Felsőnána. Bezerédj szabadnapos. Május 4: Bonyhád—Báta, Bezerédj—Medina. Felsőnána szabad­napos. Május 18: Báta—Bezerédj, Fel­sőnána—-Bonyhád. Medina szabadna­pos. Június 1: Medina—Báta, Beze­rédj—Felsőnána. Bonyhád szabadna­pos. ♦ Tolnán a s.portsxélcHázban tartják ápriUj 20-án 8.30 árakor a ezttoárdi Járás asztaiiteniszezőinek seregszemlé­jét. • Szakszóidon a városi tobdarúgá- szöveiség az idén is megrendezi a kispályás Gemenc Kupa labdarúgó- tornát. A verseny időpontja április 30. és május 1. A szövetség a verseny- felhívást közel 50 egyesületnek, válla­latnak, hivatalnak küldte el. « A Kisdorogi MEDOSZ tárgyalásokat folytat a Magyar öregtfiúk válogatott­jával. Amennyiben a tárgyalások ered­ményre vezetnek, úgy május S-ón, vagy 15-én ikerül sor Kisdorogon a felújított labdarúgópálya avatására, amikor a kisdorogiak ellenfele az öxe®Húk vá­logatott le«. Wem kapkodtad és fejjátékban W többször eredményesen fel tudták venni a harcot a hatalmas termetű Vassal. Antallal és Vargával szem­ben. a lestaktikót nagyszerűen al­kalmazták. A középpályás sor — Micskó, Laki és Márkus — több­ször Frepp&nnal kiegészülve nagy­szerű teljesítményt nyújtott. Jói látták el az összekötő kapocs sze­repét a védelem és a csatársor1 között. Eredményesen tartották av labdát, de ha kellett jól is indí­tottak. A két gyors szélső játékos? — Lugosi és Kovács — Freppá- nélctól kapott pontos labdákkal* többször is veszélyeztették a ha­zaiak kapuját, sőt ha LugosinalC nagyobb szerencséje lett volna, esetleg az eredmény is másképpé», alakúk összegezve a mérkőzésen látot­takat: A Dózsa a mutatott játék alapján megérdemelten tért haza ''pontosan”. Valamennyi játékos elismerést érdemel jó játékáért. Teljesítményük alapján külön di­cséretet érdemelnek: Simon (a -me­zőny legjobbja.)., Freppán, Kovács* Márkus és Laki. SASZRNOV1CS GÉZA 1 A bajnokság állása mb m i A i íöSMAif&t 1 Szeged 25 14 S 6 49-27 39 2. Kaposvár 25 12 5 6 40-24 29 3. Voián 25 12 5 8 30-29 2» 4. MÁV DAC 25 3 12 5 3Ő-26 2» 5. Karakó 25 8 12 5 28-24 28 fi, Dorog 25 10 8 7 27-26 2» 7. Szekszárd 25 9 9 7 37-40 2fT 8. Debrecea 25 » 6 9 34-30 26i 9. Szolnok 25 9 8 8 23-25 2ß 10. Bp. Spart. 25 8 9 8 40-36 29 11. D.újváros 25 & 9 8 33-34 29 12. N.kauizsa 25 8 8 9 39-36 24 13. Várpalota 25 9 6 10 32-29 M 14. Budafok 25 8 8 9 33-32 24) 1®. rOSRED n 9 6 10 30-38 2« M. Oroszlán# 26 6 12 T 21-30 30 17. KKFRE 26 0 7 10 26-34 18. Ganz-MA VÁC 25 t 9 10 26-30 2t n. Beer fcu 25 4 4 15 22-« 16 * rcrsr. » k t M »-* M —--ar Eredmények m T* kMt-WW ** 0 Ferencváros 1:1# Haladás—Vldtotefl **.-1, Tatobánya—Békéscsaba 1:0, Sal­gótarján—ZTE 2:0, Pécsi MSC—Bpá Homéd 0:0, Csepel—Rába £TO 1:0. N£ H: Bp. Spartacus—Volán SC 0:0; FGSPED Szállítók—Ganz-MAVAG 3.0, Dorogi AC—Budafok 2:0, Debrecen« VSC—Nagykanizsa 2:1, Kaposvári Rá* fcáczi—Egri Dózsa 3:0, Dunaújváros—* ózd 3:1, Komlói Bányász—Szolnok 0:0|j MÁV DAC—Kossuth KFSE 1:1. Várpo* tóta—Oroszlány 2.0, Megyei Hja sági bajnokság7 Kisded tog—Paks 1:1, Nagylányok—TeveI 2:7# Bátaszék—Báta 2:3, Sz. Vasas—Szed­res 2:3, Fontad—D. Spartacus 3:1« Simoniamya—Fadd 3:0, DVSE—Tamási 4:0, Tolna—Bonyhád Q.% Zömbe-—: Bölcs*« 4:5b . aj Kik vezetnek vasárnap? Polks—fíogymányolt: Popkuier ^(Sza* bó. Pápista). Teve-I—Swnontoi%ya 5 Schneider (Kiss, P-oulai), Fadd—Fog­nád: Korvicsko (Keller, Várad i). Dom­bóvári Spartacus—Szekszárdi Vasas: Stumpf (SCrónner, Ritzel), Szedres— Báta szék: Denver (Tencz, Si-pácz), Báta—Zomba: Altvater (Bogos, Haax)4 Bonybád—Dombóvári V5E: Weíd inger (Berkes, Kovács), Tamási—iKisdorog 5 Varga (Baráth, Tód»), Bölcske—Tolna; Csordás (Tiboi, Kiss) • 1975. április », 1