Tolna Megyei Népújság, 1974. április (24. évfolyam, 77-99. szám)

1974-04-17 / 88. szám

I Bajnoki táblázatok NB & S. U. Dózsa 23 14 4 S 52-26 32 2. FTC 23 11 8 4 43-21 30 3. Honvéd 23 13 3 7 45-24 29 4. Videoton 23 12 5 6 31-23 29 5. ETO 23 11 6 6 28-26 28 6. Tatabánya 23 10 8 5 28-28 28 7. Pécs 23 8 9 6 21-21 25 *. MTK 23 9 6 8 29-26 24 fl. SBTC 23 6 12 5 18.23 24 10. Vasas 23 5 11 7 24-27 21 11. ZTE 23 9 3 11 23-23 21 12. Csepel 23 8 4 11 27-29 20 13. Haladás 23 6 6 11 22-34 18 14. Egyetért. 23 2 12 9 18-36 16 15. Szeged 23 4 7 12 22-32 15 19. Dorog 23 l • 16 17-39 8 NB L Bo S. Diósgyőr 25 14 6 5 46-19 34 2. Szolnok 25 12 7 6 37-23 31 3. Komló 25 13 5 7 29-18 31 4. B.-csaba 25 12 7 6 28-21 31 S. Dunaújv. 25 10 8 7 40-34 28 8. MÁV DAC 25 10 7 8 30-22 27 7. Budafok 25 8 10 7 28-27 26 *. KKFSE 25 9 7 9 31-31 25 9. Ganz-M, 25 8 9 8 21-28 25 10. Eger 25 9 6 10 32-34 24 li. Debrecen 23 6 11 8 24-27 23 12. Szekszárd 25 7 8 10 20-23 22 13. Bp. Spart. 25 8 6 11 27-34 22 14. Olajbányász 25 7 8 10 26-36 22 16. Várpalota 25 6 8 11 19-27 20 16. Pénzügy. 25 7 6 12 34-43 20 17. Kecskemét 25 6 8 11 29-43 20 16. Oroszlán 25 6 1 12 20-33 19 USB Itt, 7. Véménd B1 » 0 0 44-17 33 2. Siófok 2Í li 2 4 45-22 32 3. Szigetvár * IS 6 4 41-20 29 4. Bátaszék 96 M 5 6 01 -» 25 r>. Nagymányok 21 7 9 5 24-20 23 6. Pécsi Porc. SSL 9 7 0 32-01 23 7. Pécsi BTC 21 • 5 t 30-90 01 8. Kaposvár JÉ ¥ 0 8 34-33 20 9. Mohács SJj 8 4 9 24-27 20 10. Mezőfalva 21 6 0 ¥ »-24 20 11. Steinmetz SB 21 • 2 » 34-29 20 12. Barcs 96 ¥ 9 0 20-27 19 is. Nagyatád 20. 6 5 10 »-33» 17 14. Paks 36 3 B 12 31-39 12 13. Pécsi DAC 26 4 4 10 10-40 1? Jí, Szekszárdi V. ad 4 a 19 19-30 10 B. Bonyhód »M • £0-48 35 2. Domb. soort. 29 12 1 8 44-14 30 3. Kisdoroc 2»M • aaa-as x 4. Fadd 20 se V 3 44-24 m 5. Dornt». VE® a» a 8 S 33-13 »1 6. Fomád aa n 2 t »-Sí M 1. Tolna » t 4 a as-» i8 8. Bölcsbe it a S f 24-35 17 8. Simontorajta 20 i 2 ti 39-37 16 lő. Zomba » 8 • « 94-» 16 IX. Szedres 20 • 4 10 25-47 16 12. Majee 50 6 2 12 36-01 14 iS. Tenge 13c :m 4 4 U 25-« 15 14. Tamási 19 3 s n te-« li 13. Hőgyéaz » 3 5 iá i»-36 a Egygólos vereség az NB I-re kacsingató B ékéscsabától Bátaszék Mezőfaltáról hozott el egy pontot — Nagymányok nem hírt a PEAC-eal — Paks Sx. Pasas ltO A Szekszárdi Dózsa csapata Békéscsabán 8000 nézó előtt lépett pályára és alacsony színvonalú, de rendkívül küzdemes mérkőzésen 1:0 arányban alulmaradt az NB I-re kacsingató hazaiakkal szemben. A szekszárdi játékosok ezen a mérkő­zésen nem tudták megvalósítani Kormos edző elképzelését. A helyzetek alapján a szekszárdi csapat az egyik pontot könnyen megszerezhette volna. Az NB Ill-ban a Bátaszéki VSK javuló játék után l:l-es döntetlent harcolt ki Mezőfalván. A bátaszékiek közel álltak a győzelemhez, különö­sen a második félidő első felében nyílott lehető­ségük a győzelem bebiztosításához. A Nagymá- nyoki Brikett alacsony színvonalú mérkőzésen nem bírt a pécsi egyetemistákkal, Így gól nélkü­li döntetlennel ért véget a találkozó. A Paksi Ki­nizsi a Szekszárdi Vasas ellen l:0-ás győzelmet aratott, melyet csak azzal érdemeltek ki, hogy többet támadak, mint a szekszárdiak. NB I B A MEZŐNY, EGYBEN A CSAPAT LEGJOBBJA: VÁGÓ. Békéscsaba—Szekszárdi Dózsa 1:0 (0:0) Békéscsaba. 8000 néző. Vezette: Bana. Erős napsütésben a két csa­pat az alábbi összeállításban kezd­te a játékot. Békéscsaba: Tasnédi — Kvasz. Láza, Kiss Zielbauer. Vágási. Karasz. Moós. Németh. Királyvári. Csere: Zsíros. Dávid. Edző: Babolcsay György. Szek- szárd: Pólyák — Fodor. Vágó. Le- lovics. Simon. Korom. Kovács Lubastyik. Kalász. Szentes. Frep­pán. Csere: Micskó. Edző: Kor­mos Mihály. Rögtön a hazaiak rohamozták és egymás után két szögletet rúgtak. A Békéscsaba csatárainak magassági fölényét úgy igyekezett kamatoztatni, hogy a középpályások általában magas labdákat íveltek a szekszárdi ka­pu elé. amit a közel kétméteres Moós. illetve az ugyancsak magas Kerekes és Vágási fejjel próbált gólba juttatni. Azonban a hazai csatárokhoz viszonyítva, a közép- termete Vágó sorozatban fejelte le őket és szabadította fel kapu­lát. A IS. percben 25 méteres sza­badrúgáshoz jutott a Dózsa. Frep- pón jó lövését a sarokból tor- tászta szögletre Tasnádi. Valami­vel többet támadtak a hazaiak de túl körülményesen, és sok hibával Játszottak. A 22. percben Vágó szorongatott helyzetben hazsadáőr sál tisztázott a kapura törő Né­meth elől. Három perc múlva Ko­vács lőtt. de a labda Kvasz lábán balt el. A 2«. percben vezetést szerezhetett volna a szekszárdi csapat. Frepnán több védőt is át- c telezett, a balszélső helyéről be- guvitotl és a kaputól lő méterre b-futó Kovács elé tálalt, aki egy­ből akart lőni. de lábáról leper- d',:t a labda, az ugyancsak érke­ző Kalász felé. aki spárgázva csak „spiccel” tudta elérni a labdát, ami'erőtlenül jutott a földön fek­vő Tasnádi kapus kezébe. Óriási gólhelyzet és lehetőség volt! (Mint később kiderült, a szekszárdi csa­patnak ez az egyetlen biztos gól­helyzete volt a mérkőzésen. Ugyanakkor a hazaiak előtt kí­nálkozó e"V lehetőséget — nekik sem volt több biztos helyzetük — a védelem megingása miatt ki tudták használni és ezzel győztek.) A 36. nercben Vágási felelt a jobb alsó sarok mellé. Sok hibá­val játszott mindkét csapat, szin­te egymás hibájából éltek a já­tékosok. sok-sok eladott labda jellemezte a játékot. A hazaiaknál a második félidő­ben Moós helyett Dávid szerepelt. Kormos edző nem változtatott csapatán. Rögtön góllal kezdtek a csabai liAa-fehérek. A 5. nercben Zielbauer bal oldalról ívelt be szög­letet. A szekszárdi védelem der­medted nézte, hogy a védők gyű­rűjében Kerekes az ötösön felug­rott és a bal sarokba felelte a labdát. ií. A 7. percben egy elő- revágott labdára Németh és Pó­lyák egyszerre rajtolt. Pólyák lett a győztes, a kapujából kb. 25 mé­terre kifutva. lábbal tisztázott. Nagy erővel támadtak a hazaiak, a Dózsa ellentámadásai erőtlenek i és gyámoltalanok voltak. A 33. percben Freppán végzett cl 25 mé­terről egy szabadrúgást, de léc fö­lé nyeste a labdát. Ezután került sor a cserére, a sántlkáió Lelo- vies helyett Micskó lett a balhát­véd. maid a hazaiaknál Karasz helyett Zsíros jött be. A 26. nerc­ben az oldalvonalnál Szentes egy ügyes csellel lerázta a nagyszerű­en játszó lázát, beadott, de a jól belőtt labdáról lemaradtak a bel­sők. A S2. nercben egy hazai sza­badrúgás után a labda a felső lécre esett, a lepattanó labdát Ko­rom hanyattvetődéssel vágta ki a kapu elől. A 36. percben Fodor ívelt a kapu elé. Kalász felesét Tasnádi védte. A 30. pereben Vágó végzett el szabadrúgást. A 25 mé­terről jól eltalált labda a megle­pett hazai kapus kezéről vágódott szögletre. Az utolsó 5—6 percben megélénkült a játék, fölénybe ke­rült a szekszárdi csapat. Előbb Szentes lőtt futtából, elhamarko­dottan mellé, maid Tasnádi rossz kapukirúgása után Freppán csípte el a labdát, egyből lőtt. de vé­dőt talált fejbe a labdával. A má­sik oldalon Királyvári hibázott jő helyzetben és ezzel vége is lett a mérkőzésnek. A közepesnél Is alacsonyabb színvonalú, de erős iramú és küzdelmes mérkőzést vívott az NB L felé kacsingató Békéscsaba és a bentmaradásérfc harcoló Szekszárdi Dózsa. A szekszárdi csapat ezen a mér­kőzésen salnos nem tudta Kormos edző elképzelését végrehajtani. A pénteki eligazításon a csapat ugyanazt a taktikai utasítást kap­ta. amit két héttel ezelőtt. Akkor Egerben a vereség ellenére is si­került ezt végrehajtani. Kormos Mihály elképzelése az volt. hogy biztonságos védekezés mellett kö­zéppályás játékkal lassítani a ha­zaiak várható rohamait. Az elöl tartózkodó három csatárt — Freppánt de főleg a gyors Ková­csot és Szentest — hosszú labdák­kal futtatni és ezáltal veszélyez­tetni a hazaiak kapuját. Simon feladata volt a rendkívül eőlveszé- lyes Németh semlegesítése, ami sikerült is. Lubastyiknak kellett az örökmozgó ZieJbauert zavarnia, ami már kevesebb sikerrel tárt. A védelem egyszer-fcétszer megin­gott. ez történt az egyetlen gólnál is. Az ötösön nem lett volna sza­bad fejelni hagyni Kerekest. A középpályások hamar szabadultak a labdától és sokszor rossz hely­re adták azt. A két gyors ember közül csak Szentes tartotta be az edzői utasítást, de őt két. sőt többször három védő is őrizte. Ko­vács nem tartózkodott eleget elöl főleg a középpályán cselez­getett. feleslegesen bocsátkozott közelharcokba, nemhogy igyeke­zett volna elszakadni a védőktől és gyorsaságát kihasználva hasz­nára lenni csapatának. A 26. perc­ben döntő hibát vétett, mikor biz­tos gólhelyzetben hibázott. Fren- pán sokat fáradozott, elöl is. ha­te! is hasznára volt csapatának de kapura ő sem volt veszélyes. A mezőny és egyben csapata leg­jobbja Vágó volt. aki ezen a mér­kőzésen magas szinten látta el sepregető feladatát, szinte hiba nélkül játszott és fejjátéka is ki­váló volt. Szoros mérkőzést vívott a két csapat, a látottak alapján a pontosztozkodás sem lett volna meglepetés. Jók: Vágó (a mezőny legjobb'“' F'mon. Korom és Frep­pán. S, & NB III javülő játék után Értékes pontszerzés MEZÖFALVÁN Mezőfalva—Bátaszék 1:1 (0:0) Kézilabda NB 1 B Mezőfalva. 300 néző. Vezette: Burai. Bátaszék: Pénzes — Pop- sár. Aradi. Hurtony. Topor. Makk. Kovács Zágonyl. Holacsek. Tóth L. Tóth IX. Csere: Hollóst. A szél segítségével a hazai csapa» táma­dott többet. Már a 3. percben za­var támadt a bátaszéki kapu előtt, csak nehezen sikerült felszabadí­tani. A 15. percben Tóth I.—Ho­lacsek—Kovács összjáték után az utóbbi mellélőtt. Fokozatosan fel­jött Bátaszék. A 9. percben Tóth egyéni akció után lövésre vállal­kozott. do a kapus védett. Utána a hazaiak támadtak és Pénzesniűc két alkalommal is bravúrral kul­iéit tisztáznia. A második félidőben Bátaszék a szél támogatásával enyhe föélny- ben látszott. A 14. nercben Tóth L elfutott, belőtt labdáját Tóth IL Mindössze két percig vezetett Bá- taszék. mert Pomsár. Aradi és Hurtony bizonytalankodása utána hazaiak kiegyenlítettek. 1:1. A gól felhozta Mezőfalvát. veszélyes támadásokat vezették. A 20. perc­ben Pénzes egy éles lövés után a léc alól ütötte ki a labdái. A 25. percben Zágonyl Holacsekhez to­vábbított. aki lefutotta a védőket, de hét méterről fölélőtt. öt perc múlva Tóth I. lövése a kapufán csattant. A 32. percben Tóth I. beadását Holacsek fölélőtte. majd •három perc múlva a hazaiak a mérkőzés legnagyobb helyzetéi hagyták ki, amikor négy méter­ről a kapu fölé lőttek. Bátassék javuló játékkal akár a győzelmet is megszerezhette vol­na. Jók; Pénzes Tóth I-. Tóth H* a felső sarokba továbbította. Ód. í—Fark as — alacsony színvonal, igazságos döntetlen — Dunaújvárosi Kohász SE 11:9 (7?8) Török, a szekszárdiaknak hat gólt szerzett. a labdával A képen középen Sz. Bőrdíszmű Hűvös, szeles idő fogadta va­sárnap délelőtt a kézilabda-játé­kosokat és szurkolókat. Közel 300 néző előtt Szekszárd a követ­kező összeállításban kezdett: To- polszky — Török, Verhás, Kaj- tár, Fazekasné, Laborer, Czakó. Csere: Kadosa I., Kadosa E., Bá­nyai, Schroth, Málinger. A Ko­hász játékosai három pere alatt három nagy helyzetet hagytak ki. Ezután Török került gólhely­zetbe, de szabálytalanul akadá­lyozták. A büntetőt ő értékesí­tette. j :0. Fokozatosan jött fel a hazai csapat, egymás után ér­ték el góljaikat. Kétszer Kaj- tár volt eredményes, majd Tö­rők növelte az előnyt. 4:0-ra ala­kult az eredmény, amikor meg­torpant a Bőrdíszmű és pillana. tok alat 4:3-ra jött fel a ven­dégegyüttes. Itt kimaradt egy büntető, igaz, . Topolszky a több­szöri kitűnő védés után a duna­újvárosi játékos büntetőjét is hárította. Heves volt a küzdelem, a játékosok nagyon ismerték egymást a téli teremmérkőzé­sekről, így attól függően érhe­tett el eredményt egyik-egyik csapat, hogy hibáztak a vé­dők, vagy nem. Török cseles bün­tetőjével növelte az eredményt, az átlövők közül csak Kajtár tudta hasznosítani lövőerejét. A gyakori szabálytalanságok ' miatt egyik oldalon sem tudott folya­matos játék kialakulni és 7:5-cs félidei eredmény született. A Dunaújvárosi Kohász öltöző­jéből hangos, korholó szavak szű­rődtek ki a folyosóra. Talán en­nek tudható be, hogy a máso­dik Játékrészt ők kezdték job­ban és felváltva estek a gólok. Bányai kétszer kísérletezett lö. véssél, de nem volt szerencsé­je, mentett a kapufa. Élesedett flt küzdelem* Verhóst állandóan fogták, lökték. nem hagyták érvényesülni. Végül sikerült ki­szabadulnia, de gyors leforduld* sát mellélövéssel fejezte be. Mindkét csapat keményen küz­dött, végül indításból Fazekasné jól időzített átadását Laborcz ér­tékesítette. Dunaújváros büntetőt értékesített. Már csak három perc volt hátra, amikor a két beálló magára húzott négy védőt, s így Török előtt szétnyílt a „fal”. Szellemes, ügyes egyéni játékkal szerezte meg a, biztos vezetést. Óriási öröm követte a küzd«-; lem végét jelző sípszót. A közön­ség szépen, csendben szurkolt, de a következőkben talán a tapssal sem fognak fukarkodni. A szekszárdi csapatból Topolszkyt, Törököt, Kajtárt kell elsősorban említeni eredményességükért, de védekezésben is jeleskedtek. Fa­zekasné, Czakó, Faborcz, Ver­hás többször nagy erejű lövés­sel bizonyítottak. Gólszerzők: Török 6, Kajtár 4 és Laborcz, Nagymányoki Brikett—PEAC 0:0 Nagymányok, 289 néző. Vezette: Dobler. A hazai csapat a követke­ző Játékosokkal lépett pályára,: Szulics — Gyöngyösi. Kóka. Ná- dasi. Lennie. Nádasdi, Bíró ti.. Sárközi. Gute Tóth. Bajer. Csere: Fenyővári I. Balázs. A hazai csa­pat vezette első támadásait. Az ötödik pereben Bíró H. került iá helyzetbe, de mellélőtt. A T2. percben Garth Sárközibe? játszott, akinek felső sarokba tartó lövését védte a pécsi kapus. Ebben az időszakban az egyetemistákat tá­mogatta a szél. de ők Jb — a ha­zaiakhoz hasonlóéra rendkívül enerváitan, mindem elgondolás nélkül játszottak, főként a két 16-os között pattogott a labda. 9 kapuk nem kerültek komoly ve- azélybe. A második félidőben a szél tá­mogatásával Nagymányok vezetett több támadást, de Nádasdi. Bíró II. és Sárközi több esetben hibá­zott. nem tudta kihasználni a kínálkozó gólszerzési lehetőséget. Az egyetemisták mindössze né­hányszor közelítették meg a nagy- mányokiak kapuját, de az ő tá­madásaik sem voltak meggyőzőek. Alacsony színvonalú mérkőzésen Igazságos pontosztozkodás. A ha­zaiak közül csak Nádasi játékát lehet dicsérni. L- Orbán — A TAKSIAK TÖBBET TÁMADTAK, CSAK EZZEL ÉRDEMELTÉK KI A GYŐZELMET Paks—Szekszárdi Bak». 406 nézi. Vezette: Schnei­der. Paks: Dunai — Kiss G.. Vjl- mányi, somodl fi.. Hanoi. Váczi, Pách. Kajári. Bese. Kiss A.. Bagö. Szekszárd: Resch — Bognár. Tam, Ludvig. Gyémánt. Szabó. Ettig, Fonyódi. Lehr. Fiath I.. Szabadi. Caere: Paróczai. Fúsz. Vasas-tá­madásokkal kezdődött a mérkőzés, előbb Szabadi, maid FLath I. lö­vését védte Dunai. Ezután hosszú ideig mezőnyjáték folyt, némi ha­zai fölénnyel. A 18. percben vil­lámgyors hazai támadás után Kiss A. közeli lövését Resch bravúrral védte, öt pere múlva sakk-matt volt a Vasas védelme de Kiss A. lövése elsuhant a kapu mellett. Ezután ismét a két l«-os között folyt a Játék. A csatárok lövései célt tévesztettek, vagy a védők Időben léptek közbe. A második félidőben a* első gólhelyzet a hazaiak előtt volt. de a csatárok ismét elügvetien- kedték. A 14. percben a vendég- védőkről lepattanó labda Kalárl elé került, és megszerezte a ha~ Vasas 1:0 (0:0) zaSak vezető gólját. l:0. A SK percben nagy kavarodás volt a hazai kapu előtt, de Dunai a véi dők segítségévei hárított. A 41, percben vendégtámadás végén. Vihnányi szögletre szerelte Szaba­dit. a beívelt labdát Dunai Fiath t, fejéről szedte le. Alacsony színvonalú, de végig sportszerű mérkőzésein a többet támadó hazai csapat rászolgált a győzelemre. Jók: VUmányi, Du­nai. Váczi. Somodi H.. ihletve Sza­bó. Resch. Tamási és Fonyódi. — Zerza — NB-s csapataink legjobbjai* Szekszárdi Dózsa: VSoó. Bá­taszéki VSK: Pénzes. Szele, szárdl Vasas: Szabó. Paksi KL nizsi: VUmányi. Nagymányoki Brikett: Nádast. — "I Ml»<' r