Tolna Megyei Népújság, 1974. április (24. évfolyam, 77-99. szám)

1974-04-17 / 88. szám

Ismét Konyhád a megyei labdarágó-liajnokság élén Tolna legyőzte a D. Spartaeust — Szedres Tengelieen, Kisdorog Tamásiban, Fadd Bölcskén nyert A megyei labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában ismét helycse­re történt: a Bonyhádi Vasas visszavette vezető szerevét. ismét el­foglalta első helyét a bajnoki táblázaton. A vendég csávátok közül három nyert idegenben: a faddiak Bölcskén. a kisdorogiak Tamási­ban. míg a szedresiek Tengelieen bizonyultak jobbnak. A Bonyhádi Vasas Fornádot fogadta. A bonyhádi csávát csak az első félidőben játszott elfogadhatóan, ezalatt 3:0-ás vezetésre tett szert. A bonyhádiak a második félidőben már nem ..hajtottak”. így a lelkesen játszó Fornád a 3:0-ás eredménnyel tért haza. A Dombóvári Svartacus Tolnán l:0-ás vereséget szenvedett. A Spartacus volt többet támadásban és a 80. percben még 0:0 volt az eredmény, amikor Scheffer megszerezte Tolnának a vezetést. Befe­jezés előtt 3 perccel Tolna növelhette volna előnyét, de Molnár bün­tetőjét Dobos kiöklözte. Bölcskén a hazaiaknak volt az első félidőben több helyzetük, mégis a faddiak nyertek i:o arányban, mivel taktikájuk jobb volt és talán a szerencse is őket pártolta. A kisdorogiak Tamósibo.n lényegesen jobban használták ki hely­zeteiket. mint a hazaiak így megérdemelten jutottak a 2:0-ás győ­zelemhez. Ezzel a kisdorogi csapat változatlanul tartja a bajnoki táblázaton a 3. helyet. A szedresiek Tengelieen jó és tervszerű játékukkal meglepetést okoztak: 4:l-es győzelmet szereztek. Tengelic csak az első félidőben tudott egyenrangú ellenfele lenni a szomszédvár csapatának. Zomba Majost fogadta és a két azonos képességű együttes közül Zomba került ki győztesen 3:2 arányban. A Dombóvári VSE Simontornya ellen csak rövid percekig ját­szott jól. de ez is elég volt ahhoz, hogy 4:1 arányban nyerjen. Tu­dósítónk szerint Simontornya gyenge ellenállást fejteit ki. A bajnoki táblázaton Bonyhádnak 32. Dombóvárnak 30. míg Kis- dorognak 28 pontja van. A táblázat alján Hogy ész áll 9 ponttal, majd sorrendben Tamási következik 11, Tengelic 12 és Majos 14 ponttal. BONYHÁD A 3:0-ÁS VEZETÉS UTÁN „LEÁLLT* Bonyhád—Fornád 3:0 (3:0) Bonyhád, 200 néző. Vezette: Szinger. Bonyhád: Pék — Gecző, Ambrus. Wagner il.. Horváth, Heidecker. Baumann, Eizenczer. Varga, Máté, Molnár. Csere: Gu- zorán. Läufer. Fornád: Lehr — iPriger. Káló, Németh, Kovács, Hadobás. Bóta. Bazsonyi. Penes, Kiss. Kránitz. Csere: Rozenber- ger. Fornád vezette az első táma­dásokat. de a helyzeteket nem tudták kihasználni. A 10. percben Varga Molnárhoz játszott, aki a szélen felfutva beadott és a jó ütemben érkező Máté megszerez­te a vezetést. i:0. a 25. percben a vendégek előtt adódott gólhely­zet. Bazsonyi 16 méterről küldött lövését Pék hárította. A 30. perc­ben Máté Vargához továbbított, ő JÖL ALKALMAZOTT TAKTIKA UTÁN GYŐZELEM Tolna—Domb. Spartacus 1:0 (0:0) Tolna. 300 néző. Vezette; Láng. Tolna; Majer — Link. Fazekas G., Csöndes, Bagdi. Vincze. Konyecsi- nyi. Scheffer, Molnár, Fazekas D., Neidhardt. Csere: Somorjai. Dom­bóvár: Dobos — Hertelendi Vida I-, G. Kiss. Varga. Vida II.. Vá­mosi. Horváth. Loboda, Garam- vári. Lódri. Csere; Völgyesi. A pályaválasztás Dombóvárnak ked­vezett. a szél segítségével játszot­tak és ezt igyekeztek kihasználni és rengeteg támadást vezettek és sorozatosan veszélyeztették a ha­zai kaput. Csatáraik a jó helyze­teket sorra elrontották és így az első félidő eseménytelenül telt el. A második félidőben a hazaiak ráeszméltek, hogy nyerhetnek a listavezető ellen és így nagyobb JOBBAN KIHASZNÁLTA KISDOROG A HELYZETEIT Kisdorog—Tamási 2:0 (0:0) Tamási. 300 néző. Vezette: Rit­zel. Kisdorog: Stölkler I. — Ber- ning. Kerekes, Anteil. Cseke, Brunner. Fazekas. Domokos. Var­ga. Győrfl. Boda. Csere: Knisz. Tamási: Németh — Noé Háti. Ju­hász. Egerszegl. Tóth. Jurasics. Horváth. Pruck. Horgos. Turbók. Csere: Hirth. lehr. Az első ner­cekben a hazaiak léptek fel tá­madólag és a szél segítségével tötab helyzetet teremtettek a ven­dégek kapuja előtt. A 25. percben Horgos hagyott ki nagy helyzetet, öt nerc múlva Pruck 25 méterről leadott lövését Stolkler szögletre tolta. Az első félidő mezőny fölé­nyét Tamási sem tudta kihasz­nálni A második félidőben ismét a hazaiak kezdtek jobban és a 20. ­LCSKEW m. it iák BKONtm'ö'rrÁK bülcskei# %%, Fúdd—Bölcske 1:0 (0:0) H.. r &ö2éslce. 360 néző. Vezetne: Kiss; í’add: Fenyvesi I. — Aradi n., (Fenyvesi Hl.. Horváth. Papp H., Szűcs, Kiss 11.. Fenyvesi II.. Papp HL. Kiss L. Korváthszabó. Cse­szerelték. A «9. percben az előre­törő Hídvégi lövése szállt kapu mellé. A második félidő 8. nercében bedobás után Fenyvesi H. beadá­A GYŐZELEMMEL ZOMBA A 10. HELYRE KERÜLT ~ Zomba—Majos 3:2 (1:1) Zomba. 300 néző. Vezette: Ba- kosi. Zomba: Kerekes — Bara­bás. Bíró Fejős. Marsai ÍL, Ma­tus, Turbuk X. Boros. Hos- nyászky. Turbuk II.. Marsai II., Csere; Kófier. Majos: Pallós — Sánta I.. Szőcs L. György il„ Lő- bel. György I., Sánta II.. János. Szőcs H., Haász Gecző. Csere: Pál. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, az 5. perc­ben Marsai I. a félpályáról elfu­tott a bal oldalon és a hosszú sarokba lőtt. 1:0. Májosí ellentáma­dásnál János a felső lécet találta el. A 12. percben egy maiosi sza­badrúgásnál a sorfalról lepáttant labdát Szőcs I. értékesített. 1:1. Három perc múlva hazai támadás végén Turbók i. nyolc méterről mellélőtt. Ezután nagy iramú hazai nyomás nehezedett a vendé­gekre. A 36. nercben Marsai I. lefutotta a védőket, lövését azon­ban Pallós kiütötte. Hosnyánszki ismételt, de a védelem tisztázott. A második félidő kezdetekor a hazaiak vették át az irányítást és a 2. percben már Szőcs 11. fejelt fölé. A 12. percben hazai szabad­rúgásnál Turbuk II. beadását Tur­buk X értékesítette. 2:1. Nyolc perc .múlva Marsai I. ismét lefu­totta a védőket, először a kapus­ba másodszor a hálóba talált. 3:1. A gól után a vendégek támadtak és magukhoz vették a játék irá­nyítását. A 24. percben Sánta II. bal oldalról küldött lövése a ka­pufán csattant. A mérkőzés utolsó percében egy jobb oldali maiosi szabadrúgást Barabás sodort a há­lóba. öngól. 3:2. A nagy iramú első félidőben jól harcoltak a-maiosiak. A második félidőben kiegyensúlyozott volt a Játék. A hazaiak megérdemelten nyertek. Jók: Turbók II.. Bíró. Marsai L. illetve Sánta 1L. Lő- bel. A HAZAIAK CSAK IDŐNKÉNT JÁTSZOTTAK ELFOGADHATÓ AN. MÉGIS. . . Dom bóvári VSE - Simontornya 4:1 (2:1) Molnárhoz játszott és a kimoz­duló kapus mellett a hálóba gurí­totta a labdát. 2:6. A mérkőzés félidejének befejezése előtt 5 perccel Horváth vezette fel a labdát. Vargához adott, ő Eizen- czerhez továbbított, aki 14 méter­ről növelte a hazaiak előnyét. 3:0. A második félidőben ismételten Fornád kezdett jobban, de csatá­raik gólt nem tudtak elérni. A ha­zaiak megelégelték a 3 gólos ve­zetést, így ellaposodott a játék. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak biztosan nyertek a lel­kesen játszó vendégek ellen. Jók: Gecző. Horváth. Ambrus illetve Káló és Kovács. — Túrós — Dombóvár. 200 néző. Vezette: Paplanon Domb. VSE: Tóth — Horváth I.. Szabó Kakas. Beké. Lakos. Végvári. Wéber. G. Kiss, Bíró. Horváth II. Csere: Potó. Si­montornya : Horváth — Csabai. Geruszi. Mányoki. Havel. Szelei, Kardos. Baranyai. Molnár. Ko­vács. Wittmann. Az első percek­ben Simontornya lépett fel táma­dólag és a 7. Percben egy bal ol­dali vendégszögletet Wittmann ér­tékesített. 0:1. A gól után a ha­zaiak felébredtek és a 11. percben egy ellentámadásnál Lakos 25 mé­terről lövésre szánta magát, lab­dája Horváth hágójába pattant. 1:1. A 21. percben Bíró éles be­adását Wéber 5 méterről óriási helyzetben kapu fölé lőtt. A 26. percben Horváth I. 2fl méterről leadott lövése szállt a hálóba. 2:L (óriási kapushiba.) A második félidőben a hazaiak sorra vezették támadásaikat és a' 11. percben Kakas ügyesen játszott G. Kiss elé. aki közelről nem hi­bázott. 3:1. Két perc múlva Be ke lövés-e a felső lécről kivágódott és Póló biztosan talált a hálóba. 4:1. A 23. percben Bíró 25 méterről lőtt nagy kapufát. A mérkőzés vé­gén elfáradt Simontornya és a ha­zai csatárok gyengeségén múlott, hogy nem született nagyobb ará­nyú győzelem. A 44. percben Mol­nár egyedül tört a kapura, de a mérkőzés egyik legnagyobb hely­zetét hagyta ki. Csak időnként látszott elfogad­hatóan a hazai csapat, de a ven­dégek gyenge ellentámadása miatt ez is elég volt a győzelemhez. Jók: Bíró. Lakos. G. Kiss. Beke. illetve Baranyai és Kardos. — Gaál — lelkesedéssel kezdték a iátékot. A 20. percben a hazaiak: kerültek gólhelyzetbe, de Somor.iai nagy erejű lövése a kapufán csattant. A 35. percben Scheffer a bal olda­lon elfutott és a kapus feie felett a hosszú sarokba lőtt. i:0. A gól után a hazaiak tovább rohamoz­tak de a dombóvári védelem iól rombolt. A 42. percben ll-eshez jutott Tolna. Molnár lövését azon­ban Dobos kiöklözte. A második félidei játékával megérdemelten nyert Tolna. A jól alkalmazott taktikával — Bagdivai az élen — sikerült Lo­bodat és Lódrit semlegesíteni. Láng játékvezető határozott fel­lépésével elejét vette a durvaság­nak. Jók: Bagdi Mayer. Fazekas D.. illetve Vida I.. és Horváth. — Bizony percig több helyzetet hagytak ki­használatlanul. A 25. percben egy kisdorogi szöglet beadása után Cseke hat méterről a felső sarok­ba fejelt. 1:0. A 30. percben Kis­dorog ismét szögletet ért el és a bal oldalról beívelt labdát a két perccel előbb beállt Knisz a későn kimozduló Németh mellett fejelte a kapuba. 2:0. A gól után a játék ellaposodott, csapkodó lett. Ta­másinak a 44. percben szépítés! lehetősége volt. de a helyzetet Is* mét kihagyták- , . , A helyzeteit lobban kihasználó Kisdorog megérdemelten vitte ha­za a két pontot. Jók; Stölkler I., Kerekes. Varga, illetve Egerszegi, Juhász. - Tóth. — Mat/ — , SZEDRES TENGELTCRÖL VITTE HAZA A KÉT PONTOT * Szedres—Tengelic 4:1 (1:1) Tengelic. 4-C0 néző. Vezette: Sza­bó. Szedres: Haszek — Lőkös Ko- leszár. Merk. Balogh. Papp. Fer­kelt. Tornai. Szabián. Boros. Sza­bó. Csere: Dán. Tengelic: Őri — Dombi. Rudolf. Szűcs. Nyúl. Éber- ling Bornemissza. Jilling, Ober- lender, Muck, Molnár. Csere: Bencze. Az első félidő elején me­zőnyjáték folyt. A 14. percben Molnár az üres kapuba sem talált be, ez vdt az első gólhelyzet. ICét perc múlva Dombi indította Jillinget. aki rálőtte, de Haszeg kiütötte a labdát. Muck ügyesen helyezkedett és a hálóba továbbí­totta. 0:1. A hazai vezetés után a szedresi csatárok nagy iramban rohamozták őri kapuiát. A 23. percben Szabián kétszer vezetett veszélyes támadást, azonban elő­ször őri. másodszor a kapufa men­tett. A 25. percben Szabián szög­letrúgását Ferkelt juttatta a háló­ba. 2:1. A második félidő eleién a ha­zai csapat támadott nagyobb iramban, de nem tudták maguk­hoz ragadni a játék irányítását. A 20. percben Ferklet Szabi anhoz továbbította a labdát, dé őri ki­ütötte és a berobbanó Tornai meg­szerezte a vezetést. 2:1. 10 perc múlva Boros, félpályáról indította Ferkeltet, aki kicselezte á védő­két és a kapus mellett gurított a hálóba. 3:1. A 35. percben Szahiánt feleselésért kiállította a játékvezető. Egy perc múlva Ru­dolf a 16-oson belül .kézzel meg­fogta a labdát, a 11-est Ferkelt értékesítette. 4:1. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen. a szedresiek 1ó játékukkal megérdemelten nyertek. Jók: Az egész szedresi csapat illetve Jil­ling és Dombi. — Kanász — Négyezer-ötszáz néző előtt Magyar Öregfiúk válogatott —Domb. Spartacus 3:1 (1:1) re*»Kovács. SchuszVr. Bölcske: . sát Kiss I. fejelte a hálóba. 1:0. Mtáfcavik — Rojer. Hídvégi. Pálfi. ®nilöp. Gárdái. Meszlényi. Sípos. IP&stl^öyőri. Csere: Szauer. Princ lL«yA hazaiak támadásaival indult cl játék, a 4. percben a faddiak HO-osán belül pattogott a labda, de .>* védelem tisztázott. A 14. perében a hazai csapat 16-osán beiül közvetett szabadrúgást hagy- itemjei a vendégek. A 18. percben iPáiCi nagy lövése a kapu fölé s^ttttSElientámpAd-ná-l K • -s I. ló­védé íífcj elkeiülte a kapu . A 30. percben Meszlényi beadrsát Lő- fKatME - föléfeielte és ót porc múl- -ismét Lőrincz tört előre, ha- *"*—“*“- lövését a védők szögletre A 12. percben Meszlényi kitört. de a védők a 16-osnál buktatták. • A 21. percben faddi szöglet után ' Schuszter fejeit fölé. A 33. perc- ben Pálfi bal oldalon szépen ment J el. de beadását Szauer a gólvona- * Ion is elvétette. A 43. percben Lőrincz lövését Fenyvesi kapufá­ra ütötte, a védelem szögletre mentett.* A szerencsés gól és a hazaiak második • félidőben mutatott 1áté-' ka alapján döntetlen lett volna igazságos. Jók: Aradi II.. Kiss I., Fenyvesi II.. illetve Hídvégi, Si­pos és Pálfi. — Méraes — Hétfőn délután 4500 néző előtt került átadásra Dombóvárott a városi sporttelep új. füves labda­rúgópályái a. Ebből az alkalomból az öregfiúk csapata, élén a dom­bóvári származású Buzánszkyval látogatott a városba. A két csa­patban a következők kaptak he­lyet. öregfiúk: Geller, Buzánszky, Sípos. Tóth M. Szói ka. Novák. Raduly. Budai. Komora. Rákosi Fenyvesi, llku. Dombóvár: Dobos. Vida I.. G. Kiss I.. Fazekas. Kor- pádi. Vámosi. Varga. Loboda. Garamvári Lódri. Csere: G. Kiss II.. Sziber. Vida II.. Foki. Herté- lendi. Horváth G-. Völgyesi. Var­ga. ilLés. Nagy. Gáá. Garamvári. Czakó. A nagy érdeklődést jellemzi. hogy elővételben közel 3000 legyet adtak el. A mérkőzés előtt a dombóváriak virággal kedvesked­tek az öregfiúknak, maid Somo­gyi György, a Dombóvári Városi Járási Sportfelügyelőség vezetője üdvözölte a vendégeket. A mér­kőzésen került sor három dombó­vári játékos búcsúztatására, akik ezúttal végleg szögre akasztották a futbalilcipőt: Korpádi. G. Kiss, Fazekas. Harangozó játékvezető sípjelére kezdődött a mérkőzés. Hosszú, Változatos játék után Budai sze­rezte meg az öregfiúknak a ve­zetést. maid . a félidő befejezése előtt 3 perccel Garamvári egyen­lített. A második félidő 23. per­cében Komora 25 méterről küldött nagy erejű lövése vágódott a felső sarokba. Befejezés előtt & perccel Rákosi állította be a végered-, ményt. 3:1* A nagyszámú közönség jól szó­rakozott és szűnni nem akaró tapssal jutalmazta a nagynevű já­tékosok teljesítményét. Eredmények NB I.: VM Egyetértés—Ferenc­város in. Újpesti Dózsa—Videoton 1:0. Bp. Honvéd—Dorogi AC 1 :Q Tatabánya—SZBOL 3:1. Haladás VSE-MTK 2:0 Salgótarján—ZTE 1:0. Rába ETO—PMSC 2:0. Vasas —Csepel 2 n. NB I. B.: Várpalota—Kossuth KFSE l :l. Ganz-MAVÁG—Szolnok 0:0. Dunaújváros—Budafok 1:0, Oroszlány—Diósgyőr l :1. Komló-* Eger 2:0. MA V-DAC—Debrecen 2:2. Kecskemét—Pénzügyőr SB 5:0. NB HI.: Véménd—Pécsi BTC 3:2. Barcs—’Kaposvári Vasas 2:0, Mohács—Siófok 2:1 Szigetvár— Nagyatád 2:2. Steinmetz SE—Por­celán 2:1. Megyei ifjúsági bajnokság: Zom­ba—Majos 7:0. Tengelic—Szedres 3:1. Dombóvári VSE—Simontornya 1:1. Tamási—Kisdorog 2:2. Böilcs- ke—Fadd l :0. Tolna—Dombóvári Spartacus 1:2. Bonyhád—Fornád 10:0. Hőgyész—Szekszárdi Dózsa 0:2. Megyei B.: Nagydorog—Sz. Épí­tők 6:3. ifi: 0:2. Sióagárd—Ozora 0:1. ifi: 3:2. Gerjen—Báta 0:3. ifi: 7:1. Bogyiszlóról Gyönkről és Ci* kóról, nem érkezett jelentés. így kellett volna 1. Egyetértés—FTC 1:1 X 2. Dorog—Honvéd 0:1 2 3. Haladás—iMTK 2:0 1 4. DVSC—MÁV DAC 2:2 X 5. Olajb.—Bp. Spart. r 1:1 X 0. G.-MÁVAG—SZMTE 0:0 X 7. Kazincb.—MVSC 1:1 8. özd—Izzó 5 :1 1 9. Dunakeszi—Vác 0:0 X 10. Fiorentina—Róma 1:1 X 1L Foggia—Torino 1:1 X 12. Lanerossi—Inter . 1:0 1 13. Sampdoria—Cesena _j_ 1:1 X 14. Budafok—Dunaúiv. 0:1 3 Holnap Mosson : Kézilabda MNK Holnap a Mözsi Termelőszövetke- zeü Sportkör férfi kézilabdacsapa­ta MNK-mérkőzést játszik. az NB l-es PMSC-t fogadja. ­HÍREK Április 20-án. szombaton 15.30-as kezdettel játssza a -Szekszárdi Dó­zsa soron következő NB I. £-s mérkőzését Budapesten, a Sparta­cus. ellen. Ugyancsak szombaton játszik Kaposvárott a Vasas ellen a Nagymányoki Brikett. * A megyei s*lyeme!S-sz8vetség a felméróverseny második forduló- iát április 21-án. vasárnap Bony- hádon a közgazdasági szakközép- iskolában tartja 9 órai kezdettel. A paksi járási labdarúgó-szö­vetség Szabó Nándort, Szilágyi, Istvánt ímindkettő tolnanémedi) április 22-ig. Vajda Sándort (D’u- naszentgj’ci-gy) május 2-ig tiltot­ta el a játéktól. ' * A megyei II. osztályú labdarúgói bajnokságban szereplői :Öcsény fel- nőttesapa iának öss^eredményéből egy büntetőpont levonását rendel­te €>1 a szövetség, mivél a sor áru* sííását a mérkőzés kezdete előtt egy órával nem szüntették meg. Április 20-án. szombaton 17 órai kezdettel a Szekszárdi Dózsa at­létikai szakosztálya baráti talál­kozót rendez a régi atléták rész­vétedé veL A mezőny legjobbjai: Zomba—Majos: Tengelic—Szedres': Domb. VSE—Simontornya Tamási—iKisd orog Bölcske—Fadd Tol,na—Domb. Spart.: Bonyhád—Fornád: 'V hét játékvezetője; Turbuk II. íZombal Ferkelt1 (Szedres) Bíró (Domb. VSE) Tóth (Tamási) Aradi lL (Fadd) Bagdi (Tolna) Gecző (Bonyhád) Láng Gáspár