Tolna Megyei Népújság, 1970. május (20. évfolyam, 101-126. szám)

1970-05-04 / 102. szám

Bajnoki táblázatok NB nr. 1. PéfcSi VSK 8 7 — 1 16: a 14 2. Kap. Vasas 8 5 2 1 13: 7 12 3. Mohács 8 5 1 2 15: 7 11 4. Baja 8 3 5 — 14: 9 11 5. Nagymányok 8 4 3 1 10:10 11 6. Dombóvár 8 3 3 2 14:13 .) 7. Pécsi EAC 8 3 2 3 9:12 3 8. Lábod 8 3 2 3 7:10 8 9. Szekszárd 8 3 1 4 17: 9 7 10. Bonyhád 8 3 1 4 14:12 7 11. Helyiipar 8 3 1 4 14:17 7 12. Latinka 8 2 2 4 7:10 8 13. Steinmetz 8 2 1 5 12.T3 5 14. Barcs 8 1 3 4 14:17 5 15. Marcali 8 1 3 4 8:20 5 16. P. Volán 8 — 2 6 4:15 2 Megyebajnokság Felnőttek Sportolók a felvonuláson Keleti csoport 1. Paks 7 7 — — 19: 0 14 2. Szedres 7 4 3 — 18: 5 11 3. Tolna 7 3 3 1 15: 7 9 4. Alpári SE 7 3 2 2 13:12 8 5. Sz. Dózsa II­8 3 1 •4 12:26 7 6. Bölcske 7 2 2 3 7: 8 ti 7. Tengelic 7 1 3 3 12:11 5 8. Fadd 7 1 1 5 9:19 3 9. Dwnaföldvár 7 — I 6 3:20 X Nyugati csoport 1. Tamási 8 5 3 — 15: 6 13 2. Gyönk 7 5 — 2 11: 7 10 3. Hőgyész 7 4 — 3 ll: 7 8 4. Kisdorog 7 3 2 2 10:11 8 n Fomád 7 3 1 3 10: 9 7 i. Dombóvár 7 2 2 3 6: 7 6 7. Bonyhád 7 2 1 4 5: 7 5 8. M.-Szászv. II. 7 2 — 5 10:15 4 9 Simontornya 7 1 1 5 3:12 3 Ifjúságiak Keleti csoport I. Sz. Dózsa 7 6 1 * 17: 3 13 2. Paks 6 4 — 2 12: 9 8 3. Dunaföldvár 7 2 2 3 10: 9 G 4. Tengelic 6 2 2 2 10:10 6 5. Tolna 6 2 2 2 15:16 6 C. Bölqske 6 1 3 2 5: 6 5 7. Fadd 6 2 1 3 11:16 5 8. Szedres 6 — 1 5 4:13 1 Nyugati csoport 1. Dombóvár 7 5 1 1 20: 4 11 2. M.-Szászvár 7 5 — 2 22: 5 10 3. Bonyhád 7 5 — 2 16: 6 10 4. Kisdorog 7 4 1 2 7: 4 9 5. Simontornya 7 3 1 2 16:19 7 6. Fomád 7 2 2 3 7:16 6 7. Gyönk 7 2 1 4 8:10 5 8. Tamási 8 — 3 5 8:21 3 9. Hőgyész 7 1 1 5 11 :ó0 3 Az NB I. B és az NB II-ről a bajnoki táblázatot lapunk holna­pi számában közöljük. Eredmények NB III.: Mohács—Lábod 2:0, Marcali—Kaposvári Vasas 2:2, Pé­csi EAC—Steinmetz SE 2:1, Barcs —Pécsi VSK 1 :2, P. Helyiipar— Latinka SE 3:1. Ifjúsági bajnokság: Bölcske— Tolna 3:3, Paks—Tengelic 2:1, Sz. Dózsa—Dunaföldvár 1:0, Dombó­vár—Bonyhád 0:1, Hőgyész—Máza- Szászvár 1:7, Tamási—Gyönk 1:2. A Simontomya—Kisdorog találko­zó elmaradt. Megyei B: Nagydorog—Sióagárd 2:0, ifi: 9:4, Szakcs—Győré 2:3, ifi: 0:3, Cikó—Ozora 7:2. ifi: 6:0, Döbrököz—Máj os 1:2, ifi: 2:0. A Dalmand—Pálfa, Zomba—Kölesd, Bátaszék—Dunaszentgyörgy és Decs—Bogyiszló mérkőzésről nem érkezett tudósítás. Megyei II. osztály: Pincehely— Ujireg 3:0. ifi: 4:0. Magyarkeszi— Medgyes 1:1. ifi: 2:0. Aparhant— Dombóvári VSE II. 1:1, ifi: 1:2, Nak—Kocsola 0:2, ifi: 3:3, Kurd— Tevel 5:0, ifi: 1:2. Kettős győzelem az NB II-ben Gólzáporos máza-szászvári győzelem Nagymányok és a Dombóvári YSE 2—2 pontot szerzett Az NB Il-ben három napra húzták szét a mérkőzéseket. Pén­teken a Pécsi BTC kikapott Ajkán 2:l-re. Szombaton a Máza- Szászvár nem várt nagyarányú győzelmet aratott a jó képességű Bauxitbányász ellen. Nagyszerűen játszott a bányászcsapat, és an­nak ellenére, hogy Kőműves révén a vendégek szerezték meg a vezetést, 0:1 után hengerelt. Kilenc perc alatt 5 gólt lőttek a csa­tárok. Az NB IlI-ban pénteken és szombaton játszották le a forduló mérkőzéseit. A Tolna megjei csapatok közül a Dombóvári VSE a vártnál nehezebben győzött az idei félfordulós bajnokságban gyen­gén szereplő Pécsi Volán ellen. Konyhádon a Bonyhad—Nagymá­nyok rangadón első félidőben mutatott játéka alapján Nagymányok nyerte a találkozót. A Szekszárdi Vasas egyetlen góllal ugyan, de alulmaradt. (A szekszárdi csapatnak ez volt a harmadik egygó- los veresége.) Mivel Marcaliban 2:2-re végződött a Marcali—Kapos­vári Vasas találkozó, így a Barcson győztes Pécsi VSK előnye két; pontra nőtt az NB HI-ban. Szekszárdi Dózsa — Szombathelyi Savaria 1:0 (1:0) Szekszárd. 2200 néző. Vezette: Szilvási. Sz. Dózsa: Lipovszky — Szántó, Korner. Fenyvesi, Kalász, Csordás. Micskó, Lizák, Freppán. Török (Vezsenyi), Vábró. Edző: Nagy János. Savaria: Varga I (Szandi) — Virág, Kecskés, Geics- nek. Sümegi, Varga II, Gáspár, Molnár, Gaál, Márkus (Sziklai). Nagy. Edző: Tölgyesi József. Jól kezdett a Dózsa. Vábró már az első percben alig lőtt a .jobb ka­pufa mellé. Az 5. percben Freppán les gólját nem adta meg a játék­vezető, aztán Micskó jó beadása suhant el a belsők elől. Ezután a Savaria lendült támadásba. Tö­rök megsérült és innen kezdve csak statisztált a félidő végéig. A 20. percben Csordás kapott tap­sot, amikor becsúszva szerelt. A 30. percben esett a mérkőzés egj^et- len gólja. Szántó beívelt labdáját a kimozduló kapus felett Freppán az üres kapuba emelte. 1:0. A 35. percben majdnem kiegyenlítettek a vendégek. Korner a vonalról vágta ki a labdát. Egy perc múl­va nagyszerű Dózsa-támadás után Kalász lövését ütötte szögletre Varga. Szünet után Török helyett Ve­zsenyi jött be A második félidő­ben szinte teljes egészében a ven­dégek térfelén folyt a játék, de a Dózsa támadóiból hiányzott az a frisseség, amely a helyzetek ki­használását eredményezte volna. A 33. percben Vábró lesgólja volt még az esemény. A mérkőzés értékelésére holnapi számunkban visszatérünk. Szászvár, 500 néző. Vezette: Végh. Máza-Szászvár: Hadrik (Sü­veges) — Szalai ll (Nagy I), Róth I. Bakó. Bocz, Németh, Nagy 'II, Túrós, Demeter, Czebei, Szabó (Jónás). Edző: Bodony János. Bauxitbányász SE: Boros (Csertő) — Tulok, Hadik (Szandi), Dalno­ki, Für, Szarvas, Horváth. Kőmű­ves P.. Hegedűs, Kutasi (László), Morvay. Edző: Kőműves Rudolf. Ökölvívás Országos seregszemle Tolna megyét 8 ökölvívó kép­viselte az országos seregszemlén a 14—15 évessek korcsoportjában. A Szekszárdi Dózsából öten, a Bonyhádi Spartacusból hárman léptek szorítóba. A Szekszárdi Dózsa ökölvívói két első helyet szereztek: Közép­súlyban Susztek Pál, nehézsúly­ban Ágoston Ferenc került a do­bogó legmagasabb fokára. A két első hely mellett két harmadik Helyet is szereztek: nagy váltó­súly ban Dudás, pehelysúlyban Fe­ri végzett harmadiknak. A bony­hádiak közül Tatai Zoltán nagy­váltósúlyban első lett. Zsilka László félnehézsúlyban a . közép­döntőben ugyan kikapott a vá­logatott győri Lévaitól, de így is — körmérkőzés során — 2. lett. Pehelysúlyban Lefferton László — aki nem rendelkezik még meg­felelő tapasztalattal — 3. helyen végzett. meter szerezte a mérkőzés utolsó gólját. 7:1. Ötletes játékkal lepte meg híveit a Máza-Szászvári Bá­nyász, amely határozottan javuló játékkal, ilyen arányban is meg­érdemelten fektette kétvállra jó képességű ellenfelét. Kitűntek : Né­meth, Bakó. Nagy IT, Szabó, il­letve Dalnoki, Meng Nagymányoki Brikett—Bonyhád 2:1 (2:1) Bonyhád, 200 néző. Vezette: öze. Nagymányok: Szulics — Kozma, Széles, Steib, Kóka. Pataki. Tresch, Németh, Forrai, Molnár, Farkas. Csere: Khizi. Bonjrhád: Mucska — Plesz. Ambrus. Faze­kas, Fláding, Váncsa, Horváth, Barabás, Füleki, Szegedi, Wág- ner. Csere: Szabó, Bareith. A ven­dégcsapat kezdett jobban és né­hány formás támadás után, a 15. percben már gólt ért el. Szabad­rúgáshoz jutott Nagymányok és Kóka beívelt labdáját Steib fejel­te a hálóba. 1:0. A gólt heves ha­zai támadások követték. A ven­dégvédelem szabálytalankodott, a szabadrúgást Fláding küldte a ll­es pontra és a kifutó Szulics fe­lett Váncsa a hálóba fejelt. 1:1. Kiegyensúlyozottá vált a játék, de a nagymányokiak játszottak tet­szetősebben. A félidő befejezése előtt 7 perccel Farkas egyéni ak­ciója után a kifutó Mucska mel­lett a felső sarokba juttatta a láb-* dát. 2:1. A II. félidőben Nagymányok bir­tokolta többet a labdát és játé­kosai lényegesen nagyobb lelkese­déssel küzdöttek, mint a hazaiak. Közben . Némethnek és Treschnek akadt gólhelyzete, ami kihaszná­latlanul maradt. A 18. percben Molnár lövése után a labda a ha­lóban kötött ki, de a játékvezető nem adta meg a gólt. A hátra­lévő időben Bonyhád még kísér­letezett az egyenlítéssel, de a csa­tárok nem bírtak a nagymányok* védelemmel. Nagymányok lelkesebb játékával feltétlenül rászolgált a győzelemre. Az egész csapat jó teljesítményt nyújtott, különösen Széles, Tresch. Fazekas és Steib. Míg a hazaiak­ból Szabó, Fláding és Váncsa já-- téka érdemel dicséretet. Dombóvári VSE—Pécsi Volán 1:0 (0:0) Máza -Szász vá ri Bányász—Bauxitbányász SE 7:1 (5:1) Túrós már a 2. percben föléfejelt. aztán Demeter szögletrúgását há­rította nehezen a vendégcsapat. Németh íölélőtt, majd a 10. perc­ben Czebei lövését a kapuból vágták ki a védők. Jó kezdés után meglepetésnek számított a Bauxitbányász vezetése. A labda megállt a vízben. Kőműves el­csípte és .vezetést szerzett. 0:1. Nem sokáig váratott magára az egyenlítés és aztán egymás után potyogtak a gólok. A 14. percben Szabó jó beadásából Demeter egyenlített, l :l. Egy perc múlva újra Szabó futott el, most Túrós értékesítette a beadást. 2:1. A 16. percben Németh lövése talált utat a hálóba. 3:1. Teljesen megzava­rodott, a vendégek védelme. A 22. percben Szabó fejessel szerzett gólt. 4:1. Tovább támadott Máza- Szászvár és a 23. percben már újra gólnak tapsolhatott a közön­ség. Ezúttal Németh volt eredmé­nyes. 5:1. Szünet után az 5. percben Sza­lai II helyett Nagy I jött be. A 19. percben Túrós tört ki, de vé­dett a vendégcsapat kapusa. A 22. percben Szabó helyett Jónás lé­pett pályára. Németh lőtt mellé jó helyzetből, majd a 26. percben Nagy II talált a hálóba. 6:1. A 30. percben Jónás kapáslövése kapót" tapsot;- Hadrik megsérült.- helyére Süveges került. A 38. percben De­Dombóvár, 500 néző. Vezette: DucsaL. DVSE: Hilbert — László. Fotó, Kakas I, Szabó, Beke, Hor­váth. Fenyvesi I, Szőcs, Varga, Barta. Csere: Ughi és Fenyvesi II. Pécsi Volán: Markó — Tímár, Tóth. Seres, Balázs, Tullner, Be- leki, Telek, Karbár, Vámos. Lá­zár. Csere: Kán és Soós. Kelle­metlen. hűvös, szeles időben, vál­tozatos játékkal indult a mérkő­zés. A kapu előtt Horváth, majd Barta jó helyzetben nem találta el a labdát. A másik oldalon Hil- bertnek lábbal kellett tisztáznia egy veszélyes pécsi akciónál. A 7. percben Horváth beadását Barta hajszállal a bal felső sarók meLlé lőtte. Két perc múlva Belek! lö­vését Hilbert ujjheggyel ütötte szögletre. A 19. percben Fenyvesi I nagy helyzetből a kapus kezébe rúgta a labdát. Ellaposodott a já­ték. A II. félidőben heves rohamok­kal kezdett Dombóvár, bár veszé­lyes helyzetet nemigen tudtak te­remteni a pécsi kapu előtt. A 15. percben László elöreadását Potó hajszállal csúsztatta a jobb alsó sarok mellé. A 20. percben szü­letett az egyetlen és egyben a győ­zelmet jelentő gól. Kakas beadá­sát Fenyvesi a bal sarokba fejelte. 1:0. A 28. percben Barta léc alá tartó lövését a Volán kapusa szög­letre ütötte. Dombóvár játszott fölényben. A 37. percben parázs jelenetek után szerencsésen tisz­tázott a pécsi védelem. A 42, percben László átadását Szőcs lá­báról leszedte a pécsi kapus. A TI. félidei jobb játékával a hazai csapat megérdemelten győ­zött. Jók: Szabó. Potó. Szőcs, Ka­kas, illetve Markó, Tóth és Vá- m os. — Halmai Bajai Vasas—Szekszárdi Vasas 1:0 (0:0) Baja. 300 néző. Vezette: Szlo­boda. A szekszárdi csapat a kö­vetkező összeállításban lépett pó­lyára: Molnár — Hegyi II. Tár­nok, Buciás, Kiss, Topor. Huth, Dobos, Fehér, Hegyi I, Fiath. Cse­re: Majsai. Az összeállításból is látszik, hogy a szekszárdi együttes négy csatárral és megerősített vé­delemmel játszott. Tárnok söpröge- tett Buttás mögött. Az esőben, csúszós gyepen lejátszott mérkő­zés jó küzdelmet és egyenlő erők harcát hozta. Az első félidőben mind a két csapat egyformán tá­madott és a kapuk ritkán kerültek veszélybe. Jobbára a két 16-os kö­zött hullámzott a játék. Mind a két csapatnak volt egy-két jó hely­zete, de azokat a csatárok nem tudták értékesíteni. Szünet után sem változott lé­nyegesen a helyzet. Enyhe mezőny­fölénybe a hazai együttes került, ekkor sem volt azonban gólhely zete. A. mérkőzés sorsa a 28. perc­ben dőli el. Egy lövésre Molnár ,,hagyd”-ot kiáltott. Tárnok le­hajolt a labda elől, amely a ka­pus előtt felpattant és felette a hálóba hullott, l :0. A gól után a védekező Szekszárdi Vasas kitáma­dott. A befejezés előtt 7 perccel még Fiathnak volt egyenlítési al­kalma, de az eredmény nem vál­tozott. Jól játszott a Vasas, mégis alul­maradt a bajai mérkőzésen, egy potyagóllal. A döntetlen a mu­latóit játék alapján sokkal jobban megfelelt volna a játék képének. Jók: Tárnok és Hegyi II. AZ NB-S CSAPATOK LEGJOBBJAI Szekszárdi Dózsa : Freppán. Mází Szászvár: Nagy N, Nagymányol Tresch, Dombóvári VSE: Szabi Szekszárdi Vasas: Tárnok. Bonj hadi Vasas; Fláding. Szekszárdim a különböző egye stíletek ,sportolt», együtt vonultak fel. Pakson az MHSZ motorosai nagy tetszést arattak.