Tolna Megyei Népújság, 1970. április (20. évfolyam, 76-100. szám)

1970-04-28 / 98. szám

*' < /1 Atlétika Egy győzelem — egy vereség az Országos Ifjúsági CSB-n König 100 méteres gáton: 15.6 (új csúcs) Szombat—vasárnap Budapesten rajtolt az Országos Ifjúsági CSB. A Szekszárdi Dózsa ellenfelei a tavalyi bajnok Budapesti Honvéd és a lényegesen megerősödött Központi Sportiskola csapata volt. A rendkívül mostoha szekszárdi pályaviszonyok miatt a Dózsa még csak a formába hozás idő­szakában tart, éppen ezért dicsé­retes eredmény, hogy a csapat egyik versenyét megnyerte a Központi Sportiskola ellen. Első ízben szerepelt a csapatban Hol- lósi és Nagy. Mindketten egy-egy hatodik hellyel mutatkoztak be, de minden bizonnyal lesz az még jobb is. Az eredmények közül König Katalinnak a 100 méteres gátfu­tásban elért új csúcseredménye (15.6) emelkedik ki. König két számban is első lett. Kovács Éva küzdelem után nyerte a magas­ugrást. Részletes eredmények a következők; 100 m: 1. König Katalin 12.7, ...4. Bártfai Mária 13.2. 200 m: ... 3. Bártfai Mária 28.1, ... 6. Hollósi Erzsébet 29. 600 m: ... 3. Kovács Klára 1:40.8, ... 6. Nagy Katalin 1:55.5. 100 m gát: 1. Kö­nig Katalin 15.6 új megyei csúcs- eredmény. (A régi csúcsot ugyan­csak König tartotta 15.7-tel.) .. • 3. Perecsi 19. Magasugrás: 1. Kovács Éva 154, ... 5. Petrits Judit 140. Távolugrás: ...2. Kovács Éva 504 , 3. König Katalin 501. Súly­lökés: ...4. Greif Erika 10.54, 5. Búzás1 Erzsébet 9.89. Diszkoszve­tés': . 5. Búzás Erzsébet 30, 6. Greif Erika 27.64. Gerelyhajítás: ... 2. Torma Ibolya 34.73, ... 4. Szabadi Irén 32.54. 4x100 m váltó: ... 2. Szekszárdi Dózsa (Hollósi, Perecsi, Bártfai, König) 52.4. Pontversenyben: Bp. Honvéd­Szekszárdi Dózsa 60:45, Szekszárdi Dózsa—Központi Sportiskola 59:4S, Bp. Honvéd—Központi Sportiskola 63:41. Paks Tolnán is megőrizte veretlenségét A vendégcsapatok sikere a 7. fordulóban Idei nózőcsűcs: 3000 néző előtt zajlottak le a megyei bajnokság 7. fordulójának mérkőzései. Tolnán a hazai szurkolók által várt meg­lepetés elmaradt. Paks megőrizte veretlenségét és sima 3:0-as győ­zelemmel késztette megadásra a tolnaiakat. Faddon is a vendég­csapat pyerte a Fadd—Bölcske találkozót. A Tengelic—Alpári SE találkozó döntetlen eredményt hozott, Szedres pedig 6:0-as vere­séggel küldte haza a Szekszárdi Dózsa tartalékegyüttesét. A nyugati csoportban Dombóvár fornádi győzelme volt a meg­lepetés. A Kisdorog—Tamási találkozó döntetlenül végződött. Bony- hád küzdelmes mérkőzésen nyert I-IŐgyész ellen, Máza-Szászvár tartalékgárdája pedig Simontornya ellen aratott biztos győzelmet. A keleti csoportban Paks és Szedres, (Paks még gólt sem ka­pott) a nyugati csoportban már csak Tamási veretlen. PAKSI KINIZSI—TOLNAI VL 3:0 (2:0) Tolna, 1000 néző. Vezette: Szabó. Paks: Márkus — Kiss, Vilmápyi, Né­meth, Váczi, Kővári, Kajári, Bányai, Kródi, Csorna, Keresztes. Csere: Bettes, Osztermayer, Franckó. Tol­na: Kereki — Vincze, Beck, Bild- héber, Schäffler, Havasi, Somor- jai, Pintér, Horváth, Strich, Schäffer. Csere: Parittya és Guld. Góllal kezdődött a mérkő­zés. Egy baloldali paksi támadás végén Kródi lőtt a hálóba. 1:0. To­vábbra is Paks játszott jobban. Tolna nem tudta tartani a labdát. Sorozatos paksi támadások után, a 22. percben Csorna talált a háló­ba. 2:0. A félidő vége felé feljött Tolna, de eredményt nem tudott elérni. A II. félidőben újra Paks kezdett jobban. A 15. percben kapu előtti kavarodás után Kródi ál­lította be a végeredményt. 3:0. Ezután kiegyenlítettebb lett a já­ték, Tolna is többet kezdeménye- zet, de csatárai ezúttal nem bol­dogultak a jól záró paksi véde­lemmel. Paks minden csapatrészében fe­lülmúlta Tolnát és megérdemelten győzött. Jók: Kródi, Váczi, Kő­vári, Vilmányi, Márkus, illetve Ke­reki. — Saramó — BÖLCSKE-FADD 2:0 (0:0) Fadd, 300 néző. Vezette: Zsig- mond. Bölcske: Kovács — Vígh, Papp. Hídvégi II, Sipos, Gárdái, Varga, Básti. Majrák, Fercs, Cso­rna. Csere: Hídvégi I, Katz. Fadd: Fenyvesi — Bognár, Kovács I, Horváth, Bencze, Kugli, Farkas, Wiedemann, Papp, Bitter, Baros. Csere: Oláh. Nagy lendülettel kez­dett a hazai csapat. Egymás után gördültek a támadások, de sorra hibáztak a csatárok. A 8. percben majdnem Bölcske szerezte meg a vezetést, Fercs azonban gyengén lőtt. A 14. percben Kugli távoli lövését Kovács a léc alól ütötte ki. A 24. percben Farkas, a 36. percben Papp veszélyeztetett, de lövéseiket nem kísérte szerencse. Szünet után a 3. percben Majrák kapufát lőtt. A 15. percben Bitter az üres kapuba sem talált be. Ez­után mindjobban elfáradt a ha­zai csapat és a 21. percben Majrák lőtt gólt. 1:0. Majd a 30. percben Hídvégi I fejelt a hálóba. 2:0. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen lelkesén és időnként jól ját­szó vendégcsapat megérdemelten győzött. Jók: Papp, Vígh és Maj­rák, illetve Bencze, Kugli, Farkas. — Pánczél — így kellett volna 1. DVTK—TJ. Dózsa 1:1 x 2. Videoton—MTK 0:1 2 3. Tatabánya—Vasas 1:1 x 4. Rába ETO—Komló 2:1 1 5. Eger—FÖSPED 2:0 1 6. ZTE—Ganz-MÄVAG 2:2 x 7. Budafok—KISTEXT 1:1 x 8. Kiskunt.—SZVSE 3:1 1 9. Szarvas—Cegléd 1:1 x 10. DEAC—Jászberény 2:1 1 11. Róma—Bologna 1:2 2 12. Torino—Cagliari 0:4 2 13. Verona—Napoli 1K) 1 +1 14. Cesena-- Mantova 1:1 x TENGELIC—ALPÁRI SE 1:1 (0:0) Tengelic, 300 néző. Vezette: Se­bestyén. Tengelic: Szűcs — Simon, Bölcsföldi, Gáncs I, Jilling, Zsíros, Horváth, Gáncs II. Muck, Dombi, Molnár. Csere: Huj bér. Alpári SE: Schneider — Csapó, Tóth. Nagy, Turcsik, Lódri, Szabó II, Matus, Rózsa. Teszler, Szabó I. Mindkét csapat nagy iramot diktált az első negyedórában. Több gólhelyzet is adódott, de a csatárok nem tud­ták a helyzeteket értékesíteni. A félidő'' végére lelassult az iram. A II. félidő szintén heves rohamok­kal indult. A 10. percben Teszler fejesgóllal megszerezte a vezetést. 0:1. Erre a hazaiak csak a 34. percben tudtak válaszolni, Hujber góljával. 1:1. Utána sok csapko­dás következett. Az utolsó perc­ben Hujber megszerezhette volna a győztes gólt de mellélőtt. A döntetlen igazságos. Jók: Huj­ber, Gáncs I, Jilling, illetve Schneider, Teszler, Lódri és Tóth. % — Bállá — SZEDRES—SZ. DÖZSA H 6:0 (3:0) Szedres, 350 néző. Vezette: At- kári. Szedres: Lukács — Simon II, Tornai, Tóth, Koleszár, ,, Böcskei, Ferkelt, Nagy, Acsádi, Szabjón, Simon I. Csere: Horváth és Mes­ter. Sz. Dózsa II: Bálint — Bo- zsár, Gellér, Banai, Füstös, Ta­mási, Vezsenyi, Kálmán, Elanics, Turányi, Fonyódi. Az I. félidő 14. percéig nagy iramú, válta­kozó játék folyt. Ekkor Acsádi megszerezte a vezetést. 1:0. Me­zőnyjáték alakult ki és Acsádi a 20. percben egyéni játékkal alakí­totta 2:0-ra az eredményt. A 35. percben Ferkelt a kapust is ki­cselezte. 3:0 lett az eredmény. Szü­net után ismét Acsádi volt ered­ményes. 4:0. A 30. percben Kole­szár 5:0-ra növelte előnyét és a 40. percben Ferkelt állította be a végeredményt. 6:0. A Dózsa nem játszott alárendelt szerepet, de Szedres támadósora határozottságának köszönheti nagy­arányú győzelmét. Jók: Tóth, Acsádi, Nagy, Ferkelt, illetve Gél- lér és Kálmán. — Tibai — KISDOROG-TAMÁSI 2 :2 d-D Kisdorog, 400 néző. Vezette: Rózsa. Kisdorog: Stölkler — Ke­rekes, Sárkány, Antal, Götz, Fa­zekas II, Cseke, Fazekas I, Do­mokos, Boda, Klein. Csere: Kon­dor, Szélei. Tamási: Kurdi — To­pa, Tóth I, Gyarmati, Jurasits, Tóth II, Noé, Háti, Horváth, Sán­dor, Filótás. Csere: Kocsis és Cziráki. Az I. félidő 30. percé­ben Noé révén megszerezte a ven­dégcsapat a vezetést. 0:1. Tíz perccel később Boda gólfával egyenlítettek ki a hazaiak. 1:1. A It. félidőben a hazaiak játszottak fölényben, azonban a csatársor nem tudta értékesíteni a hclyzc teket, végül Antal ll-esével sze­rezték meg a vezetést. 2:1. A mérkőzés utolsó percében Kocsis révén Tamási - iegyenUteU. 2:2. Csapkodó játék, igazságos dön­tetlen. Jók: Fazekas' I, Domokos, Fazekas II, Kerekes, illetve Gyar­mati, Kurdi és Horváth. — Domokosné — DOMBÓVÁRI SZÖV. SK— FORNÁD 2:0 (0:0) Fornád, 200 néző. Vezette: Szin- ger. Dombóvár: Dobos — Szabói, Szabó III, Szabó n, Vida, Tak­sonyi, Tornai, Pintér I, Pintér II, Bor, Pál. Csere: G. Kiss, Lakos. Fornád: Kovács I — Buczkó, Ká­ló, Soós, Kovács III, Hadobás, Molnár, Délczeg, Csík, Szalai, Csu- ta. Csere: Kovács II. Banis. Az I. félidőben széllel hátban /átszőtt a vendégcsapat. Nagy nyomás nehe­zedett a hazai védelemre. A II. félidőben visszaesett a hazai tá­madósor. A 25. percben, majd pe­dig a 40. percben Pintér II kétszer is betalált a hazai kapuba. Dombóvár teljesen megérdemel­te a győzelmet. Szinger játék­vezető kifogástalanul vezette a mérkőzést. Jók: Szabó II, Pintér I, Pintér II, illetve 3. fornádi köz­vetlen védelem. — Szabó — BONYHÁDI PETŐFI—HÖGYÉSZ 2:1 (1:0) Bonyhád, 300 néző. Vezette: Pe- thő. Bonyhád: Kovács — Kolep, Forrai, Szász, Kult, Füredi, Bau­mann, Csordás, Kovácsi, Lili, Tóth, Cseré: Molnár. Hőgyész: Balaskó — Borbás I, Magyar, Erdős I, Hopp, Barabás, Pintér, Aszmann. Borbás II, Asztalos, Zsilinszki, Er­dős II. Az I. félidőben Bonyhád támadott többet, de csak Barabás öngóljával sikerült a vezetést a 18. percben megszerezni. Változatos, kiegyensúlyozott volt a játék, de komoly gólhelyzetet nem adott. A II. félidő 16. percében egyenlített Hőgyész, de ezúttal a hazai csa­tár, — Lili — juttatta saját kapu­jába a labdát. 1:1. Befejezés előtt 8 perccel Tóth fejesgóljával sze­rezte meg a hazai csapat a győ­zelmet. 2:1. Jók: Kovács, Forrai, Tóth, Lili, illetve Magyar. Bara­bás és asztalos. MÁZA-SZÁSZVÁR II— SIMONTORNYA 4:0 (1:0) Szászvár, 200 néző; Vezette: Si­pos. Góllövők: Szabó 2, Taksonyi és Deixler. (Részletes jelentés nem érkezett). \ MEZŐNY LEGJOBBJAI: Tolna—Paks: Kródi (Paks) Fadd—Bölcske: Papp (Bölcske), Tengelic—Alpári SE: Teszler (Alpári SE), Szedres—Sz. Dózsa: Tóth (Szedres), Bonyhád—Hő- syész: Kovács (Bonyhád), Fornád—Dombóvár: Hado­bás (Fornád), Kisdorog^­ramási: Fazekas (Kisdo­rog), M.-Szászvar II.—Si­montornya : Deixler (M._­Szászvár)* Népújság 7 191». április 28. Megyénkén haladt keresztül a Mccsek-rallyé aulóverseny. Felvételünk Hőgyész központjában készült, ahol a Wartburg motorháztetején berendezett „irodában” — mely az egyik ellenőrző állomásnak felelt meg — bélyegzővel látták el az áthaladó gépkocsik okmányait. ‘; ‘ Vt j‘t ‘ A Szekszárdi Vasas N’B Il-es női kosárlabdacsapata (csíkos mezben) nem bírt a magassági fölényben lévő Diósgyőrrel, így a vendégek győztek 68:60-ra. A Simoníornyai BTC—Szekszárdi Szövetkezeti SE NB Xl-es férfi kézilabda-mérkőzés — mely megyei rangadó is volt — a szekszárdiak győzelmével ért véget. Támad Szekszárd. Az igar-simontornyai Lenin Termelőszövetkezet lovasai szor­galmasan készülnek a soron következő mérkőzésekre. Képün­kön az egyesület színeiben induló csapat.