Tolna Megyei Népújság, 1965. március (15. évfolyam, 51-76. szám)

1965-03-31 / 76. szám

i (9* V> TOT,NA MEG TFT Nf.PÜJSAO 19C5. március 31» A megyei labdarúgó-bajnokságért Dunaföldvár — Tamási 0:0 Szünet után Bogyiszlói támo­1 gáttá a szél. Bosnyák távoli lövé­Dunaföldvár: 200 néző. Vezet­te: Csordás. Dunaföldvár: Lindin- ger — Klopcsik, Krajsek, Kő­vári I. — Kővári II, Skuta — Both, Pósa, Béri, Tóth, Petőfalvi. Tamási: Kurdi — Kelemen, Mé­száros, Demkó — Tóth I., Tóth II. — Kardos, Schneider, Jura- sics, Kiss, Pavelka. A két egy­forma képességű csapat végig erős iramú küzdelmet vívott egy­mással. Annak ellenére, hogy a hazai együttes sok gólhelyzetet hagyott kihasználatlanul, a lel­kesen és sportszerűen játszó ta­másiak rászolgáltak az egyik pontra. Jók: Both, Krajsek, Lin- dinger, illetve Schneider, Mészá­ros és Tóth I. — Zsebeházi — Bátaszék - Bonyhád 1:0 (0:0) Bátaszék, 600 néző. Vezette: Steer. Bátaszék: Lo.vrics — Bo- zsolik, Nagy, Máté — Magyar, Zágonyi — Ditrich, Kismődi, To­ronyi, Tóth, Székely. Bonyhád: Mucska — Tancz, Szabó, Fricsi — Mező; Péter — Pataki, Ková­csi, Szász; Fláding, Wagner II. Gyenge színvonalú mérkőzésen az ötödik percben Székely előtt adódott az első nagy helyzet, de a kapusba lőtte a labdát. Idege­sen játszott mind a két csapat. A 40. percben büntetőhöz jutott Bátaszék, azonban a 11-est Tóth kihagyta. A második félidőre fel­javult a hazai csapat és a 20. percben egy kapu előtti kavaro­dásból Máté talált a hálófea. ldj. Az ideges hangulat rányomta bé­lyegét a mérkőzésre, így a szín­vonal a várt alatt maradt. Az eredmény igazságos. Jók: Lov­rics, Nagy, Máté, illetve Szabó és Kovács. — Stang — Sz. Petőfi - Bogyiszló 8:3 (5:1) Szekszárd, 400 néző. Vezette: Pető. Sz. Petőfi: Mohácsi — Ta­más, Cser, Böcskei — Vass, Csiz­madia — Hómann, Huth, Bodnár, Bosnyák, Bárány. Bogyiszló: Tóth — Tuller, Szekeres, Borbély — Füleki. Bordás, — Waldroff, Lé- nárt, Pilisi, Horváth, Hajdú. A bogyiszlóiak jóvoltából 400 szur­koló várta a csapatokat. A mind­két részről súlyos kapushibákkal tarkított mérkőzésen Bogyiszló megilletődötten játszott és a ha­zai csapat szögletből háromszor is gólt ért el. A Petőfi Bárány, Huth, Bosnyák 2, Szekeres (ön­gól), illetve Hajdú góljával 5:1 arányú vezetéssel fordulhatott. Cser a 35. percben vesezúzódást szenvedett és innen kezdve a Pe­tőfi 10 emberrel játszott. se és Bodnár helyzetfelismerése előbb ugyan 7:l-re alakította az eredményt, de aztán a lelkes bo­gyiszlói csapat ügyesen használta ki a Petőfi védelmének kapko­dását, előbb Waldroff szépített, majd Bodnár gólja után Horváth állította be a végeredményt. 8:3. Kitűntek: Hómánn, Bodnár, il­letve Bordás. Fadd - Simontornya 1:1 (1:0) Simontornya, 200 néző. Vezette: Szabó. Fadd: Fenyvesi I. — Rácz, Schuszter, Joó — Vass, Farkas — Bojtos, Mácsik, Kiss, Petrics, Fe­hér. Simontornya: Nagy — Ki­rály, Szabó, Gara — Baka, Gahó — Baranyai, Kőműves, Barócsai, Bregovics, Pénzes. Az ötödik percben Petrics gólhelyzetben hi­bázott. A 14. percben Pénzes ke­rült gólhelyzetbe, de lövése ke­resztben elszállt a kapu előtt. A 15. percben Kőműves már csak a kapussal állt szemben, de lö­vés helyett a kapufának gurítot­ta a labdát. A 27. percben Kiss kiugrott a védők közül és megsze­rezte a vezetést. 1:0. A 38. perc­ben Mácsik lefutotta az egész simontornyai védelmet, de jó helyzetből csúnyán fölé lőtt. A második félidő SBTC-roha- mokkal kezdődött. Baranyai, majd Bregovics egymás után gól­helyzetben hiháztak. A 20. perc­ben egyenlítés. Kőműves beadá­sát Bregovics lőtte a hálóba. 1:1. A 37. percben Petrics. majd a 40. percben Pénzes megszerezhette volna a győztes gólt. Végig változatos, jó iramú mérkőzésen a helyzetek alaDján az SBTC érdemelt volna győzel­met. Jók: Király. Szabó. Breeo- vics illetve Fenyvesi, Schuszter és Kiss. — Róth — is lehetett volna. Ez csupán a kisdorogi csa»*rsor gólképtelensé­gén múlott. Jók: Krémer, Domo­kos, Krum, illetve Árki és Kródi. — Läufer — Cikó—Máza-Szászvár 1:2 (0:1) Cikó, 500 néző. Vezette: Eret­nek. Cikó: Csabai — Amt, Sze­gedi, Bogos — Madaras, Fazekas — Antal, Tamás, Stumpf, Petz, Forrai. Máza-Szászvár: Süveges — Szabó, Bakó, Géth — Németh, Pécsnek — Jónás, Gyorsok, Ká­dár, Róth, Szegedi. A negyedik percben Stumpf az üres kapu fö­lé emelte a labdát. Utána hullám­zóvá vált a játék. A 11.. percben Máza-Szászvár megszerezte a ve­zetést. Róth fejéről a labda a hálóba pattant. 1:0. Ezután so­káig a két 16-os között hullám­zott a játék. Petz kapura lövése volt az egyetlen említésre méltó esemény. Szünet után Stumpf, majd Petz lövése ment mellé. A 11. percben Forrai lövését csak bravúrral védte Süveges. A 30. percben Stumpf hatalmas gólt lőtt. 1:1. Továbbra is Cikó támadott. Már a levegőben lógott a győztes gól, amikor egy ártatlannak látszó támadás végén, védelmi hibából. Róth lőtt a hálóba. 2:1. Ezután a mázai csapat védelembe vonult, hiába támadtak \ a hazaiak, az erős védelmi falat már nem tud­ták áttörni. Jók: Süveges (a me­zőny legjobbja), Kádár, illetve Arnt és Szegedi. — Gurzó — Fornád Sí. Honvéd 2:1 (0:0) Fornád, 250 néző. Vezette: Né­meth. Fornád: Kovács I. — Buc­kó, Steiner, Samu — Délceg I., Mészáros — Délceg II., Pálfi, Ba- zsonyi. Csik, Kovács II. Sz. Hon­... . véd: Márkus — Berki, Kálmán, Kisdorog Paks 1:0 (1:0) Szűcs, Kovács — Török, Barta, Bicskó, Gáspár. Papp. Fomádi támadások vezették be a mér­kőzést és az enyhe hazai fölénv egész félidőn át tartott, de gól egyik részről sem esett. Az első 45 percben a hazai csatársor több biztos gólhelyzetet hagyott ki. A második félidő második percében megszerezték a hazai­ak a vezetést Kovács II. révén. A következő percben már ismét támadásba lendült a hazm csa­pat és ezúttal is Kovács II. jut­tatta Márkus kapujába a labdát. 2:0. A gól után feljött a Honvéd, kiegyensúlyozott lett a játék, de gólt befejezés előtt három perc­cel tudtak csak elérni Bicskó ré­vén. 2:1, Fornád annak ellenére, ho«v az első félidőben nem lőtt gólt, iobban játszott, mint a második félidőben. A Honvéd a második félidő közepén talált csak mavá­ra Kitűntek; Stemer. Buckó. Ko­vács II., illetve Kálmán, Bicskó Kisdorog, 200 néző. Vezette: Nagy. Kisdorog: Krommer — Sárkány, Kóka, Bányai — Cseke, Antal — Krum. Domokos. Réder, Krémer. Fazekas. Az első félidőben mindjárt Kisdorog lépett fel támadólag. A nyolcadik percben Krum a jobb- szélen elfutott, beadott és Domo­kos fejelte a léc alá a labdát. 1:0. Az első félidő többi részében vál­takozó játék alakult ki. Kisdo­rog valamivel többet támadott. Szünet után óriási hazai fölénv alakult ki, de a helyzeteket rend­re kihagyta a kisdorogi csatár­sor. Megemlítendő, hogy a máso­dik félidő 30 percében óriási ka­varodás után kapufát lőttek a kisdorogiak. A mutatott játék alapján a ha­zaiak győzelme nagyobb arányú és Márkus. — Molnár — A Képújság totótippjei: 1. Bp. Honvéd—MTK 1 1 2. Győr—Ferencváros X 1 3. SBTC—Tatabánya X 1 4. Dorog—Komló 1 X 5. Vasas—Szeged 1 1 6. DVSC—Diósgyőr X 1 7. Nv.-háza—Szombathely 2 X 8. III. kér. TTVE—Budafok X 2 9. Békéscsaba—Gyula 1 1 10. S7VSE—Bp. Spartacus X 2 11. Veszprém—Pápa t 1 12. Fiorentina—Milán 1 2 13. Juventus—Torino 1 X 13 + 1 14. Sampd oria—Genoa X 2 Pótmérkőzések • 15. 7. Dózsa—Pécsi R^-’y's’-' •> 16. Sz.-fehérvári MÄV — 7alaegerszegi TE 1 1 Kosárlabda HB II. Kettős győzelmet arattak a Petőfi-kosarasok Vasárnap ismét idegenben, Bu­dapesten léptek pályára a szek­szárdi kosarasok. A balsikerü rajt után. kettőzött szorgalommal ké­szültek a csapatok vasárnapra, de nem kis szorongással utaztak a mérkőzésekre, hiszen az ellen­felek jó képességű csapatoknak számítanak. A mérkőzések végül a szekszárdiak számára sikert hoztak, mert mindkét csapát biz­tos győzelmet aratott, s emellett helyenként ötletesen, jól játszott Szekszárd—Betonút SC 63:36 (30:14) összeállítás: Borcsáné (6), Rozs- nyainé (5) — Budavári (18) — Csepreghy (22), Varga (12). Végig öt emberrel játszott a Petőfi. Nagyszerűen kezdett a csapat. Folyamatos , összjáték jellemezte a lányok játékát, melyből mindig sikerült pontot elérni. Ebben a játékrészben ötletes pozíciókere­séssel, súlypontképzéssel igyekez­tek az ellenfél zónáját átjátszani, megtörni. Budavári nagyszerűen osztogatott, társait ügyesen hozta helyzetbe. Védekezésben az ellen­fél legveszélyesebb embereit ra­gyogóan zárták ki — ami elsősor­ban Borcsáné érdeme —, s a zó- názásnál nem állt a csapat, ha­nem állandó mozgással erőteljes kar- és lábmunkával megakadá­lyozták a kosárszerzési lehetősé­geket. Mindkét tábla alatt ragyo­góan szedték le a lepattanó lab­dákat. Mind az öt játékos átlagon felüli teljesítményt nyújtott, de külön ki kell emelni Csepreghyt, aki a mezőny legjobbjának bizo­nyult. Szekszárd—KISTEXT 65:50 (32:18) összeállítás: Péntek dr (1), Pos­ta (28) — Hunyadi (23) — Krasz- nai (6), Bodri. Csere: Hargittai (5). Laczkó, Kovács (2). Á pesti csapattól tartott a Pe­tőfi, hiszen az osztályozókon, a tavalyi bajnokság végén semleges pályán vereséget szenvedtek tő­lük. Ráadásul az e1,—Rt év baj­noki tabelláján a Nyugati cso­portban az előkelő ötödik helyet foglalta el a KISTEXT. A szorongás a mérkőzés meg­kezdésével felengedett, s a Pető­fi, akárcsak a női csapat, nagyon jól kezdett, sziporkázóan játszott A KISTEXT embert fogott, míg a Petőfi zónázott. Az első félidőben folyamatos támadás­szövéssel, jó védekezéssel 14 pon­tos előnyt szerzett a szekszárdi csapat. A második félidőben kiegven- h'tettebb i^ték folyt, a fiúk játé­ka már nem volt olyan sima, mint az első félidőben, de győ­zelmük egy pillanatig nem volt veszélyben. Kitűnt: Posta (a mezőny leg­jobbja), Hunyadi, Krasznai és Laczkó. Kisdorog az ifjúsági bajnokságban is pontveszteség nélkül áll Bogyiszló —Sz. Petőfi 4:0 Meglépésnek számít a kisdoro- gialcnak a nagyszerű rajtja a megyei bajnokságban. ,De úgy lát­szik, hogy a felnőttek sikeres rajt­jában a jó felkészülés mellett a jó nevelőmunka is közrejátszik, mert a kisdorogi ifjúsági csapat is az élen van a második forduló után és csakúgy, mint a felnőttek, még az ifjúsági csapat sem kapott gólt az idei bajnokságban. Külön­ben a döntetlenek napjának is le­hetne nevezni a fordulót, amelyen döntetlenül végződött a Bálaszék— Bonyhád, a Dunaföldvár—Tamási ségük után az újonc Fornád ellen győztek. A forduló meglepetésé­nek számít, hogy a jó rajtott vett Petőfi-ifik simán elvéreztek hazai pályán is, az ugyancsak újonc Bo- gyiszlóval szemben. A Cikó— Máza találkozón a hazai csapat szerezte meg a bajnoki pontokat. Részletes eredmények a követke­zők: Cikó—Máza-Szászvár 3:2 (1:2). Szekszárdi Petőfi—Bogyiszló 0:4 (0:3), Bátaszék—Bonyhád 2:2 (0:1), Simontornya—Fadd 1:2 (1:1), For­nád—Szekszárdi Dózsa 0:3 (0:2), és a" Tóin a—Szeksz á r d f *G ép ja vltó Kisdorog-Paks 4:0 (3:0), Duna- mérkőzés is. A Dózsa fiataljai az földvár—Tamási 1:1 (1:0), Tolna— első fordulóban elszenvedett vere- Szekszárdi A bajnokság állása: Gépjavító 1:1 (1:0). 1. Kisdorog 2 2 — — 5:0 4 2. Tamási 2 1 1 — 4:1 3 3. Tolna 2 1 1 — 2:1 3 4. Bátaszék 2 1 1 — 9:5 3 5. Bonyhád 2 1 1 — 5:3 3 6. Szekszárdi Dózsa 2 1 — i 3:1 2 7. Fadd 1 1 — — 2:1 2 8—9. Bogyiszló 2 1 — i 7:7 2 8—9. Sz. Gépjavító 2 — 2 — 1:1 2 10—11. Paks 2 1 — i 3:5 2 10—11. Cikó 2 — 1 i 3:5 2 12. Dunaföldvár 2 1 — i 2:4 1 13. Sz. Petőfi 2 — 1 i 0:4 1 14. Máza-Szászvár 2 — — 2 2:4 — 15. Simontornya 2 — — 2 2:5 — 16. Fornád 1 — — 1 0:3 — A pécsi Liszt Ferenc kórus és szimfonikus zenekar hangversenye A szekszárdi hangversenyélei­ben már hagyományok alakultak ki. Ilyen hagyománnyá váltak a pécsi Liszt Ferenc kórus és szim­fonikus zenekar rendszeres kon­certjei. Népszerűségüket évről évre szép produkciókkal fokoz­ták. Ez a magyarázata annak, hogy a kultúrház nagytermében minden jegy elkelt és a szekszár­di közönségen kívül örömmel lát­tuk olt a bonyhádi és bátaszéki zenekedvelőket is. Műsorukon a kevésbé szépen sikerült Bach-nyitány után Beethoven hegedűversenyét ját­szották Négyessy János közremű- | ködösével. Ha voltak is izgalmas j pillanatok a mű első tételében, a középső tétel forrón átélt ben- I sőséges muzsikálása mindenkit ■meggyőzött a szólista kitűnő ké­pességeiről és a zenekar jó kvali­tásáról. Szünet után Cherubini a fran­cia—olasz klasszicizmus vezér­alakjának Requiemjét adták elő. A mű, ha nem is éri el Mozart, vagy Verdi megdöbbentő drá­maiságát, a maga olasz hagyomá­nyaira épülő, de gall szellemet tükröző, tiszta, világos stílusa, sok szép emelkedett lírai részlete megragadta a hallgatóságot első hallásra is­A siker oroszlánrészét a kórus vívta ki. Ez az együttes méltán szerzett magának országos rangot és ehhez a rangjához méltóan szerepelt ezúttal is. Az együttest és kiváló karnagyát, vezetőjét, nevelőjét. Antal Györgyöt a szek­szárdi közönség meleg ünneplés­ben részesítette. — Húr —