Tolna Megyei Népújság, 1964. szeptember (14. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-22 / 222. szám

ti TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG 1964. szeptember 22. Dombóvár és a Szekszárdi Dózsa győzött az NB lll-ban Elmaradt a Nagymányok—Máza-Szászvár találkozó A vasárnapi mérkőzéseknek a vezetett. Jóiramú, változatos volt nélkül maradt támadósort sorra kellemes idő kedvezett. Szekszár- a Játék. A 18. percben G. Kiss rombolta a mohácsi védelem. A dón óriási mezőnyfölényben ját- gólt ért el, de a játékvezető azon közvetlen védelem azonban ezut- szott a hazai csapat, de fölényét a címen, hogy a csatár a kapust tál kitett magáért. Más az együt- ncm tudta gólokra váltani és így akadályozta a védésben, nem adta tesből nem is dicsérhető. A ven- csak egyetlen góllal szerezte meg meg a gólt. Gyors ellentámadás dégcsapatból a jó) fejelő hátvéde- a győzelmet. Egy örvendetes ese- után a Petőfi-csatárok a kapufát két lehet dicsérni, menye volt a mérkőzésnek: a vé- találták el a labdával. Nem sok- Részletes eredmények: Kapós- delem, különösen a hátvédhármas kai később Tapaszti fejesgóljával vári Kinizsi—Nagykanizsai Dózsa magabiztos játéka. Szükség is egyenlített a hazai csapat. 1:1. 3:0, Kalocsai Honvéd—Taszári lesz a védelem feljavulására, hi- A második félidő Petófi-táma- Honvéd 1:0, Nagymányok—Máza­szen kétszer egymás után vidék- dásokkal kezdődik és több eset- Szászvár elmaradt, Nagykanizsai re megy a Dózsa. ben nehéz feladat elé állítják a VTE—Bajai MTE 5:2, Pécsszabol­Dombóvárott nem váltak valóra vasutas-védelmet. A 20. percben esi Bányász—Kalocsai Kinizsi 0:1, a szelcszárdiak elképzelései. A ha- Egyed lövése jut a Petőfi kapu- Pécsi EAC—Nagykanizsai bányász zai együttes lényegesen jobbnak jába. 2:1. Változatos mezőnyjáték 4:1 (2:1); Dombóvári VSE—Szek- bizonyult, mint a Petőfi és így után a 37. percben Tapaszti állít- szárdi Petőfi 3:1, Szekszárdi Dó­nem volt kétséges a mérkőzés sor- ja be a mérkőzés végeredményét, zsa—Mohácsi TE 1:0 (0:0). A baj- sa. Sok függ tehát a két hazai 3:1. nokságban Dombóvár és a Szek­találkozó eredményétől, mert úgy Az egész mérkőzést az ideges szárdi Dózsa változatlanul tartja látszik, hogy már csak Pécssza- kapkodás jellemezte. Mindkét csa- a 6—7. helyet, sőt bármelyik csa- bolcs az, amit be lehetne fogni. pat nagy erőbedobással küzdött, pat előtt nyitva az út a 4. hely A Kalocsai Honvéd győzött Ta- Kitűntek: Tapaszti, Kőműves, felé is. Ugyanakkor azonban má­szár ellen, a Nagykanizsai Dózsa László, Korpádi, illetve Huth, Ga- sik három csapatunk változatla­ugyan súlyos vereséget szenvedett ramvölgyi és Cser. Kaposvárott, de még mindig 3 pont az előnye a Petőfivel szem- SZEKSZÁRDI DÓZSA— ben. Pécsszabolcs otthonában is MOHÁCSI TE 1:0 (0:1). alulmaradt a Kalocsai Kinizsivel , , , ... ... . szemben és a következő két for- Szekszárd, 600 nezo Vezette, dulóban a Petőfinek esélye van Tegzes. Sz. Dózsa: Lickert - Ta- arra, hogy a vidékre utazó pécs­szabolcsiakat behozza. ~ Majnay, Kormos, Gaho, Váratlanul nagyarányú győzel- M°hacs. Var®a met aratott az NVTE Baja ellen. Gyén Tem^BdJ?* Ez is mutatja, hogy a Kaposvár *fr’ °láh Volgyesi, Go ba , mögött milyen óriási az űr. Már Tompity, Pleck, Peszt. Tamási 30 10 pont a Kinizsi előnye, a még ™*teres lövésével kezdő­mindig második bajaiak előtt. Az mérkőzés, utána állandóan egyetemisták a Nagykanizsai Bá- a Dózsa támadott ugyan, de a nyász ellen arattak váratlanul mohácsi védelem mindig a e- nagyaránvú győzelmet. A Nagy- W* volt. Az. első perc mányok-Máza-Szászvár mérkő- a 24 percben ismétlődött meg. Ez zést későbbre halasztották. A «“«»«> a Dozsa-kapuhai Tom- mérkőzésekről az alábbiakban V)? lövésénél A 28. percben Li­nul a kiesési zónában van. Az előttük állóktól 2—3—4 ponttal lemaradva. Totóeredmények számolunk be: DOMBÓVÁRI VSE— SZEKSZÁRDI PETŐFI 3:1 (1:1). Dombóvár, 600 néző. Vezette- Gyökér. Dombóvár: Sárkány — 1. Miskolc—SBTC 0:1 2 2. Nyíregyháza—Özd 0:2 2 3. Borsod—Budafok 1:0 1 4. Dunaú.jv.—Oroszlány 0:1 2 5. Ganz-M.—MÄVDAC 1:0 1 6. Szombatin—Székest. 5:0 1 7. Nagybátony—Bp. Spart. 2:1 1 8. Jászberény—Kecském. 1:0 1 9. Budai Sp.—Pécsi VSK 1:0 1 10. ZTE—Győri Dózsa 2:0 1 11. Atalanta—Róma 1:0 1 12. Mantova—Milan 0:4 2 13. Sampdoria—Fiorentina +1 3:0 1 11. Szív. MÁV—Z. Dózsa 2:2 X zák megsérült, hosszú percekig ápolgatták majd szélső lett. Szünet után is nyomasztó volt a Dózsa mezőnyfölénye. Majnay a 3. percben centiméterekkel lőtt a jobb kapufa mellé. A 14. perc­ben Ungi a kapufát találta el. A I.ászló, Korpádi, Potó — Kalmár, 20. percben korszerű támadás Varga — Kőműves, Tapaszti, után Majnay labdájával Kormos Egyed, G. Kiss, Sonkoly. Petőfi: ment el a jobbszélen, beadott a Mohácsi — Vass, Cser, Böcskei — vele együtt futó Gahónak, aki 10 Malinger, Zörényi — Huth, Ga- méterről a kapu közepébe vágta ramvölgyi, Simon, Bosnyák, Bod- a labdát. 1:0. A gól után felja­nár. Ideges hangulatban kezdődött vult a Dózsa támadójátéka, és az me2ienetést Az őszi for a mérkőzés. Bár a hazaiak ta- iram is, de csak szögleteket err, vaskos rr'ef*eP?test- . z °sz! lor madtak, mégis a Petőfi ért el el a hazai csapat, újabb eredmény , óul óban Jritunoen hajrázó simon- gólt, az’ ötödik percben Huth ré- már nem született, vén. 0:1.-A gól után a vasutas A vízilahdázás Jasinja Boros Ottót, a ma- nyert magyar együt- báliban —. sőt talán gyár vízilabda-váló- tesnek, — 1954-ben, elsőbbiendű feladat, gstott 185 cm magas, 1956-ban és 1962-ben. hiszen itt nem lehet 96 kg súlyú kapusát — 1956-ban Mel- kifutni, a világ legjobbjának boumeból pedig olim- Boros Ottó 35 éves. tartják ebben a sport- piai aranyéremmel Specialitása: a leg- ágban. Sokan állítják tért haza. pontosabban helyezett — nem is alaptala- Arra a kérdésre 4 métereseket is ké­nül —. hogy ő a vizi- miért hasonlítják a pes hárítani. Emel- labdázás Jasinja, Bo- világhírű szovjet láb- lett pompás áttékin- ros Ottó pályafutását darúgó-kapushoz. Lev tőképességgel is ren- 1948-tan úszóként Ja sin hoz. így vála- del k ezik, ragyogóan kezdte. Mint gyors- szolt: tudja irányítani já­úszó, nem ért e! szá- — Évek hosszú so- tékostársait. Mindig mottevő eredménye- rán át igyekeztem fő részese a csapat két. de a vízilabda- reflexeimet úgy fej- sikeres szereplésének, zásban annál inkább, leszteni, hogy az el- — Ahogy közeledik Kilencvennyolcszor lenfél játékosainak az olimpiai játékok volt válogatott, hat- minden megmozdulás időpontja, úgy foglal- szor nyert magyar sara azonnal reagálni kozom egyre többet a bajnokságot csapatá- tudjak. Szerintem ez tokiói mérkőzéssoro- vsj. a Szolnoki Dó- a legfontosabb tulaj- zattal — folytatta — zsával. — legutoljára donság ebben a sport- Tudom. nem lesz éppen a napokban, ágban és ebben a ka- könnyű dolgunk, de Szépek nemzetközi púban. Nálunk, vízi- minden vágyunk, hogy eredményei is: három- labdázóknál is fontos ismét eredményesen szór volt tagja az a helyezkedés — ép- szerepeljünk. Európa-bajnokságot pen úgy. mint a fut- (—) SPORTHÍREK A megyei labdarúgó-bajnokság II. osztályának eredményei: Nyu­gati csoport: Szakcs—Fornád 1:1, Tevel—Szakály 7:0, Kéty—Reg­szemcse 0:1, Gyönk—Döbrököz 4:2, Závod—Kurd 3:2. A Győré— Ozora mérkőzés elmaradt. A ke­leti csoportban a vasárnapra ki­sorsolt mérkőzések elmaradtak, valamennyi későbbi időpontban kerül lejátszásra. «I A paksi járási labdarúgó-baj­nokság eredményei: Kanacs— Pusztahencse 3:0, Madocsa—Kaj- dacs 2:1, Pálfa—Németkér 3:1. * A tamási járási labdarúgó-baj­nokságban ismét elmaradt két mérkőzés. Ezúttal Koppányszántó nem utazott el Varsádra, és Űj- ireg Belecskára. A lejátszott mér­kőzések eredményei: Nagykónyi— Szárazd 2:1, Magyarkeszi—Miszla 4:0, Fürgéd—Diósberény 0:2. A Szekszárdi Dózsa hétközi at­létikai versenyének jobb eredmé­nyei: Diszkosz női: Szaiontai Zsu­zsa 31,68, Papp Aranka 30,01. Diszkosz férfi: Doszpod András 44,98, Baki István 38,10. Diszkosz serdülő: Módos Ernő 35,33. Súly- lökés: Doszpod András 13,25. 400 m. serdülő: Novikov József 54.6. * Szárazdon a termelőszövetkezet és a községi tanács nagy segít­séget ad az újonnan megalakult sportkörnek. Több mint 10 ezer forint készpénztámogatást kapott a sportkör a tanácstól és a tsz- től, melyet a táncmulatságok és kulturális rendezvények tiszta be­vételével egészítettek ki és ebből sportfelszerelést és kapuhálókat vásároltak. A sportkör vasárnap nagyszabású szüreti bált rendez, melynek tiszta bevételéből to­vább bővítik a felszereléseket. Ismét a szekszárdi csapatok szolgáltatták a forduló meglepetéseit a megyei bajnokságban A megyei bajnokság már szom­baton délután szolgáltatta az első tornyai bőröscsapat, az őszi for- A valaha kitűnő támadósorral j dulóban ugyancsak jól szereplő csapat kezdeményezett többet, de rendelkező belügyi csapat hiába j Szekszárdi Gépjavító ellen vere a Petőfi is formás támadásokat támadott 80 percen át, az irányító 1 ~t“*' J‘~“’ A bajnokság állása: 1. Kaposvár 21 18 1 2 68:16 37 2. Baja 21 11 5 5 28:20 27 3. Kalocsai Kinizsi 21 12 2 7 37:37 26 4. Pécsi EAC 21 11 1 9 30:24 23 5. Nagykanizsai Bányász 21 10 3 8 31:25 23 6. Dombóvár 21 n 1 9 40:37 23 7. Szekszárdi Dózsa 21 9 4 8 35:29 22 8. Nagykanizsai VTE 21 10 2 9 29:27 22 9. Mohács 21 9 2 10 24:26 20 10. Kalocsai Honvéd 21 8 3 10 34:42 19 11. Nagykanizsai Dózsa 21 8 2 11 20:33 18 12. Pécsszabolcs 21 6 5 10 25:24 17 13. Nagvmányok 20 4 7 9 21:30 15 14. Szekszárdi Petőfi 21 5 5 11 25:42 15 15. Taszár 21 5 4 12 30:39 14 16. Máza-Szászvár 20 5 3 12 21:37 13 Készíiltfdés a fegyveres erük napjára Szekszárdon röp- és kézilabda­villámiornákkal szeptember 28- án. hétfőn délután kezdődik meg a fegyveres erők napjának műso­ra. A Honvédelmi Minisztérium és a Belügyminisztérium állományá­ba tartozó testületek tréfás sör­mérkőzést tartanak. Este ünnepé­lyes csapatgyűlésen méltatják az évforduló jelentőségét, amelyet követően a vendégeknek fogadást séget szenvedett. Vasárnap aztán ismét szekszár­di együttes, ezúttal a Honvéd szolgáltatta a meglepetést. A lis­tavezető Dombóvár otthonából 2:0-as dombóvári vezetés után is elhozta az egyik bajnoki pontot, ami azt jelentette, hogy a baj­nokságban vezető Dombóvár elő­nye 4 pontra csökkent Bonyhád- dal szemben, amely egy mérkő­zéssel kevesebbet játszott. Dom­bóvári tudósítónk szerint a má­sodik félidőben elfajult a mér­kőzés. Bátaszéken a második félidőben végre úgy játszott a hazai együt­tes, ahogyan azt szurkolói már régen várták, és az 5:l-es báta- széki győzelem még hízelgő is az I. félidőben magukat jól tartó dunaföldváriak számára. Tolnán ugyancsak „szikrázó" mérkőzésre került sor. És ebben , mind a két csapat egyformán ünnepségen Szekszárd es Sárköz Tamási s2ámára már eleve művészeti csoportjai kultúrmű­sorral szórakoztatják a fegy­veres testületek tagjait. Szeptem­ber 29-én „kis olimpiát” rendez­rosszul kezdődött a mérkőzés. Ugyanis Jurasics sportorvosi iga­zolása nem volt rendben, és a ad a helyőrségparancsnokság. Az i szerepelnek. nek a megyebeli fegyveres testüle- J játékvezető a tamási játékost nem tek: atlétikai, kézi- és röplabda-. I engedte palvara. A 10 emberrel labdarúgó-mérkőzések, a fegyve- játszó Tamási 20 perc múlva to­res testületek lóversenye lesz a vább fogyatkozott, mert Latz és gazdag, programban. A sportverse- Pabelka bántalmazta eaymást. nyékén szovjet vendégcsapatok is aminek kettős kiállítás lett a vége. így aztán a második félidő­ben nagyarányúvá vált a hazai győzelem, amelyet Tolna 10 em­berrel vívott ki a 9 emberrel küzdő Tamási ellen. Hőgyészen nem szerepelt a csa­patban Nichter és ez meg is lát­szott játékukon. Az első félidő még kiegyenlített küzdelmet ho­zott, de a másodikban már nyo­masztó volt a hazaiak fölénye, azonban csatárai a legjobb hely­zeteket is kihasználatlanul hagy­ták. így aztán az önfeláldozóan küzdő Dunaszentgyörgy Dömötör­rel és Gyöngyösivel az élen, min­den támadást visszavert. Bonyhád Kisdorogon vendég­szerepeit és Dombóvár legveszé­lyesebb ellenlábasa nem várt ará­nyú vidéki győzelemmel örven­deztette meg híveit. A két csapat technikai felkészültsége között nagy volt a különbség a bonyhá­diak javára. A hazai csapat csak ben Pataki, a 25. percben Vajda ért el gólt. Befejezés előtt 7 perc­cel Fláding szerezte meg a har­madik gólt, míg a mérkőzés vég­eredményét Klein állította be. A kisdorogi csapot 2:0-as eredmény után teljesen visszaesett. Gerjenben alacsony színvonalú mérkőzésen győzött a hazai csa­pat annak ellenére, hogy a mér­kőzést Fadd végigtámadta, de a vendégcsatárok a legjobb helyze­teket is kihasználatlanul hagy­ták. Cikón Paks vendégszerepeit, ahol 80 percen át a hazaiak irá­nyították a játékot, óriási fölény- Den voltak, de a gólokkal adósak maradtak a cikói csatárok. Eredmények: Tolna—Tamási 5:0, (2:0), Gerjen—Fadd 1:0, (1:0), Cikó—Paks 0:0, Bátaszék—Duna- földvár 5:1 (1:0), Dombóvár— Szekszárdi Honvéd 2:2 (2:0), Hö­az első félidőben tudott ellenáll- gyész—Dunaszentgyörgy 0:0, Kis­ni. A második félidő első A percé- 1 dörög—Bonyhád bajnokság állása: 0:4 (0:0). 1. Dombóvár 23 19 2 2 66:21 38 2. Bonyhád 22 16 2 4 64:21 34 3. Simontornva 23 14 2 7 61:36 30 4. Bátaszék 23 12 5 6 53:40 29 5. Tolna 22 12 3 7 71:35 27 6. Sz. Honvéd 23 11 3 9 76:48 25 7. Paks 23 9 7 7 39:27 25 8. Fadd 23 10 4 9 40:49 24 9. Sz. Gépjavító 23 10 2 11 28:44 22 10. Kisdorog 23 9 2 12 36:45 20 11. Dunaföldvár 23 8 4 n 41:54 20 12. Tamási 22 8 3 11 32:42 1!) 13. Gerjen 22 7 2 13 28:39 10 14. Cikó 23 5 3 15 31:60 13 15. Hőgyész 23 4 4 15 33:70 n 16. Dunaszentgyörgy 21 2 2 17 21:89 •