Tolna Megyei Népújság, 1962. június (12. évfolyam, 126-151. szám)

1962-06-13 / 136. szám

Ő TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG 1962. június 13. SPORT Brazília és Jngaszlávia az eÉM két esélyese Feliokozott várakozás előzi meg „Színtelenebbnek látszik” a Ju- azért bízom csapatom sikerében, világszerte a hetedik labdarúgó- goszlávia—Csehszlovákia mérkő- hiszen a németek elleni mérkő- világbajnokfág szerdán sorra ke- zés. Ennek a találkozónak a bal- zésen játékosaink legjobb formá- i'ülő elődöntőit, a Brazília—Chile káni együttes a nagyobb esélye- jukat érték el. és a Jugoszlávia—Csehszlovákia se, amely szép játékával mély Vytlacil (Csehszlovákia): találkozókat. benyomásokat hagyott' már eddig — Első reményünk az volt, A nagyobb figyelmet kétségte- is a labdárúgást kedvelő chilei hogy bejutunk a negyeddöntőbe, lenül a világbajnoki címet védő közönség körében. Kitűnő a ju- Hogy most a legjobb négy között Brazília és a VB legjobbjai kö- goszlávok mezőnymunkája és csa vagyunk, nagy meglepetés szá­zött „újoncnak” számító Chile táraik meglepően eredményesnek munkra is. Többet már nemigen vonja magára. mutatkoztak eddig. Technikai té- várunk és szerda délután a ju­Brazília esélyese a mérkőzés- ren felülmúlják a jugoszláv játé- goszlávok a favoritok. Abban az nek még Pele nélkül is. A kitű- kosok ellenfelüket és ez is amel- esetben, ha Schroiff tartja a ma­nó csatár ugyanis még mindig lett szól, hogy eljutnak az ígéret gyarok ellen mutatott szenzációs sérült, kedden közölte, hogy nem földjére, a döntőbe. formáját, a meglepetés is elkép­tud csapata rendelkezésére állni. A csehszlovák válogatott éppen zelhető, azaz a döntőbe jutás ki- Legfeljebb a döntőben számíthat- olyan szorgalmasan, csendben ké- harcolása. nak rá. Egy olyan jelentőségtel- szül, mint eddig. Reményeiket Kijelölték az elődöntő mérkő­zés mérkőzésen, mint az elődön- főleg arra alapozzák, hogy olyan zések játékvezetőit: tő, nem^ hagyható figyelmen ki- kitűnő kapus védi hálójukat, Santiagóban a Brazília—Chile vili a bőséges nemzetközi tapasz- mint Schroiff, aki csaknem min- találkozót a perui Yamasaki, Vi­talat, s e tekintetben a brazilok den tekintetben a csehszlovák na del Mar-ban a Jugoszlávia— nagy előnyben vannak. labdarúgás egyik legnagyobb já- Csehszlovákia mérkőzést a svájci S mi szól a chileiek mellett? tékosára, Planickára hasonlít. Dienst vezeti. Elsősorban a hazai környezet, a 1934-ben Planicka volt a VB A június 17-i döntő játékveze- közönség várható nagy buzdítása, egyik hőse, kitűnő teljesítménye tője a szovjet Latisev lesz. Két s az a lelkes küzdenitudás, amely nagyban hozzájárult, hogy a cseh partbírája Leo Horn (Hollandia) legutóbb éppen a Szovjetunió el- szlovák együttes a döntőbe ke- és Davidson (Skócia), len hozta meg a maga szép ered- rült. Hasonló reméftyt élesztget- Június 16-án a harmadik he- ményét. nek magukban most is a cseh- íyet eldöntő mérkőzésen a spa­A chilei szakvezetők azonban szlovákok. nyol Gardeazabal működik közre, jól értékelik az erőviszonyokat, * ’a nyugatnémet lapok a jugo­s annak ellenére, hogy nem ad- Mit mondanak a negyeddöntő szláv—NSZK mérkőzéssel kap­ják fel saját reményeiket, a vi- mérkőzéseiről az edzők’ csolatban eléggé élesen bírálják fnvnritnfk e^üttesben látják a Moreira (Brazília): Herbergert aki azonos taktikát favoritot. . .. . alkalmazott minden mérkőzésén Ezt fejezte ki egyébként az - e^e nélkül 1S , e *5 ^ í.“ — a szoros védekezést — és ez egyik chilei szakvezető is hétfőn rmnk a döntőbe, meg akkor is, nem hozhatott kiemelkedő ered- este Santiagóban a még mindig ha figyelembe vesszük a chileiek m£nyt. Eleve elképzelhetetlen — a szovjet válogatott elleni győ- nagy lendületét, akarasat. írja a Bild Zeitung —, hogy va­Hiera (Chile): laki világbajnokságot nyerjen az­— A Szovjetunió elleni győze- zal a célkitűzéssel, hogy minden _ l i... í — ~ mót’b-A'zóet* D ■ D-vn T/ócrvnH inn Á megyei labdarúgó-bajnokságért zelmet ünneplő összejövetelen, amikor kijelentette: ünnepeljünk, szórakozzunk, mert a brazil mér- iem hatalmas mértékben megnő- mérkőzése 0:0-ra végződjön, kőzés után erre már nem lesz alkalom. A santiagói Nációnál stadion szerdán délután zsúfolásig telik meg. s minden tárgyilagos esély- latolgatás ellenére mégis ott él a velte játékosaink önbizalmát. Megkezdődött Santiagóban az Nem vagyunk esélytelenek még edzők kongresszusa, a világbajnokkal szemben sem. Elhatározta az értekezlet, hogy Lovrics (Jugoszlávia): nemzetközi szervezetet kell létrehozni, allando irodával. A ja- — Tudom, hogy a csehszlová- vaslatot kedvezően fogadta va- chilei vezetők, játékosok, szurko- koknak kitűnő a védelmük. De lamennyi részvevő, lók szívében az a remény, hogy véleményem szerint nem erősebb, a gyakorlati munka kedden *,utánanyúlnak” a világkupának, mint az NSZK-é volt. Éppen kezdődött meg, csütörtökön és TYYYVYYYYYVYYVYVVVYVVYVVYYYYVVYVVYYVYVVVYYVVYVYYVVYVVYVYYYVVWVVYYYYYpénteken folytatódik. Megtekin­...... tik az edzők a chilei válogatott g yakorlását és ezen is kicserélik tapasztalataikat. A kongresszus főbb szempont­jai: a korszerű edzésmódszerek elmélete, gyakorlata és a kölcsö­nös véleménycsere. A szekszárdi II. számú általános iskola fiúcsapata nyerte meg a város általános iskolái közül a négytusa-bajnokságot. A csapat tagjai: Nagy István (ő nyerte meg a megyei bajnokságot is), Szal­ma Gábor, Simon József, Ruttkai Géza, Szüle László és Sáfár Ferenc, aki a képen nem szerepel. Veres újabb csúcsokat akar elérni Szombaton és vasárnap rende­zik meg a sportcsarnokban a súlyemelők legnagyobb hazai versenyét, az országos felnőtt, egyéni bajnokságot _____________ T OLNA MEGYE! NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenc Kiadja, a Népújság Lapkiadó Vállalato Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd, Mártírok tere 15—17, Telefon: Szerkesztőség: 20—11 Kiadóhivataj : 20—TO Készül a Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 46. Telefon: 21—21, 25—72 ^ Felelős vezető1 Széli István Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előíizetési áii eyy hónapra M E4 Szombaton pehelysúlyban Föl- dy Imre kísérli meg saját világ­rekordjának túlszárnyalását nyo­másban, vasárnap pedig Veres készül újabb bravúrokra. A ki­tűnő formában lévő csepeli ver­senyző a június 3-án elért nagy­szerű eredményeit akarja „iga­zolni”. Lökésben kacérkodik1 a június 3-án felállított 180,5 kilós világcsúcs megjavításával, ezen­kívül összetettben szeretné túl­szárnyalni a szovjet Pljukf elder 462,5 kilós világcsúcsát. Veres legutóbb 470 kilót ért el, ezt az eredményt azonban a szabályok értelmében nem lehetett világ­csúcsnak minősíteni, a magyar bajnokság viszont már „hitelesí­tési alap” az összetett világre­kordra is. NAGYMÁNYOK—FADD 5:2 (2:0) Nagymányok, 800 néző. Vezet­te: Völgyesi. Nagymányok: Khi- esz — Hucker, Dormány, Komá­romi — Hirschmann, Molnár — Teleki, Becze, Palatínus, Wéber, Wusching. Fadd: Márkus — Kiss I., Hideg, Bencze — Schuszter, Papp — Petries, Hága, Rábóczky, Fehér, Kiss II. Á nagy érdeklő­déssel várt találkozón az első gólt a 27. percben. Wéber fejelte. 1:0. Négy perc múlva Teleki beadá­sát újból Wéber továbbította a kapuba. 2:0. A második félidő 4. percében Wusching, majd a 20. percben Becze góljával már 4:0-ra vezet a bányászcsapat. Kö­zépkezdés után Hideg húz el a védők között és a hálóba talál. 4:1. Nem sokkal később Teieki beadását Becze értékesíti. 5:1. A 38. percben a faddi csapat 25 mé­teres szabadrúgásból Papp révén ért el gólt és ezzel beállítja a végeredményt. Mérkőzés után tapsvihar közepette vonult le a nagymányoki bajnokcsapat. A 30 éves sportkör fennállása óta még nem volt arra példa, hogy mind­két csapat bajnokságot nyerjen. Ugyanis a nagymányoki ifjúsági csapat is első lett. Orosz BÁTASZÉKI VSK—MÄZAI BÁNYÁSZ 5:3 (3:3) Bátaszék, 700 néző. Vezette: Szabó. Bátaszék: Bodony — Zeier, Kiss, Honti — Kismődi, Bozsolik — Horváth, Toronyi, Máté, Tóth, Székely. Máza: Ve­res — Széles, Kasper. Zakk — Mező, Göncz — Géth, Kersák, Tóth, Radó, Simon. Erős iramú, közepes színvonalú mérkőzésen erősen bizonytalankodó védelme­ket láthatott a közönség. Máza a mezőnyben szebben, a hazaiak a kapu előtt gólratörőbben játszot­tak. Góllövők: Toronyi 2, Zeier, Tóth, Horváth, illetve Géth, Ker­sák, Simon. Kitűntek: Bozsolik (a mezőny legjobbja), Kismődi, Székely, illetve Kersák, Simon. Stans BONYHÁDI VASAS—SIMON- TORNYAI BTC 7:1 (4:0) Bonyhád, 800 néző. Vezette: Bencze. Bonyhád: Kovács — Wágner I., Endrődi, Váradi — Wágner II., Péter — Pataki, Vaj­da, Réder, Fláding, Szegedi. Si- montornya: Haidinger — Cseh, Szabó, Závodi — Havel, Sebes­tyén III. — Micskó, Bregovics, Pénzes, Gahó, Wágner II. A ha­zai csapat fél gőzzel is simán Isméi nyolc győzelem az egyesületi bajnokság III. fordulójában Az egyesületi bajnokság pécsi és nagykanizsai fordulója után délnyugat atlétái Baján adtak egymásnak találkozót. A bajnoki verseny iránt hatalmas érdeklő­dés nyilvánult meg. Pécsi, nagy- kanizsai, kaposvári, szekszárdi, bonyhádi, bátaszéki, komlói ver­senyzők voltak az indulók között a rendező bajaiakon kívül. Az idő is kedvező volt és így szín­vonalas versenyekre került sor. A Tolna megyei versenyzők ezút­tal is nyolc győzelmet arattak, jobbára a III. osztályú versenyek során. A II. osztályban Szeleczky 100 méteres, a bonyhádi Pataki 1500-as ideje, Krassai 100 méte­res ideje és Török Mária disz­koszvetése emelkedett az átlag fölé. Magasszínvonalú versenyt vívtak a verseny során a női ma- gasúgrók, úgyannyira, hogy Ko­vács 145 centiméterrel csak az ötödik helyet tudta megszerezni. Ugyancsak színvonalas verseny­re került sor a III. osztályban is női magasugrásban. Itt Brezánsz- ky 140-nel második lett. Rajta kívül Bárdos (400 m), Gaál (1500 m), Halmosi (5000 m), Serfőző (súlylökés), Illés(gerelyhajítás) szerepelt kiválóan. Részletes eredmények a következők: II. osztály Férfiak: 100 m: 2. Szeleczky (Sz. Dózsa) 11,5, 5. Kovács (Bátaszéki VSK) 11.9. 1500 m: 3. Pataki (Bonyhádi Gimnázium) 4:16.8. 110 gát; 2, Bien (Sz. Dózsa) 18,1. Távolugrás: 4. Harsányi (Báta­széki VSK) 600 cm. Gerelyhajítás: 6. Abaházi (Sz. Dózsa) 51,45. Nők: 100 m: 1. Krassai (Sz. Dózsa) 12,8. 400 m.: 7. Bányai (Sz. Dózsa) 65,9. 80 gát: 3. Lehel (Sz. Dózsa) 13.8. Magasugrás: 5. Kovács (Sz. Dó­zsa) 145. Diszkoszvetés: 2. Török (Sz. Dózsa) 36,90. III. osztály Férfiak: 100 m: 1. Sándor (Sz. Dózsa) 12, 2. Kabát (Bonyhádi Gimná­zium) 12,2, 4. Tóth (Sz. Dózsa) 12.2, 6. Steiner (Sz. Dózsa) 12,2. 400 m: 2. Bárdos (Sz. Dózsa) 54.3, 3. Kalász (Bonyhádi Gimná­zium) 55. 1500 m: 2. Gaál (Sz. Dózsa) 4:31,6, 3. Németh (Bonyhádi Gim­názium) 4:33,2. 110 gát: 1. Juhász (Bonyhádi Gimnázium) 19,3, 3. Martin (Bony hadi Gimnázium) 19,9, 4. Imreh (Bonyhádi Gimnázium) 19.9. 5000 m: 1. Halmosi (Bátaszéki VSK) 16,46. Rúdugrás: 1. Cih (Bátaszéki VSK) 3,13. Távolugrás: 1. Scherer (Sz. Dó­zsa) 575, 6. Téren (Bátaszéki VSK) 526. Súlylökés: 2. Serfőző (Sz. Dó­zsa) 12.14. Gerelyhaj ítás: 1. Illés (Bonyhá­di Gimnázium) 52,72, 5. Orbán (Bonyhádi Gimnázium) 44.30. 400 gát: 3. Rápolthy (Bonyhádi Gimnázium) 66,9. verte a bőrös csapatot. A vendég­csapat csak ritkán jutott szóhoz* akkor is jobbára tervszerűtlenül, előrevágott labdákkal támadtak. A gólok sorrendje: 1. perc: Flá­ding, 20. perc: Pataki, 33. perc: Pataki, 40. perc: Szegedi, 57. perc: Szegedi, 65. perc: Pataki (ez volt a 100. gól, amelyet Bonyhád rú­gott ebben a bajnoki idényben), 74. perc: Gahó szépít, 80. perc: Szabó öngól. Jók: Fláding (a mezőny legjobbja) és az egész bonyhádi csatársor, illetve Pénzes és Gahó. Réder HÖGYÉSZI MEDOSZ—G ER JENI MEDOSZ 0:0 Hőgyész, 400 néző. Vezette: Kleiber. Hőgyész: Balogh — Stel­ler, Bősz I., Krizl — Szentes, Bősz II. — Vitzl, Aszmann, Nich- ter, Reizer, Pál. Gerjen: Fekete — Csató, Pongó, Farnek — Katz, Finszter — Szabó, Bencze, Klo- ment, Taba, Béda. Az első fél­időben a vendégcsapat támadott többet és enyhe mezőnyfölényben játszott. A második félidőben Hőgyész irányította a játékot, de eredményt a hazai csatársor sem tudott elérni. Inkább küzdelem, mint szép játék folyt a pályán. Mindkét védelem csírájában foj­totta el a csatárok kezdeményezé­seit. Kitűntek: Bősz I., Balogh, Bősz II., illetve Fekete, Pongó* Finszter. Galambos PAKSI KINIZSI—IREGSZEM- CSEI MEDOSZ 3:1 (0:1) Iregszerrfcse, 700 néző. Vezette: Berta. Paks: Árki — Tanner, Hauzmann, Horváth — Jerlcó, Vida — Farkas, Németh, Pataki, Tar, Szepesi. Iregszemcse: Deák — Szántó I., Kocsis, Bati — Kő­műves, Dein — Szántó II., Lódi, Novák, Zs. Tóth, Csanádi. Erős hazai rohamokkal indult a mér­kőzés, amelynek eredményekép­pen a 12. percben Novák ollózva lőtt látványos gólt. 0:1. Ezután kiegyensúlyozottá vált a játék. A második félidő elején két védel­mi hibát használt ki a paksi csa­pat Tar és Pataki révén és ezzel megfordult a mérkőzés sorsa. Ez­után mind jobban esett a játék színvonala. A 40. percben Pataki állította be a végeredményt. Jók: Tanner, Hauzmann, Vida* Farkas, illetve Szántó I., Kocsis, Szántó II., Csanádi. Hadaró TOLNAI SZPARTAKUSZ— GYÖNKI KSK 2:0 (1:0) Tolna, 600 néző. Vezette: Schnierer. Tolna: Rajos — Pucs- li, Kláb, Strgubinger — Merk* Guld I. — Brucker, Herczig, Ele­kes, Pruzsina, Jagicza. Gyönk: Lickert — Keszthelyi, Steitz, Reizer — Auth, Tóth — Gyimesi, Módos, Gabi, Jankó, György. A tartalékos Tolna már a 7. perc­ben megszerezte a vezetést. Ja­gicza átadását Elekes lőtte a gyönki hálóba. 1:0. Az első fél­időben a tolnai támadósor még három nagy gólhelyzetet hagyott kihasználatlanul. Szünet után ki­egyensúlyozottá vált a játék. A 86. percben Herczig biztosította be a győzelmet. A meleg időben lanyha iramú, sportszerű mér­kőzést vívott egymással a két csapat. Kitűntek: Herczig. Pucs- li és Jagicza, illetve Lickert és Steitz. DOMBÓVÁRI SZPARTAKUSZ— DUNAFÖLDVÁRI VÖRÖS LOBOGÓ 5:1 (4:0) Dombóvár, 600 néző. Vezette: Izing. Dombóvár: Csu torás — Miklós, Korpádi, Tamási — Faze­kas, Gálosi — Kitanics, Márton, Öcsag, Horváth, Gaál. Dunaföld- vár: Bálint — Györki, Polgár* Szigeti II. — Skuta, Szigeti I. — Tóth, Holmár, Kovács,' Molnár, Bencsik. /Vz első félidő hazai fö­lénnyel telt el. Horváthnak a 2. és a 14. percben lőtt góljával, majd a 3Ö. és 37. percben Öcsag góljaival alakult ki a 4:0-ás ered­mény. A második félidőben eny­hült a hazai fölény, Márton meg­sérült és 10 emberrel játszott a hazai csapat. A 34. percben Ki­tanics értékesítette Gaál beadá­sát. A 35. percben Tamás 11-est vétett, amelyből Szigeti szépített. Kitűntek: Horváth. Gaál, Faze­kas, és Gálosi, illetve Kovács* Molnár, Bencsik, és Szigeti I. . Zádori