Tolnai Napló, 1956. április (13. évfolyam, 79-102. szám)

1956-04-06 / 82. szám

4 TOLNAI NAPLÓ 1956 ÁPRILIS 6. KÖZÉPISKOLÁSOK Mcsrhauser Imre rapportjcsi ^SHIÖITMIPTÍR m. — Dehogy nincs! Gyertek fiaim! — és már indul a konyha felé. Felderülnek a gyerekarcok. Mégse lesz tintaleves az ebéd. — Aztán gyümölcsöt is adj nekik! — egy pillanatra meg­áll szavaiban. Végigméri őket. — Vagy gyümölcsöt nem is akartokf... Mi? — Szeme most élesen villan. A mosoly ráfagy a kuncogó tá ózó csinytevők arcára. Az eldug dosott alma, szőlő, dió pedig mintegy lázadozva megmozdul a zsebekben. Jaj, most mi lesz? Rettegve érezték magukon a szigorú szemek tekintetét. — Most menjetek! De a tisztességről, becsületről soha se feledkezzetek meg! Ezt jól jegyezzétek meg magatoknak egész életetekre, kedves fiaim! — hangzik feléjük az intő szó. Es a jóságos öreg nevelő bölcs szavait, szívbemarkoló ta­nításait nem feledték el Marhauser Imre tanítványai. (Vége.) EGY BONYHÁDI ÖREG DIÁK. Tíz éve tar­totta a Ma­6 h gyár Nők De­ll mokratikus n Szövetsége “ Országos Kongresszu­sát. A magyar nőszövetség életében ez volt az első eset, hogy országos kongresszusra gyűltek egybe. 1941 április 6-án vonultak be a német csapatok Jugoszláviá­ba. fiz árvízkárosultak segítésére A pusztító árvizet követő napokban szerte az országban megkezdődött a gyűjtés az ár­vízkárosultak megsegítésére. Az árvizet követő első tag­gyűlésen, mi, a paksi Vak Bottyán Közgazdasági Tech­nikum és Gimnázium tanulói elhatároztuk, hogy gyűjtést rendezünk. A gyűjtést már másnap meg is kezdtük. Az I., II. és III. osztály tanulói pár nap alatt 257 forintot szedtek össze megtakarított pénzük­ből. A IV. osztályosok pedig elhatározták, hogy előadják Csiky Gergely Nagymama c. színművét és a bevételt teljes egészében elküldik az árvíz- károsultak megsegítésére. Ez a pénzösszeg önmagában nem sokat jelent, de ha minden DISZ-szervezet jó szívvel leg­alább ennyit ad, akkor nagy­ban hozzájárulhatunk mi fia­talok is az árvízsújtotta lakos­ság megsegítéséhez. MOLNÁR ISTVÁN. Megjelent a Közgazdász Megjelent a „Bonyhádi Köz gazdász’’_ a Bonyhádi Perczel Mór Közgazdasági Techni­kum negyedéves folyóiratá­nak második száma. A lapot érdekes, színes írások teszik élvezetessé, olvasmányossá, melyek a diákok életéről, min dennapi munkájáról szólnak. Érdekes cikke a lapnak Gaál Endre „Március Idusán' című írása, melyben az író az 1848-as forradalmi esemé­nyekkel foglalkozik, valamint Vitkó Margit, iskolai DISZ- titkár cikke „Félév után’’ cí­men. E cikk részleteket kö­zöl az iskolai DISZ-szervezet félévi taggyűlésén elhangzott titkári beszámolóból. A cikk felsorolja az osztályok tanul­mányi eredményeit, rangso­rolja őket és utat mutat a fel lelhető hibák kijavításához. (A lap részletesebb ismerte­tésére még visszatérünk.) Magyar remekmgvek kiállítása Dombáváron Államunk egyre nagyobb mértékben igyekszik kielégíteni dolgozó népünk kultúrigényeit. Jelen alkotásainkat csak úgy értékelhetjük, ha ismerjük haladó hagyományainkat. Ez a cél vezette a Népművelési Minisztériumot, amikor nagy festőink klasszikus alkotásainak reprodukcióit elkészí­tette. Ezek a megtévesztésig hű másolatok bejárják az orszá­got, hogy akik eredetiben nem láthatják, — ilyen módon ismerkedjenek megj gyönyörködjenek gazdag művé­szetünkben. A kiállításon legnagyobb festőink: Mányoki Ádám, Bara­bás Miklós, Székely Bertalan, Madarász Viktor, Munkácsy Mihály, Mészöly Géza és még sok más neves művészünk képeit láthatjuk. Különösen a diákok szemlélték nagy érdeklődéssel az alkotásokat. Ez nagyon jó alkalom volt arra, hogy a -tanulók kiegészítsék és továbbfejlesszék képzőművészeti ismereteiket. A tanítóképző növendékei ezúttal mondanak köszönetét a Népművelési Minisztériumnak, hogy Dombóvárra is eljuttatta ezeket, a nemzeti életünket ábrázoló alkotásokat. HÍREK SPORT Nincs már pantveszíeség nélküli csapat a megyei bajnokságba^ — Könyvjutalomban részesí­tetté az MSZT tamási járási titkársága a magyar—szovjet diákhét alkalmából a legjobb úttörőket. A tamási úttörők közül Kincs Katalin rajvezető, Márkus Gyula, Lengyel Györ­gyi, Veldi Ilona, Tóth Katalin a pincehelyi általános iskolások közül Patkó István, Horváth Erzsébet, Szirom Róza kaptak könyvet. — A TTIT Műszaki Szakosz­tálya április 5-én (csütörtökön) este fél hat órai kezdettel a gimnázium fizikai előadótermé­ben Diavetítéssel kísért elő­adást tartott: „Műemlékeink védelme“ (elvi és gyakorlati kérdések) címmel. — A lápafői úttörők jelene­tekből, népi táncokból összeáll! tott műsorral szerepeltek Vá- rongon. A műsor tiszta bevéte­lét az árvízkárosultak segélye­zésére fordították. — A Dombóvári Járási Ta­nács DISZ-szervezetének tag­jai elhatározták, hogy e hónap­ban kultúrműsort adnak, mely­nek bevételét az árvízkárosul­tak javára fordítják. — Április 5-én kezdődött Stockholmban, Svédország fő­városában a Béke Világtanács rendkívüli ülése. Egyetlen napi rendi pontja: a leszerelés és a tömegpusztító fegyverek eltil­tása. A Béke Világtanács rend­kívüli ülésszakán a magyar kül döttség is részt vesz. Felszabadulásunk ünnepén, a március 4-re kisorsolt I. forduló mérkőzéseit játszották le csapa- pataink. Ismét akadtak váratlan eredmények. A 3. forduló után már nincsen pontveszteség nélküli csapata a megyei bajnokságnak. A mázai döntetlen eredmény réven Tolna is megszerezte első bajnoki pontját és így már csak a Báta- széki Törekvés áll pont nélkül, mert a Szekszárdi Építők megle­pően biztos győzelmet aratott fe-: lette még Bátaszéken is. Szek- szárdon a Nagymányoki Bányász elszenvedte második vereségét is Ezúttal a Dózsával szemben. Domb övárott a helyi rangadó I. félide­jében a Törekvés remek játékkal 4:0-ra elhúzott s bár gyengébb volt a II. félidő, így is biztosan győzött. Pakson nagy küzdelem után egyetlen góllal a Kinizsi ja­vára dőlt el a mérkőzés. A másik szekszárdi mérkőzésen a Bástya a várt arányban fektette kétvállra a lelkes őcsényieket. Dunaföldvári Honvéd 1:1, Mázai teség nélküli csapat s már csak Bányász—Tolnai V. L. 2:2, Szek­szárdi Építők—Bátaszéki Törek vés 5:2, Paksi Kinizsi—Simontor-. nyai V. L. 1:0, Dombóvári Törek­vés— Dombóvári Honvéd 5:2. A bajnoki táblázaton még az idényeleji nagy eltolódások ész­lelhetők. Dunaföldvár pl. az eddi gi 5. helyről a 8-ra esett vissza. Ezzel szemben a D. Törekvés a w helyről az 5-re jött fel. A bajnok­ság lényegesen kiegyensúlyozot­tabb voltát mutatja, hogy a 3. for dúló után már nincsen pontvesz­Bátaszék áll pont nélkül. Érdekes/ ség még, hogy az elmúlt forduló­ban igen sok gól esett. Mérkőzé­senként közel 5. Eddig 1:0 volt a leggyakrabban előforduló ered­mény. Már 3 mérkőzés végződött 1:0 arányban. A vasárnap sorrakerülő mérkő­zések párosítása a következő: Bátaszék—Simontornya, D. Hon. véd—Máza, Bonyhád—Sz. Bástya. Dunaföldvár—Sz. Dózsa, Tolna— Paks, Sz. Építők—Nagymányok D. Törekvés—Öcsény. Részletes eredmények: Szek­szárdi Bástya—Öcsényi S. K. 5:1. Szekszárdi Dózsa—Nagymányoki Bányász 3:2, Bonyhádi Vasas — A 3. forduló után a bajnokság állása a következő; 1. Máza 3 2 1 _ 7 :2 5 2. Szekszárdi Bástya 3 2 1 —■ 10:4 5 3. Bonyhád 3 2 1 — 11:5 5 4. Paks 3 2 — 1 4:1 4 5. Dombóvári Törekvés 3 2 — 1 7:5 4 6. Szekszárdi Dózsa 3 2 — 1 6:5 4 7. Szekszárdi Építők 3 2 — 1 7:6 4 8. Dunaföldvár 3 — 3 — 6:6 3 9. Nagymányok 3 1 — 2 5:6 2 10. Simontornya 3 1 — 2 4:5 2 11. Öcsény 3 1 — 2 3:9 2 12. Dombóvári Honvéd 3 — 1 2 6:11 1 13. Tolna 3 — 1 2 3:6 1 14, Bátaszék 3 — — 3 4: 12 • Szekszárdi Bástya—Öcsényi SK 5:1 12:0) Vezette Szekszárd, 1400 néző lí 3I ász Bástya: Kárpáti—Diófási, Zádo ri, Várnai—Kunszabő, Baka—Oláh Domonkos, Benács,' Lázár, Cser Öcsény: Schmidt—Balogh, Dörr Horváth—Patyi, Honti—Mihajlo- vics, Deák, Géczi, Szabó, Lukács. Azonnal a Bástya ragadja ma gához a kezdeményezést és már az első percekben nagy nyomás nehezedik a vendégek kapujára, de az öcsényi védelem önfeláido- zóan küzd. Domonkos, Baka, majd ismét Domonkos lövése ad mun­kát Schmidtnek. A 30. percben Baka a kapufát találja el. De már nem sokáig várat magára az első gól, mert a 31. percben Domon­kos, Oláh, Benács a labda útja és Benács lövése a hálóban köt ki, 1:0. A gól után Lázár lövése sú rolja a kapufát. A vendégcsapat csatársora is próbálkozik néha, Egy ilyen alkalommal Mihajiovies fölélő. A 39. percben esik a má­sodik Bástya gól. Honti hazaadá­sát Lázár elcsípi és Schmidt alatt a hálóba lő, 2:0. A II. félidőben a Bástya enged Mdőjárán Várható időjárás pénteken estig: felhős, az évszakhoz ké­pest hűvös idő, főképp a he­gyeken kisebb havazás. Időn- kint élénk északnyugati—északi szél. Várható legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 2, plusz 2, legmagasabb nappali hőmér­séklet pénteken 9—12 fok kö­zött. A fűtés alapjául szolgáló vár ható középhőmérséklet: 0, plusz 4 fok között. valamit az első félidő iramából és a vendégek is többször szóhoz jutnak. A 11. percben Domonkos Baka átadását a bal felső sarokba vágja, 3:0. Majd Benács lövését védi szerencsével Schmidt. A 30. percben Benács a kapunak háttal szerzi a negyediket, 4:0. A 35. percben születik a vendégek be: csületgólja. Kárpáti és Zádori együttes hibája után Géczi lőhet a kapuba, 4:1. Aztán ismét Zádori juttatja gólhelyzetbe Géczit, de ezúttal sikerül a védelemnek tisz. táznia. Az utolsó percben esik' a mérkőzés utolsó gólja. Szerzője ismét Benács. 5:1. A szerfelett lelkes és önfeláldozóan küzdő öcsényi csapat ellen biztosan győ­zött a hazai együttes annak elle­nére, hogy egyes csapatrészei kü­lönösen a második félidőben Is­mét sok hibát vétettek. A két csa. pat között mutatkozó klasszis kü­lönbség mindjárt a mérkőzés ele­jén kidomborodott és az öcsényi együttes csak a II. félidőben ak­kor jött fel, amikor a Bástya köny nyített az iramon. Kitűntek: Baka Domonkos, Lázár, illetve Schmidt, Balog és Szabó. Nagyobb gendo? a sportlétesítményeikre Gyünkön i Megyénk sportpályáin a dolgo­zók százai, ezrei találják meg va- sárnapról-vasárnapra a sportolási lehetőséget, találnak felfrissülést, szórakozást. A szurkolók ezrei tekintik meg vasárnaponként a különböző labdarugómérkőzéseket A sportpályák nagy látogatottsá­ga ellenére is szomorúan kell megállapítani, hogy a pályák kar­bantartására nem fordítanak min­denhol kellő gondot. Különösen vidéken, kisebb helyeken vannak elhanyagolt állapotban a sportlé­tesítmények. Szekszárdi öázsa—Nagymányoki Bányász 3:2 (2:2) Szekszárd, 1400 néző. Vezette: Sólymos (Baja). Sz. Dózsa: Kaiser—Szlonszky.x Felföldi, Vigh—Ihász, Pólón— Kázmér, Kacsányl, Majnay, Bátori. Erdélyi. Nagymányok: Veres—Hartmann Dormány, Térjék—Bán, Molnár — Schmieder, Keller, Krisler, Véber Marton. A két csapat helyenként ke­mény, de végig izgalmas küzdel­met vívott egymással. Mindkét1 félidőben a vendégek támadtak, többet, de a Dózsa legalább annyi helyzetet kihagyott, mint ellenfele Már az első percben Veres haló­jába került a labda. Bátori beadá­sát Kázmér közelről belőtte, 1:0. Hamar egyenlített azonban a bá-i nyászcsapat. Vigh nem tudta meg akadályozni, hogy Schmieder kö­zépre ne adja a labdát és Krisler közelről egyenlít, 1:1. A 28. perc ben ismét a hazai csapat szerez váratlanul vezetést nagymányoki támadások után. Bátori a kapu torkába íveli a labdát és azt Ve­res a hazai csatároktól zavartatva a saját kapujába üti, 2:1. A gól után feljött a Dózsa és a félidő utolsó 10 percében egy idényre- való tiszta gólhelyzetet hagyott kihasználatlanul. A 40. percbe i Felföldi hazaadása a Dózsa kapu­jába jutott, 2:2. Utána Kázmér. Majnay és Bátori két Ízben is nagy helyzetben hibázott. A II. félidőre sem változott a játék képe. A vendégcsapat tet­szetősebben szőtte támadásait, de a Dózsa védelem önfeláldozóan mindig idejében tudott közbelépni vagy pedig a nagymányoki csa­tárok lőttek pontatlanul, mini ahogyan a 15. percben Véber, a 21. percben Marton, majd a 27- ben Schmieder lőtt fölé vagy mel- lé. Közben a Dózsa is veszélyez­tetett. Kázmér szabadrúgását Maj­nay a kapufára lőtte. A 35. perc­ben Molnár lövése centiméterek-1 kel süvített el a bal felső sarok mellett. Majd tömegjelenet után Kaiser nagy kapusbravúrral há rított egy biztos gólnak lászó lövést Az utolsó percekben a hazai csa­pat rohamozott. A 41. percben Erdélyi laposan rálőtte a labdát, melyet Veres kiejtett és Majnay közelről a hálóba pofozhatta a győztes gólt, 3:2. Nem ritkaság az, hogy a sport, pályát egyúttal legelőnek is hasz­nálják és amikor a sportköri ve­zetők, vagy maguk a sportolók teszik ezt szóvá és helytelenítik, sok esetben támadás éri ezért őket. A gyöníi labdarugópályát ré­szint állami támogatással, részint társadalmi munkával — többé- kevésbé — rendbehozták, mégis a pályát lovaskocsival keresztül- kasul felvágják. A jelek szerint a gyönki sportköri vezetők fellépése nem hozta meg a kívánt ered­ményt. Helyes volna, ha a községi tanács részéről megvizsgálnák az ügyet és hoznának intézkedést a sportlétesítmény megóyásáért. * A 4. számú Sportrejtvény helyes meqfejtése: 1, 1, 1, 2, 2, X, X, X. 2, 1. Paksi Kinizsi— Simonlornyai VL 1:0 (0:0) Paks, cseki. 1200 néző. Vezette: Me­Kitüntek: Pólón, Ihász, Szlonsz- ky, illetve Véber, Molnár és Dor­mány. T. L. Szekszárdi Építők—Bálaszéki Törekvés 5:2 (4:1) Koliay Valéria és Kishegyi Árpád hangversenyéről Szerdai számunkban be­számoltunk arról, hogy Szek- szárdon a felszabadulási emlék­ünnepség után Koltay Valéria és Kishegyi Árpád, az Állami Operaház tagjai, valamint Vad- nay Éva előadóművész nagysi­kerű hangversenyt adott. Az est megérdemli, hogy külön is foglalkozzunk szereplőivel. A magyar és szovjet szerzők műveiből összeállított műsor fénypontja, Kishegyi Árpád sze replése volt. A művész nem elő szőr járt Szekszárdon. Amióta azonban utoljára hallottuk, igen sokat fejlődött és méltán érdemelte ki a közönség vas­tapsait. Súlybeli gyarapodása kedvezően éreztette hatását ed­dig is meglévő szép csengő te­norján, amelyhez az utóbbi idő­ben határozottan csiszolódott előadókészség is járult. Az elő­adott művek közül különösen Erkel: Bánk bán című operájá­nak „Hazám, hazám“ című ári­ája, Csajkovszkij: Anyegin c. operájának Lenszky áriája, Kacsóh: János vitézének Ku­korica Jancsi belépője és Scser bakov: Szabadság dala aratott megérdemelt nagy sikert. Koltay Valéria műsorában Kacsóh: János vitézéből, Iluska és a francia királylány dala és Hubay: Cremonai hegedűs c. operájából (Madárdal) hallot­tunk egy-egy áriát, illetve Rimszky Korzakov Csalogány­dala és Grecsaninov: Bölcső­dala hangzott el. ügy éreztük, hogy internálása különösen a fel ső régiókban nem volt teljesen tiszta. A kíséretet Paulusz Ele­mér, a Honvéd Színház kar­nagya alkalmazkodóan látta el, annak ellenére, hogy a zongora igen elnyűtt állapotban van. Az egyes műsorszámokat hangulatos szöveggel kötötte össze Vadnay Éva előadómű­vésznő, aki egy-egy Ady Illyés, Iszakovszkij és Mihalkov vers elmondásával maga is hozzájá­rult az est sikeréhez. INCSUT- TOTÓM / TOLNAI NAPLÓ Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: GYŐRÉ JÓZSEF Kiadja a Tolnai Napló Lapkiadó V. Szerkesztőség telefonszáma: 20-10 Kiadóhivatal telefonszáma: 20-11 A szerkesztőség és kiadóhivatal elme: Szekszárd, Széchenyi u. 18 Terjeszti: a Megyei Postahivatal HIrlaposztálya és a hírlap kézbesítő postahivatalok. Előfizetés postahivataloknál és kézbesítőknél Havi előfizetési díj: 11 Ft. Szekszárdi Nyomda Szekszárd. Széchenyi u. 46. Telefon: 21-21. Nyomdáért felel: Odepka Rezső 400 néző. Vezette: Bátaszék, Völgyesi. Építők: Greilich—Klézll, Kiss Bencze—Bandi, Elekes—Gyetvai, Fülöp, Fehér, Zsoldos, Rohi. Bataszék: Frei II.—Marton, Fá-< bik, Szép—Toronyi, Kiss—Vargaj Tóth, Hovánszki, Krix, Németh. Bátaszék kezd, de rögtön a/. Építők veszik át a játék irányí­tását. Már az első percekben fel­tűnő. hogy Frei II. bizonytalan a hazaiak kapujában. A 4. percben Fülöp lövése alig kerüli el a ka­put. Bár az Építők támad többek mégis a hazaiak szerzik meg a vezetést. A 16. percben Krix lab­dájával Némeh elmegy, bead Grei­lich elvéti és Hovánszki értékesí­ti, 0:1. Négy perc múlva Zsoldos 18 méteres bombaerejű szabadruJ gása köt ki a hazaiak kapujában, 1:1. Három perc múlva Fehér okos megoldással a kapus fejé bó—Kiss lefutásából az utóbbi fölött a hálóba juttatja a labdák messze a kapu mellé lő. Fele-Jií 2:1. Egy ellentámadás után Tóth1 25 méteres éles lövését Greilich a sarokból szedi ki. A 27. percben Zsoldos sarokrúgása után Elekes dását hárítja a Vasas védelem. labdáját Gyetvai , fordulásból hálóba juttatja, 3:1. Ezután feljön a hazai csapat és több veszélyes támadást vezet, de ezeket nem kíséri szerencse. Varga lesérül és ettől kezdve már csak statisztái a pályán. 10 emberrel játszanak a hazaiak ennek ellenére 5 perc alatt 7 sarokrúgás jelzi a hazaiak fölényét. A 42. percben Fülöp— Gyetvai akció után Rohi a léc mellett a hálóba fejeli a labdát* 4:1. A II. félidőre Bátaszék átcsopor­tosít és Toronyi a csatársorban kap helyet. Támad a Bátaszék és a 2. percben Krix lövése a kapu­fát súrolva hagyja el a pályát. A következő percekben Greilichnek többször kell nehéz helyzetben tisztázni. A 7. percben Krix sarok rúgás után közelről a hálóba lő 4:2. A gól felrázza a hazaiakat és egymásután vezetik támadásaikat de a szerencse elpártol tőlük, ugyanakkor Greilich is jól véd. A 16. percben Krix elől Greilich ment, majd egy perc múlva Toro­nyi közeli lövését kell védenie. A mérkőzés eredményét a 33. perc­ben a kifutó kapus mellett Gyetvai állítja be, 5:2. Nagy küzdelmet vívott egymás­sal a két csapat. Az első percek­ben a hazaiak kaptak jobban lábra és az első negyedórában irányítani is tudták a játékot Negyedóra eltelte után azonban a vendégek kerültek fölénybe, de a. paksi védelem Rappal az élén há­rította a simontornyai támadáso­kat. Az Építők gólratörőbben és me­zőnyben a hazaiaknál valamivel szebben játszottak, ezért a győze'- mük megérdemelt, bár az ered­mény túlzott. A játékvezető hibátlanul vezette Kitűntek: Bencsik, Rapp. Szia- a mérkőzést. nó, illetve Sebestyén III., Kondor A II .félidőben a 15. percben' dőlt el a mérkőzés sorsa. Darnai Mészárosnak adott. Tőle Bencsik kapta a labdát és lövése nyomán' a hálóban kötött ki a labda, 1:0 A gól után mindkét csapat előtt még számos helyzet nyilt, de a vé delinek megakadályozták az újabb, gólszerzést. Bonyhádi Vasas—Qunaföldvári Honvéd 1:1 (0:0) 1000 néző. Vezette: Bonyhád, Pallós. Bonyhádi Vasas: Kovács—Pálos Horváth, Tóth—Steib, Forró—En- drődi, Hóman, Losonczy, Szabó* Hóbor. Dunaföldvári Honvéd: Kovacsics — Putz, Erdélyi, Dunai—Szila:* Palkó—Nichter, Zörényi, Foga-i rassy, Szabó, Kiss. A vendégcsapat kezd, és Sza­Endrődi fut le, de Kovacsics jő érzékkel kifutva ment. A 9. perc­ben Nichter—Zörényi—Kiss tárna Ezután Losonczy kitör, de 5 mét térről fölé lő. Változatos a játék* A 15. percben Kovács szépen fogja Fogarassy labdáját, A 20, percben meleg helyzet adódik a vendégcsapat kapuja előtt. Hó­man beadását Losonczy élesen kapura lövi, a labda a bal alsó­kapufáról kipördül. A csatárok mindkét oldalról szépen kombi­nálnak, de a védők időben romi bolnak. A 35. percben Bonyhád, a 40. percben Dunaföldvárnak van nagy helyzete, de Losonczy. Illetve a dunaföldvári Szabó hibáz A II. félidő Vasas támadásokkal kezdődik. Igen sok a jó helyzet, de a csatárok elhamarkodják a lövést. A Honvéd védelme jól áll a lábán és Putz, Dunai sorra ve­rik vissza a Vasas támadásokat, melyeket Losonczy és Hóman ve- zetnek Az első gól a 28. percben esik: Nichter megugrik és a 16-os tájékáról nagy lövést küld a ka­pura, 0:1. A hazaiak a gólra he­ves támadásokkal válaszolnak és a 32. percben Hóman 11-es tájára küldött beadását Pálos góllá' ér­tékesíti, 1:1. A hátralévő percek­ben fokozódik az iram, de gól nem esik. Bírálat: Izgalmas, ióiramű mér­kőzés, melyen a hazaiak többet a vendégek veszélyesebben támad­tak. A csatárok nem tudták ki­használni a gólhelyzeteket. Jók: Tóth, Horváth, Forró, illetve Nich­ter (a mezőny legjobbja) Putz és Szabó. Arató Apróhirdetések A TOLNA MEGYEI Villany és Épületszerelő Vállalat felvesz villanyszerelő szakmunkásokat és olyan ifjúmunkásokat, akik vil­lanyszerelő szakmában szeretné- nek elhelyezkedni. Ha BONYHADON jár feltétlenül győződjön meg a Földművesszö­vetkezet Textilszaküzlete konfek­ció, textil, cipő, divatáru osztá­lyának bőséges áruválasztékáról. Továbbá a Földművesszövetkezet maradékboltja leértékelt árubő­ségéről. A tagok vásárlásaik után visszatérítést kapnak. ZETOR vezetőket keres a Fácán­kerti Növényvédő Állomás azon­nali felvételre. MOZI ?®.raY Filmszínház: Április 5—8 csütörtöktől—vasárnapig. BEFE­JEZETLEN elbeszeléí • Egy or­vosnő szerelme. Magyarul beszélő színes szovjet film. Előadások kezdete: Vasár- és ünnepnap fél 4. fél 6 és 8 órakor Hétköznap fél 6 és 8 órakor