Tolnai Napló, 1955. szeptember (12. évfolyam, 205-230. szám)

1955-09-28 / 228. szám

4 N APLO 1955. SZEPTEMBEK 28. Versenyfelhívás a legelek és az apaállatok jobb gondozásáért Mi, a dombóvári járás legeltetési bizottságainak elnökei, apaállatgondozói értekezleten megbeszéltük azokat a feladato­kat, amelyek megoldásra várnak a legelők ápolása és gondozása terén. Egyben versenyre hívjuk a megye valamennyi legelte­tési bizottságát és apalállatgondozóját az alábbiak szerint: Az őszi legelőápolásokat október 15-ig 100 százalékban el­végezzük. A legelőre vonatkozó egyéb munkálatokat pedig a „Működési Szabályzat” és a „Legelőgazdálkodási Szabályzat­nak megfelelően hajtjuk végre. Az apaállatgondozásra vonatkozóan az alábbi versenyki­hívást tesszük: 1. Az istállókban, udvarokban, kifutókban rendet és tisz­taságot tartunk. 2. Fedeztetést jegyeket, naplókat pontosan vezetjük. 3. Az elléseket figyelemmel kísérjük és a fedeztetést nap­lóba bevezetjük. 4. Figyelemmel kísérjük az anyaállatok 'meddőségét, eset­leges kezeltetésre felhívjuk a tulajdonos figyelmét. 5. Jó gondozással igyekszünk az apaállatot tenyésztésre 5 évig megtartani. 6. Fedeztetésnél előírt szabályokat szigorúan betartjuk. 7. Jó bánással védjük az apaállatokat az elvadulástól. 8. A nyári és téli napirendet pontosan betartjuk. 9. Az apaállatok tenyészkondicióját úgy megőrizzük, hogy azok súlya selejtezéskor a 9 mázsát meghaladja. GYÉMÁNT JÓZSEF dalmandi KISTURI GYÖRGY szakcsi KIRÁLY ISTVÁN dombóvári leg. biz. elnökök. CSILLAG GÁBOR kurdi apaállatgondozók. ERB JÓZSEF mucsi DARÁZSI VENDEL szakcsi PÓLYÁK ISTVÁN gyulaji Megnyílt a Szülők Főiskolája Szeptember 16-án megnyílt a TTIT rendezésében a Szülök Fő­iskolája. Az első előadást 220 érdeklődő hallgatta végig. Dr. Tomszer Ferenc előadó konkrét eseteken mutatta be, hogy ho­va juttatja a gyermeket a hely­telen nevelés. Hangsűlyozta, hogy a szülők felelősek gyerine keik neveléséért, s ez alól a fe­lelősség alól az sem mentesít, ha a psaládban mindkét szülő dolgozik. Beszélt a szülök maga tartásának nevelő jelentőségéről a családi, iskolai és hazafias ne­velés szempontjából. Az értékes előadás első volt abból a sorozatból, amelyben sorrakerülnek az összes nevelési kérdések. A következő előadás harmincadikán lesz ugyancsak a gimnázium dísztermében. Tár gya: Gyermeknevelés a család bán és az iskolában. Az előadás után Miklós Péter dombóvári igazgató válaszol a felmerülő kérdésekre. Helyes szervezéssel • . . Wiedermann Ferenc elvtárs, a tengelici Petőfi Termelőszövetkezet agronómusa írta szerkesztőségünkhöz küldött levelében, hogy termelőszövetkezetük összes munkáit jól tud­ták irányítani azáltal, hogy biztosították a bri­gádok önállóságát, annak helyes megszervezé­sét. A brigádokon belül a munkacsapatok meg­szilárdítását. A brigádok részére egyhetes munkaterveket készítettek. Az említett szervezési munkák eredménnyel jártak — írta levelében. — Amit igazol az is, hogy búzából 427 holdon 14.40 mázsa átlagter­més volt. De volt olyan területük, például egy 22 holdas tábla, ahol a termés a 18.50 mázsás átlagtermést elérte. A búzán kívül ősziárpából, -ozsból is szép eredményeket értünk el, és előreláthatólag a kukorica is megadja a 30—32 mázsa holdankénti átlagot. Az elért jó terméseredmények lehetővé tet­ték, hogy tsz-ünk tagjai kocsiszámra vigyék haza a gabonát. Major Péter például 2 család­jával dolgozik a tsz-ben és munkaegységeik után csak előlegként 76 mázsa búzát, 27 má­zsa őszi árpát és 7542 forintot kaptak. Idős Károly József egyedül dolgozik a tsz-ben, a teljesített 401 munkaegységére előlegként 25 mázsa búzát, 8 mázsa őszi árpát, 3000 forint készpénzelőleget kapott. De ugyanígy sorol­hatnánk tovább. Ahhoz, hogy a fent említett eredményeket el tudtuk érni, természetesen igen nagy segít­séget nyújtott a talaj előkészítés és vetési munkálatoknál a szedresi gépállomás. Ponto­san betartották a szerződésben vállalt határ­időket. Ugyanakkor biztosítják azt is, hogy az őszi mélyszántást a tsz legkésőbb november 20-ig 100 százalékosan befejezze. Az őszi árpa, a rozs és takarmánykeverék vetését, összesen 260 holdon szeptember 25-ig a gépállomás se­gítségével befejeztek. Emellett a búza és talaj­előkészítésen kívül több, mint 100 holdon fejeztük be az őszi mélyszántást. Termelőszövetkezetünk előtt most is nagy feladat áll, mintegy 170 vagon terményt kell betakarítanunk. Nagy feladat ez, de bízunk abban, hogy helyes szervezéssel ennek a fel­adatnak is 100 százalékig eleget teszünk. Tatarozzák és szépítik a bonyhádi általános iskolákat Pártunk és kormányunk okta tásügyi programja szerte az or szágban megmutatja eredmé­nyeit. Az a sokmilliós beruházási program, melyen keresztül új iskolákat, új egyetemeket és kor rűsítéseket hajtanak végre azt a célt szolgálja, hogy gyors mér tékben fejlődjön a tudás elsajá­títása, a szocialista embertípus magasabbrendű kiképzése. Bonyhád község nagyon so­kat fejlődött a felszabadulás óta pedagógiai szempontból. Ha csak az elmúlt éveket vesszük figyelembe az általános iskolák tekintetében, akkor megállapít­hatjuk azt, hogy ez a tagozat 27 osztállyal rendelkezett, azon­ban még ez a keret is szűknek bizonyult befogadni azokat az új jelentkezőket, akiknek szá­mára biztosítani kellett a tanulás bán való részvételt. Az új tanév már 31 osztállyal rendelkezik, ezzel szemben a pe­dagógusok létszáma is 7 fővel szaporodott, ami azt bizonyítja, hogy mind többen lesznek, akik részt vesznek a tanulásban. A Bonyhád községi általános Iskolák szépítésére, tatarozására ebben az évben államunk több mint 90 000 forintot fordít. Ko moly összeg ez és komoly ered ményt is jelent felhasználásuk területén. Az elmúlt esztendőben a bony­hádi általános iskolákban mint­egy 1070 gyermek vett részt a tanulásban. Ebben az oktatási évadban pedig 1274 fő a iét szám. Nagy segítséget jelent a szü­lők számára az iskolai napközi otthon fenntartása is, hol 120 gyermek nyer gondozást és ve­szi le a szülők válláról az étkez­tetés és a tanítás gondjait. Nagy súlyt fektetnek az úttö­rő mozgalom fejlesztésére is. Ebben az esztendőben függetle­nített úttörővezetőt állítottak be. aki speciálisan az úttörők neve­lésével foglalkozik, hogy az út­törőmozgalom eddigi eredmé nyelt fokozhassák. A bonyhádi általános iskola szertára, szemléltető eszközei teljesen korszerűek és értékük meghaladja a 200 000 forintot. Ezek az eszközök igen komoly segítséget jelentenek a tanulás, a gyakorlati élet szakszerű elsa­játításában, s a természet, a ké­mia, fizika ismeretek elsajátítá­sában. A bonyhádi általános iskolák kiváló pedagógusokkal rendel keznek, és itt külön meg kell em líteni Szőcs Gergely általános is­kolai tanár elvtársat, aki igen eredményesen vezeti és tanítja a biológiai ismereteket, a szertár­fejlesztés területén komoly érdé meket szerzet, valamint az úgy­nevezett Micsurin-kert létesítmé­nyével komoly eredményeket ér el a tanítás idevonatkozó terű létéin. Jő eredménynek tudható be az is, hogy még a tavasszal, kiváló facsemeték eladásából mintegy 1500 forintot vételeztek be, annak eredménye mellett, hogy ezen a területen is komoly szakismeretet nyújtottak az is kólái növendékeknek. A nagyösszegű beruházás nem érdemtelenül éri a bonyhá­di általános iskolát. Jő kezekben van a tanítás, pedagógusai pe­dig szívvel-lélekkel azon fáradoz nak, hogy a legjobb eredményt biztosítsák a tanítás valamennyi területén. Az iskola pedagógusai hálával gondolnak a pártra, mely lehe­tővé tette azt, hogy szeptember 1-től jóval magasabb a fizetésük jó munkájuk anyagi és erkölcsi elismerése ez, és azzal hálálják meg, hogy még nagyobb becsü­lettel, még odaadóbb szorgalom mai tanítják az új emberpalán tákat, a jövő kulturáltabb em­berét. Horváth József Apróhirdetések — ID. KONCZ Adámnak Tolnán Bajcsy Zs. u. 14. szám alatt szaksze­rűen készült kukorica góréja Kisebb részekben is eladó. Tálolható [>50 q. A megtekintés előtt kérek értesítést. — FIGYELEM! Ha minden árut olcsón akar megvásárolni, keres­se fel a Bátaszéki Földművesszö­vetkezet szakűzleteit, ahol min­denben bő választékot megtalál hat. — AZONNALI belépésre kere­sünk motorosküldöncöt. (Motort a vállalat biztosít.) Fizetés kollektív szerint. — Azonnali belépésre építőipari szak- és segédmunká­sokat keres a 49. sz. Építőipari Vállalat komlói munkahelyére. Kereseti lehetőség segédmunká­soknak 700—900 forintig, szak­munkásoknak 1000 forinttól fel­felé a mindenkor érvényben lévő normák szerint. Napi háromszori meleg étkezést és munkásszállást biztosítunk. Jelentkezni lehet: 49. sz. Építőipari Vállalat Komló, Kossuth Lajos u. 13. — KANALASKOTAT, FŐRÉSZ POROS KÁLYHÁT, bádogteknőt, kézi répadarálőt. vasalt kútved- ret. bádogtetőt rendelésre ké­szít és szállít Bátaszéki Épület­karbantartó KTSZ. Eseménynaptár " 91 évvel ezelőtt SZEPTEMBER 1864. szeptem­ber 28-án ala­kult meg az első Internacionale Londonban. Szerda 138 évvel ez előtt,, 1817-ben pedig ugyan e napon született Tompa Mihály. KULTURNAPTAR Filmszínházak: Garay: Aki szereti a feleségét. Tamási: Lillomfi. Tolna: A kaméliás hölgy. Bátaszék: Volpone. Bony­hád: Kőszív. Dombóvár: Kávéház a főúton. Dunaföldvár: Az ezred leánya. Paks: Titokzatos Afrika. Simontornya: Rágalom tüzében. HÍREK — Magyar Színháztörténet címmel dr. Czenner Mihály, az Országos Színháztörténeti Mú­zeum igazgatója előadást tart Szeptember 29-én az „Április 4' kultúrházban. — 32176 fő tekintette meg a megye 60 helyiségében a „Ha­rag napja" című magyar filmet, — „Élményeim Jáva szige­téről” címmel dr. Köpe Viktor a Pécsi Pedagógiai Főiskola ta­nára a Távol-kelet magyar kuta­tója előadást tart a TTIT megyei szervezete rendezésében október 1-én Szekszárdon, 12 órakor a városi DISZ-szervezet fiataljai részére a Garay moziban, dél­után 6 órakor pedig a Garay Já­nos Általános Gimnázium dísz­termében. — „Tájékozódás a földön” cimmel Dr. Pataky József gim náziumi tanár tart előadást 29-én 5 órakor a BM. Megyei Főosztálya klubhelyiségében. — Verekedés közben megse besült Szűcs István nagyvejkei lakos. Mellkasfali szúrással szál­lították a szekszárdi kórház bal­eseti osztályára. — Fekete vágásért, valamint üzérkedésért, id. Marosi Gábor és K. Takács Lajos szakcsi lako­sokat 2 évi börtönre és 400 fo rint pénzbüntetésre, illetve egy év és 3 hónapi börtönre és 400 forint pénzbüntetésre ítélte dombóvári járásbíróság. A vád­lottak 16 borjut vásároltak fel. melynek egy részét engedély nélkül levágták, a többit pedig néhány napi tartás után a meg­engedettnél jóval magasabb áron továbbadták. — Operaestet rendez a szek­szárdi központi kultúrcsoport október első hetében az Április 4. kultúrházban. A központi cso­port zenekara operarészletekkel lép fel az esten. — Megkezdte a szekszárdi „Ünnepi hét” szervezését a vá­rosi tanács népművelési csoport­ja. November második hetében a dolgozók minden nap színvo­nalas műsorokon vehetnek részt. — Makay György írását tar­talmazza az Országos Béketa­nács „Mi van a nagyvilágban” című külpolitikai füzetsorozatá­nak legújabb száma a „Hol a nagyobb erő?” A füzet az impe­rialista „erőpolitika” bukásának okait elemzi. MOZI Garay Filmszínház. Szeptem­ber 27-től 28-ig. keddtől szerdáig: Aki szereti a feleségét . Német filmvígjáték. Előadások kezdete: vasár- és ünnepnap fél 4, 6 és fél 9 órakor. Hétköznap 6 és fél 9 órakor. Kertmozi. Szeptember 26-tól 28-ig. hétfőtől szerdáig: Eltáncolt aranyak. Csehszlovák film. Elő­adások kezdete: este fél 9 óra­kor. TOLNAI NAPLÓ Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: KIRÁLY LÁSZLÓ Kiadja a Tolnai Napló Lapkiadó V. Szerkesztőség telefonszáma: 20-10 Kiadóhivatal telefonszáma: 20-11. A szerkesztőség és kiadóhivatal elme: Szekszárd. Széchenyi u. 18, Terjeszti: a Megyei Postahivatal Hirlaposztálya és a hírlap kézbesítő postahivatalok Előfizetés postahivataloknál és kézbesítőknél Havi előfizetést dl)- 11 Ft, Szekszárdi Nyomda Szekszárd. Széchenvl u. 46. Telefon: 21-21 Nyomdáért felel: Odepka Rezső SPORT 17 mázai labdarugó 21100 forintot jegyzett 1 A Mázai Bányász Sportkör labdarugói, akik a bánya mé­lyén sportbrigádban dolgoznak, nemcsak a munkában mutat­ják meg helytállásukat. A VI. Békekölcsön jegyzésből be­csületesen kivették a részüket, amit bizonyít az, hogy a sport­brigád 17 tagja 21.100 forintot jegyzett. Miksai Henrik 1300, Láng Mihály 1300, Kersák György 1500, Radó István 1500, Kiss Frigyes 1200, Kovács István 1500, Henczi István 1200, Szé­les József 1200, Zöld József 1000, László János 1200, Mar- kovics Béla 1000, Takács László 800, Kiss János 1000, Simon Ist­ván 900, Kiss II. János 1500„ Sipos Lajos 1500, Molnár Imre 1500 forintot jegyzett. Szekszárdi Bástya—Máza 3:1 (0:1) Szászvár, 300 néző. Vezette: Kovács. Máza: Zöld—Kovács, Újházi, László—Láng, Schnetz—Széles, Henczi, Kersák, Radó, Kiss. Bástya: Asztalos—Kunszabo. Tárnok, Zörényi—Gál, Baka— Gabi, Hóman, Benács, Zádorl, Várnai. A hazaiak kezdenek nappal szemben. Az első emlltésreméltó esemény az 5. percben történik, ■amikor Széles elmegy védője mellett s már csak Asztalossal áll szemben, de lövését Asztalos vé­di. Két perc múlva újra csak Széles megy el és sarokra tartó lövését Asztalos — nehezen szögletre nyomja. Állandósul a hazai fölény, azonban a csatárok nem tudják kihasználni az adódö alkalmat. Két eredménytelen szögletrúgás után Radó lövéséi védi Asztalos. A 20. percben a vendégcsapat kapufát rúg. Nem sokkal ezután Láng miatt sza badrúgáshoz jut a vendégcsa­pat. de Zöld véd. A 25. percben esik a játék irama, de még Így is a hazaiak vannak fölényben. A 43. percben a hazaiak szögle­tet harcolnak ki, s a beívelt lab­dát Asztalos kiüti. Egy újabb ha­zai roham következik, majd ka varodás után Kersák a hálóba juttatja a labdát, 0:1. A II. félidő elején a vendégek támadnak többet és fölényüket majdnem az egész játékidő alatt tartják. A 10. percben szabad­rúgáshoz jutnak a vendégek, majd Kovács felszabadító rúgása Láng kezét éri. A játékvezető li­est ítél, melyet Benács értéke sít, 1:1. Ezután a hazai védelem megzavarodik és nehezen tud védekezni. A 20. percben szabadd rúgás után Gaál lesz eredmé­nyes, 2:1. A hazaiak is támad­nak, de ezekben a támadások­ban nincs átütő erő. A 27. perc­ben Henczi jobb felső sarokba tartó lövését Asztalos szögletre üti ki. Ezután újabb két szögle­tet rúgnak a hazaiak, de erea- ménytelenül. Pár percig tart csak a hazaiak fellángolása.. László lövését védi Asztalos, majd széles lő mellé. A 39. perc­ben szép vendégtámadás gördül végig a pályán. A lövést Zöld csak röviden üti ki és az újból rálőtt labdát Kovács csak kézzel tudja az üres kapuból kiütni. A megítélt 11-et Hóman értékesíti. 3:1. Kezdés után a hazaiak tá­madnak, közben Kersákot a já­tékvezető leküldi a pályáról. A hazaiak szögletet harcolnak ki, de eredményt nem érnek el be­lőle. Bírálat: Két ellentétes félidöbőt álló mérkőzésen a nyugodtabb védelemmel rendelkező vendég­csapat megérdemelten győzött. Jó: Asztalos, Hóman, Várnai, illetve Széles, Radó, Kovács. Lahó István levelező. Bátaszéki ált. isk. —Szekszárdi ált. isk. ti :3 (6:2) Megyei úttörő kézilabda bajnoki mérkőzés. Bátaszék, 200 néző. Vezette: ötvös. Szekszárd: Utasi—Pelényl, Kosztolányi, Török—Tárnok, Posta, Nádor. Csere: Danóc«, Müller. Pertl, Czakó. Bátaszék: Kismödi—Bárdos, Benedek, —Kozma—Zágonyl, Székely, Elter. A bátaszéki fiú iskola csapata lendül támadásba, csakhamar 2:0 az eredmény. A szekszárdi­ak nagy lendülettel támadnak, ki is egyenlítenek. Az állóképe­sebb bátaszékiek azonban 6:2-ős vezetésre tesznek szert. A máso­dik félidőben tovább erősítenek és biztosan nyerik a mérkőzést 11:3 arányban. Góldobók: Székely 6, Elter 3. Benedek, Zágonyi, illetve Utasi 2, Pelényi. Jók: Székely. Elter, illetve Utasi. Dombóvári Postás -Tamási 3:1 (1:0) II. oszt. mérkőzés. A Dombóvári Postás még na­gyobb arányú győzelmet is elér­hetett volna, de a tehetetlen csa­társor nem tudta kihasználni a gólhelyzeteket. A gólokat Hurrái, Szőcs, Papp, illetve Csuhaj lőtte. Az alacsony színvonalú mérkő­zés eredménye igazságosnak mondható, a játékvezető jól ve­zette a mérkőzést. (Sebők) A 8. sz. Sportrejtvény helyes megfejtése 2, 2, 1, 2, x, 2, 1, x, törölve, 2, 2. A 8-as számú Sportrejtvé­nyünkből több mint 500 darab érkezett be. Az alábbiakban kö­zöljük a legjobb találatot elérd olvasóink névsorát: Nyolc találatot értek el: Bonyhá­di István Bonyhád, László Ká­roly Szekszárd, öhmüller János Bátaapáti, Ör Antal Tengelic. Szabó György Dombóvár, Hóman Sándor Szekszárd, Sudár György Szekszárd. Wurst Mátyás Nagy- mányok. 7 találatot értek el: Ta­más Béláné Szekszárd, Farkas László Dunaföldvár, Andrin László Nagydorog, Deli György Gyönk, Tavaly János Őcsény. Va­dász József Szekszárd, Tárnok Zoltán Szekszárd, Tompos Ist­ván Szekszárd, Csengéi István Szekszárd, Szakály Ferenc Szek­szárd, Guld János Tolna, Aszta­los Dénes Szekszárd. Asztalos Dé- nesné Szekszárd, Posch Györgyi Szekszárd, Csapiáros Lajos Szek­szárd, Bukovszky András Szek­szárd, Pókai József Szekszárd.. László Sándor Szekszárd. ifi. Hencz János Őcsény, Tárnok Ká­roly Szekszárd, Gyánó József Szászvár, Szántba Mihály Paks, Bus Gábor Dunaföldvár, Zerza József Paks, Wolf Ádám Nagy- mányok, Gász János Nagymá- nyok. Dr. Komlósi Andor Szek­szárd, Id. Hencz János Őcsény,, Balázs Lajos Bonyhád, Bödö Sán­dor Dombóvár. Somogyvári La­jos Iregszemcse, Verhás István Dombóvár, Gyetvai László Szek­szárd, Mocsári' József Sióagárd. Csorna István Dunakömlőd, Felker István Tolna, Major Vincze Nagy- mányok, Sebestyén János Simon­tornya, Hegedűs György Kölesd, Réti János Paks, Benkő Béla Nagydorog, Lencse László Tamá­si. Paksi Kinizsi—Sz. Építők 1:1 (0:1) fejeli kapura, de a kapus szög­letre nyomja. A második félidőben továbbra is tart a hazai csapat hatalmas fölénye. A vendégcsapat 9 ember­rel védekezik és a hazaiak a nyo­masztó fölény ellenére se tudnak eredményt elérni. Az Építők a 16- os vonalán mindig eredményesen tudnak közbelépni. A 3. percben Váczi fejesét és az 5. percben Fetter lövését kell védeni Grel- lichnek. Ezután Somodi lövése- zúg el a léc fölött. A 22. percben az állandó fölény közben Tanner váratlanul lő és a kapus, aki előtt Kiss áll, nem látja a labdát és későn próbál hárítani. 1:1. Kezdés után a közönség biztatá­sa közben folytatja a hazai csa­pat támadásait, de eredménytele­nül. Közben tömegjelenet adódik az Építők kapujánál, de a hazai csatárok két lépésről is a kapu­fát találják el, majd a vendégvé­delem Kissel az élen, tisztáz. A mérkőzés végéig tovább tart a hazaiak nyomasztó fölénye, de- az eredményen már nem tudnak változtatni. Bírálat: A hazaiak nem bírtak a hét tartalékkal (ifjúsági játéko­sokkal) kiálló Építők ellen. Bár a vendégcsapatnak határozottan- szerencséje volt, a döntetlent lel­kesedésével így is kiérdemelte. Jók: Darnai, Somodi, Bencsik. illetve Kiss (a mezőny legjobbja), Greilich és Klézli. A játékvezető szinte hibátlanul vezette a mér­kőzést. Paks, 1200 néző. Vezette: Kleiber. Már az első percekben Váczi gyönyörűen szökteti Tannert, aki Benczét átjátssza és hatalmas lö­vést küld kapura, de Greilich jó reflekszel menteni tud. Eután az Építők-vezet egy veszélyes táma­dást, de a hazai védelem tisztáz. A 15. percben Somodi hatalmas jobbsarokba tartó lövését gyönyö­rűen védi Greilich, majd egy perc múlva Mészáros lapos lövését vé­di a vendégcsapat kapusa. Ál­landósul a hazaiak fölénye. A vendégcsapat csak időnként jut szóhoz, három csatárral játszik, a két összekötő védekezésre áll de még így is veszélyesek a támadásai. A 26. percben Tóth egyedül tör kapura, de Rapp láb­bal tisztáz. Ezt követőleg Fetter lövését védi Greilich. A vendég­csapat teljesen védekezésre áll be, mert el akarja kerülni a nagy vereséget, mégis a 22. percben a jobbszélről beadott labdából Tóth a paksi védelem jóvoltából gólt ér el, 0:1. Ezután továbbra Is az Épí tők térfelén folyik állandóan a játék, mégis Tóth kerül nagy gól­helyzetbe és Rapp csak ügyes ki­futással menti meg a hazaiakat az újabb góltól. A 35. percben Tanner jobbszélről éles lövést küld, de az az oldalhálóban köt ki. A 40. percben a vendégek vé­delme szabálytalankodik, de So­modi 16 méteres ejtett lövését Greilich védi. A következő perc­ben Bencsik ívelt labdáját Tanner