Tolnai Napló, 1954. június (11. évfolyam, 128-153. szám)

1954-06-09 / 135. szám

4 NAPLÓ 1954 JÜNTÜB 9 Tovább folyik tg verseny a Vasutas Map tiszteletire Áhegy * sportinduló mondja: — .,... Áll a verseny a gyárban, a szántóföldön ..de nálunk is a Dombóvári Fűtőházban. Ezt mondja Schütz elvtárs, a Dombóvári Fűtő­ház versenyfelelőse, aki állítását az értékelések alapján be is bizonyítja. Nézzük meg, mit mutatnak ezek az eredmények, számok, amelyek ar­ról beszélnek, hogy a fűtőház dolgo­zói hogyan dolgoznak a munka front­ján, hogyan bizonyították be a kon- .gresszusi műszak alatt is párt iránti szetetetüket. A vállalások teljesíté­se és túlteljesítése bizonyítja ezt, me­lyeket kemény küzdelmek á.rán haj­tottak végre a vasút dolgozói. — A kongresszusi műszak óta többször hallani az utasok részéről olyan meg­nyilvánulást, „mennyivel jobb most utazni”, s a vasút dolgozói számára éz a legnagyobb elismerés. Valóban a kongresszusi műszak előtt voltak hibák: a munkásvonatok jelentékeny késéssel közlekedtek, melynek javí­tására a vasutasok azt vállalták, hogy egy százalékra csökkentik a ké­sést, be is váltották ígéretüket, mert azoknál a vonatoknál, amelyeket ők tovább l ottg'k. késés egválta'iáin nem volt. Hasonlóan szép az eredmény a személyszállító vonatoknál is: a vál­lalt 3 százalék helyett a vonatok 1.6 százalékot késtek csak. Egyre javul a 2 és a 3090 tonnás mozgalom eredménye is, s a 3.900 tonnás vállalással szemben már az első szakaszban 4000 tonna volt a továbbított túlsúly, s emellett a szén­takarékosság terén vállalt 3.5 száza­lékot is túlhaladták 7 tized száza­lékkal. A jó eredmények elérését nagyban elősegítették az olyan teljesítéseik, mint Korontos Miklós mozdonyveze­tő DISZ-brigádja, akik Szatnik Fe­renc és Rátkai Lajos fűtőkkel a szén­megtakarításnál 13.5 százalékot, a mozdonyjavítási költségeknél pedig ■30 százalékos megtakarítást értek el. A 2000 tonnás mozgalomban ez a lelkes brigád 4,688 tonna túlsúlyt továbbított, 23 százalékos átlagos ter­heléssel. De ezt a kiváló eredményt is túlszárnyalta Jugovics József és Vida József fűtőkkel, Sterz Imre mozdonyvezető, aki az egylapátos tü­zelési rendszer alkalmazásával 28 százalékos szénmegtakarítást ért el, s a mozdonykilométer tervet 23 szá­zalékkal. a 100 elegvtonna kilométe­res tervet pedig 47 százalékkal tel­jesítették túl úgy, hogy 4.142 tonna túlsúlyt továbbítottak 33 százalékos átlagos terheléssel, s emellett a bri­gád munkájában ponosan az előírt Időben járt ki a fűtőházból. A kocsijavító műhelyben Kovács Sándor, Kovács Árpád és Fábián U. József kocsilakatosok vállalásukat szintén teljesítették. Teljesen kijaví­tottak egy sérült kocsit anélkül, hogy azt a főműhelybe utalták volna. A mozdonyjavító műhelyben Máté Mi­hály vasesztergályos minőségi mun­kát végez s a kongresszusi műszak beindulásaikor eltért 147 százalékos teljesítményét állandóan emeli, s leg­utóbb 187 százalékot ért el, amit rend szeresen tart is. Munkája mellett Máté elvtárs időt talál arra is, hogy két fiatal dolgozónak munkamódsze­rét átadja. A mozdonyok időbeni ki­járását biztosítja Pandur István szénszeirelő. aki vállalása teljesítése után pótvállalást tett. A Dombóvári Fűtőháznál a szá­mok beszélnek, s igazat adnak Schütz elvtársnak, hogy a fűtőház vala­mennyi dolgozója becsülettel állja adott szavát. Az eredmények szé­pek, s most az a feladat vár a szak- szervezetre és a műszakiakra, hogy tegyenek meg mindent, hogy a ver­senyszellem tovább fokozódjék. Kér­jék ehhez a pártszervezet hathatós támogatását, s váltsák valóra az alap­szervezetnek azt a tervét, hogy a '•rrsenvlendület n» csökkenien hanem fokozódjon — ahogy a dolgozók , is tervezik — a Vasutas Napig. Ezt biztosítja részben új kezdeményezé­sük is az „öregek mozgalma”, va­lamint a „tíz perccel korábbi moz­donykirakás” is, amit a Vasutas Nap tiszteletére vállaltak. VÁRNAI LÁSZLÓ Afegr kell gyorsítani a gépi n övényápo Iá s t A tavaszi munkák ideje alatt gép­állomásaink, — csaknem kivétel nélkül, — jól dolgoztak. Részük volt abban, hogy megyeszente jóminőség­ben, idejében végeztünk a -tavaszi mezőgazdasági munkákkal. A gép­állomások kollektíváját ezért a lel­kes munkáért annak idején is, meg most is elismerés illeti. A tavaszi munkák ideje alatt jól dolgoztak a gépállomások, ám most, a növényáoolás ideje alatt, — ez csaknem általános — rosszul dolgoz­nak. Mi erre a bizonyíték? Az, hogy gépállomásaink eddig kapálási ter­vüknek mindössze csak 18.9 száza­lékát végezték el. Vannak ugyan olyan gépállomások is megyénkben, mint például a hőgyészi, amely most is jól dolgozik, sőt jobban mint ed­dig, amit az bizonyít, hogy kapálási tervének eddig 59 százalékát elvé­gezte már. Ugyancsak jól dolgozik a nr nejig élenjáró »regszemcse) gép­állomás, de kielégítően végzi a nö­vényápolást a tamási gépállomás is. . A fenti gépállomásokon kívül azon ban igen vontatottan halad a nö­vényápolás másutt. A nagykónyi és a mözsi gépállomásokon még egy­általán nem végeztek növényápolást. A gépállomások megyei igazgatója, Kovács Ferenc elvtárs, így teszi fel a kérdést a varsádi gépállomás igaz­gatójához: „A gépállomás vezető ag- ronómusa vájjon megtett-e mindent azért, hogy a kapásnövények terüle­tei gyomtala’mk legyenek?” A me­gyei vezető nyomban válaszol is: „Az értékelés nem ezt bizonyítja. A rossz irányítás rányomja bélyegét a kihe­lyezett agronómusok munkájára is. mert bizony ők sem segítik megfe­lelően a varsádi körzetben levő ter­melőszövetkezetekben a növényápo­lás végzését.” A mözsi gépállomáson pedig mi tesszük fel a kérdést: „Hova lett az a nagy lelkesedés, ami megelőzte a gépi növényápolást? Mi akadályoz­za, hogy a gépállomás nem váltja valóra Ígéretét, amit a párt III. kongresszusa ideje alatt tett?” A kérdésre a mözsiektől várunk felele­tet, mégpedig olyat, hogy a növény- ápolás ideje alatt is. mint eddig a gépállomás kollektívája példamuta- :óain megteszi a masa kö‘“'p“':i3#t. De nemcsak a mözsi gépállomás­tól várunk ilyen választ, hanem a többi gépállomástól is. Hiszen min­den gépállomási vezetőnek és dolgo­zónak világosan kell látni, hogy a kapásnövények termésátlaga attól függ, hogy időben és minőségben vé­gezzék el a növényápolást. A terme­lőszövetkezetek tagjai is joggal vár­ják el a gépállomásoktól, hogy perc­nyi késedelem nélkül minden ere­jükkel hozzálássanak a növényápo­láshoz, az eddiginél sokkal gyorsabb ütemben végezzék azt. II V II Kfi SZERDA, JÜNIUS 9 ÜGYELETES GYÓGYSZER IÁK ILI. sz. All. gyógyszertár ÍME'MAE Félix. — IDŐJÁRÁS JELENTÉS: — Várható időjárás szerda estig:' vál­tozó felhőzet, ma még. főleg keleten, több helyen eső. mérsékelt 'dónként e ánkebb nyugati, északnyugat; szél A nappali hőmérséklet főként ke’e- en eme’kedik. Várható hőmérsék­leti értékek szerdán reggel 8—11, délben 22—25 fok között. — B. Kovács Jánosné sárpilisi la­kos mái’ több alkalommal tejfel gya­nánt paszírozott aludtejet árusított a piacon 20 forintos árban. Több dol­gozót becsapott és uzsorázott ki a hamis áruval. A vegyvizsgálat alkal­mával megállapították, hogy árujá­nak alacsony zsírtartalma van és nem nevezhető tejfelnek. A fent ne. Nyolc százalék béralap megtakarítás a Tamási Téglagyárban Népi demokratikus államunkbain egyre több új üzemet, gyárat, lakó­házai', szociális és kulturális intéz­ményt építünk, melyek szakadatla­nul emelik a városi és a falusi dol­gozók anyagi és kulturális színvona­lát. 1954-ben a kormány építési pro- grammja még nagyobb feladat meg­oldása elé állítja az épületanyaggyár­tó ipart, elsősorban a téglagyárakat. A tamási téglagyár dolgozói átér­zik azt a felelősséget, mely a kor­mány lakásépítési programúmjából rá­juk hárul. Ebben az évben már egy­millió 750 ezer darab téglát adtak különböző építkezésekre. Szép telje­sítményeket értek el a kongresszusi műszakban is, bár az idő sokszor gá­tolta munkájukat (üzemük csak ké­zi gyártásra van berendezve), a dol­gozók jórésze teljesítette vállalását. A Szemerédi- és a Ladnai-brigád, mely párosversenyben áll egymással, a kongresszusi műszak után is válto­zatlan lelkesedéssel dolgozik, s je­lenleg 150 százalékot teljesített. To­vább folyik a harc az elsőségért az egyéni versenyzők között is, s szer­dán Tóth János 150, Hoff er György versenytársa pedig 130 százalékot teljesített. A gyár fizikai dolgozói mellett a műszakiak is teljesítették kongresz- szusi vállalásukat, mert még az el­múlt negyedévben néhány százalék béralaptúllépésük volt, a kongresz- üzusí műszakiban a kitűzött termelési vezett személy ellen bűnvádi eljárást 1 á«.ék mellett 8 százaléknyi béralap indítottak. | megtakarítást értek el. Az ozorai ifjúsági r<*o példájára Dombóváron is ifjúsági találkozót rendeztek a közelmúltban. Erről az ünnepségről számol be fékeiében Szabotál István. .,A gimnázium udvara volt az ese­ményeik színtere. Vidám fiáuaiok be­szélgettek, ismerkedtek egymással. — Egyik csoportban bőszoknyás paraszt lányok a gimnázium tanulóival ba­rátkoztak. Egy másik csoportban a MÁV-fűtőház ifjúmunkásai paraszt- fiatalakfcal beszélgetnek. Elmondták egymásnak, hogyan dolgoznak, ho­gyan szórakoznak. Közben újabb és újabb csoportok érkeztek a járás kü­lönböző falvaiból és mintegy 3000 fiatal gyűlt össze. Gáspár László, a járási DISZ- ártfcár mondott ünnepi beszédet. Rö­viden. de meggyőző erővel ismertet­ne a találkozó célját és jelentőségét. Az ifjúságot további jó munkára lel­kesítette. A díszelnökségben a fiatalok leg­jobbjai mellett 2 olasz vendég is helyet foglalt: Luigi Ficcadenti, a DÍVSZ olaszországi képviselője és feleségé. Marie Antonietta Ficca- denti. Az ünnepségen Luigi Ficca- denti is felszólalt. Az olasz és ma­gyar nép közti barátságról, a béké­ről beszólt és tolmácsolta az olasz ifjúság jókívánságait. A közönség lelkes tapssal köszöntötte az olasz vendégeket, az uttörőlányok pedig virággal kedveskedtek nekik. A járási DlSZ-bizottság ezután megjutalmazta a mozgalmi munká­ban élenjáró fiatalokat. Ezután a dombóvári általános gimnázium és tanítóképző fiataljai sportműsort mu tattak be. Délután került sor a kultúrműsor­ra. A döbrüközi fiatalok tánccsoport- . jukkái képviseltették magukat. Kü­lönösen szép volt a „Páros tánc”. — Kocsola szintén tánccsoportjával lé­pett fel és az úttörő zenekarukkal méltán vívták ki a közönség tetszé­sét. A tanítóképző énekkara népdalcsok rőt énekelt, majd a Fémtömegcikk- gyártó Vállalat és a tanítóképző, va­lamint az általános leányiskola t ánc- csoportja aratott nagy sikert. A mű­sor befejező számaként az általá­nos gimnázium színjátszói a „Minden kinek csak két keze van” című da­rabot mutatták be. A kultúrműsor végeztével a lampionokkal kivilágí­tott udvaron táncoltak a fiatalok.” spoff r S montomyai VL—-Szekszárdi Dózsa 2.2 (2:0) Szekszárd, 2.000 néző. Vezette: Rolléder (Pécs). Simontornya: Ferenczi — Sebestyén II.— Sebestyén I., Dobrádi — Sebestyén III., Baum III. — Mikulás, Baum II., Kiss, Baum I., Baum IV. — Szekszárdi Dózsa: Póta — Géczi, Király, Schlarb — Pólón, Ihász — Majnay, Hetesi, Terebesi. Gazsó, Dósai. — Mindkét együttes tartalékosán áll fel. A vendégék kapnak jobban lábra. Már az 5. percben megszerzi a vezetést a Vörös Lo­bogó. Mikulás fut el a szélen és kellemet­lenül pergő lövést küld a jobb sarokra. Póta vetődik, de kicsúszik a kezéből a labda és a kapufa mellett hálót ér, 1:0. A túlsó oldalon Dósai közeli fejesét védi Ferenczi. A 7. percben ismét nagy helyzete van a vendégeknek. Baum I. nagy helyzetből fö­lélő. A 15. percben Kiss ugrik ki góltígé- rően. de Póta ezúttal jó érzékkel kinyomja a labdát. Most erőteljesen támadnak a ven­dégtek A Dózsa támadásai nem tudnak ki­bontakozni. Dósai nem kap labdát. Király a középen igen bizonytalan. Simontornya ez­zel szemben pontos, hosszú passzokkal ját- sza át a Dózsa védelmét. A vendégek ke­mény, de nem durva játéka sincs ínyére a hazaiaknak. A 16. percben itt az újabb gól. Mikulás középre ível. Kiss átengedi a lab­dát Baum IV-nek, ezzel megzavarja a Dózsa védelmet és Baum IV. közelről" a jobb sa­rokba lő, 2:0. Ezután mezőnyjáték alakul ki, de hiába támad valamivel többet a hazai együttes, ezekben a támadásokban nincs kellő átgondoltság Ezzel szemben a vendé­gek támadásai, ha ritkábbak is, de nagyobb veszélyt jelentenek a hazaiak kapujára. He­tesi fölélő egy 20 méteres szabadrúgást, majd Hetesi szabadrúgását fejeli fölé Terebesi. Az utolsó percek ismét a vendégeké. - A 40. percben tűzijátékot rendez a Vörös Lobogó a Dózsa kapuja előtt, végülis azonban Kiss yenge lövése szabadítja fel Póta kapuját, ótának kell^ még kétszer közbeavatkoznia. A TI. félidő első 10. perce is a vendégeké. Baum I. már az első percben az üres kapu mellé lő. Majd Baum II. lövése ad munkát Totónak. A 6. percben Géczi lecsúszott lab­dájával Baum I. ugrik meg. de ordító hely­zetben Pótába lövi a labdát, majd Schlarb szabadít fel. Ezután azonban a Dózsa veszi át a játék irányítását. Most így alakul a Dózsa csatársora: Terebesi, Hetesi, Dósai. Gazsó, Majnay. A 10. percben Majnay hagy ki nagy helyzetet kihasználatlanul. Terebesi a 16-oson belül hanyattvetődve adja be a labdát, de Majnayt annyira váratlanul éri a beadás, hogy nem tud gólhelyzetben be­avatkozni. A 11. percben itt. a Dózsa első gólja. A vendégek védekezésre rendezkednek be. Szereléseikbe mind több szabálytalanság csúszik. Hetesi szabadrúgását Dósai Gazsó elé teszi, akitől visszakapja a labdát és a kifutó Ferenczi mellett a jobb sarokba helye­zi. 2:1. A gól után nagy erővel támad a ha­zai csapat. Schlarb fölé lő egy 20 méteres szabadrúgást. Majd Dósai fut el Dobrádi mellett, de hárít a simontornyai védelem. A 15. percben Hetesig az őt támadó Baum III. elől el akarja húzni a labdát, aki meg­rúgja. A játékvezető kiállítja a simontor- riyai játékost. Sok sarkot rúg a Dózsa, de eredménytelenül A 29. perc hozza meg az egyenlítést a Dózsa számára. Dósait lökik. Hetesi lövi a szabadrúgást. Hiába áll azon­ban fel a sorfal, a lövés a jobb sarokba köt ki, 2:2. A gól után is a Dózsa támad töb­bet. A győztes gól is a levegőben lóg, de ezúttal most a Dózsa csatárok hagyják ki a johbnúl-jobb helyzeteket. Bírálat: A mutatott játék alapján az ered­mény igazságos. Az I. félidőben lényegesen jobb volt a vendégcsapat és a két gólon kí­vül még számtalan jó helyzet maradt ki- hisználatlanul. A II. félidőre megváltozott a játék képe. A hazai csapat feljavult és könnyen megszerezhette volna a gyozt.es gólt is. Az C'%'mény kialakulásához nagfon hoz­zájárult a Dózsa elsőfélidőbeli helytelen ösz- szeállítása is. Rolléder pécsi játékvezető a játékvezetői szempontból nem könnyű mérkőzést nem ve­zette hiba nélkül. SZEKSZÁRDI ÉPÍTŐK— DUNAFÖLDV. SPARTAKUSZ 4/1 (0:1) Szekszárd, 1.500 néző. Vezette: Ónodi (Baja). Szekszárdi Építők: Greilich — Kiss II., Fehér, Nagy — Werner, Vigh — Eller- mann, Marosi, Zsoldos, Pruzsina, Krausz. — Dunaföldvári Spartakusz: Rapp — Farkas, Szauter. Dunai — Németh, Horváth — Czo- bor. Szigeti, Pankovics. Fogarassi, Gazsó. — Változatos játékkal indul az első félidő. A vendégek már a 4 percben megszerzik a vezetést. A kaputól 22 méterre szabálytalan­kodik az Építők védelem. A szabadrúgást Fogarassi rúgja. Kitűnően eltalálja a labdát és a lövés a bal felső sarokba vágódik. 0:1. A túlsó oldalon Vigh fölé, Zsoldos pedig a sorfalba lövi a 25 méteres szabadrúgásokat. Változatos a játék, mindkét részről sok hiba csúszik az Összjátékba. A hazai együltes lassan átveszi a játék irányítását, az első negyedóra után és szinte nyomasztó fölénybe kerül. Ezúttal azonban a csatársor nem ját­szik eléggé szellemesen. A magas labdákat a dunaföldvári védelem sorra visszafejeli és a tói tömörülő védelem a lassan szövött táma­dásokba mindig időben tud beavatkozni. A két szélsőn és a középcsatáron akadnak el a támadások. De a szerencse is a vendégek­hez pártol. A 17. percben Rapp majdnem be­ejti Krausz éles beadását. A 25. percben Krauszot tiszta helyzetben dancsolják a t6-oson belül, de nála marad a labda és erőtlenül küldött lövését Rapp ártalmatlanná teszi. Ellermannak, Pruzsinának két ízben is óriási helyzete van az egyenlítésre, de mind kihasználatlanul marad. Dunaföldvár csak ritkán támad. Fogarassi és Szigeti ad ió labdákat társainak, de Kiss és Fehér biz­tosan állják a sarat. A II. félidő a vendégek rohamaival' kezdő­dik. Az 5. percben Vigh és Greilich nem érti meg egymást. Greilich csak szerencsé­vel kerüli el az újabb gólt. A 7. percben két nagy helyzete van a hazaiaknak. Elő­ször Marosi szabadrúgását Zsoldos a kapu torkából melléfejeli, majd Ellermann közel­ről végre megszerzi a már régen esedékes egyenlítő gólt, 1:1. A 10. percben már ve­zethetne az Építők, de Ellermann lövése elő­ször visszapattan Rappról, majd a szélső fölé fejeli a labdát. A 11. percben eldől a mérkőzés sorsa. Szauter kezére pattan a lab­da. a büntetőterületen belül és a játékvezető 11-est ítél. Marosi nyugodtan fut neki a labdának és a jobb kapufa mellett helyezi ; az Építők vezető gólját, 2:1. Mind jobban játszik a hazai csapat. A 13. percben Pru­zsina még a kifutó Rappnak a kezébe lő jó helyzetből, de 17. percben Ellermann éles sarokrúgása elszáll a belsők előtt és a befu­tó Krausz a hálóba vágja a labdát, 3:1. Állandóan a hazaiak rohamoznak. A 20. nercben újabb gól esik Ellermann beadását Pruzsina bombázza be Rapp hálójába, 4:1. A 10 perc alatt elért három gólos vezetés birtokában, az Építők most már nyugodtan játszik. De a vendégek még nem adták fel a harcot. Időnként formás támadásokat ve­zetnek, de nincsen góllövő csatár. A 22. percben Gyetvai jön be Werner helyett. Az utolsó percben már minden sikerül a haza­iaknak, csak éppen újabb gólt nem sikerült lőniük és így marad a végeredmény 4:1. A hazai csapat az I. félidőben is lénye­gesen^ többet támadott, mint ellenfele és 4^—5 holtbiztos helyzetet ha-jivott kihasználatla­nul. A II. félidőben gólokban* is kifejezésre jutott az Építők fölénye és azok a játékosok is felnőttek a jókhoz, aki az I. félidőben gyenge teljesítményt nyuitottak Dunaföld- vár a mezőnyben szépen kombinált, de nem ' olt góllövő csatára és végülis meg kellett hajolnia a hazaiak tudása előtt. Az ered­mény a vendégek számára hízelgő. Ónodi a végig sportszerű küzdelmet szinte hiba nél­kül bírálta el. A testtel való játékot meg­engedte és szerintünk az Építők csatárai alaptalanul reklamálták az I. félidőben a dunaföldvári védők kemény, de végig sport­szerű játékát DOMBÓVÁRI LOKOMOTÍV— BÁTASZÉKI LOKOMOTÍV 3 1 (1:0) Dombóvár, 600 néző. Vezette: Szendrovits. Dombóvár: Halmos — Kerecsenyi, Sipos, Kocsis — Bessenyei, Polyak — Simon falvi, Kelenfi. Hirczi, G. Kiss, Czibók. — Báta- szék: Frei ÍI. — Horváth, Fábik, Szép — Ribli, Tóth — Varga, Toronyi, Ádám, Krix, Frei I. Két szabadrúgás az első esemény, de mind­kettő, mellé száll. Az 5. percben G. Kiss bead, de Hirczi lesen van. Hazai támadások után a 11 percben születik meg a félidő egyetlen gólja. Kelen fi íveli be a sarokrúgást a bátaszéki kapu elé és Czibók befejeli a labdát, 1:0. Az ellentámadás során Varga fölélő. Továbbra is többet támad o. hazni csapat. Több íáben Kelen fi és Hirczi jól látszanak össze, máskor viszont nem értik meg Hirczi elgondolásait csatártársai. Van helvzete a vendégcsapatnak is, de Tőronyi mellélő. A 25. percben G. Kiss fejel mellé, majd Hirczi a. kapufát találja el. G. Kiss, majd Kerecsenyi lő mellé egy szabadrúgást. A 35. percben Hirczi beadása nyomán Frei IT. két szer is bravúrosan avatkozik közbe 1 és megőrzi hálóját az újabb góltól. A TT. félidőt is hazai támadások vezetik be. Mégis a vendégeknek sikerül a góllövés. f rei T. nggv lendülettel fut el a szélen. Be­adása Krix elé száll, aki ritkán látott szép sarkos lövéssel egyenlít. 1:1. A vezető gól nem sokat várat azonban magára, mert a 7. percben Czibók beadását G. Kiss futtatja be a bátaszéki kapuba, 2:1. A tO. percben ismét a Dombóvári Lokomotivnak van gólszerzési alkalma. G. Kiss lövését ugyanis Frei II. éppen Simonfalvi elé üti, a csatár azonban elhamarkodottan mellédurrant. Lassan ki­egyenlítettebb lesz a játék, de a bátaszéki támadások nem eléggé átgondoltak. A csatá­rok nem értik meg egymást. A 31. percben születik meg a mérkőzés utolsó gólja. Frei elhagyja kapuját és Bessenyei az üres kapu­ba lőhet, 3:1. A hazai egvüttes biztosan szerezte meg a győzelmet. Jók: Halmos, Kerencsenvi, Czi­bók. ileltve Frei II.. Horváth, Varga. SPORTÜNNEPÉLY AZ ALSÓLE PER Dl GAZDASÁGBAN Május 30-án rendezték meg az alsóleperdi gazdaság dolgozói a sportnapot. A műsor délelőtt 9 órakor kezdődött egyéni asztali- tenisz versennyel, melyen 12 dolgozó vett részt. A verseny szép küzdelmet hozott. Eredmények: 1. Bálint Géza. 2. Kondor Gyula, 3. Gonda Ferenc. Délelőtt 11 órakor kezdődött az etryéni sakkverseny, melyen az első helyezést Palánki Mihály, a másodikat Vebner Ferenc, majd a harmadikat Bálint Gézi érte el Ebéd után kezdődött a lovasbemutatóval egybekötött lovasverseny is. melyre értékes díjnkat tűzött ki a rendezőség. Az eredmé­nyek a következők voltak. Kezdő lovak aka­dály ugmtása 12 akadályon át: 1. Mas*vnr Ferenc, Gyuri nevű lovon hibapont nélkül, T Mi ki na Tnnos, Álomszuszék nevű lován hibapont nélkül. 3. Szűcs Ferenc, Terka nevű lován 4 hibaponttal. 1.10 m vadászugratás 12 akadályon át. Eredmény: 1. Kecske Lajos, Vágyódó nevű ’óvá n hibapont nélkül, 2. Fiilöp Ferenc. Színlelő nevű lován 8 hibaponttal. 3. Gócs Tózsef, Felsőleperd nevű lován 12 hibapont­tal. Manasuirratás: 1. Takács József. Alkonv nevű lován. 2. Gócs József.»Felsőleperd nevű lován. 3. Vadász Lajos, Mokány nevű lován. A lovasversenv után került megrendezésre Kurd—Alsóleperd csapatai között a barátsá­gos labdarúgómérkőzés, melyet Alsóleperd csapata nyert meg 4:3 aj-ányban. Ezután ke­rült sor immár népszerűvé, hagyományossá vált labd* rúgómérkőzésre, ami a gépműhely és az iroda dolgozói között folyt le. A mér­kőzést a gépműhely csapata nyerte meg 5:3 arányban. __ ^ _. A jólsikerült sportünnepély után éjfélig tartó táncmulatságon szórakoztak a ^gazdaság dolgozói, ahol a zenét a gazdaság üzemi ze­•^knra szolgáltatta. 4AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA­14. számú Sportrejtvény A június 15-i mérkőzésekről. 1. Máza—Domb. Lok. (I. félidő) (labdarűgómérkőzés) 2. Máza—Domb. Lók, (végeredm.) (labdarúgómérkőzés) 3. D. Postás—Sz. Építők (labdarúgómérkőzés) 4. Dunaföldv.—Sz Dózsa (I. félidő) (labdarúgómérkőzés) 5. Dunaföldv.—Sz. Dózsa (végere.) (labdarúgómérkőzés) 6. Simontornya—Paks^ (labdarúgómérkőzés) 7. Tolna—Hőgvész (I. félidő) (labdarúgómérkőzés) 8. Tolna—Hőgvész (végeredmény) (labdarúgómérkőzés) 9. Sz. Petőfi—Bonyhád (I. félidő) (labdarúgómérkőzés) 10. Sz. Petőfi—Bonyhád (véger.) (labdarúgómérkőzés) PÓTMÉRKŐZÉSEK: ti. Bátaszék—Nagymúnyok (labdarűgómérkőzés) 12. Dföldvár—Sz. Dózsa (ifj. labdarúgómérkőzés) Név: ______________________._______ L akcím: __________________________ M OZI Garai filmszínház. Június 9-ig: ALVA­JÁRÓ. Olasz operafilm. Kezdések: vasár- és ünnepnap: 4. 6 és 8 órakor, hétköznap: 6 és 8 órakor. TOLNAI NAPLÓ Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: KIRÁLY LÁSZLÓ A szerkesztőség és kiadóhivatal telefonszámas 20-10. 20-11 Szekszárd. Széchenvi-utca 18 M. N B egyszámlaszám: 00.878.065—38 Előfizetési díj: havi 11.— forint. Baranyamegyei Szikra Nyomda Pécs, Munkácsy Mihálv-utca 10 sz. Telefon: 20-27 A nyomdáért felel: MELLES REZSŐ. í Olasz vendégek a dombóvári ifjúsági találkozón