Új Néplap, 2016. február (27. évfolyam, 26-50. szám)

2016-02-15 / 38. szám

16 SPORT Ui néplap 2016. FEBRUAR 15., HETFO HÍREK Döntetlent játszott a Fradi KÉZILABDA Rosztovban mindössze két góllal maradt alul a népligeti együttes, de abban a meccsben a pont­szerzés esélye is reálisan benne volt. Szucsánszky Zi- táék (képünkön) ezúttal jól kezdték a mérkőzést, amely szoros végjátékot hozott, és 29-29-es döntetlennel ért véget. A találkozó nagy ré­szében a Fradi vezetett, vi­szont az utolsó percekre em­berhátrányba kerültek a lá­nyok, így még a pontszerzés is veszélybe került. P. Gy. Nyert a Szeged Dániában KÉZILABDA A Szeged 11 gól­lal, 34-23-ra győzött a sereg­hajtó dán Kolding ellen a ké­zilabda Bajnokok Ligája hét­végi fordulójának vasárna­pi játéknapján - írta az MTI. A két gárda október 11-ei dániai összecsapása a Ti- sza-partiak 27-22-es győzel­mével zárult. Azért volt fon­tos a magyar csapat szá­mára az újabb két pont be­gyűjtése, hogy megőrizze az esélyt a csoportokon belü­li minél jobb helyezésre, ez­által pedig a későbbi kiesé­ses szakaszt érintő köny- nyebb sorsolás elérésére.. A Kolding a végén örülhetett, hogy „csak” 11 góllal kapott ki a remeklő Szeged vendé­geként. TOTÓ, 6/2 1. Dortmund-Hannover 1-0 1 2. Darmstadt-Leverkusen 1-2 2 3. Stuttgart-Hertha 2-0 1 4. Wolfsburg-Ingolstadt 2-0 1 5. Bremen-Hoffenheim 1-1 X 6. Köln-E, Frankfurt 3-1 1 7. Hamburg-M.gladbach 3-2 1 8. Augsburg-Bayern München 1-3 2 9. Juventus-Napoli 1-0 1 10. Milan-Genoa 2-1 1 11. Palermo-Torino 1-3 2 12. Arsenal-Leicester 2-1 1 13. Manc. City-Tottenham 1-2 2 Plusz egy mérkőzés: 14. Fiorentina-lnternarionale (lapzártánk után) Milosevicsnek és társainak nemcsak az Európa-kupában, hanem a honi bajnokságban is küzdeniük kell minden egyes labdáért Nagy küzdelemben, de nyert az Olaj a MAFC fővárosi ott­honában. Győzelemmel han­goltak tehát Vojvodáék a Magyar Kupa hétvégi dön­tőjére. Varga Csaba csaba.varga@mediawors.hu KOSÁRLABDA Miután szerdán es­te az Olaj számára véget értek az Európa Kupa küzdelmei, innentől még mindig két fronton érdekelt a csapat, a honi bajnokságban és a Magyar Kupában. Szombaton es­te Budapesten bajnoki derbin, a MAFC otthonában, az egykori vá­logatott centerről Gabányi László­ról elnevezett sportcsarnokban lé­pett pályára a címvédő szolnoki csapat. MAFC-OlajKK 69-75 (21-19,15-18, 22-25,11-13) Gabányi László Sportcsarnok, 900 néző. V: Papp P., Balog Gy., Tö- zsér MAFC: SMITH 21/3, Mócsán 5/3, Misek 10/3, Kovács Á. 13/3, SIHOTA 19/9. Csere: Johnson 1, Debreceni, Tursics. Vezetőedző: Garai Péter OLAJ KK: Wittmann Ю/ó, VOJ- VODA 18/9, Kovács R, Milosevics 11, Gregory. Csere: Keller Á. 8, Jo­nes 9, BORISZOV19/9. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Andrius Jurkunas. Az eredmény alakulása. 4. perc: 15.10,8. p.: 18-12,14. p.: 26-26,18. p.: 31-32, 24. p.: 45-48, 28. p.: 52- 60,34. p.: 60-68,38. p.: 64-72 Az ismert légóskorlátozás miatt az egyébként is kisebb sérüléssel bajlódó Stanley Burrell maradt ki a bajnoki címvédő Olaj soraiból. A MAFC színeiben viszont bemutat­kozhatott az amerikai center, Ca- vell Johnson, nem sok vizet zavart. Hiába zúgott a „hajrá Olaj” mindez inkább a sereghajtó ha­zaiakat dobta fel. Bő négy perc el­teltével már 15-4-et mutatott az eredményjelző. Sihota és Kovács Ádám jó formában a dobta a pon­tokat, a szolnoki kosarasok asz­szisztálása mellett. A piros-feke­ték Wittmann és Vojvoda zárkóz­tak valamennyire, és csökkentet­ték a különbséget. A MAFC azon­ban újra megugrott. 20-12 után Vojvoda triplájával kerültek ismét közelebb a vendégek, valamint Bo- riszov jó büntetői is kellettek a zár- kózáshoz. A végén még Milosevics is betalált, de így a MAFC 21-19-re vezetett az első negyed végén. A második negyed elején Bori- szov triplájával először vezetett a meccsen a címvédő Olaj csapata. Ennek ellenére nem sikerült meg­lépnie, mert a fővárosi alakulat to­vábbra sem akart leszakadni, jól játszott és tapadt a vendégekre. A negyed hajrájában Jones jó meg­mozdulásaival tartotta néhány pontos előnyét az Olaj, míg a to­vábbra is lelkesen játszó hazaiak sikeres büntetőkkel ott loholtak az Olaj nyomában, 36-37. A fordulást követően az ame­rikai Smith duplájával újra a MAFC-nál volt az előny. Az irá­nyító mellett Sihota továbbra is aktív volt a pontgyártásban, míg a túloldalon Wittmann trip­láival lépett meg az Olaj. A ne­gyed utolsó percében Keller Ákos duplája utánmár a nyolc ponttal tartott előrébb a szolno­ki csapat, mint vendéglátója. A MAFC azonban továbbra sem adta fel Stnith záró háromponto­sával (58-62) tették újra szoros­sá a mérkőzést. A záró felvonásban megint Bo- riszov és Vojvoda vülant, Jones jól büntetőzött, de még mindig nem dőlt el az összecsapás. Sőt Smith és Sihota pontjaival (62-68) visz- szajött a meccsbe a fővárosi ala­kulat Az Olaj azonban rutinosan játszva nem engedte közelebb fér­kőzni ellenfelét, ha a vártnál ne­hezebben is, de behúzta a kötele­ző győzelmet. Folytatás az Olaj számára az Al­ba Fehérvár csapatával szemben lesz pénteken 20.30-kor a Magyar Kupa negyeddöntőjében, a buda­pesti Syma-csarnokban. így látták a szakemberek a lefújás után GARAI PÉTER: - A meccs ele­jén elkaptunk egy ritmust, el­hittük, hogy lehet keresniva­lónk. Sokat játszottunk ala­csony szerkezetben, ami volt, hogy megzavarta az ellenfelet, de a Szolnok kispadja nagyon hosszú, mi pedig a végére elfá­radtunk, nem estek be a tiszta helyzetekből elengedett dobá­saink. Örülök, hogy Budapest kosárlabdát szerető közönsége láthatott egy nemzetközi szin­ten is sikeres csapatot, amely­hez sikerült felnőnünk, s ezen az úton megyünk tovább. PÓR PÉTER: - Rossz ritmus­ban kezdtük a meccset, ám egy időkéréssel sikerült ren­dezni a sorokat. Végig kézben tartottuk a mérkőzést, de egy pillanatra sem dőlhettünk hát­ra, mert a remekül felkészített MAFC minden kis hibánkat ki­használva végig ott lihegett a nyakunkon. A hajrában csökkentette hátrányát a Berény KOSÁRLABDA A bajnokság 19. fordulójában a jászberényi csa­pata- a dobogóra pályázó Al­ba Fehérvár vendége volt. Ne­gyed órán kersztül nyílt volt a találkozó, ám ezt követően rob­bantott az esélyesebb fehérvá­ri csapat. A harmadik negyed­ben állva hagyták vendégei­ket Lóránt Péterék. A jászberé­nyi csapat becsületére legyen mondva 15 ponttal megnyer­te a záró negyedet, de mind­ez már csak a hátrányuk csök­kentésére volt elég. Álba Fehérvár- JP-TOP COP Jászberény 110-89 (27-22,29-22,37-13,17-32) Székesfehérvár, 1500 néző. V: Győrffy, Gál J., Rácz FEHÉRVÁR: CHERY 15/9, Su- pola 5/3, MYLES 19/9, SPUR­LOCK 19/9, LÓRÁNT 17/3. Csere: PEARSON 14, Csorvási 6, Simon B. 3, MARKOVICS 12, Filipovics, Tóth P. Edző: Dzu- nics Braniszlav JÁSZBERÉNY: Cohn 14/3, Hor­váth Á. 10/6, SOÓS 13/9, Dra- micsanyin 6, SHERMAN 21. Csere: CAFFEY 25/12, Cseh, Blaskovits, Szögi. Edző: Szrecs- ko Szekulovics Az eredmény alakulása. 3. perc: 0-4.5. p.: 10-8.8. p.: 18-17. 12. p.: 30-24. 15. p.: 35-32. 18. p.: 50-39. 22. p.: 63-44. 25. p.: 79-48. 28. p.: 83-52. 32. p.: 96- 63.35. p: 100-72.38. p.: 106-84 Dzunics Braniszlav: - Nagyon jó volt a hozzáállásunk, örülök, hogy sikerült huszonnégy gól­passzt adnunk és harminchat lepattanót gyűjtenünk. A lepat­tanózásban látszott a legjob­ban, hogy játékosaim igazán odatették magukat. Az utolsó negyed nem bosszantott, ad­digra már eldőlt a meccs. Szrecsko Szekulovics: - Na­gyon jó volt az Álba csapata, amely minőségi játékot nyúj­tott. Mi nem vagyunk ilyen erősek, még nem tudunk ilyen erős iramban kosárlabdáz­ni negyven percig. A negye­dik negyedben a zónával kicsit megállítottuk ellenfelünket, de nem tudtunk mindkét oldalon egyszerre jól teljesíteni. Továbi eredmények: Körmend- Atomerőmű SE 63-66, Kecske­mét-Sopron 83-72, Nyíregyhá- za-Szedeák 75-70, Zalaeger­szegi TE KK-Falco КС 84-49, a PVSK-Kaposvár találkozó va­sárnap este lapzártánk után ért véget. V. Cs. Deme Gábor csapata ezúttal is jobbnak bizonyult a Nyíregyházánál Bronzérmes lett a Jászberény! RÖPLABDA Új fejezetet nyitott a Jászberény a klub történeté­ben azzal, hogy legyőzte a Nyír­egyházát a Magyar Kupa bronz­meccsén. Jászberényi RK- Nyíregyháza 3:1 (17,19,-25,22) Érd Aréna, 2000 néző. Jászberény: Borsos, Misonova, Gardovic, Pintér, Bleicher N., Brkovic. Csere: Lékó (liberó), Takács B., Krstojevic, Bleicher R. Vezetőedző: Deme Gábor. Gardovic és Brkovic révén egyik parádés herényi pont követ­te a másikat, így vülámgyorsan szettelőnybe kerültek a mieink, 1:0. A második játszmára feljavult a Nyíregyháza, ám ezúttal Pintér Jogos a herényi hölgyek öröme, hiszen megszerezték a kupabronzot vette kézbe az irányítást, lecsa­pásaira a nyírségiek csak elvét­ve tudtak válaszolni, 2:0. A har­madik szettben jött a berényi hul­lámvölgy, így Deme Gábor a cse­rejátékosait állította hadrendbe, de a szett eleji rossz forma a vég­játékban visszaköszönt, 2:1. A ne­gyedik felvonás minden korábbi­nál kiélezettebb csatát hozott, ám a mieink jobban összpontosítot­tak, ezzel megszerezve a hőn áhí­tott bronzérmet, 3:1. Deme Gábor: - Az első két játszmát irányítottuk, sőt a harmadikat is megnyerhettük volna. A sikerben óriási sze­repe van cserejátékosaimnak, akik nagyszerűen szálltak be a meccsbe. P. Gy. Simán nyert a Dózsa Szentesen VÍZILABDA Az ob I 12. forduló­jában Szentesen szerepelt, a Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP csa­pata, amely két kulcsemberét Sztefan Mitrovicsot és Milan Alekszicset nélkülözve is magabiztos győzelmet aratott. Az egykori szolnoki játékos és edző, Lukács Dénes által irá­nyított szentesi együttes iga­zolta jó hírét, élvezetes mécs­esét játszott a Dózsával. Szentes-Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 9-16 (2-3,3-5,2-3,2-5) Szentes, 300 néző. V: Dodog, Godova SZENTES: LAZICS - SOMO­GYI 2, Farkas K., Szekulics, Vö­rös V. 1, Latinovics 1, Nagy M. 1. Csere: Kókai, Pellei K. 1, Lu­kács Dorián, Tóth Gy. 1, HEGE­DŰS B. 2, Lukács Á. Edző: Lu­kács Dénes SZOLNOK: Decker A. - Go- cics, Younger 1, VARGA DÉ­NES 6, Mezei, JANSIK D. 2, MADARAS 4. Csere: Vámos 1, Hangay Zoltán, Fülöp, Var­ga Dániel 1, Kis G. 1, Szabó E. Edző:Cseh Sándor Lukács Dénes: - Mindent elkö­vettünk, hogy kiszolgáljuk kö­zönségünket a világklasszis já­tékosokkal felálló ellenfelünk­kel szemben. Cseh Sándor: - Harcos ellen­féllel találkoztunk, saját csapa­tommal abszolút meg vagyok elégedve. V. Cs.