Új Néplap, 2006. április (17. évfolyam, 77-100. szám)

2006-04-03 / 78. szám

2006. ÁPRILIS 3., HÉTFŐ LABDARÚGÓ NB Hl. Műfüves pályán bravúros túrkevei pontszerzés ______________ÓZD-JÁSZBERÉNYI SE VASAS 1-2 (10)____________ Ózd, 2 00 néző, vezette: Tatár Ózd- Dancsok - Tóth /., BA­LOGH I., Tóth Zs., Takács - Czimmermann, KISZELY KAR­DOS, Penti — Lukács (Ruszó), Bari (Oltyán). Edző: Fitos József. Jászberény: Rácz - Juhász, Szabó Z., Majzik, Kónya - Lu­kácsi, Tóth T, Molnár Z. (Bojtos) — Ládi (Györki), Mohácsi (Besz- teri), Német. Edző: Rácz Róbert. 15. perc: Jobb oldali bedobás után Majzik a saját kapujába csúsz­tatta a labdát, öngól, 1-0. 54. perc.: Német a bal összekötő helyéről, 14 méterről, jobb kül­sővel helyezett a kapuba jobb alsó sarkába, 1-1. 85. perc: Majzik kapu elé ívelt labdáját Német az alapvonalról visszafejelte és a nagy lendülettel érkező Ládi kapásból a léc alá bombázott, 1-2. Nem játszott jól a Jászberény, de sok lehetőséget teremtett a ke­ményen védekező — öt sárga lapot begyűjtő — hazaiak kapuja előtt, s végül megérdemelten gyűjtötte be a három pontot. Fitos József: — Hat ifivel felállva sokáig lépést tudtunk tartani az egyik bajnokesélyessel, sztárjaink pedig gondolkodjanak el. Rácz Róbert - Gratulálok az Ózd nagyon szervezett játékához. Szalóki ________________MEZÖTÚR-ÖRKÉNY 1-3 (1-11 Me zőtúr, 250 n., v.: Rácz Aladár Mezőtúr: TŐKE - Dóczi, Barna (Varga), Gergely (Nagy G.), Sőrés L. -Maghiár, Moldván, Horváth S, Sőrés Zs. (Angyal) — László, Petykó. Edző: Erdősi Gyula. Örkény: Fűz - Végh, Rádi, Gáncs (Somogyi), Kovács - Tusa (Veres), Barna, Tóth, Szécsi - Makovi (BODA), Horváth. Edző: Pintér Sándor. Gólszerzők: Horváth S. (15.), ill. Boda (30.), Végh (65.), Garics (89.). Kiállítva: László (20.). Küzdelmes mérkőzésen a korai kiállítás megpecsételte a hazai csapat sorsát. Erdősi Gyula: — Hátul egy óriási fegyelmezetlenség, s ez eldön­tötte a sorsunkat. Hiába küzdöttünk, akartunk, 75 perc emberhát­rányt nálunk jobb csapat sem bír ki. Pintér Sándor - Tartottunk házigazdánktól, de úgy érzem, egy­értelműen jobban játszottunk. Szőke ____________BÉKÉSCSABA-TÚRKEVE-VETERINER 11 (1-11 Bé késcsaba, 1000 n., v.: Rácz Béla Békéscsaba: Such - Czipó, Fe- renczi, BRJÁZS, Kocsis - CIRA, Juhász Gy., Nagy (Szenti), LEN­GYEL - Juhász P. (Cseke), Okos (Dobi). Edző: Jakab Péter. Tűikévé: Kiss Cs. - TÓTH, S. NAGY , Varga (RÓNYAI) - Nagy M. (Kán­tor), Sólyom, Bálint, Ökrös, Debre- czeni D. —KORMOS (Debreczeni), KuL Edző: Csillag László. A túrkevei edző, Csillag László jó taktikát dolgozott ki a Csaba ellen. Gólszer­zők: Kocsis (7.) ill. Ökrös (44.) A műfüves pályán elő­ször játszó túrkevei csa­pat nehezen alkalmazko­dott a talajhoz, így már a hetedik percben gólt ka­pott. Ezt követően egyenlő erők küz­delmét láthat­ták a nézők, s egyenlíte­ni tudott a kevi gárda. Jakab Péten - Mindent meg­ettünk a győzelem érdekében, z első félidőben el is dönthet­ik volna a mérkőzést, de a jól idekező vendégcsapat állta a sarat. Csillag László: - A bajnok­esélyes otthonában rászolgál­tunk döntetlen. Debreczeni ____________DABAS-SZ0LN0KI SPARTACUS RSE 3-11241 Dab as, 200 néző, vezette: Gyekiczki István. Dabas: Vígh - Teklán, László, SZAKÁCS, DANYJS - Csendes, VOLENSZJÜ, Szentgyörgyi (Lip- pai), Stanyik (Suhajda) - MOL- DOVÁN (Tóth), Feczesin. Edző: Gálvölgyi István. Szolnok: Bak - Luca (Pataki L), HORVÁTH CS., Nagy P. - Őz, Boda J. (Fedor), Kővári (Bontovics F), FÜLÖP, LIPPAIR. — Ruskó, Sárkány. Edző: Gömöri Béla. Gólszerzők: Volenszki (35.), Feczesin (42.), Suhajda (82.), ill. Sárkány (1.) A nagy iramú mérkőzésen felváltva forogtak veszélyben a ka­puk, melyből a hazai csapat jött ki eredményesebben. Gálvölgyi István: - Az első percben kapott gól a későbbiekben nekünk tett jót. Gömöri Béla: - Megérdemelt a hazai siker. Német SPORT 13 / - , >,,>■ s' Wi - - •• íí m v- < - -f- g M '-s' Ü8MÜÜ £ , s i ^ zs HMM ¥ Ujszász nyerte a rangadót labdarúgás Megyei I. o.: feltámadtak a kunkegyesi csapatok Az újszásziak örökifjú támadója, Viola Kálmán (jobbról) csereként beszállva segítette győzelemhez csapatát a rangadón ÚJSZÁSZ-BESENYSZÖG 2-1 (2-0) ABÁDSZALÓK­KESE 2-2 (0-1) KUN FC-FEGYVERNEK 2-1 (1-0) Z.RÉKAS-J.SZÁLLÁS 2-2 (1-1) Újszász Besenyszög Abadszalók Kunhegyes Kun FC Fegyvernek Zagyvarékas Jászárokszállás Gerhát Szirze Kanócz Kui Tatai Tarjányi Zsíros BORDÁS Kasza (Sziráki) Szalai Dányi Váradi ORBÁN Szász (Albert) Szöllösi Éliás KonkaT. Horváth LÁNYI Sós GÁCSI Farkas Lukács Faragó RÉZSÓ Varga CÉH Tóth J. Balogh (Lévai) B0HÁCS Romanek Ördög MAJOR Szekeres Sipos Gál Lóié PAPP CZIBAKA, Ivony Ulviczki Gilszki Cs. (GILSZKI Szabó Horváth Földi Gyányi (Budai) TAKÁCS Muntyán Földi T.) Oláh F. Herbály Nyolczas (Habara) Náhóczki Szarvák (Révész) Szabó Ludasi (Czapkó) Lukács Barkóczi Oláh J. Szabó Balogh (Tukarcs) Bense (Nagy G.) TÓVIZI Dóra (Viola) Kinyik (Boros) Takács KovácsJ. SZENDREI Csortos Balogh Zs. Pető KATONA (KonkaCs.) Danyi (Telek) Varga Renta i Daragó (Varga) Faragó Zs. Serbán BALLAGÓ MERÉSZ. Tóth Vasas. Szőke. MOLNÁR. Faragó A. Németh. Ambrus (Pittner). RIMÓCZI. Edzó: Edzó: Edzó: Edző: Edző: Edzó: Edző: Edzó: Rózsavölgyi László. Rostás Sándor. Vasas Károly. Gergácz Elemér.. Szabó András. Öllé János. Kálmán Géza. Csikós József. Újszász, 200 n., vezette.: Gyér­Abádszalók, 200 n., v.: Kormos Kunhegyes, 200 néző Zagyvarékas, 300 n., v.: Fajkusz tyás. Gábor. Gólszerzők: Földi (20.), Molnár Gólszerzők: Serbán (34.), Ré­Gólszerzők: Ludasi (ó.) Földi Gólszerzők: Szabó (86.), Czéh (62.), ill. Faragó Zs. (89.) vész (71.), ill. Tóvizi (9.), Ballagó (44.), ill. Gilszki T. (47.) (70.) ill. Gál 2 (20., 70.) A Kun FC kontrái sok gól­(69.) Kiállítva: Révész (82.), ill. Az első félidőben jól, a máso­■ Jól kezdett a hazai csapat, ám helyzetet eredményeztek, s mi­Ördög (70.) dikban harcosan játszó hazai húsz perc elteltével visszaesett, vei kettőt eredményesen feje­A hazai csapat csupa szív já­együttes rászolgált a győze­így a hajrában örülhetett, hogy zett be, megérdemelten nyert. tékának köszönhetően kétszer lemre. egyenlíteni tudott. Szabó András: - Megdöntőt­is egyenlített, s bár tizenegyest Rózsavölgyi László: - Egygó­Vasas Károly.- Hiába hajtőt­tűk a labdarúgás aranyszabá­hibázott, pontot szerzett. los győzelmünk megérdemelt. tunk, erőnkből csupán ennyire lyát, miszerint a sok kimaradt Kálmán Géza — Küzdelmes Rostás Sándor: - Hiába tá­futotta. gólhelyzet ellenére is nyertünk. mérkőzésen szereztünk pontot. madtuk végig a második félidőt, Gergácz Elemén - Ma nagyot Öllé János: ­- Gyámoltalan, öt­Csikós Józsefi- Az első hu­két védelmi hiba eldöntötte a küzdöttünk, győzelmet lettelen játékunknak csak ez le­szonöt percben eldönthettük mérkőzést. érdemeltünk volna. hetett az eredménye. volna a meccset. IfL 5-0 Molnár Ifi 2-1 Bodor Ifi: 1-1 Szabó IfL 3-6 Földes JÄNOSHIDA—T.FÖLDVÁR 4-2 (2-11 JÁSZAPÁTI 11—T.FÜRED 3-1 (1-11 MARTFŰ—J.LADÁNY 4-0 (1-0) JF.SZARU-KUTE 1-2 (1-1) Jánoshlda TiszaföHvár Jászapáti Tiszafüred Martfű Jászladány Jászfényszaru Kunszentmárton Kiss Huszár TAJTIJ. Magi Berta Nagy Zs. (Gál) Horváth Berta Eszes Nagy Jász Szalontai MÉRI Drávái Kalla Kiss Fehér Kácser URBÁN Földvári Blaskó DRÁVUCZ Siku (Farkas) Apatóczki (Kulcsár) Bezzeg Kiss A. II. KOVÁCS J. Csuhái Szőke Szabó (Nagy A.) Balogh Kalász Rideg Pető Szabari Dorcsák Merena Szigetvári Ecker Imrei BERENYI (Gazsi) Szarvas (Szikora) Madarasi (FRIKK) Veres Hanga Bagi K. Nagy Pálinkás J. Merse (Gerőcs) Hegedűs UTASI (Papp) Szakáll (Csirke) BARTUCZ Bagi A. Szakali (Pikó) JÓZSA TÓTHG. Papp (Terenyi) Horváth TóthL. MAKRA Czibak VASZICSKU Pálinkás Á. (BOTUK) Utasi KISS A. 1. TÓTH 1. Tóth F. LENGYEL (Kinyik) Tóth K. (Varga) Szászi Földi TÓTH CS. Sass Bobák Kovács J. Török (Lendvai) Csikós N. CSEH (Tancsikó). PETRÓCZKI (Bende) Sándor. RIMÓCZI (Dávid). Oláh (Farkas). Bernáth KONTOS (Jenei). Ádám (Tóth I). Kratofil. Határ A. (Határ F.). Edzó: Edző: Edző: Edzó: Edző: Edző: Edző: Edző: Tóth Gábor. Sólyom Vilmos. Birkás Ferenc. Bernáth Lajos. Kardos Mihály. Gulyás István. Farkas Gyula. Bende József. Jászboldogháza, 100 n., v.: Misovics Jászapáti, 150 n., v.: Dobos Martfű, 150 n., v.: Skultéti Jászfényszaru, 150 n., v.: Já­Gólszerzők: Berényi 2 (21., Zsolt. Gólszerzők: Méri 2 (29., 67.), vorszki Zoltán. 66.) Utasi 2 (44., 60.), ill. Papp Gólszerzők: Tóth I. (44.) Bo­Makra 2 (47., 59.) Gólszerzők: Szászi (24.), ill. (7.), Szikora (46.) bák (50.) Farkas (89.), ill. Dor­A hazaiak sok mozgásos játé­Petróczki (39.) , Földi (70.) A két potyagól nem törte le a csák (20.) kukkal, jobb helyzetkihaszná­Küzdött, hajtott a Jászfény­hazaiakat, aminek eredménye a A második félidő lelkes játé­lásukkal akár több góllal is szaru, a KUTE-val még boldo­győzelem. kával megérdemelten nyertek a nyerhettek volna. gult is volna, a játékvezetővel Tóth Gábor:- Álmos kezdés hazaiak. Kardos Mihály: — Megérde­azonban nem. után fokozatosan vettük át a Birkás Ferenc: - Remélem, melten szereztük meg a szá­Farkas Gyula: - Az egy pont­játék irányítását. nem áprilisi tréfa győzelmünk, munkra nagyon fontos bajnoki ra mindenféleképpen rászolgál­Sólyom Vilmos: - Rutinos és több sikeres mérkőzés követi pontokat. tunk volna. játékosaim hibát hibára hal­a mait. Gulyás István- - Ma a hazai­Bende József: — Az egysége­moznak, így nem számíthatunk Bemát Lajos:- Gratulálok a ak voltak a jobbak. sebb csapat nyerte a találkozót. jobb eredményre. hazai csapatnak. Ifi: 7-0 Ifi: 1-0 IfL 0-3 Szöllösi Tajti Juhász Farkas