Új Néplap, 2004. augusztus (15. évfolyam, 179-203. szám)

2004-08-30 / 202. szám

2004. Augusztus 30., péntek SPORT 11. OLDAL Meddő fölény, vereség Labdarúgó NB l/B, 2. FORDULÓ Dunaújváros— Szolnoki MAV-Neusiedler 2-1 (2-0) Dunaújváros, 600 n„ v.: Me- dovárszki I. (Tóth P„ Medo- várszki J.) Dunaújváros: Sólyom - Kocsis, Sztanó, Vaskó, Pén­zes - Tamási, Szálai N. (Klement), Báló, Rajna (Facskó, 52.) - Szauter (Ju­nior, 86.), Kalina. Edző: Szepessy László Szolnok: Rézső - Lázár, Antal Páles, Romanek - Szalai B. (Nagy Á., 78.), Lipták, Patakfalvi (Balogh, 87.), Remili - Disztl D., Ko- tula. Edző: Simon Antal 27. perc: Szalai Norbert jobb oldali szögletét Vaskó az ötösről a léc alá fejelte, 1- 0. 32. perc: Szalai Norbert ezúttal a bal oldalról végzett el sarokrúgást, s akárcsak az első gól előtt, ismét Vaskó bó­lintott a tétovázó szolnoki védők gyűrűjéből a léc alá, 2-0. 53. perc: Antal 30 méterről el­végzett szabadrúgása Remilihez került, aki éles szögből, futtából hatalmas gólt vágott a háló köze­pébe, 2-1. Ellentétes félidőt produkált a Simon Antal kritikus szemmel nézte tanítványai teljesít­ményét FOTÓ: MÉSZÁROS két csapat: az elsőben a Dunaúj­város pontrúgásokból szerzett gólokkal magabiztos előnyre tett szert. Bár a játékrész hajrája a Szolnoké volt, hiába szorongat­tak a kék-sárgák, a dunaújvárosi védelem Sólyom kapussal az élen rendre hárítani tudott. A térfél­cserét követően a Tisza- partiak azonnal támadó­lag léptek fel, s ez gyorsan meghozta eredményét. Ezt követően szinte felbil­lent a pálya, végig egyka- puzott a vendéggárda, de hiába rúgta zsinórban a szögleteket, nem tudott egyenlíteni. A látottak alapján a döntetlen igaz­ságosabb lett volna. A szolnoki vereség ellenére a második félidőben mu­tatott játék biztató lehet a jövőre nézve. A MÁV-Neusiedler gár­dája legközelebb szep­tember 5-én, vasárnap lép pályára - a Horvátor- szág-Magyarország Eu- rópa-bajnoki selejtező mi­att az összes másodosztá­lyú meccset ekkor rende­zik —, a BKV Előrét fogad­ja a Tiszaligeti Stadion­ban Jók: Sólyom, Vaskó, Sztanó, ill. Lázár, Antal, Páles, Remili Szepesi László: — Fiatal csapa­tom végre megtanult győzni. Simon Antal: - Az a csapat, amelyik két sarokrúgásból két gólt kap, nem érdemli meg a pontszerzést, hiába követ el min­dent a siker érdekében. KOVÁCS Tovább menetel a Jászapáti Labdarúgó NB 11., Winner-Sport csoport, 3. forduló Mátészalka- Jászapáti 1-2 (0-1) Mátészalka, 400 n., v.: Telek. Mátészalka: Gergely - Szűcs, Ricsei, Illés P, Tősér - Szender, Balogh, Gubacsi, Sipos (Jávor) - Varga, Szakács. Edző: Tóth Zol­tán. Jászapáti: Tajti N. - Borsi, Hor­váth, Kaszás, Mosonyi - Vojte- kovszki (Kiss), Gohér, Somodi, Sivák - Vígh (Szamosi), Német (Ládi). Edző: László István. 14. perc: Sivák egy hete, a Ka­zincbarcika ellen 20 méterről, futtából lőtt bődületes nagy gólt a jobb felső sarokba. Ezúttal 25 méterről, állított labdából, sza­badrúgásból bombázott a jobb alsó saroka, megnyugtatva ezzel csapattársait, 0-1. Idegenben veretlenül Az elmúlt hónapokban mártöbbször is cikkeztünk arról, hogy Jászapá­ti városának „aranylábúi” történelmi tettet végrehajtva, két év alatt, két bajnoki címet szerezve, immár a magyar labdarúgás harmadik vonalá­ban szerepelhetnek. Nos nem ez az egyetlen „különlegesség”, mely- lyel László István edző fiai büszkélkedhetnek. Ritka bravúrt hajt végre a Jászapáti együttese az idei esztendőben: függetlenül attól, hogy az NB lll-ban avagy újoncként az NB ll-ben szerepel, 2004-ben valameny- nyi idegenbeli bajnoki meccsét megnyerte(l). Utoljára még 2003 őszén, Gödöllőn maradt alul a gárda, azóta nem akadt egyetlen csa­pat sem, mely hazai környezetben képes lett volna megadásra kény­szeríteni Ládi Józsiékat. (celed Sivák Sándor a Kazincbarcika után a Má­tészalka kapuját is bevette fotó: bakos 58. perc: Elaludt a vendégvéde­lem, Tősér beívelését Szűcs fejel­te a kapuba, 1-1. 75. perc: Sivák húzta meg a bal oldalt, beadását a nem sokkal ko­rábban beállt Szamosi elemi erő­vel vágta a hálóba, 1-2. Az újonc Jászapáti ugyan az el­ső félidőben egy kicsit kapkodva játszott, de ellenfele sem veszé­lyeztette különösebben kapuját. Sőt, egy jól eltalált szabadrúgás­sal még a vezetést is megszerez­ték a vendégek. Szünet után a ha­zai csapat nagy elánnal kezdett, ám a vendégvédelem visszaverte az attakot és a hosszú sérülés után újra pályára lépő Szamosi szépségdíjas góljával a maga ja­vára döntötte el a mérkőzést. A Mátészalka hazai veresége jóko­ra meglepetésnek számít, hiszen a szabolcsi gárda oroszlánbar­langjában ritkán jutnak sikerél­ményhez az idegenből érkezet­tek. A jászsági együttes legköze­lebb szeptember 4-én, kivétele­sen szombaton rendezi hazai mérkőzését. A már fél ötkor kez­dődő összecsapáson a Kistarcsát fogadják Vojtekovszkiék. Jók: Balogh, Ricsei, ill. Tajti N., Horváth, Somodi, Sivák, Moso­nyi. Tóth Zoltán: — A csapat nem azt nyújtotta, amit megbeszél­tünk, így Jászapáti győzelme mindenképpen megérdemelt. László István: - Az első két forduló nagyszerű játéka után most küzdenitudásunkkal sze- reztünk három pontot. tajti Martfű nyerte a megyei rangadót Jász-Nagykun-Szolnok megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság, 3. forduló Telek Zoltán (labdával) és Tóth Tamás mindvégig nagy csatát vívott a martfűi rangadón fotó: csabai Újszász-Kun FC 1-1 (0-0) Újszász, 200 n„ v.: Misovics Sán­dor Újszász: Szaszkó - Konka, Ré­zsó, Sziráki, Turza (Dora), Szil- vási, Ulviczki, Szádeczki (Koós), Boros, Katona, Farkas. Edző: Vígh Tibor. Kun FC: Tatai - Szendrei (Bo­dor), Gácsi, Daragó, Lukács, Molnár (Balogh G.), Balogh Zs., Bontovics, Kéki, Varga (Somo­gyi), Nyolczas. Edző: Szabó And­rás. Gólszerzők: Katona (56.), ill. Szendrei (70.) Küzdelmes, jó iramú mérkő­zésen az első félidőben a hazai­ak nem tudtak előnyt szerezni, a második felvonás utolsó ne­gyedórája alapján pedig már az egy pontnak is örülhet az Új­szász. Jók: Rézsó, Katona, Ulviczki, Farkas, ill. Szendrei, Gácsi, Bon­tovics, Lukács. Vígh Tibor: - A játék képe és a helyzetek alapján valós ered­mény született. Szabó András: - A szokások­nak megfelelően nagyon küzdöt­tünk, csak az a baj, hogy a dön­tetlenekkel nem nagyon tudunk előre lépni a táblázaton. Ifi: 1-0 MOLNÁR ILLÉS Kunhegyes—Jánoshida 5-2 (1-0) Kunhegyes, 150 n., v.: Oravecz Sándor Kunhegyes: Szabó - Tar, Várnái (Kovács), Rental Dányi, Gál, Vi- raszkó, Nagy (Zibrányi), Her- bály, Sós, Rózsa. Edző: Szabó György. Jánoshida: Kiss - Fehér, Tóth Z., Gazsi (Földvári), Kátai, Se­rényt, Utasi, Tóth G., Gerőcs, Czibak, Sándor. Edző: Tóth Gá­bor. Gólszerzők: Gál 2 (30., 63. - ti­zenegyesből), Herbály 3 (51., 78., 84.), ill. Utasi 2 (55., 76.) Az első félidő kiegyenlítettebb játéka után a második részben a KESE elöl és hátul is hozta gól­erős formáját. A helyzetek alapján a hazai győzelem ilyen arányban is meg­érdemelt. Jók: Gál, Herbály, Tar, Virasz- kó, ill. Utasi. Szabó György: - Kiszenvedtük a győzelmet, véleményem szerint egyenlő feltételek mellett. Tóth Gábor: - Kritikán aluli já­tékvezetés mellett született meg a hazai győzelem. Ifi: 5-2 SZABÓ GYÖRGY Kunszentmárton—Abádszalók 0-1 (0-0) Kunszentmárton, 200 n„ v.: Mun­kácsi László Kunszentmárton: Berta - Jó- zsa, Apatóczki, Garáz, Bende, Imrei L, Pálinkás, Kézsmárki (Kulcsár), Bimbó, Határ, Imrei K. Edző: Földi Tibor. Abádszalók: Kovrig - Takács (Gánya), Szabó, Varga, Sipos, Szoboszlai, Vasas, Vona, Kiss (Darvas), Lányi, Káli. Edző: Va­sas Károly. Gólszerző: Vasas (63.) Kiegyenlített játékot hozott az első játékrész, mindkét oldalon adódtak helyzetek, de azok rend­re kimaradtak. Szünet után a KUTE átvette a játék irányítását, ám egy jól eltalált Vasas-lövés a szalóki csapatnak ért három pon­tot. A látottak alapján a hazai csa­pat nem érdemelt vereséget, hi­szen a végeredményhez egy in­diszponált játékvezetői hármas produkciója is hozzájárult. Jók: Berta, Garáz, ill. Sípossal az élen az egész csapat. Földi Tibor: - Igaz, hogy rosz- szul játszottunk, de a játékveze­tők ténykedése tendenciálisan vérlázító. Vasas Károly: - A kiszabott fel­adatokat remekül látták el a játé­kosok. Ha taktikailag ilyen fe­gyelmezettek tudnak maradni az elkövetkezendő hetekben, továb­bi sikerekben lehet részünk. Ifi: 6-2 DOBOS PÉTER Berekfürdő—Fegyvernek 1-0 (1-0) Berekfürdő, 250 n„ v.: Bató Ven­del Berekfürdő: Kui - Kelemen, L. Kiss, Debreczeni, Szőke, Várnái (Szűcs), Varga J. (Garázs), Buj­dosó, Bese, Kovács (Tamás), Kálai Edző: L. Kiss Lajos Fegyvernek: Fekete - Szász, Bo- hács, Bata (Budai), Gyáni (Gu­lyás), Balogh, Farkas, Náhóczki (Iváni), Csortos, Faragó Zs., Fara­gó A. Edző: Öllé János Gólszerzők: Kovács (45.) A szép számú 'közönség ke­mény, színvonalas mérkőzést lát­hatott. A hazaiak több gólhely­zetből egyet értékesítettek, mely elég volt a győzelemhez. Jók: Bujdosó, Kelemen, Kálai, L. Kiss ill. Fekete, Bohács L. Kiss Lajos: - Ha pontosab­bak vagyunk, magabiztosabb győzelmet is arathattunk volna. Öllé János: — A mérkőzésen egy figyelmetlenségből kaptuk a gólt, amely viszont eldöntötte a három pont sorsát. Ifi: 0-3 ___________BIHARI JÓZSEF Ma rtfű-Besenyszög 1-0 (0-0) Martfű, 150 n., v.: Kucsora Attila Martfű: Berta - Jenei, Blaskó, Hanga (Merena), Szőke, Bara­bás, Telek Z. (Kinyik Gy.), Szoko- lai, Kun (Kollár), Lengyel, Angyal (Tibiik) Edző: Kardos Mihály Besenyszög: Szirze - Szalai, Lukács (Fecske), Gilszki Cs. (Gilszki T), Varga Zs., Kővári, Szekeres, Danyi, Varga N. (Telek P, Horváth), Kövesdi, Tóth T, Edző: Rostás Sándor Gólszerzők: Szokolai (85.) Tipikus egy gólos mérkőzésen, nagy taktikai csatában, a hazaiak egy védelmi hibát könyörtelenül kihasználva értékes három pon­tot szereztek. Jók: Blaskó, Szokolai, Szőke, Lengyel, ill. Szalai, Tóth T„ Sze­keres Kardos Mihály: - Kitűnően fel­készített csapatot sikerült szerve­zett, fegyelmezett játékkal le­győzni. Rostás Sándor: - Jó kis hajtós meccset játszottunk, de borzasz­tó nagyot hibáztunk a gól előtt. Ifi: 3-0 JUHÁSZ SÁNDOR Szajol—Jászárokszállás 1-5 (1-3) Szajol, 100 n„ v. Bán János Szajol: Tarjányi - Kovács, Vona, Csajbók, Tóth T, Földi, Lifka (Kapusi), Donkó, Bognár, Fábián, Hegedűs. Edző: Kun Mi­hály. Jászárokszállás: Czékmán - Muntyán, Peredi, Ördög, Ivony, Éliás, Csömör, Kiss (Füleki R.), Nemoda (Bordás), Szabó, Gephard (Füleki T.) Edző: Csikós József. Gólszerzők Tóth T. (44.), ill. Ne­moda 2 (20., 22.), Éliás (42.), Ko­vács (80., öngól), Bordás (82.) Jó játékvezetés mellett, nagy iramú mérkőzést vívtak a csapa­tok, ahol a vendégek könyörtele­nül kihasználták a hazaiak meg­ingásait. Jók: Bognár, Hegedűs, Donkó ill. Éliás vezényletével az egész csapat Kun Mihály: - Az utolsó percig hajtottunk, de túl sok egyéni hi­bát követtünk el. Csikós József: - Döcögős játék­kal is megérdemelt a győzel­münk. Ifi: 1-1 HAMAR TÜNDE Tiszafüred—Tiszaföldvár 6-1 (1-0) Tiszafüred 300 n„ v.: Tóth Sándor Tiszafüred: Gáti (Kalóz) - Ró­zsa (Járdán), Földvári, Hajnal, Tóth T, Angyal (Dajka Zs.,), Dajka M., Németh, Dorcsák, Réz­műves, Tóth F. (Szigetvári) Edző: Gál Zoltán Tiszaföldvár: Gerhát - Sike, Szarvas, Kácser, Czető, Szilágyi, Nagy, Papp, Kiss, Szikom (Vereb), Tóth. Edző: Sólyom Vil­mos Gólszerzők: Németh 3 (43., 52., 74.), Dorcsák (53.), Rézműves (58.), Dajka Zs. (86.), ill. Papp (66., tizenegyesből) Az első játékrészben még parti­ban volt Földvár, de fordulás után hamar eldöntötte a mérkőzést a nagy kedvvel és eredményes tá­madó futballt bemutató hazai csapat. Jók: Németh (a mezőny leg­jobbja), Földvári, Tóth T., Dor­csák, ill. Tóth T., Szikora. Gál Zoltán: - Megérdemelt gól­záporos győzelmet arattunk. Sólyom Vilmos: - Jó csapat a Füred, mi rengeteg védekezési hi­bát vétettünk, a kínálkozó lehető­ségeinket pedig nem használtuk ki. Ifi: 3-0 ÁBRAHÁM TAMÁS Jászfényszaru— Törökszentmiklós 5-2 (3-1) Jászfényszaru, 100 n., v.: Kormos Gábor Jászfényszaru: Száz — Ecker, Zigansin, Pál (Vitányi), Vancsik, Kolompár, Balogh, Szabó, Siku, Horváth L. (Vidák), Horváth D. Edző: Szabó Imre Törökszentmiklós: Modla - Er­dei (Lengyel), Farkas, Babella, LóléB. (Kalics), Papp, Erdős (Vé­kás), Lóié F, Deák (Meggyes), Guba, Görög. Edző: Babella Attila Gólszerzők: Siku 2 (32., 34.), Horváth D. (42.), Horváth L. (56.), Ecker (61.), ill. Erdei (43.), Babella (66.) Kellemes ellenféllel szemben magának tette nehézzé az egyéb­ként lendületes és sportszerű mérkőzést a hazai együttes. Jók: Vancsik, Siku, Zigansin, ill. Guba Szabó Imre: - Több helyzetből, több gól rúgtunk, mint ellenfe­lünk, így megérdemelten gyűjtöt­tük be a három pontot. Babella Attila: - Amíg a hely­zeteinket nem értékesítjük, nem is lehet más az eredmény, mint vereség. Gratulálok a Fényszaru­nak. Ifi: 1-2 CSERHÁTI FERENC