Új Néplap, 2002. augusztus (13. évfolyam, 178-203. szám)

2002-08-12 / 187. szám

6. OLDAL SPORT Borsodi Liga 1. FTC 3 3 0 0 o oó 9 2. Győr 3 3 0 0 8- 3 9 3. MTK 3 3 0 0 9- 5 9 4. Debrecen 3 2 0 1 8- 7 6 5. Siófok 4 1 1 2 3- 6 4 6. Dunaferr 3 1 0 2 6- 6 3 7. Újpest 3 1 0 2 4- 6 3 8. ZTE 1 0 1 0 2- 2 1 9. Videoton 3 0 1 2 3- 6 1| 10. Kispest 3 0 1 2 3- 8 1 11. Békéscsaba i 1 0 0 1 2- 4 0 12. Sopron 2 0 0 NBI/B 2 1- 4 0 LFótlHI 3 3 0 0 13- 5 9 2. Bük 3 3 0 0 7- 1 9 3. Diósgyőr 3 3 0 0 10- 5 9 4. Demecser 3 2 0 1 6- 2 6 5. Szolnok 3 2 0 1 8- 5 6 6. B.gyarmat 3 2 0 1 5- 4 6 7.REAC 3 1 2 0 7- 3 5 8. Pécs 3 1 2 0 3- 1 5 9. Celldömölk 3 1 2 0 4- 3 5 10. Nyírség 3 1 1 1 3- 3 4 11. Kecskemét 3 1 1 1 4- 5 4 12. Hévíz 3 1 1 1 4- 6 4 13. Vasas 3 1 0 2 5- 7 3 14. Haladás 3 0 2 1 CO CNJ 2 15. Sz.halombatta3 0 2 1 4- 8 2 16. Kaposvár 3 0 1 2 3- 6 1 17. Tatabánya 3 0 1 2 2- 7 1 18. Monor 3 0 1 2 1- 6 1| 19. BKV 3 0 0 3 3- 8 0 20. Pápa 3 0 0 3 2- 8 0 Balassagyarmat-Pápa 2-1, Va- sas-Kecskemét 1-2, REAC-Ha- ladás 1-1, Nyírség-Százhalom- batta 1-1, Pécs-Kaposvár 0-0, Fót-Tatabánya 3-1, Celldö- mölk-Monor 0-0, Bük—Deme- cser 1-0, BKV-Diósgyőr 2-3 NB III. Alföld 1. Jamina 1 1 0 0 4- 1 3 2. Kisújszállás 1 1 0 0 2- 0 3 3. Szentes 1 1 0 0 2- 0 3 4. Rákóczi 1 1 0 0 3- 2 3 5. Harta 1 1 0 0 3- 2 3 6. Algyő 1 1 0 0 1- 0 3 7. Kondoros 1 0 1 0 2- 2 1 8. Gyoma 1 0 1 0 2- 2 1 9 Szajol 1 0 1 0 1- 1 1 10. Túrkeve 1 0 1 0 1- 1 1 11. Fegyvernek 1 0 0 1 2- 3 0 12. Szarvas 1 0 0 1 2- 3 0 13. Karcag 1 0 0 1 0- 1 0 14.Jászberény 1 0 0 1 0- 2 0 15. H.vásárhely 1 0 0 1 0- 2 0 16. Békés 1 0 0 1 1- 4 0 Kondoros—Gyomaendrőd 2-2, Békés-Jamina 1-4 ■ Sebők egyenlített Labdarúgó Bundesliga A Hertha Király Gáborral és Dár­dai Pállal a soraiban lépett pályá­ra a Dortmund otthonában, s amire az elmúlt években nem volt példa, most pontot szerzett. Miriuta Vasile szögletét követő­en Sebők Vilmos fejesgóljával egyenlített az Energie Cottbus a tavalyi szezonban ezüstérmes és Bajnokok Ligája-döntős Bayer Leverkusen ellen a labdarúgó Bundesliga 1. fordulójában. Lőw Zsolt és Miriuta végig a pá­lyán volt, Sebők a 65. percben csereként állt be a hazai csapat­ba. A kelet-németországi együt­tes pontszerzése mellett két má­sik meglepetést is hozott a szombati játéknap: a nyáron je­lentősen megerősödött Bayern München csak döntetlent ért el a Mönchengladbach otthonában, míg az újonc Bochum magabiz­tos győzelmet aratott a Nürn- bergben. Eredmények: Dortmund- Hertha 2-2 (2-1), gólszerzők: Frings (4.), Ewerthon (36.), ill. Goor (1.), Neuendorf (84.). Energie Cottbus-Bayer Lever­kusen 1-1 (0-0), g.: Sebők (79.), illetve Simák (64.). FC Nürn- berg-VfL Bochum 1-3 (0-2), g.: Ciric (51.), illetve Christiansen (6., 20.), Hashemian (82.). Bo­russia Mönchengladbach—Ba­yern München 0-0. Schalke­VfL Wolfsburg 1-0 (0-0), g.: Ver- mant (89.). VfB Stuttgart-FC Kaiserslautern 1-1 (1-0), g.: Dundee (45.), illetve Klose (52.). Vasutas góleső a fürdővárosban Hévíz-Szolnoki MÁV Neusiedler 1-5 (1-2) Labdarúgó NB I B Hévíz, 700 n., v.: Solymosi (Ákos, Makk) Hévíz: Gelencsér - Tebeli (Stíber, 55.), Kutasi, Lázár, Kónya - Czafik, Cupik, Búza (Győrfi, 62.), Fonnyadt - Szabó B., Horváth R. (Simon, 62.). Edző: Pusztai László. Szolnok: Sincs - Németh, Antal, Bajusz, Ba­logh - Zahorecz, Gradinariu, Turján, Romanek (Pelles, 62.), Oláh (Németh, 66.), Bállá (Kotula, 62.). Edző: Vágó Attila. 10. perc: Zahorecz a jobb oldalon hozta fel a labdát, középre gurítását az érkező Oláh 10 mé­terről a jobb alsó sarokba lőtte, 0-1. 31. perc: Antal bal oldali, 18 méteres szabad­rúgását a védők közül kiemelkedő Bállá 6 méter­ről a léc alá fejelte, 0-2. 42. perc: Gradinariu a kaputól 20 méterre el­veszítette a labdát, Czupik begurított Horváth R. elé, akinek öt méterről nem volt nehéz dolga a hálóba passzolnia, 1-2. 57. perc: Kutasi rossz átadására Bállá rácsa­pott, egy csel után az alapvonalról Ólához pasz- szolt, aki öt méterről a kapu közepébe helyezett, 1-3. 63. perc: Antal jobbról belőtt szögletét Gradi­nariu Záhoreczhez továbbította, az Egerből érke­zett játékos pedig 8 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-4. 69. perc: Antal szabadrúgást ívelt be a jobb ol­dalról, Gradinariu visszafejelte, Zahorecz pedig 6 méterről a léc alá bólintott, 1-5. Az esőtől felázott, meglehetősen csúszós tala­jon a Szolnok bátor játékával meglepte a vendég­látóját, és már a 10. percben vezetést szerzett. Ezután is többet birtokolta a labdát, tudatosab­ban játszott és sikerült növelnie előnyét. Ugyan elég volt egy könnyelmű labdakezelés és a Hé­víz máris szépített. Szünet után egyből támadó­lag lépett fel a MÁV, és gyorsan újabb két góllal terhelte meg ellenfele hálóját. Ekkor már kidom­borodott nagyobb tudása, míg a Hévíz csak eről­ködött, a Szolnok focizott. Ezen a vasárnapon a vendéglátóknak esélye sem volt a pontszerzés­re Jók: Horváth R., Búza, ill. Csirics, Antal, Tur­ján, Zahorecz, Gradinariu, Oláh, Bállá. Pusztai László: — A mai mérkőzésen nem az osztálynak megfelelően játszottunk és ez a gól- különbségben is megmutatkozott. Vágó Attila: - Nagyon tartottam a mérkőzés­től, de végig a mi akaratunk érvényesült és ilyen arányban is megérdemelten győztünk. KOVÁCS LÁSZLÓ Döntetlen a megyei rangadón Labdarúgó NB III, Alföld-csoport TUSE-Túrkeve—Szajol 1-1 (0-1) Túrkeve, 500 n„ v.: Gyekiczki Túrkeve: Kiss Cs. - Kelemen, Debreczeni, Jandó (Sass, 46.), Fekete - Szerencsi, KissL., Balogh (Kalmár, 79.), Varga - Nagy, S. Nagy. Edző: Homoki Károly. Szajol: Fehér-Kader, Papp, Pin­tér, Fekete - Szabó (Babella, 46.), Farkas (Földi A., 46.), Gergely, Vasas - Bese (Földi L., 66.), Vona. Edző: L. Kiss Lajos. 14. perc: Vasas 25 méteres sza­badrúgásból a kapu jobb oldalá­ba bombázott, 0-1. 74. perc: Balogh remek szög­letrúgása után S. Nagy helyezett a hálóba, 1-1. Az első félidőt kiegyenlített mezőnyjáték és hazai gólhelyze­tek jellemezték. A folytatásban is egyenlő erők küzdelmét láthat­ták a nézők a jó iramú mérkőzé­sen, ahol a döntetlen megfelel a játék képének. Jók: Kiss Cs., Debreczeni, Nagy, Varga, ill. Fehér, Vasas, Ká­der. Homoki Károly: - Sajnálom az elvesztett két pontot, bár így is elégedett lehetnék. L. Kiss Lajos: - Igazságos ered­mény született, bár 1-0-s vezeté­sünk birtokában meg kellett vol­na tartanunk az eredményt. Gra­tulálok az újoncoknak! MÁRKI GÁBOR Szarvas—VLC Rákóczifalva 2-3 (1-1) Szarvas, 300 n., v.: Samu Rákóczifalva: Ulviczki - Kácser, Csabai, Major, Bartusz - Sándor (Eszes), Draskóczi, Ludasi, Boda - Luca, Papp (Kun). Edző: Gömöri Béla. 7. perc: Ludasi beadását Luca a léc alá vágta, 0-1. 26. perc: Gulyás jobb oldali partdobását Somogyi 6 méterről csúsztatta a hálóba, 1-1. 55. perc: Papp átadását Luca a jobb sarokba perdítette, 1-2. 65. perc: Ludasi tizenegyesből kilőtte a jobb sarkot, 1-3. 69. perc: Bodnár szabadrúgása a jobb sarokban landolt, 2-3. Nagy iramú mérkőzésen Rákó­czifalva végig fölényben játszott, gólhelyzeteit jobban használta ki a lelkesen játszó újonc otthoná­ban. Jók: Bogdán, Bencze, Somogyi, ill. Kácser, Bartusz, Ludasi, Luca. Somogyi János: - Gratulálok a csapatomnak, de a játékvezetők­nek nem. Gömöri Béla: — A látottak alap­ján egy góllal megérdemelten nyertünk a nagyon lelkes hazai­ak ellen. BAGIJÓZSEF Algyő—Karcag 1-0 (0-0) Algyő, 150 n., v.: Sztavics Karcag: Móga - Keserű, Tóth, Ramos, Orosz (Bujdosó) - Tren- csényi (Balogh), Bálint, Kemecsi, Békési - Fekete, Babotán. Edző: Varga János. 60. perc: Drinszki bal oldalról elvégzett szabadrúgása a bal fel­ső saroknál a kapufáról vágódott a gólvonal mögé. Jó iramú mérkőzésen az első félidőben hiába játszott mezőny­fölényben a vendégcsapat, hely­zeteit sorra kihagyta. Szünet után a hazaiak egy szerencsés góllal megszerezték a vezetést, s előnyüket mindvégig megőriz­ték. A látottak alapján a vendé­gek nem érdemeltek vereséget. Jók: Dénes, Gál, Kiszner, Gá­bor, ill. Móga, Ramos, Békési. Drinszki Adrián: - Két fiatal ambiciózus csapat közül a sze­rencsésebb került ki győztesen. Varga János: - A pontokat nem kiérdemelni, hanem megszerez­ni kell. OROSZ ISTVÁN Hódmezővásárhely- Kisújszállás 0-2 (0-1) Hódmezővásárhely, 300 n„ v.: Pa­taki Kisújszállás: Kui Cs. - Majláth (Bognár), Hegedűs, Kálai, Hor­váth - Kui T., Sólyom, Gubucz (Csíki) - Tamás, Szűcs, Kántor (Antal). Edző: Csillag László. Gólszerzők: Sólyom 2 (26., 50.) Kiállítva: Szűcs (90.), ill. Kui T. (44.) Jó iramú mérkőzésen a lelke­sen és jól játszó vendégcsapat annak ellenére, hogy a második félidőben tíz emberrel játszott, megérdemelt győzelmet aratott a jó képességű Hódmezővásárhely ellen. Jók: Késner, Martinka, Nagy, ill. Kálai, Hegedűs, Sólyom, Hor­váth. Rostás Károly: - A helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat győzött. Csillag László: - Higgadt, tak­tikus játékkal, tíz emberrel is megérdemelten nyertünk. VÁRADI JÁNOS Harta—Fegyvernek 3-2 (0-1) Harta, 300 n., v.: Fülöp Fegyvernek: Bata - Bohács, Szász, Balázs, Zsemberi, Ná- hóczki, Faragó A. (Tukarcs, 81.), Földi (Bozsó, 83.), Csortos, Godó (Kapás, 46.), Faragó Zs. Edző: Munkácsi József. Gólszerzők: Ispán (51.), Sebes­tyén (70.), Vejtei (89.), ill. Csor­tos (29.), Faragó A. (65.) Zivataros első félidőben a ven­dégek előtt adódott több lehető­ség, de csak egyszer zördítették meg a hálót. A második játék­részben egyre jobban feljavult a hazai gárda, míg a vendégek hát­só alakzata gyenge napot fogott ki. Ha nehezen is, de így sikerült összehozni a vereséget. Jók: Molnár, Vejtei, Szauer, ill. Bohács, Csortos. Szauer Tamás: - Megilletődöt- ten kezdtünk, de fokozatosan fel­javulva megérdemelten szerez­tük meg a három pontot. Munkácsi József: - A hazai csapat megérdemelten győzött. IPACS ANDRÁS Szentes—Jászberényi SE Vasas 2-0 (0-0) Szentes, 800 n„ v.: György Jászberény: Bak - Oláh, Vígh, Boros, Nagy A. - Tasi (Gerőcs, 78.), Kónya (Szerencsi, 45.), Ká­dár, Beszteri - Balázs, Konka. Edző: Vígh Tibor. Gólszerzők: Koncz (51.), Nana (83.) A hazaiak rögtön támadólag léptek fel, de a jól szervezett ven­dégvédelmet nem tudták áttörni. A második félidőben a hazaiakat segítette a szél, jobban is játszot­tak, mint a herényiek - a szög­letarány 10:3 volt -, s ez végül gólokban is megmutatkozott. Jók: Pálfi, Koncz, ill. Boros, Nagy A., Konka. Bozóki Zoltán: — Úgy gondo­lom, egy jól játszó vendégcsapat ellen megérdemelt győzelmet arattunk. Vígh Tibor: — A jelentősen megerősödött hazaiak megérde­melten nyertek. SZALÓKI ISTVÁN Mindkét kapu előtt adódtak gólhelyzetek, de a portások magabiztosan őrizték hálójukat Túrkevén. fotói bugány 2002. Augusztus 12., hétfő H MH Csak az MTK nyert otthon Labdarúgó Borsodi Liga Videoton—Újpest 1-2 (0-1) Székesfehérvár, 2000 néző, v.: Szarka Gólszerzők: Daniel (84.), illetve Juhár (2.), Horváth F. (90.) Kiállítva: Vasas (91.), illetve Vlaszák (63.) Videoton: Végh - Tímár (Némedi 20.), Pomper, Vilotic, Vasas - Szalai, Monyé (Földes 68.), Tóth B., Dvéri - Térjék (Daniel 72.), Hamar Újpest: Vlaszák - Kunzo (Szélesi a szünetben), Korolovszky, Juhár, Tchur - Móri, Tamási, Rósa H. (Horváth F. 79.), Sloncik (Posza 63.) - Kovács Z„ Tokody Mérsékelt színvonalú találkozón a gyorsan szerzett újpesti gól után többet támadott a Videoton. Az egyenlítést követően azonban érthetetlenül leálltak a hazai játékosok, így a győzelmet jobban aka­ró Újpest megérdemelten győzött. Békéscsaba—Ferencváros 0-2 (0-0) Békéscsaba, 15 000 néző, v.: Juhos Gólszerzők: Gyepes (55.), Szili (90.) Békéscsaba: Fekete - Fehér (Keresztúri 76.), Gabala, Udvari, Bujáki - Szilveszter, Braga (Szeverényi 50.), Bánföldi, Megyesi (Miculescu 60.), Vincze - Gavrilovic Ferencváros: Szűcs - Vukmir, Dragóner, Gyepes - Kriston, Lip­csei, Kapic (Cheregi 84.), Szkukalek - Gera, Jovic (Andone 64.), Leandro (Szili 72.) Az első játékrészben sokáig jól tartotta magát a Békéscsaba, for­dulás után viszont a rutinosabb Ferencváros gólokra váltotta fölé­nyét. Dunaferr—Győri ETO 1-2 (0-0) Dunaújváros, 4000 néző, v.: Sápi Gólszerzők: Bükszegi (70.), illetve Németh N. (56.), Nicsenko (59.) Dunaferr: Németh V. - Salamon, Éger, Bagoly (Jaki 15.), Kiss Gy. - Bükszegi, Lengyel, Zováth, Rósa D. - Horváth P., Drobjnak (Sowunmi a szünetben) Győri ETO: Sebők - Böjté, Lakos, Baranyai, Peric - Jovanovic (Kartelo 79.), Szanyó, Németh N. - Herczeg (Semenik 86.), Ni­csenko, Nagy T. (Baumgartner 64.) Az első félidőben eldönthette volna a találkozót a Dunaferr, de el­puskázott helyzetein túl még tizenegyesből sem tudta bevenni a győri kaput. A második játékrészben három perc alatt kétgólos hát­rányba került a hazai együttes, és bár futott az eredmény után, csak szépítésre telt az erejéből. MTK Hungária—Debrecen 4-3 (3-1) Hidegkúti-stadion, 1500 néző, v.: Haj dó Gólszerzők: Illés 3 (9., 17., 63.), Drágán (39.), illetve Sumudica (18.), Selymes (54.), Böőr (59.) MTK Hungária: Hajdú - Molnár, Smiljanic (Lambulic 55.), Komlósi, Elek - Zavadszky (Czvitkovics 60.), Jezdimirovic, Illés, Rednic - Ferenczi, Drágán (Andronic 70.) Debrecen: Balogh J. - Máté, Szekeres, Selymes - Kiss (Sketiani 70.), Balog, Sándor, Habi, Böőr - Sumudica, Kerekes Mindkét együttes nyílt sisakkal játszott, ennek köszönhető az él­vezetes, helyenként izgalmas és gólokban gazdag találkozó. Az MTK elsősorban Illés nagyszerű teljesítményének köszönheti, hogy megszerezte a három bajnoki pontot. Kispest-Honvéd—Siófok 1-2 (1-2) Bozsik-stadion, 2000 néző, v.: Arany Gólszerzők: Sasu (44.), illetve Pantic (25.), Schwarcz (40.) Kiállítva: Filipovic (60.), Schwarcz (90.) Kispest-Honvéd: Tóth - Téger (Kozarek 63.), Batrinu (Pandur a szünetben), Dulca - Laczkó, Balint, Piroska, Babos (Borgulya 59.), Hercegfalvi - Sasu, Torghelle Siófok: Németh - Koller, Kuttor, Pantic (Szalai 45.) - Gaál, Schwarcz, Erős, Sipeki (Usvat 63.), Grósz - Filipovic, Fülöp (Ko­vács 43.) Matáv Sopron—e.on Zalaegerszeg elmaradt A bajnoki találkozót a zalaegerszegiek szerdai, Manchester United el­len sorra kerülő Bajnokok Ligája-selejtezője miatt elhalasztották. A góllövőlista állása - 5 gólos: Illés (MTK), 3: Sumudica (Deb­recen), 2: Bagoly (Dunaferr), Böőr (Debrecen), Herczeg (Győr), Ke­nései (ZTE), Nicsenko (Győr), Sasu (Kispest), Torghelle (Kispest), Tököli (FTC). ___________________________________________■ Sé rültek itt is, ott is Labdarúgó BL-selejtező percében volt kénytelen lecserél­ni a klasszist. Kétséges a kapus A Manchester United jótékonysá­gi labdarúgó-mérkőzésen 2-0-ra legyőzte az argentin Boca Juniors csapatát. A hazaiak mindkét gól­ját a holland Ruud van Nistelrooy szerezte, a Waltner Róbert nélkül játszó vendégek 10 emberrel fe­jezték be a korántsem barátságos találkozót. A hajrában a 18 éves Carlos Tevez durván Paul Scholes arcába könyökölt, ezért piros la­pot kapott. Az összecsapás 30. percében Sir Alex Ferguson veze­tőedző sérülés miatt lecserélte a 29.3 millió fontért vásárolt Rio Ferdinandot, aki egy szerelést kö­vetően rosszul ért földet. Az Old Traffordon sorra került meccs be­vételét az ENSZ Gyermekalapja kapja. Az angol klub 1999 óta működik együtt az UNICEF-fel. Mint a késő esti orvosi vizsgá­laton kiderült, a világ legdrágább hátvédje, Rio Ferdinand nem lép pályára szerdán a Zalaegerszeg elleni budapesti BL-selejtezőn.- Szinte biztosan nem játszik Magyarországon, sőt talán még a szombati szezonnyitó meccsen sem — mondta Sir Álex Ferguson vezetőedző, aki a találkozó 30. Fabien Barthez vendégszereplé­se is, aki hetek óta csípőproblé­mákkal küszködik. Sajnos nem jobb a helyzet a Zalaegerszeg háza táján sem. Ugyan elképzelhető, hogy a zág­rábi összecsapást kihagyó Ra- doslav Král pályára léphet a MU ellen, a hosszú sérüléséből fel­épülőben lévő Molnár Balázs még mindig csak futóedzéseket végezhet, míg Nagy Lajos lovag- lóizom-húzódása ismét kiújult, így ők biztos nem lesznek ott a Puskás Ferenc Stadion gyepén szerdán este. Rajtuk kívül Ko- csárdi Gergely hiányzik a meg­szokott kék-fehér együttesből, miután az NK Zágráb elleni kiál­lítás miatt az UEFA egy mérkő­zéstől eltiltotta az egerszegi csa­patkapitányt. Az előzetes érdeklődések alap­ján várhatóan telt ház várja a csapatokat Budapesten. Bár an­nak idején a Népstadion nem rit­kán 60 ezernél is több néző buz­dította a feleket, mivel a felső ka­réjt életveszélyesnek minősítet­ték, így maximum 28 ezer belé- pőjegy találhat gazdára. ______■