Új Néplap, 2001. november (12. évfolyam, 255-279. szám)

2001-11-26 / 275. szám

Elmaradt a meglepetés NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA V-fon Jászberény—BSE-FCSM . . . Ó':3'(-14, -20, -20) Jászberény, 400 n., v.: ifj. Bereg­szászi, Kovács. Jászberény: Vasié, Nagy I., ADORJÁN, Bóta,' VARGÁNK, FÉ­SŰS. Csere: Fényes (liberó), Ba- zan. Edző: Deme Gábor. BSE: SZABÓ A., DAN ADA, Szóród, FEKETE, Tímár, PETHŐ. Edző: Kasziba István. Az eredmény alakulása - I. játszma: 5-4, 9-10, 10-14, 12-19. II. játszma: 4-4,9-7,15-12,17-15, 19-21. III. játszma: 5-7, 8-11, 11-17. Azzal, hogy a herényiek legve­szélyesebbnek tartott vetélytár- sa, a Gödöllő pénteken vereséget szenvedett az Angyalföldtől (3:0), olyan lehetőséghez jutott a kék-fehér együttes, mellyel akár már szombaton eldönthette vol­na az alapszakasz végered­ményét. Ehhez nem kellett volna mást csinálniuk Fésűséknek, mint legyőzni a BSE-t. A Nyír­egyháza elleni találkozó után is­mét telt ház várta a mérkőző fe­leket a Bercsényi Sportcsarnok­ban, a hazai B-közép ezúttal ide­genből is kapott segítséget, hi­szen egri drukkerek is érkeztek egykori kedvenceik (Bóta Enikő és Vargáné Rácz Márta) buzdítá­sára. Hiába... A kedvezőtlen előjelek (Bóta begyulladt Achillesszel, Irina Ba­zan részleges térdszalagszaka­dással, Nagy Ivett betegen vállal­ta a szereplés^) aztán meg is lát­szottak 3 V-fon teljesítményén, egyetlen játékosa sem akadt, aki csak megközelítően hasonló for­mát árult volna el, mint szerdán a Nyíregyháza ellen. Ezzel szemben a városmajoriak való­sággal szárnyaltak. Nyitásfoga­dásból remekül játszották be a labdát a feladónak, Szabó Anita hajszálpontosan szolgálta ki a toronydaruként emelkedő szél­sőket, Danadáék ütéseinek pe­dig nem találta ellenszerét a ha­zai sánc. Sajnos a mezőnymun­kában is óriási különbség mutat­kozott a felek között, s nem a Jászberény javára. Míg Tímárék szinte a parketta alól is összeka­parták a labdákat, addig Fénye­séknek ezúttal az sem jött össze, amit máskor csukott szemmel is megoldottak. A V-fon veresége ellenére meg­őrizte dobogós helyét, legköze­lebb november 30-án; Budapes­ten, a Vasas ellen lépnék pályára játékosai. ( Deme Gábor: - Aki egy kicsit is járatos a női röplabdában, sej­tette, a szerdai meccs után kép­telenek leszünk hasonló teljesít­ményre. Kasziba István: - Saját stílu­sunkból mi mutattunk többet, és az alapszakasz végeredménye szempontjából döntő fontosságú meccset nyertünk. jgeleii Vendégsiker a pólócsatában Szolnoki VSC-ZF Hungária-Egri VK9-10 (2-3, 3-3, 2-2, 2-2) Férfi vízilabda OB I., 10. FORDULÓ Damjanich uszoda, 200 n., v.: Szentgyörgyi, Székely Z. Szolnok: Ignácz - Körmendi 1, Mohi, LUKACS 2, Boros, BA­LOGH 4, Krasznai B. Csere: Ba­log, Hidasi, Süveges 1, FAZEKAS 1. Edző: Urbán Lajos. Eger: Jászberényi - Kiss Sz. 1, Hajós 2, Seress, SZABÓ G. 2, Kiss L. 1, CSEH S. 3. Csere: An­csán, SZABOLCSI 1, Tóth R, He­gedűs. Edző: Gyulavári Zoltán. Emberelőnyből: 12/5 ill. 16/9 Négyméteresből: - ill. 1/0 Kipontozódott: Boros a 19., Balogh a 21., ill. Hegedűs a 21., Kiss Sz. a 22. p. Kiállítva: Krasznai G. a 18. p. - szövegért a kispadról Kemény párharcokkal indult a vidéki rangadó, a bírók pedig szórták a kiállításokat. A negyed utolsó másodpercéig 2-2 gól esett, ekkor azonban az egykori szolnoki nevelés, Cseh Sándor kihasználva a hazai védők és Ig­nácz Zoltán kapus figyelmetlen­ségét, mintegy 9 méterről talált a jobb alsó sarokba. A második negyedben az egri átlövő volt a főszereplő, ugyanis mellévágott egy négyméterest. A folytatás­ban felváltva potyogtak a gólok, ami azt jelentette, hogy tartotta előnyét a vendéggárda. A fordu­lást követően továbbra is maga­biztosan értékesítették ember- előnyös helyzeteiket az egriek és megszöktek két góllal. A hagy elánnal játszó szolnokiak ázon- ban nem hagyták annyiban a dolgot, Süveges Máté és Balogh Zoltán révén döntetlenre módo­sították az állást, Kiss Szabolcs azonban centerből ismét a heve­sieknek szerzett előnyt. A záró játékrészben óriási vízibirkózás folyt a medencében, a játékveze­tők szinte minden szabálytalan­ságért kiállítást ítéltek, és ezt az egriek precízebben használták ki, mint vendéglátóik, és hozták az úgynevezett „négypontos” ta­lálkozót. Urbán Lajos: - A fordulás után nem lőttük be emberfóros helyzeteinket, és ez döntött. Gyulavári Zoltán: - Az utób­bi idők legnehezebb szolnoki győzelmét arattuk egy harcos, küzdelmes mérkőzésen Továbbjutottak, de... A Bajnokok Ligája selejtezőjében a Domino Honvéd kiharcolta a to­vábbjutást, annak ellenére, hogy tegnap délelőtt 7-4-es vereséget szenvedett a Posillipo NapoK együttesétől. Lehet mondani, hogy simán nyertek az olaszok, hiszen a zárónegyedben már 7-2- re is vezettek Kásásék. _____________________■ (Vác»*) Jó l küzdöttek Körmendiék (2), de nem tudtak pontot szerezni az egriektől fotó. m. j. Megvetették lábukat a dobogón Szolnoki MÁV Neusiedler-Monor-Sáma SE 4-0 (1-0) * Labdarúgó NB l/B, Keleti CSOPORT, 18. FORDULÓ Szolnok, 300 n., v.: Veres (7) (Sza­bó Z„ Szabó II. J.) Szolnok: Rézsó 0 - Balogh 7, Antal 7, Romanek 6 - Gelbrftann 4, Gradinariu 6, Kádár 6, Novák 7, Pelles 6 - Kotula 7, Szabó T. 5. Edző: Vágó Attila. Monor: Kisnémeth 5 - Csőke 5, Flórián 6, Zila 5, Kajli 5 - Ma- theisz 5, Kerepeszki 6, Varró 5, László 5 - Petyán 5, Lengyel 4. Edző: Varga Károly. Csere: Gelbmann h. Ivitz (5), a szünetben, Szabó T. h. Németh Gy. (7) az 55., Kádár h. Sinkó (-), Lengyel h. Pászti (-) mindkettő a 69., Matheisz h. Halgas (-) a 76., Kajli h. Mihalik (-) a 81. percben. Gólszerzők: Zila (20., öngól), Szabó T. (55.), Németh Gy. 2 (65., 89.) Sárga lap: Romanek az 54., Csőke az 57., Kádár a 60. percben. 20. perc: Kotula a jobb oldali alapvonal­ról élesen belőtt labdáját a menteni igyekvő Zila a rövidsaroknál állva saját kapujának felső sarkába vágta, öngól, 1-0. 55. perc: Romanek tisztára játszotta ma­gát a monori ötösön, majd önzetlenül Sza­bó Tibor elé gurított, aki az üres kapuba passzolt, 2-0. 65. perc: Novák a bal oldalon futtatta Ko- tulát, aki remekül tálalt Németh Gyula elé, okozott gyakorta fej­törést a monori vé­delemnek. Szünet után továbbra is a vendéglátók akarata érvényesült, s ami­kor a kezdőcsapatba egy esztendő után visszatért Szabó Ti­bor bevette Kisné­meth kapuját, igazá­ból eldőlt a három pont sorsa. Ezt köve­tően sem vett vissza tempójából az egyre felszabadultabban játszó MÁV, mely cserecsatára, Né­meth Gyula duplázá­sa révén végül nagy gólkülönbségű, ma­gabiztos győzelmet aratott. A Szolnok utolsó hat mérkőzéséből ötöt megnyert - Egerben végzett döntetlenre - ezért pontelőnnyel tanyázik a dobogó leg­alsó fokán. Veres játékvezetőnek mérkőzést befolyáso­ló döntése nem volt, de így is több hibával vezette az egyébként nem különösebben ne­héz meccset. Vágó Attila: - Nagy különbségű győzel­münk ellenére sem játszottunk igazán jól, de határtalan lelkesedésükért mindenkép­pen dicséret illeti a fiúkat. Varga Károly: - Lassan el kellene gon­dolkodnunk, hogy rendezvényszervező irodát nyissunk, hiszen amint kitesszük a lábunkat Monorról, azonnal remek szóra­kozást biztosítunk a hazai szurkolóknak. ________________________________IOEL1II Sz ületőben a második szolnoki találat: Kisnémeth kapus és a visszafutó Zila tehetetlen, Romanek középre gurítását néhány pillanattal később Szabó Tibor értékesíti. fotó: csabai a cserecsatár pedig 11 méterről kilőtte a jobb sarkot, 3-0. 89. perc: Már mindenki az órát leste, mi­kor Németh Gyula középről, 16 méterről a bal sarokra emelte a labdát, mely a kapufá­ról vágódott a hálóba, 4-0. Sok időt nem töltöttek az ismerkedéssel a csapatok, az első negyedórában akár több gól is születhetett volna, ám mindkét kapus magabiztosan állt a lábán. Húsz perc eltel­tével viszont éppen helyzet nélkül tett szert vezetésre a házigazda, bár Zila öngóljához kellett Kotula elveszett labdát nem ismerő lelkesedése is. Vezetése birtokában viszont már nyomasztó fölénybe került a Szolnok, különösen a jobb szélre gyakorta kihúzódó Novák, valamint az Antal 50 méteres haj­szálpontos indításaival kirobbanó Pelles Hírek röviden TORNA. Nem volt magyar döntős a stuttgarti tornász Vi­lágkupa-viadalon. Strifler Angé­la négy, Gál Róbert három, Fe­kete Levente két szeren indult. A gyűrűn olimpiai győztes, vi­lágbajnoki második Csollány Szilveszter idén már nem verse­nyez. A szeren ezúttal a fehér­orosz Ivankov és a kínai Hszü bizonyult — holtversenyben — a legjobbnak. ÚSZÁS. Bodrogi Viktor négy számban győzött a szlovéniai Kranjban rendezett rövidpályás úszóviadalon. A százhalombat­tai versenyző 100 pillangóban és háton, 800 gyorson és 200 vegyesen nem talált legyőzőre. Mellette Koltai Tamás 100 mel­len csapott elsőként célba. GYORSKORCSOLYA. Két ki hagyott Világkupa-viadal után Hágában rajthoz állhat Dmitrij Sepel, ugyanis a nemzetközi szövetség (ISU) visszavonta az Európa-bajnok orosz gyorskor­csolyázó eltiltását. A 24 éves versenyző vérében többször is rendkívül magas volt a vörös- vértestek aránya — ez kimon­dottan EPO használatára utal —, de a második vizsgálat már negatív eredményt hozott. Az ISU ellentmondásos indoklását senki sem írta alá. KERÉKPÁR. A sportrajongók szavazatai alapján a kerékpáros Erik Zabel, az autóversenyző Jutta Kleinschmidt és a női lab­darúgó-válogatott volt a legnép­szerűbb 2001-ben Németor­szágban. Zabel a síugró világ­bajnok Martin Schmittet és a negyedik Forma-1-es vb-első- ségét begyűjtő Michael Schu- machert utasította maga mögé. Kettős (sima) vereség Kosárlabda Eb-középdöntők Férfiak, D-csoport Magyarország—Lettország 87-96 (17-20,19-23, 26-26,25-27) Legjobb dobók: Kálmán 22/3, Sit- ku 16, Németh 11/9, Gémes 10, il­letve Kambala 33, Helmanis 17/6, Bagatskis 15/3, Miglinieks 14/3. Nagy küzdelmet vívtak a csa­patok, a helyzeteiket biztosan ér­tékesítő lettek, akik a 8. helyen végeztek a legutóbbi törökorszá­gi Eb-n, szinte végig vezetve nyertek. Tová.bbi eredmény: Len- gyelország-Észtország 110-105. Nők, B-csoport Oroszország—Magyarország 77-29 (10-8, 32-6,14-6, 21-9) Legjobb dobók: Artehina 17, Ha- zova 12, illetve Keller 8, Hagara 6. Kár, hogy egy ilyen mérkőzé­sem mutatkozott be a felnőtt vá­logatottban Csontos Eszter, a MÁV-Coop 21 esztendős játéko­sa. Soha nem fogjuk megtudni, mi lett volna ha legjobbjainkkal állunk ki orosz földön. A vendég­látóknál, ugyanis Baranova, Sztyepanova és Hudasova to­vábbra sem játszott, igaz, nélkü­lük is lemosták a magyar „c” vá­logatottat. Csak a jövő dönti el, hogy mennyire válik be a Rátgé- ber-taktika, arra azonban még ő sem számított, hogy előbb a szlo­vénok az oroszokat, majd finnek a szlovénokat (86-61) verik. ________________________(V-CAI Me gérte az utazás fáradalmát Fehérgyarmat-Tiszaföldvár Suzuki Treff VSE 21-26 (10-15) Férfi és női KÉZILABDA NB l/B * 1 Fehérgyarmat, 200 néző, vezette: Herczeg, Sápi. Tiszaföldvár: OROS - TÓTH 7, Danku S. 1, BAGDI 5, Suscsák 1, Horváth 1, BERKÓ 9/2. csere: Simó (kapus), SÍPOS 1, Szőke, Balogh K. 1, Sivák, Danku Cs., Szollár. Edző: Bán Tibor. Kiállítás: 4, ill. 4 perc. Hétméteres: 4/2, ill. 3/2. Kötelező győzelemért utazott 540 kilométert (oda-vissza) a földvári együttes, pedig a hazai­ak az újdonsült átlövő, Sipos At­tila leigazolásával nagyon bíztak a bravúrban. Huszáros rohamok­kal nyitott azonban Bán Tibor le­génysége, a sérült gólzsák, Nagy' József találatait elsősorban Be- rkó és Bagdi „termékenysége” el­lensúlyozta jó csapatvédekezés- sel párosulva, a 10. percben már 2-7 volt az állás. Fordulás után sem változott a meccs képlete, a Földvár stabilan tartotta ötgólos' előnyét, s olykor szemre is tet­szetős játékkal magabiztos győ­zelmet aratott a keleti határ köze­lében. Bán Tibor: — Remélem, a jövő heti szomszédvárak rangadóján, az Abony ellen ismét bizonyítha­tunk saját közönségünk előtt. NŐK Tököl—Jászberényi TKF DSE 37-25 (21-11) Tököl, 200 néző, vezette: Kovács, Pauer. JTKF DSE: Hubai - Sass 2, Áb­rahám 5/1, VICZIÁN 10/4, Krisz­tái 1, Pesti, Pénzes 2. Csere: Var­ga (kapus), Erős 5, Brecska Ber­nadett. Edző: Ugrin György. Kiállítás: 6, ill. 6 perc. Hétméteres: 7/6, ill. 6/5. Széteső védekezésétől és halo- vány kapusteljesítményétől szin­te már saját magától megijedt a vendégcsapat, ezért a rutinos já­tékosokból álló vendéglátók már az első félidőben bekerítették őket, és tíz góllal jobbak voltak ellenfelüknél. Szünet után meg­próbált védekezést váltani a jász­sági együttes, ám a próbálkozást Ugrin György nem igazán érti, hogy csapata miért volt gyáva a tököli meccsen FOTÓ: CSABAI nem sok siker koronázta, amitől a lányok és asszonyok hite is szép lassan elpárolgott. Ugrin György: - Mivel a hét­közi edzőmérkőzésen jól pörgött •a csapat, érthetetlen a számomra ez a gyáva, kishitű játék.____n.i.