Új Néplap, 1997. augusztus (8. évfolyam, 178-202. szám)

1997-08-18 / 192. szám

■m * VII. Szent István-kupa országos nyílt asztalitenisz-bajnokság Szolnokon Népes mezőny, külföldi versenyzőkkel Nem csak az esélyesek állhatták a dohogó tetejére Negyvenöt egyesület 351 versenyzője adta le a nevezését a ha­gyományosnak mondható augusztusi szolnoki asztalitenisz­versenyre, amely két nap alatt minden korosztálynak bizonyí­tási lehetőséget adott. Korábban román, jugoszláv, osztrák pingpongosoktól vált nemzetközivé a torna, azonban már idén olaszok és belgák is érkeztek a Tiszaligetbe, nem beszélve ar­ról, hogy a hazánkban edzőtáborozó szaúd-arábiai férfiváloga­tott néhány tagja ugyanúgy asztalhoz állt. Kezdésként a párosok vívtak nagy csatákat egymással, ame­lyekből azért nem hiányozha­tott a tavalyi címvédők közül Braun Éva (BSE) és Pázsy Fe­renc (LRI Malév), akik egyéni­ben sem találtak legyőzőre egy évvel ezelőtt. Mellettük az Innsbruckból hazarándult Gár- dos fivérek, Krisztián és Róbert emelték a színvonalat, míg a hölgyeknél a statisztikások (Tóth, Boros és Fazekas, Wirt Vera kettős) számítottak esé­lyesnek a felnőttek között. Férfi párosban született az első meglepetés, mivel a BVSC- s Pagonyi, Marsi duó a tavalyi védőket az elődöntőben búcsúz­tatva a végjátékban is győze­delmeskedett (2/1) a Gárdos testvérekkel szemben. A nőknél hasonlóan alakultak a meccsek, a védő Braun, Vass (BSE) csa­pat szintén a negyeddöntőben esett ki a későbbi győztes, Tóth, Boros (Statisztika) kettőssel szemben, akik aztán a Faze- kas-Wirt Vera (Statisztika) ösz- szetételű párost is legyőzték 2/0- ra. Egyéniben aztán ismét a fér­fiak vívtak váratlan meccseket, amelyek-végén új bajnokot avat­tak, Pagonyi Róbert személyé­ben, Pázsy csak a dobogó har­madik fokára állhatott. A höl­gyeknél Braun Éva vigasztalód­hatott párosbeli „kudarca” miatt, a BSÉ-s válogatott versenyző mindenkit lekörözve szerezte meg az aranyat, akárcsak a múlt esztendőben. További eredmények Férfi egyes: 1. Pagonyi Róbert (NAS BVSC), 2. Gárdos Krisz­tián (Innsbruck), 3. Gárdos Ró­bert (Innsbruck), Pázsy Ferenc lozsvár), 3. Katus Krisztián (KSI), Baranyi József (Csabai Konzerv). Leány egyes: 1. Mii­hez Katja (SV Tramin), 2. Mii­hez Vanja (SV Tramin), 3. Cal- liari Cain (SV Tramin), Szabó Nóra (Kecskemét). Fiú páros: 1. Baranyi-Bohács (Csabai Konzerv), 2. Kohajda-Csaba Braun Éva egyéniben vigasztalódhatott a páros kudarca miatt, megvédte bajnoki címét FOTÓ: I. cs. (LRI Malév). Női egyes: 1. Braun Éva (BSE), 2. Fazekas Mária (Statisztika), 3. Wirt Vera (Statisztika, Kuscs Oxana (Postás). Ifjúságiak, fiú egyes: 1. Bohács Gábor (Csabai Kon­zerv), 2. Márkis Mihail (Ko­(Kiskunfélegyháza), 3. Hor- váth-Papp (Biogál Debrecen), Németh-Katus (KSI). Leány páros: 1. Vass-Nagy (BSE), 2. Márkus-Szabó (Kecskemét), 3. Wittinger-Máté (Tolna), Rejtő- Formanek (Statisztika) Pályagolf, nemzeti bajnokság, Szolnok Hazai siker a záróforduló előtt Szombaton a Himnusz akkordjaival kezdődött a pályagolf Ma­gyar Nemzeti Bajnokság Hl. fordulója a szolnoki pályán. Ko­vács Libór alpolgármester és a házigazda klubtulajdonos, dr. Bede János megnyitó szavai után nem volt más hátra, mint a versenyzők kezükbe fogták az ütőket, és kezdetét vette a viadal. Országszerte egyre népszerűbb ez a játék. így van ez a megye- székhelyen is, ahol dr. Bede Já­nos kreált egy kellemes környe­zetében lévő picinyke stadiont és hozott létre egy a minigolf- klubot. Jellemző az érdeklő­désre, hogy a kosármeccseken használatos lelátókat kérték köl­csön a bajnoki fordulóra a szer­vezők. Azok, akik kilátogattak, nem csalódtak, mert remek küz­delmeket és néhány nagyszerű egyéni teljesítményt láthattak. Közülük is kiemelkedett a ká- polnásnyéki Sörös Andrea, aki új pályacsúcsot ért el - 36 ütés­ből a teljesítette a 18 akadályt. A szolnokiak kiválóan, de sportszerűség keretein belül használták ki a hazai környezet minden előnyét, és két kategória kivételével nyerni tudtak. Győztesek, férfiak: Ivády Róbert (39 pont). Nők: Dósáné Tóth Erzsébet (40). Ifi fiúk: Bá- taszéki Zsolt (39), leányok: Sö­rös Andrea (Kápolnásnyék, 36 pont - új pályacsúcs). Férfi csapat: Lakitelek (179). Női csapat: Szolnok (194). Ifi fiú csapat: Szolnok (143), leány csapat: Szolnok I. (149). Csa­ládi verseny: Bátaszékiék, Szolnok. Garancia-Szolnok­kupa: Szolnok I. (Ivádyné Molnár Sz., Ivády, Titkos, 177). A külön nem jelölt versenyzők valamennyien a Szolnok-Mini- golf Klub tagjai. A szolnoki Bátaszéki Zsolt 39 ütésből teljesítette a pályát Cegléd került az NB I-be A nyár elején jelentette be visszalépését az NB I-es baj­noki szezontól az NK Hungá- ria-Székesfehérvár férfi kézi­labdacsapata. Talán mondani sem kell, óriási lobbizás - Ta­tabánya és Cegléd - indult meg a szabad helyért. A szö­vetség ezúttal bölcs döntést hozott, a fenti két csapat és a az NB I/B Nyugati csoportjá­nak másodikja, a Balatonfü- red gárdája között osztályozót írt ki, amelyet a hét végén Vácott rendeztek meg. A torna a Cegléd-Balatonfüred összecsapással indult, a csatát könnyedén nyerték a Pest megyeiek, 30-23-ra, így sors­döntő meccsé lépett elő a Cegléd-Tatabánya derbi. Igazi csatában már az első húsz perc után eldőlt a talál­kozó, 5-5 után a ceglédiek so­rozatban öt gólt lőttek, a vége, 23-21. A ceglédi siker egy ki­csit a szolnokiaké is, hiszen Lengyel, Jakab, Berkó, Dávid és Klemán egykoron Mol KK színeiben szerepelt. A Cegléd helyét a Csömör KSK foglalja el az NB I/B-ben. (v. cs.) Sopronban tesztelték az Olaj KK-t Méghozzá a Krasznai-kupa nemzetközi férfi kosárlabda- tornán, ahol osztrák és német vendégek is pályára léptek a nyolcas mezőnyben. A két né­gyes csoport egyikében a Szolnoki Olaj KK a várako­zásnak megfelelően szerepelt. Pénteken késő este a SMAFC- ot gyűrte le 86-62 (45-25)-re, szombaton délelőtt az osztrák Mattersburg ugyan a szünet­ben még vezetett (38-31-re) a piros-feketék ellen, ám a vége 76-60 ide. Este egy igazi ama­tőrgárda, a német Ingolstadt próbálkozott a szolnoki fiata­lokkal (Alexe, Ivkovics, Ta­kács és Stan pihent), akik megmutatták oroszlánkörmei­ket, és 102-43 (53-14)-re hoz­ták a döntőbe jutást jelentő kö­telező győzelmet. A másik ágon a Soproni Ászok csapata szerezte meg a csoportelsősé­get, a fináléban tehát az Olaj KK-val került szembe. A két régi vetélytárs csatá­jában jobban kezdtek a vendég piros-feketék, s az első per­cekben 8 pontos előnyt szerez­tek, amelyet végig megtartot­tak, sőt a hajrában még nö­velni is tudták azt. Ivkovicsék ezen a találkozón elsősorban védekezésben jeleskcd'tek, a támadójátékuk olykor még döcögött, de magabiztos győ­zelmüket egy percig sem fe­nyegette veszély. Kár, hogy a torna végén a szervezők elfe­lejtkeztek a kupagyőztes szol­noki csapat játékosairól, hi­szen egyiküknek sem jutott a különdíjakból. Ászok KC - Olaj KK 67-78 (33-44) Legjobb dobók: Radovics 18/12, ill. Ivkovics 21, Mihá- lovics 20/9, Stan 15, Alexe 12. Labdarúgás, NB I/B, Keleti csoport, 4. forduló Kétszer megvillant a sárga cipő Szolnoki MÁV Neusiedler - Dorogi SE 2-1 (2-1) Ejtőernyőzés, 35. országos bajnokság Varga és csapata aranyérmes A napokban a Győr melletti Pér község repülőterén bonyolítot­ták le az ejtőernyősök 35. országos bajnokságát. A viadalról ezúttal sem hiányoztak a Szolnoki Repülőtiszti Főiskola HSE versenyzői. Ha már ott voltak és kiugrottak a gépből, nem ma­radtak el a kiváló eredmények sem. Sz. MÁV Neusiedler - edző: Szatmári János Géléi 6 Major L. 6 Draskóczi 5 Szecsei 6 Kohári 5 Lilinger 6 Balogh 6 Horváth Cs. 6 Ludasi 7 Major S. 7 Fedor 6 Czifferi 6 Bodó Brandthuber 6 Takács 5 Bajkai 6 Toronyi 5 Móra 5 Faragó 5 Szépvölgyi 6 Horváth G. 6 Bohner 6 Dorog FC - edző: Konti József Célba ugrásban a szám egyik specialistája, Varga Tamás 1100 méteres magasságból in­dult, és mindössze négy centi­méterrel vétette el a nyolc centi sugarú célkört, ezzel övé lett a győzelem. Társai közül Hirsch- ler Gábor a második, Antalicz Jenő a negyedik, Nagy István pedig az ötödik helyen végzett. Természetesen a csapatver­senyt a szolnokiak első csapata nyerte, míg II. számú gárdájuk a dobogó harmadik fokára áll­hatott fel. A stílusugrásban a „kiliánosak” közül Antalicz a második, Nagy a harmadik, Hirschler pedig a hatodik he­lyet csípte el. Az összetett egyéni versenyben sem szé­gyenkezhettek a Tisza-partiak, hiszen a másodiktól az ötödik helyig: Antalicz, Hirschler, Nagy, Varga volt a sorrend, mindez 64 versenyző vetélke­déséből alakult ki. A szolnoki célba ugró le­génység egyébként az ausztriai Klagenfurtban rendezett ejtőer­nyősgálán is kitett magáért, 12 nemzet közül a második helyen végeztek. Szolnok, 3600 néző, vezette: Birincsik (8) (Mezei, Márta) Csere: Toronyi h. Mar- czinko (5) a 60., Móra h. Kis a 62., Fodor h. Czapkó, Bajkai h. Kneiszel, mindkettő a 73. perc­ben, Szecsei h. Birinyi a 80., Li­linger h. Szalai a 88. percben. Gólszerző: Brandhuber az L, Major S. a35., Major S. Öl­esből) a 45. percben. Sárga lap: Czifferi a 31., Szépvölgyi a 40., Faragó a 45., Szecsei a 66. percben. Szögletarány: 6:3 (3:0) 1. perc: Czifferi megfutotta a bal oldali védelmet, középre gurítását Brandhuber 18 méter­ről laposan rálőtte, a labda az elfekvő Géléi fölött pattant a hálóba, 0-1. 21. perc: Ludasi egy lövő­csel után balról középre ívelt, Fedor 11 méteres fejesét Boh­ner biztosan fogta. 30. perc: Takács lefutotta a jobb oldali védelmet, begurí- tása Balogh talpa alatt Bajkai elé került, aki a kifutó Géléitől megijedve csak belepöckölt a labdába. 35. perc: Horváth két csel után Major S. elé tálalt a 16-os vonalán, a hazai gólzsák rövid szöktetés után 13 méterről a bal alsó sarokba továbbított, 1-1. 45. perc: Fedor elhúzta a labdát a rátámadó Faragó mel­lett, a dorogi védő csak buktatni tudta a tizenhatoson belül, a büntetőt Major S. félmagasan, félerősen helyezte a kapu bal oldalába, 2-1. 53. perc: Czifferi beforgatta Major L.-t, 12 méteres bal lábas lövését Géléi jó érzékkel hatás­talanította. 59. perc: Major S. ellopta a labdát Horváth G.-től a félvona­lon, már a büntetőterületen len­dítette a lábát, amikor Faragó beérte. 69. perc: Lilinger bal oldali pontrúgását Horváth elhagyta, a hosszú sarkon érkező Éedor tízméteres kapáslövését Bohner ki sem ejtette. Az ismert tragédia miatt - a dorogi kapusnak, Belányi Ist­vánnak a 9 éves kisfiát halálos közlekedési baleset érte - egy­perces gyászszünettel kezdő­dött a találkozó. Az első dorogi támadás váratlan gólt eredmé­nyezett, amitől a vendégek még inkább a zárt védekezésre és gyors ellentámadásra építették stratégiájukat. Fokoztosan egy térfélre korlátozódott a játék. Fél óra után érezhető volt, a Dorog területfeladása nem ma­radhat büntetlenül. Sorjáztak is a szolnoki helyzetek, amelyek egyenes következménye lett a fordítás. Szünet után jócskán megnyúlt a mezőny, a szellő­sebb emberfogás nagyobb futó­teljesítményeket váltott ki a csapatokból. Nagyszerű iram­ban hullámzott a játék, szolnoki fölényben, amely azonban a hajrában az ellenkezőjére for­dult, de az egyenlítésre már nem tellett a vendégek részéről. Szatmári János: - Félórás megfeszített munkával tudtuk csak helyrehozni az első perc szarvashibáját. '■'» Honfi József: - Súlyos lelki teherrel érkeztünk, bízva ab­ban, hogy egyenlő feltételeket kapunk... Az én góljaim Major Sándor, a szolnokiak gólvadásza cinóbersárga cipő­jét nagyszerűen felavatta: — Az egyenlítésnél éreztem, hogy Horváth Csabi eljuttatja hozzám a labdát. Sikerült is neki spiccel felém gurítania, amit egy átvétellel röviden magam elé passzoltam, és megnéztem a bal alsó sarkot. A tizenegyesnél nem volt nehéz dolgom, mert a do­rogi kapus az utolsó eló'tti lépé­semnél jobbra elbillent, ekkor már csak arra törekedtem, hogy az ellenkező' oldalba juttassam a labdát. N. I.