Új Néplap, 1997. augusztus (8. évfolyam, 178-202. szám)

1997-08-18 / 192. szám

8. oldal Sport Extra 1997. augusztus 18., hétfő Labdarúgás NB I. 1. MTK 4 4 _ 13- 4 12 2. ETO FC 4 4­­8- 4 12 3. Vasas 4 3­1 12- 6 9 4. BVSC 4 2 2­■'T 1 OO 8 5 . FTC 4 2 2­7- 5 8 6. UTE 4 2 1 1 9- 6 7 7. Videoton 4 2 1 1 7- 6 7 8. B.csaba 4 2 1 1 5- 6 7 9. Diósgyőr 4 2­2 9- 4 6 10. Szombath. 4 2­2 5- 5 6 11. Gázszer 4 1 1 2 7- 7 4 12. DVSC 4 1 1 2 4- 5 4 13. Tiszakécske 4 1 1 2 5- 9 4 14. Kispest 4 1­3 4-12 3 15. Stadler 4­2 2 4- 7 2 16. Siófok 4­1 3 2- 6 1 17. VácFC 4­1 3 6-12 1 18. ZTE 4­­4 2- 9 0 NBI/B 1. Óbuda 4 3 1 11- 1 10 2. Dunaferr 4 3 1­8- 1 10 3. KTE 4 3­1 3- 1 9 4. Matáv 4 2 2­7- 2 8 5. Kaba 4 2 1 1 5- 3 7 6. Szolnok 4 2 1 1 7- 6 7 7. Kaposvár 4 2 1 1 6- 5 7 8. Salgótar. 4 2 1 1 5- 4 7 9. SFAC 4 2 1 1 2- 4 7 10. N.kanizsa 4 2­2 8- 6 6 ll.NYVSC 4 1 3­4- 2 6 12. K.dorozs. 4 1 2 1 7- 7 5 13. Dorog 4 1 1 2 5- 4 4 14. Tiszavas. 4­4­1- 1 4 15. Paks 4 1 1 2 2- 4 4 16. Komló 4 1­3 2- 8 3 17. Pécs 4­2 2 2- 5 2 18. Érd 4­1 3 3- 9 1 19. Csepel 4­1 3 1-10 1 20. Tiszaűjv. 4­­4 4-10 0 További eredmények: Ma­táv-Csepel 4-1, Kaposvár- Komló 2-0, Salgótarján-K.do- rozsma 1-1, Érd-Dunaferr 1-4, Tiszavasvári-Pécs 0-0, Óbuda- Tiszaújváros 4-1, Kaba-Nyír- egyháza 0-0, Paks-KTE 0-1, Nagykanizsa-SFAC 4-0. NB II. Keleti csoport 1. Soroksár 2 2- ­4-1 6 2. Demecser 2 2- ­3-1 6 3. Dunakeszi- 2 1 1 ­5-2 4 4. B. Volán 2 1 1 ­3-2 4 5. REAC 2 1 1 ­2-1 4 6. Hajdűnán. 2 1- 1 6-5 3 7. Palotás 2 1- 1 2-1 3 8. K.barcika 2 1- 1 4-4 3 9. Kalocsa 2 1- 1 3-3 3 10. Kiskőrös 2 1- 1 2-2 3 ll.SZEAC 2 1- 1 1-1 3 12. Kk.félegy. 2 1- 1 2-4 3 13. Nyírbátor 2­1 1 2-4 1 14. Eger 2­- 2 3-5 0 15. Tiszafür. 2­- 2 2-4 0 16. Hatvan 2­_ 2 1-5 0 NB III, Mátra-csoport 1. B.gyarmat 2 2­- 7-1 6 Tápiósze. 2 2­- 7-1 6 3. Salgó Öbl. 2 2­- 6-1 6 4. M.kövesd 2 1 i- 4-2 4 5. Gödöllő 2 I­1 5-1 3 6. Szécsény 2 1­1 5-5 3 7. Jászber. 2 1­1 3-4 3 8. Besenyőt. 2 1­1 2-3 3 9. Poroszló 2­2- 2-2 2 Rákóczii. 2­2- 2-2 2 11. Új szász 2­1 1 2-3 1 12. Füzesab. 2­1 1 2-5 1 13. Monor 2­I 1 1-4 1 P.Hasznos 2­1 1 1^1 1 15. Selyp 2­1 1 1-6 1 16. Gyöngyös 2­­2 1-7 0 További eredmények: Füzes- abony-Tápiószecső 1-4, Pásztó- Mezőkövesd 1-1, Szécsény- Gyöngyös 4-1, Salgó Öblös-Be­senyőtelek 3-1, Monor-Balassa- gyarmat 0-3. Gödöllő-Selvp 5-0 KOVÁCS TÜZÉR ALATTTÁN Fenyő bányaszéldeszka 60 Ft/m Fenyő fűrészáru már 20.000 Ft/m3-től Fenyő rúdfa és állványfa már * 18.000 Ft/m3-től 5 Áraink az áfát tartalmazzák. Telefon: 57/461-038, 06-60/386-463 Nyitva: h - p 8-19 óráig, szó. 8-14 óráig NB n. Keleti csoport Kiskőrös - Tiszafüredi VSE City Gas 2-1 (1-1) Kiskőrös, 600 n., v.: Kispál (Herbály, Tóth S.) Kiskőrös: Tüskés - Amuncsuk, Csehi T, Deli, B. Szabó - Kiss (Román 55. p.), Csehi /., Pecnyik, Závoda - Csemák, Sztojano- vics (Szepesi 79. p.). Edző: Földesi János. Tiszafüred: Gál - Földvári - Balázscsik, Görbe - Polonkai, Ka- szonyi, Barna, Tóth, Nagy (Muliter 87. p.) - Drágár (Moldván 68. p. ), Csillag. Edző: Boda Mihály. Sárga lapok: Tüskés 18. p. (a kitörő Nagy L.-t a tizenhato­son kívül elütötte). Drágár 31. p. (reklamálásért). Csillag 67. p. (hátulról történt gáncsolá­sért), Pecnyik 70. p. (a mel­lette elfutó ellenfelét gán­csolta). Deli 78. p. (a labda to­vábbítását megakadályozó vi­selkedésért). Balázscsik 89. p. (ellenfele megrűgásáért). 9. perc: Tóth T. kitört, há­tulról fellökték a tizenhatoson belül, a játékvezető tizen­egyest ítélt, melyet FÖLD­VÁRI higgadtan lőtt a jobb alsó sarokba, 0-1. 13. perc: Tóth T. labdáját Drágár tisztán átvette, de a ka­pussal szemben az ötösről az égbe bombázott. 22. perc: DELI egy rossz kapus kifutást követően Gált megelőzve fejelt a hálóba, 1-1. 90. perc: Jobbról belőtt labdát kotort ZÁVODA a há­lóba, 2-1. Egyenlő erők küzdelmét hozta a mérkőzés, a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: B. Szabó, Csehi I., Závoda, ill. Földvári, Balázs­csik, Barna, Tóth. Földesi János: - Kiizadt győzelem volt, néhány ember­nek el kell gondolkodni telje­sítményén. Boda Mihály: - Már a má­sodik mérkőzésünkön kaptunk ki az utolsó percben. Ifi: Kiskőrös - Tiszafüred 2-2 Ábrahám Labdarúgó NB I., elmaradt mérkőzés Vidi-siker a városi derbin Videoton FC-Fehérvár - Gázszer FC 4-2 (2-2) Székesfehérvár, 8000 néző, v.: Tóth V. Videoton: Bíró Sz. Schindler, Makrickij, Dulic - Tóth A., Miklós (Urbonas 33.), Dvéri, Schneider - Ta­kács, Korsós, Róth F. Gázszer: Matus - Varga, Szalai, Lőrincz, Salacz J. - Toldi, Nagy, Vincze G., Bekő - Tieber, Medvid Gólszerzők: Róth (12.), Ta­kács (43.), Korsós (58.), Dvéri (62., 11-esből), illetve Medvid (7.), Bekő (16.) Sárga lap: Urbonas (40.), Korsós (57.), Dvéri (66.), il­letve Toldi (5.), Vincze G. (30.), Salacz Z. (54.), Lőrincz (62.), Bekő (64.), Szalai (76.) Csere: Miklós helyett Urbo­nas (33.), Takács helyett Walter (76.), Korsós helyett Pálfi (82.), illetve Toldi helyett Salacz Z. (a szünetben), Varga helyett Földes (71.), Medvid helyett Puskás (77.) Jók: Tóth, Dvéri, Korsós, Takács, illetve Bekő, Szalai A városi rangadón az első félidő még kiegyenlített játékot hozott, szünet után azonban a Gázszer védőinek megingásait kitűnően használta ki az ekkor már taktikusabban, jobban ját­szó Videoton, és megérdemel­ten győzött. NB III., Mátra-, Alföldi és Tisza-csoport, 2. forduló Csak a megyei rangadón volt vesztesünk Jászberényi SE Vasas- Tjs/as/i SE 2-1 (2-1) Jászberény, 600 n„ v.: Váraljai Jászberény: Bak - Ma­rinka, Juhász G., Keresztes (Udvarias Cs.), Tóth J.- Bató, Mosonyi, Tasi, Kövesdi (Ju­hász R.) - Ládi, Tóth G. Edző: Szabó Imre. Újszász: Szaszkó - Kerekes (Barna) - Katona, Györgyei, Máriusz - Szilvási, Rézsó T., Nagy, Erdei - Konka Cs., (Konka T.), Kónyár (Bog­nár). Edző: Vígh Tibor. 2. perc: Ládi tizenhatos sar­káról leadott lövését Szaszkó oldalra ütötte, Mosonyi beadá­sát Tasi az üres kapu közepébe fejelte, 1-0. 34. perc: Máriusz 22 méte­res szabadrúgásból kilőtte a bal felső sarkot, 1-1. 39. perc: Bató jobbra tette a labdát Ládinak, aki a tizenha­tosról a hosszú sarokba helye­zett, 2-1. 72. perc: Juhász R. már a kapust is kicselezte, majd elka­szálták. Ládi büntetőjét Szaszkó kiütötte, majd az is­métlést szögletre tolta. 87. perc: Rézsó T.-t a játék­vezető kiállította. Az állandó hazai támadás védekezésre kényszerítette az újszásziakat, akik igazából helyzethez sem jutottak. Jók: Marinka, Tasi, Juhász G., Bató, ill. Máriusz, Nagy Szabó Imre: - Úgy érzem, rászolgáltunk a győzelemre, de a helyzetkihasználáson javíta­nunk kell. Vígh Tibor: - Megérdemel­ten nyertek a hazaiak. Ifi: Jászberény-Újszász 6-1 Szalóki Poroszló ­Rákóczifalva 1-1 (0-0) Poroszló, 300 n., v.: Szemán. Rákóczifalva: Kupeczki - Pataki, Csabai, Viola, Német (Honos), Mihályi, Molnár (Erdei), Szokolai, Varga, Ke­resztfalvi (Pintér). Edző: Gömöri Béla 53. perc: Kontratámadás után Molnár szerzett vezetést a vendégeknek, 0-1. 86. perc: Szöglet utáni kava­rodás végén Farkas lőtt a ka­puba, 1-1. A két újonc találkozóján küzdelmes mérkőzés alakult ki, a hazaiak csak szerencsével egyenlítettek. Jók: Nagy, Kiszely, Kecs­keméti, ill. Kupeczki, Varga Görbe Károly: - A helyze­tek alapján közelebb álltunk a győzelemhez. Gömöri Béla: - A mérkőzés előtt kiegyeztem volna a dön­tetlennel, de a helyzetek alapján győzelmet szalasztottunk el. Ifi: Poroszló - Rákóczifalva 2-3 Bagi Szarvas ­Kunszentmárton 0-0 Szarvas, 1000 n., v.: Pákoczi KUTE: Ladányi - Kocsis, Paul, Kiss Zs., Módos, Tóth, Imrei L., Albert, Tatár (Asza- lai), Imrei K. (Fatul), Vasas. Edző: Sólyom Vilmos 12. perc: Imrei K. a kaputól hat méterre százszázalékos helyzetben kivárt, és a védők mentettek. 17. perc: Rohony 25 méteres szabadrúgása a sorfalról pattant szögletre, pedig Ladányi már verve volt. 53. perc: Paul 22 méteres szabadrúgását üggyel-bajjal mentette a hazai kapus. 58. perc: Rohony lövését Ladányi a jobb kapufára ütötte. 78. perc: Kocsis második sárga lapja után a kiállítás sor­sára jutott. 83. perc: Kéri utolsó ember­ként szabálytalankodott a ki­lépő Fatullal szemben, így ő is mehetett zuhanyozni. Küzdelmes mérkőzésen igazságos pontosztozkodás tör­tént. Jók: Kéri, Dán, Kiss, ill. Va­sas, Paul, Albert, Módos Koltai Lajos: - A labdarú­gást gólra játsszák, így hiába lőttünk két kapufát. A döntet­lent igazságosnak tartom annak ellenére, hogy a KUTE ját­szotta az érettebb játékot. Sólyom Vilmos: - A mérkő­zés összképe alapján fegyelme­zetten játszó csapatom köze­lebb állt a győzelemhez. Ifi: Szarvas - Kunszentmár­ton 2-0 Dobos Kisújszállás ­Gyomaendrőd 2-2 (2-2) Kisújszállás, 500 n., v.: Pécsi Kisújszállás: Horváth Pádár G., S. Nagy, Pádár M., Molnár J., Csíki, (Bakos), Lukovszki (Kincs), Szerencsi (Hídvégi), Kádár, Jodi, Gu­lyás. Edző: Kádár József. 12. perc: Molnár T. 18 méte­res szabadrúgása a jobb kapufa mellett vágódott a hálóba, 0-1. 20. perc: Jodit a hatoson be­lül fellökték, a büntetőt Molnár J. értékesítette, 1-1. 33. perc: Molnár J. átadását Kádár helyezte a kapuba, 2-1. 38. perc: A szabadrúgásból lepattanó labdát Janis a lábak között kotorta a hálóba, 2-2. 65. perc: Janis második sárga lapja után mehetett zuha­nyozni. A hazaiak a második félidő alapján közelebb álltak a győ­zelemhez. Jók: Gulyás, S. Nagy, Ká­dár, Pádár M., ill. Sárosi, Gu- bucz. Molnár T., Karácsony Kádár József: - Csapatom nyáron vállalta a munkát, ennek tudható be a mai jó teljesítmény. Zsíros György: - Egy két játékosnak fejben még fejlőd­nie kell. Ifi: Kisújszállás - Gyoma­endrőd 1-0 Galambos Vásárosnamény - Karcag 2-2 (2-2) Vásárosnamény, 600 n., v.: Kálmán Karcag: Móga - Kraszni, Czinege, Varga L., (Tóth F.), Varga J., Lekvár (Dániel), Kovács L, S. Nagy Zs., (Kiss L.), Békési L., Szatmári J., Binder. Edző: Antal István. Gólszerzők: Szombati B., Berettyán G., ill. Varga J. 2 Nagy küzdelemben Karcag vesztett két pontot. Farkas Béla: - Gyorsan rúg­tunk magunknak két gólt, ilyen hátrányból ennyire futotta. Antal István: - Úgy érzem, taktikánk bevált, rutinosabb já­tékkal nyerni kellett volna. Ifi: 3-1 Tizenhárom szolnoki és martfűi induló részvételével rendeztek pénzdíjas dartver- senyt a Kereskedelmi és Gazdasági Főiskola Klubjában szombaton délután. A játék a közép­korból származik, mikor az íjászok nyílvesszőt dobáltak céltáblára. Hazánkban most kezd el­terjedni az Európában már nagy népszerűségnek örvendő sportág. A hét végi viadal sikerét látva máris klubalapításon törik a fejüket a benevezettek, de minden érdeklődőt szeretettel látnak. Felvételünkön Kovács Zsolt „szuggerálja” a táblát. fotó: illyés Szolnoki és szajoli cselgáncsosok a Balaton-kupán Farda válogatott formában Az A-kategóriás Hungária-kupa nemzetközi cselgáncsviadal mellett talán minden esztendőben a fonyódi Balaton-kupa számít a legrangosabb hazai dzsúdóseseménynek. Szombaton immár XXXI. alkalommal gyűltek össze a sportág legjobb ha­zai képviselői a Petőfi SE csarnokában, ám terminusnehézsé­gek miatt ezúttal külföldről nem érkeztek indulók. A Szolnoki Repülőtiszti Főis­kola HSE - kiegészülve néhány sportiskolás fiatallal - és a Sza- jol Mátyus JK természetesen benevezte legjobbjait az orszá­gos rangsorversenynek minő­sülő, a világbajnoki felkészülés szempontjából fontos rendez­vényre. Bár a létszámot tekintve az erősebb nem tagjai voltak fö­lényben, mégis a hölgyek küz­delmei kívánkoznak előrébb. Farda Krisztina (SZFRHSE) a válogatott imolai edzőtáborából olyan reményekkel érkezett a Balaton partjára, hogy felmérje erejét a közelgő nemzetközi vi­adalok előtt. Nem sikerült, ugyanis a 61 kg-osok női me­zőnye nemhogy megszorítani, de igazából megizzasztani sem tudta a Tisza-parti amazont, aki egyetlen egész percet sem töl­tött a tatamin négy mérkőzésén. A szajoliak közül az ifikorú Fekete Zsuzsa (48 kg) úgy szerzett harmadik helyet, hogy a válogatott Vadászit és Harrert ipponnal verte, és Kisstől is nyert állásból szenvedett vere­séget. Tóvizi Andrea (+72 kg) ezüstje a kellemes meglepeté­sek közé tartozik. És akkor most lássuk a fiú­kat. A 60 kg-osok sűrű mező­nyében Rónyai Sándor a bronzcsatában az UTE-s Né­meth Ferencet verte, Kovács Imre pedig a hetedik helyen végzett. Borhi Csaba vezető pozícióban szenvedett ujjízület­szakadást, hétfőn délelőtt nagy valószínűséggel már meg is műti Gajdos doktor. Az ifjúsági korú Török Levente azzal, hogy meccset nyert a felnőttek közt, már megtette a magáét, ám az ex-szolnoki Pólyák elbúcsúz­tatta a folytatástól. Németh Ti­bor a válogatott táborából csuk­lósérüléssel érkezett haza, így nem váratlan kiesése, míg Gosztyonyi Balázst - hetedik­ként fejezte be a versenyt ~,3. bronzérmes Kanczler győzte le. Boros Jenő (95 kg), ragyftgq^n küzdött, csupán vitatható bírói döntéssel vesztett Koszto- lánczyval szemben, ám váloga­tottak sorát (ipponnal) verve bronzérmesként végzett. Ró­nyai Sándor (+95 kg) első je­lentősebb felnőtt viadalán pont­szerzőként zárt. A szajoli Ko­vács Krisztián (86 kg) értékes ötödik helyet szerzett, (géléi) „Vizes sportok” Európa-bajnoksága, Sevilla Szremkóék szórták a gólokat Vasárnap Sevillában folytató­dott az úszó-, vízilabda-, mű­úszó-, műugró- és hosszútáv- úszó-Európa-bajnokság. A női műugrás 3 méteres számának középdöntőjében Pintér Orso­lya 470.43 pontot szerzett, s így az ötödik helyen jutott be a dön­tőbe. Szintén tegnap utolsó cso­portmérkőzését játszotta le a magyar női vízilabda-váloga­tott. Tóth Gyula szövetségi ka­pitány csapatának Jugoszlávia jutott ellenfélül. A magyarok győzelme egy pillanatig sem forgott veszély­ben, csak annak különbsége volt kérdéses. Az együttes legered­ményesebb játékosa ezúttal Szremkó volt, aki öt gólt szer­zett. A negyedik negyedben már a cserejátékosok is szóhoz jutot­tak, így alakult ki a 15-1-es vég­eredmény. Ez azt jelenti, hogy a magyar válogatott a második he­lyen végzett a csoportban, így a hétfői negyeddöntőben a B-cso- port harmadikjával mérkőzik. Magyarország-Jugoszlávia 15-1 (3-0,6-0,2-1,4-0) A magyarok góldobói: Szremkó 5, Stieber, Tóth G., Tiborcz, Rédei 2-2, Tóth N., Ábel 1-1 Férfi vízipóló-eredmény: B-csoport: Magyarország - Hollandia 13-8 (3-2, 3-0, 4-1, 3-5) Labdarúgás, utánpótlás-Eb-selejtező előtt Folytatása következik? Júniusban a magyar utánpót­lás labdarúgó-válogatott, Pest Roland és Kriston találataival nem várt 2-0-s győzelmet ara­tott Norvégia hasonló korú fiataljai ellen. Kedden 18.30 órakor az a Svájc lesz - ismét az Üllői úton, játékvezető a portugál Bento Marques - az Ubrankovics-csapat ellenfele, mely szintén 4-1-re nyert, mégpedig április 29-én, Win- terthurban. Akkor a svájciak 2-0-ra elhúztak, s bár Sira vá­laszt adott az 51. percben, Smiljanic két gólt lőtt, így alakította ki a 4-1-et. Ebben a csoportban amúgy Nor­végia egészen bizonyosnak tekin­tett első helye veszélyben van, mert Franciaország (egyetlen ve­retlenként a csoportban) nagyon beleerősített. A „gall kakasos” legénység eddigi öt csatája közül hármat megnyert, kettőt adott döntetlenre. Az Üllői úton futbal­lozó gárdák számára az a tét, hogy melyikőjük végezhet eset­leg a cseppet sem előkelő ötödik, utolsó helyen... A vendég Svájc négy csatából négypontos, Ma­gyarország öt selejtezőn van túl, és három ponttal utolsó. A két nemzet utánpótláskorú futballistái amúgy hatodik alka­lommal mérkőznek meg az Eu- rópa-bajnoki pontokért. Négy pompás korábbi diadal után jött az a bizonyos winterthuri 1-4, amire csattanós válasz adható a IX. kerületben, holnap este.