Új Néplap, 1994. november (5. évfolyam, 257-282. szám)

1994-11-02 / 258. szám

14 Sport 1994. november 2., szerda Labdarúgás, megyei II. osztály, Kunsági és Jászsági csoport Kenderesi Molnár őrölte a fegyverneki védelmet Az állás Kunsági csoport Kunsági csoport Tiszaderzs- Kengyel 1-1 (0-0) Tiszaderzs, 100 n„ v.: Fekete Tiszaderzs: Kiss - Nagy /., Jávorszki, Molnács Cs. (Ko­lompár), Juhász, Tóth, Jártján (Fűtő), Fazekas, Szatmári, Né­meth K., Szűcs. Elnök: Kiss László. Kengyel: Kozák - Pénzes (Gulyás), Hellenpach, Szőke, Rimóczi J. (Kovács), Szalvák, Polgár, Peres, Varga, Rimóczi Z., Nagy R. Edző: Papp János. 46. perc: a hazai védelem hi­bájából Nagy R. 8 méterről a bal sarokba gurított, 0-1. 87. perc: Szögiéi után Tóth J. az ötös sarkáról a kapu jobb sarkába kotorta a labdát, 1-1. Egyenlő erők küzdelmében igazságos eredmény született. Jók: Kiss A. (a mezőny leg­jobbja), Szatmári, ill. senki. Kiss László elnök: - Sajnos ennyire vagyunk képesek, nem tudunk egymásért küzdeni. Kiss Andrásnak gratulálok szebbnél szebb védéséért. Papp János: - Amíg ennyire nem tudunk gólt rúgni, ne is várjunk jobbat. Gratulálok a lelkes derzsi csapatnak. Ifi: Tiszaderzs-Kengyel 2-6 Richter Tiszaszentimre- Tiszaroff 3-0 (1-0) Tiszaszentimre, 150 n., v.: Marlóth K. Tiszaszentimre: Szivák - Ju­hász (Fekete), Szanyi, Kerepesi, Simon, Tóvizi, Szokolai, Lend- vai, Molnár, Postás /., Postás Zs. (Beleznai). Edző: Lakatos Pál Tiszaroff: Farkas G. - Bóta, Magda (Puzsoma), Farkas L., Lakatos /., Farkas A., Puzsoma ()., Farkas L., Pataki (Jánosi), Puzsoma L.. Lakatos II. Edző: Zámhori Zoltán 3. perc: Juhász szögletét Lendvai fejelte a hálóba, 1-0. 85. perc: Bereznai átadását Fekete értékesítette, 2-0. 87. perc: Bereznai átadását Postás I. a kapust is elfektetve helyezte a hálóba, 3-0. A helyzetek sokaságát kiha­gyó hazai csapat saját magának tette nehézzé a győzelmet, amely a látottak alapján teljesen megérdemelt. Jók: az egész hazai csapat, ill. Farkas L. Lakatos Pál: - Jobb helyzet- kihasználással nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem. Zámbori Zoltán: - Edzés nélkül csak ez az eredmény szü­lethet. Ifi: Tiszaszentimre-Tiszaroff 7-0 Papp Tiszagyenda- Abádszalók 0-3 (0-1) Tiszagyenda, 150 n., v.: Ke­lemen Tiszagyenda: Csőke - Toni- gold, Héder, Papp (Varga), Je­néi, Fúder, Baráth, Tóth, Kiss, Boros, Farkas. Edző: Tóth Gá­bor Abádszalók: Szabó - Oláh, Takács, Szekeres, Puzsoma, Hamar, Varga, Czicze, Kovács, Bakó (Lóié), Nagy. Edző: Csonka András 2. perc: Varga húszméteres lövése a jobb felső sarokban kö­tött ki, 0-1. 55. perc: szögletből beívelt labdát Oláh fejelte a hálóba, 0-2. 70. perc: Czicze a kapus fö­lött fejelt a léc alá, 0-3. A hazai csapat kihagyott helyzetinek csak ez lehetett az eredménye. Jók: Jenei, ill. az egész csa­pat. Tóth Gábor: - Helyzeteink kihasználatlansága megbosz- szulta magát. Jó lenne, ha egy­másért is tudnánk végre küz­deni. Csonka András: - Lelkes já­tékkal megérdemelten nyer­tünk. Ifi: Tiszagyenda-Abádszalók 3-0 Fábián Kunmadaras- Túrkeve 0-4 (0-1) Kunmadaras, 200 n., v.: Varga Gy. Kunmadaras: Sipos - Balogh, Máté, Lévai S., Lévai L., Botos (Budai), Kovács, Salángi, Ró­zsa, Varga Zs., Hunyadi. Edző: Juhász Imre Túrkeve: Tőke - Fekete T., Fekete R., Teleki, Barna, Nagy L.. Szilágyi (Fekete M. j, Jandó, Pálfi, Nagy F. (Sós), Kelemen. Edző: Homoki Károly 17. perc: Lévai S. becsúszá­sáért megítélt büntetőt Barna a kapu közepébe vágta, 0-1. 67. perc: egy védőn megpat­tanó labdát Nagy F. bombázott a hálóba, 0-2. 68. perc: a türelmét vesztett Salángit a játékvezető kiállí­totta. 69. perc: reklamálás miatt Kovács is mehetett zuhanyozni. 74. perc: Jandó a kapusról kipattanó labdát a hálóba ko­torta, 0-3. 80. perc: ügyes kényszerítő­zésből Nagy L. állította be a végeredményt, 0-4. A fegyelmezetten, taktikusan játszó túrkeveiek ellen a hazai­aknak nem volt ellenszerük. Jók: senki, ill. Jandóval az élen az egész csapat Juhász Imre: - Egyes játé­kosok enerváltsága miatt ma csak ennyire voltunk képesek. Tanulság, az ellenfelet soha nem szabad alábecsülni. Homoki Károly: - Köszö­nöm csapatomnak ezt a vasár­nap délutánt, úgy érzem, most maximálisan azt játszották, amit tudnak. Ifi: K unmadaras-T úrkeve 5-2 Zimán Kenderes- Fegyvernek 4-0 (2-0) Kenderes, 200 n., v.: Vígh Kenderes: Galó (Horváth) - Andrási (Kugler), Pádár M., Magyar, Agócs, Szerencsi, Fá­bián, Barabás, Molnár, Baktay (Horváth E.), Sass (Ferenczi). Edző: Magyar József. Fegyvernek: Bata - Fridrick, Farkas, Kocsis, Szabó, Bukta, Göblyös Cs., Kiss, Boicu (Ru- boszlai), Vágán (Pongrácz), Göblyös J. Edző: Molnár Fe­renc. 18. perc: Barabás beadását Molnár a tétovázó védők közt 8 méterről vágta a hálóba, 1-0. 40. perc: Sass futott le az alapvonalig, beadását Molnár passzolta a kapuba, 2-0. 64. perc: a remekül dirigáló Molnár indítása után Kugler három csellel tisztára játszotta magát, majd a jobb sarokba gu­rított, 3-0. 81. perc: Molnár szöktetésé- ből ezúttal Horváth E. volt eredményes, 4-0. Jók: Molnár (a mezőny leg­jobbja), Barabás, Kugler, Hor­váth E., ill. Bata, Farkas, Szabó. Az első félidőben idegesen, pontatlanul játszó hazaiakkal szemben Fegyvernek focizott, de a gólokat Kenderes szerezte. Fordulás után feljavultak a ven­déglátók, és végül magabiztos győzelmet arattak. Magyar József: - Küzdeni tudásunk átsegített a nehezebb perceken, köszönet érte játéko­saimnak. Molnár Ferenc: - Gratulá­lok Kenderesnek. Ifi: Kenderes-Fegyvernek 7-0 Korpás Rákócziújfalu- Kun FC 2-2 (2-1) Rákócziújfalu, 150 n., v.: Tóth M. Rákócziújfalu: Mihályi Kiss, Banka, Burda, Göncző, Vadas, Nagy (Fekete), Zakar, Vígh, Kollár Z., Kollár J. Edző: Fekete István Kun FC: Berkes - Molnár Cs., Boros T., Boros Cs., Rusz, Barna, Balogh, Csillag, Kun, Újfalvi, Czapkó, Vona. Edző: Szabó András 33. perc: a kapusról kipat­tanó labdát Balogh G. passzolta a kapuba, 0-1. 36. perc: Vígh lekopírozta az előbbi találatot, 1-1. 43. perc: Göncző a félpályá­ról indulva kicselezte az egész védelmet és a rövid sarokba lőtt, 2-1. 71. perc: bedobás után Vona az „elalvó” kapus mellett a há­lóba passzolt, 2-2. Jók: Vígh, Kollár Z„ Kollár J„ Göncző, ill. Barna, Boros T., Boros Cs., Balogh. Közepes színvonalú, igen durva mérkőzésen a vendég fia­talok - ha némi szerencsével is - elvitték az egyik pontot. Fekete István: - Az ellenfél helyzet nélkül rúgott két gólt, nekünk tíz ziccer kellett hozzá. Szabó András: - Régen ajándékoztunk az ellenfélnek két ilyen gólt. Ifi: Rákócziújfalu-Kun FC 3-4 Beke Cibakháza- Homok 1-1 (0-0) Cibakháza, 800 n., v.: Török Cibakháza: Szabó J. - Mol­nár, Tóvizi, Beregszászi, Abel, Kálmán (Varga), Kalmár, Lé­náit, Kántor (Tóth E.), Burka, Barta. Edző: Fazekas András Homok: Nagy M. - Herkó, Nagy Z., Kovács, Szőke, Szán­tai, Szénási, Nikula, Németh (Makó), Balogh (Jakab), Tóth. Edző: Németh Géza 20. perc: Kálmán pontos in­dítását Kántor 10 méterről telje­sen tiszta helyzetből fölé emelte. 38. perc: Tóvizi felszabadító rúgása saját társáról Balogh elé pattant, akit gólhelyzetben Ábel önfeláldozóan szerelt. 63. perc: Burka húzott el a bal oldalon, remek beadását Kántor négy méterről, kapásból a hálóba bombázta, 1 -0. 66. perc: Tóth ugrott ki vil­lámgyorsan a hazai védők kö­zött, és 13 méterről ballal zúgó kapufát lőtt. 74. perc: ismét Tóth villant, lövése újból a bal kapufán csat­tant. 90. perc: egy magasan fel­perdülő labdát Szabó J. szög­letre öklözött. Makó beívelését Szénási a bal kapufa tövénél csúsztatta a hálóba, 1 -1. Nagy iramú, élvezetes mér­kőzést láthatott a közönség. Presztízsmérkőzés volt a javá­ból, ennek ellenére rendkívül sportszerűen zajlott le a rang­adó. Mind a pályára lépő játé­kosokat, mind a játékvezetőt csak dicsérni lehet, a látottak alapján az eredmény igazságos­nak mondható. Fazekas András: - Erre a mérkőzésre úgy készültünk, hogy csak a győzelem az elfo­gadható eredmény. Elég volt azonban egy figyelmetlenség az utolsó pillanatban, és reménye­ink szertefoszlottak. Németh Géza: - Minden já­tékosnak gratulálok a sportszerű mérkőzéshez, bár több helyze­tünk volt, az eredményt igazsá­gosnak tartom. Ifi: Cibakháza-Homok 2-2 Bíró Jászsági csoport Jászdózsa- Jászladány 2-1 (1-1) Jászdózsa, 200 n., v..: Pál Jászdózsa: Rédei - Simon, Kovács, Lágner L, Kiss J., Sánta Gy., Lágner R., Varga (Kocza), Kiss A., Kiss B., Tö- zsér. Edző: Sánta György. Jászladány: Morzsa - Bíró, Győr, Czibak, Nagy L, Tóth J., Varga L. (Csikós L), Suki, Csi­kós J., Tálos, Puzsomai. Edző: ifj. Földvári Sándor. 8. perc: Csikó J. távoli ka­páslövésből szerzett vezetést a vendégeknek, 0-1. 27. perc: Kiss A. jobbról be­lőtt labdáját Tőzsér vágta a ka­puba, 1-1. 72. perc: Kiss B. a tizenhatos sarkáról kilőtte a hosszú sarkot, 2-1. Változatos, nagy iramú mér­kőzésen a hazai csapat sok ki­hagyott gólhelyzetével tette szorossá az eredményt az igen jól játszó vendégek ellen. Jók: Kiss A. és Kiss J.-vel az élen az egész csapat, ill. Nagy I., Tóth J., Csikós J. Sánta György: - Nagy iramú mérkőzésen, a helyzeteit kiha­gyó hazai csapat nehéz győzel­met aratott az igen jó képeségű vendégek ellen. Ifj. Földvári Sándor: - Jó iramú mérkőzésen úgy érzem, nem érdemeltünk vereséget. Ifi: Jászdózsa-Jászladány 0-7 Kovács Jászárokszállás- Kőtelek 2-1 (2-1) Jászárokszállás, 200 néző, vezette.: Nagy II. Imre Jászárokszállás: Tóth - Bordás, Mikós, Dósa, Pethes, Banka (Bobák), Oláh, Kaszab, Kiss, Szabó, Kovács (Dévay). Edző: Szívós István Kőtelek: Horváth - Ujj, Ma- túz, Bozsó L., Nagy, Kosik, Föl­des, Boros, Tűri, Bozsó J., Görbe. Edző: Papp Lajos. 12. perc: Oláh beadását Kiss csúsztatta a léc alá, 1-0. 14. perc: Földes közelről nem hibázott, 1-1. 15. perc: Szabó egyéni játék után hatalmas gólt lőtt, 2-1. Két nagyon akaró és jól ját­szó csapat találkozóját láthatta a közönség. Szívós István: - Köszönöm csapatom lelkes játékát. Papp Lajos: - Gratulálok a hazaiaknak. Ifi: Jászárokszállás-Kőtelek 0-3 Farkas Jászágó- Tiszapüspöki 3-2 (0-1) Jászágó, 150 n., v.: Csőke Jászágó: Barta - Mága, Do­bos, Boros, Kácsor, Beszteri, Juhász (Meleg), Szénási, Pe­redi, Csikós, (Kaszab), Ha!gat. Edző: Lengyel Tibor Tiszapüspöki: Juhász - Kállai Z., Ramos (Lukás A.), Barta, Suki (Pólyák), Kállai G., Ferge (Lengyel S.), Szedlák, Lukács T., Lukács K., Lengyel R. Edző: Lengyel Ágoston 18. perc: Halgat 18 méterről a kapufát találta el. 30. perc: Lukács Kálmán egyéni kitörés után, a tehetetlen Barta mellett a bal alsó sarokba lőtt, 0-1. 54. perc: Dobos F. hatalmas bedobását Peredi fejelte a há­lóba, 1-1. 59. perc: Lukács K. második gólját szerezte, ezúttal tizen­egyesből, 1-2. 63. perc: Beszteri mintaszerű beadását Halgat fejelte a há­lóba, 2-2. 80. perc: Csikós szögletéből Beszteri lőtt a kapu közepébe, 3-2. A fordulatokban gazdag mérkőzésen igazságos ered­mény született. Jók: az egész csapat, ill. az egész csapat. Lengyel Tibor: - Gratulálok csapatomnak a győzelemhez, akarásáért, hitéért. Lengyel Ágoston: - Az el­lenfél Csőke úrnak és az egyik partjelzőnek köszönheti győ­zelmét. Ifi: Jászágó-Tiszapüspöki 2-0 Módé Tiszajenő- Pusztamonostor 1-2 (1-1) Tiszajenő, 200 n., v.: Szabó Tiszajenő: Szarvák - Nagy (Bajzáth), Péter, Pintér, Balázs, Gulyás (Bagi), Zatkó, Baktai, Katona R., Sebestyén, Katona K. Edző: Szalai István Pusztamonostor: Bibók Szabó, Rezes, Lakatos, Jenes, Szűcs, Balázs, Kovács, Kocsis, Murányi, Petes. Edző: Kovács Gyógy 25. perc: Katona R. kiválóan indította Zatkót, aki a hálóba lőtt, 1-0. 40. perc: Szűcs bal oldali be­adás után egyenlített, 1-1. 84. perc: Szűcs 2 méterről, Szarvák kapus lábával együtt lőtte a labdát a hálóba, 1-2. A hazai kapus ápolásra szorult. Jók: Szarvák, Zatkó, Péter, Nagy, ill. Balázs vezérletével az egész csapat Sportszerű mérkőzésen, ki­váló játékvezetés mellett, jó mérkőzést láthattak a szurko­lók. Szalai István: - Szegény embert az ág is húzza. Ma is le- játszottuk a mérkőzést lapok nélkül. Kovács György: - Végre győzelem, úgy érzem a helyze­tek alapján rászolgáltunk. Ifi: Tiszajenő-Pusztamonos- tor 0-4 Sepsi Jásztelek- Jászszentandrás 1-3 (0-2) Jászberény, 200 n., v.: Deák Jásztelek: Fekete - Rácz (Mé­száros), Ambrus, Blaskó, Zrupkó, Rigó, Varga F. (Bar- tus), Varga Z. (Kisbakonyi), Kuli (Ivanics), Radnai, Tóth B. Edző: Varga György. Jászszentandrás: Nagy Donkó, Szarka, Dimény (Máji), Faragó, Busa, Előhegyi, Banka, Rideg, Bárány, Oláh (Antal). Edző: Szabó Lajos. 2. perc: az elcsúszó Ambrus­tól Előhegyi elcsente a labdát, és a kapuba lőtt, 0-1. 20. perc: Bárány eltalpalta Blaskó elől a labdát és meg sem állt a kapuit, 0-2. 54. perc: Zrupkóval szemben a tizenhatoson belül elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Ambrus, a kapus kezét érintve vágta a kapuba, 1 -2. 73. perc: jobb oldali szögle­tet Donkó három védő közül bó­lintotta a kapuba, 1-3. 81. perc: Banka tizenegyesét Fekete bravúrosan hárította. Az első húsz perc megillető- döttsége után az újonc Jásztelek minden csapatrészében egyenlő partnere volt a bajnokesélyes Jászszentandrásnak. Jók: Fekete, Zrupkó, Rigó, ill. Bárány, Rideg, Előhegyi Varga György: - Jó képes­ségű csapat ellen, becsületes küzdelemben maradtunk alul. Szabó Lajos: - A lelkesen és jól játszó hazaiak ellen nehezen szereztük meg a győzelmet. Ifi: Jásztelek-Jászszentand- rás 2-2 Dobos Szajol­Jászjákóhalma 5-1 (4-0) Szajol, 200 n., v.: Gyenge Szajol: Majer - Bernáth, Bódi, Asztalos, Zentai, Zelei (Dudás), Nagy Z., Szokolai, Er­dei (Kristály), Kapusi, Gulyás. Edző: Szabó Zoltán Jászjákóhalma: Tóth - Gólya, Maczó Molnár, Maczó A., Koncsik, Forgács, Zsidai, Oláh (Szőlősi), Pernyész, Szabó J. (Szabó P.). Edző: Nagy Zoltán 5. perc: Gulyás 16 méterről lőtt a hálóba, 1 -0. 20. perc: Gulyás a jobb ol­dalról emelt a hálóba, 2-0. 25. perc: Kapusi kapu előtti kavarodásból növelte az előnyt, 3-0. 40. perc: Nagy Z. a lest rek­lamáló védőket kijátszva gurí­tott a sarokba, 4-0. 70. perc: Pernyész 16 méter­ről szépített, 4-1. 89. perc: Szokolai állította be a végeredményt, 5-1. Sportszerű ellenfelét meg­győző játékkal győzte le a hazai csapat. Szabó Zoltán: - Az első fél­idő alapján gólarányt kellett volna javítanunk. Nagy Zoltán; - A második félidei játékkal elégedett va­gyok. Ifi: Szajol-Jászjákóhalma 6-1 » Török Jászkisér- Zagyvarékas 0-0 Jászkisér, 200 n., v.: Molnár Jászkisér: Tajti G. - Farkas ./., Nagy, Drávucz (Tajti Z.), Pálfi, Otta, Farkas L., Utasi (Tajti K.), Kövesdi, Papp, Tarkó. Edző: Gócza Zoltán Zagyvarékas: Alapi - Varga, Jánosi, Ecseki, Jánosi Z., Mihá­lyi, Hajdú, Polónyi, Antal, Já­nosi L. (Vigárdi), Polgár. Edző: Kovács Sándor 89. perc: Alapi a földön fekvő Tarkó gyomrába taposott, ezért kiállították. Nagy megle­petésre Tarkó is piros lapot ka­pott. Alacsony színvonalú mérkő­zésen az első félidei lagymatag játék után a másodikban hiába támadott végig a hazai csapat, csatárai gyámoltalansága miatt meg kellett elégedni a döntet­lennel, a durván játszó Zagyva­rékas ellen. Gócza Zoltán: - Ellenfelünk ezt a mérkőzést nem játéknak, hanem háborúnak tekintette és úgy is viselkedett. A döntetle­nért csak magunkat okolhatjuk. Kovács Sándor: - Kemény mérkőzésen igazságos ered­mény született, bár lecigányoz- tak bennünket a hazai szurko­lók. Ifi: Jászkisér-Zagyvarékas 2-0 Gócza I. Homok ii 8 3­43-15 27 2. Kenderes ii 7 4­18- 4 25 3. Cibakháza 12 7 3 2 29-10 24 4. R.újfalu 12 4 6 2 28-16 18 5. T.földv. II 5 2 4 23-19 17 6. Fegyvernek II 4 4 3 18-18 16 7. Abádszalók 11 5 1 5 17-19 16 8. Kunhegyes 11 4 3 4 25-18 15 9. Kunmadaras 11 4 2 5 22-17 14 10. Kengyel 11 4 2 5 17-23 14 11. Túrkeve II 3 3 5 18-17 12 12. Tiszagyen. II 3 3 5 12-17 12 13. T.szt.imre II 3-■ 8 9-27 9 14. Tiszaderzs II 1 5 5 11-22 8 15. Tiszaroff 12 1 1 10 10-58 4 Ifjúságiak 1. Kunhegyes ii 9 2 _ 48-13 29 2. Kenderes ii 8 2 1 46- 6 26 3. Kunmadaras ti 7 3 1 39-14 24 4. T.földv. ii 6 4 1 22-11 22 5. Homok ii 6 3 2 37-22 21 6. Cibakháza 12 5 4 3 38-14 19 7. Fegyvernek II 6­5 29-21 18 8. Kengyel II 5 1 5 25-22 16 9. Túrkeve 11 5 1 5 25-26 16 10. T.szt.imre II 4 1 6 30-29 13 11. Tiszagyen. 11 4 1 6 21-28 13 12. R.újfalu 11 2 1 8 16-40 7 13. Abádszalók II 2 1 8 13-49 7 14. Tiszaroff 11 2­9 11-60 6 15. Tiszaderzs 11­­11 10-55 0 Jászsági csoport 1. Jászkisér 12 8 3 1 31- 8 27 2. J.szentan. 11 8 1 2 34- 6 25 3. Jászdózsa 11 7 1 3 19-10 22 4. Kőtelek II 6 2 3 29-15 20 5. Szajol 12 6 1 5 19-14 19 6. Z.rékas II 5 3 3 19-10 18 7. J.ároksz. 11 4 3 4 12-16 15 8.Jászágó 11 2 7 2 13-17 13 9. Jászlad. 11 3 3 5 17-21 12 10. P.monostor II 2 6 3 12-18 12 11. J.fénysz. II 2 5 4 13-22 II 12. Tiszajenő 11 2 4 5 12-20 10 13. Tiszapüsp. 12 2 3 7 14-24 9 14. J.jákóhal. II 2 3 6 6-32 9 15. Jásztelek II 1 3 7 9-26 6 Ifjúságiak 1. Jászkisér 12 9 2 1 34- 9 29 2. Szajol 12 8 2 2 42-18 26 3. Kőtelek II 8 1 2 36-10 25 4. Z.rékas II 8 3 40-17 24 5. Jászlad. II 7­4 49-30 21 6. P.monostor II 6 2 3 39-17 20 7. J.ároksz. 11 6 1 4 34-18 19 8. Tiszajenő 11 5 2 4 28-22 17 9. J.szentan. II 4 2 5 23-30 14 10. Jászágó II 4 1 6 20-25 13 11. Jásztelek 11 3 1 7 11-35 10 T2. J.fénysz. ' 1 V 'T 3 6 : ú-2<V"9 13. Jászdózsa H 2 ­+­■8~ 8=48 ...7 1 4. Tiszapüsp. 12 1 3 8 22-47 6 15. J.jákóhal. 11­1 10 3-52 1 Új Néplap­totó A „négyes” kör befejezésé­hez közeledve egyre nagyobb számban küldik be szelvényei­ket az élmezőnybe tartozók, a nagy számok törvénye alapján hátha sikerül egy kis előnyre szert tenniük. Egyik játékosunk például huszonkét Néplapból vágta ki a játékhoz szükséges totószelvényt. Ez a hét sem múlhatott el igazi „bukfenc” nélkül. Csak kevesen gondolták, a Szolnoki MÁV MTE hazai pályán veszti el veretlenségét, hogy János- hida képes lesz Újszászon nyerni vagy Zagyvarékas pontot szerez Jászkiséren. íme a helyesen kitöltött tipposzlop: 1 Sz. MÁV MTE-Eger 2 2. Mátészalka-Tiszafüred 1 3. Jászberény-Multi Rocco 1 4. Újszász-Jánoshida 2 5. Jsz.györgy-Szászberek 1 6. Jb.háza-Martfü 2 7. Jászkisér-Zagyvarékas x 8. Jászágó-Tiszapüspöki 1 9. Jászdózsa-Jászladány I 10. Tiszaderzs-Kengyel x 11. Cibakháza-Homk x 12. Tsz.imre-Tiszaroff 1 A harmadik forduló mérkő­zéseire első nyertesünk, Tu- róczi József (Jászboldogháza), Balogh Gábor (Jászberény) és Bessenyei Csaba (Jászszent­andrás) tippelt a legjobban, valamennyien kilenc találatot értek el. Kokovai András, Abonyi Sándor, Szekeresné Negyedi Katalin (mindhárman szolnokiak) és Bárdos László (Kisújszállás) nyolc meccset ta­lált el, míg tizenhárom olvasónk hét eredményre érzett rá. Egy fordulóval a befejezés előtt BALOGH GÁBOR - kö­szönhetően mostani sikerének - egyedül áll az élen 22 ponttal, második a szolnoki Abonyi Sándor és a Tiszalift Kft. totó­brigádja 21, míg harmadik Kokovai András, Lévai Gás- párné (Szolnok) és Turóczi József (Jászboldogháza) 20 ta­lálattal. 5