Új Néplap, 1993. augusztus (4. évfolyam, 178-202. szám)

1993-08-16 / 190. szám

1993. augusztus 16., hétfő Sportextra 11 Labdarúgás - megyei I. osztály Martfű - Kunszentmárton 2-1 (0-1) Martfű, 200 n., v.: Agócs Martfű: Sagát - Hellenpach /., Bartus, Nagy A., Horváth A. (Hellenpach F.), Benedek (Borza), Hábensusz, Rupa, Drávucz (Kóródi), Honti, Nagy J. Edző: Kardos Mihály Kunszentmárton: Gácsi - Bartucz, Sipos, Hóbei, Deme­ter, Varga, Imrei, Závoda (Ga- ráz), Felföldi, Határ, Pálinkás (Gergulics). Edző: Paulik Já­nos. 30. perc: Gyors vendégtáma­dás után Závoda a tétovázó ha­zai védők között kilépett és biz­tosan lőtt a hálóba, 0-1. 66. perc: Rupa jobb oldali szögletét Gácsi röviden ütötte ki, egy védőről lepattant, és a jókor érkező Honti a hálóba bombázott. 1-1. 81. perc: Benedeket huszon­két méterre a kaputól felvágták, a megítélt szabadrúgást Honti mesterien csavarta a jobb alsó sarokba, 2-1. Nagy iramú, fordulatokban gazdag mérkőzésen, óriási tak­tikai csatában a hazaiak vesztett helyzetből kerültek ki győzte­sen, egy nagyon jól játszó ellen­féllel szemben. Jók: Bartus (a mezőny leg­jobbja), Honti, Hábensusz, ill. Imrei, Hóbel. Kardos Mihály: - Egy jól felkészített ellenfelet sikerült sérültekkel telitűzdelt csapa­tomnak legyőznie. Paulik János: - Saját ma­gunkat vertük meg ezen a mér­kőzésen. Az a csapat, amelyik­nek négy ziccer is kevés a győ­zelemhez, csak vereséget szen­vedhet. Ifi: Martfű-Kunszentmárton 1-1 Juhász :.'. (itijiztrn * fivtlu Jánoshida­Tiszaföldvár 2-4 (0-0) Jánoshida, 400 n., v.: Nagy Jánoshida: Herédi - Tóth P., Varga, Fejes, Eszes (Besz- teri), Gazsi (Bankó), Kisné- meth, Szabó, Tóth G., Molnár, Tóth J. (Berczeli). Edző: Szabó Imre. Tiszaföldvár: Hérnék - Pa­taki, Herkó L, Kovács, Csomós (Bíró), Szikora, Járai, Dán, Dutkon (Takács), Osztás, Herkó Z. Edző: Hegedűs Fe­renc. 40. perc: Tóth József 8 mé­terről a kapufát találta telibe. 52. perc: Kisnémeth szöglet után, felhőfejessel szerzett ve­zetést, 1-0. 77. perc: Jobb oldali támadás végén Szabó parádésan lőtt a hosszú sarokba, 2-0. Akadozott a hazaiak gépe­zete, emiatt a földváriak sokáig reménykedtek a pontszerzés­ben. A második félidőben aztán a vendéglátók sok helyzetük közül kettőt kihasználtak, így megérdemelten tartották otthon a két pontot. Jók: Eszes, Fejes, ill. Hemek (a mezőny legjobbja), Herkó I., Dán, Szikora. Szabó Imre: - Az újonc ellen idehaza maradt a két pont, most ez volt a lényeg. Hegedűs Ferenc: - Gratulá­lok a Jánoshidának, de nekünk sincs okunk a szégyenkezésre. Kis szerencsével akár pontot szerezhettünk volna. Ifi: Jánoshida-Tiszaföldvár 3-1 Szöllősi Mezőtúr- Jászapáti 4-0 (2-0) Mezőtúr, 250 n., v.: Török J. Mezőtúr: Kegyes - Piszkai, Vékony, Erdősi, Oláh, Forgács (Szoboszlai), Múzsái, Pataki, Bagossy (Tanács), Juhász (Panyik), Szabó. Edző: Dávid Tibor Jászapáti: Tajti - Kiss, (Csőké), Deine (Előhegyi), Bo- rics, Zsemberi, Tóth L., Tóth J., Kálé (Tóth B.), Németh, Utasi, Szabadi. Edző: Birkás Nándor. 5. perc: Bagossy a bal alsó sarokba bombázott, 1 -0. 43. perc: Forgács jobb oldali beadását Múzsái a léc alá fe­jelte, 2-0. 63. perc: Oláh beívelését Szabó passzolta a hálóba, 3-0. 72. perc: Bagossy a hosszú­sarokba talált, 4-0. Ezen a délutánon csak a túri­aknak voltak helyzeteik, a ven­dégek, főleg a második játék­részben kizárólag a védekezés­sel törődtek. Jók: Bagossyval az élen, az egész csapat, ill. Borics, Tóth Dávid Tibor: - Soha rosz- szabb szezonkezdést, gratulálok játékosaimnak. Birkás Nándor: - A játékve­zetők is nagyon idényelei for­mába vezették a mérkőzést. Ifi: Mezőtúr-Jászapáti 4-2 Bűzi Sz. Vegyiművek -Jászboldogháza 3-1 (2-0) Vegyiművek pálya, 150 n., v.: Ferenczy Szolnoki Vegyiművek: Acs - Szabó M., Tátrai, Bálint, Ecseki, Barsi, Pintér, Vadkerti, Felföldi, Német, Szarnák. Edző: Hajdú Gábor. Jászboldogháza: Gál T. - Rácz, Kárpáti (Farka), Pető, Berkó, Földi, Csinger, Kerekes (Kiss B.), Fodor, Mednyik, Szabó. Edző: Gömöri Béla. 14. perc: Vadkerti két csel után a kapus mellett elhúzva a labdát szerzett vezetést, 1 -0. 16. perc: Német gyönyörű mozdulattal a kapus fölött a léc alá emelt, 2-0. 59. perc: Földi jó labdával indította Mednyiket, aki 16 mé­terről nem hibázott, 2-1. 63. perc: Földit a játékvezető reklamálásért kiállítota. 85. perc: Bálint indításából Pintér nagy gólt lőtt, 3-1. A rekkenő hőség ellenére, igen változatos mérkőzésen a kapuk felváltva kerültek ve­szélybe. A hazai csapat kitartá­sának és jobb helyzetkihaszná­lásának köszönheti győzelmét. Jók: Német, Vadkerti, Pintér Acs, ill. Mednyik, Rácz, Berkó Hajdú Gábor: - Néha pa­naszkodtam, hogy nincs cipőnk, amíg el nem érkezett a mai nap, amikor majdnem rá kellett jön­nöm, hogy elegendő lábunk sincs. Gömöri Béla: - Tisztes hely­tállás reményében jöftünk nagynevű ellenfelünkhöz. Ru­tintalanságunknak köszönhet­jük vereségünket, a helyzetek jobb kihasználásával, szoro­sabbá tudtuk volna tenni az eredményt. Ifi: Sz. Vegyiművek-Jász- boldogháza 2-0 Hajdú Rákóczi SE - Új szász 3-2 (1-1) Rákóczifalva, 400 n., v.: Su­lyok Rákóczi: Kupeczki - Erdei, Szénási, Szabó, Kácser, Rom­vári, Hegedűs, Csabai, Szakali, Nikula, Bárány. Edző: Papp István Újszász: Rézsó - Kónyár, Makai, Viola, Szőnyi, Szilvási, Erdei (Kiss), Nagy /., F. Tóth, Konka (Pető), Varga. Edző: Mérész József. 3. perc: Nagy szabadrúgása a sarokban kötött ki, 0-1. 44. perc: Csabai büntetőből egyenlített, 1-1. 53. perc: Bárány egyéni játék után a bal sarokba lőtt, 2-1. 84. perc: Nikula 3 méterről a kapu közepébe fejelt, 3-1. 85. perc: A tétovázó védők közül Viola kilépett és a bal sa­rokba lőtt, 3-2. Küzdelmes mérkőzésen a pontosabban játszó hazaiak győzelme megérdemelt. Papp István: - Küzdőképes­ségünkkel a második félidőben a csapat hozta az eredményt. Mérész József: - Nem érde­meltünk vereséget, a jogtalan 11-es megpecsételte sorsunkat. Jók: Erdei, Hegedűs, Bárány, Nikula, ill. Viola (a mezőny leg­jobbja), Kónyár, Varga I., Szil­vási. Ifi: Rákóczifalva - Újszász 0-5 Bagi Szászberek - Jászalsószent- györgy 0-0 Szászberek, 300 n., v.: Per- nyész. Szászberek: Farkas - Vasas Zs., Kovács, Tóth, Pomázi, Gara, Vasas L., Burda, Bezzeg, Újfalusi, Juhász (Alapi). Edző: Laki Imre. Jászalsószentgyörgy: Ladá­nyi - Györgyei, Kókai, Katona, Kiss F., Kátai, Győr, Csikós, Bathó, Csirke (Gál), Kalmár. Edző: Szabó Béla. Szomszédvárak esemény nélküli mérkőzésén mindkét ol­dalon csak a védelmek jelesked­tek. Egyik csapat támadósorá­ban sem volt átütő erő, így nem véletlenül született gól nélküli döntetlen. Jók: Farkas, Kovács, ill. Kiss Laki Imre: - Jelenleg eny- nyire vagyunk képesek. Szabó Béla: - Sírt a labda. Ifi: Szászberek-Jászalsó­szentgyörgy 0-2 Laki Kisújszállás - Szajol 6-0 (2-0) Kisújszállás, 400 n., v.: Nagy Sándor. Kisújszállás: Gyémánt - Kása, Hídvégi, Kállai, Farkas, S. Nagy K., Oros (Rapcsok), Varga, Török, Dán (Kolics), Paszternák, S. Nagy Zs. Edző: Porhanda János. Szajol: Kemenczei - Sípos, Csizmadia, Horgosi, Bódi, Tóth Zs., Balogh, Dobos, Sós, Szőke (Tóth L), Dudás (Len­gyel). Edző: Somogyvári Jó­zsef. 14. perc: Dán remekül cse­lezte le magát az alapvonalhoz, beadását S. Nagy Zs. fejjel érté­kesítette, 1-0. 40. perc: Farkas rávezette a kapusra a labdát, majd a hosszú sarokba lőtt, 2-0. 50. perc: S. Nagy Zsolt szög­letét S. Nagy K. pöccintette a hálóba, 3-0. 63. perc: Kása éles szögből a hálóba bombázott, 4-0. ■&- 64. perc: Paszternák beadását S. Nagy Zs. fejelte a hálóba, 5- 0. 66. perc: Rapa léc alá lőtt, 6- 0. Az olykor ötletesen játszó hazaiak magabiztosan tartották otthon a két pontot. Jók: Paszternák, Dan, S. Nagy Zs., Kállai, ill. Dobos, Tóth Zs., Tóth I. Porhanda János: - Második félidei játékunkkal megérde­melten nyertünk. Somogyvári József: - Job­ban bírtuk a tegnapi lakodalmat. Ifi: Kisújszállás-Szajol 10-1 Hajdú J. Jászkisér - Kunhegyes 1-4 (0-3) Jászkisér, 200 n., v.: Tánczos Jászkisér: Tajti - Farkas, Kimák, Duka, Gál, Tóth, (Ur- bán), Nemes, Farkas L. (Kiss), Tajti K., Papp (Csajági), Tarkó. Edző: Bója György. Kunhegyes: Szabó J. - Ba- ráth, Szabó Gy., Varga, Szabó P., Bohács, Sipos, Kovrig (Szőke), Sas (Oláh), Csillag, Náhóczki (Kemecsi). Edző: Varga László. 2. perc: Bohács 16 méterről a kapuba lőtt, 0-1. 22. perc: A Tajtiról kipattanó labdát Sas vágta a kapu köze­pébe, 0-2. 40. perc: Csillag révén 1 l-esből növelte előnyét a ven­dégcsapat, 0-3. 67. perc: Tarkó 10 méterről fejelt a sarokba, 1-2^ 72. perc: Csillag távoli lövé­sét Tajti bevédte, 1-4. A hazai csapat sérülések mi­att tartalékosán kezdte a baj­nokságot, a vendégek sikere megérdemelt. Jók: senki, ill. Csillag, Szabó Gy., Varga. Bója György: - A látottak­hoz nem kell kommentár, min­denkinek le kell vonnia a kö­vetkeztetést. Varga László: - A mérkőzés bizonyítja, nem nyaralni volt a csapat, kemény munka gyümöl­cse ez a két pont. Ifi: Jászkisér-Kunhegyes 2-1 Gócza NBI. 1. FTC i t 0 0 5- I 2 2. Csepel i i 0 0 2- 0 2 3. Sopron i i 0 0 2- 0 2 4. B.csaba i i 0 0 2- 1 2 5. Debrecen i i 0 0 2- 1 2 6. MTK 1 0 1 0 1- 1 1 7. Pécs 1 0 1 0 1- 1 1 S. Rába ETO 1 0 1 0 1- 1 1 9. Vasas 1 0 1 0 1- 1 1 10. Kispest 0 0 0 0 0- 0 0 II. Vác 0 0 0 0 0- 0 0 12. Siófok 1 0 0 1 1- 2 0 13. Videoton 1 0 0 1 1- 2 0 14. Haladás 1 0 0 I 0- 2 0 15. Újpest 1 0 0 1 0- 2 0 16. BVSC 1 0 0 1 1- 5 0 NB III. Mátra-csoport 1. SBTC i i 0 0 o 1 oc 2 2. F üzesab. i i 0 0 4- 1 2 3. Karcag i i 0 0 4- 1 2 4. Gyöngy i i 0 0 2- 0 2 5. B.gyarm i i 0 0 3- 2 2 6. Jászber. i i 0 0 2- 1 2 7. Pásztó i i 0 0 1- 0 2 8. Heréd 1 0 1 0 0- 0 1 9. M.MTE 1 0 1 0 0- 0 1 10. D.keszi 1 0 0 1 0- 1 0 11. Monor 1 0 0 1 2- 3 0 12. Tenk 1 0 0 1 1- 2 0 13. Szécsény 1 0 0 1 0- 2 0 14. Bag 1 0 0 1 1- 4 0 15. Sz.Cukor 1 0 0 1 1- 4 0 16. Kartal 1 0 0 1 0- 8 0 További eredmények: SBTC-Kartal 8-0, Dunake- szi-Pásztó 0-1, Gyöngyös-Szé- csény 2-0, Balassagyar- mat-Monor 3-2. NB III. Tisza-csoport 1. T.füred i i 0 0 6- 1 2 2. Kisvárda i i 0 0 4- 0 2 3. Bors. Ép. i i 0 0 3- 0 2 4. Püspöki. 1 i 0 0 2- 0 2 5. Nyírbátor i i 0 0 1- 0 2 6. Szerencs i i 0 0 1- 0 2 7. Mátész. 1 0 1 0 0- 0 1 8. N.kálló 1 0 1 0 0- 0 1 9. Nagycs. 1 0 1 0 0- 0 1 10. Ózd 1 0 1 0 0- 0 1 11. Edelény 1 0 0 1 0- 1 0 12. Olefin SC 1 0 0 1 0- 1 0 13. Rakamaz 1 0 0 1 0- 2 0 14. Derecske 1 0 0 1 0- 3 0 15. H.szob. 1 0 0 1 0- *4 0 16. MVSC 1 0 0 1 1- 6 0 További eredmények: Bor­sodi Építők- Derecske 3-0, Nyírbátor-Olefin 1-0, Nagy- csécs-Ózd 0-0, Püspökla- dány-Rakamaz 2-0, Sze- rencs-Edelény 1-0, Kis- várda-Hajdúszoboszló 4-0, Mátészalka-Nagvkálló 0-0 NB III. Alföldi-csoport 1. KSC 1 i 0 0 4- 0 2 2. KTE 1 i 0 0 4- 0 2 3. Kalocsa i i 0 0 2- 0 2 4. Mezőkov. i i 0 0 2- 0 2 5. Kiskunf. i i 0 0 3- 2 2 6. Gyula i i 0 0 2- I 2 7. Hódm. i i 0 0 2- 1 2 8. Makó 1 0 1 0 I- 1 1 9. Orosháza 1 0 1 0 1- 1 1 10. Gy.end. 1 0 0 1 2- 3 0 11. Cegléd 1 0 0 1 1- 2 0 12. Colors SE 1 0 0 1 1- 2 0 13. Szőreg 1 0 0 1 0- 2 0 14. T.miklós 1 0 0 1 0- 2 0 15. Sz.Dózsa 1 0 0 1 0- 4 0 16. Sz. VSE 1 0 0 1 0- 4 0 További eredmények: Sz. Dó- zsa-KTE 0-4, KSC-SZVSE 4-0, Kis- kunfélegyháza-Gyomaendrőd 3-2, Co­lors SE-Hódmezővásárhely 1-2, Oros- háza-Makó 1-1, Kalocsa-Szőreg 2-0, Gyula-Cegléd 2-1. Megyei I. osztály 1. Kisújsz. i i 0 0 6- 0 2 2. Mezőtúr i i 0 0 4- 0 2 3. Kunh. i i 0 0 4- 1 2 4. Alattyán i i 0 0 3- 1 2 5. Sz.Vegy. 1 i 0 0 3- 1 2 6. Jánoshida i i 0 0 2- 0 2 7. Rákóczii. i i 0 0 3- 2 2 8. Martfű i i 0 0 2- 1 2 9. J.alsósz. 1 0 1 0 0- 0 1 10. Szászb. 1 0 1 0 0- 0 1 11. Új szász 1 0 0 1 2- 3 0 12. Kunsz. 1 0 0 1 1- 2 0 13. J.bold. 1 0 0 1 1- 3 0 14. Tószeg 1 0 0 1 1- 3 0 15. Tiszaföld. 1 0 0 1 0- 2 0 16. Jászkisér 1 0 0 1 1- 4 0 17. Jászapáti 1 0 0 1 0- 4 0 18. Szajol 1 0 0 1 O- 6 0 Megyei I.o.Ifi 1. Kisújsz. i i 0 0 10- 1 2 2. Új szász i i 0 0 5- 0 2 3. Tószeg i i 0 0 5- 2 2 4. Mezőtúr i i 0 0 4- 2 2 5. Jánoshida i i 0 0 3- 1 2 6. J.alsósz. i i 0 0 2- 0 2 7. Sz.Vegy. 1 i 0 0 2- 0 2 8. Jászkisér i i 0 0 2- 1 2 9. Kunsz. 1 0 1 0 1- 1 1 10. Martfű 1 0 1 0 1- 1 1 11. Jászapáti 1 0 0 1 2- 4 0 12. Kunh. 1 0 0 1 1- 2 0 13. Tiszaföld. 1 0 0 1 1- 3 0 14. J.bold. 1 0 0 1 0- 2 0 15. Szászb. 1 0 0 1 0- 2 0 16. Alattyán I 0 0 1 2- 5 0 17. Rákóczii. 1 0 0 1 0- 5 0 18. Szajol 1 0 0 1 1-10 0 A következő forduló (augusztus 19-én 16.30-kor) párosítása: Jászal- sószentgyörgy-Martfű, Kunhe­gyes-Alattyán, Újszász-Jánoshida, Já- szapáti-Sz.Vegyiművek, J.bol- dogh.-Szászberek, KUTE-Kisújszál- lás, Szajol-R.falva, Tiszaföld- vár-Jászkisér, Tószeg-Mezőtúr. Bankó (jobbról) győztes csapatban mutatkozott be Jánoshidán Alföldi-csoport NB III. Mezökovácsháza- T örökszent miklós 2-0 (2-0) Mezőkovácsháza 400 n., v.: Kormányos Mezőkovácsháza: Tóth-Iván, Krecsmeni, Papp, Kovascsics, Bakai, Török, Dimitriu, Kindel, Szekeres, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Törökszentmiklós: Né­meth-Csubra A., Csontos, Mihályi, Rajt (Katona), Pó- csi, Rimóczi, Csubra D., Csa­tári, Babella (Barabás), Mé­rész. Edző: Földesi János. 12. perc: Krecsmeni éles szögből kilőtte a hosszú sarkot, 1-0. 40. perc: Kindel bombája Németh tenyerén megcsúszva a kapu felső sarkában kötött ki, 2-0. Hiába támadott többet a Miklós, két figyelmetlenség és oda lett a jó bemutatkozás. Jók: Kolozsi, Papp, Krecs­meni, ill. Németh, Csubra D., Csontos. Sári Ferenc: - Úgy érzem, megérdemelten tartottuk itthon a két pontot. Földesi János: - Az első fél­időben ment el a mérkőzés. Ifi: Mezőkovácsháza-Tö­rökszentmiklós 1-5 Nagy K. Tisza-csoport Tiszafüred - MVSC 6-1 (5-0) Tiszafüred 1000 n., v.: Ke- rezsi Tiszafüred: Gál Z.(Vale- rij)-Földvári Cs., Görbe, Földvári T., Fazekas, Dajka (Molnár), Kaszonyi, Kon­dora, Kondria (Óceán), Ki­rály, Kiss L. Edző: Szűcs Ár­pád. 6. perc: Kondora 17 méter­ről bődületes kapufát lőtt, a ki­pattanót Kondria helyezte a kapu közepébe, 1-0. 10. perc: Kondora szögletét a jólérkező Földvári Cs. a há­lóba bólintott, 2-0. 33. perc: Kiss L. egyéni já­ték után higgadtan a bal alsó sarokba helyezett, 3-0. 40. perc: Kiss L. két védő között kilépett, majd a jobb sa­rokba lőtt, 4-0. 43. perc: Kondria beadását Kaszonyi vágta a hálóba, 5-0. 58. perc: Földvári Cs. jobb oldali beadását Király kapás­ból rúgta a kapuba, 6-0. 75. perc: Bódi távoli bom­bája a kapufáról vágódott a há­lóba, 6-1. A hazai csapat gyorsan el­döntötte a mérkőzést szemre is tetszetős akcióival. Jók: Kondora, Kiss L., Kondria, Földvári T., ill. Vígh. Szűcs Árpád: - Az elején rúgott gyors gólok után saját játékunkat nyújthattuk. Fekete László: Sajnos bele­szaladtunk az ilyenkor szoká­sos újonclendületbe. Ifi: Tiszafüred-MVSC 0-5 ifj. Szabó