Szolnok Megyei Néplap, 1985. december (36. évfolyam, 282-306. szám)

1985-12-03 / 283. szám

1985. DECEMBER 3­SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Súlyemelőm Berényi és Lukács magyar bajnok csak országos csúcsot javí­Az év utolsó súlyemelő versenyét, a magyar ifjúsá­gi bajnokságot Budapesten, a Kinizsi Húsos csarnokában rendezték. A fiatalok 4 na­pon át küzdöttek a jó helye­zéseikért és az olimpiai pon­tokért. Nagyszerű eredmé­nyek születtek, amiből a MÁV MTE versenyzői ala­posan kivették a részüket. Berényi Zoltán 52 kg-ban immár a 13. országos csú­csát állftóttá fel az idén. Ez­úttal szakításban adta át a múltnak a 97,5 kg-os csú­csot és azt jelenleg 98,5 kg- mal tartja. Kiemelkedően szerepelt Lukács Zsolt aki másodszor teljesítette a fel­nőtt I. o. szintet, és ugyan­ion, lökésben 131,5 kg-ról 132,5 kg-ra. Nagyszerűen helytállt Nagy Csaba, Ha­lász István, Böős Attila (MÁV MTE) és Bállá Sán­dor (Kisújszállás). Eredmények. Ifjúsági II. korcsoport, 48 kg: 2. Bállá Sándor (Kisújszállás) 130 kg, 52 kg bajnok: Berényi Zoltán 197,5 kg, 56 kg baj­nok: Lukács Zsolt 237,5 kg, 90 kg: 2. Nagy Csaba 305 kg, +100 kg: 3. Böősi Attila 315 kg (mind MÁV MTE). If­júsági I. kos.: 4. Halász Ist­ván 292,5 kg. (MÁV MTE). A MÁV MTE edzője: Szabó Pél, Kisújszállás edzője: Szabolcsi Károly. Birkózás A Kossuth nyerte a vándorserleget A Jászberényi ÁISB és a Lehel SE birkózó szakosztá­lya XI. alkalommal rendez­te meg a sportcsarnokban Jászberény városi úttörő­olimpiai szabadfogású birkó­zó bajnokságát .3” korcso­portban. Jól felkészített csa­patot vonultatott fel a Kos­suth Üti Általános Iskola, s mint az eredmények is mu­tatják, nagy fölénnyel meg­nyerték és egy évig őrzik a vándorserleget. Eredmények: 35 'kg: 1. Szabó (dr. Gyetvai), 2. Mi- sovics (Székely), 3. Katán (Kossuth Ál.). 38. kg: 1. Mol­nár (Bajcsy), 2. Birgés (Szé­kely), 3. Gál (Kossuth). 41 kg: 1. Németh, 2. Vígh, 3. Csirke (mindhárom Kossuth Ál). 45 kg: 1. Dancsa (Kos­suth), 2. Szkokén (Bajcsy), 3. Bóta (Kossuth). 49 kg: 1. Rafael, 2. Homyák, 3. Né­meth (mindhárom Kossuth). 53 kg: 1. Kisbalázs (Szé­kely). 2 Száraz (Kossuth), 3. Ambrus (Pusztamonos­tor). 58 kg: 1. Pető (dr. Gyetvai), 2. Muhari (Gya­korló), 3. Száraz (Kossuth). 63. kg: 1. Urbán (dr. Gyet­vai), 2. Szabó, 3. Völgvi (mind Kossuth). 68 kg: 1. Tóth (Bajcsy) 2. Dunai. 3. Bus (Kossuth). +68 kg: 1- Szebenyi, 2. Komjáti (mind Kossuth). Csapatban: 1. Kossuth Üti Ált. Isk. (igazgató: Szőnyi Józsefné, testnevelő: Ko­vács György) 109, 2. Bajcsy Üti Ált. Isk (ig: Mile Ká- rolyné, tn.: András Tamás) 25, 3. dr. Gyetvai Alt. Isk. (ig.: Kalla Tibor, tn.: Dósa Erzsébet) 21, 4. Székely Mi­hály Ált. Isk. (ig.: Kispál Béla, és egyben ÁISB elnök, tn.: Karmos Zoltánné) 20, 5. Gyakorló Ált. Isk. (ig.: Kiss Gyuláné, tn.: Belovai Jó­zsef) 7, 6. Bercsényi Üti Ált. Isk. (ig.: Simon György, tn.: Nagy Imre) 6, 7. Pusztamo­nostori Ált. Isk. 4 ponttal. Balra aa ezüstérmes Bállá Fotó: Szívós Labdarúgás „Kis” csapatok bravúrjai Magyar Népköztársasági Kupa megyei selejtező. Jász­berényi Lehel—Törökszent- miklós 7:0 (4:0). Törökszent- miklós, 100 n. V.: Richter. A csúszós, havas pályán a végig fegyelmezetten játszó Lehel ilyen arányban is megérdemelten nyert a lel­kes hazaiak ellen. Góllövő: Gál 3, Fényes 2, Bukhár, Fejérvári. Jó: Szántai, Vá- czi, Fényes, Bukhár illetve Molnár, Fodor. Volárv-íRákóczi—Kunhe­gyes 1:0 (1:0). Kunhegyes, 150 n. V.: Asztalos. A to­vábbjutást jelentő gól a 4. percben esett, amikor az egymásra váró védők között Török a kapuba rúgta a lab­dát. Ezt követően mindkét kapu előtt számos gólszer- zési lehetőség maradt ki­használatlanul. A végig sportszerű, közepes iramú mérkőzésen a vendégcsapat továbbjutása megérdemelt. Jók: Török, Ladányi, Meny­hárt illetve Szabó J-. Lu­kács, Juhász, Kovrig Besenyszög)—Jászkisér 1:0 (1:0). Besenyszög, 200 n. V.: Major. Jászkiséri mezőnyfö­lény ellenére megérdemelt hazai győzelem. Kitűnő já­tékvezetés. Gól: Varga Gy_ Kisújszállás—Kuncsorba 1:0 (0:0). Kuncsorba, 100 n. V.: Tar. Kisújszállás: Var­ga I.—Halász Végh, Varga L., S. Nagy, Bíró Z.. Faze­kas, Rácz, Tóth, Földi, Bar- tus. A lelkesen játszó csor­bái csapatot a nagyszerűen védő kapusuk mentette meg a nagyobb gólaránvú vere­ségtől. Góllövő: Földi ill­ésből). Jók: Halász. Bartua, Fazekas, S Nagy, ill. Fara­gó, Tóth. Bóka J.. Bóka I. Jászfényszaru—Jászladén v 2:0. Jászfényszaru, 100 n. V.: Pető. Jászfényszaru: Kökény —Pető, Rózsa, Tóth I., Tom­pa, Fózer, Gergely, Palócz (Urbán), Szabó, Tóth S., Fax kas L. A végig mezőnyfö­lényben játszó hazaiak meg' érdemelten nyertek. Góllö­vő: Tóth S.. Fózer. Tisza Cipő SE—Szászberek 2:1. Szászberek, 150 n. V.: Hagyó. A játék képe hazat továbbjutást ígért, Fortu­na azonban a vendégekhez pártolt. A szurkolók idegen pedig az indiszponált játék­vezető tette próbára. Gól- lövő: Hegedűs, Sipos, ill. Nagy Z. Cibakháza—Tiszafüred 4:3 (3:1). Cibakháza, 200 n. V.: Csényi. Jó talajú Dályán ját­szották a mérkőziést. A kör- z)eti bajnokságban szereplő lelkes Cibakháza szerencsé­vel nyert a magasabb osz­tályban játszó Tiszafüred el­len. G-: Varga Z 2, Barta, Kalmár, illetve Somogyi, Angi, Dobi. Jászalsószentgyörgy—Ti - szaföldvár 2:1 (1:1, 0:0), (1:0. 0:0). Jászalsószent­györgy, 200 n. V.: Barth a. Jászalsószentgyörgy: Torna— Lakatos, Kiss B., Kiss L., Gál (Tóth T.), Tóth S., Oláh, Szabó, Simon, Bathó, Kiss T. (Kobela). Edző: Sólyom Vilmos. A Jászsági csoport listavezetője nagy küzdelem­ben, a hosszabbításban tu­dott győzni a jó erőket fel­vonultató vendégek ellen. Kitűnő játékvezetés. Gl.: Tóth S., Bathó. ill. Vass. Jók: az egész hazai csapat dicséretet érdemel lelkes, fegyelmezett játékáért, ill. Makó, Szűcs, Vass, Németh F. Abádszalók—Középtiszai Medosz 1:0 (1:0) Abádsza­lók, 100 n. V.: Inges. Abád- szalók: Nagy—Dányi, Cson­ka, Mérten, Oláh, Káli. Csonka A., Somodi—Varga, Pataki, Bácskai (Tóth). Meg­érdemelten nyert az alacso­nyabb osztályban játszó ha­zai csapat. G.: Pataki. Szajol—Rákócziújfalu 4:2 (2:2, 1:1). Rákócziújfalu, 200 n. V.: Varga Gy. Rákócziúj­falu: Dorkó (Bálint)—Pesti, Mihovits, Hellenpach, Feke­te, Tátrai (Mihályi), Ger­gely. Géléi, Balogh. Szőke, Vadas. A rendes játékidő­ben 2:2 volt az eredmény A hosszabbításban az össze- szokottabb vendégek szerez­ték meg a győzelmet. Gól­lövő: Gál (3), Kiss, illetve Balogh, Gergely, Jók: a ven­dégcsapat valamennyi játé­kosa, illetve Vadas, Miho­vits, Dorkó. NB-s ifjúsági bajnokság: SzaLnMú MÁV MTE—Deb­receni Kinizsi 2:0 (1:0). Szol­nok, Mátyás kir. u. V.: Jan- csó. MÁV MTE: Hatvani— Rácz, Csató, Szabó L., Szé­nás i (Garáz), Kővári, Vá­di cska Zs. Kemenczei (Hor­váth)—Bontovics, Hosszú (Bíró), Major. Edző: Munká­csi József. Jó iramú, válto­zatos mérkőzést vívott a két csapat. A MÁV MTE kapu előtti határozottságával és gólratörőbb játékával, meg­érdemelt győzelmet aratott. Gl.: Csató, Bíró. Jók: Hat­vani. Rácz, Szabó L., Va- dicska, Bontovics. Serdülő bajnokság: Szol­noki MÁV MTE—Debreceni Kinizsi 3:1 (0:1). Szolnok, Mátyás kir. u. V.: Tóth S. Gl.: Fehér (2), Tószegi. Jók: Tószegi (a mezőny legjobb­ja), Draskóczi, Viola. I Sport-Sport-Sport I Röplabda Nehéz helyzetben a Vegyiművek NB I. Női: Közgáz—Kül­ker SC—Szolnoki Vegyimű­vek 3:1 (—10, 12, 3, 5). Ti­szaligeti sportcsarnok 300 n. V.: Balázs, Mészáros, Sz. Vegyiművek: Bónéné, Sipos A., Lengyel, Sülyösné, Vasi- csek, Kovácsné. Csere; Ra­dies, Egervári. Edző: Vasi- csek János. Az első játszmá­ban csak 4:4i-ig volt együtt a két csapat. Utána a Vegyi­művek minden tekintetben felülmúlta ellenfelét, már 12:4-re is vezetett, lelkesen, nagy kedvvel játszott s a publikum biztosra vette, hogy sima győzelem szüle­tik. A második játszmától azonban már csak a küzdő- szellemet dicsérhettük, a csapatjátékot annál kevés­bé. A Vegyiművek 10:10-ig még tartotta magát, de fo­kozatosan kiütköztek a csa­patjáték hibái. Megérezték a visszavonult Mészárosné hiányát. A játékosok nem találták a helyüket, ketten is szaladva a labdá­kért egymásnak futottak, vagy éppen senki nem moz­dult a labdáért. Elbizonyta­lanodtak, rosszul sikerültek a feladások, kapkodtak, tel­jesen szétesett a csapat s néhányan elvesztették a ked­vüket is. Ez — mint ahogy ilyenkor lenni szokott — felhozta az ellenfelet. A nem nagy játékerőt képviselő Közgáz—Külker a harma­dik játszmában 10:0-ra, majd 13-1-re is vezetett. A folytatás sem sikerült job­ban, a fölényesnek ígérkező győzelemből súlyos vereség lett. Mészárosné kiválásával nagyon nehéz helyzetbe ke­rült a Vegyiművek. A csa­patból egyedül Sülyösné di­csérhető. Közgáz Külker—Szolnoki Vegyiművek 3:2 (—14, —9,5, 10, 7). Budapest. V.: Pados, Bogyó. Szolnok; Bónéné, Ko­vácsné, Vasicsek, Sülyösné, Sipos A., Lengyel. Csere: Ra­dies. Egervári. Edző: Vasi­csek János. Mészárosné ki­válása miatt alaposan át kellett szervezni az egyéb­Mészárosnó befejezte Pénteken este hiába kerestük a játéktéren, nem szerepelt az össze­állításban. A lelátón ta­lálkoztunk vele. Már csak nézőként jár ki csapata mérkőzéseire, a játékot végleg abbahagy­ta. Súlyos gerincsérülé­se miatt kényszerült ra­jongásig szeretett sport­ágától örökre elbúcsúz­ni Nem látjuk többé csu­paszív, társait és a kö­zönséget magával raga­dó játékát. Nem szolgál­ja ki az ütőjátékosokat évek óta megszokott pontos feladásaival. Nélkülözni fogják önfeláldozó me- zőnyntiunkáját, a csa­patszellemet erősítő em­beri erényeit, szolgálat­készségét. az idegtépő pillanatokban is meg­nyugtató mosolyát. Csendben, szerényen, észrevétlenül búcsúzott. Hiányozni fog. csapa­tának és a közönségnek egyaránt. — taki — ként is éppen alakulgató csapatot. A vegyls lányok vasárnapi játékára elsősor­ban az elszántság és a küz­dőszellem volt jellemző. Az első játszmában a fővárosi csapat kezdett jobban, a szolnoki lányok 10:14-nél több játszmalabdát is hárí­tottak és Sülyösné, valamint Sípos Andrea vezérletével megnyerték a szettet. A kö­vetkezőben tovább tartott a Vegyiművek lendülete, a há­lónál és a mezőnyben Is egymást múlták felül játé­kosai. Megnyerve a játszmát 2:0-ás vezetéshez jutottak. A harmadik játszma ismét nagy küzdelmet hozott. 10:10-ig együtt haladt a két csapat, ismét megvillant a szolnoki győzelem reménye, de jó hajrával a hazaiak egyenlíteni tudtak. Az utol­só játszmában a szolnoki csapat játékába már több hiba csúszott, melyet a ruti­nos Közgáz játékosai, ki­használtak és megnyerték a közel 2 órás mérkőzést. A vereség ellenére a szolnoki csapat minden játékosa di­cséretet érdemel, de különö­sen Sülyösné nőtt a mezőny fölé. NB II. Férfi: Szolnoki Ve­gyiművek—Nyírbátor 3:0. (4, 3, 10). Körcsarnok. V.: Hajdú, V. Nagy. Vegyimű­vek: Szűcs, Fráter, Czanek, Hájer, Széles. Edző: Liszl Ferenc. A gyenge játékerőt képviselő Nyírbátor ellen a sérült Pető és Tompa nélkül is biztos győzelmet aratott a Vegyiművek. Ifi: Szolnoki Vegyimű­vek—Nyírbátor 3:0. Kosárlabda Izgalmas végjáték — SÁÉV-gyözelem NB I. Férfi: SAÉV—Alföl­di Olajbányász 76:70 (34:41). Kaposvár, 1000 n. V.: dr. Pá­li, Nagy J. SÁÉV: Kostencki (14), Frolow (4), Monok (17), Kovács (25), Pestality (4). Csere: Durkó (12), Lestár, Gosztonyi, Juhos. Alföldi Olajbányász: Tóth Z. (19), Smolniczki (121), Kiss (21), Mikola (6), Szalay (4). Cse­re: Zágráb (8), Pál Szabó, Kékesi, Hász. I Nagy -iramban kezdődött a mérkőzés. A 10. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok: 14:14 volt az ered­mény. Ekkor az Olajbányász áttért az egészpályás letá­madásra, aminek a követ­kezménye még nagyobb iram lett. Ezt az Olajbá­nyász játékosok bírták job­ban, és Szalay pontos, hosz- szú indításaival, Kiss, Tóth gólerősségével 13 pontos ve­zetésre sikerült szert tenni. (15. perc 29:16). A SAÉV csapata is rátért az egész pályás letámadásra, és a szünetig sikerült valamelyest csökkenteni hátrányukat. A második félidő ismét nagy iramú, kiegyensúlyozott küz­delmet hozott (10. perc: 58:53) az Olajbányász javá­ra. Végül a SAÉV izgalmak­ba n bővelkedő végjátékban tudta csak kiharcolni a győ­zelmet. Az Olajbányász el­sősorban jó csapatjátékával tudta az utolsó pillanatig kétségessé tenni a csoport legerősebb csapatának ott­honában a mérkőzés vég­eredményét. NB II. Női: Szolnoki MÁV MTE—Kiskunfélegyházi Va­sas 92:46 (37:17). Kiskunfél­egyháza, 100 n. V.: Varga J., Dukát. MÄB MTE: Szalai (26), Ölti (8), Czeglédi (12), Mohácsi (9), Rontó (17). Cse­re: Kurucz (1), Molnár (2), Túróczi (10), Vas (7), Káplár. Edző: Tapodi László. Az igen lelkes és fegyelmezetten vé­dekező hazaiak kezdetben nehéz feladat elé állították a vendégeket. A játék első részében a MÁV MTE nem tudta érvényesíteni magas­sági fölényét és technikai tu­dását. Fordulás után a MÁV MTE jóvoltából megváltozott a játék képe. A fölpörgetett játékban a hazaiak össze­roppantak. Ellenállásuk mi­nimálisra csökkent, bár ek­kor a szolnokiak védekezé­sébe is gyakrabban csúsz­tak hibák. Végül is megérde­melt, nagyarányú MÁV MTE győzelem született. Jók: Ron­tó (a mezőny legjobbja). Férfi: Karcag—Szarvasi Főiskola 85:68 (48:27). Kar cag, 100 n. V.: Gerda, Ber- náth. KSE: Agócs (15), Sütő (13), örlős (16), Földvári (21), Kovács (10), Kele (10), Balajti, Szabó, Rideg, Bak­ró—Nagy. Edző: Földvári Tibor. Az első félidőben a jól játszó hazai csapat meg­nyugtató előnyt szerzett. A második játékrészben a könnyed játék miatt a várt­nál kisebb arányú győzelem született. A jövő heti Mező- berény elleni rendkívül fon­tos hazai mérkőzésen a mos­taninál jobb játékra és na­gyobb erőbedobásra van szükség. NB II. Férfi: Szolnoki MÁV MTE—Szegedi Postás 6:2 (2544:2470 fa). Szege­den zsúfolt csarnokban 300 néző előtt játszották a ki­esés ellen küzdő Szegedi Postás és a bajnoki címért harcoló SZMÁV MTE mér­kőzését, amelyen mindkét csapat, nagyszerű teljesít­ménnyel rukkolt ki. A MÁV MTE a nehéz két hazai győ­zelem után, parádés bemu­tatót tartott a sportág min­den szépségéből, idegenben elért csapatpályacsúcsuk a hazai közönséget is elisme­résre késztette. MÁV MTE: Asztalitenisz Tízek-bajnokság Az elmúlt héten két hét­köznapi fordulóban zajlot­tak Szolnok város if júsági és serdülő leány és fiú Tízek bajnokságának küzdelmei. Az ifj lányoknál Csabai Eri­ka, a fiúknál Csajbók Tibor, a serdülő fiúknál Zentai Gá­bor nyert százszázalékos bajnokságot. A serdülő lá­nyoknál az egymás elleni eredmény döntött Kiss Kor­nélba javára. Eredmények: Ifj. lányok: 1. Csabai Erika, 2. Gyetvai, 3. Mátyus, 4. Kiss, 5. Engler, 6. Fazekas (mind HKFSE). Fiúk: 1. Csajbók Tibor (Spartacus SK), 2. Máté, 3. Roszik (mind HKFSE), 4. Serfőző (605. DSK), 5. Rátfai (Spartacus SK), 6. Szekeres (HKFSE). Serdülő lányok: 1. Kiss Kor­nélia, 2. Papp A., 3. Bakosi, 4. Fazekas, 5. Harangozó, 6. Szabó (mind HKFSE). Fiúk: 1. Zentai Gábor (HKFSE), 2. Papp (605. DSK), 3. Czifra, 4 Samu (mindkettő HKFSE), 5. Tóth, 6. Fazekas (mindket­tő Spartacus SK). Rigó 443. Mátyás 441. Ded- rák 432. Bíró J. 419. Kántor 408, Hegyi (ifj.) 401. Edző: Bíró József. Szeged legjobb­jai: Naschitz 439. Bugadzsia. 421, Németh 410 fával. Ezzel a MÁV MTE az első helyen zárta az őszi idényt. Mezőtúron szombaton és vasárnap rendezték a ha» gyományos Szabó Lajos em­lékversenyt. Négy csapat mérte össze tudását. A he­lyezési sorrend: 1 H. Szabó L. SE 2360, 2. Szolnoki MÁV MTE I 2290. 3. Törökszent­miklósi SE 2267. 4. SZMÁV MTE „B” 2230 fával. Teke Parádés őszi idényzárás