Szolnok Megyei Néplap, 1984. augusztus (35. évfolyam, 179-204. szám)

1984-08-28 / 201. szám

1984. AUGUSZTUS 28. 5 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP Táblázatok Labdarúgás AZ NB U 1. Váo ALLASA 3 3------­9-1 6 2. K.-barcika 3 2 1 — 5-1 5 3. Volán 3 2 1 — 7-4 5 4. Keszthely 3 2 — 1 6-2 4 5. Ózdi K. 3 2 — 1 6-4 4 6t Debr. Kinizsi 3 2 — 1 5-4 4 7. Siófok 3 2 — 1 4-5 4 8. Hódgép M. 3 1 1 1 3-2 3 9. Sopron 3 1 1 1 6-6 3 10. Szolnok 3 1 1 1 5-5 3 11. S.-tarján 3 1 1 1 2-2 3 12. Baja 3 1 1 1 4-5 3 13. N.-kanizsa 3 — 2 1 7-8 2 14. Szekszárd 3 1 — 2 4-7 2 15. Bakony V. 3 — 2 1 2-5 2 16. D.-újváros 3 — 1 2 1-4 1 17. 22. sz. Volán 3 — 1 2 2-6 1 18. Tapolca 3 — — 3 1-5 — 19. Diósgyőr* 3 1 1 1 4-4-1 20. Nyíregyh.* 3 1 — 2 3-6-2 * = a Diósgyőrtől és a Nyíregy­házától 4—4 büntetőpontot le­vontak. Eredmények: Kazincbarcika— Sopron 3:0, 22. sz. Volán—Sal­gótarján 0:1, Siófok—Tapolca 1:0, Vác—Nyíregyháza 3:0, Baja^- Szekszárd 3:1, Keszthely—Ba­kony Vegyész 4:1, Hódmezővá­sárhely—Ózd 2:0, Debreceni Ki­nizsi-Volán SC 1:3, Nagykani­zsa—Diósgyőr 2:2. A 4. fordulóban, szeptember 2., vasárnap 16 óra: Szolnoki MÁV MTE-Váci Izzó MTE. Területi bajnokság. Tisza csoport 1. H.-bösz. 2 2 — — 7-2 4 2. PMAV 2 2 — — 5-3 4 3. Olefin SC 2 1 1 — 4-1 3 4. H. Szabó SE 2 1 1 — 2-0 3 5. Balmazújv. 2 1 — 1 7-2 2 6. Karcag 2 1 — 1 4-3 2 7. Jászberény 2 1 — 1 4-4 2 8. Rakamaz 2 — 2 — 3-3 2 9. R.-falva 2 — 2 — 2-2 2 10(. Hajdú V. 2 — 2 — 1-1 2 11. H. Asztalos 2 1 — 1 4-6 2 12. Mátészalka 2 1 — 1 3-7 2 13. Baktalóránh. 2 — 1 1 3-4 1 14. DUSE 2 — 1 — 2-4 1 15. Kis vár da 2 — — 2 4-8 — 16. Jászkisér 2 — — 2 1-6 — A 3. fordulóban, szeptember 2., vasárnap 15.30: Karcag— Hajdúböszörmény, Nagy F., Jászkisér—Balmazújváros, Nagy J., Rákóczii alva—Ole­fin SC, Hunyadi, H. Aszta­los SE—Mezőtúri Honvéd, DUS E—Jászberényi Lehel. A megyei bajnokság állása 1. Szajol 3 2 1 — 14- 5 5 2. T.-füred. 3 2 1 — 9- 4 5 3. K. Me cl asz 3 2 1 — 6- 4 5 4. J.ároksz. 3 2 1 — 5- 3 5 5. Kunhegyes 3 2 — 1 5- 3 4 6. Jászapáti 3 1 2 — 3- 1 4 7. Sz. Vegyim, 3 2 — 1 4- 3 4 8. Besenyszög 3 2 — 1 5- 5 4 9. KuTE 3 1 1 1 6- 2 3 10. SZMÁV j. 3 1 1 1 3- 3 3 11. Szászberek 3 — 3 — 1- 1 3 12, J.-fénysz. 3 1 — 2 3- 4 2 13. T.-miklós 3 — 2 1 2- 3 2 14, Sz. Cukorgy. 3 1 — 2 4- 7 2 15. T.-földvár 3 — 1 2 4- 6 1 16. Tószeg 3 — 1 2 3- 5 1 17. Jj.-halma 3 — 1 2 1- 7 1 18. A.-szalók 3 — — 3 2-14 — A 4. fordulóban, szeptember 2., vasárnap 16 óra: Kun- szentmárton—Jászfényszaru, Szászberek—Középtiszai Me- dosz, Jászjákóhalma—Tisza- földvár, Jászárokszállás—Be- senyszög, Szolnoki Vegyimű­vek—Szolnoki Cukorgyár, Szolnoki MÁV MTE junior- jászapáti, Tiszafüred—Tó­szeg, Törökszentmiklós— Abádszalók, Kunhegyes—Sza- jol. A totó 34. heti telitalálata­1. Magyaro.—Mexikó 0-2 2 2. Bielefeld—B. München 1-3 2 3. Braunschw.—1. FC Köln 1-3 2 4. Kaisersl.—VfB Stuttgart 2-1 1 5. Karlsruhe—Mannheim 3-2 1 6. Leverkusen—'Düsseldorf 4-3 1 7. Dortmund—Hamburg 1-2 2 8. St. Pauli—Wattenscheid l-l x 9. Fortuna K.—Kassel 3-0 1 10. Freiburg—Hertha BSC 2-0 1 11. Oberhausen—Aachen 3-1 1 12. Bürstadt—Nürnberg 2-0 1 13. Duisburg—Hannover 1-2 2 13+1 2 Kézilabda Kunhegyes az élmezőnyben NB II. Férfi: Kunhegyesi ESE —Dunaföldvár 30:27 (15:11). Kun­hegyes, 200 n. V.: Méri, Serfőző. KESE: Tar T. — Lőrinc (7), Bo- zsó (1), Tar z.(7), Túri I., Mé­száros (1), Gál (7), Nagy (6), Túri Z. (2), Gála, Bótha. Edző: Cseh Zoltán. A hazai csapat a játék elején kezébe ragadta a mérkőzés irá­nyítását. A jó képességű ven­dégcsapat fegyelmezett játékkal akadályozta meg a nagy ará­nyú vereséget. A KESE ezzel a győzelmével a táblázat élme­zőnyébe ugrott. Jó: Tar Z., Bótha, Lőrinc. Testvériség—Tiszai öldvár 29:22 (19:10). Budapest, 50 n. V.: Roth, Simon. Tiszaföldvár: Farkas — Danku (7), Fekecs (1), Mudrák, Tóth (9), Lipka, Fehér (2), Ko­vács, Ver eb (3), Vincze, Kecső, Ferenczi. Az első játékrészben elsősor­ban gyors indításból szerzett gó­lokkal elhúzott a fővárosi együt­tes. A második játékrészben alaposan feljavult a tiszaföld- vári gárda, főleg védekezésben. A földváriak 13 perc alatt 6 gólt szereztek, míg a hazaiak csak egyet. Ez sem volt azonban elég az eredmény megfordításához. Labdarúgó NB II Ellentétes félidők A lelkesedés diadala Boros a mezőny legjobbjának bizonyult Szolnoki MÁV MTE—Du­naújvárosi Kohász 2:1 (0:1). Dunaújváros, 2500 n. V.: Komáromi. SZMÁV MTE: Boros—Kiss A., Baran, Rep- ka, Rózsavölgyi—Rostás, Ka-, tona, Tóth T. (Sugár)—Kán­tor, Csató (Ágh). László. Ed­ző: Lódi László. D. Kohász: Holló—Keller, Krukk, Meny­hárt, Miskovicz—Gróf, Tatár, (Schneider), Németh—Csi­kesz. Ress, Törő (Lehota). Edző: Kovács András. A mérkőzés előtt Árvái István pályaedző azt fejte­gette, hogy Dunaújvárosban még soha sem győztek, Lódi László vezető edző viszont kifejezetten győzelmet várt a csapattól. Kohászfölénnyel kezdődött a mérkőzés. A 3. percben Csikesz beadását védte Boros, két perc múlva ugyanő kitört, de a szolnoki kapuvédő bravúrral hárított. Hézagosán védekezett a MÁV MTE, és a 12. percben egy szöglet után a berobbanó Ress élesen a léc alá fejelt. 0:1. Tóth T. gyenge lövését védte Holló, aztán a kiugró Tatár óriási helyzetbe került, de Boros önfeláldozóan bele­vetődött a lövésbe. A 22. percben viszont Rostás ug­rott ki, de a kapussal szem­ben, százszázalékos helyzet­ben, mellé lőtt. Csatió lövése pattant ki Hollóról, László ismételt, de ez is visszapat­tant. A 36. percben Törő lö­vése Kiss A. lábán felperdül­ve jutott szögletre. Szünet után a 48. percben Ress beadását Tatár a gólvo­nalról a felső léc fölé perdí- tette. Ezzel el is lőtte puska­porát. a Kohász, a MÁV MTE fokozatosan átvette az irá­nyítást. Az 50. percben László a saját térfeléről robogott kapura, mellette Kántor, de beadás helyett mellé lőtt. öt perc múlva Rostás ugrott ki, a hálóba lőtt, de a játék­vezető lest jelzett. Csikesz lövését védte Boros, Csató előtt maradt ki helyzet, a 65. •percben pedig Rózsavölgyi tört kapura de Holló a lövé­sébe vetődött. Sugár beállítá­sa sikeres húzásnak bizo­nyult. A 66. percben László a jobb oldalon elfutott, az alap­vonalról belőtte a labdát, amely a kapu torkában álló Krukik. testéről a kapufát érintve jutott a bal sarokba. 1:1. A 70. percben senki nem akart hinni a szemének. Kán­tor elcsípett egy hazaadást, Lászlóval ketten futottak ka­pura, de a szélső ahelyett, hogy Lászlóhoz továbbított volna, a kapusba kotorta a labdát. Egy perc múlva Ros­tás javított. A védők között megszerezte a labdát, aztán 20 méterről higgadtan lapo­san. a bal sarokba lőtt. 2:1. A visszaesett Kohász ellen döntő fölényben játszott a MÁV MTE. A hazaiak előtt a 84. percben adódott egyen­lítési lehetőség, de Ress lö­vését Boros ragyogóan védte. Két ellentétes félidőből állt a mérkőzés. Az elsőben csaknem végig a Kohász kez­deményezett, a szolnoki csa­pat nem talált magára. Az ellenfél játékosai szabadon vehették át a labdát, és szer­vezhették a támadást. Min­denki hátrahúzódva jobbára csak védekezett, ráadásul rosszul, a kiugrások pedig eredménytelenek voltak. Ló­di edzőnek a szünetben sike­rült felrázni játékosait. A MÁV MTE egyre jobban já­tékba lendült. Kidomborodott jobb erőnléte, lelkesen, har­cosan, nagy akarással küz­dött mindenki. Volt a csa­patnak tartása, tudott újíta­ni, s ha a helyzeteit higgad­tan kihasználja, több gólt is lőhetett volna. Boros, nyu­godt, magabiztos védéseivel a mezőny fölé emelkedett, Rózsavölgyi mozgékony har­cos és kapura is veszélyes volt. Rostás szünet után ren­geteg labdát szerzett meg, mozgatta a csapatot, gólt is lőtt. László pedig gólratörően energikusan játszott. A töb­biek második félidei lelkese­dése, küzdőkedve, győzniaka- rása dicsérhető. A győzelem nagy önbizalmat adott a va­sárnapi, nehéznek ígérkező feladatra. (pataki) Területi labdarúgó-bajnokság Hazai sikerek a rangadókon Jászberényi Lehel—Jász­kisér 3:1 (1:0). Jászberény, 500 n. V.: Tajthy. Lehel: Balázs—Buk- hár (Kaszab), Fényes, Szívós, Sulyok, Szántai II, Lukácsi, Váczti (Lakatos), Petró, Gom­bos, Fejes. Edző: Péczely Szabolcs. Jászkisér: Kökény (Földvári)—Dömök, Bérezési, Tóth, Kovács, Kis-Németih, Korsós, Silye, Csillik, Gep- hárdt, Gócza. Edző: Bukhár László. Esőtől nedves pályán a Le­hel kezdett jobban. Az 5. percben Bukhár nagy lövése szállt fölé, majd Szántad II beadását Petró alig lőtte mellé. Támadásban, maradt a LeheL A 12. percben Váczi szögletét Petró perdítette mellé, a 17. percben Váczi nagy lövése ment fölé. A 24. percben Kovács felvágta a jobb oldalon felfutó Petrót, majd reklamált, és sárga la­pos figyelmeztetést kapott. A 26. percben megszerezte a vezetést a Lehel. Gombos pontos labdával indította Lu­kácsit, aki kilépett a védők közül. Nagy erejű lövése Kö­kényről kipattant, és a jókor érkező Fejes a hálóba lőtt. A 38. percben Dömök áta­dását Tóth a 16-oson belül tisztán kapta, abszolút hely­zetben. leadott lövését azon­ban Balázs bravúrosan véd­te. Szünet után is a Lehel maradt támadásban, és az 52. percben növelte előnyét. Szívós ment el a jobb olda­lon, jól adott középre és a nagy kedvvel ját­szó Petró a bal sarakba lőtt. tftz 55. percben szépített a Jászkisér. Tóth a bal oldalon kapott egy jó labdát, átível­te a jobb szélen szabadon hagyott Dömök elé, aki a ki­mozduló Balázs mellett a hosszú sarokba lőtt. Az 57. percben Váczi és Gehhárdt ütközött, a játékvezető mind­kettőjüket sárga lappal fi­gyelmeztette. A 65. percben végleg eldőlt a két pont sor­sa. Váczi jó labdával indí­totta a bal oldalon felfutó Sulyokot, a beadott labda Kökényről kipattant, és a jó­kor érkező Petró megszerez­te a Lehel harmadik gólját. Közepes színvonalú mérkő­zésen a Lehel végig fölény­ben játszott, sok helyzetet teremtett, ezek nagy része azonban kimaradt. Jók: Pet­ró (a mezőny legjobbja), Fé­nyes, Szívós, Balázs, ill. Bér- kezesi, Dömök, Gócza. Ifi: Lehel—Jászkisér 4:0. Bankovics Rákóczifalva—Rakamaz 2:2 (0:1). Rákóczifalva, 500 n. V.: Pataki. Rákóczifalva: Ma- jer—Ladányi, Sebők, Ben- csik, Barna (Nyolczas I)— Rigó, Molnár, Rácz—Gergely (Nyolczas II), Tubák, Kán­tor. Edző: Somogy vári József. Rakamaz; Sárközi—Veigl (Kaposvári), Pásztor, Nai- zert, Goneth—Bohács, Schu­bert, Tamás—Kardellás (Ba­lázsi), Erdős, Hidegh. Edző: Aranyosi László. A hazaiak kezdtek bátrab­ban, és mezőnyfölényt har­coltak ki. Rakamaz tömören, szervezetten védekezlett,, és játékosai a durvaságoktól sem riadtak vissza. Előbb a jól kiugró Tubakot rántotta le Sárközi kapus — melyért „csak” sárga .lapot kapott, majd Gergelyt terítették le. A 30. percben meglepetésre vezetést szereztek a vendé­gek. Gyors jobb oldali táma­dás után a jókor érkező Bo­hács nagy kapáslövéssel vet­te be Majer kapuját. 0:1. A félidő hátralévő részében — bár többet birtokolták a lab­dát a hazaiak — átütő erő hiányában nem sikerült az egyenlítés. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Rákóozifalva „támadgatott” a vendégek pedig gyors húzósokkal za­varba hozták a fellazuló vé­delmet, és Erdős révén nö­velték előnyüket. 0:2. A biz­tos vezetés tudatában véde­kezett a Rakamaz, és ferge­teges hajrába kezdett a ha­zai csapat. A 83! percben Kántort rúgták fel a védők a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Tubák értékesítette. 1:2. Egy perc múlva kapu előtti kavarodásból Rácz szerzett gólt. 2:2. Óriási nyo­más nehezedett a vendégka- pura, érett az újabb hazai gól, ekkor azonban a játék­vezető — a felmutatott hos­szabbítással együtt — hat perccel előbb lefújta a mér­kőzést. A hazaiak későn haj­ráztak így meg kellett elé­gedni az egyik ponttal. Jó: Ladányi, Bencsik, Molnár, Nyolczas II, ill. Sárközi, Bo­hács, Tamás, Naizert. Sárga lap: Sárközi, Veigl (mindket­tő Rakamlaz). Ifi: Rakamaz—Rákóczifal­va 3:1. Bagi Mezőtúri Honvéd—Karcag 2:0 (1:0). Mezőtúr, 500 n. V.: Góz. Mezőtúr: Horváth—-Huszár, Dávid, Nyilas, Borsós ~XVé­kony), Hrotkó, Adorján (Váczi), Szenczi, Takács, He­gedűs, Kányák. Edző: Folde- si János. Karcag; Köveslige- tá—Varga, Sándor, Tüdős, (Folytatás a 6. oldalon) Autócross BBK Szovjet győzelem Túrkevén öt szocialista ország autó- crossozóinak újabb erőpróbá­ját rendezték vasárnap Túr­kevén a Béke és Barátság Kupa versenysorozatban. Á péceli EB-futam után a sportág második legrango­sabb hazai eseményén a „törzsgárdisták’’ (bolgárok) NDK-beliek és magyarok) mellett képviseltették magu­kat a most debütált szovje­tek. valamint a jobbára EB- érdekeltségű csehszlovákok is. A versenyre a rendezők szemnek is tetszetős pályát alakítottak ki, ahol mintegy hatezer néző izgulta végig a vérpezsdítőén izgalmas futa­mokat. A magyar válogatott Ha- nula—Darázs—Szabó A.— Ratkai összeállításában vette fel a küzdelmet, s a négy előfutamból — Darázs kivé­telével — valamennyien to­vábbjutottak. E rajtok közül különösen a harmadik, azaz a „C” előfutam volt parádés a szovjet Szladkov főszerep­lésével. A többiekétől elütő középmotoros masinájával a hatodik helyről jött fel a bolgár, csehszlovák és NDK- beli bizakodhatott a végső sikerben. Az elsőséget meg­határozó tíz kört végül a szovjet Cevelev magabizto­san nyerte, honfitársa Sarov előtt. Legjobb magyarként a Túrkevén egyre eredménye­sebben autózó Hanula Barna futott célba. Négy körig e címre a helybeliek kedvence Ratkai is esélyes volt, de a technika ördöge ezúttal is megtréfálta. A csapatver­senyben a jó egyéni teljesít­ményeknek köszönhetően szintén a szovjetek diadal­maskodtak. A látottak alap­ján elmondható: a kevi au­tóscsata ismét jó hírverése volt a sportágnak, amiért joggal számithatnak elisme­résre az esemény szervezői. A szakemberek — köztük Nádasdi János, a MAMSZ főtitkára — véleménye sze­rint; Túrkeve várhatóan jövő­re is a BBK házigazdája lesz. A verseny végeredménye: Egyéni: 1. Cevelev (szov­jet), 2. Sarov (szovjet). 3. Hanula (magyar), mind Lada 1600, 4. May (NDK-beli) A verseny legjobbja a 45-ös rajtszámú szovjet Cevelev útban a győzelem felé másodikra, ami a rendelke­zésre álló 8 kört figyelembe véve igazi bravúrnak számí­tott. A középfutamokat a szovjet Cevelev és a cseh­szlovák Kottek abszolválta a legnagyobb biztonsággal, raj­tuk kívül Szabó és Ratkai helyezése révén, míg Hanu­la — géphibája ellenére — versenybírói döntéssel lett a finálé résztvevője. A döntő­ben végül — nem várt meg­lepetés ! — mind a négy szov­jet crossautó ott lehetett, mellettük 3 magyar és 1—1 Wartburg 1150, 5. Szabó (ma­gyar), 6. Ruszev (bolgár), mindkettő Lada 1600. Csa­pat: 1. Szovjetunió 133. 2. Magyarország 11, 3. NDK 108, 4. Csehszlovákia 99, 5. Bul­gária 96 pont. A BBK-vetélkedőt színesí­tő meghívásos versenyben Nagy Ferenc (Főtaxi) győ­zött (Boda Zoftán (BME— MHS|Z) és Kiss György (MHSZ Esztergom) előtt... Szöveg: Lazányi Fotó: Tarpai Páros repülés autócross módra. Akik bemutatják: a szovjet Szladkov (41) és a bolgár Ruszev (81) Tömörülés a kanyarban a kedvező pozícióért, az élen az NDK-beli Schötz (31), követői, honfitársai Mücke (33), a bol­gár Ruszev (81) és a szovjet Sarov (55)