Szolnok Megyei Néplap, 1983. április (34. évfolyam, 77-101. szám)

1983-04-19 / 91. szám

1983. ÁPRILIS 19. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 5 Labdarúgó területi bajnokság Imponáló győzelem Jászberényben Kiscsapatok nagy pillanatai „Sic transit glória Mundiál” — így múlik a Mundiál dicsősége, csavarhatnánk ki a klasszikus mondást az olaszok legutóbbi EB selejtezőjére célozva. Rossiék azok­tól a románoktól szenvedtek 1:0 arányú vereséget, akik minket nem (sem?) tudtak megverni a világbajnoki se­lejtezők során. És mekkora egyéni drámákat tartogatott az Élet azon a bukaresti 90 percen az olaszoknak, te jó isten! Az a Zoff, aki túl a negyvenen Spanyolországban még úgy elkápráztatta a közönséget, hogy egy-egy bravúrja után születési anyakönyvi kivonatot kértek tőle rajongói életkorának hitelesítésére, ezúttal igazi úttörő gólt ka­pott. Egy távoli szabadrúgást próbált kispárgázni, ám lá­báról a labda a felső sarokba vágódott. Ezzel alighanem el is búcsúzhat a továbbjutástól a világbajnok. De úgy tűnik, a Mundiál-siker másokat is megvi­selt: Lengyelország saját otthonában „szenvedett" Finn­országtól l:l-es döntetlent és aligha hivatkozhat Boniek a szurkolók előtt arra, hogy „emlékeztek mennyire örülte­tek annak idején a világbajnoki bronzéremnek?" A kiscsapatok nagy pillanatai jöttek el: dánok, gö­rögök rémisztgetik halálra az angolokat, Luxemburg kis- cserkészei veszik be olyankor Kalzirlz hálóját, amikor éppen senki nem számít rá. Egyszóval a halhatatlanságot aligha a futballpályán kell keresni. . . Miskolc kedvenc csapata a Vasutas. Hát persze, a színvonalat a DVTK jelenti, de az ős-miskolciak vasár- naponként még mindig a Tiszai pályaudvar mögötti „Ku- bikba" indulnak. (Egyébiránt az MVSC is töltött néhány idényt az NB I-ben. ahol döntetlen sorozattal tette emlé­kezetessé szereplését). Az ötvenes években Borsod me­gye valamennyi városában igazi ünnep volt, ha oda a Miskolci Lokomotív látogatott. Technikás, színes, ötletes játék jellemezte Rozgováékat. No és a nagy atrakció: Regőczi szabadrúgásai. Akkor, amikor a szombathelyi Nyíró, Tar bombáiról legendákat mesélt az ország■ — ami az „Aranycsapat" idejében nem volt akármi! — Re­gőczi „Tehén" is ebben a műfajban vált klasszikussá. Hogy mindez miről jutott eszembe? Arról a puszta tényről, hogy az MVSC szombaton 9:0-ra kapott ki JásZr berényben a Lehel SC-töl. Amennyire örvendetes az, hogy a hűtőgépgyáriak szalagon gyártották a gólokat, annyira lehangoló, hogy a magyar labdarúgás egyik nevelő együttese — amelynek elnöke az a Károlyi József aki még a daliás időkben védte a magyar válogatott ka­puját — ennyire méltatlanul szerepel. Ügy gondolom, egy vasutas csapat sorsa Szolnokon sem lehet közömbös.- pb — Vízilabda OB I Bravúros sorozat, sikerült triplázni Hasznos bombája a hálóba (art Táblázatok Labdarúgás TISZA-CSOPORT 1. SZMAV m. 23 15 3 5 58-19 33 2. Bem SE 23 14 4 5 40-24 32 3. D. Univ. 23 13 4 6 45-26 30 4. H.-bösz. 23 10 5 8 36-24 25 5. Rakamaz 23 10 5 8 29-23 25 6. T.-vasv. 23 9 7 7 34-33 25 7. Balmazú. 23 10 5 8 38-55 25 8. R.-falva 23 9 6 8 34-35 24 9. M.-szalka 23 10 2 11 40-34 22 10. H.-szob. 23 9 4 10 37-38 22 11. Jászkisér 23 5 11 7 25-35 21 12. Kisvárda 23 8 4 11 42-50 20 13. P.-ladány 23 7 6 10 24-32< ►20 14. Asztalos SE 23 5 8 10 23-36 18 15. H. Vasas 23 5 7 11 26-36 17 16. Csenger 23 2 5 16 21-52 9 A 24. fordulóban, április 24 , vasárnap: Kisvárda—Szolno­ki MÁV MTE, Mátészalka— Rákóczifalva, Rakamaz—Jász- kiscr. KÖRÖS-CSOPORT 1. Gyulai SE 20 12 6 2 43-29 30 2. Szabó L. 2L 11 7 3 41-44 29 3. Békési SE 20 10 8 2 35-16 28 4. Délép SC 21 9 10 2 34-22 28 5. Orosháza 21 11 6 4 29-21 28 6. Szarvas 21 10 6 5 46-26 26 7. Kccsk. TE 21 9 8 4 40-33 26 8. Dömsöd 21 6 9 6 24-29 21 9. Kun B. SE 20 " 5 3 7 31-31 18 10. Szeg. D. 20 5 7 8 40-34 17 11. SZVSE 20 3 9 8 15-30 15 12. N.-szénás 21 4 5 12 21-43 13 13. L.-mizse 21 3 6 12 23-33 12 14. Mindszent 20 3 4 13 21-48 10 15. F.-gyarm. 20 1 5 14 16-50 7 Szabadnapos: Füzesgyarmat. Április 24. vasárnap: Mező­túri Honvéd—Gyula, Mező­túr 16 óra. matra-csoport 1. Papp J. SE 22 14 6 2 49-18 34 2. Lehel SC 22 12 6 4 55-30 30 3. Vác 22 12 6 4 4Í-18 30 4. Hatvan 22 11 6 5 47-23 28 5t Olefin SC 22 10 6 6 46-22 26 6. Recsk 22 11 2 9 41-42 24 7. Gyöngyös 22 10 3 9 41-33 23 8. B.-nádasd 22 8 7 7 30-37 23 9. B. Bány. 22 9 4 9 34-29 22 10. Edelény 22 8 5 9 30-37 21 11. B -gyarm. 22 7 5 10 27-33 19 12. Bélapátf. 21 8 2 11 22-35 18 13. B. Volán 22 5 6 11 24-38 16 14. St. Sikü. 22 5 4 13 26-40 14 15. MVSC 21 4 5 12 14-45 13 16. Pásztó 22 2 5 15 13-60 9 Április 24.. vasárnap: Gyön­gyös—Leltél SC. A megyei bajnokság állása 1. Tisza C. 25 17 5 3 64-25 39 2. Karcag 25 12 8 5 39-19 32 3. K. MED. 25 12 6 7 39-27 30 4. T.-füred 25 11 7 7 34-34 29 5. KuTE 25 9 10 6 28-27 28 6. T.-miklós 25 11 5 9 48-33 27 7. Sz. Vegyi. 25 9 9 7 40-31 27 8. Szászberek 25 8 11 6 19-14 27 9. j.-ároksz. *5 10 6 9 34-B8 26 10. T«-földvár 25 9 7 9 34-33 25 11. Sz. Cukor. 25 8 9 8 29-38 25 12. Kunhegyes 25 9 5 11 46-43 23 13. Szajol 25 7 9 9 29-35 23 14. Túrkeve 25 7 8 10 30-39 22 15. J.-alsósz. 25 7 6 12 21-39 20 16. Jb. Vasas 25 6 6 13 22-35 18 17. J.-jákóh. 25 5 7 13 30-43 17 18. A.-szalók 25 3 6 16 22-55 12 A 26. fordulóban, április 24 vasárnap 17 óra: Középtiszai Medosz—Jászalsószentgyörgy, Tiszafüred—Sza jól, Jászberé­nyi Vasas—Kunhegyes. Szol­noki vegyiművek—Abádsza- lók, Jászjákóhalma—Tisza­földvár, Tisza Cipő SE—Szol­noki Cukorgyár, Kunszent- márton—Karcag, Jástárok­szállás—Törökszentmiklós. Túrkeve—Szászberek. Vízilabda OB I A bajnokság állása 1. Vasas 5 5 — — ■68-34 10 2. BVSC 5 5 — — 65-41 10 3. Szolnok 5 3 2 — 50-44 8 4. U. Dózsa 5 3 1 1 51-43 7 5. Bp. Honvéd 5 3 1 48-40 7 6. Tatabánya 5 3 1 1 41-34 7 7. Bp. Spart. 5 2 2 1 41-40 6 8. Eger SE 5 2 — 3 36-41 4 9. Tungsram 5 1 1 3 49-51 3 10. FTC 5 1 3 54-59 3 11. SZEOL 5 1 1 3 41-50 3 12. Med. OSC 5 — 2 3 41-49 2 13. Volán SC 5 —' — 5 35-59 — 14. KSI 5 ­5 39-74 — Április 23., szombat: SZEOL AK—Szolnoki Vízügy SE. áp­rilis 24.. vasárnap: Eger— Szolnoki VSE. A totó 16. heti eredménye 1. Atalanta—Reggi. vé. 5-1 1 2. Atalanta—Reggia. L f. 3-0 1 3. Bari—Catania ve. 1-0 1 4. Bari—Catania I. f. 0-0 X 5. Bologna—Arezzo ve. 1-0 1 6. Bologna—Arezzo I. f. 0-0 X 7. Campob.—Cavese ve. 1-1 X 8. Campob.—Cavese I. f. 0-0 X 9. Como—Varese ve. 2-2 X 11. Milan—Cremonese ve. 1-1 X 10. Lazio—Foggia ve. 0-0 X 12. Palermo—Léccé ve. 2-0 l 13. Perugia—Sam ben. ve. +1 0-0 X Pistoiese—Monza ve. 0-1 2 Rákóczifalva— Tiszavasvári 3:0 (2:0) Rákóczi falva 500 n. V.: Tóth S. Rákóczifalva: Májer — Kocsis, Sebők, Kovács, Ladányi — Nyolczas I. (Bu­gyi), Szabó Z., Bencsik II — Hegedűs, Rigó (Gergely), Tö­rök. Edző: Lódi László. Ti­szavasvári: Fitos — Nagy, Széki, Reznek, Héri — Ju­hász L. (Szikszai), Ferenc, Buzsik, Huszák — Juhász K. (Karászi), Nyisztor. Edző: Kerekes Imre. A válogatott mérkőzés televíziós közvetíté­se ellenére is szép számú közönség előtt — ideális labdarúgó időben — kezdő­dött a mérkőzés. A hazaiak kezdtek jobban és a 6. perc­ben megszerezték a vezetést. Szabó remekül indította He­gedűst, aki lefutotta a vé­dőket. és a kifutó Fitos mel­lett ügyesen a hálóba pasz-' szólta a labdát 1:0. Válaszul a 11. percben Nyisztor bal­oldali beadását Huszák fe­jelte kapu mellé. Ismét ha­zai percek következtek: előbb Bencsik II hagyott ki órási helyzetei, majd a jól cselező Rigót rántották le száz szá­zalékos helyzetben a lfi- oson kívül, amiért Széki fi­gyelmeztetést kapott. A 25. percben hazai szögletből ke­letkezett kavarodás után Bencsik II növelte a hazaiak előnyét 2:0. A félidő.további részében is a hazaiak birto­kolták többet a labdái, egy- re-másrn támadtak, azon­ban Rigó, Szabó és Hegedűs próbálkozásait nem kísérte szerencse, vagy a vendégka­pus volt résen. A szünetben a vendégek kettős cserét haj­tottak végre, így próbál­ták erősíteni csapatukat. A cserék ellenére a 4(1. percben az ő kapujuk előtt alakult ki tűzijáték, azonban a védők menteni tudtak. Egyre nyil­vánvalóbbá vált a hazaiak fölénye, egymást érték a szemre tetszetős, korszerű ak­ciók, de a csatárok hadilá­bon álltak a góllövéssel. Vá­lasz képpon csupán a védő Reznek veszélyeztette a Rá­kóczifalva kapuját, de Má­jer bravúrral hárítani tu­dott. A harmadik gól a 85. percben esett, amikor Kovács gyorsan elvégzett szabadrú­gását Szabó ívelte be, a jobb oldalról, és a magasan fel­ugró Hegedűs fejjel továb­bított a léc alá 8:0. Ezen a mérkőzésen a minden csa­patrészben jobb Rákóczifalva színvonalas játékkal megér­demelt győzelmet aratott. Sárga lap: Széki (Tiszavas­vári). Jó: valamennyi hazai játékos, i 11. Nagy J.. Széki. Ifi.: Rákóczifalva—Csepel 1:1. Serdülő: Rákóczifalva— Csepel 0:3. — Bagi — Meddő fölény Mezőtúri Honvéd—Honvéd Kun B. SE 0:0. Kiskunfélegy­háza 700 n. V.: Amrei. H. Kun B. SE: Gódor — Kárász, Vigh, Balázs, Vidács L., Mis- kovicz, Katona, Harsányi, Jámborcsik, Gál (Liplák), Ladányi (Tóth J.). Edző: Ku- rucz István. Mezőtúr; Hor­váth — Dávid (Kernya), Sza­bó, Nagy, Polyvás — Derű­jén, Wittmann, Csanálosi — Dzurják (Kun), Czanka, Szír­iák. Edző: Bencsik Gyula. Azonnal a Mezőtúri Honvéd vette át a játék irányítását, és fölényt is harcolt ki. A 8. percben az előre lopakodó Nagy fejesét szögletre men­tette a Kun B. kapusa. Öt perc múlva Csanálosi nagy lövészt ütötte szögletre Gö­dör. A 27. percben Dzurják a mérkőzés legnagyobb hely­zetét hagyta ki: a kapu előtt négy méterre akkor esett el, amikor már a kapus is ver­ve volt. Hat perc múlva, Nagy a kapufára fejelte a labdát, majd Csanálosi fölé rúgta. Szünet után sem vál­tozott a játék képe. a mező­túriak támadtak, a Kun Bé­la védekezett. Az 55. perc­ben a jól védő Gódor kitűnő érzékkel hárította szögletre Csanálosi lövését. A hajrára teljesen beszorult a Kun SE; a 77. percben Csanálosi so­kadik szögletét rúgta és a labda a bal kapufáról a gól­vonalra pattant, de a védők­nek sikerült menteni. A ha­zai csapat kibekkelte a mérkőzést, ehhez azonban hozzá segítette őket a vendé­gek középpályás sora és Czanka kivételével — a tá­madók is. Jók: Szabó Nagy, Czanka, ill. Gódor, Kárász, Végh, Katona. — Sindel — Gyenge bíráskodás Jászkisér—Kisvárda 1:1 (0:0). Jászkisér 500 n. V.: Szabó J. Jászkisér: Kökény — Szabó (Gócza), Bérezési, Csillik, Barna — Korsós, Gebhárt, Postás — Tóth L., Menyhárt, Tóth J. Edző: Bukhár László. Kisvárda: Kovács — Tóth (Vass), Ko­vács M„ Markos, Takács — Brankovics, Kondor, Vizer — Soós, Hegedűs, Szántó. Edző: Oláh Tibor. Kitűnő labdarúgó időben került sor a mérkőzésre. Szép számú közönség biztatta a hazaia­kat, pedig EB selejtező mér­kőzés ment a tévében. A ven­dégcsapat nagy lendülettel kezdett, a hazaiak viszont csapkodóan, idegesen ját­szottak, ami az egész első fél­időre jellemző volt. Az 5. percben Tóth L. pattogó lö­vését védte a vendégkapus, de egy perc múlva Kökény­nek kellett bravúrral hárí­tania. Ezután inkább a ven­dégek veszélyeztettek, mégis a 45. percben egy szabadrú­gás során Tóth I. lőtt nagy erővel a kisvárdai kapu fölé. Szünet után a hazai csapat némileg feljavult. Az 50. percben Csillik hagyott ki jó helyzetet, az 51. percben ha­talmas tűzijáték támadt a kisvárdai kapu előtt, de a védelem önfeláldozóan men­tett. Az 57. percben egy kor­szerű hazai támadás után Gócza fejesgóljával l:0-ra alakult az eredmény. Ezután is több 'helyzetet dolgoztak, ki a hazaiak, de ezek ered­ménytelenek maradtak. A 65. percben egy ártalmatlan­nak látszó vendégtámadás után a játékvezető túl szigo­rúan 11-est ítélt a vendé­gek javára. A büntetőt Szán­tó végezte el, Kökény ki­ütötte, de a bizonytalankodó játékvezető újra rúgatta, amelyet aztán Kondor érté­kesített, 1:1. Ezután rendkí­vüli parázs lett a hangulat, melyben sajnos részes volt a játékvezető. A 68. percben sárga lapot adottá Barnának, majd rögtön a piros lapot is felmutatta. A tíz emberrel játszó hazai együttes némi fölénye volt a jellemző a mérkőzésre, de maradt az l:l-es döntetlen. A látottak Labdarúgás Országos Középiskolás Kupa Vasvári Pál Gimnázium Nyíregyháza—Szamuely Gépipari Szakközépiskola Szolnok 2:1 (1:1). Szolnokon játszották, Szamuely: Dávid —Budai, Kun, Pomázi, La­dányi—Szatmáry, Fodor, Kiss A.—Törőcsdk I. (Kiss B.), Zsidei, Romanek. Csa­patvezető: Rontó Lásizló. A csütörtöki visszavágón a kép­zettebb játékosokból álló és jobb csapatmunkát nyújtó Nyíregyháza megérdemelten győzött a lelkes szolnokiak ellen. Ezzel a vereséggel a gépipari elbúcsúzott a továb­bi küzdelmektől, ám az ed­digi szereplésért dicséret il­leti. G.,: Szatmáry. Jó: Dá­vid, Kun. Szatmáry. alapján a pontosztozkodás a vendégekre nézve hízelgő. Gyenge játékvezetés mellett a helyenként durva mérkő­zésen sárga lapos figyelmez­tetést kapott Szabó, Csillik, ill. Takács. Kiállítva: Barna. A hazai csapatból senkit nem lehet kiemelni, a vendé­geknél Vizer, Szántó és Mar­kos volt jó. — Ficzek — Szombaton történt A Szó. MÁV MTE—Bem J. SE rangadó előtt nagy volt a feszültség. A szolnoki játé­kosok már a játék kezdete előtt egy órával mezbe öltöz­tek és izgatottan jártak-kel- tek az öltöző folyosóján. Mi lesz az eredmény? — kér­deztük Barantól. Győzünk 3:l-re hangzott a válasz. Mint utólag kiderült remek jósnak bizonyult. Sikerült szót vál­tani mindkét szakvezetővel is. A ceglédiek edzője Da­rányi Miklós röviden csak ennyit mondott: „A bajnoki címre pályázunk és Szolnok­ra is győzni jöttünk.” A MÁV MTE mestere Nagypál Béla még a hajdúszoboszlói mérkőzés előtt kinyilvánítot­ta véleményét: „mindenkép­pen elsők akarunk lenni és ez csak úgy lehetséges, ha a következő két (Hajdúszo­boszló és Bem J. SE) mér­kőzésen „hat” pontot szer­zünk” — célozva arra, hogy a Bem ,1. SE elleni találkozó az úgynevezett „négypon­tos” mérkőzések kategóriájá­ba tartozik. — y — Lehel SC- Miskolci VSC 9:0 (5:0) Jászberény 1000 n. V.: Os- váth. Lehel: Pesti — Huszár, Fényes, Lakatos, Gergely, Szántai, Gombos, Szívós, Petró, Szabó, Lukácsi. Edző: Péczely Szabolcs. MVSC: Ud­vari — Nagyidai, Bobkó, Kassai, Tulai, Lengyel, An­tal (Kocsis), Gyöngyösi (Dó­ri), Bem, Kiss, Zsíros. Edző: Balázsi István. A nagy kedv­vel játszó Lehel már a 8. percben megszerezte a veze­tést: Huszár futott fel a jobb oldalon, buktatták, a sza­badrúgást Szabó nyeste a kapu elé, és Petró a jobb sa­rokba fejelt 1:0. Három perc­cel később Szántai jobbról középre ívelt, Gombos fejjel tovább csúsztatott Szabónak, aki ugyancsak fejjel a bal alsó sarokba talált 2:0. A 14. percben Szabó tört kapura, nagy lövését a kapus csak ki­ütni tudta és a jókor érkező Gergely a kapus fölött a há­lóba emelt 3:0. A 25. perc­ben Szabó szöktette Lukácsit a bal oldalon, beadását Szán­tai közelről gurította a há­lóba 4:0. A 31. percben Szán­tai a kapufát találta telibe, a 40. percben korszerű Lehel akció után Gombos állította be a félidei eredményt 5:0. Szünet után a Lehel „jóvol­tából” nagyot esett az iram és a színvonal. A 66. percben Petró egyéni alakítása után már 6:0 volt a Lehel javára. A 73. percben Luk,-'esi ve­zette fel a labdát a bal ol­dalon, pontosan Gombos elé tálalt, aki 12 méterről a ka­pu közepébe lőtt 7:0. Két perccel később Gombos be­adását Szabó vetődve fejel­te a hálóba 8:0. A 82. perc­ben Szabó perditése Gom­bos elé került, aki a háló­ba lőtt, 9:0. Az erősen tar­talékos vasutasok ellen kü­lönösen az első félidőben jól játszó Lehel még ilyen arányban is megérdemelten nyert. — László — Szolnoki Vízügy SE—SZE- OL AK 9:6 (3:1, 3:2, 1:1, 2:2), Szolnok, Damjanich uszoda 300 n. v.: Vuszek, Koós. Szolnok: Pintér—Cseh, Bog­dán. Rekita, Tóth 2, Lengyel 2, Hasznos 3. Csere: Kuczo- ra, Sóskúti 2. Edző: Babar- czy Roland. SZEOL AK: Ug- rai—Hajós, Dudás 2, Cseri 1, dr. Kis, Éles 1, Lengyel. Csere: dr. Zámbó 1, Török 1. Rébeli. Edző: Szittya Károly. Bár a szegediek dobták az első gólt, de ezután szolnoki percek következtek. Szép volt a harmadik gól, melyet Lengyel két játékos közül kibújva és- a szegedi kapura úszva helyezett a hálóba. Pa­rádés góllal kezdődött a má­sodik negyed is, Hasznos já­róiról küldött nagy bombát Ugrai hálójába, majd Tóth a jobb sarokba helyezett és máris 5:1 a Szolnok javára. Ekkor nem volt egy súly­csoportban a két csapat, a szegedi játékosok nagy hiba­százalékkal játszották, ügyet­len góljukat is emberelőny bői szerezték. Fölényes, gól­parádés mérkőzésre lehetett következtetni, amikor fordu­lat következett. A szegediek előnyös helyzetből szépítet­tek, majd Tóth szabálytalan­kodott a SZEOL AK kapuja elüli. Míg a szolnoki játékos méltatlankodott, a szegediek felüsztak és előnyös helyzet­be kerülve szépítettek. Ba- barczy gyorsan cserélt is. Sóskúti pedig azonnal gól­lal mutatkozott be, A har­madik negyed eseménye az volt, hogy nem történt sem­mi, öt perc gól nélkül telt el, aztán Hasznos büntetőből 7 ::i-ra növelte az előnyt, S ekkor jön egy szolnoki rö­vidzárlat. amitől mindenki megijedt. 7:l-es állásnál Du­dás kétszer betalált Pintér kapujába és 7:6-ra módosult az állás. Szerencsére sikerült fordítani, ismét Sóskúti volt eredményes. Tóth összeszedte harmadik hibáját is, az elő­nyős helyzetben levő szege­diek lövését Pintér védte, Cseh kihagyta második ordí­tó helyzetet i.s. végül Hasz­nos nógyméteresböl állítot­ta be a végeredményt. Örömló! sugárzó arccal másztak ki a szolnoki játé­kosok a medencéből, s ez érthető is volt, hiszen min­den elismerési kiváltó bra­vúrt hajtottak végre: a hár­mas sorozatot százszázalékos teljesitniennyei zártak s olyan nehéz ellenfelet győz­lek le kötszer egymás után. mint az PTC.