Szolnok Megyei Néplap, 1983. április (34. évfolyam, 77-101. szám)

1983-04-19 / 91. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1983. ÁPRILIS 19. Kosárlabda JÓL JÁTSZOTT AZ OLAJBÁNYÁSZ Felszabadulási Kupa. Férfi: Alföldi Olajbányász—KSC .94:89 (50:45). Szolnok, tisza- ligeti sportcáhrnok 200 n. V.: Aranyosi, Budai. Alföldi Olajbányász: Mikola (24). Molnár (12). Tóth I. (4). Si­mon (16).Pataki. Csere: Tóth T. (26), Tóth II. (2). Jánny (8), Vécsei. Tasi (2). Edző: Halmos István. A Felszaba­dulási Kupában a csapatok négy ifjúsági játékost is kö­telesek szerepeltetni :— ter­mészetesen nem egyszerre — és a félidőket is megosztják, tíz perc után rövid szünetet tartanak és ifjúsági játéko­sokat cserélnek. A szolnoki csapat jól kez'dett, gyorsan átvette a vezetést és végig meg is tartotta. A kecskemé­tiek egyszer tudták két pont­ra megközelíteni az Olajbá­nyászt, általában 5—7 pont különbség volt a két csapat között. Különösen Mikola volt elemében, aki egyszerű­en nem tudott hibázni, az első tíz percet végig játszot­ta és száz százalékos telje­sítménnyel dobott. Jó be­nyomást keltett és eredmé­nyesen játszott a fiatal Si­mon is. A végig jól játszó Olajbányász teljesen megér­demelt győzelmet aratott. Kecskemét legjobb dobói: Tóth V. (28), Veress (22). Horváth (18). NB II. Női. Törökszent­miklósi SE—Egri TK 63:62 (28:25). Törökszentmiklós 50 n. V.: Káplár. Patai. TSE: Bajusz (4), Szöllősi (8). Ta­kács É. (15). Maluzné (8). Hegyi (28). Cs.: Galsi. Sze­mes. Eszes. Mészáros. Edző: Pap'-' Ferenc. A Törökszent­miklósi SE végig vezetve biztosan nyert a jó képessé­gű tanárképző ellen. A 36. percben már 63:52-re veze­tett és innen zárkózott fel az ellenfél. Jó: Hegyi (a me­zőny legjobbja), Matuzné, Takács É Mezőberényi SE—Szolnoki MÁV MTE 54:50 (26:24). Mezőberény. V.: Zékány. Farkas. MÁV MTE: Krasz­nocsubenkó (25), Mohácsi (14). Vas (4). Erdős (2). Fricz (3). Csere; Tóth (2), Dudás. Szalai. Edző: Tapodi László. Végig szoros, küzdelmes mér­kőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat győ­zött. A szolnoki lányok a mezőnyben egyenrangú el­lenfelek voltak, de a pa­lánk alatt nem tudták ki­használni magassági fölé­nyüket. 'A megítélt szemé­lyikből tízet nem értékesí­tettek, ami döntően kihatott az eredmény alakulását a. Bajai TK—Kisújszállási MÁV Egyetértés SE 73:31 (34:11). Kisújszállás, 20 n. V.: Zsíros T., Kertész Gv. Kis­újszállás: Demeter. Tóthné (5), Horváth. Zsoldos. Szőke, Szabó, Kalmár (5),' Pardi 14). Tatár (14). Golyha (3). Edző: Szabó Tibor. A baj­nokesélyes Baja ellen a ha­zaiak a mezőnyben jól ját­szottak. Ha a tisztára kidol­gozott helyzetekben kisebb hibaszázalékkal dobnak, szo­rossá tehették volna a mér­kőzést. A kitűnő játékveze- , tés mellett lejátszott talál­kozón. a vendégcsapat meg­érdemelten szerezte meg a győzelmét. Férfi. KSE—Egri TK (36: 20). Karcag. V.: Zsiros, Ker­tész. Háromhetes szünet után ismét pályára lépett a kar­cagi csapat, de most végre otthonában, és szurkolói örömére győzelemmel mutat­kozott be. Nagy lendülettel kezdett a KSE és már az első félidőben biztos veze­tést szerzett. A főiskolások a második félidőben egész­pályás letámadással próbál­koztak, és ezzel némileg csökkenteni tudták a vere­ség arányát. Karcag végül így is biztosan szerezte meg a győzelmet. Ld.: Karcag: Örlős (14), Hajdú (12), Víz­keleti (10). Eger: Májer (24), Filep (10). Tóth szerez pontot, a háttérben Mikola Súlyemelés Kürti és Ulviczki vasutas bajnok A Testvériség rendezte meg az elmúlt héten az 1983. évi országos vasutas súlyemelő bajnokságot. Megyénket két egyesület képviselte: a Szol­noki MÁV MTE és a Kisúj­szállási MÁV Egyetértés. A súlyemelők váltakozó siker­rel szerepeltek. A verseny­zők közül Kürti László (MÁV MTE) nagyszerű össz­teljesítménnyel (300 kg) baj­nokságot nyert 75 kg-ban. Bajnokságot nyert még+110 kg-ban Ulviczki Mihály (MÁV MTE)' is első osztá­lyú szinttel. Meg kell emlí­teni a 75 kg-os ifjúsági II. korcsoportú Tóth Róbertét, (MÁV MTE), aki a nagy mezőnyben az ifj,. I. korosz­tályosok közjött a második helyet tudta kiharcolni. Fi­gyelemre méltó volt Tímár Zoltán (MÁV MTE) ifjúsági I. korcsoportú versenyzése is. A negyedik helyre szorult ugyan, de első ízben teljesí­tette az aranyjelvényes' szin­tet 75 kg_ban. Felnőttek. 56 kg: 2. Páló- czii 190 II. o. szint, 60 kg: 3. Vallyon József 175, 75 kg: 1. Kürti (mind MÁV MTE) 300, I. o. 3. Posztós (Kisúj­szállás) 260, II o. 4. Bódi (MÁV MTE) 235, 82,5 kg.: 5. Márta (Kisújszállás) 265, II o. 6, Berki (MÁV MTE) 262,5, II. o. 100 kg: 2. Szabolcsi (Kisújszállás) 310, II. o. 3 Kajdi (MÁV MTE) 310, II. o +110 kg: t. Ulviczki (MÁV MTE) 347,5 kg, I. o. Ifjúságiak. 60 kg: 2. Tóth (Kisújszállás) 160, 3 Holecz 145, 75 kg: 2. Tóth 270, aranyjelvényes. 4. Tímár 247,5 aranyjelv.. 82,5 kg 5. Halász. 227,5, ezüstjelv. 90 kg: 3. Aszódi (mind MÁV MTE) 277,5 kg, aranyjelv. Röplabda Kitett magáért a Vegyiművek NB I. Férfi: Szolnoki Ve­gyiművek—Székesfehérvár 3:0 (14, 13, 13) Székesfehér­vár, V.: Juhász, Majoros. Sz. Vegyiművek: Kiss, Kolozsi, Tompa, Tószegi, Hegedűs. Széles. Csere: Ilyés, Szeghal­mi, Nagy L., Tamasi. Edző: Policsányi István.A Székes- fehérváron lejátszott ranga­dón a hazai csapatnak volt nagyobb veszíteni valója, mert ha otthonában győz, akkor csoportelső. A Vegyi­művek veresége esetén vi­szont már biztos kiesőnek számított volna. A Vegyimű­vek valamennyi játékosa óriási elszántsággal küzdött minden egyes pontért. Feltű­nő volt a sok jó sánc a me- zőnybeni labdamentések. Az ellenfél támadásainak elhá­rítása után a feladott labdá­kat szinte ' védhetetlenül ütötték az ellenfél térfelére. A Vegyiművek minden játé­kosa maradéktalanul dicsér­hető, de a sok jó közül is ki­tűnik -Tószegi. Hegedűs. Ko­lozsi és Kiss. NB II, Férfi; Szolnoki Ti­tusz—Miskolci ÉMTE 3:0 (12, 12, 7). Szolnok, dr. Csa­nádi u. iskola. V.: Szedlák, V. Nagy. Titász: Nagy, No- vák, Kiss, Mészáros, Pirók, Vígh. Csere: Kovács. Edző: Suránvi Márton. Közepes színvonalú mérkőzésen, jobb nyitásaival és .nyitás-fogadá­saival győzött a Titász. Ifi: MÉMTÉ—Titász 3:0. Női. Lehel SC—Tatabányai Volán 3:0 (5, 10, 11). Jászbe rény 200 n. V.: Gruber. Ka­tona. Lehel: Fülöpné. Nagy- né, Tálas, Kiss A.. Szatmári, Csordás. Csere: Molnár. Ed­ző: Szőke Péter. A két fel­adó — Kiss A. és Csordás — irányításával a jól játszó hű­tőgépgyári csapat értékes győzelmet aratott régi riváli­sa ellen. Ifi: Lehel SC—Tatabánya 3:1. Lövészverseny Karcagon Több mim százan álltak lőállásba Karcagon az ál­talános isikolák és a honvé­delmi klubok közötti fel- szabadulási lövészverse­nyen, a novemberben át­adott új főtéren. Az általá­nos iskolások részére a Zá dór úti' iskola rendezte! a versenyt, míg a honvédelmi klubok részére a HTv hon­védelmi klubja. Eredmé­nyek, úttörők, leány, légpus ka: 1. Vígh Judit 117, (Kál­vin 2 isk.), 2. Saliga Edit 108 (Kiskulcsos isk.), 3. Urbán Ilona 97 ke. (Zádor u. isk.). Fiú légpuska: 1. Szabó Gá­bor 142, 2. Nagy András 136 (mindkettő Zádor úti isk.), 3. Czinege Tibor 130 ke. (Arany J. úti isk.). A csa patversenyt a Zádor úti is­kola csapata nyerte. Nők: 1 Mándi Magdolna (kispuska 86, légpuska 83 ke.), ifi fiú: 1. Hajdú János (kispuska 82, légpuska 76 ke.), felnőtt fér­fiak: 1. Szűcs Ferenc 8.8, lég­puska; Egedi János 80 ke. Csapatban; 1. HTV. HK„ 2. M. Bolgár Mgtsz. HK„ 3. A fesz UK. Megyei labdarúgó-bajnokság Gól nélküli rangadó Karcag—Tisza Cipő SE 0:0. Karcag 800 n. V.: Tombor. Karcag: Szerencsi—Kocsis. Tóth. Tüdős, Kiss. Hajdú T.. Nagy. Papp (Borók). Hajdú J. (Török), Bállá. Antal. Ed­ző: Kontha Károly. Tisza Ci­pő: Németh—íjzőke. Kardos. Mihovics. Oláh. Szántai, Kes- jár II. Vass, Varga, Kesjár I. Palcsó (Kiss). Edző: Szűcs János. Élénk érdeklődés előzte meg a bajnokság éllovasá­nak és második helyezettjé­nek találkozóját. A bajnok­jelölt. ellentétben a KSE ko- rábbbi hazai ellenfeleivel, nem állt be védekezni. így a mérkőzés első fele változa­tos játékot hozott. A 24. percben Bállá léc alá tartó fejesét Németh szögletre tornázta. A 40. percben An­tal fejesét védte a kapus, majd Kesjár II tette próbá­ra- Szerencsit. Fordulás után a hazaiak nagyobb sebesség­re kapcsoltak. A 48. percben Borók lapos lövését Németh védte, az 53. percben Szeren­csi húzott le egy beívelést. A karcagi csapat egyre na­gyobb fölénybe került, a vendégek pedig biztonsági játékra törekedtek. Kapujuk előtt jól tömörültek, így a sokat egyénieskedő hazai tá­madók próbálkozásai igazi veszélyt nem jelenthettek. A mérkőzés megfelelt a vára­kozásnak. rangadó hangulat uralkodott a pályáit, és a nézőtéren egyaránt. A jó taktikával játszó vendégek némi szerencsével megsze­rezték az egyik pontot így lovábbb nőttek bajnoki esé­lyei. Jók; Tóth, Hajdú T., Kocsis, ill. Németh, Kardos, Mihovics. Oláh, Kesjár I. Ifi: Karcag—Tisza Cipő 2:1 — Szabados — Törökszentmiklósi SE— Kunszentmártoni TE 4:1 (1:1). Törökszentmiklós 200 n. V.: Guti. TSE: Mészáros —Molnár. Hoppál, Heaedűs, Bariba— Sántha. Szebeni. Asztalitenisz Sikeres vendégszereplés az NDK-ban 1974 óta állnak baráti kapcsolatban egymással a Honvéd Kill ián FSE és a BSG Carl Zeiss Jena aszta­litenisz szakosztályai, azóta évenként találkoznak egy­mással a két együttes ver­senyzői. A patinás jénai klub idén ünnepli megalakulásá­nak 35, évfordulóját és ez alkalommal egy nemzetközi férfi és női, csapattornát ren­dezett, melyre a VS. TJ. Praga egyetemi klubon kívül meghívta a Honvéd Killián FSE asztaliteniszezőit is. A szolnoki együttes vendégsze­replése elismerésre méltó eredménnyel zárult, ugyanis a férfiak veretlenült!) meg­nyerték a csapattornát, míg a nők egy vereséggel a má­sodik helyen végeztek. Eredmények. Férfiak: Hon­véd Killián FSE—BSG. Carl Zeiss Jena II. 10:0. Győz: Aranyosi, Gyura, Laczkó, Vé­rebes (2—2), és a Laczkó— Gyura, valamint a Szöghy— Verebes páros. Honvéd Killi­án FSE—BSG,. Carl Zeiss Jena I. 10:1. Győz: Aranyosi (3), Gyura, Laczkó, Szöghy (2—2) és a Szöghy—Verebes páros, ill. a Rauscher— Reschke páros. Honvéd Kil- lián ESE VS. TJ. Praga 10:0. Győz: Aranyosi, Gyura, Laczkó. Verebes (2—2) és a Laczkó—Gyura, valamint a Szöghy—Verebes páros-Nők: Honvéd Killián FSE—BSG. Carl Zeiss Jena 10:4. Győz: Juhász (3), Balogh, Török, Vágó (2—2), és a Juhász— Török páros, ill. Kromayer (2), Deubner (1) és a Deub- ner—Kromayer páros. VS. TJ. Praga—Honvéd Killián FSE 4:1 („DC” rendszerű mérkőzés). Győz: Kucerova (2), Pauknerova (1) és a Pauknerova—Kucerova pá­ros, ill. Vágó (H. Öz. Mártop—Konjáromi (Lengyel) Sebők. Jó iramú, lendületes, időnként izemre is szép akciókkal fűszerezett mérkőzést vívott a két ésapat. - A hazaiak a találkozó nagy részében fölényben jjitszot- tak, de sok helyzetet kjhagy- tak a csatárok, s így 4 ven­dégek egyenlítő gólja után izgalmassá, nyílttá vált az összecsapás. A törökszent •miklösiak győz-elme megér­demelt. Sárga lap- Hoppál (TSE). ill. Kulcsár (KuTE). Kiállítva: Dézsi (KuTE). Gl.: Hegedűs. Márton (1 l-esből), Sebők. Öz, ill.: Dézsi. Jók: Hegedűs. Szebeni. Sebők. Öz, Bartha, ill. Horpácsi, Háben- susz L„ Hábensusz S. Ifi: TSE—KuTE 0:0. iKunhegyes—Tiszafüred 4:1 (1:1). KESE: Végért—Sza- "bó G., Apostol (Fűtő I). Lu­kács. Kovács, Borbély, Ju­hász, Kovrig. Szabó (Sy.. Kiss, Gráczer. Jó iramú, vál­tozatos mérkőzésen az első félidőben a kapuk felváltva forogtak veszélyben. Aj 22. percben Borbély “ beívelését Juhász védhetetlenül fejelte a kapuba. A 27. percben a védőkről lepattanó labdából Dobi egyenlített. A második félidő egyértelmű hazái fö­lénnyel telt el, előbb Bor­bély szögletét Gráczer psúsz- tatta a kapuba, majd jSzabó Gv. egyéni játék után szép gólt lőtt. A 89. perben Szabó Gv. beadása után Gráczer ' vágta a hálóba a labdát. A látot­tak alapján a hazai csapat ilyen arányban is megérde­melten nyert, a gólokon kí­vül három kapufát is lőtt. Jók: Borbély, Szabó Gy., Kiss. Kovrig, ill. Dobi. So­mogyi, Kiss E. Ifi: KESE—Tiszafüred 9:2. Tiszaföldvár—Szolnoki Ve­gyiművek 2:1 (0:1). Tisza­földvár 200 n. V.- Éohár. TiSE: Pál—Farkas A. (Nagy), Hegedűs. ÍBerta, Szűcs. Szőke, Makó. Éarkas I., Vincze (Jakab), Németh, Balogh. Jó iramú, színvona­las mérkőzést láthatott ja kö­zönség. A hazaiak fokozato­san lendültek játékba, cjle ka­pu előtt határozatlanok vol­tak, a védők pedig kjhagy- tak. Ezt a félidő befejezése, előtti percben Tóvizi révén kihasználták a vendégek. A második félidőben nagyobb fokozatra kapcsolt a TiSE, melynek eredményeként Ba­logh kiegyenlített. Kemény- . nyé vált a találkozó, Szűcsöt és Pusztait „jutalmazta” a játékvezető sárgával. Ba­logh, Makó, Németh előtt adódott gólszerzési lehető­ség, majd a befejezés előtt tíz perccel Maikó emelését, Szőke remekül fejelte a bal felső sarokba. A befejezés csúnya színfoltja, hogy a Németthel szemben elköve­tett durva szabálytalanság­ért ő maga vett elégtételt, melyért a játékvezető a mérkőzés vége után kiállí­totta. Jók: Farkas I., (Berta, Németh, Makó. A vendé­geknél nem volt átlagon fe­lülj teljesítmény. Ifi; Szó. Vegyiművek— TiSE 3:1. Türke ve—Jászalsószcnt györgy 2:0 (0:0). Jászalsó- szentgyörgv. 400 n. V.: Bar- ta. Jászalsószentgyörgy: Medgyes—Gáli, Szabó J., Pálszabó, Bató, Simon, Ví­zi, Tóth (Lakatos). Kiss B.. Hangodi, Balogh. Az első félidőben a hazaiak jszmte a kapuhoz szegezték ellen­felüket. A 15. percbeit Ba­logh száz százalékos j hely­zetben lőni készült, ajnikor hátulról elkaszálták. Megle­petésre a- mérkőzésen 'végig enerváltan működő játék­vezető továbbot intett. A - második játék­részben sem változóit a kép. A szentgyörgyíek nagy fölényben játszottak, mégis égy óriási védelmi hijbából a vendégek szereztek jveze- tést. A 75. percben kérj ven­dégcsatár is lesen állt és gólt rúgtak 2:0. Közepes iramú mérkőzésen a sze­rencsésebb csapat nyert. Szolnoki Cukorgyár—Jász- jákóhalma 3:2 (2:1). Cukor­gyári pálya, 100 n. V.: Bo­tos. Cukorgyár: Csécsey— Gönczöl. Márkus. Kormos. Aknai. Kovács, Ladányi, Tímár (Csák). Koncsik. Mi­hályi, Rákóczi. A Cukor­gyár végig gyengén, idege­sen. és kapkodva játszott. A 9. percben vezetést szer­zett, amit a Jászjákóhaluna a 28. percben kiegyenlített. A 30. percben újra előny­höz jutottak a hazaiak. A 71. percben tovább növelte előnyét a Cukorgyár, majd a 73. percben újra szépítet­tek a vendégek. A kiesésre álló vendégcsapat, becsülete­sen végig hajtotta a (mér­kőzést. és nem sok hiány­zott a meglepetéshez. A Cukorgyár nem tudta meg­ismételni az elmúlt hetek jó játékát. Gl. Koncsik, Mi­hályi, Ladányi, ill. Gecse, Palcsó. Jók: Kormos, Kon­csik, Mihályi, ül. Gólya, Szaió Z., Fejes. Ifi: Sz. Cukorgyár—Jász- jákóhalmá 12:0. A vendé­gek nyolc tagot számláló csapattal álltak ki. a játék­vezető a 78. percben ko­molytalan játék miatt lefúj­ta a mérkőzést. Középtiszai Medosz—Sza- jol 1:0 (0:0). Szajol 300 n. V.: . Csipe. Szajoí: Kupái— Vincze, Fenyves, Godó, Tóth, Szabó, Horváth, Fa­ragó (Markóth), Gál, Ber­ta, Török. Az első negy­venöt percet a kenderesiek mezőnyfölénye jellemezte. Gólszerzési lehetőség mégis a hazaiak előtt adódott, amikor a 36. percben Ber­ta viharzott. el a bal szé­len, és mintaszerű beadá­sát. Gál az ötösről kapás­ból fölé lőtte. A második játékrészben is a szajoiiak kezdeményeztek töobet. de minden elképzelés nélküli támadásaikat a vendegek ügyesen verték vissza. A 7*7. percben a védelem he- iyezkedési hibáját kihasz­nálva Szerencsi a győztes gólt is megszerezte. Végül is az okosan futballozó Me­dosz megérdemelten vitte el a két nontot a lélektele- nül és szétesően játszó sza- joliaktól. Sárga lap: Süve­ges I. (Kenderes), ill. Sza­bó i(Szajol). Jók: Magyar. Szántó, Süveges I. Baktat ill. Fenyves, Szabó. Ifi: Szajol—Kenderes 6:1 Szászberek—Jászárokszál ­lás 1:1 (0:1). Szászberek 150 n. V.: Marosvölgyi. Szász­berek : Farkas—Tóth, Pető, Göblyös, Donkó, Laki R„ Veres, Nagy, Szabó, Laki J., Bezzeg. A vendégcsapat kezdett jobban, és az első félidőben sokmozgásos já­tékkal megérdemelten ju­tott vezetéshez. A második félidőre megváltozott a já­ték képe.’ a hazaiak végig támadtak, játékuk azonban kapkodó volt. A látottak alapján az eredmény igaz­ságos. Gl.: Nagy, i \ Ré­dei L. Jók: Pető. Nagy, ill. Muntyán T.. Banka. Ifi: Szászberek—Jászárok­szállás 3:2. Abádszalók—Jászberényi Vasas .5:3 (5:2). Abádszalók 300 n. V.: Varga. Abádsza­lók: Szabó J.—Dápyi. Szi- mics, Szabó S., Bácskái For­gács (Oláh), Csonka G. (Mérten), Szabó L., Pataki, Káli. Csonka A. A Vasas Vígh révén már az első percben vezetést szerzett. Ezt követően szabadrúgás­ból Pataki. majd később Szabó L. lőtt a hálóba. Sza­bó L. fejesével 3:1 lett az eredmény, a Vasas pedig kapust és egy védőt cse­léit, de a hazaiakat. nem lehetett feltartani. Pataki, majd büntetőből ismét . ő volt eredményes, 5:1. A négygólos vezetés tudatá­ban alábbhagyott a hazai­ak lendülete és ezt Vígh kétszer — egyszer 1 l-esből — kihasználta. Ifi: Jb. Vasas—Abádsza­lók 2:0. Országos ifjúsági bajnok­ság; Szolnok VST I—Laios- mizse 3:0. Lajosmizsén ját­szották. G.: Tóth, Kelemen, Romanek. SZVSI ifi II— HMSE 2:1 G.: Balogh, Szathmáry. Serdülő: SZVSI —Lajosmizse 3:1 G.: Pec- ha Lajkovics, Varga.