Szolnok Megyei Néplap, 1981. október (32. évfolyam, 230-256. szám)

1981-10-06 / 234. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1981. OKTÓBER 6. Parázs jelenet a kisvárdal kapu előtt — ebből a támadásból született a karcagi csapat harmadik gólja Kézilabda Tiszaföldvár kiesett, Kunhegyes kapaszkodik Dalmadd — Borgulya, Szal­Jászkisér—Mándok 3:1 (2:0). Mándok, 300 n. Jászkisér: Kökény — Csillik, Bércesd, Tóth F., Szabó F., Kelemen (Gebhárt), Földesi, Kovács, Tóth L., Menyhárt, Fenyvesi. Edző: Földesi Károly. Mán­dok: ' Amibrusz — Szilágyi, Ruzsnyák, Bakq, Sütő, Kat- kó (Pásztor), Sajtos, Galam­bos, Eszterházá, Veres, Va- szily. Edző: Kovács Lajos1. A vendégcsapat lépett fel támadólag, és ötletes játék­kal már az első húsz perc­ben a maga javára fordította a mérkőzést. A 7. percben Tóth L. nagy kapufát lőtt, majd a 14. percben Meny­hárt a bal alsó sarokba bom­bázott. A gól után még na­gyobb erővel támadott Jász­kisér. A 22. percben Kovács lövését a kapus kiütötte, Föl­desi elé, akinek a lövését új­ra kiütötte a kapus, az is­métlődésiből Földesi gólt ért el. A második félidőben Mándok nagy erőfeszítést tett a kiegyenlítésért. A 60. percben korszerű Jászkiséri támadás futott a pályán, melynek végén Menyhárt 14 méterről nagy 'gólt lőtt. A 80. percben Pásztor védelmi hibából szépített. Lelkes és jó játékáért a vendégcsapat minden tagja dicséretet ér­demel, a hazaiak közül Amb­rusa emelhető ki. Ifi: Jászkisér—Mándok 10:0. — Ficzek — Rákóczii alva—Hajdú Vasas 2:0 (2:0). Rákóczifalva, 500 n., v.: Kői. R.-falva: Bertus — Kocsis, Sebők, Kovács, Mihályi, Zakar„ Rigó. Nyol- czas I. (Horváth), Gergely (Nyolczas II.), Bencsik, Tö­rök. Edző: Lódi László. Haj­dú Vasas: Szabó I. — Rédei, Nóricza, Szabó II., Szabó III., Kocsis (Bencsik), Stecz- kó, Kiss, Orosz, Pistár (Mol­nár). Székelyhídi. Edző: Kiss Gyula. A hazaiak már a harmadik percben vezetést szereztek. Egy lövésszerű beadást Sza­bó II. kézzel érintett^ a meg­ítélt 11-est Kovács lőtte a jobb alsó sarokba. A gyors gól után a két 16-ös között folyt a játék, a következő gólra a 35. percig kellett vár­ni, Zakar remek indítását a jó ütemben érkező Török jól eltalált lövéssel küldte a há­lóba. A második félidőben nem alakult ki színvonalas játék, a csapatok egymás hi­báiból éltek. Jó: Sebők, Ko­vács, Mihályi, Török, ill. Szabó I-, Szabó J., Oro6Z. Ifi: Hajdú Vasas—Rákó­czifalva 6:3. — Bagi — Karcag—Kisvárda 3:2 (2:0). Karcag, 800 n., v.: Fazekas. Karcag: Csomós — Kiss, Mámdij, Tüdős, Sándor, Bíró (Kun), Erdei, Nagy, Varga (Halász), Szabó, Antal. Edző: Kézi András. Kisvárda: Nagy — Ballal ,MaTkos, Kovács, Lipták, Batári, Barankövics, Nyerges, Hegedűs, Simoni Csepe. Edző: Belámyi Lajbs. Fokozatosan játékba lendül­tek a karcagiak. A 12. perc­ben Vargával szemben sza­bálytalankodtak. Szabó vé­gezte el a szabadrúgást, kapu elé ívelt, s a jó ütemben ér­kező Erdei remek fejesgóllal megszerezte a vezetést, 1:0. Utána Varga húzott el a jobb oldalon, majd kapu elé lőtte a labdát, s a berobba­nó Antal növelte a hazaiak előnyét, 2:0. A második fél­időt karcagi tűzijáték vezet­te be. Antal szabadrúgása után Erdei fejjel továbbított a hálóba, 3:0. Mintegy 20 perces rohamoz ás után alábbhagyott a karcagiak lendülete. A lestaktikázö ha­zai védők között a labdát felvezető Kovács kiugrott, s a tehetetlen Csomós mellett a hálóba lőtt, 3:1. A karcagi védők továbbra is a lesreál- iítással kísérletezitek, aminek eredménye újabb vendéggól, 3:2. A fölényesnek ígérkező győzelem a minimálisra csökkent a lelkes közönség nem kis bosszúságára. Jó: Csomós, Mándi, Erdei, Kiss, ill. Kovács, Nyerges, Hege­dűs. — Szöllősi — Nagyhalász—Törökszent­miklósi SE 2:1 (1:1). Török- szíentmiklós, 500 n., v.: Szilá­gyi. Nagyhalász: Halli — Ve­res (Tóth), Bölcskei, Lippai, Gyarmati, Kormány, Ignácz, Vada, Bor (Szoboszlai), Nagy, Tátrai. Edző: Hegedűs Já­nos. TSE: Elekes — Szebe- ni, Hoppál, Molnár I., Drá- vucz, Kozák, Öz (Molnár II.), Sebőik, Márton, Baracsi, Rácz (Lengyel). Edző: Ju­hász József. Nagyszerű negyedórát pro­dukált a hazai csapat. A 10. percben Márton révén meg­szerezte a vezetést, 1:0. A 15. percben Rácz a jobb alsó sa­rok mellé lőtt. A 30. percben Ignácz a jobb oldalon elfu­tott, és beadását Bor a há­lóba sodorta, 1:1. A 46. perc­ben Lippai beadott és a men­teni akaró Sebők lábáról a OB II. Négyhónapos szü­net után a IX. fordulóval folytatódott a bajnokság. A két éljátékosát nélkülöző Szolnoki MEZŐGÉP nem várt nagyszerű, 8:6 arányú győzelmet aratott. Nagy küz­delem alakult ki minden táblán. A MEZŐGÉP a já­tékidő 4. órájában Juhos At­tila győzelmével vezetést szerzett. Ezt még sikerült ki­hálóba pattant a labda, ön­gól, 1:2. A 60. percben a men­teni akaró Hoppál kezére esett a labda, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Ig­nácz a jobb sarokba lőtte, azonban Elekes nagy bra­vúrral hárított. A közepes színvonalú és iramú találko­zón a hazai csapat döntetlent érdemelt volna. Sárgalap: Hoppal (TSE), illetve Veres (Nagyhalász).Jó: Lippai, Bor, Vida, Ignácz, ill. Elekes, Molnár I., Kozák, Márton. Ifi: TSE—Nagyhalász' 7:3. — Hajik — Balmazújváros—Kunszent- márton 8:1 (5:0). Kunszent­márton, 200 n., v.: Tassy. Balmazújváros: Szabó— Só­lyom, Vágner, Szabó II., Sziarvas, Urban, Kegyes, Adorján, Tarr, Vaszilkó, Papp. Edző: Nagy Mihály. KTE: Kovács (Kupeczki) — Hürkecz, Szarvák L., Szarvak A., Kiss, Németh, Hábansusz S., Dézsi, Kerekes, Háben- susz L., Gellér. Edző: Tóth András. (A félidőben Dézsi állt a kapuba, Kupeczki a mezőnyben játszott.) Még be sem melegedtek a hazai já­tékosok, s a 11. percben már 3:0-ra vezetett a vendégcsa­pat, a 30. percben pedig 5:0 volt az eredmény, de több is lehetett volna. Fordulás után valamit javult a KuTE csátárjátéka, de csak egy gólra futotta. A kitűnően he­lyezkedő vendégcsatárok erős és pontos lövéseire a kanuscsere sem volt meg­oldás. G.: Kegyes 4, Vaszil­kó 3j, Tarr,’ ill. Hábensusz L. Jó: Adorján, Kegyes, Vaszil­kó, Szabó, ill. Németh, Hür­egyenlítenie az FTC csapatá­nak, de a játékidő végén a szolnoki versenyzők sorra nyerték játszmáikat. A ME­ZŐGÉP pontszerzői: nyer­tek: Heinrich József, Rágó László, Lázár György, Szege­di Péter és Berebora Ferenc, döntetlent értek el: Takács Lajos, dr. Nagy Zsolt, Rith- nowszky Antal,, Kiss Sándor, Jászsági honvédelmi sportnap Hetedik alkalommal ren­dezte meg a KflSZ Jászbe­rényi városi és járási bi­zottsága a jászsági fiatalok honvédelmi sportnapját a fegyveres erők napja tisz­teletére. Az 500 fiatalt meg­mozgató. nagyszabású ren­dezvényre ezúttal Jászárok- szálláson került sor vasár­nap reggeltől. A Jászberény­ből és a járás községeiből érkezett diákok és dolgozó fiatalok öt sportágban — férfi és női kispályás lab­darúgásban. női kézi la bdá­ban. kispuska-lövészetben, összetett honvédelmi ver­senyben — mérték össze erejüket, valamint teljesítet­ték az „Edzett vagyok” moz­galom futásoróbáiát. A leg­népesebb csapatokat mozgó­sító intézményeket és mun­kahelyeket. a Kegeredménve- sebb. valamint a legsoort- szerűbb játékosokat a „le­gek díjával” jutalmazták a Túrkeve—Tiszafüred 1:0 (0:0). Tiszafüred. 400 n.. v.: Csipe. Tiszafüred: Kovács — Kocsis, Veres, Papp. Deli (Radics). Tar. Somogyi. Eszienyi. Bállá. Németh (Borbély). H. Nagy. Ala­csony színvonalú mérkőzé­sien a lelkesebben küzdő vendégcsapat a 65. percben szerzett góllal megérdemel­ten nyert. A hazaiak szét­eső mezőnyjátékot nyújtva, sok hibával, büntetőt hibáz­va maradtak alul a máso­dik játékrészben kiállitás miatt tíz főre csökkent ven­dégekkel szemben. G.: Nagy K. Jó: Kormos II. Vajda. Nagy K.. a hazaiakból sen­ki sem emelhető ki. Ifi: Túrkeve—Tiszafüred 2:0. Tisza Cipő SE—Szolnoki Cukorgyár 3:1 (0:1). Szolnok. 300 n. Cukorgyár: Csécsev — Szenitmdklósi (Komcsik). Márkus. Mihályi. Labancz, Szabó. Tímár (Ladányi). Kulcsár. Pusztai. Balogh. Magyar. Az első húsz nerc­ben a cukorgyáriak öldönt- hettlék volnál a mérkőzést. de helyzeteikből csupán egyét tudtak értékesíteni. A második félidőben Martfű Portisch veresége Tilburgban A nagyszabású nemzetkört sakkverseny harmadik for­dulójában Portisch Lajos sö­téttel vereséget szenvedett a svéd Anderssontól, aki ezzel a táblázat élére került. A további sorrend: 2—4. Kasz- parov, Ljubojevics, Beljav- szkij, 5—7. Portisch, Larsen, Petroszjan, 8. Szpasszkij, 9. Sosonkio, 10. Tirnann, 11. Milés, 12. Hübner. Biztató rajt kosárlabdában NB I. Női: Bp. Spartacus —Szolnoki MÄV MTE 72:57 (43:32). Budapest, Kőér utcai csarnok, v.: Holocsi, Dukát. MÁV MTE: Hegedűs (19), Ceglédi (6), Mohácsi (4), Zsi- dai (18), Paróczainé (10), csere: Szalai, Kraszmocsu- benkó, László, Tőzsér, Szabó. Edző: Tapodi László. Vasár­nap Budapesten a Spartacus ellen játszotta első bajnoki mérkőzését a Szolnoki MÁV MTE úiomc NB I-es női csa­pata Az elmúlt bajnokság bronzérmese ellen kissé el- fogódottan kezdtek a szolno­ki lányok. A későbbiek során azonban már magukra talál­tak, és biztató’ játékot nyúj­tottak, NB 11. Férfi: Kunhegyes— DG s kundorozsma 30:2 7 (18:12). KESE: Tar T. — Lő- irdncz (6), Boszó. Tar Z. (4). K Nagy (1). Cseh I. (4), Gál. Nagy (3). Antal (10), Túri (2). Bóitha. Edző: Cseh Zoltán. A kiesés szempont­jából nagyon lényeges talál­kozó volt. A nagy tét a mér­kőzés éleiére rányomta bé­lyegét. A KESE a 10. perctől fokozatosan elhúzott, a fél­idő végére már ielentős előnyt harcolt ki. Végig nyugodt, türelmes iátokkal megérdemeltem nyert Kun­hegyes. Az utolsó előtti for­dulóig tisztázódott a három kieső: Balassagyarmat Kffs- kundonozsma és sajnos Ti- szaföldvár. A negyedik ki­eső Szarvas. Kondoros. Bé­kés. Salgótarján és Kunhe­gyes közül kerül ki. Vasár­nap a ielenlegi harmadik helyen álló Újkígyóstól kell pontot szerezni, és akkor a KESE elkerüld a kiesést. Jó: Tar T.. Tar Z.. Anitái. Túri. Lóri mez. Női: Testvériség—Lehel SC 17:11 (9:6). Budapest. 200 n.. v.: Kiss. Szekeres. Lehel: átvette a iátok irányítását, és teljesen megérdemelten nveirt a rendkívül fegyelme­zetlenül játszó hazaiak el­len. 1:1-es állásnál Németh (a martfűiek kapusa) Ma­gyar II-eset kivédte. Jó: Mihályi, i'll. Németh. Sípos. Szántad. Palcsö. Mezőtúri Főiskola—Jász- fényszaru 3:2 (2:2). Mező­túr. 150 n„ v.: Balogh. MFSE: Guimula — Pólyák (Török). Górna. Nagy. Ta­kács. Ambrus (Kollár). Fe­hér. Bólya, Béleczky. Ju­hász. Zsuró. A hazaiak gyors vezetéshez jutottak, de az ellenfél — két védelmi hi­bát kihasználva — fordított' az eredményen. Szép akció végén — még a félidőben — Zsuró egyenlített. A má­sodik félidőben egy-egy ér­vényes gól- esett. A sokat fu­tó állóképes főiskolások ió hajrával szerezték meg a gvőztes -gólt G.: Béleczky, Nagy. Zsuró. Jó: Bólya. Fe­hér. Nagy. dill. Jászfénvszaru középpályás sora. Szászberek—Jászárokszállás 0:0. Szászberek. 200 m.. v.: Boltos. Szászberek: Farkas — Nagy Donkó. Balogh. Pál- szalbó. Juhász. Veres, Bez- zegh. Szalbó I.. Faragó. Sza­bó II. Az eüsö félidőben a vendégek játszottak jobban, de a kamuira nem sok ve­szélyt jelentettek. A máso­dik félidőire fel ettek a ha­zaiak. nagy akarással küz­döttek. de gyenge tárnadó- iáitékuk miatt nem tudták a mérkőzésit a maguk javá­ra fordítani. Az ősai forduló leggyengébb hazai összecsa­pásán mindkét oldalon a védelmek nyújtottak elfo­gadható teüiiesítmémvt. Az eredmény igazságos. Jó: Ba­logh. PéHszabó. Donkó. ill. Tábori. Varga. Sziráki. Ifi: Szászberek—Jászárok­szállás 3:3. Jászapáti—Kunhegyes 0:0. Jászapáti. 200 n. v.: Ba­lázs. Jászapáti: Véah — Mi­hályi. Kimák. Jezsováczki. Bordes. Kontos. Ta-iti (Ko­vács). Bója. Kordisz. Szabó. Mezei. A mérkőzés elején Kunhegyes szép támadást vezetett, de a hazai védelem hárított Később kiegyenlítő­dött a játék. Végig küzdel­mes mérkőzés volt. de a csa­tárok mindkét oldalon ki­hagyták a helyzeteiket A mérkőzés ha záiéban a ha­zai csapat nagyobb sebes­ségire kapcsolt, de eredmény­telenül. A látottak alapián a oonüolsz.tozkodáis igazsá­gos. Jó: Végh. Kimák. ill. az egész kunhegyesd csapat. Ifi: Jászapáti—Kunhegyes 0:2. Tószeg—Abádszálók 1:0 (1:0). Tószeg. 200 m.. y.: kai (3). Herbály (3). Gál (1). Pljesovszki (1). Vágóné (3). CSere: CSzibulya. Vaskó. Gyöngyösi. Sándor. Járvás. Edző: Lipták Zoltán. A ki­esés ellen küzdő fővárosi csapat a volt 200-szoros vá­logatott Fleckné irányításá­val biztosan győzött a bai- nokság esélyese, a Lehel el­len. A Testvériség kilenc gólt büntetőből ért el. Férfi: Taurus—Tiszaföld­vári Tsz SE 24:14 (10:8). Bu­dapest, 100 néző, vezette: Bá­rányt, Bánkuti. Tiszaföldvár: Ferenczi — Danku (3), Fe- kecs, Németh, Tóth (4), Nagy (3), Vincze, Lipka, Vereb (3), Papp, Kiss (1). Nemes. Edző: Kovács Béla. Csak 35 percig volt méltó ellenfél a földvári csapat. Az első játékrészben szoros küzdelem alakult ki igen sok hibával. Jól kezdő­dött a második félidő, 10 do­niét egyenlítettek, ezután vi­szont a hazaiak tetszés sze­rint érték el góljaikat. Hoz­zájárult ehhez, hogy a táma­dójáték teljesen meddővé vált Gombos. Tószeg: Fügedi — Szabó S.. Léner. Kormos. Dalos. Bradik. Buzi. Csősz. Szabó J.. Takács. Tamasá. Mindkét csapat nagy akarás­sal kezdetit izgalmas, válto­zatos volt a mérkőzés. Tó­szeg a találkozó nagy részé­ben irányította a játékot s már az első félidőben el­döntötte a két pont sorsát. A 40. percben egy szép be­adásból néav védő közül emelkedett ki Tamasi és a jobb sarokba fejelt A má­sodik félidőben Tószeg na­gyobb arányú győzelme csak a csatárok tehetetlenségén múlott Jó: Léner (a mezőny legjobbja). Tamasi. Bradik. Szabó S.. ill. Csonka. Pa­taki. Ifi: Abádszálók—Tószeg 3:2. Jászberényi Vasas—Be- senyszön 2:0 (1:0). Beseny- szög. 250 n.. v.: Szekeres. Besenvszög: Csaibók — Za- iacz. Dudok. Piiliió. Komcsik. Farkas (Boros Gy.). Pomázi. Kazinczi. Kiss Gy. (Danvd J). Varga L.. Varga Gy. A hazai csapat támadott töb­bet. mezőnvfölényt harcolt ki. mégis védelmi hibából a vendégek szereztek vezetésit. A második félidőben sem változott a játék kéne A hazaiak többet támadtak, de a vendégek szórványos tá­madásai veszélyesebbek vol­tak. Egy kapu előtti kava­rodásnak úiabb gól lett a következménye. A hátralevő időben a vendégek több tet­szetős. veszélyes támadást vezettek. A Vasas minden csapatrészében iobb volt. a evenigén játszó, fáradtnak tűnő hazaiaknál, és megér­demelten vitte el a két pon­tot. G.: Dorók. Tóth G. Jó: Balázs. Hajdú. Dorók. Oláh. ill. Kazinczi. Csaibók. Var­sa L. Ifi: Besenvszög—J:b. Va­sas 1:1. Jászjákóhalma—Középtiszai MEDOSZ 1:1 (0:1). Jásziá- kóhallma. 200 n„ v.: Kovács. Jásziáikóha1!-"' ■ Vases — Banya Fejes. Nagv N.. Szöl- lősi. Kuli. Padcsó. Gecse. Kiss, Sípos Nagv L. Igazi labdarúgó időben kezdődött a mérkőzés. A hazai csapat­nak voltak hellvzetei az első félidőben, mégis az ellenfél rúgott sóit. A második fél­időben nyomasztóvá vált a hazad fölény és Nagy L. ré­vén megérdemelten egyenlí­tett ki Jásziák óhalma. A ha­zai csapat több eófilal nyer­hetett volna. G.: Szerencsi, ill Nagv L. Jó: Szerencsi. Maigvar. Lakatos, ill, Ge­cse. Nagy N.. Kuli. Nagy L. Ifi: Jászjákóhalma—Ken­deres 0:0. kecz. — Lázi — Sakk GYŐZELEM ÁZ FTC ELLEN Jobboldalon Lázár, az egyik győztes szervezők. uhJSEU* Gólszegény forduló Jásákiséri bravúr, kunszentmártoni kudarc . ' '**%?■?* y