Szolnok Megyei Néplap, 1974. szeptember (25. évfolyam, 204-228. szám)

1974-09-17 / 217. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1914. szeptember 17. Szolnok, 5000 néző, vezet­tet Demeter dr„ SZEOL: Nagy — Kisj^ubász, Varga, (Hojszäk a 28. percben), Koz­ma III., Hevesi — Bánfalvi tír., Birinyi, Mészár — Szeg­halmi, VasrH (Jernei a 07. percben), /fiatal. Edző: Kon- tha Károly. Szó. MTE: Fied­ler — Riípz, Simon, (Magvar az 57. rjencben), Árvái, Ko­váé K/óböl, (Rozsán a 32. percbe Porhanda, Szatmá­ri, Czvyiak, Szolnoki, Garics. Edző/ Kiss János. H znn kezdődött rosszul a mérkőzés az MTE számára. A,'második percben Garics VfcvéSe pattant ki a kapusról ®s az 5. percben a vezetést is meghozta: Szatmári be­adását Szolnoki a levegőben úszva fejelte a hálóba 1:0. Á ■gól után a szegediek kerül­tek. mezőny fölénybe s a 14. percben szerencsés kölümé- nyek között kiegyenlítettek. Garics lábáról pattant a já­téktéren túlra a labda. — a partjelző '— tévesen a szolnokiak javára ítélt bedo­bást, Demeter dr. felülbírál­ta a döntést s miközben a szolnoki védők a partjelző­nek hittek. Szeghalmi el- ngargalt a labdával, beadott ép, Antal az elmozduló Fied- fer mellett könnyeden fejelt a hálóba 1:1. — Ezután a SZEOL védelme volt mun­kába. ám a hátvédek maga­biztosan verték vissza a nem túlságosan meggyőző szolno­ki rohamokat. A 18. percben Kozma Garics elől az utolsó pillanatban rúgta el hanyat- vetődve a labdát, még ugyanebben a percben Var­ga és Szatmári összefejelt, mindkettőjüket orvosi keze­lésbe részesítették. Szatmári visszatért a játéktérre. Var­ga helyét azonban Bánfalvi dr. foglalta el, akit viszont a középpályán Hojszák he­lyettesített. Görcsös erőlkö­dés jellemezte az MTE játé­kát, elől csak Garics és Szat­mári jelentett veszélyt Nagy kapujára, a középpályán pe­dig feltűnő volt a szegediek fölénye. Időnként a védelem is megingott a szolnoki Garics az MlfE második gólját lövi együtteslten, mint pélöiául a 26. percben, amikor (% hát­védek között egészen a szol­noki kapu előteréig c/surgott a labda, ott Mészár rácsa­pott és mar gyerekjáték volt a hálóba gurítania, 27:1. A 31. percben Szolnoki szögletét Porhanda csúsztat­ta kapura. Nagy estik nehe­zen hárított. A félidő utolsó perceiben az MTK rohamo­zott, s egy érvénytelen gólt is ’’szerzett. A 4A. percben Nagv kezéből kijperidüít a labda, Porhanda a hálóba lőtt, Demeter díj azonban meglepetésre, kirúgást ítélt. (Á mérkőzés végén elmond­ta, hogy véie*nén5»e szerint a kapus kezét megsúgták. — ezért nem tudta birtokba venni a labdái.) A második félidőben már magabiztosan kezdett a SZE­OL, s az 51» percben szép akció végén 'szerezte a har­madik gólt. Mészár villám­gyorsan elfutott„ s beadását Vass a kivetődő Fiedler elöl pörgette a jobb sarokba, 31. A volt NB I-es csapat ez­után ízelítőt adlott tudásá­ból : a második félidő első félórájában jelentős fölénylse került, és szinte 5 percen­ként hagyta ki helyzeteit. Az Kézilabda ftaoy kft/Main Mártiim Tisza Cipő—Győri Textil 12; 10 (6:7) NB I, B női. Martfű. 200 n vezették: Tárnok és Tritz. Tíszh SE: Naffvné. Kelieer fi). Lukácsné (2). Szabó (5), Juhász (4). Filákné. Mikló- sv. csere: Boros. Núvák. Ágoston. PapDné.. Edző: Ru- ják Endre. A tavaly még NB I-es. oillanatnvilaa úira feliutés- rn esői vés. jelentős gyorsasá­gi fölényben levő vendégek ellen a hazaiak négy kapu­fán csattant, lövéssel kezd­tek míg végre megszerezték a vezetést. A Rába-oartiak erélyes rohamai és a ci Dő­li váriak pontatlan átadásai miatt fordult a kocka: a vendégek 5:3-ra élhúztak. Ekkor a hazaiak nercei kö­vetkeztek és 6 ro vezettek. Fokozódott az irgalom, mert a martfűiek eev percen be­lül két büntetőt is kihagy­tak. A textilgyáriak az ígv keletkezett sokkot kihasznál­va a maguk iaváca fordítot­ták a félidő eredményét, sőt a második félidő közepére ismét kettőre növelték elő­nyüket. A hazaiak iobb erőnlétük révén fergeteges ha inába kezdtek és sorrend­ben öt dobott góllal a ma­guk javára döntötték el a két pont sorsát. — rk — Szoluobi Olaíbáuvá'Z — Ow-hÍM MliÜOSZ 25; 21 (15:10) NB II. férfi. Orosháza. 100 n. v.: Doboczky—Szűcs Szol­noki Olajbányász: Ludvig. Cseh S. (1). Vasa N. (3). dr. Szász (2). Boros (2). Ratkai . (9). Cseh L. (1). dr. Szűcs (3). Mahiz (2). Vasa G. (2). Szegedi. Danyi, Nehéz mérkőzésnek ígér­kezett az orosházi találkozó: az Ólai ban v asz helyzetét súlyosbította, hogy két állan­dó csapattag (Vgrg» Zoltán, Kiss József) , nem állhatott rendelkezésre. A tartalékos csaoát két gyors eóllal kez­dett. a harcos szellemű hazai­ak azonban gyorsan behoz­ták hátrányukat, maid a könnyelműen játszó szolno­kiakkal szemben 6:2-es ve­zetésre tettek szert. A mér­kőzés izgalmasan alakult. Az "Olajbányász úira átvette « kezdeményezést és ésven- tf'és Után a félidő végére 3 gólos vezetést is szerzed. A második játékrészben Sllsndósuhii látszott a szol­noki fölény. Végig vezettek, hetvenként 6 eóllal is. A mérkőzés 23:16-os állásánál azonban érthetetlenül kien­gedtek a vendégek, mintha lebecsültek volna az ellen­felet. A mérkőzés befeje­zése előtt 2 perccel kJégvén lítetlek a ‘hazaiak. A közön­ség — köztük az első hely­re aspiráló Békéscsabai Víz­mű játékosai — már a lista vezető Olajbányász fölött aratott. síkért ünmepelte. arpíkor nz utolsó percben Cseh Sándor jól eltalált lö­véssel beállította a víegered ménvt. Ezzel, » győzelemmel * nehéz mérkőzésen 1u)tott tűi sikeresen a szolnoki • együt­tes. Az már nyilvánvalónak látszik: hoév a’ bajnoki cím sorsát az idegenben elért eredmények döntik el. A szolnoki együttesne^ még háróm esetben kell megküz­deni az ideeen pálva hátrá­nyával. Az Orosházán mu­tatott. iáték azonban kevés nek látszik a további sikeres Szeren'“shfz. Az Olajbányászból Ludvig és Ratkai játékát lehet egy­értelműen dicsérni. 1—■ -jcfeW. “ Ö^Ílt tri 57. percben Szeghalmi a 16- os sarkáról alig lőtt mellé, item sokkal később Antal tiszta helyzetből fölé bom­bázott. öt perc múlva Biri­nyi beadását Szeghalmi az ötösről fejelte mellé. A 75. percben két szolnoki védő­vé! öt szegedi játékos állt szemben, Fiedler azonban két­szer is bravúrral vedett. A hajrára feljött az MTE, s a 80. percben a két legjobb MTE játékos közös akciója meghozta a szépítő gólt: Szatmári átfejelte a labdát a szegedi védőkön s Garics belsővel a hálóba helyezte, 3:2. A Tisza-parti rangadón a jobbik csapat győzött. Az MTE a mérkőzést a gyenge középpályás sora miatt ve­szítette el. Fiedler mindent védett ami védhető volt, a közvetlen védelemből Ko­vács és Árvái nyújtott meg­bízható teljesítményt. A csa­társorban Garics és Szatmá­ri játéka dicsérhető. A sze­gediek legjobbja Kozma, Bánfalvi dr. és Szeghalmi volt. Demeter doktor feltű­nően indiszponáltan vezette i a mérkőzést. ' — palagyi _ A toló 37. heti eredménye 1. MÁV DAC—Komló 2. Bp. Spartac.—Budafok 3. Dorog—K. Rákóczi 4. Voláá—Kossuth KFSK 5. Eger—FöSPED C. Ganz-MAVAG-Ózd 7. Szó. MTE—Szeged 8. Dunaújv.—Olajbányász Szekszárd—Várpalota 10. Debrecen—Oroszlány U. Soproni T.—SVSE 12. Kapv. Vasas—Táncsics 13. Sashalom—in. kér. 4-1 14. Borsodi B.—DATTE 4:0 % :2 3:l 2 *1 1:0 2:1 2:3 0:0 2:0 0:0 3:3 isi 4:1 2 1:2 Tábláratok Az NB H állása 1. Volán 8 5 3 — 16- 8 13 3. Szeged 8 6—2 16- 9 12 3. MÁV DAC 8 3 5 — 13- 6 11 4. Dorog 8 4 3 1 11- 9 n 5. Bp. Spart. 8 3 4 1 17-10 1(1 6. K. Rákóczi 8 4 '2 2 11- 8 10 7. Komló 8 4 2 2 10-11 10 8. Olajbányász 8 4 13 15-10 9 9. Szó. MTE 8 3 2 3 11-10 8 10. Ganz-M. 8 2 4 2 7- 6 8 11. Dunaújváros 8 2 3 3 13-14 7 12. FOSPED 8 3 1 4 9-11 7 13. Oroszlány 8 2 3 3 6-12 7 14. Várpalota 8 2 2 4 10-11 6 15. Budafok 8 2 2 4 11-14 6 16. KKFSE 8 2 2 4 9-12 6 17. Ózd 8 2 2 4 9-14 6 18. DVSC 8 2 1 5 7-J2 5 19. Eger 8 2 — 6 8-14 4 20. Szekszárd 8 1 2 5 12-20 4 Dorog—KaDosv. Rákóczi 3:1 1:11 Ganz-MAVAG—Űzd 2:1 (0:0) Bn. Spartcus—Budafok 2:2 (1:1) Volán—Kossuth KFSE 2:1 (1:0) .Debreceni VSC—Oroszlány 0:0 Szekszárd—Várpalota 2:0 (2:0) WAV DA.C—Komin 4:0 (1:0) Eger—FÖSPED SzéHítók 1:0 (1 -o) Duhaúj város—Olajbányász 0:0 NB III, Északkeleti csoport 1. Kar-incbarc. 8 5 2 1 20-12 12 2. Záhony 8 5 1 15-10 11 3. MVSC 8 4 3 1 12-14 11 4. DMTE 8 5 1 2 14-14 V 5. Eeninváros 8 4 2 2 14- 2 10 6. Fudabánva 8 4 2 16-14 in 7. Kisvárda 8 4 1 3 18-12 9 8. Nvíregyh. 8 3 3 2 15- 9 9 9. Gyöngyös 8 4 l 3 18-14 9 in. S. Kobász x8 4 1 3 17-15 9 li. Eehel SC R 4 t 3 1?T10 9 12. N.-bá^ony ;r 2 5 í 10- .8 9 13. DEAO 8 3 2 3 15-14 R 14. H.-böszörm. 8 3 1 4 12-15 7 15. s.-úihelv 8 .3 5 8- L0 6 16. Hajdú V. 8 2 2 4 7-15 6 17. Kist^renve ft 1 3 4 9-13 5 18.. H. Bányász •R 1 2 5 8-17 4 19. B. Volán 8 — 3 5 R-^O 3 20. Tuzsér 8 2 6 6-21 2 JDEAC—Kazincbarcika i m .Borsodi Bányász—DMTE 1:2 .Nyíregyháza—Na«?vbátony 3(1 GvönevöS—Haldú Vasas 4-i .Sátorai iaiHhelv—H. Bocskai 3:o 7. á h on v—Tűz sér 4T Beninváros—skse 2:1 K’stei*enye—MVSC T*t Kisyárda—Borsodi Volán .6:0 NB m. Délkeleti csoport 1- Vasas Izzó 8 7 — 1 19- 1 14 2. Sro. MÁV 8 6 — 2 19- 8 1,2 3. Szarvas 8 fi — 2 I8- R 12 4. Szabó b. 8 5 1 2 12- 8 11 5. BVTSK 8 5 — 3 25-18 V) 6. KTE 8 4 2 2 16-10 10 7. KSC 8 4 2 2 14- 8 10 8. Vasas Láng B 4 1 3 13-13 9 9. SZV&E 8 3 3 2 9- 9 9 10. Mezőfí SE 8 4 — 4 6-13 3 11. Sz. Dózsa 8 3 1 4 13- 8 7 12. KEl/TEX 8 3 1 4 13-15 7 in. F. pc, F:p 8 3/ 1 4 12-1*7 7 14. Kiskunhalas 8 2 3 3 7-13 7 15. Jánoshalma 8 2 2 4 7- 8 6 16. Cegléd 8 1 4 3 10-14 6 17. SMTK 8 2 l 5 11-17 5 in. Fej sző v 8 1 3 4 10-16 5 19. Kilián FSE 8 2 — 6 9-22 4 20. Gyula 8—1 Kiskunhalas—Cegléd Szarvas-^-EGSZÖV EPGÉP—Kecskeméti SC Szegedi VS£—KELTEK Gyula—Vasas Láng Mezőíi SE—Vasas- izzó KTE—Jánoshalma A megyei bajnokság 7 7-24 1 0:0 4:2 U:2 .3:2 1:3 0:3 ,1:1 állása 1. Mezőtúr 5 3 1 1 12- 7 7 2. Szó. Cukor. 5 3 1 1 9- 5 7 .3. Fegyvernek 5 3 1 1 9- 6 7 4. Jak óhalma 5 2 3 6- 5 7 5. Tisza Cipő 5 3 — 2 14- 7 6 6. Űjszász 5 2 2 1 9- 7 6 7. Jb. Vasas 5 2 2 1 8- 7 6 8. Túrkeve 5 2 2 1 9-lü 6 9. K. MEDOSZ 5 2 1 2 8- 5 5 i0. Tiszaföidvár 5 1 3 1 3- 9 5 11. Tm. Vasas 5 2 1 2 3- 4 5 l2. Rákóczifalva 5 1 1 3 7- 6 3 13. Tószeg 5 1 l 3 5- 7 3 14. S/o. Vegyi. 5 — 3 2 10-13 3 15. J.-fényszarú 5 ;1 1 3 5-14 3 Teuiez Vidékiek sikere az MTE Kupán A háromnapos küzdelem- sorozaton 13 sportkör több mint félszáz teniszezője vett részt. A legrangosabb az I. osztályú férfi egyes volt, me­lyet a neves budapesti ver­senyzők előtt Mayer László berettyóújfalui teniszező nyert. Az aranyéremig töb­bek között a Honvédből Szi- rákit, a Vasasból Burdét, a döntőben pedig a Spartacus- bői Bi.rkást győzte le. A .szol­noki versenyzők közül a III. o. férfi egyesben Bartha Kor­nél három győzelem után második. Bíró György har­madik lett. Az egyesületi pontver­senyt és ezzel az első ízben kiirt kupát három első bely- lyel a Berettyóújfalui Kór­ház SE nyerte, második a Bp. Ijonvéd. Részletes eredmények. I. o. férfi egyes, 1. Mayer (Berety- tyóújfalu), 2. Birkás (Bp. Spartacus). 3. Burde (Vasas) és László (Bp. Spartacus), II. osztályú férfi egyes: 1. Tóth (Kecskemét), 2. Káplán (Nyíregyháza), 3. Bardóczki (Kecskemét) és Pócza (B.p. Honvéd), III. osztályú férfi egyes: 1. Tóth (Berettyóújfa­lu), 2. Bartba (Szolnoki MTE), 3. Biró (Szolnoki MTE) és Márki (BSE), I. osz­tályú női egyes: 1. Újhegyei (Bp. Honvéd), 2. Lukács (Bp. Honvéd), 3. dr. Szentirmayné (BSE) és Kisgyörgy (Bp. Spartacus), II. osztályú női egyes: 1. Lukács (Bp. Hon­véd), 2. Rapcsák Q3SE), 3. Nagy né (Kecskemét) és Páz- mándi (Nyíregyháza). Nyílt férfi páros: 1. Mayer- Tóth (Berettyóújfalu), 2. Tóth— Bardóczky (Kecskemét), 3. Kalmár (Ü. Dózsa)-és László (Bp. Spartacus), Labdaiúgó NB 111 Szolnoki MÁI/—'zogodi Dózsa 2:1 (10) Szeged, Dózsa pálya, 1200 n., v.: Feigl. SKMÁV: Fehér — Csontos, Repka, Tóth Gy., Földes!, Varga S„ Pagopvi, Kollár (Kucser), Kalmár, (N. Szabó), Molnár, Papp. Edző: Himer István! Szegedi Dózsa: Újhelyi — Kakuszl, Emődi, “öcsik. Szalai. .Pikó, Vörös, Bíró, Kozma II., Veres .(Csö­mör). dr. (Nagy). Ed­.ző: ZaHír Andor. Lengedező szélben, nyílt sisakkal kezdtek a csapatok. .'óiram'', hullámró iyiofS-iv- riték a'a'ótlt ki és mindkét kaou gvakran -került ve­szélybe. A hazaiak támadásai tervszerűbbek voltak és lö­véseik is erőtelie°ebheknek bizonyultak: Fehér több eset­ben .csak nehezen mentette meg a kapuját a góltól. A szolnokiak két szögletrógás- sal veszélyeztettek, maid a 16. percben Varga éles lövé­se csúszott el a léc fölött, fokozatosan feljött a MÁV és a félidő vége felé .afyette a kezdenrinvezést. A Dózsa- védelem többször is zavarba mtt; a 42. nercben Pagonyi ellenállhatatlanul tört kapu­ra. de szorongatott helyzet­ben csak szögletet sikerült kiharcolnia. A beívelt szög­let után a labda kivágódol a védőkről, s a középre hú zódó Papp hatalmas erejű 10 vése bombaként zúdult szegedi kapuba, 1:0. A szü netben mindkét együttes cse rélt, a frissítés a szegedieke hozta fel és a 60. percbei jobbszélsőjük lövése az ol dalkapufáról vágódott Fehé kezébe. A 75. percben a szol noki Molnár átjátszotta a ha zaí Védelmet, lövése centi méterekkel elsuhant a jobt sarok melléjt. A hazaial újabb rohama során — sakk­matt helyzetben — a felsí lécről vágódott ki a labda A 78. nercben Pagonyi nagy­szerű labdával kiugratta Mol­nárt. akiiek erős lövése ki­perdült Űihelvi kezéből és a csatár másodszorra élesen lőtt a bal feteő sarokba. 2:0. A szegediek fergeteges tá­madásait a higgadtan és fe­gyelmezetten küzdő MÄV- védetem kitűnően hárította. A 88. percben 11-eshez ju­tottak a hazaiak és Vörös biztosan értékesítatte a bün­tetőt. 2:1. A szolnoki együt­tes lelkes iátékával rászolgált a két értékes pontra. U- Gy. Szahó Lajos SE—Erzsébeti Spartacus MTK 4:1 (1:0) Mezőtúr, 500 n., v.: Gvőri. Szabó SE: Kovács — Neu­mann, Janc&a, Gugyerás, Papo, Cziffra. Mondi, Fekete, (Szabó J.). Kálmán. Gáspár, Tóth. Edző: Rencsik Gyula. Erzsébeti Spartacus: Lázi — Wéber, Sári, Kiss,' Dudás. Bi- káli, Steinbeiszer, Szalai, Tóth. Gyurováth. Szekeres. Edző: Molnár Péter. Az első gólszerzési alka­lom a vendégcs,apainak adó­dott, de Kovács szögletre ütötte Úyurováth nagv lövé­sét. A másik kapunál Kál­mán elől mentett öníeláldo- zóan Sári. A hazai csapat csak 23 perc után tudott fe­lülkerekedni : a 24. percben a felfutó Neumannt a 16-os ol­dalvonalánál felvágták, a megítélt szabadrúgást ő ível­te a kapu elé, és a jó ütem­ben érkező Gáspár a hálóba vágta, 1:0. A félidő hajrá­ja változatos, küzdelmes já­tékot hozott. Szünet után a vendégcsa­pat kezdett jobban — és ki is egyenlített: az 50. percben a vendégek támadása közben a hazaiak védelme szabály­talankodott, a kaou elé ívelt szabadrúgást Dudás értékesí­tette, 1:1. A gól felrázta a hazai csapatot, ezután egy­mást érték rohamaiak. A 67. percben Kálmán a felső kapufát találta el. A 71. perc­ben szögletrúgás után Jan- csa a 6-oson felugorva a hálóba fejelt. 2:1. A gól szárnyakat adott a hazai csa­patnak, és a 75. perc ú.iabb gólt hozott: a kaou előtt ide- od i .pattogó labdát Szabó vágta a hálóba, 3:1. A 82. percben Neumann—Káinom —Mondi volt a labda útja és az utóbbi nagy . góJJ 4:1. A hazai csapat főleg a második félidei gólratörő já­tékával még ilyen arányban is megérdemelten győzte le a jó képességű játékosokból álló fővárosi együttest. Jók: Jancsa (a mezőny legjobb­ja), Neumann, Kálmán, Gu­gyerás, Gáspár, ill. Sári, Sze­keres, Bikáli, Kiss. percben a jobbszélső beadá­sát Ruttkai' lekezelte és úgy vágta hálóba, 1 :.t. Kezdésre már nem volt idő. Fordulás után változott a játék képe, a hazai csapat nagy iramot diktált és nagy védelmi hibákból az 51. és a 60. percben lőtt két gól­lal eldöntötte a mérkőzés sorsát. Az utolsó félórában nagy volt az iram, de az eredmény már nem változott. Jók: Sárközi, Kátai, ill. Ruttkai. Békéscsaba, 600 n.. v.: Pet- rovai. Kilián FSE: Varga — Kantor, Nagy I„ Holler, Nagy A., Halász, Plausin, Kovaesics. Hegyesi, Horváth (Török), Szabó (Fehér). Edző. Halasz József. Az első gólhelyzetet Nagy A. hagyta ki. A szélről be­adott labdát mellel maga elé tette, lövése a kapust találta el. A hazaiak a 15. percben szerezték meg a vezetést, Sós volt a gólszerző. A Kilián Nagy A. révén egyenlített. A vendéglátók bal oldali szög­letből szerezték a második góljukat, majd Kovaesics vé­dőjét becsapva, ügyesen be­adott, s Nagy A. megszerez­te a Kilián második gólját. Szünet után tizenegyeshez jutott a hazai csapat, amit Zahorán értékesített. 3 2, A hazaiak a negyedik góljukat a vedelem könnyelmúsködé- séből szerezték: Török feles­legesen cselezett és Varga M. volt a gólszerző. A Kilián ki­támadott, s ezzel a mérkőzés hátralevő részében megköny- nyí.tette a hazaiak dolgát: ek­kor még két gólt lőtt a hazai csapat. Az első 45 percben egyenrangú ellenfele volt a Kibán a VTSK-nak. a 11-es letörte a vendégeket, a ha­zaiak viszont minden lehető­séget kihasználtak. A gól­arány túlzott. G.: Sós (2), Varga M. (2), Varga B„ Za­horán 11-esből. ill. Nagv A, (2). Jók: Sós, Zahoran, Varga B., ill. Plausin, Kovaesics és Varga Z, A jobbik csapat győzött Szegedi LOL—Szolnoki MIL 3t2 (2:1) Rudibányai Bányász—Lehel SC 3:1 (1:1) Rudabánya, 500 n., v.: Fe­hér II. Lehel SC: Vasas (Nagy I.) — Karkusz, Ben- ke, Hajdú A. (Bugyi), Sár- közú, Kátai, Sántha, Urbán, Gergely, Lukácsi, Bacher. Edző: Bíró István. Az első félidőben a szer­vezettebben játszó Lehel irá­nyította a játékot és a 32. percben megszerezte a veze­tést: Bacher vezette fel a abdát és 14 méterről a háló­sa lőtt. 0:1. Pár perccel ké­sőbb Gergely fej,elt fölé ke- :segtető helyzetben. A 45. Békéscsabai VJSK — Honvéd Kilián LSE 6:2 (2:2)