Szolnok Megyei Néplap, 1974. szeptember (25. évfolyam, 204-228. szám)

1974-09-17 / 217. szám

1974. szeptember 17. SZOLNOK MEGVEI NÉPLAP 7 Kajak-kenu 9 Ki látta a Ssolnoh hupát? Kellemes versenyidőben, ió endezésben, a Holt-Tisza ki- űnő vizén zajlott le szom- >at—vasárnap a szolnoki Ka- ak-Kenu Szakszövetség ku- laversenye. A szolnoki Sport­skola versenyzői 10 vendég -gyesülettel mérték össze ere­iket a különböző verseny- ;zámokban. s immár má- odízben elnyerték a 900 ;ves Szolnok tiszteletére kiírt :upát. Ügy azonban, hogy nagát a kupát nem látta senki sem a két nap alatt! Véleményük szerint min- ienképp ki kellett volna hoz- li a verseny színhelyére a líszes trófeát. A versenyzőknek pgrsze rz egyéni versenyeredmé­nyek, a minősítési pontok jelentették a célt. Színvona­las küzdelmeket láthatott a Közvetítés 218 percben a magyar csapatok szerdai kupamér kőzésérol Röplabdában Magnezit—Szolnoki MTE 3:1 (15, 10, 11, 7) NB II női, Szolnok, Má­tyás király úti pálya. MTE: Kodó, Balázs, Karsai, Ke­nyeres, Fekete, Csérkész. — Csere: Péterné, Mészáros, Szudi. Az első két játszmá­ban még tartani tudta magát a hazai együttes, a mérkő­zés vége felé azonban már kidomborodott' a tabella ne­gyedik helyén álló Magnezit ütőfölénye. Nyíregyházi Mg. Főiskola— TITASZ 3:1 (9, t-14, 9, 7) NB II férfi, Nyíregyháza, vezette: Rádi Gy. TITÁSZ: Balázs, Péter, Kiss, Cseresz- zött. Az MTE-ből csak Pé­terné és Balázs játéka di­csérhető, zott. (12). Labdarúgó megyei Z. osztály CSELGÁNCS Vincze László országos \idékbajnok Négy ezo’noki versenvző az orzágos döütőben Szombaton és vasárnap Baián rendezték meg az idei országos vidéki junior és if­júsági cselgáncs egyéni baj­nokságot. Az ország 23 vidé­Vincze lefogyasztott Nem kis izgalmak köze­pette kezdődött el az ifiúsá- ei korcsoport mérlegelése. Sok versenvző súlvoroblé- mákkal küszködött. ígv a Honvéd Kilián versenyzőié. Vincze László i.s 20 dkg súly­felesleggel érkezett a verseny színhelyére. Sikeres fogyasz­tás után a mérleg nyelve le­billent. és ezzel adott volt a lehetőség a versenyzésre. Rögtön kemény küzdelmek kezdődtek az 58 kg-os súly­csoportban. ahol 32 verseny­ző indult Vincze első mérkőzésén a pécsi Szilágyit iPDonos do­bással verte a 40. másod­percben: második mérkőzé­sén a győri Cigáncsot belső horogdobással iooonra dobta a közönség nagv tapsa kö­zepette: harmadik mérkőzé­sén a kecskeméti Fehér fe­Hárman a 70 kilogrammban Vasárnap a juniorok küz­delmével folytatódtak a küz­delmek. a Honvéd Kilián há­rom versenvzőie egv súlycso­portban. a 70 kg-ban indult. A harmincegy fős súlycso­port. nagv küzdelmet ígért. A feladat az volt. hogv mind a hárman eliussanak az orszá­gos bajnokságra. Céljukat el­érték: Török az 5.. Kácser a 7.. Sebestvén a 8. helyen végzett, örvendetes, hogy a sorozatos bírói tévedésekkel sújtott Török nyugalmát megőrizve, okos és követke­Asztalitenisz NB III, Szolnoki Vízögy-Dózsa—Békéscsabai Konzervgyár 10:6 ki egyesületének 375 ver­senyzője gyűlt össze a bajai tatamin. hogy eldöntse, ki kerül az országos bajnok­ságra. lett belső combdobással ara­tott inoonos győzelmet, maid a második pécsi versenyzőt. Lakatost verte támasztott gáncsos inoonos dobással; ezzel a győzelmével a dön­tőbe került. Késő este állt szőnyegre a döntőben Busi ellen: egv perc alatt két iukkót. (5 pont) érő dobást vitt be. maid sorozatos bokadobásai- val négy koka (3 p.) dobást hajtott végre. Ekkor kissé visszaesett mert ellenfele szabálytalan akcióiától de­rékizom zúzódást. szenvedett és egv nercig ápolták. Ellen­fele feljött, és megindult a harc a másodpercekért. Vég­eredményben egv koka pont- különbséggel. drámai harc­ban Vincze László vidékbai- nok lett! zetes taktikával verte ióne- vű ellenfeleit. Pedig a bí­ráskodás a mérkőzésen ki­mondottan gvenge volt. s ez Török 3. helvébe került! Eredmények. Ifjúsági. 58 kg-ban: országos vidékbai- nok Vincze László Honvéd Kilián FSE. Junior 70 kg- ban: 5. Török Ferenc Hon-, véd Kilián FSE. 7. Kácser József (Honvéd Kilián FSE). 8 Sebestyén István (Honvéd Kilián FSE). Edző: Ferencz Attila. Jb. Vasas—Szolnoki Cukor­gyár 1:1 (J :0) Jászberény, 100 néző. vezette: Cs. Szabó. Ideális labdarúgó időben a vendégek kezdték a játékot, majd a hazai csapat lépett fel támadólag. A 4. percben a kitörő Bábosikot a 16-oson belül buktatták, a megítélt büntetőt Sándor a bal kapu­fára lőtte. A 11. percben jobboldali Vasas támadás után Bábosik vezetést szer­zett, 1:0. Az 53. percben a Vasas védelme röviden sza­badított fel és a vendégek kiegyenlítettek. A 67. perc­ben egy összecsapás után Benkét a játékvezető kiállí­totta. A 73. percben Meny­hártot a 16-oson belül buk­tatták, Dorók rosszul helye­zett büntetőjét a vendégek kapusa szögletre ütötte. A hazai csapat továbbra is ro­hamozott, gólt azonban nem sikerült elérni. G.: Bábosik, ill. Csollák. Ifi: Cukorgyár—Vasas 8:2. Középtiszai MEDOSZ—Jász- jákóhalma 1:1 (1:0) Kende­res, 200 néző. vezette: Szabó. Jó játékvezetés mellett, igaz­ságos eredmény. Határozot­tabb játékkal a hazaiak már az első félidőben nyerhettek volna. A második félidőben a feljavult vendégek ki­egyenlítették az egygólos ha­zai előnyt, és majdnem meg­lepetést okoztak. — G.: Lo- sánszki, ill. Nagy L. — Jók: Agócs. a mezőny legjobbja. Pádár M., Korpás, ill. Nagy L., Nagy Z., Kovács. Ifi: MEDOSZ—Jászjákó- halma 0:0. Fegyvernek—Törökszent- miklós 0:0 Fegyvernek, 900 néző, vezette: Horváth (Haj­dú m-ből). Változatos, nagy­iramú. izgalmas mérkőzés. Az első negyedórában a ha­zaiak kevés húzásból álló ve­szélyes támadásokat vezet­tek, helyzeteket is teremtet­tek, de azokat kihagyták. A vendégek viszont a jól záró védelemmel szemben nem boldogultak. A II. félidő is heves hazai rohamokkal in­dult, de a befejezés nem si­került, vagy a vendégek vé­delme Frikkellel az élen há­rított. A vendégcsapat játé­kát megzavarta Sebők lecse­szép számú közönség. A szol­nokiak 14 első helyezést ér­tek el, legeredményesebben Szabó Erika, Veres István és Szekeres Ferenc szerepelt, akik mind a két versenyszá­mukban diadalmaskodtak. Sajnálatos tényként kell meg­említeni. hogy a szolnoki ka­jaksport történetében elő­ször történt meg; felnőtt versenyző nem képviselte a Vízügy-Dózsa színeit. Meg kellene vizsgálni, hogy mi okozta az egyesület felnőtt gárdájának szétbomlását. Részletes eredmények K— —1 női ifi bronzjelvény 2000 m: 1. Szabó E„ Pk—1 serd. fiú 2000 m: 1. Szekeres F., C—*-l ffi ifi: bronzjelvény 5000 m: 1. Törnek S„ BC—1 serd. fiú 2000 m: 1. Veres I., K—1 ffi ifi aranyjelv. 5000 A Magyar Rádió holnap helvszíni közvetítést ad — összesen 218 nercben — a maavar labdarúgó csapatok nemzetközi kupamérkőzésé­ről. A műsor a Petőfi adón kezdődik. 16.03 é= 16.57 óra között a Levszki Szpartak— Űipesti Dózsa (közvetít Sze­pesi Gvörgy) és a Ferencvá­ros—Cardiff City (Novotny Szegedi Tanárképző—Szol­noki MTE 77:45 (41:26). A Szegeden lejátszott mérkőzé­sen a bajnokjelölt hazaiak ellen a — Kálmán Anna sé­rülése miatt — tartalékosán rélése, támadásaik ezután nem sok veszélyt jelentettek. A szépszámú közönség jó és sportszerű mérkőzésen, igaz­ságos eredménynek tapsolha­tott. Jó játékvezetés. Ifi: Törökszentmiklós— Fegyvernek 1:0. Tiszaföldvár—Tószeg 2:1 (1:0) Tiszaföldvár, 300 néző, vezette: Bállá. Végig a ha­zaiak irányították a játékót, a vendégek mindössze há­romszor jutottak el a ka­puig. Sajnos a hazai csatá­rok az 5—6 nagy helyzetből csak kettőt tudtak kihasz­nálni, de ez is elég volt az első hazai győzelem meg­szerzéséhez. G.: Szűcs, Ma­kó, ill. Vágó II. Jók: Czakó, Németh II., Szűcs, Hegedűs, ill. Vágó I., Vágó II., Kor­mos. Ifi: Tiszaföldvár—Tószeg 2:1. Üjszász—Tisza Cipő 2:0 (0:0) Üjszász, 200 néző, ve­zette: Kovács. Az erősen tar­talékos Üjszász a második félidei lelkes játékával rá­szolgált a győzelemre. A játékvezetői hármas mindkét fél megelégedésére kifogás­talanul bíráskodott. G.: Ka­sza F„ Kovács Gy. Jók: Ko­vács Gy., Káló J„ Kovács L., Térjék, ill. Mészáros, Vass, Báli. Ifi: Üjszász—Tisza Cipő 1:2. Serd.: Üjszász—Jászberé­nyi Vasas 3:2. Tűrkeve—Szolnoki Vegyi­művek 2:2 (1:0) Túrkeve. 200 néző, vezette: Csák I. Túrkeve már az ötödik perc­ben vezetést szerzett, s úgy látszott nem lesz nehéz dol­ga a hazaiaknak. A Túrkeve támadott — a vendégvéde­lem rombolt — ez jellemezte az első félidőt. Szünet után fordult a kocka: két védelmi hibából a vendégek 4 perc alatt 2 gólt lőttek. Ezt köve­tően a hazaiak végig támad­ták a második félidőt, az egyenlítés mégis csak a 91. percben sikerült. Színvonal és sportszerű küzdelem jel­lemezte a találkozót. — Az eredmény igazságos. G.: Vi- táris. Havancsák, ül. Szabó, Vágó. Jók: Mihályi A., Vitá­lis, ill. Ladányi, Szabó, Vágó. m: 1. Pataki J.. 2. Majzik K„ K—1 ffi ifi bronzjelv. 5000 m: 2. Danyi I., C—1 ffi ifi ezüst jel v. 5000 m: 3. Szent­irmai P„ Pk—1 serd. leány 2000 m: 3. Törnek A., Pk—2 serd. 2000 m: 2. Hajdú—Hor­váth, 3. Pintér—Rábik. Ek— leány 2000 m: 2. Szakáll M., Békés Z. Pc—2 serd. fiú 2000 m: 1. Benkő—Gulácsi. Rö­vidtáv K—1 női ifi bronz jv. 500 m: 1. Szabó E„ K—1 fér­fi ifi aranyjelv.: 500 m: 1. Majzik K„ C—1 férfi ifi bronzjv. 500 m: 1. Majzik K., C—1 ffi ifi bronzjv. 1. Törnek S..PC—1 férfi ifi 500 m: 3. Csendes F„ Pk—1 serd. fiú 500 m: 1. Szekeres F„ PC—1 serd. fiú 500 m: 1. Veres I., K—2 női ifi bronzjv. 500 m: 1. Szabó—Szabó. — Szekér — Zoltán) mérkőzésről lesz közvetítés. Utána a Kossuth adón 17.05 óra és 17.50 óra között követ­kezik helvszíni beszámoló a Levszki Sznartak—Ü Dózsa és a Lokomotiv Plovdiv— Rába ETO (Vass István Zol­tán) összecsapásról A Petőfi ad,ón 18.20 és 19.24 óra között folytatták a olovdivi közvetítést. kiálló szolnoki lányok igen mérsékelt teljesítményt nyúj­tottak. Az MTE legjobb do­bói: Echbauer (13), Czitán Ifi Túrkeve—Vegyiművek 10:0. Rákóczifalva—Szó. Olajbá­nyász 5:0 (1:0) Rákóczifalva, 300 néző, vezette: Ari. Az el­ső percben Gyémánt kiütöt­te a labdát és Kórófli 25 mé­terről a kapuba lőtte. Ez hal­latlanul idegessé tette a bá­nyász játékosokat, akik a feltűnő durvaságok sorozatát követték el. Sértegették a já­tékvezetőt, reklamáltak, — ilyen légkörben nem is ala­kulhatott ki jó játék. A 60. perctől a játék már alig ha­sonlított a labdarúgáshoz. — Ekkor állította ki Szokolait a játékvezető. A 65. percben — a lest jelző sípszó után — Gyémánt kapus Barócsit le­terítette, ő is a kiállítás sor­sára jutott. A 88. percben Mezőnek kellett elhagyni a pályát. A , hazai csapat ha nyugodtabban játszik, már az első félidőben több góllal vezethetett volna. Rajta és nem a teljesen széthulló bá­nyász csapaton múlott, hogy nem két számjegyű lett az eredmény. G.: Kóródi, Cso­rna, Barócsi, Karizs, Szűcs (öngól). Jók: Kuti, Perei. Ifi: Rákóczifalva—Olajbá­nyász 3:0. Jászfényszaru—Mezőtúri AFC 4:2 (3:1) Jászfényszaru, 500 néző, vezette: Gergely. A hazaiak gyors, lendületes tá­madásai már az 5. percben góllá értek. Ekkor Rimóczi 20 méterről hatalmas gólt lőtt, 1:0. A 22. percben Gál szabadrúgásából 2:0. A 38. percben Lukács góljával vá­laszoltak a vendégek, 2:1. A 44. percben Dobák látványos fejesgólja következett, 3:1. — Szünet után jól kezdtek a vendégek. A 46. percben For- rai a kapus kezéből ki per­dült labdát biztosan lőtte a hálóba, 3:2. A hazaiak még mindig tudtak újítani. A 60. percben Farkas II. védhetet- len gólt lőtt, 4:2. A vendé­gek ezután teljesen beszorul­tak és csak a szerencsének köszönhetik, hogy nem kap­tak több gólt. Jók: Rimóczi, Farkas I.. Péter, Oldal, Far­kas II., illetve Orosz, Mihály, Bársony. Ifi: Jászfényszaru-M AFC 2:0. ATLÉTIKA Szolnokon maradt a Tisza Kupa Vasárnap 9 órától 16 órá­ig marathoni küzdelemben dőlt el atlétikában a Tisza Kupa sorsa. A szolnoki sport­iskolások egységes csapata biztosan tartotta itthon a kupát a SZEOL és a debre­ceni sportiskolások előtt. A versenven öt ’’""""ielvényes eredmény született. Eredmények. Serdülő „B” lányok 4 próba B váltó: 1. Falucskai Zs. (Szolnok) 2513, 6. Menkó M. (Szolnok) 2351, A vált: 1. Kovács K. (Debre­cen) 2847 pont aranyjelvény, |2. Walkó Éva (Szolnok) 2674 aranyjelvény. Serdülő „B” fiúk B vált.: 1. Kácsor Jó­zsef (Szolnoki Sportisk.) 2211 aranyjelvény, 6. Kiss László (SZSI) 1536, A vált.: 1. Bú­zái Cs. (Debrecen) 1719, 3. Csajbók Illés (SZSI) 1193 p. Serdülő A kát. lányok; 100 m: 1. Németh M. (Török­szentmiklós) 12.4. 3. Juhász E. (SZSI) 12.9, 300 m: 1. Ju­hász E. (SZSI) 41.8, 600 m: 1. Pangár Á. (Nagykőrös) 1:38.6 aranyjelvény. Magas­ugrás: 1. Győré E. (Jb. Le­hel) 160 cm. Távolugrás: 1. Molnár J. (SZSI) 520 cm. Súlylökés: 1. Zanák M. (Ba­ja) 12,19 m. Diszkosz: 1. Do­rogi M. (Nagykőrös) 38,60 m. Fiúk; 100 m: 1. Nagy M. (SZEOL) 11.5 mp, 5. Bolya (Szolnok) 12.0, 400 m: 1. Em­ber (Debrecen) 53.8, 1500 m: 1. Ványik L. (Debrecen) 4:26.4. Távolugrás: 1. Bolya F. (SZSI) 633, 2. Szerdahely (Székács) 618, 4. Kocsis (Szé­kács) 613. Magasugrás: 1. Ko­csis G. (Székács) 190, 2. Szer­dahelyi J. (Székács) 190, 3. Ecseki T. (SZSI) 175 cm. Diszkoszvetés: 1. Fontos P. (SZEOL) 49,02. Súly lökés: 1. Fábián I. (SZEOL) 15,94 arany jelvény, 2. Tarsoly I. (SZSI) 14,91. A pontverseny végeredménye: 1. Szolnoki Sí 142, 2. SZEOL Sí 105, 3. Debrecen Sí 86, 4. Nagykő­rösi Sí 52. 5. Baja SE 52, 6. Törökszentmiklós 33. 7. Le­hel 31, 8. Ceglédi VSE 11 ponttal. Az Orvosegészségügyi Dol­gozók Szakszervezetének me­gyei bizottsága vasárnap ren­dezte meg a II. megyei egészségügyi sportnapot. A versenyekre az egészségügyi szakiskola sportlétesítménye­in került sor. Tíz egészség- ügyi intézmény több mint kétszáz dolgozója vonult fel az ünnepélyes megnyitóra. Nagyszerű időben, jól előké­szített pályákon folytak a küzdelmek. A nagyszámú kö­zönség lelkes biztatása mel­lett reggel 9-től 16 óráig tar­tott a vetélkedés. Hat sport­ágban az alábbi helyezési sorrend alakult ki: Asztalitenisz női: 1. Orgo- ván Cecília (Eü. szakiskola), 2. Szabó Teréz (Karcagi Kór­ház). 3. Kovács Péterné (Me­gyei kórház); asztalitenisz férfi: 1. Kajtácsi Zoltán (Karcagi Kórház), 2. Andrási Szabolcs (Karcagi Kórház), 3. dr. Katona Iván (Megyei kórház); tollaslabda női: 1. dr. Benczediné (megyei kór­ház), 2. Szilágyi Zsuzsa (Kar­cagi kórház), 3. Csicsek Má­ria (Eü. szakiskola): kötél­húzás női: 1. Eü. szakiskola A., 2. Eü. szakiskola B„ 3. Karcagi Kórház; kötélhúzás férfi: 1. Megyei kórház, 2. Karcagi kórház; kosárlabda női: 1. Városi alapszervezet, 2. Eü. szakiskola. 3. Karcagi kórház: kézilabda női: 1. Eü. szakiskola „A”. 2. Eü. szakiskola .,B”. 3. Kisújszál­lási Gyógyászati' Segédeszkö­zök Gyára; röplabda női: 1. Eü. szakiskola „A”, 2. Kar­cagi kórház, 3. Megyei kór­— - \ A Békéscsabán lejátszott találkozón a Vízügy-Dózsa értékes győzelmet aratott. A szolnokiak a vezető hazaiak ellen csak nehezen tudtak egyenlíteni, majd pedig győz­ni. A békéscsabaiak legjobb­ház; röplabda férfi: 1. Me­gyei kórház „A”. 2. Megyei kórház „B”, sakk női: 1. Király Mária (Eü. szakisko­la). 2. Árvái Katalin (Eü. szakiskola). 3. Babicsa Sán- dorné (Jászberényi Kórház); sakk férfi: 1. dr. Hajdú La­jos (Karcagi Kórház). 2. dr. Varga Sándor (Karcagi Kór­ház), 3. dr. Sántha György (Karcagi Kórház); kispályás labdarúgás női: I. Megyei kórház, 2. Eü. szakiskola „B”, ja Sajben volt, négy ellen­felét győzte le. Győztesek: Szabados, Kovács, Győri (3—- 3), Arpási, illetve Sajben (4), Botyánszki L. 2, Botyánsz- ki A. 3. Eü. szsakiskola „A”: kis­pályás la/odarúgás férfi: 1. (Karcagi Kórház), 2. Megyei kórház, 3. Fogtechnikai Vál­lalat. Az összesített pontver­seny eredménye: 1. Eü. szak­iskola 124. 2. Megyei kórház 119, 3. Karcagi kórház 89 ponttal. Az összesített pont­verseny győztese 1 évre el­nyerte az Orvosegészségügyi Szakszervezet vándorseciegét. — balaskó — TEKINTSE MEG A HUNGÁRIA MÜANYAGFELDOLGOZÓ VÁLLALAT KIÁLLÍTÁSÁT az őszi Budapesti Nemzetközi Vásáron, a C-pavilonban. A szakiskolások nyerlek el a Yandorserleget Egészségügyi dolgozók a sportpályán t Kosárlabda női NB II.