Szolnok Megyei Néplap, 1974. augusztus (25. évfolyam, 178-203. szám)

1974-08-19 / 194. szám

>74. augusztus 19. SZOLNOK MEGYEI NÉPLÁP 11 röRÖKSZENTMIKLÓSON A HlDÉPfTÖ ~ ÄLLALAT építésvezetőségi felvonulási területet keres >—4 évi időtartamra. Területigény: 150x20o m. *' ..Tr~' A területen kb 1000 négyzetméter iroda, szállás, raktárépületet létesítenénk. Kikötésünk: víz, elektromos áram és teíefon- bekötési lehetőség. Seresünk olyan szövetkezetei vagy vállalatot, smely az adott időre a területet bérbe adná és a rajta Ipitett épületeket a munkálatok befejeztével értékcsökkenési kedvezménnyel átvenné. Címünk: Hídépítő Vállalat 04. Főépítésvezetősége, DEBRECEN, Wesselényi utca. Tel.: 16-032, a risüjszAllAsi téglagyár felvesz gépésztechnikust, vezetőgépész munkakörbe, valamint erősáramú villanyszerelő szakmunkást. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezés a fenti címen. J8u6h ÉPÍTEM R BUDAPESTI METRÓT! n kSrehesési ÉPÍTŐ MUlflUT fl IKTRŐ ÉPÍTKEZÉSÉHEZ FELVESZ 20-38 év közötti VŐJŐROKHT, SESÉBVÜÉROKflT, (SIUÉSEKET ÉS SEGÉOimmKŐSOKRT túlnyomásos /keszonos/ munkára és életkori megkötés nélkül földalatti munkára. A munkakörtől függően havi 2500-6000 Ft Jövedelem. 120% KESZOnPÚTLÉK, 30-00% FÖLERLfiTTI PÓTLÉK. TÖBB I1IŰSZRK ESETÍil 10. ILLETVE 20 % mŰSZKKPÓTLÉK Egyéb építőipari munkára előnyös feltéte­lekkel keresünk segédmunkásokat, vala­mint ács, vasbetonszerelő, kőműves, csőszerelő, minősített villanyhegesztő /röntgen alá/, hidraulika- szerelő, szigetelő, lakatos, fűtésszerelő, autószerelő, motorszerelő, gépszerelő, autóvillamossági szerelő szakmunkásokat 44 órás munkahét, vidékieknek munkás- szállás, Azokból,a 80 km-nél nem nagyobb távolságra eső községekből, ahonnan legalább 30 jelentkező van, gondosko­dunk a naponkénti csoportos szállításról. Felvételre jelentkezés: Budapest V., Deák Ferenc utca 12,, felvételi iroda Sportműsor Asztalitenisz: Nagykun Kupa, serdülő és ifjúsági országos ván- dordíjas verseny, Karcag, Gábor Áron gimnázium, 9. Kézilabda: Megyei T. o.: férfi; Mezőtúri AFC—Üjszász 10, Cseh —Nagy, Kunszentmártoni TE— Jászalsószentgyörgy. Kunszent- márton, 11, Méri—Enyedi. Török­szentmiklósi Barnevál—Túrkeve, Törökszentmiklós, 11, Móczár, Szolnoki MÁV—J.-ladány. MÁV- sporttelep. 10, Horváth, Tisza Ci­pő-Jászberényi Lehel. Martfű, cipőgyári pálya. 10. Szekeres— Simon. Tiszapüspöki—-Alattyán, Tiszapüspöki. 10. Bangó—Sajtos. — Női: Mezőtúri AFC—Üjszász, Mezőtúr, ll, Cseh—H. Nagy, Kunszentmártoni TE—Szó. Trak­tor, Kunszentmárton, 9. Méri — Enyedi, Törökszentmiklósi Bar­nevál—Szolnoki MTE. Török­szentmiklós. 9. Móczár, Szolnoki Spartacus—Jászladány, Szolnok, Verseghy úti riTASZ-pálya, 16, Nagy K., Gorgyán. Jásziván.v— Jászboldogháza. Jászivány. 10, B. Szűcs. Férfi ifjúsági: Mezőtúri AFC—Üjszász, Mezőtúr. 9. Cseh —H. Nagy, Kunszentmártoni TE —Jászalsószentgyörgy, Kunszent­márton, 10. Méri—Enyedi. Török­szentmiklósi Barnevál—Túrkeve. Törökszentmiklós, 10. Móczár, Tiszaföldvár—Szó. Olajbányász. Tiszaföldvár. 9. Sándor—Nagy I. Tisza Cipő—Jb. Lehel. Mart­fű, cipőgyár! pálya 9, Szekeres— Simon, Törökszentmiklósi Szé­kács SE—Alattyán, Törökszent­miklós, 8.30. Nagy K.—Gorgyán. Labdarúgás. Megyei t. o.: Kö­zéptiszai MEDOSZ—Rákóczifalva, Kenderes, 16. Mák. Üjszász—Tö­rökszentmiklósi Vasas. Üjszász. 16, Szántó. Jászfényszaru—Szó. Olajbányász, Jászfényszaru, 16, Cs. Szabó. Túrkeve—Szó. Cu­korgyár. Túrkeve, 16. (Békés me­gyéből), Tiszaföldvár—Jászjákó- halma. Tiszaföldvár, 16, Sári, Tó­szeg—Tisza Cipő. Tószeg. 16, Ba­lázs. Szó. Vegyiművek—Mezőtú­ri AFC, Szolnok. 16 (Hajdú me­gyéből). Megyei II. o.: Kilián FSE II.—Kengyel, Szolnok, tisza- ligeti pálya. 16, Koppány, elő- mérkőzés: Szó. MTE ifi—Ken­gyel ifi. Szolnok, tiszaligeti pá­lya, 14. Szajol. Szászberek. Sza- jol. 16, Gergely, Jászladány— Rókócziujfalu. Jászladány, 16, Lajkó, J.-apáti—Tiszabura, Jász­apáti, 16, Szabó S. Kunszentmár­toni TE—Jászárokszállás, Kun­szentmárton. 16. Kovács K.. Kun­hegyes—Karcag. Kunhegyes, 16, Ciffra. Tiszatenyő—Jászberényi MEZŐGÉP. Tiszatenyő, 16 óra, Tobor. Idegenben szerepelnek: a Szol­noki Cukorgyár kerekesei a Ti­szántúli körversenyen. Gyula— Orosháza—Gyula—Szeged közötti útszakaszon, a Szolnoki MTE NB ll-es női kosárlabdázói Ba- latonfűzfőn. a nemzetközi Ba­laton Kupán. KEDD: Asztalitenisz: Nagykun Kupa, serdülő és ifjúsági országos ván­dordíjas verseny, Karcag, Gábor Áron gimnázium. 8. Atlétika: Országos meghívásos verseny, Jászberény, városi sporttelep, 10. Kerékpár: Tiszántúli körver­seny a Szeged—Szolnok közötti útszakaszon, befutás, Szolnokon, a Tiszaliget bejáratánál kb. 12 órától. Ünnepi tömegsport rendezvé­nyek: kispályás labdarúgó Al­kotmány Kupa, Jászberény, vá­rosi sporttelep. i0, járási kézi­labda villámtorna, Jászberény, városi sporttelep. 10. Labdarúgás: Alkotmány Kupa kispályás mérkőzés, Tiszaliget, 9. Idegenben szerepelnek: a Szol­noki MTE tollaslabdázói Debre­cenben, az Alkotmány Kupa ver­senyen. Szerdán Bajnoki forduló a labdarúgó 1\B ll-ben és !\B lll-ban Az átszervezett labdarúgó­bajnokság felemelt csoport­létszáma indokolttá tette hét­közi forduló beiktatását is. Szerdán az NB II-ben és az NB lll-ban teljes fordulót bonyolítanak le. A labdarúgó NB II-ben a Szolnoki MTE — a Kos­suth KFSE csapatát fo­gadja a Tiszaligetben. elő- mérkőzés 14 órakor a meg vei ifjúsági válogatott—Sz. MTE ifi találkozó lesz. Az NB lll- ban Mezőtúron a Szabó La­jos SE a Kecskeméti SC csapatával mérkőzik. A Szol­noki MÁV és a Kilián FSE amely a jövőben Honvéd Ki­lián FSE Szolnok néven sze­repel — Kecskemétre utazik. A MÁV a Mezőfi SE, a Ki­lián a KTE ellen lép pályára. A Jászberényi Lehel Miskol­con a Borsodi Volánnal ját­szik. Valamennyi mérkőzés kez­dési időpontja 16 óra. Labdarúgó NB II. Kaposvári Rákóczi SE—Szolnoki MTE 2:0 (1:0) Kaposvár, 4500 néző, vezet­te Teuschler. Kaposvár: He­gedűs — Márton, Ágfalvi, Bözsöny, Németh, Nagy, Pa- tyi, Furcsa, Kárász, Kovács, Dusán. Edző: Mathesz Imre. Szolnoki MTE: Fiedler — Ftfácz, Simon, Köböl (Arany a szünetben), Árvái, Gálvöl- gyi, Garics, Porhanda (Ro­zsán 58. percben), Szatmári, Czirnák, Vitéz. Edző: Kiss Já­nos; A tikkasztó hőségben ár­nyék borította pálya fogadta az MTE csapatát. Bágyadtan kezdtek a vendégek. A 8. percben Furcsa hibázott gól­helyzetben, de 10 perccel ké­sőbb megérdemelt vezetéshez jutottak a hazaiak. Nagy rú­gott szabadot mintegy 45 mé­terről és a jól eltalált labda a sorfalon irányt változtatva vágódott a kapuba. 1:0. Vál­tozatlanul a hazaiak marad­tak támadásban, az MTE játé­ka nagyon nehezen bontako­zott ki. A 36. percben Fiedler könnyelműen hagyta el kapu­ját, szerencsére Kovács kapu fölé bombázott. Szünet után is egy ideig a hazaiak játéka volt folyama­tosabb és csak 10 perc eltelte után kapott lábra az MTE. Nagy veszélyes akciója köz­ben a 64. percben Vitéz 20 méterről látványos bombagólt ragasztott a bal alsó sarokba. A játékvezető azonban les címén nem ítélt gólt. Ezután — ahogy az lenni szokott, az MTE támadott és az MTE bánta. A 69. percben egy vil­lámgyors ellenakcióból az el­ső lövést Fiedler még védte, de utána Furcsa lövésével szemben már tehetetlen volt. 2:0. Két perccel később szé­píthettek volna a vendégek, a jó helyzetben leadott Czir­nák-lövés azonban kapu mel­lé szállt. A hajrá perceiben elfáradtak a hazaiak, az MTE egyre jobban fölénybe került, a befejezés azonban változai- lanul nem sikerült. A 88. percben például még a hazai nézők ia megtapsoltak egy látványos akciót, Garics azonban hibázott. Két ellentétes félidőt lát­hattunk. Az első játékrészben teljesen alárendelt szerepet játszottak a vendégek és a második félidő hajrájában már hiába erősítettek, a meg­érdemelt hazai sikert nem tudták befolyásolni. Kiss Já­nos edző véleménye szerint a vereségben közrejátszott az a tény, hogy a játékosok egy része változatlanul hullám­völgyben van; Jók: Agfalvi, Patyi, Furcsa, illetve: Árvái, Arany, Vitéz. Kampier Ervin Jánoshalma—Kilián FSE 1:0 (0.0) Kilián-pálya 200 n. V.: Jármai dr. Jánoshalma: Csernák — Bucsi, Maráczi, Fenyvesi IV., Mizser, Angeli, Ádám, Csermák, Burányi, (Faddi), Vaszari, Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. Kilián FSE: Varga — Kántor, Nagy I., Holler, Nagy A., Tóth M. (Halász), Plausin, Tóth A., Fehér, Hegyesi, Török (Csil- lik). Edző: Halász József. A Jánoshalma kezdett va­lamivel jobban, a Kilián já­tékosai keveset mozogtak és több átadási hibát vétettek. Az első veszélyes helyzet a 19. percben adódott. Buro- nyl egyedül tört kapura, a Kilián védők azonban az utolsó pillanatban becsúsztak és Vargáé lett a labda. A 22. percben Fenyvesi III. bom­báját ütötte ki a Kilián ka­pusa, két perc múlva He­gyesi lövését Csernák láb­bal hárította. A 30. percben Török közeli, erős lövését tolta szögletre a vendégek kapusa, öt perc múlva Burá­nyi hibázott ordító helyzet­ben. Szünet után az 51. percben a tétovázó Kilián védők kö­zött Fenyvesi III. a hálóba lőtt. 1:0. Fokozatosan feljött a Kilián, de lassan, körül­ményesen szőtték támadásai­kat s csupán a 85. percben adódott gólhelyzet, ezt Tóth A. elügyetlenkedte. Jó: Cser­nák, Bucsi, Fenyvesi IV., ill. Varga, Holler. Kecskeméti TE—Sz. MA V 2:0 (1:0) Szolnok, 1100 néző, vezette: Alföldi. Kecskemét: Nagy — Görbe, Franckó, Gyorsa, Ko­máromi II., Bende, Zubor- nyák, Mányoki, Porhanda, Bohács, Horváth (Virág). Ed­ző: Varga Béla. Szolnok: Fe­hér — Csontos, Repka, Tóth, Gy, Molnár, Varga (Földési), Pagonyi, Kalmár, Kollár, N. Szabó (Kókai), Papp. Edző: Himer István. A szolnoki csapat fokozato­san fölénybe került, de soro­zatos helyzeteit — szöglete­ket, szabadrúgásokat — rend­re kihagyta. A szolnoki csa­társor egy egész idényre való helyzetet elhibázott. A 39. percben egy gyors ellentáma­dásból a vendégek részéről Mányoki megszerezte a veze­tést. 1:0. Szünet Után hullámzó já­ték alakult ki. A MÁV csatá­rok ebben az időszakban is teljesen gólképtelenek voltak és egyre idegesebben játszot­tak. A 75. percben Kókai nagy hibájából egy hazaadás a kifutó kapus mellett a há­lóba jutott. 2:0. A szolnoki csapat az utóbbi idők leggyengébb teljesítmé­nyét nyújtotta. Dicsérhető a kecskemétek közvetlen vé­delme és Mányoki. A szolno­ki együttesből senki nem emelhető ki. — halász — Wskolc-Jb. Lekel 2:1 (0:1) Jászberény, 1ÓÓ0 néző. ve­zette: Geiger. Miskolc: Serfő­ző — Szabó Z., István, Galló, Demkó, Locher, Lipták, Lacz- kó, Szabó Gy., (Leiszt), Kiss, Fekete. Edző Virágh István. — Lehel: Vasas — Karkusz, Bertke, Hajdú A., Kátai, Haj­dú I., Sánta, Lukácsi, Ger­gely, (Bacher), Sárközi, Ur- bán (Bugyi). Edző: Bíró Ist­ván. A 3. percben villámgyors Lehel akció után Gergely lö­vését szögletre ütötte Serfő­ző. A 12. percben Sánta ug­rott ki a 16-oson és lövése a felső lécről pattant a gólvo­nalon túlra, 0:1. A 16. perc­ben a miskolci Kiss nagy lö­vését Vasas bravúrral ütötte szögletre. Mintegy 20 perces hazai fölény után az éretteb­ben játszó miskolciak átvet­ték a játék irányítását és az 50. percben kiegyenlítettek Fekete révén. A 70. percben Kiss távolról a bal felső sa­rokba talált. A hátralévő időben a Lehel próbálkozá­sait már nem kísérte siker, a miskolciak az eredmény tartására törekedtek. Jók: Szabó Z., Löcher, Kiss, illetve: Hajdú L, Sán­ta, Gergely. — László — Renda; a kézilabdában Alig kezdődött el a megyei I. osztályú kézilabda-bajnok­ság őszi idénye, máris fe­gyelmezetlenség. figyelmet­lenség és nemtörődömség ta­pasztalható a résztvevő csa­patok vezetőinél. A verseny­kiírás. valamint a bajnoki és versenyszabályok minden­ki számára érthetően és vi­lágosan rögzítik a bajnok­sággal járó kötelmeket, jo­gokat. A szakszövetség elnökége által sokat, hangoztatott kö­vetkezetesség. amely már a tavasszal is sikerrel járt. minden bizonnyal továbbra is megmarad, s ez egvben azt is jelenti, hogy a mu­lasztást követő csapatokkal szembén a már bevált szank­ciót alkalmazzák. Szovjet siker a salakon A Szolnoki MTE hagyomá­nyos alkotmánynapi nemzet­közi salakpályás motorverse­nyét 1200 néző izgulta végig a Mátyás király úti sporttele­pen. A motorosok főleg a verseny második felében vív­tak látványos, érdekes küz­delmeket. A nap legszebb fu­tamában — a 11-ben — a szolnoki Mészáros László sze­rezte meg a győzelmet Saj­nos, történt egy sajnálatos sérülés is. A 16. futam után 15 perces kényszerszünet volt. mert egy salakdarab felsértette az,- egyik néző sze­mét. akit a mentő vitt kór­házba. A 19. futamban dőlt el a verseny. Az addigi 4—4 fu­tamgyőzelemmel rendelkező Ribnyikov és Klokocska ví­vott nagy harcot egymással. Ezt a futamot nagy fölénnyel nyerte a szovjet versenyző. Klokocska csak harmadik lett. A 20. futamban az ad­dig 4. helyre esélyes Mészá­ros László közvetlen á rajt után bukott, s így nem ért el előkelő helyezést. Az élcsoport végeredmé­nye: 1. Ivan Ribnyikov (szovjet), 15. 2. Jan Klokocs­ka (csehszlovák) 13. 3. Uhor Alekszander (szovjet) 12. 4. Fritz Hans Jergen (NDK) 10. 5. Angel Eftimov (bolgár) 10. 6. Radácsi (magyar) 9 pont­tal. — bálint — Falusi dolgozók spartakiádja Szegeden A falusi sportolók éven­kénti legnagyobb tömegsport demonstrációja a falusi dol­gozók spartakiádja. Ez a ver­senysorozat az egymásra épülő helyi, községi, járási és megyei döntőkön ad lehe­tőséget versengésre. Négy- évenként, az Országos Sport­napok évében azonban .or­szágos döntőre is sor kerül. Így van az idén is. A terü­leti döntők már lezajlottak. Tisztázódott, hogy az egyes megyéket kik képviselik az országos döntőn, ahol atléti­kában a területi döntők el-, ső két helyezettje, labdajáté­kokban pedig az első helyen Véglett csapatok szereztek jogot a részvételre. Megyénk falusi sportolói az Egerben, augusztus 4-én rendezett területi döntőn He­ves és Nógrád megyék spor­tolóival vívott versengésben harcolták ki az országos döntőbe jutás jogát. Atléti­kában a magasugró csépai Takács Ibolya, 100 méteres síkfutásban a zagvvärekasj Pinczi Imre, súlylökésben a tiszafüredi Csete Béla és a jászteleki Csömör Endre, va­lamint a kunhegvesi női röp­labdacsapat lesz majd ótt megyénk színeiben az ország legjobbjainak versenyén. Az országos döntőt ma és holnap rendezik Szegeden. ,