Szolnok Megyei Néplap, 1971. augusztus (22. évfolyam, 180-204. szám)

1971-08-23 / 197. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1971. augusztus 23. A hajrára elfáradt a% MIÉ Oroszlányi Bányász—Szolnoki MIK 4:2 (1:0) Oroszlány, 800 n., v.: Fehér II. Oroszlány: Fiedler — Csinos, Máté, Sárosi, Tamcsányi, Aradi (Fricker a 75. perc­ben), Sallói, Papp (Egyed az 52. percben), Stein, Czakler, Tambor. Edző: Pallagi Róbert. SZMTE: Nagy P. — Rapí (Rozsán a szünetben), Heidrich, Kovács, Árvái, Papp II;, Garics, Sebők, Mile, hjagy F., Szatmári Edző: Szollár Lajos. A 69. percben Kovács fu­tott fel a bal oldalon, a pontos beadás Szatmári lábáról vágódott élesen a kapuba. 2:2. Izgalmassá vált a játék. A A hazaiak kezdtek jobban, hosszú percekig védekezés­re kényszerült az MTE. A 8. percben akadt az első, iga­zán gólveszélyes akció, de Nagy P. hárított. Folyama­tosabbak voltak a Bányász támadások, a 15. percben az oroszlányi Papp fejese — nagy helyzetben — alig került kapu fölé. 25 perc után feljött az MTE, Mile nagy lövése, majd formás támadás végén Garics elügyetlenkedett gól­helyzete jelezte a szolnoki­ak enyhe fölényét. Az utol­só negyedórában esett az iram, egyenlő erők küzdel­me mellett *olyt a játék, mégsem sikerült gól nélkül „kihúzni” szünetig. A 43. percben egy védelmi hiba után a tisztán álló Tambor elé került a lab­da, s a balszélső közelről nem hibázott. 1:0. Szünet után ideg zuhany­ként hatott a 47. percben kapott újabb hazai gól. Két szolnoki védő összefutott, a labda Papp elé került és a tavalyi gólkirály könnyedén lőhetett a kapu jobb oldalá­ba. 2:0. A végig nagy aka­rással küzdő MTE még ez­után sem adta fel, s két for­más akció végén lőtt gólok­kal sikerült is az egyenlítés. A 60. percben Mile és Ga­rics kétszer is pontosan ját­szott össze, végül Mile fe­jelte a gólt. 2:1. szolnokiak támadásban ma­radtak, s volt esélyük a győzelem megszerzésére is. Mégis — a balszerencse-so­rozat folytatásaként — a 82. percben a csereként beállt Fricker közeli fejesgóljával eldőlt a mérkőzés sorsa. 3:2. A szolnokiak már nem tudtak újítani, sőt a 87. percben újabb hazai góllal Czakler állította be a vég­eredményt. Már kezdetben látszott, hogy küzdelmes mérkőzésre van kilátás. Az MTE 5—2—3-as rendszerű felállásban hosz- szú ideig kitűnően védekezett, s közben ellentámadásokra is futotta az erőből. Szünet után hirtelen jött az újabb gól, de a lelkes szolnokiak általános meglepetésre még egyenlíteni tudtak. A hajrában aztán ezúttal is megbom­lott a védelmi fal. Nagy Pál a gólokról nem tehet. A meg­erősített védelemből Árvái tűnt ki, Heidrich I. ezúttal gyengén játszott. Sebők és Nagy megtette a magáét. Ga­rics és Mile harcosan, jól játszott, míg Szatmári csapata legjobbjának bizonyult. Hazai pályán sem tudott győzni a MÁV Szegedi VSE—Szolnoki MÁV 1:0 (0:0) MÁV sporttelep, 1000 n., v.: Pócsi. Szeged: Bólya (Turcsán) — Csigér, Terhes, Hájas, Dezsőfi, Komjáti (Czibere) — Szabó L., Berki, Tóth I., V. Tóth, Kutasi. Edző: Laczi Ferenc. Szolnok: Fehér — Szebeni, Abonyi, Tóth — Csibrán, Földesi — Kelemen, Kalmár, Verovszki (Kucser), Szabó Gy., Kóródi (Pintér). Edző: Turay And­rás. Jó iramban, hazai roha­mokkal indult a mérkőzés. Később hullámzóvá vált a játék. A 25. perctől a MÁV fokozta az iramot, Szabó, Kóródi, Verovszki került jó helyzetbe, de a szegedi vé­delem — sokszor az utolsó pillanatban — menteni tu­dott. A 40. percben egy sze­gedi ellentámadáskor sakk­matt volt a MÁV védelem, de a kapufa mentett. Szünet után egyre kemé­nyebb lett a játék, csökkent KISTEXT— Jászberényi Lehel 1:0 (0:0) KISTEXT-pálya, 400 n., v.: Bacsa. KISTEXT: Kovács — Jánosi, Szegeczki, Nagy L., Nagy Gy., Letenyei, Nagy F., Fekete (Bircsák), Szemők (Zabari), Kócza, Pék. Edző: Borbély András. Lehel: Va­sas — Nagy I., Benkő, Gu- bicz, Hajdú I., Juhász, Bugyi (Marczis), Bányai (Karkusz), Urbán, Lukácsi, Sándor. Edző: Bíró István. Tíz perces mezőnyjáték után valamivel többet kez­deményeztek a hazaiak, de az elmúlt heti játékához ké­pest nagyot javult Lehel biz­tosan állította meg az erőt­len fővárosi támadásokat. A 30. percben szabadrúgáshoz jutott a kispesti együttes, Fekete II. lövését szögletre hárították a védők. Két perccel később villámgyors Lehel akció után Urbán a jobbösszekötő helyéről centi­méterekkel lőtt a jobb sa­rok mellé. A KISTEXT töb­bet, a Lehel veszélyesebben támadott. Fordulás után KISTEXT rohamok következtek és Szemők lövését Vasas a léc alól nyomta szögletre. Ezután Nagy I. közvetett szabadrú­gásából a lagurított labdát Szemők gyatrán kapu mellé lőtte. A Lehel került íölény­a színvonal. Szolnok ugyan időszakonként döntő fölény­be került, de a csatárjátéka továbbra is erőtlen és medő maradt. A 60. perc döntő fordulatot hozott. Egy előre­vágott labdát Szebeni szer­zett meg, de késlekedett az elrúgással, a szegedi közép­csatár elvette és a kifutó Fehér mellett megszerezte a győzelmet jelentő gólt. A két vasutas csapat ta­lálkozója — a hagyományok­hoz híven — sok izgalmat és kemény küzdelmet hozott. A szolnoki gárda a játékidő nagyobb részében jobban játszott ellenfelénél. A tá­madósor kapu előtti határo­zatlansága — a sorozatosan kihagyott gólhelyzetek — és egy elemi védelmi hiba megpecsételte a fontos két pont sorsát. Néhány játéko­son a fáradtság jelei mutat­koztak. H. Gy. be, többet kezdeményezett és a 69. percben Bugyi nagy gólhelyzetben hibázott. A 85. percben szabadrúgás után Nagy F. megiramodott a jobboldalon és a fellazult Lehel védelem mellett meg­szerezte a győztes gólt. 1:0. A 88. percben Sándor lövé­sét Kovács a kapufa segít­ségével hárította. Jóiramú, küzdelmes mér­kőzést vívott a két csapat, a tartalékos Lehel javuló já­tékot mutatott és döntetlent érdemelt volna. Jó: Kovács, Jánosi, Nagy F., ill. Juhász, Urbán, Vasas. L. S. TOTÓ 1. Egyetértés—Vasas 2 0:3 2. SBTC—Tatabánya 1 3:2 3. Eger—Komló x 1:1 4. Várpalota—Ganz.-M 1 1:0 5. Dorog—Özd x 1:1 6. Pénzügy.—ZTE x 2:2 7. FÖSPED—Kecsk. 2 0:2 8. Bp. Sp.—DVCS x 2:2 9. Almásfüz.—Szeksz. 2 0:3 10. KOMÉP—Pécsi Érc. 1 1:0 11. Leninváros—Izzó x 1:1 12. Ikarus—BVSC 2 2:4 13. DEAC—Budafok x 3:3 +1 14. Postás—Saegedi D, 2 0:3 Idegenben nvert a Szabó SE és az Sz. Olajbányász Szabó Lajos SE—-Tisza Cipő 1:0 (0:0) Martfű, 300 n., v.: Tóth B. Szabó SE: Hegedűs — Pomázi, Arany, Orosz, Kántor, Jancsa, Szőllősi (Monori), Szűcs, Boda (Albeck) Bánhidi, Forral. Edző: BencSik Gyula. Tisza Cipő: Tajti — Mihovits, Mészáros, Há­tai, Kovács II., Novák, Sütő II., Bodnár l.,. Bodnár. II., Komláti (Komlósi), Kontér. Edző: Man- cza János. Az első félidőből csak Szől- iősi mintegy 20 méterről leadott lövése érdemel említést. Szünet után fokozatosan feljött a ven­dégcsapat és két kihagyott gól­helyzet után a 80. percben Szűcs megszerezte a mérkőzés egyet­len gólját, A megyei rangadó alacsony színvonalú és gyenge iramú játékot hozott. A kapura valamivel veszélyesebb és szer­vezettebb csapatjátékot játszó mezőtúri gárda az egygólos győ­zelmet megérdemelte. Jó: He­gedűs, Arany, Szűcs, ill. Mi­hovits, Mészáros, Kátai. Sz. OlaibánY&sz—Püspökladány^ MÁV 1:0 (0:0) Püspökladány, 200 n., v.: Kun- rád. Olajbányász: Váraljai G. — Thoma, Józsa, Szók ólai. Hor­váth, Karkecz, Fejes, Kapolcsi, Váraljai J., Bíró, Fodor# Edző: Somogyvári József. Mérsékelt iramú és színvonalú mérkőzésen az Olajbányász fe­gyelmezetten, lelkesen, a tak­tikai utasításokat jól betartva játszott. A győztes gólt a 75. percben Váraljai J. rúgta, utá­na négy biztos gólhelyzetet hagytak ki a szolnoki csatárok. Jó: Váraljai G., Józsa, Szokolai, Karkecz, Fodor. Sarkad—Tiszaföldvár 3:0 (1:0) Sarkad, 400 n., v.: Mézes. Ti­szaföldvár: Nagy — Juhász, Se­res, Makai, Bíró, Borza, György (Lakatos), Molnár, Németh ül.# Lovász, Rékasi. Kitűnő játéktéren; közepes iramú mérkőzésen a jobb csa­társorral rendelkező hazai együttes még nagyobb arányban is győzhetett volna, de Nagy kitűnően védett. G.: Kátai (2), Molnár. Jó: Pozojevicz, Kátai, Kádár, ill. Nagy, Seres. D. TITÁSZ—Törökszentmiklósi Vasas 1:0 (0:0) Debrecen, 200 n., v.: Gál. Va­sas: Lőrinczi — Öllé, Kánósi, Juhász, Vasas, Orbán Csontos, Porhanda (Erdős), Sebők, Buk­ta, Antal. Edző: Buczkó Ferenc. Sok hibával tarkított, gyenge iramú első félidő. Egyik kapu előtt sem adódott komoly gól­helyzet. Szünet után a Vasas kezdett jobban és 15 perc alatt négy nagy helyzetet hagyott ki. A 65. percben egy előre gurított labdára Dócs futott és a jobb­oldali védelem díszkísérete mel­lett közelről a hálóba lőtt. A Vasas már nem tudott újítani. Jó: Kálmán, Szabó, Dócs, ill# Juhász, Lőrinczi. A döntetlenhez közel állt a Lehel Táblázatok 361 sikerült a termelőszövetkezeti spartakiád első területi döntője Lelkes fiatalok vették birtokukba augusztus 20-án a mezőtúh sportkorpbinátot. Termelőszövetkezeti dolgozók,' fiúk és lányok nem törődve a 30 fokon felüli hőséggel, rótták a köröket, ugrottak magasba, lökték a súlygolyót, adták kézről-kézre a labdát és dobtak gólokat. Az első termelőszövetkezeti spartakiád területi döntője nagysze­rűen sikerült. A Nagykunsági Mezőgazdasági Termelőszö­vetkezetek Területi Szövetségéhez tartozó tsz-ek heteken át készültek erre a döntőre. Háziversenyeken, járási, városi selejtezőkön át jutottak a legjobbak Mezőtúrra. Több szá­zan versengtek ezért a jogért. Labdarúgó NB I 1. FTC 3 2 1 — 9-4 5 2. SBTC 3 2 1 —• 6-4 5 3. Ú. Dózsa 2 2 — — 8-1 4 4. Vasas 3 2 — 1 6-1 4 5. DVTK 3 2 — 1 1-5 4 6. Tatabánya 3 6 1 1 5-5 3 7. Egyetértés 3 1 1 1 2-3 3 8. Komló 3 1 1 1 4-8 3 9. Csepel 2 — 2 — 2-2 2 Haladás ' 2 1 — 1 2-2 2 11. Honvéd 3 — 2 1 2-3 2 Rába ETO 3 — 2 1 4-5 2 13. Eger 3 — 2 1 3-5 2 14. Videoton 3 1 — 2 4-8 2 15. Pécs 3 — 1 2 0-4 1 16. MTK 2 — — 2 0-3 — Eredmények: Ferencváros—Vi­deoton 6:2, Pécs—Bp. Honvéd 0:0, Vasas—VM Egyetértés 3:0, Diósgyőr—Rába ETO 3:2, Salgó­tarján—Tatabánya 3:2, Komló- Egér 1:1. Labdarúgó NB X B 1. SZEOL 3 3 — — 10-3 6 2. Kecskemét 3 2 1 — 9-3 5 3. Dorog 3 2 1 — 6-2 5 4. Dunaújváros 3 2 1 — 4-1 5 5. Várpalota 3 2 — 1 3-2 4 6. ZTE 3 1 1 1 9-5 3 7. Debrecen 3 1 1 1 5-4 3 8. Békéscsaba 3 1 1 1 5-5 3 Oroszlány 3 1 1 1 7-7 3 Pénzügyőr 3 — 3 — 3-3 3 11. MÁV DAC 3 1 1 1 5-6 3 12. Bp. Spartac. 3 1 1 1 6-9 3 13. Volán 3 1 — 2 4-5 2 14. FÖSPED 3 1 — 2 6-9 2 15. özd 3 — 2 1 4-8 2 16. Ganz-M. 3 — 1 2 1-4 1 17. Pécsi Bány. 3 — 1 2 2-6 1 18. Szó. MTE 3 — — 3 2-9 — Eredmények: Kecskemét-Szá’­Utók 2:0, Dorog—Ózd 1:1, SZEOL —Volán 3:2 Zalaegerszeg—Pénz­ügyőr 2:2, Dunaújváros—Pécsi Bányász 1:1, Bp. Spartacus— DVSC 2:2, Várpalota—Ganz- MAVAG 1:0, Békéscsaba—MÁV DAC 3:0. Labdarúgó NB XT Keleti csoport 1. Szegedi D. 2 2 — — 5-1 4 2. Közéoületép. 2 1 1 — 7-2 3 3. Budafok 2 1 1 — 7-4 3 4. Láng 2 1 1 — 3-1 3 5. MGM 2 1 1 — 3-2 3 Szegedi VSE 2 1 1 — 2-1 3 7. Cegléd 2 1 —­1 4-2 2 8. Kiskunhalas 2 1 — 1 3-2 2 9. Szarvas 2 1 — 1 3-3 2 10. Előre 2 1 — 1 1-3 2 KISTEXT 2 1 — 1 2-4 2 12. DFAC 2 —■ 1 1 4-5 1 Lehel 2 — 1 1 1-2 1 14 Gyula 2 — 1 1 2-7 1 15. Szó. MÁV 2 — — 2 1-3 — 16. Postás 2 — — 2 1-7 — Eredmények: Közéoütetéoftó— Gyula 6:1, Vasas Láng—Kiskun­halas 2:0, MGM Debrecen— Szarvas 2:1. DEAC—Budafok 3:3, Szevedi Dózsa—Bo. Postás 3:0, BKV Elóre—Cegléd 1:0. labdarúgó NB Hl Északkeleti csoport 1. H-böszörm. 2 2 0 0 8-0 4 2. Mátészalka 2 2 0 0 7-1 4 3. Szó. Oiajb. 2 2 0 0 4-1 4 4. Szabó L. SE 2 2 0 0 4-2 4 5. Nvírbátor 2 1 1 0 2-1 3 6-7. Záhony 2 1 0 1 5-3 2 6-7. Balmazújv. 2 1 0 1 3-1 2 8-9. T-miklós 2 1 0 1 1-1 2 8-9. Haidú V. 2 1 0 1 1-1 2 10. D. TITÁSZ 2 1 0 1 2-3 2 11. H-szoboszló 2 1 0 1 4-8 2 12. Szó. Vegyi. 2 0 1 1 1-4 1 13. P-ladány 2 0 0 2 0-2 0 14. Tiszavasvári 2 0 0 2 2-5 0 15. Tisza Cipő 2 0 0 2 0-4 0 16. Tuzsér 2 0 0 2 0-7 0 Eredmények: Mátészalka—Tu­zsér 1:0 (1:0) 300 nézó. vezette: Szabó. G.: Jakab. Hatdú Vasas— Balmazújváros 1:0 (0:0) 500 né­ző. vezette: S'mon. ti.: T<ba. Hatdűböszőrménv—Tisza vasvári 2:0 (0:0) 500 néző. vezette: Bo­kor. G.: Vatda. Soót. Hatdúszo- bnszió—Záhonv 3:2 (2:D finn né­zó. vezette: Bakó. — G.: Halas. Plczil. Mezei, 1U. Csépke, Erdei A. (11-esből). A megvei bajnokság á'lása 1. K. MEDOSZ 2 2 — — 7-2 4 2. Jb. Vasas 2 2 — — 4-1 4 3. Túrkeve 2 2 — — 3-0 4 4. Karcag 2 1 1 — 5-1 3 5-6. Kunhegyes 2 1 1 — 4-2 3 5-6. J-árokszáll. 2 1 1 — 2-0 3 7. Ülszász 2 1 1 — 4-3 3 8. Szó. Cukor. 2 1 — 1 2-2 2 9-10. Kilián FSE 2 1 — 1 2-3 2 9-10. Mezőtúr 2 1 — 1 2-3 2 11. Tószeg 2 — 1 1 0-1 1 12. Sz.MEZÖGEP 2 — 1 1 1-3 1 13. J-fér.vszaru 2 — — 2 1-3 — 14. KUTE 2 — — 2 2-5 — 15. Rákóczfalva 2 — — 2 1-5 — 16. Kisújszállás 2 — — 2 1-7 — Az első bajnok Erdei Jó­zsef, a karcagi Béke Tsz mindenese lett. Egy méter­rel dobta túl társait súly­lökésben. Aztán indultak a férfi 400-asok. Alig száz méter után egy atléta barát hangos tipp je hallatszott: az a kis piros nyeri. Ekkor még jó tíz méterrel az első mögött futott a győztesnek kikiáltott Kovács Sándor, s aztán olyan hajrát vágott ki, amely minősített atlétá­nak is dicséretére vált vol­na. ö lett a győztes. A kézilabdapályán is megkezdődött a küzdelem. A sorsolás szeszélye folytán a törökszentmiklósi járásból tovább jutó két-két férfi és női csapat egymás ellen kez­dett. A férfiaknál örményes és Kengyel, a nőknél a tö­rökszentmiklósi Aranyka­lász és az örményes! Űj Élet Tsz csapatai küzdöttek. A férfiaknál örményes!, a nőknél törökszentmiklósi si­ker született. Az örményes! fiúk végig jól játszottak és a bajnoki címet is elnyerték. A lányoknak nem sikerült. Pedig a „vörös ördögök” — mezükért és lelkes, hajtós játékukért kapták e nevet — mindent megtettek a si­kerért. Különösen a Ma- jorvszki testvérek, s elsősor­ban Erzsi. Védekezett, szer­vezte a támadásokat és gó­lokkal fejezte azokat be. A torna gólkirálynője lett tíz dobott góljával. A nap „hőse” is egy örmé- nyesi lány volt. Lipcsei Borbála négy alkalommal állhatott fel a dobogó leg­magasabb fi ira. Az Új Élet Tsz baromfigondozója nem először ízlelte meg a győzelem örömét. Három év­vel ezelőtt a falusi dolgozók spartakiádja megyei döntő­jén magasugrásban bajnok lett. Azóta is kedveli az at­létikát. A lelkesedés egyet­len versenyzőből sem hiány­zott ezen a napon. Az abád- szalóki Lenin Tsz lakato­sának, Lestár Mihálynak, például nem sikerült meg­nyernie a súlylökést. Nem hagyta magát és magasug­rásban, valamint gránátdo­básban győzött. A női 100- on a kengyeli Ladár balsze­rencsésen bukott. Nem adta fel, s vérző térddel negye­dikként futott be a célba. Ä tömegesség, a munka utáni sportfoglalkozásokon túl ép­pen ez a tsz spartakiád nagy nyereménye. Megér­demlik, hogy nevüket meg­örökítsük. Eredmények. Nők: 100 m! 1. Majorvszki Margit (ör­ményes), 2. Békési (Tm. Aranykalász), 3. Borsi (Me­zőtúr Magyar—Mongol). 400 m: 1. Lipcsei Borbála (örményes), 2. Emődi (ör­ményes), 3. Lengyel (örmé­nyes). Magasugrás: 1. Lip­csei, 2. Sávai (örményes), 3. Vámos (Kengyel). Távolug­rás: 1. Lipcsei, 2. Majorvsz­ki E. (örményes), 3. Vámos, Súly lökés: 1. Tóth (örmé­nyes), 2. Hornyák (örmé­nyes), 3. Emődi. Gránátdo­bás: 1. Tóth, 2. Hornyák, 3. Majorvszki M. 4x100 váltó: 1. örményes. Kézilabda: 1. Kunmadaras, 2. Tm. Arany Kalász, 3. örményes. Férfiak. 100 m: 1. Kozák (Atádszalók), 2. Kovács S. (Abádszalók). 3. Kovács M. (At" lszalók). 400 m: 1. Kovács S., 2. Prókai K. (ör­ményes), 3. Kurucz (Kar­cag). Magasugrás: 1. Lestár (Abádszalók), 2. Prókai K., 3. Kovács M. Távolugrás: 1. Szúnyogh (örményes), 2. Prókai K„ 3. Prókai Z. (Ör-J ményes). Súlylökés: 1. Erdei (Karcag), 2. Lestár, 3. Sze- lekovszky (Karcag). Grá­nátdobás: 1. Lestár, 2. Do- mán (Tm.), 3. Prókai K. Spartakiád váltó: 1. Abád­szalók, 2. Karcag. Kézilada: 1. örményes, 2. Kengyel 3. Karcag. Labdarúgás: 1. Tm. Kossuth Tsz, 2. Mezőtúr Magyar—Mongol Tsz, 3. Kunhegyesi Vörös Október Tsz. Az első három helyezet­tek érmet, a győztes csapa­tok plusz — a területi szö­vetség ajándékaként — egy- egy garnitúra felszerelést kaptak. A legeredménye­sebb férfi és női verseny­zőkét — Kovács Sándort és Lipcsei Borbálát — a me­gyei KISZ-bi síkság egy-egy szép serleggel jutalmazta. A spartakiádon legtöbb részt­vevővel megjelenő tsz, ugyancsak a megyei KISZ- bizottsága serlegét nyerte. Ezt az örményesi Űj Élet Tsz kapta. Még három csapat veretlen a megyei I. osztályban Túrkeve—Rákóczifalva 1:0 (1:0) Rákóczifalva, 300 n., v.: Pálin­kás. A végig nagyiramú mér­kőzésen a szerencsésebb csapat győzött. A hazaiak többet tá­madtak, de a góllövés nem si­került. Jó játékvezetés. G.: Vi- tárizs. Jó: Nagy II. (a mezőny legjobbja. Fórizs, Kormos, Sea- mosfalvi, ill. Evenich, Varczag U. Ifi: Rákóczifalva—Túrkeve l :1. Középtiszai MEDOSZ—Kisúj­szállási MÁV MTE 3:1 (1:0) Kis­újszállás, 800 n., v.: Almásl. A három éve felújítás alatt álló kisújszállási sporttelep avatásán a vendéglátók nagy csalódást okoztak szépszámú közönségük­nek. A végig lelkesebb, hely­zeteiket jobban kihasználó ven­dégek megérdemelt győzelmet arattak. G.: Baktai, Vadicska, Sziróki, ill. Szepeshelyi. Jó: Bakk (a mezőny legjobbja), Pá­dár I., Berényi, Losánszki, ül. Kádár. lü: K. MEDOSZ—Kisújszállás 80. , ............... J ászberényi Vasas—Jászfény- szaru 1:0 (0:0). Jászberény, 200 n., v.: Barta. Az első negyed­órában tapogatódzó játék folyt, majd a Vasas némi fölényt har­colt ki, de a rossz napot ki­fogó csatársora nehezen bírt a jól záró és önfeláldozóan küzdő vendégvédelemmel. Jő: Zlinszki, Vass Csík, Deme, Fazekas, Ko­vács I., ill. Gál, Both, M^róti, Oldal, Gergely. Ifi: Jb. Vasas—Jászfényszaru 13:0 Üjszász—Kunhegyes 2:2 (2:2). Szászberek, 200 n., v.: Sólyom. Jóiramú, színvonalas játékot holott az első félidő. G.: Rátóti, Bóta, ill. Borbély, Jákó. Jó: Kovács L, Komka, Rátóti. Far­kas I., ill. Tar. Gou^ás. Jákó. Ifi: Kunhegyes—Üjszász 3:0. Szolnoki Mezőgép—Karcag 1:1 (1:1). Cukor^várj pálya 200 n., v.: Pató. Kitűnő játékvezetés mellett megyei bajnokságban rit­kán látott színvonalas, végig heves iramú küzdelmet hozott a két jóképességű csapat találko­zója. Mindkét gól a mérkőzés első negyedórájában esett. G.s Mező, ill. Kovács Cs. Jó: Vér­ségi, Szőnyi II., Harangozó, Me­ző, ill. Szőke, ökrös, Takács. Ifi: Karcag—Gépjavító 6:1. Mezőtúri AFC—Kunszentmárto­ni TE 2:1 (1:1). Mezőtúr, 250 n., v.: Kollai. Mindkét félidőben Mezőtúr irányította a játékot; helyzete is több adódott, mint a vendégcsapatnak. G.: Szűcs (H-* bőn, Kiss, ül. Mclnár. Tfi: Mézőtúr—Kunszentmárton 6:0. Jászárokszállás—Tószeg 0:0. Tószeg, 250 n., v.: Rágó. Elénk Iramú, színvonalas mérkőzés, mindkét oldalon elsősorban a védelmek jeleskedtek. Ifi: Jászárokszállás—Tószeg 2:0. Kilián FSE—Sz. Cukorgyár 2:1 (1:0). Kilián pálya, 250 n., v.T Hoff er. Jóiramú, sportszerű, mérkőzés, sok kihagyott Kilián helyzettel. G.: Kovács L., -Ki­rály. Jó: Balogh, Balázs, KáH mán, ill. Fenyvesi. 4 ifi; Kilián—Cukorgyár, 2:1} T I