Szolnok Megyei Néplap, 1964. május (15. évfolyam, 101-126. szám)

1964-05-20 / 116. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 33964- május 20­Jászárokszállás újra az élen * Kunszentmárton még mindig veretlen * Idegenben is győzött a Szolnoki Honvéd és a Cukorgyár Meglepetés nélküli forduló a megyei labdarúgó bajnokságban Eredmények SOROKBAN Tudósítóink az alábbiakban számolnak be a mérkőzések­ről: Tiszaföldvár—Jb. Lehel IL 1:0 (0:0) Tiszaföldvár, 300 néző, ve­zette: Mezei. Tiszaföldvár: Szelindi — Kiss, Kovács, Pe­te — Bállá, Bíró I. — Rékasi, Gazsó, Lukács, Bóka, Kávási. Edző: G. Kiss István. — Jb. Lehel IL: Sándor L, — Agőcs, Torda, Gubicz — Oláh, Kocsis — Sándor II., Fekete, Inges, Lugosi, Tóth. Edző: Szépföldi József. Közepes iramú, tét nélküli . mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten győzött. — Góllövő: Lukács. — Ver bók — Mezőtúri Spartacus— Jászkisér 3:1 (3:1) Mezőtúr, 300 néző, vezet­te: Pfeifer. Mezőtúr: Bu­kovszki — Búj da, Kolbusz, Fórizs — Máté, Herceg I. — Csete I., Csete II., Gombás I., Gombás II., Rácz II. Ed­ző: Magyar Zoltán. — Jász­kisér: Major II. — Laki, Vass, Nagypál — Bende, Ma­jor I. — Csajági, Kovács S., Kovács A., Földvári, Kónya. Edző: Serester Lajos. A vendégek a 2. percben megszerezték a vezetést. A hazai csapat később felülke­rekedett, egyenlített és a 43. percben Máté szöglete érintés nélkül került a ka­puba. Szünet után csapkodó- vá vált a játék és a Sparta­cus sok helyzetet hagyott kihasználatlanul. Góllövő: — Gombás II., Máté, illetve: Kovács A. Jó: Kolbusz, Má­té, Gombás II., illetve: Ma­jor IL, Vass, Kovács A. — sindei — T. miklósl Fáklya MEDOSZ­Jászjákóhalma 3:1 (0:0) Törükszentmiklós. 300 né­ző, vezette: Ragó. T. Fáklya: Fórizs — Pólyik, Kosik, Sza­bó — Kocsis, Szakái — Ke­nyeres, Karakas, Orbán, Kiss, Fábián. — Jászjákóhalma: Nagy Z. — Nagypál, Kovács, László — Koncsik, Nagy — Fodor, Ignácz, Lukács, Fo­dor II.. Kozmóczki. Az első félidő jelentős ese­mény nélkül telt el. Az 52. percben Kiss Fábiánhoz to­vábbított, aki megszerezte a hazaiaknak a vezetést. 1:0. A 61. percben a vendégek Ignácz lövésével kiegyenlí­tettek, 1:1. A Fáklya fölénye állandósult és a 88. percben Szakái szögletéből Kiss csúsztatott fejessel megsze­rezte a győzelmet jelentő gólt. 2:1. Jó: Kosik (a me­zőny legjobbja), Szakái, Ka­rakas, illetve: Kovács, Lu­kács, Ignácz. — n. — Szó. MÁV II,—Olajbányász 1:1 (1:0) Tiszaliget. 200 néző, vezet­te: Busa. MÁV II.: Borók — Urbán, Három, Kovács P. — Mihályi, Varga — Szűcs, Gombás, Dobos II., Sós, Munkácsi. Edző: Pintér Fe­renc. Olajbányász: Balázs — Szujovszki, Bányai, Tapasztó — Papp, Fehérvári — Sere­ge, Palla, Szabó, Homonnai, Bíró. Edző: Somogy vári Jó­zsef. A MÁV n. az első félidő 20. percéig játszott szépen. Később fokozatosan feljött az Olajbányász és a mérkő­zés végéig kezében tartotta a kezdeményezést. A játék­vezető kifogástalanul műkö­dött. Jó: Borók, Varga, Mun­kácsi, illetve: Balázs, Papp, Bíró. — szántó — Szolnoki Cukorgyár- Jászapáti 3:1 (0:1) Jászapáti, 100 néző, vezet­te: Baranyai. Cukorgyár: — Gyémánt II. — Csapó, Sza­Repfíl a játékos, repül a labda A Szolnoki TIT ASZ röplabdázői hiába emelkedtek magasra a támadó Danuvia játékos erős lecsapása a sáncoló kezek mellett véd hetetlenül vágódott a szol­noki térfélre. A vasárnapi mérkőzésen a szolnoki csapat csak nagy küzdelemben veszített 3:2 arányban bó, Sokvári — Kolláth, Ger­mán — Gazdag, Csák, Gyé­mánt L, Sándor, Három. — Edző: Csabai János. Jászapá­ti: Bedő — Szikszai, Molnár, Demeter — Ádám, Rentier — Bolyós, Kökény IL, Horváth, Kökény I., Szirze. Edző: Kor­sós Miklós. A mérkőzés kiegyenlített játékot hozott A hazaiaknak nem volt szerencséjük. — A játékvezető igen gyengén működött, fordított ítéletei­vel befolyásolta az ered­ményt.- Jó: Három, Sokvári, Germán, illetve: Molnár, Be­dő, Adám, Szirze. Góllövő: Három, Csák, illetve: Rent­ier (öngól), Szirze. — Borbás — lászá rokszállás—Kunhe gyesi MEDOSZ 5:0 (1:0) Jászárokszállás, 900 néző, vezette: Agócs. Jászárokszál­lás: Csikós — Ördög, Sipeki, Csordás — Cservölgyi, Kó- czián — Ferenc, Bagi, Cza- gány, Meleghegyi, Pádár. — Kunhegyes: Kiss — Lukács, Boda, Csapó — Fridrik, Ná­das — Szabó L., Szokoli, Kocsis, Szabó J., Lukácsi S. Az első félidőben lanyha iramú, csapkodó volt a játék. Mindkét csapat sokat hibá­zott. A második félidőben az erősen feljavult hazaiak szinte tetszés szerint érték el góljaikat az elfáradt ven­dégcsapattal szemben. Gól­lövő: Czagány (3), Meleghe­gyi (2). Jó: Sipeki, Cservöl­gyi, Ferencz, illetve: Szabó I*, Boda.- nemoda — Kisújszállás— Kunszentmártoni VM 1:1 (1:1) Kisújszállás, 250 néző, ve­zette: Szepesi. Kisújszállás: Kovács — Csizi, Farkas, Né­meth — Radics, Csík — Sze- peshelyi, Barabás, Nagy, Er­délyi, Nánási. Kunszentmár- ton: Szabó — Oláh, Bíró, Csornán — Bozsik, Tóth — Kovács, Pintér, Imrei, Ha­rangozó, Szabó IL — Edző: Mészáros M. Mindkét csapat igen szé­pen játszott. A hazaiak a 30. percben Erdélyi révén szerezték meg a vezetést. A vendégek védelmi hiba kö­vetkeztében Imrei góljával a 35. percben egyenlítettek. A 40. percben Radicsot a játékvezető sportszerűtlenség miatt kiállította. A 75. perc­ben a vendégek az ötösön belül csak kézzel tudtak menteni, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Jő; Csizi (a zőny legjobbja), Nagy, illet­ve: Szabó II., Imrei. — németh — Szolnoki Honvéd—Kacagi MEDOSZ 5:1 (2:1) Karcag, 300 néző, vezette: Szöllősi (Debrecenből). — Honvéd: Molnár — Tóth I., Kovács, Palincsár — Oláh, Jágerszki — Tóth II., Jackel, Horváth, Bagi, Jili. Karcag: Kiss — Székely, Szabados, Győrfi — Antal, Tárnái — Radványi, Szentesi, Kovács J., Kovács Cs., Takács. Az első félidőben nagy lendülettel játszott a Hon­véd. A mérkőzés második felében 30 percen át ki­egyenlített küzdelem folyt, ekkor egy erősen vitatható 11-es és egy öngól letörte a MEDOSZT, biztossá vált a Honvéd győzelme. Góllövő: Bagi (3, egyet tizenegyes­ből), Horváth, Kovács J. (öngól), illetve: Kovács Cs. Jó: Oláh, Jágerszki, Bagi, illetve: Székely, Szabados. Szó. MTE II.—Nagykunsági MEDOSZ 0:0 MTE edzőpálya, vezette: Török. MTE IL: Nagy — Hidasi, Horváth, Kelemen — Szántó, Nyári — Pintér, Bond, Pusz­tai. Pálmai, Donka. Edző: Rákóczi Ferenc. Nagykunsági MEDOSZ: — Horváth II. — Horváth L, Dávid, Nagy — Kun, Med- gyesi — Sarus, Kárpáti, Ke­ese, Oláh, Vad. Edző: Varga János. A sok gólhelyzetet kiha­gyó MTE II—tői a lelkes ven­dégcsapat megérdemelten vitt el egy pontot. Jók: Ke­lemen. Horváth és Nyári, illetve: Horváth II., Dávid és Oláh. — B ­A bajnokság 1. Jászárok* 2. Szó. Hon. 3 Olajb. 4. Kunsztm. 5. Mezőtúr 6. T.földv. 7. N.kuns. 8. Kisújsz. 9. K.hegyes 10. Szó. Cuk. 11. Karcag 12. T.mikl. 13. Jákóhal. 14. J-apáti 15. J-kisér* állása: 9 8-1 8 7-1 9 6 2 1 9 4 5 - 10 6 1 3 10 3 4 3 8 3 3 4 3 3 2 1 10 9 8 11 11 8 10 - 8 ­28: 8 15 27: 6 14 24:13 14 16: 8 13 17:14 13 9: 8 10 14:10 9 12:12 13:16 9:11 11:20 10:27 9:18 6:23 4:22 1. T.földv. 11 10 1 - 24: 3 21 2. Sz. MÁV 11 9 2 - 33: 5 20 3. Jb. Leh. 11 71 3 27: 6 15 4. Karcag 11 6 3 2 26:10 15 5. Sz. MTE 10 613 49:16 13 6. Kisújsz. 11 5 2 4 18:10 12 7. H. ITSK 11 5 2 4 15:10 12 8. Jákóhal. 11 6 - 5 22:17 12 9. N.kuns. 11 3 5 3 15:17 11 10. Sz. Cuk. 11 3 5 3 16:19 11 11. Kunszt. 11 416 12:19 9 12. T.mikl. 11 4-7 17:24 8 13. Mezőtúr 10 3 1 6 23:23 7 14. Olajb. 11 3 1 7 16:21 7 15.' Jászár. 11 3 1 7 8:13 7 16. K.hegyes 10 3 1 6 7:21 7 17. J.apáti 10 2 1 7 8:62 5 18. J.kisér 11 1 -10 5:47 2 A Jb. Lehel—Szó. Ho. ITSK 3:l-re végződött mér­kőzés eredményét a megyei intéző bizottság megsemmisí­tette és a mérkőzés két pont­ját 0:0 gólaránnyal a Ho. ITSK kapta. A vízilabda OR I. állása 1. FTC 3 3 - - 18: 7 6 2. Szó. Dózsa 3 3 — 10: 7 6 3. Újpesti D. 3 2 - 1 9: 5 4 4. Bp. Honv. 3 2-1 12:10 4 5. OSC 3 111 12:11 3 6. Cs. Autó 3 111 6: 8 3 7. BVSC 3 1-2 11:12 2 8. Egri D. 3-21 8: 9 2 9. Bp. Spart. 3 — 3 9:15 ­10. Vasas 3 - - 3 8:21 ­MA: Magyar Népköztársasági Kapa mérkőzések Kunszentmártoni VM— Szó. Vegyiművek. 16.30, Al- mási. Szolnoki Cukogyár— Jászárokszállás, MÁV-pá- lya, 16.30, Osváth. Szó. Hon­véd—Jászjákóhalma, repü­lőtér, 16.30, Rékasi. Cserke- szöllő—Kenderes, 16.30. Zá- vodszky. Karcag—Szó. Olaj­bányász, 16.30, Csák I. Kar­cag Ifi—Jb. Lehel Ifi, 15. Szávó. Vasárnap tartották Szol­nokon a megyei tornász bajnokságot, amelyen a Szolnoki Vörös Meteor, a Verseghy gimnázium és a Martfűi MSE versenyzői indultak. A férfi II. osztá­lyúak küzdelmében nyúj­tón, gyűrűn, talajon és ló­ugrásban Deák (Martfű), korláton pedig Lipp (Mart­fű) győzött. Az összetett egyéni versenyben Deák 54 ponttal lett első a má­sodik helyezett 51,6 pontos Lipp előtt. Kálmán Imre (Szó. V- M.) harmadik "lett. A három versenyző részt vesz az országos vidéki bajnokságon is, • A Szolnoki MÁV NB li­es női kosárlabda csapata 65:29 (21:19) arányú vere­séget szenvedett a Vasas Izzótól. A szolnokiak a ha­zai környezetben is csak egy félidőn keresztül vol­tak méltó ellenfelei a fő­városiaknak. A megyei asztalitenisz­bajnokságban meglepetés­nek számít a Mezőtúri Felsőfokú Technikum győ­zelme a baj nők jelölt Szol­noki Vízügy ellen. A ma­gas színvonalú mérkőzésen a mezőtúriak 11:7 arány­ban győztek. * Békéscsabán vendégsze­repeitek a mezőtúri labda­rúgó öregfiúk barátságos mérkőzésen- A mezőtúriak 4:2 (1:1) arányban győztek. • A Jászberényi Vasas SC sportköri egyéni sakkbaj­nokságában az ötödik for­duló után Kocsmár Mihály veretlenül, öt ponttal áll az élen a négy pontos Hor­váth Dezső és Székely Bé­la előtt. ( APRÓHIRDETÉSEK) MTE II. II 9 2 - 29: 5 20 MÁV II. 11 9 1 1 39:11 19 Lehel II. 11 1 2 8 8:20 4 • Egy büntetőpont levonva. Az ifjúsági bajnokság állása: HIRDETÉSI DIJAK Apróhirdetés hét­köznap szavanként 1.—. vasárnap 2.— Fi (a legkisebb hirde­tés 10 szO) Keretes hirdetés érv aaoáb szélességben mai­ként hétköznap 2.Ä0 vasarnaD 3. -Ft. Kö- szönetnvíivanitás és soros szöveeközle- ménv dl la soron­ként hétköznan P.— vasárnap 12.- Ft * vasárnapi lapba - csak péntek délután 17 óráig veszünk tel hirdetést ALLAS Egy általános ad­minisztrátort és egy gépíró munkaerőt Mvesz a szolnoki TÜZÉP Vállalat. - Jelentkezés: Szol­nok, Irodaház föld- szmt. TISZA Cipőgyár gyakorlott gyors és gépírókat keres fel­vételre valamint esztergályos szak­munkásokat. - Je­lentkezés a gvár személyzeti osztá­sán Martfűn. Az ÉM, Szolnok megyei Állami Épí­tőipari Vállalat fel­vételre keres szol­noki munkahelyek­re kőműves, ács, vb szerelő szakmun­kásokat. valamint kubikosokat. — Fel­vételre keres to­vábbá épületszerke­zeti lakatost. hi­degburkolót. par­kettás. üveges, bá­dogos. valamint fes­tő szakmunkásokat. Jelentkezni lehet: Szolnok, Beloian­nisz u. 14 ». mun­kaügyi osztályon. MEZOGAZDASAG1 gépek javításában több éves gyakor­lattal rendelkező gépész technikust felveszünk. — Étke­zés. szállás van. — Gépállomás. Mes- terszállás, KOZEPTISZAi Ál­lami Gazdaság. Bán­halma — egy tehe­nészeti telepvezetőt és egv juhászati brigádvezetőt vesz fel. Feltételek: — technikumi végzett­ség és 5 év nagy­üzemi gyakorlat. Solgálati lakást biz­tosítunk. — Fizetés megállapodás sze­rint — Útiköltséget csak felvétel esetéD térítünk, __________ Ú TÉPÍTÉSI gya­korlattal reudelke- - ző, illetve kubikos brigádot azonnali telvételre keresünk Szolnok megyei munkahelyre. Bé­rezés teljesítmény­ben. — Jelentkezni lehet: Szolnok Me­gyei Tanács Építé­si és Szerelőipari Vállalat, Szolnok. Dózsa György u. 5. ADÁSVÉTEL KÉTSZEMÉLYES ágy. betéttel és ta­karóval eladó. — Szolnok. Kossuth tér 10/b szektor. — III. emelet 1. Keresünk megvétel­re akár könyvjóvá­írással, akár átuta­lással — kazánház építéséhez szüksé­ges 1 db fémvázas, szívóhuzatmért sre alkalmas huzatmé­rőt 0—50 mm-lg. 1 db fatáblás vízál­lásmutatót és 1 db Warhington rend­szerű MBD 120x 80x120-as típusú szivattyút. — Fel­ajánlás esetén a műszaki adatok közlését előre le­vélben kérjük. — Szolnok Megyei Ta­nács Építési- és Szerelőipari Válla­lata, Szolnok, Dó­zsa György n. 5. szám. LAKAS EGYÉB ÉRTESÍTJÜK ked­ves vendégeinket, hogy a Szolnoki Fürdő Vállalat gyógyfürdőjében — minden igényt ki­elégítő — napozás! lehetőség nyílik, — leénvbe vehető a fürdés ideje alatt, fürdőjegy megvál­tása mellett. - A napozójegy ára fel­nőtteknek 2 Ft, — gyermekeknek 1 Ft. A napozó meg­nyitásának időpont­ja június L KERESEK Szolno­kon szövetkezeti la­kást. átírható!. — ..Beköltözhető” jel­igére a szolnoki hirdetőbe. GÉPJÁRMŰ ZÖLD Pannónia sürgősen eladó. — Szolnok. Sütő u. 6. szám. FEKETE oldalko­csis Pannónia mo­torkerékpár eladó. Jászberény. — Rá­kóczi út 39 sz. szerződést Baromfi nevelésre és hizlalásra, tojásszállításra a helyi földművesszövetkezettel. Előnye: napos baromfi biztosítás előleg, magas átvételi ár, liba, pulyka, és tojás után takarmány juttatás t'HiLllnni n in 11 m n Évn 111 ■ i n 1111 ii ■ ■ a uumnniiiuiiiÍMiíinl Ö/VA 1 1 május 23-31 a 1 ! il minim »inmiiiiiumniiiiim rm tEPI •ig HI limn «1 i'TíTin « »«■ ■ « rm — K ÖNYVMÉT ■ B B mirnrri • 1