Szolnok Megyei Néplap, 1963. április (14. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-10 / 83. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1963. április 10. Balázs Gvöroy második leit a Szik'ai Sándor ökölvívó em^ék verjen ven Budapesten a Tüzér utcai tornacsarnokban rendezte meg a Budapesti Honvéd a Két nagy meglepetés Nagyiramú mérkőzések a megyei bajnokságban Üjszászi V asutas—Szolnoki MÁV IL 1:0 (0:0), Üjszász, 400 néző, vezette: Gáli. Üj­szász: Dancsó — Három, Ko­vács, Simon — Zimonyi, Iva- nics — Szurmai, Tóth, Bakó, Farkas, Gulyás. Edző: Varga János L Szolnok: Boróki — Torna, Tamás. Kovács — Mi­hályi, Gógány — Németh, Bodor, Fejes, Kiss, Berta. Edző: Pintér Ferenc. Végig jóiramú mérkőzésen mindkét kapu sokszor forgott veszélyben, azonban a vé­delmek igen- jól zártak. Az újszászi csapat győzelme megérdemelt. Jó: Három, Si­mon, Kovács, Szurmai, Gu­lyás, illetve: Tamás, Mihályi, Bodor, Gógány. A játékve­zető Kielégítően működött. Szolnoki MÁV ifi-Üjszászl Vasutas Ifi 2:0.- V. ­J ászárokszállás—T. Fáklya 4:1 (2:1), Törökszentmiklós, 400 néző, vezette Csák. Fák­lya: Bori — Fábián, Szakái, Márton — Vida, Annus — Visnyei, Varga, Vízi, Kiss, Kosik. A hazai csapat veresége megérdemelt, mivel mind­egyik góljuk kapushibából esett. A második félidőben a vendégcsapat kapusa megsé­rült és balszélre állt Jó: a jászárokszállási ka­pus és középfedezet, illetve: Szakái, Márton, Annus. A játékvezető sok hibával ve­zette a mérkőzést.- M. ­Tiszaföldvár—Szó. Kinizsi 1:1 (1:0), Tiszaföldvár, 500 néző, vezette: Pengő (Sze­ged). Tiszaföldvár: Szelindl — Kiss, Gazsó, Pete — Bállá, Sági — Lukács, Berta, Ká- vási, Kupeczki, Marton. Ed­ző: Fazekas László. Kinizsi: Herman — Gajdos, Szabó, Fekete — Csák, Germán — Lévai, Debreceni, Marton, Sándor, Bejgl. Edző: G. Kiss István. Mindkét félidőben a hazai csapat Játszott enyhe fölény­ben. A tiszaföldvár! csapat a vezetést a 25. percben sze­rezte meg. A Kinizsi a 60. percben egyenlített. Jó: Gazsó, Balia, ill. Szabó, Csák, Germán, Lévai. Tiszaföldvári ifi—Kinizsi ifi 2:2. V. A. Szabó Lajos HSE—Jászjá- kóhalmai Spartacus 1:1 (1:0) Mezőtúr, 400 néző, vezette: Bállá. Mezőtúr: Gál — Veres, Ifi, Karácsondi — Göndör, Gyuricza — Gál II, Haász, Hites, Vékony, Fenyvesi. Edző: Lukács László. Spar­tacus: Nagy I. — Fodor II, Kozmóczki, László — Fodor I., Nagy II. — Koncsik, Lu­kács, Koppány, Urbán. Edző: Schmidt Rezső. Az első 20 percben a ven­dégek mezőnyfölényben vol­tak. Ezután feljött a Honvéd és a 28. percben Hites egy kipattanó labdát a kapu jobboldalába helyezett. 1:0. A Honvéd továbbra is táma­dásban maradt, de szép ak­ciói ellenére sok gólhelyzetet kihagyott. Az 53. percben a vendégek középcsatáruk ré­vén egyenlítettek. Jó: Veres, Hites, Ifi, Gyu­ricza, illetve: Nagy I, Koz­móczki, Lukács. A játékve­zetői hármas kifogástalanul vezette a mérkőzést.- T. L. ­Kisújszállási MAV-Kunhe­gyesi MEDOSZ 2:0 (1:0) Kisújszállás, 300 néző, ve­zette: Fehér (Ozsvár—Vágó). MÄV: Kovács — Balogh, Marton* Csizi — Radics, Ná- nasi — Barabás, Gy. Nagy, Farkas I, Cs. Nagy, Dobai. Kunhegyes: Nyúl — Szabó, Véső, Lukács — Bató, Lévai — Szokolai, Fridsik, Kiss, Szabó I, Szabó II. A hazaiak lendültek táma­dásba, a vendégcsapat csak szórványosan tudott támadni. A 40. percben a jobboldalra kikeveredett Farkas I. éles szögből lőtt gólt. 1:0. A 87. percben Farkas I. 18 méteres lapos lövése a későn vetődő kapus keze alatt a hálóba jutott. 2:0. Közepés színvonalú, küz­delmes mérkőzés volt. Jó: Csizi, Farkas, Radics, illetve: Nyúl, Lévai. Kisújszállási MÁV ifi-Kun­hegyesi MEDOSZ ifi 2:1.- N. I. ­Nagykunsági MEDOSZ— Karcagi MEDOSZ 1:1 (1:0) Kisújszállás, 500 néző, ve zette: Hegedűs. Nagykun­ság: Szarka — Bodor, , B. Nagy, Kádár — Kárpáti, Las- kovics — Vad, Sotus, Dávid, Dajkó, Tóth. Edző: Buka János. Karcag: Kiss — Sze- lekovszki — Szabados, Szé­kely — Varga, Tárnái - Rad- ványi, Bóta, Nyitrai, Ko­vács, Agócs. — Edző: Pető Endre. • Jóiramú, mindvégig sport­szerű mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak már a második percben megszerez­ték a vezetést. Formás tá­madásuk során Tóth kapás­ból vágta a labdát a háló­ba. Szünet után az egyik karcagi támadásnál a kun­sági védelem megingott és Bóta nem hibázott. Ettől kezdve kiegyensúlyozódott a küzdelem. Jó: Kárpáti, . Kádár, Tóth, B. Nagy, il­letve: Szabados, Bóta, Ko­vács. Karcag ifi—Nagykunsági ifi 3:L- K. ­Szolnoki Honvéd—Mezőtúri AFC 3:0 (2:0) Szolnok, röptéri pálya, 400 néző. Vezette: Elekes. Hon­véd: Csomós — Tóth, Ko­vács, Illés — Bige, Oláh — Sárközi, Bagi, Horváth, Di- kó, Zeimann. MAFC: Ke­rékgyártó — Tó1h, Egei, Ve­res — Nagy, Török — Gom­bás L., Csete, Gombás G., Magyar, Sánta. Jóiramú mérkőzést vívott a két csapat. A Honvéd szél­től támogatva fölényt har­colt ki és a 9. percben Sár­közi góljával megszerezte a vezetést. A félidő vége előtt Horváth 2:0-ra növelte az előnyt. Fordulás után a vendégek a szél támogatását sem tud» ták kihasználni, sőt a Hon­véd az utolsó percekben Di- kó révén 3:0-ra alakította a végeredményt és jobb össz- játékával biztosan győzött Jó: Csomós, Bige, Sárközi illetve: Kerékgyártó, Gom­bás L., Magyar. H. Jászapáti-Rákóczit alva *:1 (1:1) Jászapáti, 300 néző. Jász­apáti: Sinkokáli —. Mihályi, Horváth, Molnár — Adám Ferenczi — Bolyós, Kökény I., Demeter, Kökény II.. Szirzé. Rákócziiéivá: Varga — Barhács. Ungvári, Benesik — Lévai, Komáromi — Dósa, Hamar, Perei, Bujdosó, An­gyal. A hazaiak kezdtek. A ven­dégcsapat csak durvasággal tudta. feltartóztatni a csatá­rokat. A 10. percben esett az első gól, melyet Szirze véd- netetlenül továbbított a há­lóba szabadrúgásból. — öt perccel később Perei szé- ' pen kiugrott a védők közül és egyenlített. A 62. perc­ben kezdte a hazai csapat csillogtatni tudását úgy, hogy az ellenfél alig tudott ellen­állni. Ekkor Kökény I. ért el gólt. A sérült Mihályi harmadik góljával beállítot­ta a végeredményt. Jászapáti ifi—Rákóczifalva ifi ltL B. B. Sziklai Sándor emlékver­senyt. A magyarokon kívül jugoszláv és osztrák ökölví­vók is indultak. Ezen a ver­senyen a Szolnoki MÁV négy versenyzővel képvisel­tette magát. Balázs, Mátyus, Bevíz és t Ecsédi léptek kö­telek közé. Bevíz és Ecsédi a selejtezőben esett ki. — Mindketten minimális arány­ban szenvedtek pontozásos vereséget, Bevíz súlycsoport­jának későbbi győztesétől, a szekszárdi Kálmántól. Könnyűsúlyban Mátyus a nyolcaddöntőben teljesen egyenrangú ellenfele volt a Budapesti Honvéd verseny­zőjének, Szántó I-nek. A pontozóbírák szerint azon­ban vesztesként került ki. Pehelysúlyban Balázs a nyolcaddöntőben a második menetben technikai k. o-val győzött az osztrák Ecker el­len, a negyeddöntőben pedig ellenfél nélkül nyert, mivel ellenfele — Simon — sérü­lés miatt nem indulhatott. A döntőben a Vasas Dina­mó versenyzője, Baranyi, többszörös magyar bajnok ellen lépett szorítóba. Balázs egyenrangú ellenfélként küz­dött és csak 60:56 arányban szenvedett pontozásos vere­séget. A KÉZ MELEGÉTŐL MŰKÖDŐ RÁDIÓ A hordozható rádióké­szülék ma már megszokottá vált- Ám az egyilk japán cég nemrég forgalomba hozott rádiója meglepetést keltett. Csupán a tenyeret kell ráhelyezni a készülék dobo­zára, s a rádió máris meg­szólal. Egy speciális bevonat ugyanis a kéz melegét árammá alakítja át. KÉTFEJŰ KÉTÉLTŰ Az Űj Kína hírügynökség jelentette, hogy egy kínai biológusnak sikerült sejt- átültetéssel kétfejű kétél- tűt kitenyésztenie. A közle­mény szerint a piciny át­látszó kétfejű hal kite­nyésztése azért rendikívül érdekes, mivel ez a kétéltű tipikus példánya a gerinc­telenekből a gerincesekre való átmenetnek. ( apróhiroetésTk) alläs PÉNZÜGYEKBEN jártas - képesített könyvelő el­helyezkedne, termelőszövet­kezetbe is, többéves szakmai gyakorlattal. Cím a török­szentmiklósi hirdetőben. A TÓSZEGI Gépállomás azon­nali felvételre keres motorsze­relőket, tehergépkocsi javítás­ban lártas szerelőket, valamint Diesel adagoló beállításához értő szakmunkásokat. Jelent­kezés a gépállomás központjá­ban személyesen reggel 7—9 óra között, vagy írásban. Felvétel esetén útiköltséget térít. AZ E M 44 sz. Állami Építő­ipari Vállalat (Budapest. V., Kossuth L. tér 13-15) azonna, fel­vesz budapesti munkahelyek­re: kőműves, ács. állványozó szakmunkásokat — építőipari könnyűgépkezelőket kubiko­sokat, — férfi segédmun­kásokat. Szállást és napi egy­szeri étkezést biztosít. Munka­ruha. vidékieknek tanács-iga­zolás és szakmunkásoknak AZONNALI belépéssel felvesz kőműves, ács, kubikos segéd­munkásokat a Közlekedési Enítő vállalat Szolnok, Rákóczi út B. szám. AZ TJiszászi Szociális Otthon vezetője' pályázatot hirdet két E 210 kulcsszámű ápolónői ál­lásra. Kedvezményes étkezés és férőhelyes elhelyezés bizto­sítva. A pályázathoz oklevelet és önéletrajzot kérünk csatolni. A TISZA Cipőgyár eszter­gályos szakmunkást keres felvételre. Jelentkezni lehet írásban, vagy személyesen a személyzeti osztályon. INGATLAN KOCSOROSON gyümölcsös eladó. Seres, Szolnok, Pólya Tibor u. 10. GÉPJÁRMŰ 125-ös szép Danuvia eladó. Mezőtúr, Bartók Béla út 25. JŐKARBAN lévő 350-es nagykerekű Jawa eladó. — Mesterszállás, Honvéd u. 26. 250-es Csepel oldalkocsival eladó. Szolnok Rezeda út 2, RÉGI típusú Renault sze­mélygépkocsi, nagy rakfelü­lettel, felújított állapotban eladó. Püspökladány, Zsák utca L ÜJTIPUSÜ Skoda-Felicia ri­adó. Dr. Fekete, Aboay, te­lefon: 5, „SKODA-Felicia” 23 000 ki­lométerrel, két tetővel el­adó. Szigeti, Budapest, Vili, Bacsó Béla utca 45. EGYÉB LAKÁSÉPÍTŐK FIGYELEM! Ha olcsón akar vályoghoz jutni, keresse fel a „Damja­nich” Mezőgazdasági Terme­lőszövetkezet Szolnok, Ugar 79 szám alati irodáját és ad­ja le megrendelőjét, — vá­lyog bármilyen mennyiség­ben kapható. AZ ÉSZAKDUNÁNTŰLI ÁRAMSZOLGÁLTATÓ VÁLLALAT GYŐRI ÜZLETIGAZGATÓSÁGA AZONNALI BELÉPÉSSEL FELVESZ villanyszerelőket és segédmunkásokat győri és vidéki munkahelyeire. Fizetés megegye­zés szerint. Jelentkezés személyesen, vagy levél­ben Győrött, Kandó Kálmán u. 13. szám alatt az Üzletigazgatóság Munkaügyi bsztályán. Ez es* forintos első díj égig ötletes jelmondatért! A BKM Ruházati Főigazgatósága nyilvá­nos pályázatot hirdet az alábbi témára: Jelmondatra, amely hangsúlyozza, — hogy a női divatárucikkek (kalap, sál, kesztyű, retikül) az öltözködés nélkü­lözhetetlen kiegészítői, s minden nő csak ezek helyes megválasztásával le­het elegáns. PÁLYADIJAK: l. díj 1000.— forint II. díj 500.— forint III. díj 300.— forint Kérjük a pályázat résztvevőit, hogy ötleteiket V. 1-ig küldjék be a BKM Ruházati Főigazgatósá­I gának Bemutató terme V. kér. Tanács körút 8. címre. Eredményhirdetés: VI. 1. TORTÁT.KALACSQT. SÜTEMÉNYT Jíéiuie$e ?nej/ a. FÖLDMŰ VESSZÖVETKEZETI CUKRÁSZDÁBAN Olimpiai tárgynyeremény sorsjeggyel a szerencsés nyertesek megtekinthetik a tokiói nyári és az innsbrucki téli olimpiai játékokat. Vegyen Olimpiai Tárgy nyeremény sorsjegyet! A sorsjegy ára 4.— Ft. Számos utazáson kívül egy berende­zett két szobás öröklakást, 3 db sze­mélygépkocsit nyerhet, több ezer egyéb értékes nyereménvhez juthat! A sorsjegyek az újságárusoknál, a trafi­kokban, a TOTO—LOTTÓ kirendeltségek­nél és a postahivatalokban kaphatók. TABELLÁK Labdarúgó NB II. Keleti csoport X. Diósgyőri VlK 18 11 G 1 35:11 28 2. Ózdi Kohász 18 12 4 2 34:13 28 3. Miskolci VSC 18 9 5 4 30:14 23 4. Láng Gépgyár 18 9 5 4 29:26 23 5. Nyíregyháza 18 8 6 4 30:27 22 6. Egyetrétés 18 8 4 6 28:21 20 7. Ganz-MÁVAG 18 7 5 6 32:24 19 8. Szolnoki MÁV 18 8 3 7 18:19 19 9. Borsodi Bányász 18 6 4 8 20:27 16 10. Szegedi VSE 18 5 6 7 19:33 16 11. Debreceni. EAC 18 6 3 9 23:28 15 12. Kecskeméti Dózsa 18 5 4 9 22:23 14 13. Egri Dózsa 18 6 1 11 18:27 13 14. Budapesti Előre 18 5 1 12 22:32 11 15. Bpesti Spartacus 18 4 3 11 18:35 11 16. Salgótarjáni KSE 18 3 4 11 17:35 10 Labdarúgó NB III. Délkeleti csoport 1. Gyula 18 12 4 2 46:14 28 2. Szolnoki MTE 18 11 4 3 33:11 26 3. Szegedi VSE 18 5 10 3 18:14 20 4. Jberényi Lehel 18 8 3 7 30:25 19 5. Orosháza 18 7 5 6 16:22 19 6. Ceglédi VSE 18 7 4 7 21:22 18 7. Martfűi MSE 18 3 2 8 27:32 18 8. Kecskeméti TE 18 8 1 9 22:21 17 9. Békéscsaba 18 5 7 6 31:32 17 10. Hm. MEDOSZ 18 7 3 8 33:35 17 11. Mezőhegyes 18 6 5 7 26:29 17 12. Makói Vasas 13 4 9 5 22:28 17 13. Tmiklosi Vasas 18 8 1 9 20:32 17 14. Csongrád 18 6 3 9 26:29 15 15. Jberényi Vasas 18 4 6 8 20:25 14 16. Szarvas 18 1 7 10 12:32 9