Szolnok Megyei Néplap, 1962. október (13. évfolyam, 230-255. szám)

1962-10-02 / 230. szám

4 SZOLNOK MEG VEI NÉPLAP 1962 október 2. Az NB ll-es Ökölvívó bajnokságért Kiskunhalasi MEDOSZ—Szolnoki MÁV 14:6 Kiskunhalas, 600 néző, vezette: Grosszwlrht, Bereczkl. Eredmé­nyek: (elől a kiskunhalasi ver­senyzők). Légsúlyban: Makk el­lenfél nélkül győzött 2:0-ra. Har­matsúlyban: Molnár pontozásos győzelmet aratott Király ellen. Mindkét részről sok szabálytalan ütés volt. Molnár minimális pont- különbséggel győzött. 4:0. Pehely­súly: Lászlő I. pontozásos vere­séget szenvedett Balázstól. Ba­lázs nincs a megszokott formál ban, de Így la megérdemelten nyert, 4:2. Könnyűsúly: Szűcs IX. pontozásos vereséget szenvedett Mátyustől. Mátyus élete eddigi legszebb teljesítményét nyújtva, imponáld fölénnyel, hatalmas pontkülönbséggel győzött a rend­kívül nagy ütőerejü Szűcs ellen, 4:4. Kisváltősúlyban: László n. ellenfél nélkül győzött, mivel Pintér nem érkezett meg, 6:4. Váltósúlyban: Obendorf ponto­zással győzött Beviz ellen. Nem volt magasszínvonalú Összecsapás, az eredmény reális, 8:4. Nagyváltósúly: Molnár H. pon­tozással győzött Miklös ellen. Vé­gig szabálytalan ütésváltás folyt, mindkét versenyzőt le kellett volna léptetni, 10:4. Középsúly: Süveges Török ellen feladta. Tö­rök ésszerűen öklözött a nagy lendülettel kezdő és nagy ütő­erővel rendelkező ellenfele ellen, aki az első menetben az első ütés után feladta a mérkőzést, 10:6. Félnehézsúlyban; Zarándl ellen Dobost a mérkőzésvezető erős vérzés miatt leléptette. Do­bos nagyszerűen kezdett, fölény­ben volt, amikor az első menet végén Zarándl fejelése után szemhéja felrepedt és így a mér­kőzést feladni kényszerült, 12:6. Nehézsúlyban; Halász IL ellen Vlgh az első menetben feoadta, 14«. Közepes színvonalú küzdelmek Jászberényben, a Lehel Klub* ban rendezte meg a Megyei Birkózó Szövetség a megyei If­júsági egyéni kötöttfogású bir­kózóba jnokságot. A kunszent­mártoniak kivételével — akik Ismeretlen okok miatt maradtak távpl — megyénk valamennyi birkózó szakosztálya képviseltette magát. Oj színfoltot jelentett a törökszentmiklósi Dózsa Tsz ver­senyzőinek szőnyegrelépése. A 34 Induló kevés néző előtt kö­zepes színvonalú mérkőzéseket vívott; kiemelkedett a jászberé­nyi Csoszánszky technikai, tak­tikai, erőnléti felkészültsége. A példás rendezés mellett lefolyt versenyen a jászberényi birkó­zók tíz súlycsoport közül hat­ban diadalmaskodtak. Az első helyezettek jogot szereztek az országos vidéki bajnokságon va­ló indulásra. Egyes súlycsopor­tokban a következő helyezések születtek: Lepkesúlyban: 1. Nagy János Jászberényi Leheli 2. Márton János Szolnoki MÁV, 3. Parragh Lászlő Karcag. Légsúlyban. 1. Balogh István MÁV, 2. Ecsedi Hnre Karcag, 8. Holló Miklós Törökszentmlklós. Pehelysúlyban: L Magyar Lászlő Jászberény, 2. Koős Károly Karcag, 3. Mészá­ros Gyula MÁV. Könnyűsúlyban: 1. Szabó Miklós Jászapáti KSK 2. Túri Imre Túrkeve, 3. Hanu- szek Imre Törökszentmlklós. — Kisváltösúlyban: 1. Cslbra István Jászberény, 2. H. Ferenczl Mi­hály Karcag; 3. Bagl István Jász­j apáti. Nagyváltósúlyban: 1. Cso- szánszki Ferenc Jászberény; 2 Antal István Karcag. 3. kánya Lajos MÁV. Kisközépsúly: 1. Vad Antal Túrkeve, 2. U. Szabó János MÁV, 3. Csombor Kálmán Jászberény. Nagyközépsúly: l. Váradl István Jászberény, 2. Tóth János Jászberény. Félnehéz­súlyban: l. a Jászberényi kocka. (Ebben a súlycsoportban csak egy Induló volt.) Nehézsúlyban: 1. Pál Gyula MAVi 2- Hőgye István Jászberény; Az egyesületi pontverseny vég­eredménye: 1. Jászberényi Lehel 37, 2. Szolnoki MÁV 18, 3. Kar­cagi MEDOSZ 13, 4. Túrkevel MEDOSZ 8, 5. Jászapáti KSK 7, 6. Törökszentmiklósi Dózsa Tsz 2 ponttal. .. Tudósítóink jelentik az NB III-as labdarúgó mérkőzésekről Javuló játékkal győzött az MTE NB. m-as labdarúgó csapata­ink közül ezen a héten a Szol­noki MTE-nek és a Jászberényi Lehelnek kedvezett a szerencse. Az MTE ezúttal már némileg ja­vuló Játékkal, hazai pályán fek­tette kétvállra a Makói Vasast. A győzelem ellenére még mindig akad Javítanivaló az együttes já­tékán. A Jászberényi Lehel hazai pályán nagyszerű teljesítménnyel gólzáporral győzött a Törökszent­miklósi Vasas ellen. Martfű Oros­házáról, a Jászberényi Vasas pe­dig Mezőhegyesről tért haza pon­tatlanul. Tudósítóink az alábbi­akban számolnak be a mérkőzé­sekről. Gólzápor Jászberényben Jászberényi Lehel —Törökszentmiklósi Vasas 6:0 (3K>) Jászberény, 1000 néző, vezette: Hontl (Debrecenből). Jászberény: Sándor — Gubics Pancslcs, Novák — Jőzsa, Pecha II. — Sánta, Nagy ÜL, Sárközi n. Lugosi, Fülöp. Edző; Kutlk Sán­dor. Törökszentmiklös; Vasas — Sz. Kiss, Balázs, Fekete — Bucz- kó, Szabó — Darvast, Szedlák, Hálák, Frlkker, Paitó. Edző; Sel- meczl János, A Lehel kezdte a játékot. Kez­dés után Frikker Szerelte Nagy m-at, akit szabálytalanul akadályozott az előre tömi akaró vasas csatár. Ezután Lugosl szé­pen elhúzott a baloldalon. Visz- szagurltott labdáját Balázs Nagy m. elől szögletre rúgta. A 4. percben gőllá érett a Lehel fö­lénye. Lugosl elfutott a balszé­len, visszagurított labdáját Sár­közi n. a hálóba lőtte. 1:0. To­vábbra is a Lehel támadott. A szórványos Vasas támadásokat a Jászberényi védők biztosan hárí­tották. A 21. percben Nagy m. három védőt Is kicselezett, s 16 méterről a kapu jobb sarkába rúgta a labdát. 2:0. A Vasas egyetlen veszélyes támadását a 33. percben vezette. Fekete előre­tört és az ötös sarkáról leadott lövése az oldalvonalon hagyta el a Játékteret. A 36. percben sár­közi n. egy Jő labdával kiugrott és kapásból védhetetlenül a jobb sarokba bombázott. 3:0. A félidő további részében Is a Jászberé­nyiek támadtak. Fordulás után Is a Lehel kez­deményezett. A 48. percben Fülőp távoli lövése a felső kapufáról pattant vissza a mezőnybe. Óriási nyomás nehezedett a Vasas ka­pujára. Helyenként hét-nyolc Értékes győzelmet aratott a MÁV Debrecenben SZOLNOKI MÄV—DEBRECENI EAC 1:0 (0:0). Debrecen. 2500 néző, vezette: Fenczel (Lesán—Egervári). Szol­nok: Cselényl — Sándor, Abonyi, Kegyes — Karkecz, B. Nagy — Tóth, Gombás, Jőzsa, Sülé, Do­bos. Edző: Kolláth Ferenc. DEAC: Kassal dr. — Temesvári II., Szűcs dr.j Várhelyi — Temesvári I., Cséfalvi — Stefanik, Dévai, Ve­ress, Kékl, Filetóth. Edző: Szilárd Eleik. Szolnok kezdte — nappal szem­ben — a játékot. Az első roham nem sikerült, sőt védőink kapko­dása miatt rövid Időre beszorul­tunk. Néhányperces hazai fölény után egyre Jobban belelendült Szolnok. Az első jelentősebb tá­madást Tóth L. vezette a balszé­len. Beadása jó helyzetben találta Sülét, aki szépen levette a labdát, de a lövésre már nem volt ideje. Az 5. percben Gombást csak ll-es gyanúsan tudták szerelni. Válto­zatos, hullámzó játék alakult ki. Szolnok játéka valamivel terv­szerűbb volt ugyan, de a DEAC ellentámadásai veszélyesebbek voltak. TOth L. bomba szabadrú­gását az egyébként nagyszerűen védő Kassal dr. kiejtette, de csa­táraink nem tudták kihasználni a helyzetet. Viharos ellentámadás volt a válasz, de védelmünk szi­lárdan állta a meg-megújuló deb­receni rohamokat. Mindkét rész­ről csak távoli lövések szálltak a kapuk felé, a két nagyszerű ka­pusnak ezek nem okoztak külö­nösebb gondot. Az utolsó percek­ben a MÁV irányított. Szünet után erősített a DEAC, s szinte minden erővel támadásba kezdett. Szolnok csak néhányszor jutott át a félvonalon. Az egyik ilyen áttörésnél Jőzsa a kapus kezébe lőtt. Egyre fokozódott az iram és az izgalom. Az 51. perc­ben Sándor az üres kapu sarká­ból rúgta ki a labdát. Nagy nyo­más nehezedett védelmünkre. Támadősorunk nem tudta tartani a labdát, fedezeteink sokszor meginogtak. A közvetlen védelem is Ijesztő hibákat vétett.. Mintegy 15 percig tartő nyomasztó DEÁC fölény — főként Cselényl jóvol­tából — gól nélkül telt el. A 70. perctől alábbhagyott az ostrom és egyre Inkább Szolnok kezde­ményezett. Sűrűsödtek a S2olnoki lövések és a 77. percben Tóth szorongatott helyzetben nagy erővel kapura lőtt, labdája azon­ban a védőkről kapu mellé vá­gódott. Mindkét csapat ..nyílt sisakkal” látszott és a két kaput áilandö gólveszélv fenyegette. A 80. percben Cseiénvi csak óriási bravúrral ütötte ki a léc alá tartó labdát. A 81. percben Ke­gyes a balszámyon hozta fel a labdát, váratlan beadása nagy zavart okozott a DEAC kapu előtt. A tétováz^ védők között Gombás nagy erővel védhetetle­nül lőtt a hálóba. 1:0. A gól után sikertelen szolnoki labda- tartás következett, de a DEAC Ismét támadásra Indult. Közvet­len védelmünk — elsősorban Cselényl és Abonyi vezényleté­vel — megakadályozta a kie­gyenlítést és Szolnok elhozta a nagyon értékes két bajnoki pon­tot. A mérkőzés — bár mindvégig rendkívül bővelkedett Izgalmas jelenetekben — nem volt ma- gasszinvonalú. A sok átadási hiba; olykor tisztátalan szerelé­sek, lpkdösések Inkább ádáz küzdelmet jelentettek. A szolnoki gárdánál elsősor­ban a bajtárslas küzdőszellemet lehet megdicsérni. Cselényl biz­tos pont volt a kapuban, néhány nagyszerű védéssel és rávetődés- sel igazolta klasszisát. A közvet­len védelem volt a legjobb csa­patrész. Abonyi Idei legjobb já­tékával a mezőny lebjobbjának bizonyult. Sándor higgadtan, magabiztosan Játszott és ébersé­gével biztos gólnak látsző labdát mentett. Kegyes nagy harcban volt a legjobb DEAC-esatárral, Stefanlkkalj de többnyire fölül tudott kerekedni. A támadás- indításban is sikerrel vett részt és része volt a győztes gól elő­készítésében is. A fedezetsorban Karkecz a védekezésben, B. Nagy a támadásinditásban jeles­kedett. Játékfelfogásuk javuló volt; de most is sokat cselez­tek és az átadásokba gyakran csúszott hiba. A támadósor eb­ben az összetételben sem volt lendületes. A legnagyobb hiba a szélsők behúződása és a belső játék erőltetése. A mezőnyben sokat és jól harcoltak, de egy­más helyzetbe hozása csak rit­kán sikerült. A belső hármas — bár elismerésre méltó harci- kedvvel küzdött, nem tudta ^ki­tenni” a két gyors szélsőt, akik emiatt behúzódtak. Térölelő át­adásokat vagy keresztlabdákat most sem sokat láthattunk. Az ötösfogatban csak TOth érte el időnként a kívánt színvonalat. Gombást szemfüles gólja dicséri. A DÉAC mindvégig teljes erő- bedobással küzdött. Az, hogy g61t nem tudtak elérni, a szol­noki védelem jő játékát igazol­ja. Fenczel játékvezetőben Jó- szemű, határozott bírót Ismer­tünk meg. Rutinos határjelző- társai kitűnően segítették be­mutatkozását. !- H. Gy. =» emberrel is védekeztek. Az 51. percben szabadrúgáshoz jutott a Lehel, Nagy HL 16 méterről a sorfal mellett laposan a bal sa­rokba lőtt. 4:0. Három perccel később Sánta két játékost is át­játszott, lövése azonban lepattant a tömörülő védőkről. A lepat­tanó labdát a szemfüles Nagy III. a balsarokba gurította. 5:0. A Le­hel ezután csökkentette az iramot és Így fokozatosan feljött a tö­rökszentmiklósi együttes. Sándor szépen húzott le egy távoli Dar­vast lövést. A 64. percben egy Lehel ellentámadás során Lugosl távolról kapura lőtte a labdát, mely a védkről lepattant és a befutó Fúlöp a Jobbsarokba gu­rította. 6«. Kezdés után Darvas! elfutott a Jobbszélen, beadott, de Hálák közeli fejesét Sándor véd­te. A játékidő tpvábbi részében változatos mezőnyjáték folyt. A Vasas csatárok azonban nem bírták áttörni a Lehel védelmét. A Lehel ezen a mérkőzésen szíwel-lélekkel Játszott. Még na­gyobb gólarényú győzelmet Is megérdemelt volna. A mezőny két legjobbja Nagy m, és Pecha II. volt. J61 Játszott még Páncsics és Sárközi H. Is. A törökszent- miklósiak csapkodóan és szét- esően játszottak. A játékvezetői hármas mindvé­gig kezében tartotta a mérkőzést. *— B, — Javuló labdakezelés — öt gól Szolnoki MTE—Makói Vasas 5:0 (1:0) Szolnok, IlOO néző, vezette: Bol- dizsár Gy. Szolnok: Solti — Sári; Makai, Zalai — Papp I, Papp H. — Cs. Farkas, Bánhldi, Wilisch, Ka rá­kos II, Pálmai. Edző: Szántő Jó­zsef. Makó: Ráoz I — Rácz H, Tóth, Szél n. — Kádár, Maiina — Kockás, Kovács, Balogh, Ba- kacsl, Makal. Edző: Veres János. MTE támadással kezdődött a Játék. A 2. percben BánhJdl tá­voli lövése adott munkát Rácz­nak. A 6. percben gólt ért el az MTE. Papp IL előreívelésébe Wilisch belefejelt, a lepattanó labdát Bánhidi a hálóba lőtte. 1:0. Állandó MTE fölény alakult ki, de a csatárok támadásaikat nem tudták góllá értékesíteni. Egy el­lentámadás során a 18. percben Balogh váratlan távoli lövése alig ment kapu mellé. A 20. percben szabadrúgásból Bánhldi a sor­falba ‘rúgta a labdát.. A 19-, perc­ben Papp JI. nagy lövését Rácz , bravúrral védte. Sok volt ,a csap­kodás,’ felesleges cselezgétés a hazai együttes részéről. Az ered­mény a félidő végéig nem vál­tozott Szünet után nehezen alakult ki jó támadás. Az 55. percben Papp II. beadását Cs. .Farkas fejelte kapura; amit a kapus szépen vé­dett. A 65. percben Wilisch ki­ugratta Bánhidit, aki a hálóba lőtt. 2:0. Újrakezdés után Kara- kas szépen elment és nagy gólt lőtt. 3:0. Perdültek az MTE táma­dások. A 71. percben született a mérkőzés legszebb gólja. Karakas beadását Pálmai kapásból lőtte a bal alsó sarokba. 4:0. A 79. percben Pálmai átadásával Ka­rakas elfutott és a kifutó kapus mellett hálóba lőtt. 5:0. A mér­kőzés yégefelé a vendégek nem adták fel a küzdelmet, lelkesen játszottak, de az eredményen nem tudtak változtatni. Az MTE csatárok csak a má­sodik félidőben találták meg gól- lövő cipőjüket. A sok göl elle­nére több hibát láttunk. Ez főleg a tervszerűtlenségben mutatkozott meg. Labdakezelésben már sokat javult az MTE. A makói egvüt- tes minden tagját dicséret illeti a lelkes Játékért. Boldizsár játék­vezető kitűnően, hiba nélkül ve­zette a végig sportszerű küzdel­met. Jők: Papo H, Makal, Illetve: Rácz I, Balogh. — P. I. — Balszerencsés vereséget szenvedett a Vasas Mezőhegyes! MEDOSZ— Jászberényi Vasas 2:1 (1:1) Mezőhegyes, 1200 néző, vezette: Szép, sportszerű összecsapások Szolnok megye—Szabolcs megye 17:5. Szolnoki Járműjavító, 400 néző. Vezette: Trlmmel (Mezőtúr). Gyéren gyülekezett a közön­ség, s emiatt mintegy félórás késéssel kezdődött a találkozó. Akik kimentek a két megye leg­jobb ifjúsági ökölvívóinak mér­kőzésére, nem bánták meg. Vé­gig szép, sportszerű, izgalmas, változatos és elég színvonalas küzdelmeket lehetett látni, ki­véve a nagyváltósúlyú Tóth— Kulcsár pát mérkőzését. A ver­senyzők végig teljes erőbedo- bással küzdöttek. A legragyo- góbb párharcot pehelysúlyban a Zakat (Szolnok)—Kiss (Szabolcs m.) összecsapás hozta. Ifjúsági színvonalat értve, a két ököl­vívó bemutatta a klasszikus ökölvívás minden szépségét. Me­netenként fokozva, fizikai fel­készültségük maximumát nyújt­va, látványos, támadószellemű, ritkán látható, nagyszerű küz­delmet vívtak. Jő" benyomást keltett a harmatsúlyú Köszler, a váltósúlyú Eordács és Téglás is többet nyújtott, mint leg­utóbb. Dobó váltott ellenfelek­kel mérkőzött — félgőzzel. Fur­csa volt, hogy valamennyi ver­senyző más-más felszerelésben állt ki. Végeredményben érde­mes volt létrehozni a találkozót, dicséret illeti a kezdeményező­ket, most már várjuk a foly­tatást. Eredmények (elől a Szolnok megyei Ifik): Két súlycsoport­ban a vendégek nem indítottak versenyzőt, így Szolnok 4:0-ás vezetéssel kezdett. Bemutató mérkőzést vívott a Kiss—Farkas és a Németh—Finta páros. — Papírsúiy: Járal pontozással veszt Péter ellen. Döntetlenhez közelálló mérkőzésen a techni- kásabb támadószellem döntött. 4:2. Légsúly: Vígh pontozással győz Hamza ellen. Vigh nehe­zen tudott kibontakozni a kel­lemetlen modorú, keménykötésű Hamza ellen 6:2 Harmatsüív Köszler pontozással győz Ko­vács ellen. Köszler végig nyu­godtan, okosan, tiszta ütéseket helyezett el ellenfelén, akit a harmadik menetben fejelésért megintettek. 8:2. Pehelysúly Zakar—Kiss döntetlen. Végig ra­gyogó ökölvívás, bátor támadás, kezdeményezés. Kiss finomabb technikáját Zakar hatalmas ener­giája ellensúlyozta. 9:3. Könnyű' súly: Téglás pontozással győz Mincsik ellen. Mindhárom menet Téglásé volt. 11:3. Kisváltösúly: Sárkány pontozással veszt Cs. Nagy ellen. Sok taktikázás folyt, Sárkány a harmadik menetben visszaesett. 11:5. Váltösúly: Bor- dács pontozással győz Sztankov- janszkl ellen. Végig Bordács kezdeményezett, irányított, táma­dott, biztosan nyert. 13:5. Nagy- váltösúly: Tóth ellen Kulcsár az első menetben feladta. Sza­bálytalan ütésért az első menet­ben Kulcsárt kétszer megintet­ték. Egy újabb figyelmeztetés után inaerülten feladta a mé kőzést. 15:5. Pélnehézsúly: Dobó két meneten át a szolnoki Zom- bor, újabb két menet után s szabolcsi Béres ellen szinte ed­zésjellegű mérkőzést vívott, 17:5 Hegyes. Mezőhegyes: Balogh — Pálhidi Madácsi Fekete — Cziger, Vigh — Rizsányi, Zomborát, Mol­nár, Rozsos, Keresztes. Edző: Szabó János. Jászberényi Vasas: Szabö — Dányi, Túri, Helle — Iványi, Pintér — Csizmadia. Rét­sági, Keresztesi, Kovács n. He­ring. Edző: Biró István. Néhány perces haza1 roham után fokozatosan a Vasas vette át a játék irányítását, és me­zőnyfölényt harcolt ki, A 11. percben Pintér szöktette Kovács Il-t, aki kiugrott a védők közül, de óriási helyzetben a vetődő kapus lábára lőtte a labdát, ami szögletre pattant. Szemre szépen adogattak a Vasas csatárok, de támadásaik befejezése nem sike­rült. A helyiek próbálkozásai két. szögletet eredményeztek, de a lab­da Szabó zsákmánya lettek mind­két esetben. Hosszas jászberényi fölény után mégis a helyiek szerezték meg a vezetést. Egy előreívelt labdáért Túri és Zom­borát ugrott fel. A labda róluk a tisztán álló Rozsos elé került, aki öt méterről a hálóba vágta. 1:0. Végre a 43. percben Kovács n. Heringet szöktette, a szélső elfutott, s a felső sarokba vágta a labdát. la. Fordulás után már a 48. perc­ben Kovács IL teljesen tiszta helyzetben a kapust találta el. Utána Hering hagyta faképnél a védőket, de az ötösön felvágták. A játékvezető sípja azonban né­ma maradt. Néhány percig me­gint a hazaiak támadtak. Az 55. percben Keresztesi lövését a ka­pus csak kiütni tudta és a be­futó Kovára n. három méterről a léc fölé lőtte. Izgalmassá vált a játék. Mindkét csapat a győz­tes gól megszerzéséért küzdött és ez a helyieknek sikerült a 70. percben. Dányi röviden találta el a labdát, Rozsos kapura lőtte, Szabó kiütötte és a befutó Mol­nár a hálóba kotorta. 2:1. A 73. percben Hering hatalmas lövése a felső kapufa éléről vágódott ki, majd Rétsági felsősarkos lövését Balogh csak nagy üggyel-bajjal ütötte szögletre. Teljesen beszo­rult a helyi csapat. A Vasas nagy fölényben Játszott, de az ered­mény már nem változott. A mérkőzés nagy részében tá­madó Vasas balszerencsés vere­séget szenvedett. A csatárok ren­geteg helyzetet hagytak kihasz­nálatlanul. Egyénileg Szabó a gó­lokat nem védhette, egyéb fel­adat elé nem volt állítva. A hát- védhármasből Túri emelkedett ki,., a fedezetek közül Pintér ját­szott kitűnően, a mezőny leg­jobbja volt A csatársorból csak Hering játékát lehet dicsérni, A helyi csapat csak lelkesedésben múlta felül a Vasast. Minden Já­tékosa végig óriási akarattal küz­dött. Legjobbjaik: Balogh (kapva), Madácsi, Vigh, Rozsos voltak. Hegyes játékvezetőnek Heting felvágásáért ll-est kellett volna ítélnie. Egyébként jói vezette a mérkőzést — G. — Megérdemelt hazai győzelem Orosházi Kinizsi—Martfűi MSE 3:0 (1:0) Orosháza, 800 néző, vezette: Flórián. Orosháza: Kiss — Dudás, Bé­kési, Fiam — Cziráki, Kollár — Sárközi, Szűcs, Berta, Túri, Bo­gár. Edző: Csonka Béla. Martfű: Csendes — Papp R, Seres, Molnár — Száraz, Szűcs — Pálinkás, Sagát, Honti, Mészáros, Gachal. Edző: Horváth Ferenc. Kellemes Időben, Jó talajú pá­lyán került sor a mérkőzésre. A hazai együttes kezdett és rögtön gyors támadásokat vezettek- A 8. percben Martfű átvette a kezde­ményezést, Mészáros átadásával Pálinkás kapura tört. Lövését a hazai kapus szögletre ütötte. A cipőgyáriak mezőnyfőlényt har­coltak ki. A csatárok azonban pontatlanul lőttek, e ezért a kí­nálkozó helyzetek kihasználatla­nul maradtak, A 42. percben Sárközi Czirákitöl kapott jö lab­dát, aki az ötös tájékáról viasza- guritott a fedezetnek, s 6 mint­egy 8—10 méterről biztosan lőtt a martfűi hálóba. 1:0. A félidő hátralévő részében mezőnyjáték folyt. Fordulás után rögtön Orosháza támadott, Martfű pedig fokoza­tosan visszaesett A 48. percben Papp R. elkönnyelműsködött egy labdát. Elrúghatta volna, de Túri elvette tőle, s körülbelül 15 mé­terről Csendes mellett a hálóba lőtt. 2:0. Továbbra Is a hazaiak támadtak, s Csendes jő védésé­nek volt köszönhető, hogy több gólt nem kaptak. Sorozatos oros­házi támadás után Túri 18 n)é- teres lövése Csendes kezét érint­ve a hálóban kötött kl. 3:0. Orosháza biztosan fektette két­vállra a cipőgyáriakat. Az első félidőben a vendégeknek akadt helyzetük, de ezeket nem tudták kihasználni. Jók: Cziráki, Túri Sárközi, illetve: a három göl el­lenére Is a csapat legjobbja Csendes volt. Dicsérhető még lelkes Játékáért Seres. A játék­vezető kifogástalanul működött. K. J. Zsúfolásig megtelt páho­lyok előtt játszották le a ha­gyományos mérkőzést, mély­nek eredménye végűiig 6:3 lett. Ennek keretében a szol­noki rádiónak is sikerült egy gólt berúgni a Néplap által védelmezett kapuba, mely azonban nem lohasztotta le az újságírók kedvét. Thália gyermekei egyéb­ként alaposan felkészülve, jó kondícióban kergették a bőr­bezárt levegőt. Fehér-kék mezük jól mutatott gömbö­lyű mellkasukon — kék fu- szeklijuk kidolgozott izomza­tú szép lábat takart. Ezt a szurkolóközönség is rögtön megállapította, különösen a kezdőrúgást végző Petényi Ilona művésznővel kapcsolat­ban. Az első percben hatalmas iram alakult ki, ami azon­ban a második percben már lelohadt és a mérkőzés vé­géig így is maradt. Ettől füg­getlenül egymást követték az akciók és a nemvárt fordu­latok. Körülbelül a 10. perc­ben rezdült meg először az újságírók hálója: az egyik színész rohant bele, a labda azonban valahogy kívül ma-, radt. Válaszképpen az újság­írók középcsatára tizenegyes­ből hatalmas lövést küldött a bal alsó kapufára — be­tetézve ezzel a cselt, mikor három méterről üres kapu fölé rúgott. A második félidő is telje­sen újságíró fölényben zaj­lott le. Ők nyújtották a leg­kiválóbb színészi teljesít­ményt is: egy kapu előtti ka­varodás után. amikorig hár­man maradtak fekve. A já­tékvezető azonban nem tud­ta értékelni a szenvedéses arcmimikát, sántítást és nem ítélte meg a tizenegyest. A színészek válaszképpen Ar­thur Müller Tizenkét dühös ember-ét (Berényi igazgató 's közöttük volt a nézőtéren) próbálták színre, illetve pá­lyára vinni, természetesen ke­vés eredménnyel; A második félidő kiemel- jkedő eseménye volt, hogy Párkány, az újságírók kiváló képességű cserecsatára labdá­ba rúgott. Egyébként — és a berúgott négy góltól elte­kintve — ez a negyvenöt perc is esemény nélkül zaj­lott le. A befejező baráti gesztu­sok, valamint a színészklub­ban megtartott utólagos kö­zös taktikai megbeszélés so­rán elhatározás született, amennyiben a tavasszal vízi- polómérkőzéssel folytatódik a sporttalálkozó, Reméljük, hogy akkor a színészek is több sikert érnek el. Pala. NB n. Keleti csoport ba jnokság állása 1. Diósgyőr 9 7 2 — 16: 4 16 2. Miskolc 9 6 2 1 16: 6 14 3. ózd 9 6 1 2 16: 7 13 4. Láng 9 5 3 1 17:10 13 5. Ny .-egyháza 9 4 4 i 14:12 12 61. Szolnok 9 5 1 3 11: 8 11 7. SZVSE 9 4 3 2 14:15 11 8. G.-MAVAG 9 4 1 4 19:15 9 9. Egyetértés 9 3 2 4 11:11 8 10. Borsodi B. 9 4 — 5 8:15 8 11. Kecskemét 9 2 3 4 11:10 7 12. DEAC 9 2 2 5 7:12 6 13. SKSE 9 2 2 5 8:14 6 14. Eger 9 1 2 6 8:14 4 15. Bp. Szpart: 9 1 1 7 9:20 3 16. Bp. Előre 9 1 1 7 931 3 NB III. Délkeleti bajnokság állása 1. Gyula 9 6 1 2 23:10 13 2. Mezőhegyes 9 5 3 1 17:13 13 3. Békéscsaba 9 4 4 1 24:12 12 4. Szolnok 9 4 3 2 14: 7 11 5. Szeged . 9 3 5 1 8:5 11 6. Cegléd 9 4 3 2 12: 9 11 7. J. Lehel 9 4 14 16:13 9 8. H. MEDOSZ 9 4 1 4 17:19 9 9. Martfű 9 4 14 14:16 9 10. Orosháza 9 4 1 4 11:13 9 11. J. Vasas 9 2 4 3 8:10 8 12. Tmiklós 9 .3 1 5 11:19 7 13. Makó .9153 10:19 7 34. Csongrád 9 2 2 5 10:12 ‘ 15. Kecskemét 9 3 — 6 7:13 S 16. Szarvas 9 117 3 Újságíró színész sporttalálkozó A PAPÍRFORMA ÉRVÉNYESÜLT — A JOBB GYŐZÖTT — KIVÁLÓ SZÍNÉSZI TELJESÍTMÉNYEK A PÁLYÁN