Szolnok Megyei Néplap, 1962. október (13. évfolyam, 230-255. szám)

1962-10-02 / 230. szám

1962. október 2. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP To?ábbra is Jászárokszállás a megyei labdarúgó bajnokság élén A megyei labdarúgó bajnokság szeptember 30-i fordulójának leg­nagyobb meglepetése a Karcagi 1VTEDOSZ hazai veresége Jász- árokszállástól. Igaz, a múltheti gyenge szereplés előre vetette árnyékát, de egy pont otthon- tartására azért számítottunk. — Meglepetés még a Törökszent­miklósi Fáklya pontszerzése a Mezőtúri Honvéd ellen. Ez is mutatja, hogy a mezőtúriak igen rapszódikusan szerepelnek hétről- hétre. Ezúttal már csak két csa­pat volt, mely egyetlen gólt sem tudott szerezni. Tudósítóink az alábbiakban számolnak be a találkozókról. Nagykunsági MEDOSZ— Kisújszállási MAY MTE 4:1 (0:0) Kisújszállás, 600 néző, vezette: Tóth. A szépszámú közönség a he­lyi derbin inkább küzdelmet, mint szép játékot látott. A MÁV MTE az első félidőben enyhe fölényben játszott. A csatárok a kapura egyáltalán nem voltak veszélyesek. Dobai a 44. perc­ben ugyan besodort egy labdát a kapuba, de a bíró nem adta meg a gólt. Szünet után a ME­DOSZ kezdett jobban, a tőle megszokott lelkesedéssel táma­dott. Húsz perc alatt Kecse két­szer talált a hálóba. Egy ellen- támadásnál G. Kiss a 16-oson belül szabálytalanul akasztotta Dohait. A ll-est Radics értéke­sítette. A 80. percben Dávid át­látszotta a védelmet és a kapu­ba gurította a labdát. Kecse a harmadik góljával beállította a végeredményt. 4:1. Jók: Kecse, G. Kiss, B. Nagy, illetve: Csizi, Radics, G. Nagy. Nagykunsági ifi—Kisújszállási ifi 1:0. Rákóczifalva—Szolnoki MÁV ÍI. 1:1 (0:0) Rákóczifalva; 300 néző, vezette: Csák I. Jóiramú, változatos mérkőzésen a hazai csapat valamivel köze­lebb állt a győzelemhez, de a csatárok a legbiztosabb helyze­teiket sem tudták kihasználni. Góllövök: Dóra, Illetve: Szelei. Jók: Ungvári, Komáromi, Dósa, Varcag II. illetve: Molnár, Tamás, Borsi. Szolnoki MÁV Ki—Rákóczifalva U1 6:2. B M “ Jászárokszállás—Karcag 5:1 (0:1) Karcag, 300 néző; vezette: Ré- kasi. A vendégcsapat kezdett Jobban, de a karcagi védelem sikeresen hárított. A 14. percben egy he- •ttójyi támadás során Racskó II. , 1 megütötte a karcagi Kovács n-t, amiért a Játékvezető kiállította. I Fölénybe kerültek a hazaiak, s j Antal lövésével a 19. percben I megszerezték a vezetést. Egy­mást követték a karcagi táma­dások, azonban a góllövés nem sikerült. Fordulás után a ven­dégek nagy lendülettel támad­tak, s a 49. percben Czagány ki­egyenlített. Ezután a karcagi Kovács I. hibázott nagy helyzet­ben. Az 58. percben Bagl 11-es- ből megszerezte a vezetést. A 60. percben a karcagi Takács ke­rült a kiállítás sorsára. A kar­cagiak fokozatosan visszaestek. Czagány újabb három góljával 5:l-re alakult a végeredmény. Racskó n. súlyos sportszerűt­lensége. s a vendégek még né­hány durva belemenése követ­keztében a mérkőzés nagy ré­szében Ideges hangulat uralko­dott a pályán és a nézőtéren egyaránt. A Jobb erőben lévő Jászárokszállás rajtaütésszerű, gyors támadásokból érte el gól­jait. Karcagi MI—Jászárokszállási Ml 3:1. ■» Sz “ Szolnoki Honvéd—Űjszász 3:1 (1:1) Szolnok; 400 néző; vezette: Tátrai. A túlkeményen játszó újszászl védelem ellen a Honvéd csatá­rok tartózkodóan játszottak. A mérkőzésen a Honvéd csatárai három kapufát rúgtak és még több helyzetük is kimaradt. Az ellenfél helyenként Jó támadá­sokat vezetett, de csak egy gólt — 11-esből — sikerült elérniük. Jók: Bászki. Csajka, Földi, illetve: a középhátvéd. Ungi, ^zurmal. A játékvezető jól mű­ködött. __________________________ Me zőtúri MAFC— Jászjákóhalmi Szpartakusz 4:1 (2:1) Mezőtúr, 500 néző, vezette Balczó (Dobos—Agócs). A 3. percben Lukácsi nagy lö­vése suhant el a jobbfelső sarok mellett. A 8. percben a MAFC megszerezte a vezetést. Máté— Csete—Balogh volt a labda útja és az utóbbi védhetetlenül gólt lőtt. 1:0. A hazaiak irányították a játékot. A vendégek védeke­zésre szorultak. A 28. percben villámgyors mezőtúri támadás végén Nagy n. biztosan gurított a jobbsarokba. 2:0. A 29. perc­ben Lukácsi távoli lövését Sel- meczi elnézte. 2:1. Szünet után változatos támadásokkal folyt a játék. A 70. percben Csete, 16-oson belül lőni készült, ami­kor Kovács fellökte. Vitathatat­lan ll-es! Ezt Nagy II. értékesí­tette. 3:1. A MAFC rohamozott, de Nagy, a vendégek kapusa nagyszerűen védett. A 82. perc­ben azonban Nagy n. lövésé­vel tehetetlen volt és ezzel be­állította a végeredményt. 4:1. Feltűnő volt a vendégek túl- kemény, időnként durva játéka. Jók: Balogh, Egei I.; Máté, Nagy II., Veres, illetve: Nagy (a mezőny legjobbja), Kovács, Lu­kácsi, Muhari. Mezőtúri MAFC ifi—Jászjákó- halma ifi 4:0 (1:0). — S -a Törökszentmiklósi Fáklya— Mezőtúri Honvéd 0:0 Törökszentmiklós, 800 néző. A Fáklya kezdte a játékot. A 10. percben Vizi nagy helyzet­ből kapufát rúgott. Ezután fel­jött a vendégcsapat. Gyenge Honvéd fölényben telt el az első félidő. A második 45 percben javult a mérkőzés. A 75. percben Karakas előtt nyílt gólszerzési alkalom, de a kapus szögletre hárított, majd ismét Fáklya tá­madások következtek. Varga ve­zényletével a Honvéd védelem azonban mindig tisztázott. Az utolsó öt percben feljöttek a mezőtúriak. Először Nyeső tisz­tázott, majd a középcsatár nagy helyzetben mellé lőtt. Jók: Szecsei, Karakas, illetve: Varga. A játékvezető kifogás­talanul bíráskodott. M. K» J ászapáti—Tiszai öld vár 2:0 (1:0) Jászapáti, 400 néző, vezette: Danicska (Kálmán—Szántó). Kezdettől a jászapátiak irányí­tották a mérkőzést. A két csa­pat erőlködése nem hozott szín­vonalas játékot. A második fél­idő végefelé Tiszaföldvár is fel­jött, helyzeteket is kiharcolt — eredménytelenül. Góllövő: Szir- ze (2). Jók: Meleghegyi, Szirze, Városismertető séták Szolnokon Utasl, Adám, Illetve: Sági, Kiss, Kovács. Jászapáti Ml—Tiszaföldvár Ifi 0:0. Szolnoki Kinizsi— Kunhegyesi MEDOSZ 2:0 (1:0) Kunhegyes, 300 néző, vezette: Hűvösvölgyi (Debrecenből). Jóriamú, közepes színvonalú mérkőzést vívott a két együttes. Az első félidőben mindkét csa­pat sokat támadott. Kapura In­kább csak a hazaiak voltak ve­szélyesek. A 46. percben (Indo­kolatlan hosszabbítás) szülelett eredmény. Harminc méteres sza­badrúgásból kapura ívelt labdát a hazai védők elvétették, s Gé- czl fejjel a hálóba továbbította. 1:0. A második félidő a vendé­gek támadásával kezdődött, de a hazaiak csakhamar átvették az irányítást; Mintegy 30 percen keresztül a vendégek tizenhato­sánál folyt a játék. Jónéhány gólhelyzetet azonban kihaszná­latlanul maradt. Annál eredmé­nyesebb volt a Kinizsi szórvá­nyos támadása. Az egyik Ilyen támadásnál Debreceni, a szol­nokiak játékosa, faképnél hagy­ta a kunhegyesi védelmet, s mintegy 10 méterről a kapu bal­sarkába vágta a labdát. 23). A gól után tovább támadott a ME­DOSZ, de a helyzeteket rendre elldegeskedték. Jók: Géczi, Debreceni, Mun­kácsi, Szabó, Fekete, Illetve: Kiss. Szabó n., Lukács. Hűvös­völgyi játékvezető két nagy hi­bája elég volt ahhoz, hogy el­döntse a mérkőzés sorsát. Kunhegyes; MEDOSZ ifi— Szolnoki Kinizsi ifi 1:1 — B — Hány és hány alkalommal előfordult már, hogy a Szol­nokra jövő külföldi vagy ha­zai csoportnak megmutatjuk a várost. Mindenki egyforma csodálkozással és érdeklődés­sel ismerkedett a táj szépsé­gével, a Tisza-part és a Zagyva-mente hangulatos vi­dékével. A Tabán ódonsága mellett a lüktető, az új, mo­dem nagyvárosi részek, ások és változatos építőmunka len­dülete magával ragadja a né­zőt. Ha az idejövő idegen szá­méra érdekes a város, meny­nyivel inkább az azok szá­mára, akik maguk is lakói. Néhány ízben ezek számára is rendezett a múzeum és a TIT városismertető sétát. Ezek a séták mindannyiszor azt bizonyították, hogy érde­mes újból és újból felfedezni Szolnokot. Az országos múzeumi hó­nap keretében a Hazafias Népfront városi bizottsága munkatervébe vette, hogy több alkalommal a múzeum­mal közös városismertetőt rendez. Első ízben most va­sárnap került erre sor. Az összegyűltek a város vázla­tos történetével ismerkedtek meg. A fiatalok érdeklődés­sel hallgatták ennek a fontos tiszai átkelőhelynek évezre­des történetét. Hiszen már 1046-ban oklevélben szerepel a Szolnok név. Szolnok me­gye székhelyén lévő várnak ispánjáról nevezték el a vá­rost. Majd kétszáz évvel ké­sőbb 1222-ben már írásban is említik az Aranybullában, hogy „ .;. só az ország köze­pén másutt ne tartassák, csak Szolnokon és Szegeden”. Ugyanis akkoriban a Szamos vidéki sóbányából tutajon és kisebb hajókon szállították a sót Szolnokig, majd tovább az ország minden részébe. Az ide érkezett tutajok szálfáit pedig feldolgozták építőfának, zsindelynek. A szolnoki faipar tehát évszá­zados. De mit is csinálhatott volna mást a város lakossá­ga, hiszen az összes alföldi városok közül nekik volt a legkisebb határuk. Emiatt a föld terméséből nem is tud­tak megélni, inkább keres­kedelemmel és iparral fog­lalkoztak. Forgalmának, ked­vező földrajzi fekvésének kö­szönheti a város, hogy fontos ipari és vasúti központtá fej­lődik jelenleg; Történelmi, művészeti em­léke, műemléke viszonylag kevés van Szolnoknak. Hi­szen csak egy 1753-ból ránk maradt térkép a tanúja, hogy a szolnoki várban éppen olyan nagyságú török dzsá­mi volt, mint ma is van Pécs főterén. Csakhogy itt Szolnokon 1820-ban lerom­bolták, mert szükség volt a kőre. Ha nincsenek is szép, régi épületei, de a jelen város alakulása annál biztatóbb. Egységes, modem városá fej­lődik Szolnok, mert a régi épületek alig akadályozzák tervszerű kialakítását. Városdsmertető sétákat a jövőben gyakrabban rende­zünk. Legközelebb október 7-én, vasárnap délután 3 óra­kor a pedagógus szakszerve­zet és a Hazafias Népfront közös rendezésében a most Szolnokra kerülő fiatal pe­dagógusokkal fedezzük fel újólag Szolnokot. K. Gy. A TCI / élet, erő, egészség — ■ V általában A T|Z| ( bosszúság, hiánycikk, prob* ^ \ léma — Kunszentmártonban Kunszentmártonban egyet­len tejcsamok — egyben tej­ivó — van. A földművesszö­vetkezet kezelésében álló bolt naponta 350—400 liter tejet vesz át, melyből 140 li­ter kávé, kakaó formájában fogy el. Az üzlet délelőtt tíz­ig tart nyitva — ám igen gyakori eset, hogy a házi­asszonyok már kilenc-féltíz tájban bosszankodva, üres kannával távoznak. Mint az fmsz-nél megtud­r Újabb turistacsoport indult a Szovjetunióba megyénkből Hétfőn délelőtt a tizenötö­dik turistacsoport indult el a Szovjetunióba Szolnok me­gyéből; A termelőszövetkeze­ti tagokból, üzemi dolgozók­ból álló harminc tagú cso­port tagjai kilenc napon át ismerkednek Moszkva és Ki- jev nevezetességeivel; A megyéből eddig ebben az évben ötszáztizenhatan jártak a Szovjetunióban. A termelőszövetkezeti gazdasá­gok jutalomképpen három­száz tagot küldtek külföldre. A jászapáti Alkotmány Ter­melőszövetkezetből tizenegy gazda töltött kellemes napo­kat Moszkvában. Velük tar­tott a jásziványi Szabadság Tsz nyolc gazdája is; A kö­zelmúltban járt három hetes tanulmányúton a Szovjet­unióban az orosz nyelvszakos pedagógusok ötvenhat tagú csoportja is. Húsz kenderesi fiatal Nógrádverőcén Kellemesen telnek a na­pok Nógrádverőcén az Ex­pressz ifjúsági táborában. Itt vannak a kenderesi Hala­dás Tsz KISZ szervezetének fiataljai. Lelkiismeretes, munkájuk jutalmául kapták az egy heti pihenést; Mi volt ez a munka? A baromfitenyésztő ifjúsági munkacsapat a 18 százalékos elhullást 8 százalékra csök­kentette. ami a közösnek több mint tízezer forint be­vételt jelentett. Jól dolgoztak a növénytermesztő ifjúsági munkacsapat tagjai is. Napi feladataik mellett társadal­mi munkában kétezer mun­kaórát dolgoztak; Részt vet­tek többek között a régi nagy góré lebontásában is, amelynek helyére majd kul- túrházat épít a szövetkezet. Megérte, hogy becsülettel helytálltak a fiatalok; Egy­részt azért, mert ezzel is hoz­zájárultak ahhoz, hogy ma­gasabb legyen a jövedelem termelőszövetkezetünkben, másrészt azért, mert a negy­ven tagú KISZ szervezet húsz tagja egy felejthetetlen hetet tölthet a nógrádverőcei ifjúsági táborban. Kővári Ferenc a kenderesi Haladás Tsz KISZ- szervezetének propagandistája Közlemény A TITÁSZ Vállalat Szol­nok városi üzemvezetősége értesíti fogyasztóit. hogy nagyfeszültségű vezetékein, illetve berendezésein vég­zendő munkálatok miatt 1962. október 3-án (szerdán) 7 órától 17 óráig áramszüne- tét tart az alábbi területe­ken: A Vöröshadsereg úton, a Vágóhíd utcától a Mártírok útjáig, továbbá a Raktár, a dr. Durts János, a Temető a Hoksári, a Szivattyú, az Iszap, a Fertő és a Zápor ut­cákban. Tekintettel arra, hogy a visszakapcsolás a munkála­tok befejezésétől függően a fenti időpontnál korábban SPORTMOZAIK Ülést tart a Szolnok megyei tanács Szolnok megye tanácsa október tizedikén — szerdán — délelőtt kilenc órakor nyilvános ülést tart. Az alábbi napirendi pontokat tárgyalja meg. 1. Jelentés a közbiztonság helyzetéről. 2. Jelentés a tiszafüredi járási tanács államhatalmi és tömegszervezeti tevékeny ségéről. 3. Az 1963. évi tanácsi tervjavaslat előzetes tárgya­lása. 4. Társadalmi tanulmányi ösztöndíjak odaítélése az 1962/63. tanévre. 5. Tájékoztató jelentés az 1962. évi első félévi beru­házási költségvetési és községfejlesztési feladatok végre­hajtásáról. A végrehajtó bizottság kéri megyénk lakosságát, hogy a napirendi pontokkal kapcsolatos észrevételeit, javaslatait írásban vagy szóban szeptember 30-ig juttas­sa «4 a megyei tanács vb. titkárságához. Szolnok megyei Tanács Végrehajtó Bizottsága Debrecenben I., n. és ül. osz­tályú országos kötöttfogású bir­kózóversenyt bonyolítottak le. Szőnyegre léptek a Szolnoki MÁV versenyzői is. Az I. osztályúak­nái lepkesúlyban Fábián Pál, pehelysúlyban pedig Ivanovits Iván második helyezést szerzett. * Újabb győzelmet szereztek a Szolnoki MÁV NB Il-es női asz­taliteniszezői. Szó. MÁV—Debreceni MTE 13 5, Szolnok, Újvárosi iskola torna­terme, vezette: Kovács—Szabados. A győzelmeken a két csapat tagjai a következő arányban osztoztak: Kunráthné—Molnár, Győri—Csikhegyi páros, Kunráth­né 4, Molnár 3, Csikhegyi, Győ­A Totó 39. heti eredménye 1. Bp. Honvéd—U. Dózsa 2 2:3 2. Szeged—Vasas 1 2:1 3. Komló—Debrecen 1 3:0 4. Dorog—Győr 1 1:0 5. Szombathely—Pécs 1 1:0 6. Kaposv.—Csepel félbeszakadt 7. MÁV-DAC—Szf.-vár x 1:1 8. Oroszlány—EVTK 1 1:0 9. PVSK—Budai Szpart. 1 3,0 10. SKSE—G.-MAVAG 1 1:0 11. Eger—Miskolc 2 9:1 12. Jugoszlávia—NSZK 2 2:3 13. DEAO-Szolnok 2 0:1 ri 2—2, illetve: Tarrné 3, Sza niszló 2. A volt NB I-es csapat ellen jó játékkal biztos győzel­met arattak a szolnoki lányok. Különösen Kunráthné játéka emelkedett ki. A többiek átlagos teljesítményt nyújtottak. • A fővárosban megrendezett nemzetközi motoros versenyen az MHS Szolnok megyei moto­ros klubjának tagjai közül a 125-ös kategóriában induló Kar- kecz érte el a legjobb ered' ményt. Az Igen nehéz terepen — jól előkészített motorján — harmadik helyen végzett. is megtörténhetik, vagy más üzemi körülmények miatt az áramszünetet el kell halasz- tanunk, — a vezeték, a ki­kapcsolásra jelzett idő alatt is feszültség alatt állónak te­kintendő. Tiszántúli Áramszolgáltató Vállalat Szolnok városi Üzemvezetősége tűk, napi ötven liternyi mennyiség az, amely — he­lyi kereskedelmi nyelven — „pőtyögős”. Közérthetőbben: ötven liter, mely vagy el­fogy, vagy sem. Eddig sem­miféle kereskedelmi statiszti­ka, boltvezetői rutin nem tud­ta előresejttetni, hogy ezt a bizonyos félhektolitert szük­séges-e megrendelni, vagy sem. Legegyszerűbb megoldás­nak az kínálkoznék, hogy a tejüzem vegye vissza a tej- ivótól az el nem adott tejet. Erre azonban nincs mód; sem a tejivó, sem a tejüzem nem rendelkezik elegendő hűtőtér­rel, az utóbbi pedig nem gyárt olyan cikket, melyhez az összement tej felhasznál­ható. Lehetne ugyan az össze­ment tejből túrót készíteni; ám azt a földművesszövetke­zet a kilogrammonkénti 12 forintos hatósági ár helyett csak 18—19 forintért tudná előállítani; A tejüzem viszont nem termel túrót; a szóban- forgó kis tejmennyiség miatt nem volna érdemes annak gy ártásával foglalkoznia. i. Tények ezek, egyszerű; könnyen érthető tények. Le­gyenek azonban bármilyen egyszerűek, könnyen érthe­tők — tej helyett kannába tölteni mégsem lehet azo­kat... Az fmsz-nek nemcsak joga, de erkölcsi kötelessége, hogy a járási székhely kifo­gástalan tejeilátásáról gon­doskodjék. A jészándék nem hiányzik a kunszentmártoni földmű- vesszövetkezetből; annak kasszájából tíz-tizenötezer, építésre fordítható forint azonban igen; Ennyi kellene ahhoz, hogy a tejivó épületé­nek tejhűtésre is alkalmas raktárt építhessenek. Az fmsz 1963. évi terveibe beil­lesztette ezt az összeget; — már csak a MÉSZÖV jóvá­hagyása hiányzik. Reméljük, a MÉSZÖV meg­találja a módját, hogy előte­remtse ezt az összeget. An­nál is inkább, mert jelenlegi formájában a tejivó köz­egészségügyi szempontból sem kifogástalan. Ha a hiá­nyosságokat nem szüntetik meg, a járási főorvos jogo­sult a bolt bezáratására. Né­zetünk szerint ennék semmi­képpen sem szabad megtör­ténnie. (apróhirdetések) ÁLLÁS A JÁSZAPÁTI és Vidéke Kör­zeti Földművesszövetkezet ven­déglő-éttermébe azonnali belépés­sel vizsgázott, legalább 3 éves gyakorlattal rendelkező szakácsot vesz fel. Fizetés megegyezés sze­rint. Felvétel esetén útiköltséget térit. HORGOLONOKET bedolgozó tagként felvesz a Szolnoki Házi­ipari Szövetkezet. Jelentkezés: Szolnok, Magyar utca 14. A KUNHEGYESI Járási Tanács VB. Mezőgazdasági Osztálya azonnali felvételre (előadói műn kakörbe) keres egyetemi szak- képzettséggel rendelkező jogügyi előadót, állattenyésztőt és öntö­zéses agronómust. Részletes tájé­koztatást személyes jelentkezések alapján a fenti cím ad. A NAGYKUNSÁGI Állami Gaz­daság — Ecsegfalva — kőműve­seket. kubikosokat és építőipari segédmunkásokat azonnal fel­vesz, 3 hónapi időre. ÓNÁLLÓ Diesel szerelő és laka­tos szakmunkásokat azonnal fel­veszünk. Útiköltséget felvétel esetén térítünk. Jelentkezni le­het a Hékl Állami Gazdaság köz­pontjában Martfűn, reggel 9—7 őrá között. Már csak az U. Dózsa veretlen A labdarúgó NB I. szeptember 30-i fordulójában általában ki­élezett volt a küzdelem majd minden mérkőzésen. Ebben a fordulóban az l:0-ás eredmény vezet, három mérkőzésen for­dult elő. A Szombathelyi Hala­dás végre megszerezte első győ­zelmét. A tabella élére az egyet­len veretlen, az U. Dózsa ke­rült. A forduló eredményei: U. Dózsa—Bp. Honvéd 3:2 (1:0*, Ferencváros—Tatabánya 1:0 (1:0*, Dorog—Győr 1:0 (1:01, Szeged- Vasas 2:1 (2:0), Komló—Debrecen 3:0 (2:0), Szombathely—Pécs 1:0 OPEL-REKORD eladó. Kecske- (1:0), MTK—Salgótarján 2:0 (2:0). mét, Nagykőrösi utca 23. AZ EM. 44. Építőipari Vállalat Budapestre felvesz kőműveseket, ácsokat, állványozókat, lakatoso­kat. vasbetonszerelőket, ÉM. vizs­gával rendelkező könnyűgépkeze­lőket, kubikosokat vegyes mun­kára és férfi segédmunkásokat. Tanács-igazolás és munkaruha szükséges. Szállást és napi két­szeri étkezést biztosít. Jelentke­zés: Budapest, V., Kossuth Lajos tér 13—15. A TÓSZEGI Gépállomás kontí­rozó könyvelőt, vagy belső ellen­őrt keres október 1-1 belépéssel. — Feltétel: képesített könyvelői vizsga. Jelentkezés személyesen vagy írásban a gépállomás igaz­gatójánál. LAKÁSCSERE ELCSERÉLNEM jászberényi egy szoba összkomfortos főbérleti lakásomat hasonló szolnokira. Érdeklődni: Szolnok 12—61 tele­fonon. SZOLNOKI 2 szoba összkomfor­tos lakásomat elcserélném buda­pestiért, megegyezéssel. Csontos- né, Pilisszántó, Üdülő. INGATLAN BEKÖLTÖZHETŐ 2 szobás csa­ládi ház eladó. Szolnok, I. kér. Határ útca 5 szám. UJ FEL HÁZ eladó. Szolnok, Muskátli utca 9. GÉPJÁRMŰ KIFOGASTALAN kisfogyasztású 1700-as Mercedes személygépko­csi olcsón eladó. Megtekinthető minden nap délután 5 óra után: Szolnok, Vöröshadsereg út 4. sz. Süveges. EGY generálozott KS 600 Zün- dapp és egy generálozott 1102 Skoda sürgősen eladó. Karcag, Horváth Ferenc utca 10 szám. Telefon: 255. JAWA 175-ös, klskerekű, jó ál­lapotban eladó. Szolnok, Batthyány utca 28. ADÁS—VÉTEL UJ konyhagamitúra, modern kombinált szobaberendezés eladó. Érdeklődni: Jászárokszállás, Arany János u. 3. Farkas. TANGOHARMONIKA, zongora eladó. Szolnok, Fiumei út 38. — Márvány.