Szolnok Megyei Néplap, 1962. július (13. évfolyam, 154-177. szám)

1962-07-24 / 171. szám

SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1962. Július 24. A Értékes bajnoki pontok a dunaújvárosi területi gyorsasági motorosversenyen Több mint 15 000 néző előtt bonyolították le az igen ka­nyargós dunaújvárosi pályán a gyorsasági motoros ver­seny területi bajnokságának A nyári labdarúgó TOTÖ kupa utolsó előtti fordulójá­ban a jászberényi csapatok­nak kedvezett a szerencse. A Lehel otthonában 5:1 arányú győzelmet aratott a Szolnoki Kinizsi ellen, a Vasas pedig Szolnokon fektette kétvállra az MTE együttesét 1:0 arány­ban. Ezzel a Jászberényi Le­hel továbbra is a tabella élén maradt és 3 pontra növelte előnyét az MTE előtt; Jászberényi Vasas—Szolnoki MTE Irt) (Őrt)) Szolnok, MTE pálya, 400 néző, vezette: Magyar Z. Jászberény: Csikós — Benke, Túri, Helle — Iványi, Pintér •— Csizmadia, Keresztéi, Szi­geti, Cseh, Szívós (csere: Bíró). Edző: Bíró István. Szolnok: Sárkány — Sári, Makai, Zalai — Papp I., Papp II; — Pusztai, Kolláth, Bánhidi, Wílisch, Cs, Farkas (csere:' Tandi, Bencsik). Edző: Szántó József; A mérkőzés első negyed­órájában úgy tűnt, hogy az MTE gólokkal megnyeri a ta­lálkozót. A támadósor ebben az időszakban formás akciók­kal közelítette meg Csikós kapuját és Bánhidi előbb kö­zeiről a kapus kezébe emel­te a labdát; néhány perccel később a felső kapufát talál­ta el. A Vasas egyik rajta­ütésszerű lerohanása után a kifutó Sárkány elvétette a labdát, de a hátvédek mente­ni tudtak. Később kiegyenlí­tett mezőnyjáték alakult ki — mellyel főként a hazaiak, támadősora és a kitűnően Játszó herényi védelem kö­zötti küzdelem jellemzett- A szolnoki csatároknak azon­ban semmi sem sikerült Szünet után ellanyhult az iram.; A kényelmeskedő szol­noki védők közt az 57; perc­ben Szigeti fejesgóljával a Vasas szerezte meg a veze­tést. 1:0. A gól után erősített az MTE, némi fölénybe is ke­rült. Több igen jó helyzet is alakult. A szilárdan és hatá­rozottan küzdő rutinos Vasas védelemnek azonban sikerült a levegőben lógó kiegyenlí­téstől megmenteni kapuju­kat.­Erdékes, változatos, sport- szerű volt a mérkőzés; Az MTE technikásabban, a Va­sas keményebben és határo­zottabban játszott; A mérkő­zést az MTE körülményes és gólképtelen csatársora miatt vesztette el; Ilyen puha, álló Játékkal, egyénieskedéssel és főként lelkesedés nélkül nem leTíet mérkőzést nyerni. Az egész csapatból csak Sár­kány, Zalai, Sári és Papp I Játszotta meg az átlagot, a többiek nem mutatták meg képességeiket. A Vasas leg­jobbjai az „öregek”: Csikós, Túri, Pintér és a fiatal Ivá­nyi voltak. H, Gy. Jászberényi Lehel—Szolnoki Kinizsi 5:1 (2:1) Jászberény 500 néző. Jász­berény: Sándor — Pancsics, Fortuna, Novák — Fehér, Nagy I; — Fülöp, Incze, Nagy III.} Józsa, Tóth. Szolnok: Hermann — Gajdos, Kará­csonyi, Fekete — Csák, Sok- vári — Kolláth II., Lévai Bosnyák, Debreceni, Pusztai. Az első percekben a Lehel már támadólag lépett fel, azonban gólhelyzetet terem­teni nem tudtak a jól záró Kinizsi védelem miatt. Az el­ső komolyabb kapuralövés Józsa részéről volt. a 9. perc­ben, azonban a kapufa men­tett; A 12. percben Debrece­ni lövése kapu mellé szállt. A 13. percben jobboldali be­adásból Nagy III. továbbí­totta a labdát, az Tóthoz ke­rült, aki nem hibázott. 1:0. Két perccel később újra Tóth lőtt kapura, amit Hermann védett; Az iram ebben az időszakban eléggé csökkent és csak 15 perc eltelte után volt némi színvonalas játék. A 22. percben Nagy III. be­adásából Incze szerezte meg a második gólt. Ellentámadás során Csák lőtt kapura, amit a védők tisztáztak. Novák elődadásából Nagy III: nagy kapáslövést küldött Hermann kapujára, de a labda léc fölé szállt. A vendégek Bosnyák révén a 30; percben szépítet­tek.- 2:1. Három perccel ké­sőbb Lévai és Debreceni lö­vése foglalkoztatta Sándort. A félidő utolsó perceiben Fülöp egymaga elhúzott a jobbszélen, azonban kapura- iövését nem kísérte szeren­cse, Hermann ügyesen, jól zárta el a szöget. Fordulás után. a 48. perc­ben Pusztai lövését védte Sándor; Újra a Lehel percei következtek, amikor formás támadás futott a pályán, Fü­löp — Incze — Nagy III. lett volna a labda útja, azonban Nagy III; a beadásról elké­sett. Majdnem az előbbi ese­mény ismétlődött meg két perccel később. Az 52. perc­ben két embertől szorongat­va Fülöp beadása Inczéhez került, aki nem hibázott. 3:1. Az 59. percben ismét Fülöp lőtt kapura, jól eltalált lövé­sét Hermann ügyesen ütötte szögletre. Továbbra is a Le­hel támadott, azonban a színvonal alacsony volt. A kialakult helyzetek egyik ka­pura sem jelentettek na­gyobb veszélyt, a védelmek lelkesen, kielégítően játszot­tak. A 77, percben Nagy III. elől Karácsonyi majdnem öngóllal tisztázott. Négy perccel később a Kinizsi ka­pu előtt kavarodás volt, ebből Fülöp lőtt a kapura. 4:1. A Kinizsi szögletrúgás­hoz jutott a 83, percben; A tizenhatos sarkáról Qsák lőtte a labdát kapura, de Sándor jó reflex-szel hárított, A kapus kirúgását Fülöp sze­rezte meg, s ügyesen a háló­ba küldte a labdát. 5:1; Jók: Fülöp, Józsa, Fehér, Novák, illetve; Hermann Sokvári. Gajdos. K. J, Balszerencsés mérkőzés! vívott Szegeden a Szolnoki Honvéd A Szolnoki Honvéd OB n-es vízilabda csapata vasárnap Sze­geden a SZAK ellen szánt vízbe és balszerencsés mérkőzésen csak az egyik pontot sikerült megszereznie. Szolnoki Honvéd—Szegedi AK 2:2 (1:0, 0:1, 0:0, 1:1) Szeged, 1000 nézd, vezette: Rá­kos. Szolnok: Füzesi, Köss, Pe­tik — Sölétormos — Jegest, Vág- újhelyi, Karmazin, csere: Varga. Szeged: Csikesz — Renkei, Líhó- czki — Sas — Hegyi, Bányai, Gyémánt, Láppal, csere: Oláh. A gólok sorrendje* Jegesi, Oláh, Jegesi, Gyémánt. Óriási hőségben; kisméretű uszodában, meleg vízben kezdő­dött a játék. Az első percben Renkei, Sölétormos párosán ke­rült ki szabáiytalankodás miatt a partra. A 2. percben Jegesi távoli lövése talált a kapuba. A második negyedben csökkent az iram a meleg víz miatt és a 2. percben Oláh a játékvezető el­nézése miatt egyenlített. A já­tékvezető előbb faultot fütyült, később — megadva az előnysza­bályt — gólt ítélt. A harmadik negyedben mind­két csapat cserélt és hatalmas küzdelem alakult ki. Egymás után kerültek ki a játékosok a partra, először Petik, májd Bá­nyai, Varga és Lihóczki, A sze­gediek az emberelőnyüket soha sem tudták góllá váltani, sőt a Honvéd kapuvédője, Füzesi egy négyméterest is kivédett. — Az utolsó negyedben az első perc végén Vágújhelyl ismét a partra került. Röviddel Szeged részéről Lippai követte. Ekkor Szolnok részéről három, Szeged részéről csak két fő volt a vízben. Jeges! megszerezte a vezetést Jelentő gőlt befejezés előtt fél perccel. Ezután a szegedjeik Indítottak támadást. A szolnokiak szerel­tek; azonban a befejezés előtt két másodperccel az eibémulő _ Varga mellett Gyémánt kiegyen- 1 második fordulóját. Az egyes futamokban, így például 125, 250 és 350-esekben igen nagy mezőnyök álltak rajthoz és izgalmas, szép versenyt vív­tak. A szolnokiak jól meg- állták helyüket, s különösen ha figyelembe vesszük azt is, hogy Kulcsár rossz sebesség- váltóval futotta végig a tá­vot, Bencsik-—Erdei oldalko- csis-páros pedig egy kör hát­ránnyal indult, eredményük kielégítő. Az első helyen vég­zett Cserhalmi—Karkecz pá­ros eredményét pedig az nö­veli, hogy Cserhalmi eredeti utasa, Lambert — betegsége miatt nem vállalhatta a sze­replést és Karkecz helyette­sítette. Az egyes futamokban a Szolnok megyei MHS ver­senyzői a következő helye­zéseket érték el: 125 kcm: Nyolc induló közül Lambert Ernő területiben harmadik, országoson ötödik lett. 250 kcm (15 induló): Kulcsár Gá­bor területiben második, or­szágoson harmadik lett. 350 kcm (18 induló): Guba Lász­ló területiben második, or­szágoson negyedik helyezést ért el. Oldalkocsiban: Cser­halmi—Karkecz páros első, a Bencsik—Erdei páros pedig harmadik lett. Az első he­lyezettek 8, a második helye­zettek 6, a harmadik helye­zettek pedig 4 pontot kap­tak. így ezen a versenyen a Szolnok megyei motorosok 28 pontot' gyűjtöttek. Magony Ágnes 41.84 méterre javí­totta a megyei gerelyhajító csúcsot A Csepeli Vasas és a Fe­rencváros kososén rendezte meg a csepeli stadionban or­szágos ifjúsági és felnőtt ver­senyét, A Szolnoki MÁV atlétái közül is rajthoz álltak néhá- nyan, A legjobb eredményt Magony Agnes, a Szolnoki MÁV gerelyhajítója érte el, aki 41.84 méteres dobásával bizonyult a legjobbnak és túlszárnyalta a “Szolnok me­gyei ifjúsági és felnőtt csú­csot. Mindössze 16 cm-rel maradt el az I, osztályú szinttől. 400 méteres síkfu­tásban Oros Ferenc ért él egyéni csúcsot. Idej 51.4 mp. 100 méteres női síkfutásban Császi Gizella 13.5 mp-et fu- i tott, míg Tóth Béla a férfi A Szolnoki MÁV atlétái nyerték a szombathelyi leumann emlék* versenyt A Szolnoki MÁV atlétikai tású váltó 51,4 mp-el nyerte szakosztályánál már hagyo­mányossá vált, hogy minden esztendőben elutaznak Szom­bathelyre, a Reumann em­lékversenyre, hogy tisztelet­tel adózzanak egy volt sport­társuknak, akit 1952-ben egy eltévedt gerely sértett ha­lálra A szolnoki női atléták kö­zül Szunyoghy Éva, magyar serdülő bajnokunk nevéhez fűződik a legjobb eredmény. 158 cm-es kiváló eredmény­nyel nyerte a magasugrást Második helyen Cseh Katalin végzett 152 cm-rel; Ugyan­csak megyei serdülő csúcs­csal, 528 cm-rel győzött Szu­nyoghy Éva távólugrásban is. Itt Hasznos Julia eddigi legjobbjával, 491 cm-es ug­rásával á harmadik lett. A diszkoszvetést Cseh Ka­talin nyerte 31 méteres do­básával, míg súlyökésben a második helyen végzett, 10,18 méterrel. A 100 méteres síkfutásban Csikós Katalin 12,9 mp-el a második, míg Barta Ibolya 13.1 mp-el az ötödik helye­zést érte el; A 80 méteres gátfutásban kimagasló ered­ménnyel Hasznos Julia győ­zött. Idejével alaposan túl­szárnyalta eddigi legjobb eredményét, 400 méteres sík­futásban Szudi Julia 68,9 mp-el ugyancsak túlszár­nyalta eddigi legjobbját. A 4x100 méteres váltó is a szolnoki lányok győzelmét hozta. A Csikós—Hasznos— Szunyoghy—Barta összeéllí­a - versenyt. A férfiak közül Kocsondi Csaba nevéhez fűződik a szolnokiak legjobb eredmé­nye. Távolsugrásban 674 cm- es ugrásával a ipásodik he­lyen végzett és szépen túl­szárnyalta eddigi legjobb eredményét. Blazsek István 613 cm-rel a negyedik, míg Szekeres László 600 cm-rel az ötödik helyen végzett 100 méteres síkfutásban Kocson­di Csaba jó eredménnyel, 11,2 mp-el nyerte a ver­senyt. 200 méteres gátfutás­ban Tárnái István bizonyult a legjobbnak. 27,3 mp-es idő­eredményével; Magasugrásban Szekeres László győzött 180 cm-rel. Blazsek István 155 cm-t ug­rott. Rúdugrásban Tárnái István 290 cm-rel a har­madik lett. 800 méteres sík­futásban az ipari tanuló Fuchs Géza ismét javított eddigi legjobbján és a me­gyei serdülő csúcson, 2:02,8 perces eredményével a har­madik helyen végzett Só­lyom Dániel 2:08,9 percet futott és a hatodik helyezést érte el; A pontversenyt végső sor­ban a Szolnoki MÁV atlétái nyerték a BVSC, Győr,* Szombathely, Cegléd, Pécs — összesen 15 másik atlé­tikai szakosztály előtt 109 ponttal. Ezzel másodszor is védői lettek a második ván- dorserlegnak (az elsőt már véglegesen megszerezték). Szabó József (apróhirdetések) ÁLLAS HÁZTARTÁS * vezetésére két gyermek mellé bentlakással — egyedülálló nőt , keresek. Érdek­lődni: KőoQajtermelő Vállalat, — telefon: 20—89, — 292-es mellék. A Fu~ SZT AMONO STORI Föld­művessző vetkezet 3. számú vas- boltjába boltvezetőt keres. Erköl­csi bizonyítvány és működési bi­zonyítvány szükséges. Útiköltsé­get csak felvétel esetén térít. ÜJSZÁSZ ÉS VIDÉKE KÖRZETI TÖLTSE SZABADSAGÁT BEREKFÜRDŐN! Gyógy- és strandfürdő A gyógyfürdő várja a pihenni és gyógyulni vágyókat üdülés, pihenés, gyógyulás, szórakozás. Díjmentes SZTK fürdőjegyet a körzeti orvosnál igé­nyelhet A fürdővendégek teljes ellátását a fürdőte­lepen a Szolnok és Vidéke Vendéglátó Vállalat irá­nyításával működő Park Étterem — Habcsók Kiscukrászda és a Bereki Szálló biztosítja. KARCAGI RÖZSÉGGAZD ALKODÄSI VÁLLALAT SZOLNOK ÉS VIDÉKE VENDÉGLÁTÓI? ARI VÁLLALAT lített. Bírálat: A szokatlanul meleg víz, kisméretű pálya, valamint a szurkolóknak a Játékvezetőt be­folyásoló magatartása miatt nem alakult M jő Játék. A szolno­kiak technikailag és taktikailag is jobbak voltak, és győzelmet érdemeltek volna. Bajszerencsés volt, hogy a befejezés előtt két másodperccel sikerült Szegednek kiegyenlítenie. bt Bozsó — A T OtÓ 29, heti eredménye I* Budai Sp.—DVSC I 4:1 Z, Nyíregyháza—Ózd 2 o;l 3. Előre—Székesfehérvár 2 0:3 4. Egyetért.—Dunaújváros % 2:2 5. SZVSE—EVTK 1 2:0 6. Bp, Spart.—Cegléd 1 5:0 7. Ss. MÁV—Lombik 1 2:1 8. Szentendre—Traktor 1 4:2 9. Dinamó—HL. kér. 2 0:3 10. CsíHagn.—Esztergom 2 0:3 11 Elektr.—Pilisi B. 1 5:1 12, Gázmüvek—UFC 1 2:1 felnőttek 100 méteres verse­nyében 11.3 mp-ei a második helyen végzett. — SZ. J. — FÖLDMÜVESSZÖVETKEZET — IGAZGATÓSÁGA AZONNALI BELÉPÉSSEL KISVENDÉGLŐ VEZETŐT KERES. — FIZETÉS KOLLEKTIV SZEREST. A FEL­VÉTELHEZ MŰKÖDÉSI ÉS ER­KÖLCSI BIZONYÍTVÁNY SZÜK­SÉGES. JELENTKEZNI SZEMÉ­LYESEN ÉS ÍRÁSBAN A FÖLD- MUVESSZÖVETKEZET IGAZ­GATÓ ELNÖKÉNÉL. AZ EM. 44. sz. Építőipari Válla­lat (Budapest, V.» Kossuth Lajos tér 13—15) budapesti munkahe­lyekre azonnali belépésre fel­vesz kubikosokat és kőművese­ket vegyes munkára. Tanács- Igazolás és munkaruha szüksé­ges, Munkásszállást biztosít. rr • A magyar női tőrcsapat világbajnok lett Szombaton Buenos AJres-i idő­számítás szerint a késő esti, — magyar időszámítás szerint a vasárnap, hajnali órákban került sor a női tőrcsapat világbajnok­ságot eldöntő összecsapásra a magyar és a szovjet válogatott között. A magyar együttes Ju­hász — Rejtő — Kovácsné — Guiácsl összeállításban lépett pástra. A nagyszámú közönség szokatlan csendben figyelte már az első csörtet is. — Ezt Rejtő nyerte meg 4:3-ra Rasztorova el­len. Ezután 4 :i-re húzott él a magyar csapat. Nehéz, szoros eredménnyel végződött csörték következtek. Ekkor 3:4-re ala­kult az eredmény. Gulácsi 4:3-as győzelmet aratott Rasztorova el­len és ezzel csapatunk e:4-re húzott el Ezután már szárnyakat kapott a magyar együttes. Minden hát­ralévő csörtet megnyert, 8:4-re Termelőszövetkezetek! Pajzstetűmentes kékszilva export értékesítése magasabb jövedelmet biztosít Ennek érdekében a pajzstetű rajzások idején feltétlenül védekezzünk. Az értékesítési szerződésre lekötött pajzstetű­mentes kékszilva után magasabb árakat fizet a MÉK KÖZPONT Szolnok alakult az eredmény. Az utolsó, a világbajnokságot jelentő csör­tet Gulácsi vívta Szamuszenko ellen. Egy perccel a vívőidő le­járta előtt még csak 1 ;l volt az eredmény. Egy pere alatt 3:3-ra alakult a csörte állása. Néhány másodperc volt már csak hátra, amikor Gulácsinak egy penge- ütéses támadása ült.' Ezzel a ta­lálattal lett világbajnok a 'ma­gyar együttes. így a Magyaror­szág—Szovjetunió mérkőzés 9 :4- es eredményt hozott. Az 1962. évi női tőrcsapat vi­lágbajnok: Magyarország (Juhász Katalin Kovácsné Nyári Mag­da, Rejtő Ildikó, Gulácsi Mária, Marosi Paula) 4 gy, 2. Szovjet­unió 3 gy, 3. Olaszország 2 gy. 4. Argentína 1 gy, 5. Brazília 0 gy. így három év után ismét sike­rült visszahódítani a női tőr vi­lágbajnoki cimet, mely egy szor­gos, céltudatos munka nagysze­rű eredményének a gyümölcse. gyors—gépírót, nagy gya­korlattal bieot, felve­szünk. TEMPO KSZ SZOLNOK- TELEFON; 13—00, LAKÁSCSERE ELCSERÉLNEM szolnoki két­szobás, kertes, ipari áramos :i- sebb családi házam az új bér- házakban főbérletre. Érdeklődni: az IBUSZ mellett lévő női szabó­ságban, Szolnokon. — Telefoni ZZ—35. GÉPJÁRMŰ FOLYÖ hó 26-ig kiváltható Zas« tava 600-as gépkocsi kiutaláso­mat kicserélném Wartburg, Skó­cia Octavia kiutalásért, új gép­kocsiért, — Miavecz, Kunhegyes* Kossuth u. 2, OPET>KADETT személygépkocsi* üzembiztos, ló állapotban 25 000 forintért eladó. Dr. Cseresnyés* Tiszapüspöki. Telefon: 10. PRÍMA állapotban lévő fekete Danuvla motorkerékpár eladó« Szolnok, Hunyadi János u. 16. ADAS—VÉTEL EGY gumikerekű kocsi és egy ló eladó. Szolnok, VöröshadSerag u. 14. szám alatt. HÁZASSÁG FÉLESÉGÜL verme jólelkű vi­déki nőt negyven ötéves munka­vezető. „Szolnok"- jeligére a ki­adóhivatalba. EGYÉB ÜZENET MINDENKINEK, AKINEK GYAPJÚJA VAN. A GYAP- JÜFORGALMI VÁLLALAT SZOLNOKON II. SZÁMÚ IRODAHÁZ, RÉKASI ÜT ,— MINDEN HÉTFŐN 12 ÓRÁ­IG; HEVESEN: ZRÍNYI UT­CA 10, MINDEN SZERDÁN 12 ÓRÁIG ÁTVÉTELI NA­POT TART. VASÚTON — VAGY POSTÄN ÉRKEZETT TÉTELEK ELLENÉRTÉKÉT EGY HÉTEN BELÜL MEG­KÜLDJÜK. MINDENKINEK ÉRDEKE. HOGY KÖZVET­LENÜL A VÁLLALATNAK ADJA A GYAPJÚT. MERT LÉNYEGESEN NAGYOBB árat kap. mint az al­kalmi VFVOKTÜL. SZŐLŐTERMELŐK! FÖLDMÜVESSZÖ VETKEZETEK! FIGYELEM' A JÁSZBERÉNYI ÉPÍTŐIPARI SZÖVETKEZET kádár részlege vállalja új boroshordók, kádak, valamint szüretelő edények készítését és javítását. — Boroshordók 200 litertől 800 literig azonnali szállításra kaphatók. A Jászberényi Lehel a nyári TOTÓ kupa élén