Szolnok Megyei Néplap, 1962. június (13. évfolyam, 126-151. szám)

1962-06-12 / 135. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1962, június 12. Nem sikerült a pontszerzés a Kőbányai úton Ganz-MAVAG—Szolnoki MÁV 1:0 (0:0) Kőbányai út, 1500 néző, vezette: Benkő (Lovasi—Ter- noczki). Ganz-MÄVAG: Ka­marás — Pólyák, Palásti, Or- dggh — Balog, Domokos — Dinapolusz, Csanádi, Gregor, Harmath, Bédi. Edző: Kis- péter Mihály. Szolnoki MÁV: Cselényi — Sándor, Abonyi, Kegyes — Józsa, B. Nagy — Tóth, Csábi, Sülé, Karkecz, Dobos. Edző: Fazekas László. Lanyha iramban kezdődött a mérkőzés. Az első percek jobbára az erők és taktika ki­puhatolózásával teltek el. Azonnal kitűnt, hogy mind­két csapat a védelem meg­erősítését tartotta szemelőtt. A csatársorok közül a ha­zaiaké volt az ötletesebb és így többnyire a szolnoki tér­félen fplyt a játék. A 9. perc­ben Cselényinek rövidre si­került öklözése okozott za­vart. Pár perccel később a kitörő csatár lábáról csak ön­feláldozó bevetŐdéssel tudta megszerezni a labdát kapu­sunk. A 21. perc után fella­zult a Ganz nyomása és a MÁV csatársor is vezetett néhány ellenakciót. Ezek azonban elég sablonosak vol­tak és nem okoztak komoly gondot a hazai védelemnek. Az egyre keményebbé váló mezőnybeli küzdelmet alat­tomos faultok és rátartások jellemezték. A 35. percben sarokrúgás után ismét Cselé­nyi mentette a bal felső sa­rokba tartó lövést, a 39. perc­ben viszont a középen kitörő Dobost már csak hátulról tudták felvágni az átjátszott Ganz-védők. A félidő utolsó perceiben Tóth próbált áttör­ni a Ganz védelmi vonalán, a 16-oson belül összecsapott a ráfutó Ördöggel, mindket­ten elestek, de a játékvezető nem látta szabálytalannak az esetet, ördögh pedig sánti- káiva elhagyta a játékteret. Szünet után ismét taktiká­zással kezdődött a játék, — Egyik csapat sem tudott tar- tósabb fölényt kiharcolni. Az 55. percben B. Nagy átadását elcsípték, egy pillanatra a Ganz jobbszámya átjátszotta Kegyest is. Dinapolusz éles szögből leadott lövése a ka­pufáról Gregor elé pattant, aki a tehetetlen Cselényi mel­lett a hálóba vágta a vezető gólt. 1:0. A gól után egy ideig még a piros-kékek irányították a játékot és a kiugró Gregor majdnem újabb gólt szerzett, de szerencsére csupán fölé lőtt. A 70. percben a nagy lendülettel rúgó Abonyit csú­nyán leterítették, levitték a pályáról és csak mintegy 10 perces ápolgatás után tért vissza. Közben Csábi a jobb­szélen elhúzott, fejjel az üre­sen futó Sülé elé tette a lab­dát, aki a kaputól két mé­terre a léc fölé emelte. Meg­ingott a szilárdnak vélt ha­zai védelem. Szolnok átvette az irányítást és Dobos be­adásszerű lövését a bal felső sarokból ütötte ki Kamarás. A kapkodó Ganz-védelem be­húzódott a 16-oson belülre és sem Csábi, sem Tóth nem birt átmenni rajta. Karkecz és Sülé lövése a felső sarkot kerülte el, Tóth éles bomba­lövését pedig elfogta Kama­rás. Maradt az 1:0 Közepes iramú és gyenge színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. Lendületes, szárnyakon futó csatárakció nem sok volt. A mezőnybeli építő munka egyik részről sem volt folyamatos. Annál több volt a lökdösődés és sportszerűtlen megnyilvánu­lás. Szolnok mindvégig egyen­rangú ellenfél volt és a dön­tetlent feltétlen megérdemel­te volna. Szünet előtt oko­san és higgadtan lassították le a hazaiak jól felépített akcióit. A második félidő ele­jén a csatársor túlságos pasz- szívan — nem teljes erővel harcolt és a védelem egy Az FTC nyerte | a vízilabda rangadót Budapesti FTC—Szolnoki Dózsa 3:2 (1:1, 1:1 0:0, 1:0). Sportuszoda, 3500 néző, vezette: Somúczy dr. A gólok sorrendje: Gyarmati, Kuczora, Hasznos n., Felkai, Kárpáti. FTC: Ambrus — Vörös, Gyarmati — Felkai — Kiss. Laukó, Kárpáti. — Dózsa: Boros — Pintér, Brinza — Ku­czora — Kanizsa, Hasznos H., Koncz. A kölcsönös üdvözlések után a Fradi-közönség ,,munkába” kez­dett. Hangos biztatással küldték támadásba csapatukat. Az FTC— Dózsa mérkőzés hagyományaihoz híven Gyarmati lőtte az első gólt. A második percben járt az óra mutatója. Dózsa támadás vé­gén jól fordult le Felkai, felvitte a labdát, Gyarmatihoz továbbí­tott, aki biztosan lőtt a hálóba. 1:0. Fél perc múlva egy kapu­előtti kavarodásból a szemfüles Kuczora egyenlített. 1:1. A gól után veszélyesen úsztak le a fő­városi védők. Brinza azonban ragyogóan szerelt. Az ellentáma­dást már ő indította, melynek végén Ambrus védett. A közön­ségnek tetszett a Játék. Mindkét csapat nyilt sisakkal játszott. A veszélyes Kárpátit Pintér fogta, míg Hasznos n.-t Gyarmati igye­kezett semlegesíteni. A második negyed Dózsa-gől- lal kezdődött. Kanizsa szerezte meg a labdát. Majd Hasznoshoz került. A szolnoki középcsatár naey harcot vívott Gyarmatival Kifordult, s ragyogó gólt lőtt az alsó sarokba. 2:l-re vezetett a Dózsa. Kernénvebb lett a küzde­lem. Pintér. Kurzora. Gyarmati, Laukó került a kiállítás eorsára. Koncz 6 méterről lőtt, a kapus — a kapufa segítségével — szög­Csak a Szolnoki MTE-nek és a Jászberényi Lehelnek sikerült Jó játékkal győztek a martfűi kézilabdázók Martfűi MSE—Bp. Beloian­nisz 22:11 (13:5). Budapest, vezette: Neményi. — Martfű: Varga, Csabai (8), Hor­váth (4), Kerti, Gálik (4), Tóth, Kesjár (2) csere: Rácz, Boskó (3), Gellért (1). Beloiannisz: Vág- ner, Jónás (4). Kovács I. (1), Tóth (4), Simák (1), Iglói (1), Feind, csere: Csillag, Kovács II. A fővárosi csapat kezdte a já­tékot és gyors adogatásból Tóth révén megszerezték a vezetést. A martfűiek higgadtan és szépen játszottak. Csabai révén egyen­lítettek. majd a vezetést Is meg­szerezték. A cipőgyáriak egyre jobban belelendültek a játékba és igen szép akciókból érték el a góljaikat. A fővárosiak széle­ken próbálkoztak a támadásokat befelezni és ez legtöbb esetben sikerrel Járt, 5:3-ra szépítettek. A vendégcsapat által diktált nagy Iramot nem birták a hazai­ak. tehetetlenek voltak a gyors Indításokkal szemben és máris in:3-ra vezettek a cipőgyáriak. A mérkőzés ezen időszakában Igen szép adogatásokat és h-u íj­azásokat láthatott a szépszámú Mzönsée. A fővárosiak támadá­sait a jól záró martfűi védelem rendre ártalmatlanná tette. A budapestiek a martfűiek lendü­letét durva játékkal próbálták ellensúlyozni. A jól bíráskodó játékvezető ezt rendre megaka­dályozta, s minden esetben meg­torolta. A félidő hátralévő ré­szében újabb martfűi gólokat láthatott a közönség, melyre a fővárosiak csak ritkán tudtak válaszolni. így alakult 13:5-ös martfűi vezetésre az első fél­idő. A második félidő martfűi tá­madásokkal indult, s az igen szép akciókat góllal is fejezték be. A mérkőzés hátralévő részé­ben a martfűiek gyors cserékkel egyre növelték az iramot és a nagy meleg következtében már fáradtan mozgó hazaiak teljesen visszaestek. A martfűiek ekkor tetszés szerint érték el góljaikat. A mérkőzés végén újabb cipő­gyári rohamok következtek, s a végeredmény 22:ll-re alakult.. A mérkőzés végig Jőtramú, színvonalas játékot hozott. A martfűi csapat újra 1Ó formában, lendületesen Játszott. T Horváth — nál Pallal jó labdával ugratta ki Bánhidit, aki egyedül tört ka­pura, Csikóst Is kicselezte, s a hálóba lőtt 1:0. A befejezésig a játék már inkább küzdelmet ho­zott. Az MTE-nek sikerült az egygólos vezetést végig megtar­tania, A szépszámú közönség ala­csony színvonalú játékot látha­tott. Az MTE-játékosok rendkí­vül körülményesen és lassan szőtték támadásaikat, de így is veszélyesek tudtak lenni. A csa­társor gyenge teljesítményt nyúj­tott. A védelem jól megállta he­lyét. A Vasas nagy becsvággyal küzdött, de a csatársorban nem volt átütő erő. Tivadar játék­vezető határozatlanul és igén gyengén működött. Jók: Makai, Cs. Farkas, Papp n., iiietve- Csi­kós. Túri, Pintér. P, I. Jó játékkal győzött a Jászberényi Lehel jászberényi Lehel—Békés­csabai MÁV 4:1 (0:1). Jászberény, 700 néző, vezette: dr. Tóth. A Lehel a következő összeállításban lépett pályára: Sándor — Fortuna. Páncsics, No- vák — Fehér, Peg ha — jeüiöp, Nagy III-, Józsa, Lugosi, Tóth. Edző: KpUátfa Ferenc. A hazaiak kezdtek, s mindjárt az első percben hatalmas gól­helyzetből Nagy m. fölé lőtt. Azután a vendégek jöttek fel és két ízben okoztak nagy munkát Sándornak A 14. percben Nagy III. mintegy 8 méterről a kapus­ba lőtt. Látszólag a Lehel igen könnyelműen játszott és ekkor feljöttek a vendégek is. Több estben nagy munkában voltak a Lehel-védők. A 21. percben Fortuna csak az utolsó pillanat­ban tudta menteni a már biztos­nak látszó gólt. A 24. nercben a vendégek 1obbösszekötője közép­re hűződott és senkitől sem za­vartatva biztosan lőtt Sándor há­lóiába 0:1. Szünet után min «ha télieden kicserélték volna a Lehelt, olyan lói játszottak. Már az első perc­ben Fülöp szépen futott el. be^ adott és a jó ütemben érkező Nagv ITT. élesen lőtt a több alsó sarokba. 1:1. Üiabb Lehel-táma­dás során, a 49. nercben Nagy TTL a befutó Ltrnosi 'üé játszót4, aki vádh^tetlenf.il «z^Ü^t.t. 2:1. Állandósult a Teh^i fölénye. Á ns. nercben Ismét Fülön indított. •Tózsához látszott, aki Nagy ni. elé durftet*. O eev csellel ’átját­szotta védőiét ás élesen lőtt a lobb atcó sarokba, jm. Továbbra la a Lebei rm*'7<siT»^7t«fo^ m^ly- «órán rv.lcW lövése turnét a ^-vvhn talált. a;i. a há<ra1évő Mővimi az eredmény már nem változott. Jók: Fnrnma. Naf»v ttt . Fül ön, Tőzsa Illetve: a vondéwek bal- ö«!Tekőtőie. A iáték«ez/»tói nor­más sok hibával működött. fill Tfkü- f| (TÓlarniry Szarvra«? pr*— K?r»?T«=í 4’1 Szarvas, 1500 néző. A Kinizsi az alábbi összeállításban lépett pályára: Kóródi — Gaidos. Má- tvu**. Fekete — Csák. Germán — Kolláth I.. Kolláth n.. Géczi II., Karácsonyi. Lévai. A szarvasiak vezetnék az első támadást, melyet a Kinizsi-védők szögletre szereltek. A beívelt labda a védelmen elakadt. A Ki­nizsi is vezetett szórványos tá­madást. de a 16-osnál a kissé túl keményen látszó szarvasi véde­lem a támadást idejében hárí­totta. A íz. percben egy veszély- '^lennek látszó támadásból a bal« összekötő mintegy S3 SD&eenäi nehéz szögből a bal kapufára lőtte a labdát, ami a későn ve­tődő Kóródi mellett a hálóba gu­rult. Az ellentámadásnál Kollár kiugrott a védők közül és az elalvó kapus fölött a kapu köze­pébe emelte a labdát. 1:1. A ki- egyenlítés a Kinizsit fellelkesí- teíte és több ötletes, veszélyes támadást vezetett. A szarvasiak kissé kapkodva és idegesen ját­szottak. Karácsonyi, majd Kol­láth előtt adódott gólhelyzet, de az utolsó pillanatban a védők közbeléptek. Ismét Szarvas vette át a játék irányítását és a 35. percben egy kapuelőtti kavaro­dásból a szarvasi kö^épcsatár mintegy 12 méterről a későn ve­tődő kóródi hasa alatt a kapuba küldte a labdát. 2:1. A második félidőben a Kinizsi átszervezte csapatét és nagy erő- bedobással küzdött a kiegyenlí­tésért. Adódott is helyzet, de Karácsonyi a kifutó kapusba lőt­te a labdát. Ezután Kolláth 8 méterről jól eltalált lövését bra­vúrral ütötte ki a szarvasi ka­pus. A levegőben lógott a ki- egyenlítés, amikor váratlanul megszerezték harmadik góljukat a szarvasiak, A jobbhátvéd ve­zette fel a labdát és 30 méterről lövésre szánta el ma£át. mely a bal felső sarokba vágódott. Lát­szólag a Kinizsi elveszítette a kedvét. A hátralévő időben már Szarvas irányította a játékot. A játék alapján egygólos győ­zelmet megérdemelt volna Szarvas. A 4:l-es góiarány kissé túlzott. A játékvezető jól vezet­te a mérkőzést. — G. A. — A döntetlen igazságosabb lett volna Szegedi v«*^—Martfűi MSE 3:1 (2:1). Martfű, sooo néz 6, vezette: Nagy S. Szeged: TJhrm — Juhász, Herényi, Möszmer — Balázs, Batkt — Sajtos, Bisov, Rákai, KarSal, Majzlk. Martfű: Németh — Papp R„ Seres, T. Kovács — Molnár, Mészáros — Pálinkás, Hontl, Szűcs, Vízhányó, Mező- teleki. Az NB ITT. délkeleti csoport­jának bajnokával szemben a ei- oőgváriak nagy erőbedobással kezdtek. Az első tíz percben si­került is mezönvfdlényt kihar­colnak. Ekkor több veszélyes helyzetet teremtettek, azonban csatáraik a legiobb lehetőségeket is kihagyták. A vendégek főleg Rábai révén vezettek szép táma­dásokat és a meginső hazai vé­delem mellett Maizik révén két sóit lőPek. A 'll. nercben az el­lenfél kanuiátől mintegy 50 mé­terre szabadrúgáshoz iutottak a martfűiek. Ezt Seres ragyogóan értékesítette. Fordulás után a martfűiek iőt- 'ek fel. de három, biztosnak lát­szó helvzetet hasvtak ki Az eevik einőevári támadásnál a vendégek balhátvédje a 16-oson belül kézzel ütötte el a labdát. A partielző be Is intette, a já­tékvezető azonban 11-es helvet* szabadrúgást ítélt. A hátralévő időben a szegediek űiabb gólt értek el és ezzel beállították a 3:l-es végeredményt. A martfűiek a mérkőzés nagy részében idegesen Játszottak, en­nek tulajdonítható a sikertelen­ség. Megmutatkozott, hogy a Já­tékosok elég gyéren látogatják a heti edzéseket. Jók: Rábai, Uhun, Sietve: Németh, Mászá­ssá Bobtik Mező valaki letre mentett. Ellenámadás kö­vetkezett. Felkaihoz került a lab­da, aki mintegy 4 méterről, ol­dalról ügyesen ejtett az ellenkező sarokba. 2:2. A harmadik negyedben Kuczo­ra, majd Hasznos lövését védte Ambrus. Utána Kiss alig lőtt mellé. A negyed közepén volt a mérkőzés fordulópontja. Ember­előnyhöz jutott a Dózsa. Az FTC kapu előtt Kanizsa Pintérhez ját­szott, ő Brinzához továbbított. A szolnoki játékos kezéről lecsú­szott a labda. Kárpáti ott ter­mett és teljesen szabálytalanul — Brinzát a feje felett áthúzva — megszerezte azt. A játékveze­tő, aki eddig kitűnően bírásko­dott, nem sípolt. Brinza „elvesz­tette a fejét” és utánaütött az FTC játékosnak. Ezt már észre­vette a játékvezető és Brinzát kiállította. Elveszett az ember- előny. Fél perez múlva Kuczora ^ sza­bálytalanságát kiállítással sújtot­ta a játékvezető. Négy FTC já­tékos három dózsással állt szem­ben az utolsó negyed kezdetén. Kárpáti egy jőlirányzott lövés­sel megszerezte a fővárosiaknak a vezetést. 3:2. Három perc volt még hátra a találkozóból. A szol­nokiak lendületesen támadtak, beszorultak a fővárosiak, akik csak szabálytalanságokkal tud­tak operálni. Hasznost, majd Konczot rántották le a víz alá. Szabad dobás. Hasznos helyére Pintér ment fel. Foggal-köröm­mel védekezett az FTC. Pintért egymás után legalább hatszor szerelték szabálvtalanul a bün­tető területen belül. A játék­vezető nem ítélt négyméterest. Ez volt a második döntő téve­dése. Megszerezték a fővárosiak a labdát. Felkai saját kapuja fe­lé úszott, amikor a Játékvezető sípszava a mérkőzés végét je­lezte. A találkozóról Czapkó Miklós, a Szolnoki Dózsa edzője a kő­vetkezőket mondotta: — Hallatlanul keménv küzde­lem. végig nagy iram alakult ki. Sem úszásban, sem taktikában nem voltunk avengébbek ellen­felünknél. S ho“v mézis alul­maradtunk. annak a játékvezető két döntő hibája vnlt az oka. — Kampier — Hódmezővásárhelyi MED ŐSZ —Szolnoki Honvéd 7:2 (1:0, 2:1, 1:0, 3:1). Hódmezővásárhely, vezette: Vá‘ lent. Hódmezővásárhely: Vajdo- vies, Károly, Molnár. Nagy, Ara­nyosi, Szabó, Metykó, csere: Ma- dácsi. Balusz, Kapu. Szolnok: Füzesi, Kiss, Petik. Karmazin, Sölétonmos. Jegesi, ösztereicher, csere: Varga, A gólok sorrend­je: Metykó, Szabó, Sölétormos, fíetykó, Madácsl, Jegesi, Molnár,' Molnár, Metykó. A Szolnokiak mélyen formájuk alatt játszottak. Bizonyos mér­tékben talán a meleg víz és kez­detben a .játékvezetői Téletek is befolvásolták a mérkőzés kime­netelét. Tény azonban, hogy az egész csapat rossz felfogásban látszott, nem tartották be a tak­tikai utasításokat. A vásárhelyi­ek rászolgáltak a győzelemre. A góiarány túlzott. — Bozsó — Keddi sportműsor Kosér'abda NB H, bajnoki: Szolnoki MÁV—BVSC. Szolnok, Köz­gazdasági Technikum, 18.30. Ez elmaradt mérkőzése a MAV-nak. Ha itt győznek a szolnoki lányok, akkor már biztos elkerülik a kiesést. Éppen ezért hatalmas küzde­lemre van kilátás. NB III. Délkeleti csoport. J. Szeg. VSE 29 21 1 7 71:35 43 2. Bcs. Építők 29 15 9 5 61:25 39 3. Szó. MTE 29 16 7 6 60:30 39 4. Jb. Vasas 29 16 5 8 57:30 37 5. Gyula 29 15 6 8 55:31 36 6. Jb. Lehel 29 13 7 9 54:39 33 7. H.MEDOSZ 29 12 6 11 49:42 30 8. Martfű 29 10 9 10 54:44 29 9. Csongrád 29 10 9 10 53:51 29 10. Kecskemét 29 9 8 12 48:48 26 11. Szarvas 29 11 4 14 44:62 26 12. Orosháza 28 9 7 13 46:54 25 13. Bcs. MÁV 29 8 6 15 36:05 22 14. Sz. KinlzsT 29 6 6 17 40:76 18 15. Szentes 29 7 4 18 31:71 18 16. Szegedi Sp. 29 6 2 2l 26:82 14 Mennyit „i-rnnk“ a nbv'nyék? Kiszámították, hogy a nyár folyamán egyetlen naprafor­gó 2—2,5 hektoliteres hordó­ra való vizet „iszik”. Az a vízmennyiség pedig, amelyet a nyár folyamán 1 hektár búza fogyaszt, 30—40 centi­méter vastagon borítaná el a búzatáblát. Minden kilo­gramm szem beéréséhez leg­alább 1200 liter vízre van szükség. Danics nyerte az az ifjúsági férfi tőrt A Szolnok megyei Vívó Szö­vetség kettős versenyén tőrben 17, kardban 21 nevezés volt. A Szolnoki MÄV, Törökszentmik­lósi MÁV, Kecskeméti Vörös Meteor, Békéscsabai VTSK, Bé­kés megyei Sí és a Szentesi MÁV küldte el vívóit a verseny­re. Mind a két számban színvona­las csőrieket láttunk, s heves küzdelmet. Ebben a heves, de sportszerű küzdelemben a vára­kozásnak megfelelően jől szere­peltek a Szolnoki MÁV, s várat­lanul a Békéscsabai VTSK ver­senyzői. Tőrben 3 szolnoki, 4 csabai, l kecskeméti és 1 szentesi vívó ju­tott a döntőbe Közülük Danics (Szolnok) szerezte meg az első helyet veretlenül. Sokkal job­ban vívott, mint előző versenyén. Gyorsabb volt, pontosabban ve­zette a pengét, erőteljesebbek voltak a támadásai. Megérdemelt az első helye. Ugyancsak jől vívott Pákát és Balt István Is, akik 5—5 győze­lemmel a harmadik és negyedik helyen osztoztak. Ball gyengébb kezdés után Javult fel a döntő­re. Kardban mind a hat szolnoki döntőbe Jutott, s ott is Igen Jől vívtak. Gál 5 győzelemmel második lett, s ezzel rí. osztályú minősí­tést szerzett. Ez már régebben esedékes volt. Gyors támadások­kal, s Jő védés visszavágásokkal érte el találatait. Harmadik helyen Nagy Attila végzett 4 győzelemmel. Jől ví­vott. de voltak kihagyásai és i csőriét elveszített. Meglepően Jól vívott Benctsik, aki ugyancsak 4 győzelmet szer­zett, bár időnként túlzásba vitte a cselezést. Vívóidőre a legfiata­labb szolnoki kardoző volt. Munkácsi , 3 győzelemmel volt hatodik. Jól vívott ugyan, de nem küzdött, azért szerényebb az eredménye. Keskeny í győzelmet szerzett, s nyolcadik lett. Legtöbbször testtel Indított­Szép Jói küzdött, de de mát erős volt számára a TTT. osztályú döntő. Három veresége volt 5:4, három pedig 5:3 arányú. Végeredmény: Ifi tőr: l, Danics (Szolnok 8 sy. 2. Arany, Tóth (Békéscsaba) 7 gv, 3 Pákát (Szolnok) 5 gy, 13 kt, 4. Ball (Szolnok) 5 gv. 16 kt. 5. Dús (Békéscsaba) 4 gy, 6. Kurtticz (Békéscsaba) 3 gy. 7. Endrényi (Kecskemét) 2 gv, 8. Marót! (Szentes) 1 gy. 2 kt, 9- Tóth (Békéscsaba! I gv. 4 kt. itt. o. kard: 1. Ozsgván (Bé­késcsaba) 7 gy. 2. Gál (Szolnok' 5 gy. 3. Nagv (Szolnok! 4 gy. 5 kt. 4. Beuesik (Szolnok) 4 * »v 9 kt. 6. Mátrai (Békéscsaba) ‘ sy. 14 kt. fi. Munkácsi (Szolnok: 3 gv. 7. Kcqkcn— (Szolnok) 1 g” 8. Szép (Szolnok) 0 gy. — J. J. — A TOTÓ 23, heti eredménye 1. Ferencváros—Juventus 2 Or 2. Bp. Honvéd—Bologna 2 1:1 3. Vojvodina—Vasas , 2 0 ­4. Partizán—MTK l 2:1 5. Hr. Králové—Zágráb 1 3:5 fi. Ostrava—Atalanta g o-c 7. Brattsl.—CZ Belgrád 1 in 8. Trnava—Fiorenrtna 2 3*4 9. Oroszlány—S7omha*hely i ?:n 10. Lombik—Budát Soart. 1 2:4 ti. Traktorgyár—FVTK 1 2-i 12. ZTE—Pénzügyőrök i 3:i A MEZÖTÜRI Allamt gazdaság mezőgazdasági tanuló­kat szerződtet az alábbi szakmákban: harnmfieondozó, szán­tóföldi öntözéses, te­henész, borjúnevelő, juhász. Jelentkezés a gazdaság központjában Mezőtúron (volt Tangazdaság). pillanatnyi megingása elég volt a szerencsésebb ellenfél­nek a gólszerzéshez. Az utol­só negyedórában felülkere­kedett a MÁV, de csatára­inknak mór nem sikerült az adódó jó helyzeteket kihasz­nálni. A Ganz-nál helyenként jól érvényesült néhány játékos — különösen Csanádi, Palás­ti, Harmath és Gregor tech­nikai készsége. Egyébként elég kíméletlenül játszottak. Benkő játékvezető sokat sí­polt, de nem nyúlt erélye­sebb eszközökhöz, s így a hazaiak kényük-kedvük sze­rint rugdalhatták játékosain­kat. H. Gy. NB IL Keleti csoport 1. DVSC 29 17 7 5 63:32 41 2. Láng 29 15 6 8 49:35 36 3. Diósgyőr 29 14 7 8 40:28 35 4. Ganz.-M. 29 15 5 9 46:38 35 5. Egyetértés 29 13 8 8 35:21 34 6. Bp. Előre 29 12 9 8 54:40 33 7. DEAC 29 12 5 12 30:35 29 8. Szolnok 29 10 8 11 34:26 28 9. Miskolc 29 10 8 11 38:37 28 10. Borsodi B. 20 11 6 12 37:37 28 11. Cegléd 29 10 7 12 36:34 27 12. Kecskemét 29 8 11 10 43:44 27 13. Nyíregyh. 29 8 11 10 26:33 27 14. Bp. Spart. 29 10 7 12 34:48 27 15. KISTEXT 29 3 9 17 24:66 15 16. Szeg. Építő 29 3 8 18 Z1:56 14 A labdarúgó NB m, délkeleti csoportjának június 10-1 forduló­jában megyénk csapatai közül csak a Szolnoki MTE-nek és a Jászberényi Lehelnek sikerült győznie. A Szolnoki Kinizsi Szarvason, a Jászberényi Vasas Szolnokon — az MTE ellen, a Martfűi MSE pedig hazai pályán a bajnok Szegedi VSE-től szen­vedett vereséget. Tudósítóink az alábbiakban számoltak be a mér­kőzésekről: Alacsony színvonalú játék Szolnoki MTE—Jászberényi Vasas 1:0 (0:0). Szolnok 1300 nézó, vezette: Tivadar. ’Szó. MTE: Sárkány — Sári, Makai, Zalai — Papp IL, Papp I. — Pailai, Bánhldl, Tö­rök, Wiiisch, Cs. Farkas. — Jb. Vasas: Csikós — Dányi, Túri, Helle — Rétsági, Pintér — Ko­vács u,, Hering, Szántai, Bíró, Szigeti. Kezdés után nehezen lendült játékba a két csapat. A 6. perc­ben MTE-támadásnái Csikós Tö­rök elől lehúzta a labdát. Job­bára mezőnyjáték folyt. A csa­tárok egyik oldalon sem tudtak eredményesek lenni. A II. perc­ben a 16-os oldalvonalától Wi­iisch szépen beadott, de a bel­sők késtek. A Vasas Is próbál­kozott ellentámadásokkal és a 14. percben Kovács n. nagy lö­vése a jobb kapufa mellett zú­gott el. A Vasas Játékosok a szélsőket foslaIkozta*ták, az MTE pedig a belső látékot erőltette. A 27, percben Pallait a védők a in-oson belül kézzel fogták. A játékvezető siója azonban néma maradt. Ezután az MTE több szögletet ért el, de a Vasas- védők mentettek. Szünet után mindkét részről folytatódott a tervszerűtlen já­ték. Az 50. oorcben a Vasas 16- oeáoái pz MTE futott szabadrú­gáshoz. Makai azonban csúnyán mellé lőtt. a játékvezető egyik bibét a másik után követte él. A 73. nercben veszéives Vasas­támadásnál Pintér távoli nagy lövése a feloő kanufáről vágó­dott a léc fölé. Szén lövés ynlt. A 75. percben efy MTE-támadáe­^1 Íí! I Nil*. - § Mii Ú j j I |rJ I | j íj i Ífl!ílillllllliiiiiim«miiiuiinilüji|{| || I miiiuiiuiiiinsiJlltiuifinimiiaiiiil ||j|| f É I I! liiuiuwiuuiiuiüituüiiiul II Ili lllili.