Szolnok Megyei Néplap, 1962. május (13. évfolyam, 101-125. szám)

1962-05-03 / 101. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1962, május 2. A Szoinoki MÁV atlétái nyerték a pontversenyt Szolnoki MÁV—Csepeli Vasas 157:156 — Szolnoki MÁV—FTC 157:115 A május 1-i ünnepi sport- program egyik kiemelkedő eseménye volt a Szolnokon megrendezett Csepeli Vasas, Ferencváros és Szolnoki MÁV atlétikai találkozó. Hűvös, szeles időben Tímár Mihály, a megyei atlétikai szövetség elnökhelyettesének megnyitó szavai után kezdő­dött meg a Szolnoki MÁV sporttelepen a három egye­sület legjobb atlétáinak ve­télkedése. A versenyt szépszámú kö­zönség tekintette meg és elégedettek lehettek a pont­verseny szempontjából is változatos küzdelmek láttán. A hármas verseny kereté­ben rendezték meg a megyei atlétikai szövetség idei első (negyei ifjúsági válogató ver­senyét, a Hajdú—Csongrád megyék elleni viadalra. Ezen kívül 60 méteres síkfutásban és 4x100 méteres váltófutás­ban rajthoz álltak a szolnoki általános iskolás fiú- és leány versenyzők is. Néhány számban a vendé­gek egy-két versenyzőjének igen szép teljesítményében is gyönyörködhetett a közön­ség. Különösen tetszik az 1500 méteres síkfutásban győztes Simon Attila több­szörös magyar válogatott és csúcstartó akadályfutó ver­senyzése. A nők közül ki­emelkedett Rejtő Ildikó, a csepeliek válogatott atlétája, aki gátfutásban és 100 mé­teren győzedelmeskedett eredményük Férfiak: 100 m: 1. Tóth B. (Szó. MÁV) 11.0, 2. Kálmán F. (FTC) 11.4 mp. 400 m: 1. Oros F. (Szó. MÁV) 52.3, 2. Hegyi V. (Csepel) 52.4 mp. 1500 m: l. Simon A. (FTC) 4:00.0, 2. Mihály G. <Cse­Száz ponton felüli nagyszerű győzelem a kosárlabda ll-ben Szolnoki Vörös Meteor­Szekszárdi Petőfi 101:65 (47:24) Szolnok, közgazdasági technikum, 400 néző, vezette: Havel—Gilly. Meteor: Bajusz (2), Horváthné (17), Dobosné (29), Fodor (22), Pataky (18). Csere: Biró (5), Zeller (6), Szabó, Horgász II; (2). Edző: Horváth János. Szekszárd; Varga, Hajas (4), Borosa (21), Dr. Péntekné (11). Forgács (6). Csere: Varga II. (14), Cser (2), Héj j as (7), Budai, Edző: Szabó űdöm A női kosárlabda NB. II. első és utolsó helyezettjének találkozójára szépszámú kö­zönség gyűlt egybe. Kezdés után a jó felépítésű szekszár­di lányok szerezték meg a labdát és két gyors kosárral lepték meg a szolnokiakat A Meteor lányok csak az 5 perctől vették át a kezdemé­nyezést, éltkor elhúztak és előnyüket a mérkőzés Végéig sikerült növelniök. Az első félidőben még nem gondolt senki arra, hogy ilyen nagy­arányú lesz a Meteor győzel­me. Azt azonban látni lehe­tett, hogy a szolnoki lányok kiváló formában vannak. A 14; percben 31:17-es mérkő­zésállásnál Horváthné gyors indításával Pataky futott el, becsapott két védőt, majd át­adását Dobosné értékesítette. A közönség nagy tapssal ju­talmazta a szép támadást. A 17. percben Dobosné személyi büntetőből dobta a Meteor ezredik kosarát; A szolnoki­ak előnyüket továbbra is tar­tani tudták a félidő végéig. A második félidő elején a szekszárdiak kezdtek jobban. A 4. percben sikerült 60:46-ra felzárkózniok. Ekkor több elemi hiba is becsúszott a Meteor játékába, de a 8. perctől mindjobban tovább növelték előnyüket. Ebben az időszakban Fodor Mária és Horváthné jeleskedett. Fodor a palánk alatti ered­ményességével és Horváthné távoli dobásaival tűnt ki. Az utolsó öt percben emberfo­gásra tért át a Meteor. Ekkor a Petőfi kezdő ötöséből hár­man is a kipontozás sorsára jutottak. A befejezés előtt 25 másodperccel Horváthné do­básából megszületett a szá­zadik kosár. A közönség me­legen ünnepelte a mérkőzés végén a Játéktérről levonuló Meteor lányokat. A szolnoki együttes tagjai a mérkőzés egyes időszakai­tól eltekintve kiváló játékot nyújtottak. A kosárlabda NB. Il.-ben először érték el a száz ponton felüli eredményt. A szekszárdiak sokkal job­ban játszottak, mint amire a helyezések alapján számí­tani lehetett. A Meteornál a hátvédek tartják jó formáju­kat, itt Bajusz—Szabó a rangsor. Elől Dobosné végig egyenletes játékával a me­zőny legjobbja volt, de Fo­dor kiváló teljesítménye is dicséretes, Patakynak voltak nagyszerű percei, de néha ki-kihagyott. Zeller ismét feljövőben van, Biró kissé visszaesett. Általában a csa­pat minden tagja kivette ré­szét a szép győzelemből. A játékvezetők jól működtek. H. Z. „Május 1” röplabda villám- torna A Szolnok járási TST mellett működő röplabda szövetség a munkásosztály nagy ünnepének tiszteletére „Május 1” villámtor- nát bonyolított le Szolnokon a közgazdasági és gépipari techni­kum udvarán lévő röplabda pá­lyákon. A férfiak részére kiirt vándor­serleget a rákóczifalval Rákóczi Tsz sportköre nyerte eL Ma: MÁV klubest A Szolnoki MÁV labdarúgó szakosztálya ma délután (csütör­tökön) 18.30 h-kor a Nemzeti Ét­teremben tartja szokásos klub­estjét. pel) 4.12,4 p. 5000 m: 1. Jóni I. (FTC) 15:04.0, 2. Simon A. (FTC) 15:04.0 p. 200 m gát: 1. Oros F. (Szó. MÁV) 25.6. 2. Kálmán F. (FTC) 26.8, 3. Tárnái I. (Szolnoki MÁV) 27.8 mp. 4x100 m: Szolno­ki MÁV (Tóth, Oros, Balassy, Tóth) 46.4, 2. Csepel 48.0 mp. Ma­gasugrás: 1. Szarka A. (Szolnoki MÁV) 180, 2. Hossala ,T. (Csepel) 180 cm. Távolugrás: 1. Balassy P. (Szó. MÁV) 682. 2. Karsádi L. (Csepel) 640, 3. Blazsek I. (Szó. MÁV) 622 cm. Hármasugrás: 1. Bakkal J. (Csepel) 13.86, 2. Ba­lassy P. (Szó. MÁV) 13.50 m. Súly lökés: 1. Bakkal J. (Csepel) 14.52, 2. Horváth B. (Szó. MÁV) 11.95, 3. Nagy I. (Szó. MÁV) 11.80 m. Gerelyhajltás: i. Bakkal J. (Csepel) 53.32, 2. Sarkadi L. (Szó. MÁV) 46.08 m. Nők: 100 m: 1. Rejtő Ildikó (Csepel) 12.6, 2. Csikós K. (Szó. MÁV) 12.9 mp. 400 m: 1. Alföldi B. (Csepel) 63.5, 2. Maiina M. (FTC) 65.8 mp. S0 m gát: 1. Rej­tő 1. (Csepel) 12.0, 2. Császi C. (Szó. MÁV) 12.5, 3. Császi K. (Szó. MÁV) 12.7 mp. 4x100 m: 1. Szó. MÁV (Csikós, Szunyogh. Császi, Császi) 52.0, 2. Csepel 52.4 mp. Magasugrás: 1. Cseh K. (Szó. MÁV) 154, 2. Kertai T. (Cse­pel) 145 cm. Távolugrás: 1. Ker­tai T. (Csepel) 519, 2. Császi K. (Szó. MÁV) 517, 3. Szunyogh E. (Szó. MÁV) 509 cm. Súlylökés: 1. Verés J. (Szó. MÁV) 10:95, 2. Cseh K. (Szó. MÁV) 10.70 m. Ge­relyhajítás: i. Bárány V. (Cse­pel) 36.80, 2. Magony A. (Szó, MÁV) 30.05 m. A megyéből behívott Ifjúsági és felnőtt versenyzők közül a legjobb eredményt Száraz Irén, a martfűiek igen tehetséges ser­dülő versenyzője érte el, aki 100 méteren 13.2 mp-et, 30 méter gátfutásban 12.7 mp-es ered­ményt ért el. Fuchs Géza, a 605, ITSK versenyzője 3000 méteren 2:44.0 perces eredményt ért el. Sólyom Dániel 4:35.6 percet fu­tott 1500 méteren. Az úttörők versenyében fiúk­nál 60 méteren: 1. Balázs Dezső (Kassai úti ált. lek.) 8.0 mp. 4x100 méteren: 1. Kassal úti ált. Iskola csapata 55.4 mp. leányoknál no méteren: 1. Kertész Rozália (Köl­tői úti ált. isk.) 8.8, 2. Czinege Anna (Délibáb úti ált. Isk.) 8.9 mp, 4x100 m: 1. Költői ű« ált. Iskola csapata 59,9, 2, Délibáb üti ált. Iskola csapata 60 9, 3, Újvá­rosi ált, Iskola 64,2 mp, Balszerencsés mérkőzésen maradt alul a Szolnoki Dózsa MOZAIK TECHNOLÓGIAI SZERELŐK részére átmeneti időre szállást keresünk. Ajánlatokat lehetőleg május 5-ig a Tiszamenti Vegyimű­vek Beruházási Osztá­lyára kérjük megadni. Oroszlányban ünnepeltek a Szolnoki MÁV labda­rúgói Május 1-én a Szolnoki MÄV NB Il-es labdarúgói Oroszlány­ban, az NB H. Nyugati csoport negyedik helyezettje, az Orosz­lányi Bányász ellen játszottak barátságos mérkőzést. , Szolnoki MÁV—Oroszlányi Bányász 2:0 (1:0) Oroszlány, 800 néző. A MÁV az alábbi összeállításban lépett pályára: Cselényi — Sándor (Ta­más), Abonyi, Kegyes — Józsa, Gógány — Tóth (Kovács), Csábi, Sülé, Kiss M., Dobos (Mondok). Nagy szélben játszották a mér­kőzést hazai játékvezető közre­működésével. A játékot jobbára a tartalékos Szolnoki MÁV irá­nyította, s a gólok mellett még sok helyzetet is kihagyott, A szolnoki együttes jól játszott, — h. Gy. — Győztek a MÁV kosara­sok a fővárosban Szolnoki MÁV—Bp. Szparta­kusz 65:43 (26:25) Budapest, — vezette: Deák — Nagy. Szolnok: Lőrinezné (6), Bíró (8), Szurmal, Katonáné (13), Tóth (24). Csere: Szllágyiné (14), Takő, Bárányt. Szpartakusz; Ba­konyi (25), Bánsági, Farkas (6), Jász (16), Kocsordl. Csere: Híd­végi. A MÁV lányok az első félidő­ben területvédelemmej játszot­tak. A hátsó alakzatok elöl a két magas bedobó rendre leszed­te a labdát és értékesítette. A félidő eredménye is mutatja, hogy mennyire kiegyenlített volt ekkor a Játék és szoros a küz­delem. A másolik félidőben a MÁV taktikát változtatott és ek­kor összetett védelemre tértek át. Gyors indításokkal, letáma­dással megbontották a Szparta­kusz hadrendjét és Tóth, valamint Bíró révén sok kosarat értek el. A véghajrában biztosan szerez­ték meg agyőzeimet. Jók; Tóth, Biró I., Katonáné. Közepes érdeklődés — mérsékelt színvonal így lehetne röviden Jellemezni a Karcagon lebonyolított Kelet- Magyarország III. osztályú kö­töttfogású felnőtt birkózó csa­patbajnokságot. — Megyénk két együttese, a Karcagi MEDOSZ és a Jászberényi Lehel eléggé gyenge teljesítményt nyújtott. A két csapat eredményei a követ­kezőképpen alakultak: Karcagi MEDOSZ: Karcag— Jászberény 4:4, Dunakeszi—Kar­cag 4.5:3.5. Kaba—Karcag 5:3, Nagykőrös—Karcag 4:4. jászberényi Lehel: Kaba— Jászberényi lehel 5.5:2.5, Nagy­kőrös — Jászberényi lehel 6:2. Jászberényi Lehel — Dunakeszi 6:2. Egyénileg a legjobb teljesít­ményt váltósűlyban a jászberé­nyi Mizsel János, nehézsúlyban pelig a karcagi Acs Imre nyúj­vulmx, — vsu^uiwjuiyj ellenfelüket legyőzték, ezen a versenyen, valamint a Debrecenben lebonyolított sza­badfogású versenyen elért ered­mények összesítése alapján a Jászberényi Lehel csapata S ponttal a negyedik, a Karcagi MEDOSZ együtiese pedig 2 pont­tal az ötödik helyen végzett. Vereséggel rajtoltak a Szó. Honvéd vízilabdázói Tipográfia—Szolnoki Honvéd 5:2 (1:1, 3:0, 0:1, 1:0) Budapest, Császár uszoda, ve­zette: Nádai. Tipográfia: Miha- Lik — Tusnál, Fölkér — Samu — Novák, Maróti, Jordán. Csere: Bevól. Edző: dr. Somóczi Lóránt. Szolnok: Füzesi — Varga, Mizsei — Jeges! — Aradi, Sölétormos, ösztreieher, Csere: Betik. Edző: Bozsó István, A gólok sorrend­je: Fölkér, Sölétormos, Tusnál, Novák, Novák, Jegest, Novák. Szolgálati elfoglaltság miatt csak tartalékosán tudott kiállni a szolnoki csapat az új bajnoki idény első mérkőzésére. Az elő­ző években a fővárosban min­dig a Tipográfia, Szolnokon pe­dig a hazai együttes győzött, A mérkőzés kiegyenlített és egy­forma erejű csapat küzdelmét hozta. A második negyedben a fővárosiak elhúztak és az idege- gesen Játszó szolnokiak ellen a győzelmüket ekkor biztosították be, A forduló további eredményei: Budai Szpartakusz — MTK 4:1, Vörös Meteor—Tatabánya 4:3. Tanács váll.—Újságírók- Színészek váll, 6:4 Vezette: Szentest MB II-es teke csapat- bajnokságért Csepel—Szolnoki MÄV 8:0 A szolnokiak a dobott fákon a következő arányban osztoztak: Kántor 407. Reszeli 403. nedrák 402. Vörös 392, Papp 389, Laurin- csik 388. A hullámvölgybe ke­rült szolnoki tekézők nem tud­ták szokott teljesítményüket ny új tant A csepeliek győzelme megérdemelt. A TOTO 17. heti telitalálata 1. Magyaro.—Törökország 2:1 1 2. Nancy—Monaco 1:2 2 3. Soshaux—Reims 2:1 1 4. RC Paris—Toulouse 2:0 1 5. Etienne—Stade F. 1:1 x 6. Nimes—Lyon 2:1 1 7. Catanzoro—Genoa 0:0 x 8. Como—Bari 0:3 2 9. Lazio—Messina 4:1 1 10. Napoli—Pro Patria 4:0 1 11. Novara—Reggiana 0:0 x 12. Parma—Alessandria 13) 1 Vereséget szenvedett megyénk ifjúsági lägdarügö válogatottja Martfűn játszották le az MLSZ megyék közötti ifjúsági lalKlsrú' gó válogatottak tornája kereté­ben a Szolnok megye—Nógrád megye taláDto'^ót,' Szolnok megyei támadással kezdődött a mérkőzés. — Ezek azonban nem jelentettek ve­szélyt a Nógrád megyeiek kapu­jára. A kezdett Szolnok megyei fölény után erősen feljöttek a Nógrád megyeiek és két rendkí­vül gyors szélsőjük révén veszé­lyes támadásokat vezettek. Fordulás után a Szolnok me­gyeiek kaptak jobban lábra. A mérkőzés egyetlen gólja a 70. percben esett, amikorts a Nóg­rád megyei csapat jobbszélsője a felezővonal táján egy előrevá­gott labdát lekezelt, s a védőket átjátszva a hálóba lőtt, 1:0. A gól megzavarta a szolnokiakat, azonban a hátralévő Időben az eredmény már nem változott. — N. M — Budapesti Vasas—Szó, Dózsa 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 1:0) Sportuszoda, — vezette: Lakó. Vasas: Lukász — Tuples dr., Kunsági — Markovlts — Kiss, Vitáris, Bolváry. Edző: Szalai Iván. Szolnok: Boros — Pintér, Brlnza — Kuczora — Kanizsa, Szabó, Koncz. Csere: Hasznos II. Edző: Czapkó Miklós. A gólok sorrendje; Vitáris, Pintér, Koncz, Kiss (2). A sorsolás szeszélye folytán az 1962-es országos vízilabda-baj­nokság nyitányán a Dózsa a népköztársasági kupát nyerő Bpesti Vasas ellen szállt vízbe. Kezdésnél Kanizsa ért labdát, azután a Vasas. lendült táma­dásba és Kiss hatalmas lövése a kapufán csattant. Idegesen kezdett a Dózsa. Ku- ezorát már az első perc végén kiállította a játékvezető. Ember- hátránynál a Vasas vesztette el a labdát és Pintér távoli lövését csak nehezen hárította Lukász. Ezután Brlnza ragyogóan szerelt, felúszott, teljesen tisztára ját­szotta mafát, de óriási helyzet­ben kapu mellé lőtt. Ezt kőve­tően Vitáris révén a Vasas — kihasználva az emberelőnyt — l:0-ás vezetéshez jutott. A második negyedben em­berelőnnyel kezdett a Dózsa, mert az első negyed utolsó per­cében Bolváryt kiállították. Az emberelőnyt Pintér Idhasználta és egyenlített. 1:1. Unalmas me­zőnyjáték után Kunsági került partra. Az emberelőnyt kihasz­nálva Koncz szerzett gólt. 2:1, A harmadik negyedben cserét ha­tároztak el a szolnokiak, Szabó helyett Hasznos II. állt be. Eb­ben a negyedben nyugodtabban játszott a Dózsa. Pintér hozta fej a labdát, Brlnzához játszott, az 6 lövése a védőkről Kuczoráhpz pattant, akit a büntető területén belül elnyomtak. (A Játékvezető nem sípolt.) A szorongatott hely­zetben leadott lövést Lukász. védte Fél perc múlva Kuczorát kiállították és Kiss közeli lövés­sel egyenlített. 2:2. Feszült légkörben kezdődött az utolsó negyed. Mindkét csapat sokat szabálytalankodott, de a játékvezető két percen át csak a Vasas javára ítélt büntetőt. A negyed közepén felszabadult a szolnoki kapu, ekkor Brinzának volt helyzete, lövés helyett azon­ban ejtett labdája kapu mellé szállt. Ezt követően két páros kiállítás következett. A Vasas igen durván játszott. Kunsági visszahúzta Kuczorát, Bolváry pedig a fejére ütött, A játékve­zető azonban még ekkor sem sí­polt. Fél perc múlva Kuczora visszaadta a kapott pofont, — amiért kiállították. A Vasas idő­húzásra rendezkedett be és köz­vetlenül a játékidő letelte élőn emberelőnyüket Kiss révén gól­lá értékesítették. 3:2. A találkozó végén Czapkó Mik­lós, a Szolnoki Dózsa edzője így nyilatkozott: A Vasasnál lénye­gesen jobban játszott csapatunk. Ezt bizonyltja az is, hogy több kidolgozott gólhelyzetünk volt. de a befejezésnél nem volt sze­rencsénk. A nagy tét rányomta bélyegét a mérkőzésre és ennek tudható be, hogy a gólok mind­egyike emberelőnyből esett, A játékvezető több tévedésével jobbára bennünket sújtott. Nem készült fel úgy a találkozóra, mint azt annak fontossága meg­kívánta volna m Kampier — Kitűnő csapatjátékkal győztek a martfűi NB Íl-es kézilabdázók Martfűi MSE—Bp. Postás 33:19 (18:7), Martfű, vezette: Horváth. Martfű: Varga, Csabai (2), Horváth (8), Tóth (3), Kesjár (7), Gélik (9), Boskó (4). Csere: Rácz, Gel- lér, Kerti, Fazekas, Bp, Pos­tás: Farkas, Éliás (3), Ver- bovszky (3), Kéri (2), Csatlós (1), Szirmai (8), Bársony (2). Csere: Horváth, Nyilas. A mérkőzés iránt igen nagy érdeklődés nyilvánult meg, mivel a martfűiek most mutatkoztak ,be először kom­plett csapattal a. hazai kö­zönség «»lőtt. A szurkolók re­mélték, hogy a két csabai játékossal megerősített csa­pat megtöri a Bp, Postás si­kersorozatát, mely eddig ve­retlenül az élcsoportban volt. A mérkőzés első perceiben mindkét csapat több helyze­tet hagyott ki; Legtöbbször elhamarkodottan fejezték be a támadásokat. Erre jellem­ző, hogy a 8, percben még csak 2:l-es martfűi vezetés volt. Egyre jobban belelen­dült mindkét együttes a já­tékba. Különösen a martfűi­ek vetkőzték le idegességü­ket. A gólözönt Boskó nyi­Ä Béke Kupa II. osztályú lövészbajnokságról Budapesten, a Mexikó! úti lő- tröszti Lajos (Szolnok) 509 kör­téren bonyolították le a Békéi rel. — Csapatban; 1. Kecskemét Kupa II. osztályú lövészbajnok-1 2115, 2. BM. Dózsa 2083, 3. Szol­ság második fordulóját. A BM, Dózsa, a Kecskeméti Dózsa és a Szolnok megyei MHS csapatai mérték össze tudásukat az egyes számokban. Eredmények: Női kispuska: 1. CsuhlT Fe- renené (BM. Dózsa) 507 , 2. Nagy Sándorné (Szolnok) 506 ... 4. Ba­lázs Edit (Szolnok) 473 . 6, Bot­hár Károlyné (Szolnok) 462 kör­egységgel. Csapatban: 1. Szolnok megyei MHS (Nagyné, Bothámé, Balázs E.) 1441, 2. Kecskeméti Dózsa 1346, 3, BM, Dózsa 1205 körrel. Ifi kispuska: I. Rigó Sándor (Szolnok). A bútorgyár alig 17 éves osztalossegédje 529 köregy­séggel kiváló eredménnyel sze­rezte meg az. első helyet. (Az if­júsági I. osztályú szint ugyanis 520 kör). 2. Muharl László (Szol­nok) 520. 3. Muharl György (Szol­nok) 520 körrel, csapatban: í. Szolnok megyei MHS (Muhart r,.; Muharl Gy., Rigó) 1569, 2. Kecskeméti Dózsa 1397, 3. BM. Dózsa 1045 körrel. Sportpisztoly: 1. dr. Latin Fe­renc (BM. Dózsa) 529, 2. Hering István (Szolnok) 520... 4. Bede- kovies Andor (Szolnok) 504 . . . 6. Gothár Károly (Szolnok) 498 körrel. Csapatban: i. BM. Dózsa 2007, 2. Szolnok megyei MHS 2002. 8. Kecskeméti Dózsa 1475 körrel. Férfi kispuska: 1. Benkő Sán­dor (BM. Dózsa) 552, 2. Nagy Sán­dor (Szolnok) 530 ... 4. Mihályi László (Szolnok) 514, 5. Győri Antal (Szolnok) 514 körrel. Csa­patban: 1. BM. Dózsa 2086, 2. Szolnok megyei MHS 2035, 3. Kecskeméti Dózsa 1833 körrel. Kisöbű sportpuska: 1. Nagy Károly (Kecskemét) 547... 8. Dénes Pál. (Szolnok) 511, 9. KoQ­nok megyei MHS 1987 körrel. A 2. forduló összesített ered­ményei alapján a csapatok kö­zötti sorrend a következőképpen alakult: 1. Szolnok megyei MHS 9Q34, 2, BM. Dózsa 8426, 3. Kecs­keméti Dózsa 8166 köregységgel totta meg, A szurkolóit ezen időszakban igazán szép játé­kot, gyors indításokat láthat­tak. így Gálák és Horváth góljával máris 14:3-ra vezet­tek. A Bp. Postás Szirmai révén szépített 14:6-ra. A martfűiek lendületét nem tudták feltartani és szebbnél szebb akciókból érték eá a hazaiak góljaikat, s az ered­mény így 18:7-re alakult, A második félidő elején kissé esett az iram, s ezt ki­használta a Bp. Postás és gyors két góljával 38;9-re szépített. Ez mintha felvil­lanyozta volna a cipőgyária­kat, s újra átvették a mér­kőzés irányítását; A kézilab­dasport szépséglét felvonulta­tó martfűiek legtöbbször igen szép adogatásból érték el góljaikat. A vendégeik nem bírták a nagy iramot és Martfű 28:12-re elhúzott. Ek­kor cserét határoztak el a hazaiak, s ez a védekezés­ben legtöbbször zavart oko­zott. A lehetőséget a Bp. Postás kihasználta, s 24:12- re szépített. A marfűiek is­mét rákapcsoltak és jó erőn­létüknek köszönhetik, hogy az utolsó öt percben kilenc gólt lőttek. Az ellenfél mind­össze két gólt szerzett. így a végeredmény 33:19-re ala­kult A mérkőzés végéig Igen nagyi ramú, élvezetes játékot hozott. A hazaiak nagyará­nyú győzelmüket kitűnő lö­vőkészségüknek és jó erőn­létüknek köszönhetik. H J, Mid den típusú külső gumi köpeny javítását, újrafu- tózását; BÚTOROK átalakítását, javítását és új búto­rok készítését; Mérlegek javítását és hitelesítését; ÉPÜLETLAKATOS munkákat; Villany és vízvezeték er szerelési munkálatokat és egyéb bádo­gos munkát rövid határidőre vállal a KISÚJSZÁLLÁSI VAS ÉS FAIPARI KTSZ Telefon: 103. I wfflllllÜIlM I j j | sí I j Illlllíllilílli/iiiiniiniMiiUlllllllJlllí! I I I • ••••!<(MM|M|||| I ' I iimnjjnmnnmJ lliiiiuiiiiiiiniHm I I I LiWjUllllllllllllllllli] I ll