Szolnok Megyei Néplap, 1961. november (12. évfolyam, 258-282. szám)

1961-11-01 / 258. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1961. november 1. A tartalékos Lehel is győzött Kecskeméten Jászberényi Lehel—Kecskeméti TE 1:0 (0:0) Kecskemét, 1500 néző. Vezette: Dr. Tóth. Jb. Lehel: Sándor — Fehér, Pancsics, Benedek — Jó- zea, Pecha — Nagy I., Inges, Nagy III., Lugosi, Novák. Edző: Koiláth Ferenc. KTE: Vitkovics — Koczi, Sós, Szikszai — Gacs, Vass — Bense, Szabó, Fekete, Barta, Zabek. — Edző: Hauser Jenő. A jászberényi NB III-as csa­pat tartalékosán állt ki erre a mérkőzésre, mert Fortuna sérü­léssel bajlódott, Fülöp pedig be­tegségére hivatkozva nem vállal ta a játékot. Csúszós talajon a vendégek kezdtek. Az első öt percben a hazaiak próbálkoztak, dé csak a 16-osíg jutottak el, mert a Lehel védelem — Bene­dekkel az élen — mindent hárí­tott. Fokozatosan jött fel a Le­hel. A 6. percben a balszárnyon vezették az első támadást és Novák beadását Nagy I. 10 mé­terről kapu fölé fejelte. Kirúgás után az előrevágott labdát Barta Fehér mellett megszerezte és kapura lőtt, de Sándor bravúro­san védett. Ezután a Lehel me­zőnyfölénybe került. A 19. perc­ben Gacs röviden adott haza, Nagy III. elcsípte a labdát és jobbsarokba tartó lövését Vitko­vics bravúrosan hárította. A 35. percben egy Lehel támadásnál Sós kezére pattant a labda a büntetőn belül, de a játékvezető továbbot intett. A félidő mezőny­játékkal ért véget. Fordulás után a Lehel lendült támadásba, ismét mezőnyfölényt harcolt ki, de azt játékosai nem tudták gólokra váltani. A kecs­kemétiek kapusa ugyanis igen jó formában védett. — Először Nagy III.. majd Lugosi és No­vák lövéseit tette ártalmatlanná. A 60. percben Pecha keresztbe­vágott labdájával Tnges futott el a jobb szélen, lövése azonban az oldalhálóban akadt el. — A 65. percben fellángolt a hazai együt­tes, egymás után háfom szögle­tet is kiharcolt, de Sándor a be­ívelt labdát rendre hárította. A 78. percben szép Lehel támadás alakult ki Józsa—Pecha—Novák, majd Nagy TTI. összjá'ék után utóbbi kapura lőtt. de a labda Sósról levágódott és a jó ütem­ben érkező Luaosi 15 méterről futtából a balsarokba küldte. 1:0. Továbbra is a Lehel táma­itiiiiiiiiimiiiiMiiimiiiiiiiiiiiiiiimiimimiu A hét ll-e a labdarúgó NB III. heti fordu­lója alapján: A labdarúgó NB III. legutóbbi fordulójában kevés jó teljesít­mény akadt. Főleg a védelem posztján tűntek ki játékosaink. A csatársorban a jobbszél, Jobbösszokütő, középcsatár és balösszekötő posztra gyengébb teljesítménnyel is a hét ,,11-ébe' lehetett kerülni. Sándor (Jb. Lehel) — Wlllseh (Szó. MTE), Túri (Jb. Vasas), Be­nedek (Jb. Lehel) — Józsa (Jb Lehel), Pintér (Jb. Vasas) — Nagy I. (Jb. Lehel), Bánhidi (Szó. MTE), Papp (Szó. MTE), Lugosi (Jb. Lehel), Mezőteleki (Martfűi MSE). Dicséretet érdemelnek még: — hátvédek: Kovács (Jb. Vasas), Seres (Martfű), Zalai (Szó. MTE) Helle (Jb. Vasas). Fedezetek: Sü­tő (Martfű), Török (Szó. MTE), Pecha (Jb. Lehel). A megyei bajnokság heti for­dulója alapján: lauer (Szó. Vasutas) — Soós iKarcag), Palotai (Szó. Vasutas), Székely (Karcag) — Egei (MAFC) sági (Tiszafiildvár) — Darvas! (T. Vasas), Farkas (Üjszász), Zi­lahi (Karcag). Bóta (Karcag) (Szakái (T. Fáklya). dott, de több gólhelyzet már nem adódott. Jók: Sándor, Benedek, Pecha, Józsa, illetve: Vitkovics (a me­zőny legjobbja). Sós. Dr. Tóth játékvezető a 11-es meg nem adásától eltekintve, jól bírásko­dott. Rákos Pontot vesztett a Mezőtúri Honvéd (Tudósítóinktól) A megyei labdarúgó bajnok­ság október 29.-i fordulójában csökkent a csatárok gólképessé­ge, sőt négy csapatunk egyetlen gólt sem rúgott. A forduló gól­átlaga 2.8, míg az előző fordulóé 4.1 volt. Legnagyobb meglepe­tés a Mezőtúri Honvéd pontvesz­tése Jászkiséren és a jászapá­tiak nagyarányú veresége Kar­cagon. Tudósítóink az alábbiak­ban számolnak be a mérkőzé­sekről : Mezőtúri MAFC— T. Vasas 2:2 (2:0) Mezőtúr, 800 néző. Vezette: Do­mokos (Szép—Lauer). MAFC: Csurgó — Tassy, Török I., Veres — Egei, Török II. — Csete, Gom­bás III., Gombás I., Nagy II., Máté. Edző: Magyar Zoltán. T. Vasas: Mák I. — Sz. Kis, Balázs, Hálák — Szedlák, Szabó — Dar- vasi. Katona, Pató, Fekete, Kis. Edző: Selmeczi János. Két ellentétes félidőt hozott a találkozó. Főleg a küzdő jelleg domborodott ki. Az első félidő­ben a MAFC játszott jobban, ami az eredményben is megmu­tatkozott. Az első gólt Máté küldte a hálóba. Lövését Mák I. kiejtette és a labda így jutott a gólvonalon túlra. 1:0. Egy újabb hazai támadásnál a Vasas védők szabálytalankodtak. Veres sza­badrúgását Csete értékesítette, s a lobbsarokba lőtt. 2:0. Szünet után már az első perc­ben a Vasas támadott és Darva- Gi a meglepett védők mellett a hálóba lőtt. 2:1. A Vasast felvil­lanyozta a gól és egyre-másra támadtak játékosai. Egy lefutás végén ismét Darvas! volt ered­ményes. 2:2. Ezután a vendégek ve4ték át a játék irányítását, még egy kapufát sikerült lő- niök. de az eredmény már nem változott. Jók: Egei, Veres, Tassy, a csa­társor szünetig, illetve: Darvast, Balázs, Kiss. Szedlák. MAFC Ifi—T. Vasas ifi 2:0 (1:0). Slndel Nagyiramú, izgalmas játék Jászjákóhalmi Spartacus— Jászárokszállás 2:2 (1:2) Jászjákóhalma, coo néző. Ve­zette: Sándor (Klímon—Szabó), Jászjákóhalma: Nagy I. — Mu­hart. Fodor, László — Nagy II., Koppány — Farkas, Kozmóczky, Lukácsi, dr. Jancsó, Urbán. Jász­árokszállás: Kiss — Kókat, Győ­ző, Raeskó I. — Raeskó II., Csor­dás — Kalla, C/a Hány j,, sipe- kl, Bagl, Czagány II. A vendégek támadásaival kez­dődött .a játék. Később feljöttek a hazaiak és a 14. percben Far­kas megszerezte a Spartacus ve­zető gólját. 1:0. A gól u*án a 24. percben Sipeki egyenlített. 1:1. A 31. percben a vendégek hogz- szan beívelt labdája a helytele­nül beavatkozó Muhar! fejéről hullt a hálóba (öngól). 1:2. For­dulás után nagy erővel rohamo­zott a Spartacus és a 76. perc­ben Lukácsi beállította a vég­eredményt. 2:2. A Törökszentmiklósi MÁV SE vívói Salgótarjánban Vasárnap a Nógrád megyei Ví­vj Szövetség városok közötti if- lúsági csapatversenyt rendezett a Május 1 úti tornateremben. A vendéglátók a Salgótarjáni Ko­hász és a Salgótarjáni Bányász vívószakosztályának vegyes csa­patával léptek pástra az első csapatversenyüket vívó török- szentmiklósiak ellen. A felvonulás, az üdvözlés és a csapatkapitányok zászlócseréje után egyszerre két páston kez­dődött a találkozó. Egyik páston a fiú tőr-csapatok, a másikon a leány-csapatok vívtak. A lányok hatos csapatokkal küzdöttek. A törökszentmikló- siak végig biztosan vezetve, egyenletes, jó vívással 23:13 ará­nyú győzelmet arattak. Ezzel is igazolták a különféle minősítő versenyeken elért helyezéseiket. Győzelmeik közül Vájná Judit hatot. Faragó Agnes ötöt, Vájná Edit, Farkas Anna négyet-né- gyet, Seller Magdolna hármat, Duda Mária egyet szerzett. A salgóarjániak közül Prasznovsz- kl. Győri három—három, Révai, Bagyinszki, Hagara kettő—kettő, Csömör egy csörtét nyert. Valn mennyiük közül kiemelke­dett Vájná Judit, aki magabiz­tos, erő^elies vívással győzte le minden ellenfelét, s mindössze nyolc találatot kapott. A töb- biekről együtt annyit mondha­tunk, hogy mindenki becsülete­sen harcolt, s megtettek min­dent a csapat végső győzelme, s a jó találati arány érdekében. A fiúk tőrversenyét Salgótar­ján nyerte 12:4 arányban — meg­érdemelten. Vívóik tapasztaltab­bak, sokkal több versenyen sze­repellek. Ez az arány sem túl­zott. Salgótarján győzelmei: Szu- tor 4. Lontsák 4. Flórik 3. Szi- nyéri 1. Törökszentmiklósi Dó- kus 2. Túri. Vadai 1—1, Végh 0. Kardban már sokkal szorosabb volt a küzdelem. A csupán né­hányszor vett kardiskola után 9:7 arányú vereséget szenvedtek a kizárólag kardozó salgótarjá­niaktól. A hazai csapat győzel­mei: Lovász és Németh 3—3, Szabó 2. Bene, 1. A törökszent- miklósiaké: Katona 3, Túri 2, Dókus és Madula 1—1. A török­szentmiklósi fiúk közül legjob­ban Katona szerepelt, aki kard­ban 3 győzelmet szerzett. Meg­felelően vívott tőrben Dókus és kardban Túri. Rájuk és a töb­biekre is vonatkozik, hogy még nagyon sok versenytapasztalat­ra van szükségük. Végeredményben a verseny jól szolgálta mind a vívók fejlődé­sét, mind pedig a sportbarátság kialakulását. A verseny vissza­vágója Törökszontmiklóson, — majd a folytatása Debrecenben lesz. Szerdai sportműsor LABDARÚGÁS A világbajnokságra készü­lő megfiatalított magyar lab­darúgó válogatott ma Szol­nokra látogat, ahol a MÁV NB Il-es csapatával játszik előkészületi mérkőzést. A ta­lálkozóra a MÁV sporttele­pen 14.30 órakor kerül sor. A Szolnokra érkező váloga­tott keretet hétfőn jelölte ki Baróti Lajos szövetségi kapi­tány. A neveket tegnapi lap­számunkban már közöltük. A vasárnap jó teljesít­ményt nyújtó MÁV legjobh egvüt*°sével veszi fel a küz­delmet. Jók: Fodor, László, Lukácsi, Farkas, illetve: Racskó I., Csor­dás, Sipeki. A játékvezetői hár­mas hiba nélkül működött a nagyiramú és végig izgalmas mérkőzésen. Jászárokszállás ifi—Jászjákó- halma ifi 1:0. — sas — Két ellentétes félidő Tiszaföldvár—Kunhegyes 4:1 (1:0) Tiszaföldvár, 500 néző. Vezet­te: Szentesi. Tiszaföldvár: Tóth — Szécsl, Kovács, Pete — Bállá, Sági — Bíró II., Gazsó, Kávási, Bóka, Diós. Edző: G. Kiss Ist­ván. Kunhegyes: Kiss I. — Sza­bó III., Horgosi, Lipták — Kiss rí., Lévai — Szabó II., Pénzes, Szabó I., Szalai, Ballai. Edző: Mészáros Miklós. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt. Ekkor mindkét csa­patnak több gólhelyzete akadt. Ezekből a hazaiak tudtak egyet értékesíteni. A 3. percben Bóka több csel után jó labdát adott a kapu elé és a jó ütemben érke­ző Bíró II. közelről a kapu kö­zepébe lőtt. 1:0. A második fél­időben a hazaiak kerültek fö­lénybe és remek gólokat lőttek. Az 53. percben Sági hosszan ívelt labdáját Gazsó pompás fe­jessel küldte hálóba. 2:0. A 60. percben Kávási 20 méteres lö­vése a balsarokba vágódott. 3:0. A negyedik gólt Diós szögletéből a 64. percben Gazsó fejelte. 4:0. Az idoleó negyedórában fellőt­tek a vendégek és a 80, percben Szabó IT. szépített. 4:1. A csúszós talajon lejátszott mérkőzésen a második félidei játék alapján a tiszaföldváriak ilyen arányban is megérdemel­ten győztek. Jók: Pete. Sági, Kávási, Bóka, Gazsó, illetve: Lipták, Lévai. Szentesi játékve­zető kitűnően bíráskodott. Tiszaföldvár Ki—Kunhegyes ifi 1:0. Verbók Attila Igazságos döntetlen T.-miklósi Fáklya— Szolnoki MÁV II. 1:1 (0:0) Törökszentmiklós, 400 néző. Vezette: Höfflinger. T. Fáklya: Nyeső — Visnyei, Szeesei. Fá­bián — Búzás, Kriston — Kari­kás, Kiss Gy„ C-sortos Szűke, Szakái. - Edző: Horváth Ferenc. Szó. MÁV II.: Molnár — Torna, Urbán, Tamás — Kolláth. Go- gány — Kovács, Pintér, Sülé. Kis, Szűcs. Edző- Korom Pál. A csúszós talajon nem bonta­kozott, ki jó Játék. A 37. percben Szakái már csak a kapussal állt szemben, de nagy helyzetben kezébe rúgta a labdát. Az első félidőben csapkodó mezőnyjáték folyt, egyik fél sem tudott ered­ményes lenni. Fordulás után Fáklya támadásokkal kezdődött a játék. Egészen a 83. percig gólt egyik oldalon sem tudtak elérni a csatárok. Egy MÁV tá­madásnál Szakái szerelését a bí­ró a 16-oson belül szabálytalan­nak minősítette. — A megítélt ll-est Pin'ér értékesítette. 0:1. Eey nerccel később Fáklya el­lentámadás végén Karakas egyenlített és beállította a vég­eredményt. 1:1. A látottak alapján a döntetlen eredmény Igazságosnak mondha­tó. A játékvezető több hibát vé­tett. Jók: Szakái. Szeesei. Kara­kas, illetve: Urbán, Sülé, Tamás. T. Fáklya ifi—Szó. MÁV II. ifi 0:3 (0:1). Magas László Sporlszerű küzdelem, szerencsés győzelem Szó. Vasutas— K-.mártoni MEDOSZ 1:0 (0:0) Szolnok, Vasutas pálya, 300 nőző. Vezette: Csók I. Szó. Vas­utas: Lauer — Varga. Palotai, Retkes — Kálmán, Kovács — Debreceni, Hamar, Hárshegyi, Cseh, Simon. Kunszentmárton: Talmácsi — Pintér I., Oláh, Föl­di — Csornán, Pintér II. — Ha­rangozó, Tálas, Juhász, Baranyi, Szabó. Alacsony színvonalú, de sport­szerű küzdelmet vívott a két csapat. Az első félidőben válto­zatos volt a játék. Főleg a vas­utasok támadtak, de a kunszent­mártoni védők Oláh-val és Tal- mácsival az élen, biztosan ver­iiiiiiiiimiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiif A megyei labdarúgó bajnokság állása a 12. forduló után 1. T. Vasas 12 7 5 — 27:12 19 2. Mtúri H. 12 6 3 3 22:11 15 3. Karcag 12 6 3 3 24:18 15 4. Járokszáll 12 6 2 4 18:11 14 5. T. Fáklya 12 5 4 3 25:22 14 6. MAFC 12 5 3 4 25:14 13 7. Jászapáti 12 6 1 5 17:15 T3 8. JákóhaJ. 12 6 1 5 23:25 13 9. Szó. VSC 12 5 2 5 13:15 12 10. Nkunság 12 5 1 6 20:19 11 11. Jászkisér 12 4 2 6 16:17 10 12. Tf öld vár 12 4 2 6 12:21 10 12. Szó. MÁV 12 3 3 6 15:29 9 14. Kmárton 12 3 3 fi 12:20 9 15. Cjszász 12 3 3 6 12:26 3 16. Kheeves 12 1 3 8 12:27 5 Söprik a szolnoki utcát Tetőtől talpig rendes, hi­bátlan öltözéke van Guban- csik bácsinak. Jó erős ba­kancs, posztó nadrág, zub­bonyszabású felsőrész, siltes sapka, meleg bélelt kesztyű tartozik a munkaruhájához. A mikádót, meg a szőrmés sísapkát még nem veszi fel, kell az a hóesésben, fagy­ban... Esőköpenyt, nyárra vászonruhát is kap a tanács­tól, s az összesen 4 ezer fo­rint értékű ruha két/ év múl­va saját tulajdona lesz. Ak­kor mindenből új „jár” az úttisztítónak — így írja ezt elő a Munka Törvényköny­ve... Mert Gubancsik László út­tisztítói minőségben működik Szolnok városában. Hajnali öt órakor már a megyei ta­nács előtt húzza össze hosz- szúnyelű vesszőseprűjével az előző napi szemetet. — Nagyon rendetlen a nép — mondja —, míg a vélet­lenadta „sziesztát” felhasz­nálva, cigarettát kotor elő zsebéből. — El se tetszik hin­ni, mi mindent dobálnak szét. Legnagyobb a szemét a hatvanas bolt környékén. Megvásárolják az ennivalót, megállnak vele az utcán és ott nyomban elkezdik enni. A papírt aztán elhajítják. — És a buszmegállónál? — kérdezzük. — Ott meg a rengeteg jegy... De nemcsak azt, gyű- mölcshulladékot is sokat fel- söprök. Az asszonyok vára­kozás közben unalmukban kiszedegetik a kosarukból az almát. A csutkát az úttestre dobálják. Valamelyik vasár­nap a „Muskátlidból jött ki egy fiatal pár, krémessel a kezében. Jóízűen elfogyasz­tották, a papírtálca meg a megyei tanács árkádja alá repült. — Nem szólt rájuk? — Dehogynem! — „Azért van itt maga” — azt vála­ték vissza a legveszélyesebb helyzeteket is. A második félidő első 20 percében a hazaiak ját­szottak fölényben, de eredmény­telenül.' A 70. percben Hamar megsérült, bokarepedés miatt nem tudott tovább játszani. . így a vendégek kerültek fölénybe, de a jó formában lévő Lauer megakadályozta gólszerzésükben őket. A mérkőzés egyetlen gól­ját Varga szerezte a 88. percben, amikor a vendégeknek csak egy fedezete tartózkodott hátul és Palotai hatalmas felszabadító rúgásával kiugorva, az eléje fu­tó Talmácsi mellett gurított az üres hálóba. 1:0. A játék alapján döntetlen ered­mény lett v^olna igazságos. A já­tékvezetői hármas mindkét fél megelégedésére jól működött. Jók: Lauer, Palotai». Varga, Si­mon, illetve: Talmácsi. Földi, Juhász, Oláh. Harangozó. Szó. Vasutas ifi—Kunszent­mártoni ifi 0:0. L. I. Magára talált Karcag Karcag—Jászapáti 5:1 (3:0) Karcag, 000 néző. Vezette: Kon­ti (Debrecenből). Karcag: Kiss Soós, Zsíros, Székely — Nagy, Kovács I. — Vaüász, Koós, zila­hi, Bőta. Agócs. Jászapáti: Sim- kő — Mihályi, Utesi, Vágó — Rusvai, Horváth —. Kökény II., Adám, Kökény I., kökény III-, Szlrze. Kezdés után mintegy 10 percen át Jászapáti többet és veszélye­sebben támadott, azonban a jól záró karcagi védelem mindig hárított. Fokozatosan Karcag vette át az irányítást. Sportszerű támadások eredményeként a 13., majd a 18. percben Koós, illetve Bóta góljával kétgólos vezetést értek el a helyiek, sőt a 25. perc­ben Bóta Jl-ével 3:0-ra alakult az eredmény. A mérkőzés második felében egy időre megtört a karcagiak lendülete és Adám révén Jász­apáti 3:l-re szépített a 62. perc­ben. Az utolsó negyedórában a helyiek ismét lendületbe jöttek. A jászapáti védelem többször is csak szabálytalanság árán tudott hárítani. A 77. percben újabb ll-eshez jutott Karcag, amit is­mét Bóta értékesített. 4:1. A 87. percben Kovács I. góljával 5:l-re alakult a végeredmény. Utána még Zilahit húzták el pár lépés­re a kaputól óriási helyzetben. A magára talált karcag jó Já­tékkal ilyen arányban is megér­demelten, győzött a lelkes, de ezen a mérkőzésen nem egysé­ges Jászapáti ellen. Jók: Kiss, Soós. Zsíros, Székely, Kovács I., Bóta, zilahi, illetve: Simkó, Hor- váih. Adám. Karragi ifi—Jászapáti ifi 5:3. — Szüllösl — Sok gólhelyzetet kihagyott Ujszász Űjszász—Nagykunsági MEDOSZ 1:0 (1:0) Ujszász, 300 néző. — Vezette: Csák II. Ujszász: Dancsó — Zi- monyi, Bakó, Simon — Nagy, Frikker — Molnár. Farkas, Fó- lónyi, Varga, Kovács, Nagykun­ság: Szarka — D. Kiss, B. Nagy, Polgár — Tapodi, Blaskovits — Fodor, Kiss, Kecső, Bodor, Cs, Nagy. Már az első percekben Is lehe­tett látni, hogy jőiramú mérkő­zésnek lesznek szemtanúi az új- szászí szurkolók. Az első percek és a egész első félidő hatalmas üjszászi fölényben zajlott le és igen sok gólhelyzet adódott a Nagykunság kapuja előtt. Üj- szász ezekből mindössze egyet tudott kihasználni. A 23. perc­ben Varga beívelt szögletét Ba­kó nagyszerű fejessel küldte ka­puba. A gól után is jobbára az újszásziak támadtak. Fölényükre misem jellemzőbb, mint hogy a szögletarány, az első félidőben 11:1 volt. Szünet után megfordult a hely­zet. A jő kondícióban és erőn­létben lévő Nagykunság többet támadott és igen veszélyesen. Már-már a levegőben lógott a kiegyenlítés, amit azonban a nagyszerű formában lévő hazai hátvédhármas — élén Simonnal — akadályozott meg. Jók: Simon, Bakó, Dancsó, Farkas, Nagy, illetve: B. Nagy, Cs. Nagy. Bodor. A játékvezető végig kifogástalanul működött. Ujszász ifi—Nagykunság iff 3:0. — Varga — szolták. Dehát ez nem igaz, nem az emberek szemetjét vagyunk itt eltakarítani, ha­nem a falevelet, meg a port, ami az autók kerekén bejut a városba. A fáknak muszáj a levelüket elhullatni. Bölcs beszéd... Az ember tud rendes lenni, ha akar... — Ma már nem szabadna ennek így lenni — gyakorol kritikát Gubancsik bácsi. — Régen műveletlenebb volt a nép. — Régen? Hát mióta fog­lalkozik úttisztítással a bá­csi? — Hajaj!... — sóhajt egy mélyet. — harmincas évek­ben is a söprű volt a kenye­rem, kilenc esztendeig egy­folytában. Rossz világ volt az nagyon — emlékezik. — Naponta fizették az éhbért. alig volt köztünk egy pár. aki a „kinevezett utcasöprő” tisztét viselhette. Nagy szó volt ez akkor! Protekció kel­lett hozzá... Azoknak adtak ruhát, lakást, mindent... Bezzeg most minden más­ként van... — Tetszik látni? Az ott egy mérnök — mutat Guban­csik bácsi egy arrahaladó középkorú férfira, akinek a köszönését az előbb fogadta. — Gyerekkora óta ismerem. Nem vág fel, tessék elhinni Ha ráér, idejön hozzám, az­tán elbeszélgetünk. — Jó érzés ez, hiába... — így mondja az öreg úttisztí­tó. — Meg vagyok elégedve az életemmel — nyomja el gon­dosan a csikket a talicska oldalán. — Takarékosan élünk az igaz, de mindenre jut... Jövőre az egyszobás kis házunkat szeretnénk ki­bővíteni. A fiatalok is segí­tenek, mert egy fiam, meg egy lányom velünk lakik a családjával, azért lett szűk a ház... — kemény — Capróhirdetések) A szolnoki 18—19 óráig 222 méter A riporter jegyzetfüzetéből. — Addinsell: Varsói koncert. — Amiről a versenytábla be­szél. — Riport összeállítás (zenés beszélgetés). — A me­zőgazdász tanácsolja. — Dú­dolom ... tánczene. — Jász­kunság) krónika. — Műsorzá­rás — SZIGLIGETI SZÍNHÁZ mai műsora: (november 1-én, szer­dán* este 7 órakor PESTI EMBE­REK. ÁLLAS A SZOLNOKI Sütőipart Vállalat felvételre keres karbantartó mo­torszerelőt, aki egyben a mű­helyvezetői teendőket is ellátná, A7, ECSEGFALVI Földművesszö- vetkezet kis jutalékos vegyes­boltjába boltvezetőt keres azon­nali belépéssel. Erkölcsi és mű­ködési bizonyítvány szükséges. Felvétel esetén útiköltséget té* ritünk. Jelentkezni lehet a föld­művesszövetkezet tg. elnökénél, Ecsegfalva, fmsz, központi iro­da. GYAKORLOTT utókalkulátort, gyors- és gépírót felvesz a Mezőgazdasági Gépjavító Válla­lat. Szolnok, Vöröshadsereg út 33. szám. INGATLAN Egy szoba konyháé ház azonnal beköltözhetően eladó. Erpeklüd- ni lehet: — Csabainé, Szolnok, Nyúl utca, me.lékköz. 150 n-öles telek eladó, Szolno­kon a Bokréta úton. Érdeklődni lehet: Kövér: Ernőnél, Mártírok útja 37. EGTEB A „VÖRÖS Csillag” Ruházati KTSZ 3 számú részlege Szolno­kon, a Kossuth tér 10 szám alól elköltözik Beloiannisz út 12 sz. alá, a sportszer Bolt mellé. AUTÓGUMIK javítását földmű­vesszövetkezeteknek soronklvül vállal. Különböző méretű gu­mik eladók. Budapest, Leonardo da Vinci út 52. FELHÍVÁS a pulykatenyésztőkhöz A földművesszövetkezetek a pulyka! ződésben napra meghatározták. a szer­A zavartalan átvételt csak akkor tudjuk biztosítani, ha *a szerződésben kitűzött napon adják át a pulykákat a baromfifelvásárlónak! A pulykák HIZLALÁSA és az ÁTVÉTELI NAP BE­TARTÁSA ÉRDEKÉBEN szerződéses PULYKÁN­KÉNT 5 KG KUKORICÁT utaltunk ki állami áron. Átvételig a pulykák etetését, minőségének javítását, a szállítási időpont betartását kukoricajuttatással Is segítettük. Ezért saját érdekében KÉRJÜK A7 ÁTVÉTELI HA­TÁRIDŐ BETARTÁSÁT. TÖRÖKSZENTMIKLÓSI BAROMFIFELDOLGOZÓ VÁLL.