Szolnok Megyei Néplap, 1961. november (12. évfolyam, 258-282. szám)

1961-11-15 / 269. szám

SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP '.T^nuiaw • 1961. november 15. a Törökszentmiklósi Vasas még mindig veretlen A megyei labdarúgó bajnok­ság 14, fodulójában ismét csök­kent a csatárok góllövő készsé­ge. Az előző forduló 4,3-as gól- átlagával szemben most csak A ponton való osztozkod Karcag—Tiszaföldvár 1:0 (0:0) Tiszaföldvér, 300 néző. Vezette: Puskás (Debrecen). Karcag: Ba­logh — Soós, Zsíros, Székely — Nagy, Tamal — Pallagl, Vadász, Takács, Kovács, Agócs. Edző: Pető András^ Tiszaföldvár: Tóth Szécs't, Gazsó, Pete — Tálas, Sá­gi — Lukács. Bíró II., Kávási, Bóka, Diós. Edző: G. Kiss Ist­ván. Mindkét csapat tartalékos ösz- széállltásban lépett pályára. Az első félidőben a hazaiak harcol­tak ki fölényt, de több nagy gólhelyzetet kihasználatlanul hagytak. A második félidőben 2.6 gól jut egy mérkőzésre. Hat csapat ugyani.-, egyetlen gólt sem tudott lőni. A Törökszent­miklósi Vasasnak még mindig sikerült megőrizni veretlenségét. is igazságosabb lett volna kiegyenlített lett a játék. Ekkor a karcagiak Is vezettek veszé­lyes támadásokat. A mérkőzést eldöntő gól a 88. percben védel­mi hibából esett. Pete rövid ha- zaapását Agócs elcsípte és a ki­mozduló Tóth fölött a bal felső sdrokba lőtt. A játék képe és a gólhelyzetek alapján is a tlsza- földvárl együttes legalább az egyik pontot megérdemelte vol­na. Jók: Zsíros, Nagy, Pallagi, Balogh, illetve: Szécsi, Tálas, Sági. Bóka. Puskás Játékvezető jól működött. Karcag Ifi—Tiszaföldvár Ifi 3:1. yerbók Attila Nem ment a Vasasnak Csak a Jászberényi Vasasnak sikerült Ezen a héten megyénk NB Ili­as labdarúgó csapatai közül csak a Jászberényi Vasas szerepelt jól. A Szentesi Kinizsit fektette kétvállra. Ezenkívül a Martfűi MSE eredménye is értékes. A cipőgyáriak ugyanis Gyuláról hozták haza az egyik pontot. A Szplnokl MTE Békéscsabán, a Jászberényi Lehel Hódmezővá­sárhelyen szenvedett vereséget. A Szolnoki Kinizsi pedig hazai pályán kapott ki a Békéscsabai MAV-tól. Tudósítóink az aláb­biakban számolnak be a mérkő­zésekről. Rossz napja volt a Ki nizsi kapusának ... Törökszentmiklósi Vasas— Jászapáti 3:1 (0:0) Törökszentmlklós, 600 néző. — Vezette: Csősz. T. Vasas: Mák — Sz. Kiss. Balázs, Hanák — Szed- lák. Szabó — Darvast, Bana, Ka­tona. Fekete. Kiss. Edző: Selme- czl János. Jászapáti: Sinkókáli Mihályi, Utasi. Vágó — Polgár, Horváth — Bolyós, Kökény 1., Kökény XI.. Adám, Szlrze. Edző: Korsós Miklós. Közepes Iramú mezőnyjáték­kal kezdődött a mérkőzés. A 30. percben Vasas támadás során Katona elől Sinkókáli tisztázott. A 40. percben Vágó szögletét Kökény I. laposan lőtte kapura, de a védelem mentett. Fordulás után. a 48. percben jászapáti iá madás végéh Szlrze lövése vágó­dott v*dhetetlenül a hálóba. 0:1. Egy perccel később hazai táma­dásnál Darvasit a 16-oson belül buktatták. A Játékvezető határo­zottan a ll-es pontra mutatott. A Jászapátiak tiltakoztak ellene és ezért Horváth a kiállítás sor­sára Jutott. Erre Utasi szidal­mazta a Játékvezetőt, aki őt Is kiállította, öt percig állt a Játék, majd a ll-est Darvast értékesí­tette. 1 :l. A kilenc főre olvadt Jászapátiak ellen sem tudott eredményes lenni a Vasas. A 76 percben Bana beadását Szabó fejelte a hálóba. 2:1. A' mérkőzés közepes színvonalú játékot ho­zott. A Vasas rossz napot fogott ki. A-Játékvezető jól működött. Jók: Darvast, Szabó, Balázs, Il­letve: Kökény TI., Bolyós, Vágó. T. Vasas ifi—Jászapáti Ifi 3:1. Magas László Békéscsabai MÁV—Szolnoki Kinizsi 4:3 (4:1) Cukorgyári pálya, 400 néző. — Vezette: Pengő (Pálinkás—Höff- linger). Szó. Kinizsi: Kóródl — Mátyus, Szabó, Gyémánt I. — Marton, Germán — Lévái, Géczi IT., Kolláth, Munkácsi, Gazdag. Edző: Csabai János. Békéscsabai MÁV: Unyatinszki — Moravszkl, Simon, Pécsi — Barát, Losch — Csicsely, Kovács, Gazsó, Belen- ka I., Belenka II. Edző: Andó Tamás. Mérsékelt iramban kezdődött a játék. Rövid tapogatózás után a MÁV Jobb csatársora révén fe­lülkerekedett és a 7. percben Csicsely sarokrúgása a tétová­zó Gyémánt fölött kapura szállt, és Kóródl saját kapujába ütötte. 1:0. Szárnyakat kapott a vendég­csapat és a 10. percben Kovács beadását a sokat mozgó Csicsely remek hátrahúzott lövéssel a léc alá küldte. 2:0. Rákapcsolt a Kinizsi és két Ízben is góltlgé- rően alakult a helyzet, de Unya- tlnszkl remekül védett. A 20. percben Ismét sarokrúgást vég­zett Csicsely: jobb külsővel per- dített mesteri beadásába Kóródl csak belenyúlni tudott, de a lab­da ismét a hálóba került. 3:0. A váratlan gólok sem törték le a Kinizsi erejét. Néhányszor for­más akciókat vezettek játékosai és a 29. percben Kolláth 20 mé­teres szabadrúgásával szépített. 3:1. A két 16-ós között hullámzó Játék nem hozott igazi gólve­szélyt. A 41. percben a csabai balszárny egyik beadásának szánt ívelt labdája Kóródl kezét érintve beesett a gólvonalon és már 4:1 volt az eredmény. Szünet után a Kinizsi minden erővel- támadott. Többször meg­kavarták a csabai védelmet, de sok jó helyzetet kihagytak. Csak a 80. percben sikerült Gyémánt fejesét Géczinek a hálóba fejel­nie. 4:2. Változatos, érdekes volt a két csapat találkozója. A vendég MÁV jobb csapatmunkájával és kulturáltabb Játékával rászolgált a győzelemre. A Kinizsi játéko­sait a vereség' ellenére Is dicsé­ret illeti küzdőszellemükért. Az ellenfél 3:0-ás és 4:l-es vezetésé­nél kevés csapat harcol olyan szívvel, lélekkel, mint a cukor- gyáriak. Jók; Szabó, Germán, helyenként Kolláth és Géczi, illetve: Csicsely, Kovács, Belen­ka I. H. Gy. Sportszerű, kemény küzdelem riszjákőhalml Spartacus— Jász- kiséri MEDOS7 0:0 Jáazjákóbalma, 400 néző. Ve­rtei Fehér. — Jásziákóhalma: 4aey 1- — Kovács, Fodor, László - Nagy TI., Koppány — Farkas. Cozmóczky. Lukácsi, Urbán, dr. sncsú. Jászklsér: Tari — Zs. Ciss, Bánlaki. Laki — Nagypál, .’áss — Tűri. Kovács II., Burai. Jalor n., Szabó. Hazai támadásokkal kezdődött l mérkőzés. A Spartacus jelen­ős mezőnyfölényt harcolt ki, a ’öllövéshez azonban nem volt izerencséje. Később feljöttek a ’pndégek Is és az első félidő Végéig váltakozó mezőnyjáték alakult ki. Fordulás után nagy lendület tel támadott a Sparta­cus, azonban a jászkisérl véde­lem — élén Bánlakival — min­dig tisztázni tudott. Az utolsó percekben a jobbára védekezésre berendezkedő vendégek meg tudták akadályozni a hazaiak gólszerzését. A játékvezetői hár­mas igen jől látta el feladatát a végig kemény, de sportszerű mérkőzésen. Jók: Nagy I., Fo­dor, Koppány, Kozmóczky, Illet­ve: Bánlaki, Burai, Tűri. Jászjákőhalma ifi—Jászklsér Ifi 1:3. — sas — Megérdemelt győzelem Szolnoki Vasutas—Törökszent­miklósi Fáklya 2:1 (0:l) Szolnok. Vasutas pálya, 400 néző. Szó. Vasutas: Lauer — Ko­vács, Palotai. Retkes — Kálmán, Sági — Varga, Cseh, Hárshegyi. Mészáros, Horváth. T. Fáklya: Nyeső — Vlsnyel, Szeesei, Fá­bián — Buzásl, Papp — Kara­kas. Kiss, Szakái, Kriston. Sze­gedi. A Vasutas Idei legjobb játéká­val megrédemelten szerezte meg mindkét pontot. Végig a hazaiak támadtak. nemzeteik alapján nagyobb arányban Is győzhettek volna. Jók: Kovács. Sági, Cseh. Illetve: Szakái, Szeesei, Karakas L. 1. A Honvéd nyerte a helyi rangadót Mezőtúr! Honvéd—Mezőtúri MAFC 2:0 (0:0) Mezőtúr, 1000 néző. — Vezette: Hamar. Honvéd: Novák — Mol­nár, Kudecz, Kalocsai — Nádasi, Varga — Haász, Kreisz — Már­kus, Hites, Vékony. Edző: Lu­kács László. MAFC: Selmeczi — Tassy, Török I., Veres — Egei, Török II. — Gombás I., Balogh, Csete, Nagy II., Máté. Edző: Ma­gyar Zoltán. Sáros, helyenként mély talajú pályán a MAFC támadásaival kezdődött a mérkőzés. A 17. percben Balogh nagyszerűen hú­zott kapura, de a nagy sárban elvétette a labdát. Ezután a Hon­véd percei következtek, a MAFC védelem azonban önefláldozóan mentett. A 40. percben villám­gyors MAFC támadás végén Ve­res hatalmas lövését Novák csak szögletre tudta ütni. Szünet után. az 52. percben Haász szép csel­lel becsapta Verest, a kapu elé ívelt és az üresen hagyott. Vé­kony a balsarokba fejelt. 1:0. A jgól után feljött a MAFC, két nagy helyzetük is akadt, amit azonban nem tudtak kihasznál­ni. A 85. percben a MAFC védők kapujuktól mintegy 18 méterre szabálytalankodtak, a megítélt szabadrúgást Varga értékesítette. 2:0. Jók: Kudecz, Novák, Varga, Haász. illetve: Egei, Máté. Tassy. Gombás I. Hamar játékvezető határozottan, jól működött. Sindel Imre Jó taktika Jászárokszállás— Nagykunsági MFDOS7. 6:1 (5:0) Jászárokszállás, 800 néző. Ve­zette: Lesán. — Jászárokszállás: Kiss — Czagány FI., Győző, Racskó I. — Csordás, Sipeki — Kalla, Bagi, Kóczián, Racskó II.. Kókai. Nagykunság: Szarka — G. Kiss, B. Nagy, Polgár — Ta- podi, Hlaskovics — Kiss, Cson­tos, Fodor, Kecse, Cs. Nagy. A hazaiak nagy becsvággyal küzdöttek. A 10. percben Kó­czián megszerezte a vezetést. 1:0. Továbbra is hazai fölény volt. A 15. percben Kókai, a 20.-ban pedig Bagi volt eredményes. 3:0. Fordulás után feljöttek a nagy kunságiak és az 55. percben Kiss révén szépítették. 3:1. Az 58. percben Csordás távoli lövését a kifutó kapus nem érte el. 4:1 Továbbra is jászárokszállás! fö­lény maradt. A 90. és a 86. perc­ben újabb gólt szereztek. 6:1. A jászárokszállásiak játékán meg­látszott Udvarias edző gondós. lelkiismeretes munkája. Alig pár hónapja vette át a csapat edzé seinek vezetését, s azóta fokoza losan javult az- együttes formá- ja. Jászárokszállás ifi—Nagykunság ifi 9:0. Szabó János Csak fordulás után javult fel a Vasas Jászberényi Vasas—Szentesi Kinizsi 5:0 (1:0) Jászberény, 800 néző. Vezette: Geréb. Jb. Vasas; Kohári — Ko­vács, Túri, Helle — Rétsági, Pin­tér — Kovács III., Bíró, Szántai, Bató, Hegedűs. Edző: Kerekes Imre. szentes: Nagy — Színi, Vígh, Gágyor — Gazsi, Pálya — Póczí, Fodor, Petenbérger, Fodor II., Joó. Edző: Tóth Imre. Helyenként vízzel borított pá­lyán került sor a találkozóra. Kezdés után azonnal a Vasas lendült támadásba. Párperces ostrom után feljöttek a hazaiak és Rétsági könnyelműsködése fniatt a labda Fodorhoz került, aki nagy helyzetben jó lövést küldött a jobbsarokba. Kohári szép vetődéssel mentett. Utána ismét a Vasas támadott, de sok hibával Játszottak a csatárok. A ritkább szentesi támadások min­dig veszélyt jelenteitek. A 11. percben Bató jól tette ki Kovács m-at, aki elhúzott a védők mel­lett és lövése a bal kapufáról* pattant a hálóba. 1:0. Most már fölénybe került a Vasas, de -a vendégek szívósan védekeztek. A 25. percben Kovács TIT. nagy lö­vést küldött a kapura. A kapus kiütötte és a befutó Szántai pár lépésről a kapu fölé emelte a labdát. A 29. percben a kiugró Pétén bergen Helle csak nagy üggyel-bajjal tudta szögletre sze­relni. Fordulás után mindjárt a 46. és 48. percben a játékvezető két alkalommal is tévesen, lesen ál­lította meg a Vasas csatárokat. Féltűnő volt ezu’án a játékveze­tő sok téves ítélkezése. Az 56. percben hirtelen előrevágott lab­dával Petenberger kiugrott és 5 méterről leadott dövését Kohári szögletre tudta ütni. Majd Joó lábáról szedte le a hazai kapus a labdát. Ezután döntő fölény­be került a Vasas. A 60. percben Bíró jól tette ki* Batót, aki pár lépés után a kifutó kapus mel­lett megszerezte a Vasag újabb gófját. 2:0. A 62. percben a kiug­ró Batót a 16-oson belül csúnyán elkaszálták, azonban a játékve­zető sípja néma maradt. A 75. percben Kovács III. beadását Bató nagy erővel vág*a a bal­sarokba. 3:0. Szinte egy kapura játszott a Vasas. A 81. percben Ková^ in. ment el. szélen, be­adását Bató rálőtte, a kapus ki­ütötte a labdát és a befutó Bíró a hálóba vágta. 4:0. A 84. perc­ben az clőrehűzódott Kovács ívelt a ka mi elé és a befutó Számai megszerezte a Vasas ötö­dik gólját. 5:0. A Vasas csak fordulás után játszott eifogdbatóan. A szívó­san védekező vendégek ellen az é!*=ő félidőben helytelen taktikát alkalmaztak, belül erőltették a játékot, a két szélsőt teljesen el­hanyagolva. Fordulás után már széthúzták a mezőnyt, így az eredmény nem maradhatott el. Egyénileg: Kohári néhány eset­ben bebizonyította, hogy Jő for­mában van. A hátvédhármas legjobbja Kovács volt, de szünet után felsorakozott mellé Túri es Helle is. A két fedezet végig igen jól játszott. A csatársor mozgatója a kitűnően játszó Ko­vács III. volt. Négy gólban volt részes. Utána Bíró játéka volt kiemelkedő. Bató szünet után nyújtott jó teljesítményt. Szán­tai mélyen forma alatt játszott. Hegedűs nagyon kevés labdát kapott. A szentesi csapat végig kitű­nően védekezett. — Legjobbjatk: Nagy, Végit, Gazsi ás Fetenber- ger. Geréb játékvezető Igen sok hi­bát vétett. G. J. „Gyengélkedett” az MTE védelme Békéscsabai Építők — Szolnoki MTE 6:4 (1:1) Békéscsaba. 4000 néző. V.: Bá­lint. Békéscsaba: Kratki — Hor­váth, Popol, a Vári Lonovits, Rieger — Miklya, Farkas, Sípos, Mitykó, Pataly. Edző: Léby Emil. S10. MTE: Solti — Wilifich, Ka­rakas Zalai — Török. Sári —■ Bosnyák, Bánhidi, Papp, Pallai, Cs. Farkas. Edző: Szántó József. Nagy iramban kezdődött a já­ték. Mindkét csapat- gyors táma­dásokkal próbálkozott. A 2. percben Bánhidi jó helyzetben kapott egy labdát, de Papp be­széde miatt a játékvezető az MTE ellen ítélt szabadrúgást. így oda volt a jó helyzet. A 8. percben egy hafcai támadásnál a 16-osra ívelt labdára Karakas és Zalai, egyszerre futott, a labda fejük­ről Miklyához került, aki kapu elé ívelt és Sípos a jobbsarokba fejelte. 1:0. A 23. percben Pallai elhúzott Popol melle't és a ll-es- ről az ellenkező sarokba gurí­tott. 1:1. A 42. percben az MTE megszerezhette volna a vezetést, de Bosnvák hét-nyolc méterről lövés helyett kapu elé emelt. A védőkről ismét hozzá került a labda, de lövés helyett beadott és á védőknek sikerült tisztázni. Fordulás után az MTE kapott előbb lábra, néhány szép táma­dást vezetett. Egv ilyen akciónál Pallai elügyetlenkedett egy lab­dát, mely Miklyához került, aki keresztbe kapu elé ívelt. Török késlekedve akarta elrúgni a lab­dát. amely az ellenfélről a jobb­ra mozduló Solti mellett a bal­sarok felé gurult és a kamifa. valamint Sípos segítségével a Megyénk labdarúgó játékvezetője külföldön hálóba- jutott. 2:1. Utána Mitykó 18 méterről kapura ívelt labdá­ját Solti elnézte és az a hálóba hullt. 3:1. A 60. percben ellentá­madásnál Bánhidi kapás-lövése védhetetlenül vágódott a hálóba. 3:2. A 70. percben az MTE kapu­jától mintegy . 30 méterre Pappot szabálytalanul választották el a labdától a békéscsabaiak. A já­tékvezető azonban nem sípolt. Mitykó 16 méterről kapura lőtt, s a labda Soltiról kipattant Sí­pos elé, aki nem hibázott. 4:2. A 77. percben Bánhidi beadásából Papp 5 méterről a kapu mellé rúgott. Még ebben a percben Zalai egy ellentámadásnál cse­lezni próbált, a labdát a hazaiak megszerezték és a középre hú­zódott Jobbszélső 8 méterről há- ’óba talált. 5:2. A 80. percben Sári rossz előreadása miatt vá­ratlanul az MTE kapuja elé ke­rült a labda és Miklya a kifutó Solti mellett a jobbsarokba gu­rított. 6:2. A .87. percben Wiliseh előreadásával Fallal elhúzott és a kapust is .kicselezve a hálóba lőtt. 6:3. A következő percben Papp tört ki a középen, Willsch elé emelt, aki a kimozduló ka­pus mellett a hálóba gurított. 6:4. Nagyiramú, változatos játék alakult ki a két csapat találko­zóján. Mindkét oldalon, de külö­nösen az MTE-nél a védelem gyenge játéka okozta a sok gólt. Solti néhány jó védés mellett két-három gólban benne volt. A fedezetek Is Igen mérsékelt tel­jesítményt nyújtották. Nem volt megfelelő kapcsolat a védelem és a csatársor között. A csatá­rok megtették a tőlük telhetőt. Ha a fedezetektől nagyobb tá­mogatást kaptak volna, több gólt is szerezhettek volna, Végered­ményben a békéscsabaiak győ­zelme megérdemelt. Jók: Rieger, Lonovits, Mitykó. Miklva, illet­ve: Cs. Farkas, Bánhidi B. E. Igazságos döntetlen Gyulai MEDOSZ—Martfűi MSE 1:1 (0:1) Gyula, 2000 néző. vezette: Ma­gyar z. Gyula: Vldó — Depes. Pásztor. Petrovsz.kl — Gutl, Fo­dor — Boros, Himmer II., Ham­mer I., Nagy II., Nagy I. Martfű: Csendes — Papp R„ Seres, T. Kovács — Sütő. Szűcs - Böjti, Mthovits, Mezőteleki, Mészáros, Molnár. Az első percekben mezőnyjá­ték alakult ki. A 7. percben egy gS’ulat támadásnál Sütő a 16- oson belül kézzel nyúlt a labdá­hoz. A megítélt ll-est Himmer I. gyengén a kapufának rúgta és így a labda elhagyta a játék­teret. Ezekben a percekben a gyulaiak támadtak, de a jól zá­ró martfűi védelem — Seressel az élen — biztosan verte vissza próbálkozásaikat. Ezt igazolja az is. hogy a gyulaiak három perc alatt három szögletet értek el. A 40. percben feljöttek a mart­fűtek. Mezőteleki a Jobbszélen jó ütemben húzott el, kicselezte az egész hazai védelmet és a ki- mo7_duló kapus mögött biztosan gurított az ellenkező sarokba. 0:1. Fordulás Után a 49. percben a hazaiak szögletét Csendes bizto­san hárította. Ezután a ripő- gyárlak jobbszélsője előtt nyílt gólszerzés! lehetőség. Tizenkét méterről azonban kapu fülé emelte a labdát. Az 58. perctől feljöttek a hazaiak, egymás után több szögletet ts kiharcoltak, de a martfűi védelem szinte áttör- hetetlennek bizonyult. A 68. percben egy gyulai támadásnál a bümetőn belül a labda Papp R. kezét érte. A megítélt ll-est a hazaiak értékesítették. 1:1. A hátralévő időben nagy harc volt a győztes gólért, de azt egyik fél sem tudta megszerezni A Játék képe alapján a döntet­len eredmény igazságos. Igaz. a hazaiak többet támadtak, de a cipőgyári védelem ellen tehetet­lenek voltak. A martfűiek szór­ványosabb támadásai sokkal ve­szélyesebbek voltak. Régen lát­tuk a martfűieket Ilyen lelkesen játszani. Ezért a csapat minden egyes tártát dicséret illeti. A gyulaiaknál Fodor és Boros nyúj­tóit állagon felüli te1 iosítmén yt A iáfékvezető jól vezette a mér­kőzést, Kiss János Megemberelte magát a &so. MA V il> Szolnoki MÁV II.—Üjszásxi Vasutas 3:0 (1:0) Szolnok, MÁV sporttelep, 500 néző. Vezette: Csák I. MÁV H.: Donka — Kolláth, Urbán, Tamás — Borzl, Gógány — Kovács, Sü­lé, Makai, Szurgyi, Szűcs. Edző: Korom Pál. Üjszász: Donkó — gimonyi, Frikker, Simon — Nagy Polónyl — Szurmai. Mol­nár, Biró, Farkas, Kálmán. Ed­ző: Varga János. Az utóbbi Időben siralmasan szereplő NB Il-es tartalékcsapat jó Játékkal győzte le a dereka­san harcoló testvércsapatot. Az újszásziak mezőnyben a játék­idő nagy részében egyenlő ellen­félnek bizonyultak. Az NB H-es játékosok most is tartózkodóan, különösebb erőbedobás nélkül játszottak. Ez az oka, hogy adott esetben — ha az első csapatban szükség van rájuk, nem tudják tényleges képességüket nyújta­ni. A szurkolótábor több vállal­kozó és harcikedvet vár az NB II. tagjaitól. Góllövő: Tamás 11- esből, Szűcs, Kovács. Jók: Donka, Kovács, Makai, Szurgyi, illetve: Donkó, Frlkker, Simon. MÁV ifi—Üjszász ifi 6:0. H. Gy. Szerdai sportműsor labdarcgas Ma délután 14 órakor Szolno­kon a MÁV sporttelepen kerül sör a Szolnoki MÁV — Martfűi MSE edzómérkózésre. A megyei labdarúgó bajnokság állása 1. T. Vasas 1« 9 5 — 31:13 Z 2. Mtúri Ho. 14 8 3 3 23:16 IS 3. Karcag 14 8 3 3 30:19 IS 4. Járokszáll. 14 8 2 4 29:12 i! 5. Jászapáti 14 7 1 6 23:17 1! 6. T. Fáklya 14 5 4 5 26:26 11 7. Szó. VSC 14 6 2 6 16:19 11 8. Jákóhalra. 14 6 2 6 29:32 H 9. MAFC 14 6 3 6 *S:31 1! 10. Jiszkisér 14 4 4 6 16:20 IS 11. Tföldvár 14 5 2 7 14:22 li 12. Nkunság 14 5 1 S 21:27 11 13. Szó. MÁV 14 4 3 7 20:27 i: 14. Kmárton 14 4 3 7 15:22 ll 15. Khegyes 14 3 3 8 17:28 d 16. Üjszász 11 3 3 8 12:34 1 A hét „11-e” A labdarúgó NB ÍT1. heti for­dulója alapján: Kohárl (jb. Vasas) — Kovács I (Jb. Vasas), Túri (Jb. Vasas), Hét le (Jb. Vasas) — Rétsági (Jb. Va­sas), Szűcs (Martfű) — Kováéi m. (Jb. vasas), Géczl IX. (Szó Kinizsi), Kolláth (Szó. Kinizsi) Mészáros (Martfű), Molnár (Mart­fű). . A megyei bajnokság heti for­dulója alapján: Novák (Honv. Szabó Lajos SE — Tassy (MAFC), Zsíros (Kar cag). Vágó (Jászapáti) — NagJ (Karcag), Sági (Szó. Vasutas) - Darvas! (T. Vasas). Cseh (Szó Vasutas), Kóczián (Jászárokszál lás), Racskó IT. (JáS7árokszállás) Kókaí (Jászárokszállás). Ma: A megyei TST sportaka­démia-sorozatának ünnepé­lyes megnyitására ma kerül sor Szolnokon, a Magyar- Szovjet Baráti Társaság klubjában (Irodaház, föld­szint) 17 órai kezdettel. Az első előadás keretében Eperjesi László, a Magyal Testnevelési és Sport Tanács elnökhelyettese ismerteti t magyar sport 1962. évi fel­adatait és célkitűzéseit. Utá­na bemutatásra kerül a min­dén idők eddigi legnagyobt olimpiájáról (a római olim­piáról) készült riportfilm. A megyei TST sajtó és propaganda bizottsága ez­úton is meghívja a sportve­zetőket, a versenyzőket és a sportkedvelők népes táborát r v apróhirdetések) ALLAS Kunhegyes volt eredményesebb Kunhegyes—Kunszentmárton 2:0 (0:0) Kunhegyes, 300 néző. Vezette: Csák n. Kunhegyes: Kiss I. — Szabó IV., Horgosi; Lipták — Kiss n., Lévai — Tóta, Takács 11., Szőke, Szabó I-, Szala!, Kun­szentmárton: Talrhácsi — Pintér 1.. Oláh, Földi — Csornán, Pin­tér TE. — Juhász, Papp, Szabó, Révész. Harangozó. Közepes színvonalú játékot ho­zott a mérkőzés. Mindkét csa­pat sokat támadott. Az első fél­időben a vendégek, a mérkőzés második felében a hazaiak ját­szottak jobban. A kunhegyesiek a második félidőbenl gólratö- rőbb, lendületesebb játékukért megérdemelten nyerték a nagy­kun rangadót. Góllövő: Takács TL, Szalai (ll-osből). Jók: Kiss I.. Lévai. Szabó IV., Illetve: Ju­hász, Révész, Harangozó. A Já­tékvezető jól működött. e- Barőcsl *» Nemrég adtunk hírt arról, hogy megyénk egyik tehetséges lab­darúgó játékvezetője. Horváth Lajos bekerült a nemzetközi (FIFA) keretbe. Azóta már meg is kapta első nemzetközi kikül­detését. Ugyanis november 1-én Csehszlovákiában, Kladnoban ve­zette a Kladno és az olasz Bolog­na közötti Középeurópai Kupa labdarúgó mérkőzést. A találko­zót az olasz Bologna nyerte meg 0:1 -es félidő után 2:1 arányban. Horváth sportíárs hazaérkezése után elmondotta, hogy nagy ói­mén v vo’t számára az első nem­zetközi kiküldetés. — Igyekezett legjobb tudása szerint működni, hogy tovább növéké külföldön is a magyar labdarúgó játékve­zetők hírnevét. Annak ellenére, hogy az olasz együttes győzött, a legnagyabb elismerésben ré­szesítették a csehszlovák labda­rúgó szövetség vezetői. Ot nagyon meglepte a cseh­szlovák közönség tárgyi’'^ossá­ga. A Bologna győzelmet jelentő második gólját legalább annyira megtapsolták, mint saját csa­patuk gólját.-A mérkőzés végén a pályáról levonuló játékosokat és játékvezetőket nagy ünnep­lécben részesítették. Mint elmondotta, csakis a legna­gyobb elismerés hangján nyilat­kozhat a Csehszlovák Labdarúgó Szövetség baráti, szívélyes ven­déglátásáról. A csehszlovák szö­vetségi kapitány és a szövetség főtitkára annak a véleményének adott kifejezést, hogy működé­sével tovább erősítette a cseh­szlovák és magyar nép sportba­rátságát. Horváth Lajos alig tért haza Csehszlovákiából, máris újabb külföldi útra készül. November 22-én Athénben működik másik két magyar játékvezetővel, a gö­rög Olimposz és a csehszlovák Zsilina — a Kupagyőztesek Ku­pája során lejátszásra kerülő — mérkőzésen. A másik két társa: Dorogi Andor Budapestről és SchranMó Jénő Debrecenből GYORS-gépírót keresünk azon­nali belépéssel szerződésesként. rile*mény: 950.— Ft. Cím a ki­adóhivatalban. PERFEKT gyors- és gépírót (taxigépírót) felveszünk. Jelent­kezés: ,,TEMPO” Ksz. Szolnok, Hubay Ferenc u. 3. Tel.: 24—60. A TÓSZEGI Gépállomás azonnali felvételre keres mezőgazdasági gépel: javításában jártas eszter­gályost és autó-villamossági sze­relőt. valamint szerel őkocsira gépkocsivezetőt. aki hegesztő vizsgával rendelkezik. .Jelentke­zés a gépállomás központjában reggel 7 és 9 óra között. Felvétel esetén útiköltséget térítünk. FIATAL kottaismerő népzenész klarinétost keres a Balassi Mű­velődési Otthon Balassi Tánc- együttes zenekarába. Útiköltsé­get csak felvétel esetén térít. Je­lentkezés egész napon át: Békés­csaba, Luther út 6. száfp alatt. SZAKKÉPZETT férfi szakácsot legalább 5 éves gyakorlattal azonnalra felveszünk. Alföldi Étterem, Szolnok, Magyar utca 7. szóm. FOYFB MEGVÁSÁROLJUK kiolvasott könyveit november 21-én a szol­noki könyvesboltban. Vásárolunk szépirodalmi, tudományos, szak- irodalmi és ifjúsági könyveket. Figyelem! — csak egy napig vá­sárolunk. Készpénzzel fizetünk. ÉRTESÍTJÜK kedven vendégeinket, hogy a Szolnoki Ruházati Válla­lat női rendelt részlege Szolnok. Kossuth tér 10 szám alól (az „Oregpatika" helyéről) elköltözött Kossuth Lajos utca 29 szám alá. a Temetkezési Vállalat mel­lett lévő banképület első emeletére.