Szolnok Megyei Néplap, 1961. szeptember (12. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-06 / 210. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NfTLAF 1961. szeptember 0. A labdarúgó 1MB lll-ért Félidő után kemény játék Orosházi Kinizsi—Marttűi MSE 1:1 (0:0) Orosháza 2000 néző, vezet­te: Bálint. Orosháza: Mikitte — Perjési, Békési, Fiam — Papp, Dudás — Csömör, Berta, Cziráki, Túri, Gera. Martfű: Csendes — Böjti, Se­res, T. Kovács — Mészáros. Szűcs — Pálinkás, Nagy 1., Vízhányó, Mikus, Mezőteleki. A martfűiek kezdték a já­tékot s az első negyedórában fölényt harcoltak ki. A 10. percben Mezőteleki lövését a kapus védte. Orosháza a 15. percben vezette az első tá­madást, amit Csendes bravú­rosan hárított. A játék ekkor igazán izgalmas volt. Hol az egyik, hol a másik kapu for­gott veszélyben. A 26. perc­ben Nagy I. veszélyes lövését az orosházi kapus szépen ki védte. A 39. percben oroshá­zi támadás során Csömör a iobbszélen elhúzott, de T. Kovács ragyogóan tisztázott. Fordulás után fokozódott az iram és kissé keményebb lett a játék. Az 50. percben Nagy I. lövését az orosházi hátvéd a gólvonalnál már csak beljebb tudta juttatni a hálóba. 0:1. A cipőgyáriak tovább fokozták az iramot, a 72. percben a játékvezető Dudást utánrúgásért kiállí­totta. A 83. percben Berta révén egyenlítettek a hazaiak. A 88. percben ismét a mart­fűiek támadtak és nagy tö­mörülésből Mezőteleki újabb gólt lőtt, amit a játékvezető a "partjelző beintésére meg­semmisített. A martfűi csa­pat minden tagja dicséretet érdemel jó játékáért. Az orosháziak közül Perjési, Papp, Berta játszott átlagon felül. A játékvezető nagysze­rűen vezette a mérkőzést. Kár, hogy a partjelző által beintett — véleményem sze­rint — szabályos gólt nem bírálta felül. Kiss János Alacsony színvonalú játék Jászberényi Lehel— Szentesi Kinizsi 3:0 (2:0) Jászberény, 1000 néző, ve­zette: Jánosi. Jászberény: Sándor — Fortuna, Pancsics, Fehér — Józsa, Nagy I. — Fülöp, Fekete, Nagymajdon, Lugosi, Novák. Szentes: Ká­dár — Maroskerti, Vígh, Süli — Gazsi, Fodor — Haffen- henger, Bíró, Joó, Gágyor, Kram. A mérkőzés zászlócserével kezdődött. Az első tízperc váltakozó játékot hozott. A 14. percben Nagymajdon — Fülöp — Fekete volt a lab­da útja. Utóbbi lesből ugrott ki, a hálóba lőtt, de gólja így érvénytelen lett. Két perccel később egy Lehel támadás során Nagymajdon egy haza­adást elcsípett és a hálóba lőtt, 1:0. A játék heves ira­mú és összecsapásokkal tar­kított volt. A 25. percben a szentesiek támadtak, de a jobbszélső Fodor nagy lövé­séi Sándor szép vetődéssel hárította. A 35. percben Le­hel támadásnál Józsa vezette fel a labdát, Lugosi elé tette, aki fordulásból nagy gólt lőtt, 2:0. A második félidőt is Lehel támadások vezették be. A 65. percben feljöttek a szentesi­ek, de a Lehel Józsával és Nagy I.-el az élen minden támadást eredményesen rom­bolt. A 75. percben Sándor­nak bravúros vetődéssel kellett egy újabb veszélyes szentesi támadást hárítani. Ezután felengedett a szentesi nyomás, a Lehel kerekedett felül. Nagymajdon a kapu előtt Lugosihoz játszott, aki kiugrott a védők közül és a kapus fölött a hálóba helyez­te a labdát, 3:0. Mezőnyjá­tékkal ért véget az iramos, de alacsony színvonalú mér­kőzés. Jók: Józsa (a mezőny legjobbja), Fekete, Nagymaj­don, Nagy I., Sándor, illetve: Vígh. Süli, Fodor. — Korompai — Mas Szolnoki Hozta—ja pú n faiskolai válogatott vízilabda mérkőzés A tegnapi nemzetközi sport találkozó után ma is­mét nemzetközi vízilabda mérkőzés lesz Szolnokon. Nagy eseménynek számít a város sportjának életében, hogy az egyhetes tartózko­dásra hazánkba érkezett ja­pán főiskolai vízilabda válo­gatott hozzánk is ellátogat. A japán sportolók ma dél­után 16 órakor érkeznek Szolnokra, és 16.45 órakor a Damjanich uszodában a Dó­zsa OB I-es csapata ellen szállnak vízbe. A japán fő­iskolás vízilabdázók igen jól úsznak és nagyon gyorsak. Most a Nemzetközi Főisko­lai Játékokon is megmutat­ták képességeiket Épp ezért nem csalódnak majd azok a sportkedvelők, akik ma dél­után felkeresik a Damjanich uszodát, mert egy sokáig em­lékezetes, izgalmas sportese­ménynek lehetnek majd ré­szesei. Jó eredmények a Szolnok városi atlétikai bajnokságon Veres Judit súlylökésben tneaxei csúcsot ért el Nemzetközi vízilabdamérkőzés CVSZK (szovjet)— Szolnoki Honvéd 13:3 (3:1, 3:1, 3:1, 4:0) Szolnok, Damjanich uszo­da, 400 néző. Vezette: Brandi Jenő. CVSZK: Grobovszkij — Prokopov, Zinger, Sidlovsz- kij — Szemjonov, Kopejkin, Szvelin: Csere: Markarev, Szjonin. Szolnoki Honvéd: Hohl — Füzessi, Szoboszlai — Mohá­csi — Jegesi, Matyó, Sölét- ormos. A gólok sorrendje: Sidlovszkij, Sidlovszkij, Ma­tyó, Szvelin, Szvelin, Szem­jonov, Szvelin, Mohácsi (4 m-ből), Szemjonov, Zinger, Sidlovszkij, Zinger, Sidlovsz­kij. A találkozó kezdetén a két csapat felvonult és zászló­csere, valamint virágcsokor­ral üdvözölték egymást. — Ezután megkezdődött a mérkőzés. A szovjet baj­nokcsapat és a magyar II. oszt. 3. helyezettjének talál­kozója élvezetes, szép küz­delmet hozott. A szolnokiak a szovjetek gyorsaságát igye­keztek lefékezni. A két csa­pat tudása közti különbségei lelkesedéssel igyekeztek el­lensúlyozni. A szovjet csapat minden részében felülmúlta ellenfelét. Góljai egyrészét rajtaütésszerű támadásokból érte el. A szolnokiaknak is voltak helyzeteik, de a csa­társorban nem volt elég át-1 ütő erő. Több esetben pedig a kitűnően védő szovjet ka­pus akadályozta meg a gól­szerzést. A szovjet együttes főként csapatmunkában je­leskedett. Jók: Sidlovszkij, Szvelin, Grobovszkij, illetve: Matyó, Füzessi. Szolnoki MÁV—Helyőrségi válogatott labdarúgó mérkőzés A Városi Atlétikai Szövetség a Szolnoki MÁV sporttelepén ren­dező meg 1961. évi Ifjúsági és fel­nőtt bajnokságát. A verseny több jó eredményt, s helyenként nagy küzdelmeket hozott. A Szolnoki MÁV és a 605-ös ITSK atlétái mellett rajthoz álltak a közgaz­dasági technikum női versenyzői is. A versenyen új megyei csúcb is született. Veres Judit súlylö­késben javította meg az általa tartott serdülő, ifjúsági és felnőtt csúcsot 11.84 méteres dobásával. Magony Agnes 9,93 métert do­bott. Harmadik helyen Ficsur Mária a közgazdasági technikum versenyzője végzett 8.12 méterrel. A felnőttek versenyét Cseh Ka­talin nyerte 10.91 méteres legjobb egyéni eredményével. 2. Tóth Ándrásné 9.68 m. Várakozáson fe­lüli eredmények születtek a női távolugrásban is: A felnőttek versenyében Császl Katalin győ­zött 541 méteres idei legjobb ered­ményével. Az Ifjúságiak mező­nyében Szunyogh Éva bizonyult a legjobbnak. 320 centiméteres ugrásával túlszárnyalta eddigi A megyei labdarúgó bajnokságért Törökszentmiklósi Vasas—’Török­szentmiklósi Fáklya 1:1 (0:0) JTörökszentmiklós. 1300 néző, v«7ette: Gutfreund. Vasas: simái — S. Kiss, Balázs, Fekete — Szed- lák. Szabó — Darvasi, Bana, Há­lák. Mák, Kiss K. Edző: Selmeczi János. Fáklya: Bozsó — Visnyei, Szecsei, Fábián — Szakáll, Papp — Karakas. Kiss Gy., Muszka, Kalló, Szegedi. Edző: Horváth Fe­renc. GAllövők: Muszka, illetve: Szabó. A két csapat találkozója két ellentétes félidőt hozott. Szép játék nem alakult ki. Az első félidőben a Fáklya, a második­ban a Vasas játszott fölényben. Az eredmény igazságosnak mond­ható. Jók: Szabó, Kiss, Szedlák, illetve: Szécsi a mezőny legjobb­ja. Karakas. Papp. A Játékvezető Jél működött. Törökszentmiklósi Vasas Ifi— Törökszentmiklósi Fáklya ifi 5:1 (1:1). F. ZS. Karcagi MEDOSZ—Ojszászi Vasutas 8:1 (2:0) üjszáez, 500 néző. Vezette: Pá­linkás. Karcag: Kiss — Takács, Tárnái, Székely — Nagy, Györfi — Agöcs, Kovács 1. Zilahi, Bóta, Kovács II. üjszász: Zérczi — Zi- monyi. Bakó. Kővári — Nagy, Brikker — Bene, Molnár, Szur- mal. Király. Kovács. A három •fiúsági játékossal kiálló újszá- "ziak közel sem tudták azt nyúj­tani, amit vártak tőlük. A mérkő­zés közepes színvonalon mozgott. A 13. percben karcagi vezetés született. A 32. percben egyenlít­hetett volna TJJszász tizenegyes­sel, de ezt a kapus kivédte. A vendégek méglnkább fölénybe derültek s a 42, percben 2:0-ra alakították az eredményt. Fordu­lás után feljöttek a hazaiak Is, s 76. percben csak szépíteni tudtak az eredményen. Göllövők: Ko- ' ács I. (2), illetve: Molnár. Jók: Kovács I., Tamal. Zilahi. Nagy. 'letve: Bakó, Molnár. A játékve­zető kielégítően működött. Djszász ifi—Karcag ifi 2:0. — varga — Kunszentmárton—Nagykunsági MEDOSZ 1:0 (1:0) Kisújszállás, 300 néző, vezette: Izentesl. Kunszentmárton: Szabó 1. — Pintér I., Oláh, Földi — Ré- ász. Pintér n. — Harangozó, '’somén, Juhász. Tálas. Szabó II. Viigykunság: Szarka — E>. Kiss, "■olgár. Nagy — Tapodi, B. Nagy — Bodor. Laskovics, Cs. Nagy, Kecse, Kádár. Alacsony szinvo­<hi látékot hozott a találkozó. \ iátékidő nagy részében a ha­liak voltak fölényben, de szét- -sőr-n és erőtlenül látszó támadó- -oruk a fölényt nem tudta gólra •éitani. Igaz. ebben nagy része ■olt a kitűnően védő kunszent- érteni Szabó I-nek is. Góllövő: vn'ér It. lók: Szabó I., Oláh, Révész, Pintér II., L Polgár, Tapo­di, D. Nagy. A játékvezető hatá­rozottan jól vezette a mérkőzést. Kunszentmárton ifi—Nagykun­sági MEDOSZ ifi 3:3 (0:1) — Németh — Jászjákóhalml Spartacus—Szol­noki MÁV II. 4:2 (2:1) Jászjákóhalma, 400 néző. Ve­zette: Höfflinger. Jászjákóhalma: Nagy I. — Muhart, Kovács. Lász­ló — Fodor, Nagy n. — Farkas, Kozmóczky, Lukácsi. Koppány, Velem!. Edző: Smid Rezső. Szol­noki MÁV II.: Donka — Torna, Urbán, Tamás — Mihályi, Borzi, — Kovács, Csák, KoUáth. Gógány. Ondók. Edző: Korom Pál. Mind­két csapat nagy becsvággyal kez­dett. A 4. percben a hazaiak ju­tottak vezetéshez, de gyors ellen­támadással egyenlített a MÁV. Ezt követően erősödött a hazai fölény és a 19. percben 2:l-re nö­velték előnyüket. Fordulás után a szolnokiak léptek támadólag fel és a 79. percben sikerült is egyenlíteniük. A 87. percben 3:2- re, a 88. percben 4:2-re alakítot­ták a végeredményt. A Játékve­zetői hármas kitűnően működött, az igen színvonalas és nagylramú mérkőzésen. Göllövők: Koppány, Kozmóczky, Lukácsi (2), Illetve: Kovács, Borzi. Jók: Fodor, Nagy II.. Kozmóczky, Lukácsi, Kop­pány, Illetve: Donka, Tamás, Borzi, Kovács. Jászjákóhalml ifi—Szolnoki M4V ifi 0:4 (0:3). — sas — Jászkisér—Szolnoki MÁV n. 4:1 (1:0) Jászkisér. Vezette: Almást J. A jászkiséri együttes a következő összeállításban vette fel a küz­delmet: Bácsi — Burai, Bánlaki, Kovács I. — Major IT.. Major I. — Baki, Kovács H., HoEó. Ra­gály, Szabó. Góllövők: Szabó (3), Holló. A Jobb erőben lévő hazai együttes ilyen arányban is meg­érdemelten győzött. Jók: Bácsi, Holló Szabó. — F. I. — A megyei labdarúgó bajnokság állása a IV. forduló után 1. Karcagi M. 4 ! 1= ll:t 1 2. Mtúri Honv. 4 3 — 1 10: 1 6 3. Mtúri MAFC 4 3 — 1 12: 4 S 4. Tm. Vasas 4 2 2 — 7: 4 6 5. Járokszállás 4 2 11 8:3 5 6. Jászkisér 4 2 11 8: 4 5 7. Szó. MÁV n. 4 2 1 1 7: 6 5 8. Tm. Fáklya 4 12 1 7:7 4 9. Jákóhalma 4 2 — 2 6: 8 4 10. Nkuns. M. 4 2 — 2 4: 7 4 11. Kmárton 4 112 7: 9 3 12. Szó. VSC 4 112 5: 6 3 13. ÜJszász 4 — 2 2 4: 9 2 14. Khegyes 4 — 2 2 3: 9 2 15. Jászapáti 4 1—3 1: 5 2 16. Tföldvár 4---------4 2:14 0 A jó eredmény jutalma... A Szolnoki MÁV labdarúgói — hosszú évek szívós munkája után — ebben a bajnoki évben elju­tottak az NB n. élmezőnyébe. A végküzdelemben ugyan kissé megtorpantak, de az elért ered­mény — a második helyezés — feltétlenül fejlődést jelentett a város sportéletében. A szép siker jutalmazására az elmúlt napok­ban került sor egy bensőséges ünnepség keretében. A MÁV sporttelepen lévő klubhelyiségben gyűltek össze a csapat vezetői, a játékosok, a városi vezetők és a sportbarátok egyrésze. Jelen volt többek között: Sár­kány Géza, a szolnoki városi pártbizottság munkatársa: 7.;\- vodszky Sándor, a megyei; Sár­kány János, a városi TST elnö­ke: Rátfai József, a megyei TST főelőadója; Mohácsi Béla. a Vas­utas Szakszervezet területi elnö­ke: Brandt Jenő, a .TArműiavító V. igazgatója. A sportkör elnök­sége képviseletében Maglód! Gyula, Csciényi Ernő és ifjú Pintér Ferenc jelent meg. Kiss Sándor azakosztályvezető megnyitó szavai után Acs József, a Megyei Labdarúgó Szövetség elnöke méltatta az elmúlt baj­noki idényben elért szép ered­ményt és kérte a játékosokat, hogy a jövőben is szocialista sportemberhez méltóan öregbít­sék városunk és megyénk sport- iának jó hírnevét. Ezután átadta a Játékosoknak — a második he­lyezettnek járó — MLSZ ezüst­plakettjét. A megjelent vezetők közül többen felszólaltak és bi­zalmukról biztosították a játéko­sokat. A játékosok nevében Cse- lényi György csapatkapitány mondott köszönelet az üdvözlé­sekért és Ígéretet tett. hogy az elkövetkezendő hetekben legjobb tudásukat latbavetve küzdenek majd sportkörük, a város és a megv? labdarúgó sportjának si­keréért. A megjelentek még sokáig együttmaradtak és a fehér asz­tal mellett — baráti légkörben — beszélgetlek n? elmúlt balnoki év tanulságairól és a lövő fel­ad atalróL — IL Gy. — lebjobb eredményét és a megyei serdülő csúcsot. 2. Császi Gizella 491 cm, 3. Dobos Aranka (közgaz­dasági technikum) 445 cm. Ge- relyhajitásban is meglepetés szü­letett. A felnőtteknél Tóth And- rásné győzött 36.80 méteres idei legjobb eredményével, az ifjúsá­giak versenyében Magony Ágnes lett az első 35,08 méterrel. A 80 méteres gátfutásban a felnőtt nők mezőnyében Császi Katalin bizonyult a legjobbnak, 12.8 má­sodperccel. Az ifjúságiak verse­nyében pedig Császi Gizella nyer­te 12.4 mp-el, 2. Hasznos Júlia 14.0 mp. A 100 méteres futóversenyt Csi­kós Katalin nyerte 13,0 mp-el, 2. Barta Ibolya 13.4 mp. 400 méteren Balogh Judit győzött 65.6 mp, 2. Haraszti Irén (közgazdasági tech­nikum) 78.4 mp. A felnőtt nők magasugrö versenyét Cseh Kata­lin nyerte 145 centiméterrel. Az Ifjúságiak versenyét Szunyogh Éva nyerte ugyancsak 145 centi­méterrel. A felnőttek diszkosz­vető versenyében Tóth Ándrásné lett az első 29,64 méterrel. Cseh Katalin versenyen kívül 30.84 mé­tert dobott. Az ifjúságiak verse­nyét Veres Judit nyerte 28.95 mé­terrel. A férfiaknál magasugrásban született a legjobb eredmény. Itt Pintér Mihály győzött 183 centi­méterrel, 2. Szarka Albert 175 cm. A felnőttek versenyében Ba­lassi Péter 170 cm-t ugrott. Távol­ugrásban Balassi Péter nyerte a felnőttek versenyét 670 cm-el. Az Ifjúságiaknál Szombati László bi­zonyult a legjobbnak 115 cm-el. A felnőtt férfiak súlylökő verse­nyét Katona József nyerte 13.25 cm-el. Az Ifjúságiaknál Horváth Bcla szerezte meg az elsőséget 11.19 m-es dobásával. 2. Nagy Ist­ván 11.09 m-el. A felnőtt férfiak diszkoszvető versenyén Katona József 40.50 m-el végzett Biber Pál előtt, aki legjobb egyéni eredményét érte el 39.01 m-el. Az Ifjúságiaknál Horváth Béla győ­zött 32.81 m-el. 2. Sarkadi Lukács 30.38 m. Gerelyhajításban a fel­nőtteknél Biber Pál győzött 44.67 m-el. Az ifjúságiaknál pedig Sar­kadi Lukács bizonyult a legjobb­nak 47:12 m-es dobásával. A 110 méteres gátfutást Oros Ferenc nyerte meg, az ifjúságiak cso­portjában Tárnái István győzött; mindketten 17.0 mpe-t futottak. A felnőtt férfiak 100 m-es verse­nyében Oros Ferenc lett az első 11.6 mp-el. Az ifjúságiaknál pedig Szombati László bizonyult a leg­jobbnak Tárnál István előtt. — Mindkettőjük ideje 11.9 mp. 400 méteres futásban Szabó Béla győzött 54.0 mp-el. Az Ifjúságiak­nál Kondor János lett az első 60 mp-el. Az 1500 méteres síkfutást Oravecz Elemér nyerte 4:43.4 p-el. Az ifjúságiaknál Fux Géza 4:32.4 p-es eredményével szerezte meg az elsőséget. Ma délután 14 órai kezdet­tel Szolnokon a MÁV sport­telepen kerül megrendezésre a Szolnoki MÁV—Helyőrségi válogatott barátságos labda­rúgó mérkőzés. A Helyőrségi válogatott komoly játékerőt képvisel, így a két csapat találkozója jó játékot ígér. A hét ,,11-e 66 A labdarúgó NB III heti fordulója alapján: Balázs (Szóin. Kinizsi) — Fortuna (Jb. Lehel), Szabó (Szó. Kinizsi), Helle (Jb. Va­sas) — Márton (Szó. Kinizsi), Pintér (Jb. Vasas) — Bánhidi (Szó. MTE), Szántai (Jb. Va­sas), Nagymajdon (Jb. Le­hel), Kolláth (Szó. Kinizsi), Mezőteleki (Martfű). Kiemelkedő teljesítményt nyújtottak még: Kapus: Sár­kány (Szó. MTE). Fedezetek: Józsa (Jb. Lehel), Rétsági (Jb. Vasas), Sokvári (Szó. Ki­nizsi), Nagy I. Jber. Lehel). Csatárok: Géczi II. (Szó. Ki­nizsi), Bíró (Jb. Vasas). A megyei bajnokság heti fordulója alapján: Simái (T. Vasas), Visnyei (T. Fáklya), Szecsei (T. Fáklya), Tamás (Szó. MÁV II.) — Révész (Kunszentmárton), Papp (T. Fáklya) — Karakas (T. Fák­lya), Kovács I. (Karcag), Zi­lahi (Karcag), Ragály (Jász­kisér), Szabó (Jászkisér). Ki­emelkedő teljesítményt nyúj­tottak még: Kapusok: Bácsi (Jászki­sér), Szabó I. (Kunszentmár­ton), Donka (Szó. MÁV II.). 55J Hátvédek: Bánlaki tJászki­sér), Polgár (Nagykunság). Oláh (Kunszentmárton); Tár­nái (Karcag), Bakó (Űjszász). Fedezetek: Tapodi (Nagykun­ság), Nagy (Karcag), Szedlák (T. Vasas), B. Nagy (Nagy­kunság), Pintér II. (Kun­szentmártoni, Nagy II. (Jákó­halma), Szabó (T. Vasas). — Csatárok: Kovács (MÁV II.), Molnár (Üjszász), Kozmóczki (Jákóhalma), Lukácsi (Jákó­halma), Holló (Jászkisér). Koppán (Jákóhalma). Kiss K. (T. Vasas). A szolnoki ÜÄ'rlplA 18—19-ig — 222 méter A riporter jegyzetíüzeté- ből, — Zsolnai Hédi sanzo­nokat énekel. — Üzemi szik­ra. — Ajándékműsor. — A mezőgazdász tanácsa. — Tö­megdalok. — Jászkunság! Krónika. (apróhirdetések) ALLAS FÉRFI segédmunkásokat vesz fel a MEK kirendeltség Szolnok, Üj- szászl út 11. GOBELIN és horgoló kézimun- kázókat felveszünk (vidékieket is). Jelentkezőket betanítjuk. — Szolnok Háziipari Termelőszö­vetkezet Szolnok, Irodaház, föld­szint 2. A TISZAFOLDVARI Földműves­szövetkezet külterületi boltjába boltvezetőt keres. Lakás bizto­sítva. Önköltséget felvétel e: tén térítünk. Azok a boltveze­tők, akik valamilyen vállalatnál hiánnyal számoltak el, azok nem jelentkezhetnek. Jelentkez­ni lehet a földművesszövetkezet központi Irodájában személye­sen. Erkölcsi bizonyítvány szük­séges. Di Stefano, mint kávéháztulajdonos Di Stefano, a Real Madrid vi­lághírű centercsatára követni akarja számos híres sportoló pél­dáját é9 jövőre, — miután ez az év lesz az utolsó aktív labdarúgó éve — kávéházat akar nyitni Mad­rid legelőkelőbb negyedében. — Már az üzlethelyiséget is kinézte magának, jelenleg a legelőkelőbb madridi ékszerész üzlete van ben­ne. Az üzlethelyiség bére állító­lag 18 millió peseta, de ettől Di Stefano nem riad vissza. Számít­hat rajongóinak támogatására és reméli, hogy kávéháza Madrid legérdekesebb embereinek talál­kozóhelye lesz. (A „Schweizer Illustrierte”-ből) Korai figyelmeztetés Szinte meghökkentő, hogy komoly tudósokat milyen problémák foglalkoztatnak. A kaliforniai egyetem két. fiziblógusa nemrég „figyel­meztetést" intézett azokhoz a földlakókhoz, akik a jövőben i Holdon szándékozni',; lete- ro'dni. A figyelmeztetés szerint: „a várandós anyáknak időben vissza kell termők a földre, hogy egészséges gyermeket szüljenek", Egereken végzett kísérletekkel kiderült ugyan­is, hogy a Holdéhoz hasonló­an oxigénszegény atmoszfé­rában a kisegerek szívhiha­vai születtek. (A „Basler Naehrichten’'-ből) VIZSGÁZOTT tehergépkocsi vontatóvezetőket keres kettő hó­napi időtartamra a Nagykunsá­gi Állami Gazdaság, Ecsegfalva. KOVEZO szakmunkásokat azon­nali belépéssel telvesz a Szolnok megyei Útépítő Vállalat. Jelent­kezés: Szolnok, Nád u. I. szám alatt. GÉPJÁRMŰ FEKETE Pannónia kifogástalan állapotban eladó. Készruhabolt, Törökszentmlklós. EZUSTTANKOS 125-ös generálo- zott Csepel és egy 501-es televí­zió kifogástalan állapotban el­adó. Tlszaföldvár. Petőfi út 51. 350-es IZS príma állapotban el­adó. Gábli, Jászapáti, Beloian­nisz u. 11. FEKETE Pannónia alig használt eladó. Rákóczifalva, József At­tila út 7. EGYÉB KÜLFÖLDÖN tanult egyetemi végzettségű szaktanár német, francia, angol órákat ad. Meg­beszélés szeptember 6-a után. Szolnok, Tisza Antal u. 16. BELYEGGYÜJTEMENYT, össze­állítást vásárolok. Hiánylistára magyart szállítok. Átvétel után fizetendő. — Bélyegkereskedés, Szeged. Kelemen utca. ’ ELADÓ egy 400 mm-es favázas kombinált gyalugén. Kuik János Karcag, Kígyó u. 21. HÁZASSÁG 31 EVES elvált asszony férjhez menne megértő léteihez, alti két gyermeltének apja, r.eki nedlg megértő férie tudna ;ennl. Beren­dezett lakás van. Gyermek nem akadály. I.-evclekei a kiud hiva- talba: „Gyöngyvirág” jeligém kér. CfS